Creativiteitscursussen gaan spoedig van start E ilandcompetitie met drieset Voor het weekend Filmganger biedt weer een dozijn unieke films „WAT!KZEGGEN WOU.." Heel hartelijk dank Welkom Tetak verloor Succes voor twee BST-boksers Burgerlijke stand Programma eilandcompetitie volleybal Koersen vreemde valuta Dros verloor onnodig Zon, maan en hoog water Broederschapsdag Doopsgezinde gemeente Os. J. Papineau Salm preekt op Texel Kersttentoonstelling Zondagsschool vervroegd „Punk" in 't Asiel Volleybalprogramma Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis: Tandartsen: Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten Tweede blad Texelse Courant, vrijdag 7 oktober 1977 Vrijwel alle aangekondigde cursussen van de creativiteitscommissie zullen na de herfstvakantie kunnen beginnen. Al le deelnemers worden tijdig telefonisch of schriftelijk ingelicht waar en wan neer een en ander plaats vindt. Bij het bepalen van de cursusplaats is zoveel mogelijk rekening gehouden met de woonplaats van de deelnemers. Op deze wijze was het mogelijk in alle dor pen een of meer cursussen te houden. De hierna volgende cursussen gaan medio oktober van start: Den Burg: Hindelooper schilderwerk, haken voor beginners, batikken, macra- mé gevorderden, edelsmeden beginners, basiscursus tekenen, stillevens tekenen! boetseren (2x), raamweven voor begin ners, stofverven, tekenen (Nel Koom), kantklossen. Oosterend: Hindelooper schilderwerk. De Koog: Hindelooper schilderwerk. Oudeschild: macramé beginners. De Waal: spinnen. De Cocksdorp: haken voor beginners, Surinaams koken voor beginners, Suri naams koken voor gevorderden. Den Hoorn: naaien voor beginners. Cursusplaats nog niet bekend: Indisch koken voor beginners, Indisch koken voor gevorderden. Met de nog niet vermelde cursussen kan vrijwel zeker in januari 1978 wor den begonnen. Voor de volgende cursussen is nog in schrijving mogelijk. Surinaams koken De contactbijeen komst hiervoor is op dinsdag 11 oktober in het Eierlandsche Huis, De Cocksdorp en begint om 20.00 uur Voor inlichtin gen en aanmeldingen kan men terecht bij mevrouw H. de Ruiter, telefoon (02222) 359. Batikken. De contactavond is op dins dagavond 25 oktober in de oude Ulo- BfgVEN WN LEZERS-BUTEH VERWTWOOfiPQ-UKHCP ttW DE REtWCTlE Wij zijn diep ontroerd door uw mas sale opkomst bij ons afscheid in hotel Texel. Wij waren zo beduusd bij de aan bieding van het gèschenk, dat we tranen van aandoening terug moesten dringen, zodat het niet in ons opkwam u door de microfoon te bedanken. Wij willen dat nu langs deze weg doen. Allen die op welke manier dan ook eraan meege werkt hebben dit afscheid zo onvergete lijk te maken, danken wij heel, heel har- telijk! Behalve het enorme geldbedrag, I ook nog zoveel persoonlijke geschenken, I van kindertekening tot boekenbon enz., te veel om op te noemen. Gewoon te gek! Te zijner tijd zullen wij u berich ten hoe we het geld besteed hebben. Tenslotte hopen wij dat degenen on der u, die eens deze kant uit gaan om „een koppie" komen en om eens bij te babbelen. Dank, dank, dank! Arend en Gerda van Loon, Jhr. Repelaerlaan 16, Ommen, telefoon (05291) 3562 Onze apotheker zegt duidelijk bereid te zijn tot 's avonds laat medicijnen aan huis te bezorgen, prijzen niet omhoog te laten gaan en verdere „service" te bie den. Dit is blijkbaar niet voldoende voor een aantal mensen, die naar mijn me ning een paniekcomité in het leven roe pen, zonder met deze nieuweling („bin nendringer") gesproken te hebben. Voor een eiland van ruim 12.000 in woners, voor het grootste gedeelte van het jaar aangevuld tot pakweg 20.000 en in het hoogseizoen het zo fel begeer de aantal van 40.000 zielen, lijkt me een echte apotheker