Barcelona-AZ '61 Ga mee naar De Reizenboetiek „WATIXZEGGEN WOU.." Aktie loopt goed Olleke Bolleke in de Bejaardensoos (of de oudjes naar de peuterklas?) Sportviswedstrijd Vh.UVOLG VAN PAG. I Kikkert-vereniging Afscheid opper Verseput Zaalvoetbal programma WOONHUIS WOONHUIS Winkelmeisje gevraagd WOONHUIS „TEXEL VASTGOED" Echte kinderjeans en ribbroeken 't Korfje, Stenenplaats 1 ƒ310,— p. BKEYtK Wi LEZCftS BUTEN VDWKTVjOOROOjjKHElO WN TfeHEZWOS Onze handtekeningenaktie voor het behoud van de huisapotheek van dokter Waverijn loopt naar wens. Er zijn nu 600 handtekeningen binnen. Het is opvallend dat zoveel handtekeningen binnenkomen ondanks het feit dat men zelf de moeite moet nemen deze op de contactadressen te bezorgen. Men is ken nelijk van het grote belang overtuigd en voelt zich sterk bij de zaak betrok ken. Dat blijkt ook uit de persoonlijke en veelal strijdlustige opmerkingen die op veel briefjes zijn gezet. Naar aanlei ding van sommige van die opmerkingen willen we nog wel even benadrukken dat de strijd niet gaat tégen de nieuwe apotheker, maar vóór het behoud var de apotheek van dokter Waverijn. De nieuwe apotheker staat in zijn wettelijke recht. Lelijke opmerkingen aan zijr. adres zijn niet op hun plaats, hoe men ook mag denken over de wijze waarop hij van zijn recht gebruik heeft gemaakt. Zoals bekend zijn brieven met het ver zoek om een handtekening alleen ge stuurd aan patiënten van dokter Wave rijn. Veel patiënten van andere artsen hebben echter ook de wens te kennen gegeven aan de aktie mee te doen en hebben bij een van de contactadressen een formulier gehaald. Immers, het gaat om een belang dat op den duur alle praktijken van het eiland aangaat en derhalve ook alle inwoners. Op alle con tactadressen zijn formulieren in voor raad. Deze week kan het nog Uiterlijk zaterdagavond moeten de handtekenin gen binnen zijn om te kunnen worden weggestuurd. Bewust hebben we ervan afgezien om de handtekeningen zelf op te halen. We zouden er dan ongetwijfeld nog meer hebben, maar we willen de ak tie een zo spontaan mogelijk karakter laten houden. Texelaars wees solidair. Maak één vuist! Het aktiecomité (tevens contactadres sen): Den Hoorn, D. Schilling, Herenstraat 61, telefoon (02226) 318. De Koog, mevr. T. Bakker, Plevier- straat 10, telefoon (02228) 486. Oosterend, J. v. d. Vis, Ankerstraat 35, telefoon (02223) 217; mevr. N. Waayer, Peperstraat 25, telefoon (02223) 446. Oudeschild, mevr. Tj. Mulder, De Ruij- terstraat 67, telefoon (02220) 3810. De Cocksdorp, mevr. T. Boon, Kik- kertstraat 89, telefoon (02222) 392. Den Burg, mevr. E. Schermer, Wilhel- minalaan 7, telefoon (0222) 2451; mevr. E. Heerschap, Witte Kruislaan 33, tele foon (02220) 3173; S. Zijlstra, Willem van Beierenstraat 38, telefoon (02220) 2662. Er wordt goed gezorgd voor de be jaarden en de peuters van De Koog, maar het moet niet te duur worden; we wonen nu eenmaal niet in Den Burg. Een aanvraag van de peuterklas om het vrijkomende kleuterschoolgebouwtje te mogen gebruiken wordt zolang terzij de gelegd, zodat eenzelfde aanvraag van de bejaarden als eerste genoteerd kan worden, (foute berichtgeving var de Texelse Courant of onjuiste infon itie van het raadhuis?). Zij, die overwegen de oude kleuter school te bestemmen voor beide doelen, beschikken over een misplaatst gevoel voor humor. Immers: Zij laten bejaarden moeizaam theezet ten en afwassen boven een mini-aan recht. Zij laten peuters opgewekt spelen tus sen de poten van het bejaarden-biljart. Zij laten bejaarden balanceren langs drogende vingerverftekeningen. Zij laten peuters rustig zitten in een geur