MAT IK ZEGGEN WOU.." Open aan CDA rutniws KIN* MATURA Van Bommel ELECTROHUIS J§[ „Opper" Timmer bevorderd Vreemde schutters opgespoord Bromfiets gesloopt Henny Kok opende muziekwinkel Spelletjesavonden en Wassen, centrifugeren drogen, ook in één machine. Bowling De Koogel HUISVROUWENBOWLING De commandant der maritieme middelen te Den Helder herenschoenen 129,- Km 164,— MANTJE SCHOENEN B.V. „PEET PARAAT" (Centra), De Cocksdorp, is geopend: De beste geluidskwaliteiten nu voor lage prijzen Totale aanbod VOETBALSCHOENEN ÖP©BÜ8C3©(? Terlenka pantalons f50r-i Zuiver wollen pantalons ƒ75,- Tientallen soorten jeans Ribbroeken, vele modellen T-shirts en truitjes Vele soorten herenoverhemdef Kinderjeans en ribbroeken Kindertruien Jurken ,,'T KORFJE", Stenenplaats BRIEVEN VAN LEZERS - BUITEN VERANTWOORDELIJKHEID VAN DE REDAKT1E Gaarne willen we van de gelegenheid gebruik maken om via deze krant een open brief te richten aan de CDA-frak- tie in de gemeenteraad. Zij zijn dan in staat zich te prepareren op de vragen die m de openbare raadsvergadering van 8 november inzake de veerdienst kwestie zullen worden gesteld. Dit voor al omdat duidelijk zal moeten blijken of het besluit van deze fraktie om zich toch maar uit te spreken voor een dub beldekker van 100 pae's doordacht is ge weest en of men rekening heeft gehou den met de verstrekkende konsekwen- ties die aan deze keus kunnen vastzitten We willen dat in een open brief doen om de Texelse bevolking te kunnen betrek ken bij de beantwoording van deze vra gen. Deze belangrijke zaak mag niet aan de aandacht van de Texelaars ontsnap pen door het lezen van de resultaten achteraf. Bovendien willen wij op deze manier de mensen die zich bij de on langs gehouden „volksstemming" tegen de dubbeldekker hebben uitgesproken tot nadenken stemmen zodat zij kunnen bepalen of de konsekwenties van hun houding acceptabel zijn. Vraag 1: De CDA-fraktie heeft zich bij de be handeling van het bestemmingsplan bui tengebied duidelijk uitgesproken voor de 47.000 slaapplaatsen in 1985. Accepteert de fraktie nog steeds als gegeven, dat er uitgegaan wordt van een vervoersaanbod, gerelateerd aan 47.000 slaapplaatsen, overeenkomstig de ra ming van de meest waarschijnlijke ont wikkeling, zoals weergegeven in de Oriëntatienota Verbinding Texel-Den Helder? Vraag 2: Hoe denkt de CDA-fraktie het ver voersaanbod op een verantwoorde wijze te verwerken, als de toekomstige uur capaciteit niet groter zal zijn als 165 pae's? Vraag 3: Heeft de CDA-fraktie bij haar besluit vorming rekening gehouden met het feit dat bij het in de vaart brengen van een enkeldekker het introduceren van een reserveringssysteem aktueel wordt? Heeft zij inzicht in de gevolgen, die invoering van zo'n systeem zou kunnen hebben voor de bestaande voorrangsre geling voor de Texelaars en het econo misch vervoer? Vraag 4: Kan de CDA-fraktie een antwoord ge ven op de vraag op welke wijze een re serveringssysteem zou moeten worden georganiseerd om tot een optimale be zettingsgraad te komen voor de logies- verstrekende bedrijven? Vraag 5: Heeft de CDA-fraktie zich rekenschap gegeven, welke kosten aan zo'n reser veringssysteem zijn verbonden, wie deze kosten voor zijn rekening zou moeten nemen en wie de verantwoording voor het functioneren van dit systeem zou moeten dragen? Vraag 6: Heeft de CDA-fraktie zich rekenschap gegeven van het feit, dat het varen met een enkeldekker van 100 pae's een nade lige invloed zou kunnen hebben op de tarieven? En hoe zouden deze nadelen moeten worden opgeheven? Vraag 7: Kan de ODA-fraktie misschien mede delen