zeker op zijn plaats. Graag wil ik onze nieuwkomer van harte welkom heten en wens hem veel succes toe. school te Den Burg. Geïnteresseerden kunnen zich voor inlichtingen en aan meldingen wenden tot mevrouw C. Ba- kelaar, telefoon (02220) 3843. Basiscursus tekenen: start maandag avond 24 oktober in de oude Ulo te Den Burg van 19.30 - 21.30 uur. Stillevens tekenen: deze cursus gaat van start maandagmiddag 24 oktober in de oude Ulo te Den Burg van 13.30 - 15.30 uur en/of woensdagavond 25 okto ber in de Ulo van 19.30 - 21.30 uur. Boetseren: start dinsdagmiddag 25 ok tober in de opde Ulo te Den Burg van 13.30 - 15.30 uur en dinsdagavond van 19.30 - 21.30 uur eveneens in de Ulo. Gegadigden welke zich nog niet voor een van deze drie cursussen hebben aan gemeld, kunnen dit alsnog telefonisch doen bij de heer Voskuil, telefoon (02220) 3296. Ook voor nadere informatie kan men bij de heer Voskuil terecht. De tweede wedstrijd die Tetak 1 za terdag in het kader van de nieuwe com petitie speelde is evenals de ontmoeting van vorige week, tegen Noordkop 6 in een nederlaag geëindigd. Het bezoeken de Doko 2 won met de cijfers 28. Ook het tweede team van Tetak moest de overwinning aan de tegenpartij laten. In dit geval was dat Duintreffers 7 uit Schoorl dat de wedstrijd met een 73 overwinning afsloot. Zaterdag speelt Tetak 1 in Schagen tegen Polisport 2 en moet Tetak 2 naar Breezand voor de partij tegen Be Fair De trainingsavond van de Texelse tafel tennisclub is op vrijdag tussen 19.30 en 22.30 uur in sporthal Ons Genoegen. Frits Androg en Kees Boks slaagden er dit weekend in hun partijen in het ka der van de Noordhollandse bokskam pioenschappen voor nieuwelingen met overwinningen af te sluiten. Beide Texelse boksers zijn lid van de plaatse lijke Boksschool Texel en zullen op za terdagmiddag 15 oktober in de te Am sterdam te houden boksfinales aantre den. Zwaargewicht Hans Boks (boven 81 kg) bokste een uitstekende eerste ronde maar werd in de tweede ronde na een stevige hoek op het gezicht met tech nisch knock-out uit de ring gehaald. Frits Androg (lichtweltergewicht tot 63,5 kg) begon zijn partij wat voorzich tiger maar besliste de tweede ronde door zijn tegenstander 10 tellen in het canvas te laten bijten. Kees Boks (halfzwaar tot 81 kg) over won zijn opponent al in de eerste ronde door een fors lijf-aan-lijf gevecht. van 28 sept, tot en met 4 okt. 1977 Geboren: Jasper, zv. Peter Ampt en Jacoba van Oosten; Soraya Nadesna, dv. Jan G. van der Meer en Anja K. Ulders; Arjan Hendrik, zv. Klaas C. Klooster man en Arina C. Vermeulen; Manon, dv. Maarten Roeper en Tineke Watertor. Ondertrouwd: Johannes M. Hooij- schuur en Leonora Stark; Johannes P. Schoo en Maria B. de Boer. Overleden: Pieter Kooiman, oud 75 jaar, wonende te Den Burg. 11 oktober 1977: Veld A, heren: 6.30 u.: Jelleboog-Bakkers IJzerh. Texelstroom 7.10 u.: Jozefschool-Texelstroom 1 Bakkers IJzerh. 7.50 u.: BGZ-S. Bremer Jozefschool 8.30 u.: Texelstroom 2-Teso Texelstr BGZ 9.10 u.: Tevoko jun.-JKM Teso 9.50 u.: Molenkoog-Grooten Slock 1 Tevoko jun. Veld B, heren: 6.30 u.: Tevoko jun. Grooten Slock 1 Expert 7.10 u.: Expert-Gyvo 2 G. Slock 7 50 u.: Lois-De Koogel Gyvo 8.30 u.: De Rog-Smash '68 Lois 9 10 u.: Molenkoog-Fam. Witte Veld C, dames: 6.30 u Sstrendsend-Nokanto Hutspot 7 10 u Dros' bakk.