van verschraalde sigarenrook. Zij laten bejaarden mopperend ma noeuvreren op kleuter-wetjes. Gelukkig biedt de deurhoogte van de ze wel heel kleine kamertjes dan wel de bejaardenwerker alle gelegenheid om een oogje in het zeil te houden. Hóeven, maar deze voorzieningen kunnen toch worden aangepast? Maar. dat kost geld! En de peuters dan? Enfin, samen gaan we dan klaarzetten en opruimen en klaarzetten en oprui men en Waarvoor eigenlijk? Zijn er in De Koog helemaal geen comfortabele akkommodaties voor be jaarden en is een kleuterschoolgebouw dat vrijkomt niet bij uitstek geschikt voor het peuterwerk? Waarom moet er weer geknoeid wor den voor de centen? E. Stoer, De Koog NASCHRIFT: Wij waren fout. Lang voordat de be jaardenfederatie zijn verzoek indiende, had de peuterspeelzaal om de straks vrij komende kleuterschool gevraagd. Er vanuit gaande dat het gemeentebestuur de belangen van de bejaarden even zwaar laat wegen als die van de peuters mag de leiding van de peuterspeelzaal de hoop koesteren dat het spreekwoord „Wia het eerst komt, het eerst maalt" hier opgeld zal doen. Inmiddels is men ook bij de gemeente tot de konklusie ge komen dat een gecombineerd gebruik niet wenselijk is. Een beslissing moet echter nog worden genomen. Red. In verband met de sportuitwisseling met de hengelsportvereniging De Snoek wordt de voor 16 oktober geplande sportviswedstrijd bij Krassekeet 21/* uur later gehouden, dus van 10.30 - 12.30 uur. De wedstrijd geldt voor de competitie om het kampioenschap van Texel. Op 13 november begint de winterse- rie, waarvan de wedstrijden altijd om 8.30 uur beginnen. kampeerboerderij, de supermarkt en de hotels van 1977. Omdat de naam Kik kert uitsluitend in de mannelijke lijn blijft voortbestaan zou het wel eens zo kunnen zijn dat bij het grootste gedeelte van de Texelse inwoners Kikkert-bloed in de aderen heeft. Tijdens een onderzoek in de gemeen telijke archieven was de burgemeester 23 maal de naam Kikkert in verband "net andere familienamen tegengeko- •nen. „Van Bakker tot Zuidewind". Uit dezelfde gemeentelijke archieven bleek ook dat lang niet alle eilandelijke Kikkerts zich altijd goed aan de wet ge houden hebben. Ene Jan Kikkert maak te het als subsi tuut strandvonder in 1740 zo bont dat schout Huydecooper zich in Alkmaar en Amsterdam over hem be klaagde bij het gerecht. Hij bezigde hier bij de woorden: „Deze Jan Kikkert is een Hollands paard dat als het niet ge temd wordt nog meer schade kan aan richten". Vergeleken hiermee komt de huidige Jan Kikkert (marktmeester en inner der toeristenbelasting van Texel) aanzien lijk beter voor de dag, aldus burge meester Sprenger. Hij kon de leden van de familievereniging verzekeren dat alle door hen afgedragen toeristische belas tingpenningen ook werkelijk op de goe de plaats (in de gemeentelijke kas) te recht kwamen. Tenslotte dankte de bur gemeester namens de gemeente Texel de vereniging voor alles wat de Kikkerts voor het eiland hebben gedaan. Voorzitter H. Kikkert besloot de offi ciële bijeenkomst van de reünie in het Julianahotel met een anecdote waaruit bleek dat een familievereniging als die van de „Kikkerts" eeuwenoude scheids muren kan doorbreken. Hij was enkele jaren geleden een be paalde 40 families tellende Kikkertstam op het spoor gekomen die geen contact met de vereniging wilde hebben. Toen hij een van de familieleden (een wethou der) vroeg waar 'm dat nou in zat kwam het hoge woord er uit. Meer dan 170 jaar geleden beging de stamvader van deze tak een vergrijp tegen de wet en werd uit de familie gestoten. Nu, anderhalve eeuw later maken ze er weer deel