binnen welke termijn een tweede fuik zou moeten worden aangelegd en voor wiens rekening dit zou moeten ge beuren? Heeft de CDA-fraktie rekening ge houden met de theoretische mogelijk heid dan met drie boten gevaren kan worden met een uurcapaciteit van 230 pae's? Vraag 8: Heeft het in de vaart brengen van een schip van 100 pae's nog konsekwenties voor de werkgelegenheid? Vraag 9: Heeft de CDA-fraktie gedacht aan de mogelijkheid, dat indien de TESO geen steun van de raad krijgt voor het in de vaart brengen van een dubbeldekker, TESO helemaal geen schip bestelt? Vraag 10: Is de CDA-fraktie met ons van me ning, dat haar keuze voor een enkeldek ker een rechtstreekse ,,overheids"-be- moeiing met het bedrijfsleven legali seert? WD afdeling Texel De heer A. Timmer tot voor kort werkzaam als opperwachtmeester bij de Rijkspolitie Texel is per 1 november overgeplaatst naar de Rijkspolitie in Medemblik en gaat Texel dus verlaten. Hij is tegelijkertijd bevorderd tot adju dant en treedt in zijn nieuwe funktie op als plaatsvervangend groepscomman dant. De heer Timmer is 46 jaar. Adjudant A. Timmer sluit hiermee een Texelse periode van 3Vs jaar af. Hij is oorspronkelijk afkomstig uit Barne- veld en begon zijn loopbaan op 1 okto ber 1954 toen hij in dienst trad bij de Rijkspolitie te Venraay. Daarna vervul de hij funkties in Gennep, Wierden en Halten (Ov.). Op 1 december 1970 kwam adjudant Timmer naar Schagen en werd hij tegelijkertijd bevorderd tot opper wachtmeester. Op 1 april 1974 trad hij in dienst bij de Rijkspolitie te Texel. In zijn nieuwee standplaats Medem blik zal adjudant Timmer gaan samen werken met zijn vroegere chef op Texel adjudant J. A. Winkel die op 1 decem ber 1974 naar Medemblik ging. Het vertrek van A Timmer heeft voor de Rijkspolitie Texel tot gevolg dat er nu twee vacatures zijn in de funktie van opperwachtmeester, nl. De Koog en Den Burg. De politie heeft de schutters opge spoord die vorige week op de Stenen plaats en langs het Schilderend ruiten kapot hebben geschoten. Hierbij werden onder andere de ruiten vernield bij de familie Van der Slikke (Weverstraat) en familie Post (Schilderend). Gebleken is dat een groep baldadige jongelui in de loop van vrijdagavond eerst op de Ste nenplaats en in het park achter het ge meentehuis met een luchtdrukpistool en een luchtbuks op ruiten en houtduiven hebben geschoten Daarna zijn de hoofd daders (R.V. uit Den Burg en H.S. uit Oudeschild) op de fiets naar Oudeschild gegaan en hebben onderweg ook enkele ruiten vernield. Inmiddels zijn de wa pens waarmee men te werk is gegaan in beslag genomen en is tegen R.V. en H.S. proces verbaal opgemaakt. In de fietsenstalling bij de veerhaven is in de loop van vorige week onder an dere een carburateur en een benzinedop van een bromfiets gehaald. Het betrof het vervoermiddel van C. W. Bakker. ondernemers-aktiviteiten Na een korte verbouwing die vrijwel geheel in eigen beheer werd uitgevoerd opende musicus Henny Kok zaterdag middag zijn nieuwe muziekwinkel in het pand Weverstraat 58, Den Burg. Verkocht worden onder andere aller lei muziekinstrumenten (accordeons, gi taren, sythesizers, orgels, harpen, flui ten, enz., enz.) en bladmuziek. Henny Kok treedt bovendien op als hoofdverte genwoordiger van de CBR-fabrieken. Met het betrekken van dit pand en het zakelijk volledig zelfstandig worden van Henny Kok is de ongeveer drie-jarige samenwerking met J. van Wijngaarden afgesloten. Deze laatste zet de handel in elektrische apparaten (Weverstraat 68) alleen voort. Henny Kok zal zich naast het verkopen van instrumenten en blad