-Hutspot Nokanto 7.50 u.: Gr. Slock 2-Timmers bakk. De Koogel 8.30 u.: Vopoda-Jozefschool G. Slock 9.10 u.: Sportshop-Gyvo 3 Vopoda 9.50 u.: Beerebar-Tevoko A Sportshop Westduitse marken 100 ƒ104,75 Franse francs 100 48,75 Belgische francs 100 6,72 Zwitserse francs 100 ƒ103,50 Zweedse kronen 100 49,25 Oostenrijse schillingen 100 14,78 Amerikaanse dollars 1 2,39 Engelse ponden 1 4,18 Italiaanse lires 10.000 26,50 Tydens de dinsdagavond door schaak club En Passant gespeelde clubwedstrijd* verspeelde J. Dros een kostbaar punt aan A. Terpstra. Dros had rond de vijf tiende zet de winst voor het grijpen maar gaf op dat moment nodeloos zijn dame weg. K. J. den Haan leek een onschuldige torenzet te doen, maar bleek in zijn par tij tegen J. Witte zichzelf daarmee eeu wig schaak te zetten. Het resultaat daar van was een remisepartij. J. Vlaming bracht door winst tegen P Cornelissen maar verlies tegen Goslinga de spanning in de C-groep terug. Joop Rommets is daar door het behalen van drie punten uit drie wedstrijden nog ongeslagen. De zon komt 9 okt. op om 6.53 uur en gaat onder om 18.00 uur; 12 okt. op om 6.59 uur en onder om 17.53 uur. Maan: 12 okt. N.M.; 19 okt. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 1.54 en 14.59 3.14 en 16.25 4.44 en 17.45 6.04 en 19.08 7.16 en 20.08 8.14 en 20.58 9.05 en 21.40 9 48 en 22.17 10.22 en 22.47 A-groep: H. van Daalen-J. Hoogerheide 01 A. Terpstra-J. Dros 10 W. de Bruin-A. C. Backer 01 B-groep: K. J. den Haan-J. Witte C-groep: J. Rommets-K. Kuip 10 C. Witte-B. Dekker 01 P. Cornelissen-J. Vlaming 0X J. Vlaming-H. Goslinga 01 J. Rommets-C Witte 10 algemene competitie: P. Bergman-K. Kuip 10 H. Goslinga-J. Witte 01 J. Vlaming-K. J. den Haan 01 P. Cornelissen-P. Bergman 01 A. Terpstra-W. de Bruin 10 99 Bij de eilandcompetitie volleybal was het dinsdagavond vrijwel allemaal „drie- setters" wat de klok sloeg. Fam. Witte won in drie sets van Tevoko Opduin terwijl ook Vrij vol en Tevoko tegen res pectievelijk De Rog 1 en Timmers Bak kerij drie stes speelden. In de eerste klasse heren speelde Te voko Opduin tegen de Fam. Witte. Beide teams waren in de eerste set goed tegen elkaar opgewassen. Tevoko, dat dit jaar uit de 2e klasse promoveerde was een waardig tegenstander voor de vetera- nenploeg. Misschien had de Fam. Witte het wel te gemakkelijk opgevat. Bij 11-11 werd er een time-out aangevraagd door Tevoko. Hierna werden van beide zijden veel goede smashes op het veld gelegd. Een daarvan werd uitstekend geblokt door Tevoko en dit team besliste daarmee de eerste set. De cijfers waren 15-13 voor Tevoko. In de tweede set toonde de Fam. Witte, dat het niet met zich liet spotten en won met 15-6. Ook in de 3e set kreeg Tevoko het moeilijk. Zij konden het niet volhouden en verlo ren ook nu. Deze set werd met 15-4 be sloten zodat Fam. Witte de volle winst binnen haalde. Enthousiast spel Drie sets waren ook nodig om te be slissen wie er zou winnen in de 2e klasse heren bij de wedstrijd De Rog 1 tegen Vrijvol. Er werd enthousiast gespeeld. Vrij vol wist in de le set de meeste pun ten te krijgen door redelijk goed spel in combinatie met fouten van de tegen stander. Zij wonnen de eerste set met 15-8. In de tweede set wist De Rog terug te komen. Bij een 14-4 stand in hun voordeel kwam Vrijvol nog wat terug maar het mocht niet baten. De stand werd 15-8 voor De Rog 1. In de derde en beslissende set ging de strijd gelijk op. Bij een 8-7 stand voor Vrijvol werd van veld gewisseld. Deze voorsprong wist Vrijvol uit te bouwen tot een 15-9 over winning. Driesetter Ook bij de 2e klasse dames waren 3 sets nodig. Hier kwamen de meisjes van Timmers bakkerij uit tegen de meisjes van Tevoko A. In de eerste set gingen beide teams aardig tegen elkaar op. Even later wist Timmers bakkerij met 10-7 voor te komen. Deze ploeg wist uiteindelijk ook de zege te behalen. In de tweede set liet Tevoko Timmers bak kerij geen kans. Via 8-4 en 11-4 werd het een 15-5 overwinning voor Tevoko. De derde set wist Tevoko ook in winst om te zetten. Al snel stond de ploeg met 12-5 voor. Timmers Bakkerij wist nog iets terug te komen, maar