van uit De Koog vaak in situaties verzeild is ge raakt waarin hem „het vel onder de na gels vandaan werd gehaald". Bij die gelegenheden waarbij de heer Verseput als plaatsvervangend groeps commandant met hem in contact kwam had bürgemeeesteer Sprenger vooral de grote stiptheid in de kennisgeving bij bijzondere voorvallen opgemerkt. Hij zei dit als hoofd van de plaatselijke politie en als mens erg gewaardeerd te hebben waarbij hij zei dat „een hoofd nooit goed kan functioneren als het niet goed wordt gevoed". Er op zinspelend dat de heer Verse put in de 7,5 jaar dat hij op Texel werk zaam is geweest met „heel wat buiten landers" in contact kwam overhandigde Mr. Sprenger de scheidende opperwacht meester een boekwerkje waarin buiten landers hun oordeel over Nederlanders geven. Als groepscommandant van Texel mo- moreerde adjudant W. Nijholt de werk zaamheden van de heer Verseput in de jaren dat deze bij de politie werkzaam was. „U bent begonnen bij de Leidse ge meentepolitie maar kwam (gelukkig) weer bij de „Boerenpolitie" terecht". Adjudant Nijholt sprak zijn waardering ervoor uit dat de heer Verseput de werkzaamheden in het rayon De Koog aandurfde. Het was volgens hem beslist niet de gemakkelijkste job die je je den ken kimt, aldus de groepscommandant die er aan toevoegde dat opperwacht? meester Verseput goed geslaagd is in zijn werk. De heer Nijholt richtte zich ook tot de echtgenote van de heer Verseput waar mee deze „goed afgeweest is". „Een po litieman wordt vaak geconfronteerd met de ellende van zijn medeburgers, die hij moet verwerken en waarbij dikwijls de echtgenote als klankbord fungeert, wat niet altijd even gemakkelijk is", aldus adjudant Nijholt. Hij bood het echtpaar Verseput ter herinnering aan de goede samenwerking een aantal boeken, een bloemstukje en een schilderijtje aan. Hierna werd namens de Algemene Ne derlandse Politiebond afdeling Den Hel der nog het woord gevoerd door de heer Ph. Witmer die het echtpaar Verseput een boekenbon en een bloemstukje over handigde. Tenslotte sprak de heer Verseput zijn dank uit voor de vriendelijke woorden die aan zijn adres werden gericht, voor de ontvangen geschenken en voor de aanwezigheid van zijn superieuren, col lega's, oud-collega's en het overige per soneel van de groep Texel. Hij wenste in het bijzonder zijn collega's veel suc ces met hun werk en voegde er aan toe dat vooral politieman een beroep is waar je nooit uitgeleerd raakt. „Als je met pensioen gaat bij de politie, dan leer je nog". Woensdag 12 oktober: 18.30 u.: Texel vet. 1-Tex. Boys 3 19.10 u.: Dubbeldik 2-Jelleboog 20.00 u.: Tex. Boys 2-Texel vet. 2 20.40 u.: Van der Meer-Dubbeldik 1 21.30 u.: Tex. Boys 1-JKM Tijdwaarneming: Brandweer. Commisiedienst: H. L. Ploeger. Donderdag 13 oktober: 18.30 u.: Vergiet-Amro 19.20 u.: Nioz-Smullies Bar 20.10 u.: Topido-De Zwaan 21.00 u.: Oosterend 3-De Spyker 1 21.40 u.: De Spyker 2-Oosterend 2 Tijdwaarneming: Badhotel. Commissiedienst: W. C. Witte. TEXELAARTJES ,,'t Keukencentrum" A. v. d. Vis B.V., Maricoweg 6, Den Burg, tel. 02220- 2356. Openingstijden showroom: ma t/m vrij.: 8 30- 12.30; 13.30- 18.00. vrijdagavond: 19.00-21.00; zaterdagochtend: 9.00 - 12.30. Iedere avond na tel. j afspraak. D-E en andere punten gevr. t.b.v. „De Schakel" voor verkoopdag. Inleve ren bij J. Kramer, Wil sterstraat 16, Den Burg, telefoon 02220-2464 Verhuur van cirkelzaagmachines, bandschuurmachines, Decupeerzaagmachines, handschaven, klopboormachines, boorhamers, Kango slaaphamer, betonmolens, lasapparaten, nietapparaten, ladders, kruiwagens, muurfrais, haakse slijpers, klokpompen, pijpbuigers. bakker's ijzerhandel b.v., tel. 2346 Warme jassen, lage prij zen. Watersportcentrum Duinker, Oudeschild Ruitercentrum Bornrif heeft nog enkele plaatsen vrij zowel in de beginne- lingenlessen als in de ge- vorderdenlessen. Tel. (02228) 289 Te koop goed onderh. butagasfornuis met afzet- plaat en therm. Tel. (02228) 496 Te koop 140 ltr. Ignis koelkast, tafelmodel. Na 21 uur, tel. 3508 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320 Bruynzeel MONTA REKKEN. Meubelhuis Texel, Den Burg, H. Oos terhof. Molenstraat 2 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt. Eier- land. telefoon (02225) 297 Uit voorraad lever baar: bloembollen van eerste kwaliteit. A. van Strien, Schilderend 45b, Den Burg, tel. 2904 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809 Volop hand- en moes appels. L. Huisman, De Veen ,tel. 2203 Merktapijten bij Arn. Looyer tóch voordeliger. Spinbaan 1, Den Burg, te lefoon 02220-3179 Te koop jonge angora- konijnen. Beatrixlaan 84. Tel. 3688 Wilt U iets weten over VERZEKERINGEN? Bel even de RABOBANK Natuurlijk tappen we Heineken bier in Hotel „Texel" Te koop t.e.a.b. wand- meubel, wengé met wit, 270 br, Efel oliekachel; tank 1200 liter; Erik elektr. kleuterdeken douchekachel, P.S.A. ka- merklok. Tel. (02220) 4010 Te koop gevr. trottoir- tegels. N. Vos, Waalder- weg 101, tel. 2221 Wie heeft mijn blok fluit gevonden? Jürgen Kok, Vloedlijn 22, tel. 3217 Te koop gevr. hok voor 2 konijnen, zonder ren. M. v.d. Meent, tel. 3746, De Waal Gezocht: zeer goed te huis voor 2 Siamezen, moeder en dochter stambomen). Ze zijn niet gewend buiten te zijn. Rinus Manuels, tel. (02226) 541 (overdag) Aangeboden enkele hangbuikzwijntjes. Tel. (02220) 2746 Te koop landbouw- wagen/mestverspreider, kantelploeg van Rumpt- stad, cultivator, eggen, kunstmeststrooier Lely. A. de Visser, Pontweg 28, tel. (02226) 288 Te koop jonge hang buikzwijntjes. A. W. v. Haastrecht, Rozendijk 6, tel. (02220) 2135 Te koop gevr. auto- kinderzitje. Lieuwstr. 1 Tel. 3885, Den Burg - Heeft U wat op te ruimen? Denk dan om de feestmarkt in de Schakel Inleveren op 15, 22 en 29 okt. 1977 van 10.30 tot 12 uur in de Schakel, Bin- nenburg Natuurlijk tappen we Heineken bier in Hotel Texel" God verblijdde ons met de geboorte van een doch ter. We noemen haar Liesbeth Piet en Tineke Brouwer Martine, Petra en Ingrid Oosterend, Peperstraat 5, oktober 1977 De Heere, die leven gaf en leven spaarde ver blijdde ons met de ge boorte van een zoon Carel Cornells Bastiaan (Carel) A. W. F. van Es F. J. J. van Es- van der Wal Geboren 9 oktober 1977. Adres Wilhelminalaan 24a, Den Burg. Geboren op 8 oktober 1977 Tom Zijn dankbare ouders zijn Willem en Ineke Witte Oesterstraat 17, Oosterend - Texel. Voor Uw deelneming be toond na het overlijden van onze lieve moeder en opoe GUURTJE BLOKKER ZIJP betuigen wij onze harte lijke dank. Uit aller naam J. Slikker-Zijp Beatrixlaan 84, Den Burg. Te koop aangeboden te DE COCKSDORP Aan de rand van het dorp vrijstaand met mooie grote tuin (vrij uitzij op natuurgebied). Indeling: entree, toilet, woonkat 3 slaapkamers, keuken, bovenver dieping stahoogte, onbevloeré bergruimte en houten schuurtje Direct te aanvaarden. Koopsom ƒ150.000, Nabij OOSTEREND In het buurtschap Oost gelegen, vrijstaand I Wie heeft mijn horloge gevonden? Verl. op 7.10 in Den Burg. Graag terug C. Trap, (02223) 493 - Adrie Vinke en Lindy Neill gaan trouwen op donderdag 13 oktober. Receptie van 7 tot 8 uur in Theodora- hoeve, Kogerstraat 24. Ons adres tot 13 oktober is Gerritslanderdijkje 45. Na ons huwelijk gaan we zo spoedig mogelijk varen Tot onze grote droefheid is plotseling van ons heengegaan mijn lieve zoon, onze broer, zwager en oom Johan Arnold Barhorst, in de leeftijd van 56 jaar. Den Burg - M. Barhorst-Schaap Texel A. M. C. Eelman-Barhorst C. Eelman M. Witte-Eelman J. C. Witte en Daniëlle. Heemskerk, 7 oktober 1977. Correspondentie-adres Fam Eelman, Witte, Kruislaan 31, Den Burg - Texel. De begrafenis heeft inmiddels te Heemskerk plaatsgehad. 