het hielp niet meer en Tevoko A won met 15-10. Prijs Door Taveerne De Twaalf Balcken werd dinsdagavond een prijs uitgeloofd voor het team dat de grootste neder laag leed. De ploeg die de bonnen voor het „rondje Hamburgers" volgende week dinsdag uitgereikt krijgt is het dames team van De Rog uit De Cocksdorfp. Voor volgende week staat eveneens een dergelijke Hamburgerprijs op het pro gramma. Die gaat dan naar het team dat het best „blokt" aan het net. Vrijdag 7 oktober Zaterdag 8 oktober Zondag 9 oktober Maandag 10 oktober Dinsdag 11 oktober Woensdag 12 oktober Donderdag 13 oktober Vrijdag 14 oktober Zaterdag 15 oktober Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Laag water valt gemiddeld 6.15 uur na hoog water. Ter gelegenheid van de jaarlijkse Broederschapsdagviering wordt op zon dag 9 oktober door de Doopsgezinde ge meente een speciaal programma georga niseerd. In tegenstelling tot andere zon dagen begint de godsdienstoefening dit maal om 10.30 uur. Aan deze dienst zal door de gehele zondagsschool en de jeugdclubs worden meegewerkt. Door de jeugd zal het spel „De verloren zoon" worden opgevoerd en na de kerkdienst zit men aan voor een gezamenlijke maal tijd. Aansluitend verzorgt de jongeren groep nog een kort programma. Ieder een is hierbij van harte welkom. DE COCKSDORP In het kerkge bouw van de Hervormde Gemeente Eier- land in De Cocksdorp zal op zondag 9 oktober de kerkdienst worden geleid door ds. J. Papineau Salm. Hierbij wordt hij geassisteerd door zijn schoon zoon dr. Breetveld. Zowel de heer Breet- veld als zijn echtgenote zijn beiden als arts werkzaam in Nigeria. Na afloop van de kerkdienst zal het echtpaar Breet veld aanwezig zijn bij de nabespreking. Zij zullen dan iets meer vertellen over hun werk in deze centraal Afrikaanse staat. Zoals gebruikelijk wordt ten huize van het evangelisten echtpaar Jan en Paula Brouwer ook dit jaar een speciale „kersttentoonstelling" van allerlei ma teriaal voor zondagsscholen, clubs en kleuterscholen gehouden. Er zijn onder meer verhalenbundels en uitdeelmate riaal te zien, en bovendien bijbels, chris telijke boeken, kalenders en kerstkaar ten. Iedere belangstellende is hiervoor op maandag 10 oktober tussen 10.00 uur 's morgens en 22.00 uur 's avonds bij de familie Brouwer welkom. Het adres is Warmoesstraat 42, Den Burg. De zondagsschool in De Schakel van de Hervormde kerk in Den Burg begint zondag 9 oktober evenals de kerkdienst om 9.30 uur. Dit in verband met de in het kerkgebouw te houden doopdienst waarbij de zondagsschoolkinderen aan wezig zullen zijn. H. de Harde, Oudeschild Ofschoon de zestig inzenders van „film- gangers" keuzelijst de toppers er zonder moeite in herkenden (Network, Nove- cento en A woman under influence, wer den door maar weinig mensen wegge streept) bleek de „strijd" om de laatste plaats erg moeilijk. Bergmans „Face to face" haalde het nèt niet, maar zal toch In 't Asiel wordt voor geïnteresseer- °P Texel te zien zijn. In een week tussen den en liefhebbers van „New wave" of „Punk"-muziek zaterdag een speciale Punk-avond georganiseerd. Het gebeu ren gaat rond 21.00 uur van start. De avond is. op touw gezet omdat men vindt dat de Texelse Punk-enthousias ten op dit gebied veel te kort komen. Er wordt volgens de mensen van 't Asiel in de plaatselijke discotheken beslist te weinig van dergelijke muziek gedraaid. New. wave of Punk is de verzamel naam voor muziek, gemaakt door groe pen die min of meer teruggrijpen op wat reeds door de vorige generatie mu zikanten (vijftiger jaren) werd gemaakt. Bij deze muziekstijl is inmiddels een Punk-mode ontstaan waarbij piekhaar, geverfd haar, gescheurde kleren, veilig heidsspelden etc. de boventoon