5-daagse werkweek. Jaarbetrekking. Brieven onder no. 220 aan bur. v.d. blad. met ruime aangebouwde garar met grote tuin van ca. 600 m2. Indeling: hal/entree, toilet, keuke: woonkamer, eetkamer, slaapkame vaste trap naar bovenverdiepir^ met 2 slaapkamers en ruime zolde badkamer (ligbad, douche) en ho^ byruimte. Het geheel is voorzien van een cv installatie. Op korte termijn te aanvaarden. Koopsom ƒ150.000, DEN BURG Aan de rand van het dorp gelege met schuurtje. Indeling: hal/entree, grote voor kamer met open keuken (ope: haard), bijkeuken Boven- badkamer met toilet, ruime slaapkamers, grote vlierie met mogelijkheid voor een slaap kamer. Geheel voorzien van een c.v.-it stallatie. In overleg te aanvaarden. Hoge hypotheken beschikbaar. Onze woninglijst wordt u op aanvraa toegezonden. Inlichtingen en verkoop bij: Schilderweg 165 - Postbus 87, Den Burg - Texel. Tel. (02220) 3025 en 3429 b.g.g. 20°1. Op 8 oktober 1977 ging van ons heen mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en grootvader Cornelis Jan Bakker, oud-Hoofd-Inspecteur-Directeur van de arbeidsvoorziening in Gelderland, Officier in de Orde van Oranje Nassau, in de ouderdom van 80 jaar. Arnhem Cath. E. Bakker-de Vries Naarden D. C. J. Bakker Th. A. Bakker-Bolman Alco, Tessa, Eric Beesd N. J. Bruin-Bakker A. J. Bruin AmersfoortE. C. Bakker Arnhem I. C. P. Bakker D. G. Bakker-Stijkel Arnhem, Kluizeweg 120. Thuis geen bezoek. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum „Kuvon", Rensenstraat 12, nabij station N.S. te Arnhem, waar dagelijks van 19.00 - 20.00 uur gelegenheid is het condoleance register te tekenen. Overeenkomstig zijn wens zal de crematie in stilte plaatshebben. Op 14 oktober a.s. willen wij feestelijk vieren, dat onze installatiechef, de heer Douwe de Vries 25 jaar aan ons bedrijf verbonden is. Ter gelegenheid hiervan houden wij van 17.00 tot 18.30 uur een receptie in hotel „De Lindeboom- Texel", waarbij wij U gaarne uitnodigen. Electrohuis Bakker B.V. vanaf maat 92 vindt u in 2de ronde Europacup op woensdag 2 november 1977 EENDAAGSE VLIEGREIS inbegrepen retourvlucht Schipbol-Barcelona, maaltijden aan boord van het vliegtuig, aansluitend busvervoer naar het stadion, eventueel met rondrit door de stad, zitplaats lange zijde. DRIEDAAGSE VLIEGREIS ƒ395,— PI Vertrek 1 november, terugreis 3 november, verblijf in Hotel Raylli op basis 2-pers. kamer, bad, t\ volpension, alle vervoer inklusief, zitplaats stadion lange zijde. VIJFDAAGSE COMBINATIEREIS ƒ495,— pf Vertrek 20- 10- 1977 naar Mallorca, verblijf in Ho' Playa de Mallorca, tweepersoons kamers, volpension, 2 november per vliegtuig naar Barcelona met aansluitend vervoer naar het stadion, zitplaats stadil lange ziide. Na afloop terug naar Schiphol. Deze reis kan ook in omgekeerde volgorde gema* worden; vertrek Schiphol 2-11-77 met aansluitö vervoer stadion enz. Na afloop per vliegtuig naar M* lorca, 6-11-77 van Mallorca naar Schiphol. Niet in begrepen: ƒ36,luchthavenbelasting, Reis- en annuleringsverzekering. Bij voldoende deelname verzorgen wij aansla tend vervoer van en terug naar Texel. Boek snel bij jj Texels enige echte reisburo

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2