voeren. Zaterdagavond zal in 't Asiel aan hem of haar die qua Punk-kleding het best voor de dag komt een echte Punk-elpee worden uitgereikt. Zaterdagmiddag worden in sporthal Ons Genoegen de volgende volleybal wedstrijden gespeeld: 14.30 uur: Tevoko 5-Noordkop 3 (d) 14.30 uur: Tevoko 3-Tevoko 2 (d) 15.30 uur: Smash '68-Tevoko 4 (d) twee filmganger-voorstellingen brengt het City theater de film in een normale vertoning. Tot en met december ziet het pro gramma er als volgt uit: 27 oktober: „Blindgangers" van de Ne derlander Ate de Jong. 10 november: „Mean streets" (U.S.A.) van Scorcese. 24 november: „Novecento" deel 1 van Bertolucci. 8 december: „Novecento" deel 2. 22 december: „The produces" van Mei Brooks. De rest van de te vertonen films zijn „Cria cuervos", „L'argent de poche", „Casanova di Fellini", „Police python 357", „A woman under influence", „Si c'était refair" en „Network". Voorstel lingen in elk geval op 5 en 19 januari, 2 en 16 februari, 2, 16 en 30 maart. Met ingang van vandaag is de lidmaat schap-inschrijving open en de voordelen ongewijzigd. De voorstellingen zijn open baar toegankelijk tegen een entree van ƒ6,Houders van een lidmaatschap- kaart hebben echter ƒ2,korting. Bo vendien ontvangen zij enkele dagen voor de vertomng, een gestencilde beschrij ving van de betreffende film. Alleen voor leden is de extra, nader bekend te maken, besloten voorstelling, welke gra tis wordt aangeboden. Het is duidelijk: voor wie slechts vier films bezoekt is het lidmaatschap al met de korting terug verdiend. De prijs van een lidmaatschapkaart is 7,50. CJP- houders en bejaarden (pas-65) zijn lid voor de halve prijs. De kaarten zijn verkrijgbaar bij: de kassa van het City theater, Gravenstraat 21, Den Burg; Douwe Bakker, Koger- straat 110, Den Burg; Lex Kaper, Ver maningspad 2, De Waal en op de Rijks scholengemeenschap bij Wop Rienks en Ton Rombout. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zit ting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Seegers, dinsdag 11 oktober om 14.00 uur. Dokter Waverijn, om 13.30 uur. woensdag 12 oktober Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavonds 20.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter J. B. SEEGERS, D«n Burg, tel. (02220) 2039. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. BOON, Stuifweg 68, 't Noor den. tel. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18 00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Alleen voor spoedgevallen telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A van Heerwaarden, tel. (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 9 oktober 1977 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout, doopdienst en gezins- dienst. ('s avonds 19.30 uur uitzending via De Lichtboei) De Zondagsschool begint even eens om 9.30 uur. De Cocksdorp 10.00 uur ds. Papineau Salm en dr. J. Breetvelt. Bijzondere dienst. Den Hoorn 10.00 uur ds. A. W. F. Waardenburg, van Tubbergen. De Koog 10.00 uur ds. Hoekstra De Waal 11.00 uur ds. van Zijll Langhout Oosterend 9.30 uur ds. Stobbelaar Oudeschild 11.00 u. ds. Stobbelaar GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds Douwes Uitzending via „De Lichtboei" 19.30 uur ds. Douwes Oosterend 9.45 uur ds. De Boer 17.00 uur Gemeenschappelijke Jeugddienst. Voorgangers: Ds. Van Zijll Langhout en Ds. De Boer. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.30 uur Broeder schapsdag. Spel door de jeugd. Kerkbusje Den Hoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild zondag 19.00 uur Den Hoorn zondag 10.45 uur De Cocksdorp zondag 9,15 uur Oosterend zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgbouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5