muziek blijven bezig houden met het ge ven van muzieklessen. De instrumenten waarop hij les geeft zijn orgel, accor deon en gitaar. Het nu door Kok in gebruik genomen winkeltje was oorspronkelijk in gebruik als slagerij (Dros en Roest) waaraan on geveer vier jaar geleden een eind kwam. Daarna werd het pand uitsluitend zo mers door diverse exploitanten gebruikt. Henny Kok is van plan de winkel 2 veel mogelijk alleen te „runnen", k dien noodzakelijk zal hij worden bijge. staan door echtgenote en/of dochter, familie Kok blijft overigens in D8 Cocksdorp wonen. Deze nieuwe muziek- handel is de gehele week met uitzonde ring van dinsdag geopend Bij de verbouwing heeft Peter SchJ (PS elektrotechniek Oosterend) het elekj trisch gedeelte verzorgd. In het padvin''erscentrum „De Zwall kersburcht" aan de Beatr xlaan wordil op woensdag 2 november weer begoul nen met de wekelijkse spoilctjesavoni| voor kinderen tu?sen 6 en 12 jaar. De kinderen worden vanaf 19.00 uu.il verwacht. De allerkleinsten blijven tj 20.00 uur en de oudere kinderen tol 20.30 uur. Naast een groot aantal leuke spelle-l tjes worden de kinderen met handenar| beid bezig gehouden. Als er voldoende animo blijkt wil metl voor de jongste kinderen de middag m gebruik nemen Voor hen zou tussJ 16.00 en 17.30 uur iets georganiseer» kunnen worden Voor de oudere kindel ren blijft de Zwalkersburcht dan avonds beschikbaar. Verdere inlichtingen (over kosteil e.d.) kan men krijgen bij Jcnp Huismauf Schilderend 23, Den Burg. Wat er aan rampen zich op het witte doek heeft afgespeeld de laatste jaren. het is nauwelijks meer bij te houden. Neerdwarrelende vliegtuigen, branden de torenflats, een verschrikkelijke haai, zinkende schepen, een gek met een ge weer in een volgepakt stadion en een verwoestende aardbeving. Op het eerste gezicht lijkt „Black Sunday" (van donderdag tot en met maandag in het City theater) een film die in het rijtje thuishoort. Een volge pakt stadion met daarboven een enorme zeppelin waarin twee terroristen en een verschrikkelijke bom. Toch steekt Frankenheimers „Black Sunday" met kop en schouders boven de gebruikelijke sensatie-rampenfilm uit. In de eerste plaats omdat de organi satie welke de aanslag beraamt met na me wordt genoemd: de Palestijnen van de zwarte september-beweging. In de bestseller die aan de film ten grondslag ligt, heeft de schrijver Thomas Harris geen enkele moeite om de Palestijnen als de echter schurken aan te wijzen. De scenarioschrijvers van de film werkte? wat genuanceerder. Ook producent Ro bert Evans (o.a. Chinatown en Maratho: man) begreeep dat de geloofwaardigheu niet is gediend met de uitgemolken be grippen „Palestijnse boef' en „Israeli sche held". Robert Shaw is de Israëlische veilig heidsagent die moet voorkomen dat i het reusachtige stadion in Miami de cd tastrofe wordt afgewend. Marthe Keitel is de fanatieke terroriste en zij wordf geholpen door Bruce Dern Hij speelt d bomspecialist en is door de Palestijns| overgehaald om mee te werken aan c' krankzinnige plan. Zijn in Vietnam opl gelopen frustraties maken hem bruitl baar voor de beweging van de zwart| september. Regisseur John Frankenheimer zorgdl vooral door zijn spelregie voor het nod:| ge reliëf in de karakters. Zo krijgt <j vrouwelijke hoofdrol, ondanks de doe haar toegepaste verwerpelijke methol des, een motivering mee. De documen| taire aanpak, verfijnde trucopnames e de uiterst vakkundige montage makel de film daardoor behalve „lekker" spaM nend, ook nog boeiend door zijn waarj schijnlijkheid. (Aanvang 20.00 uur 1 toegang 16 jaar). TFX BLAARTJES Natuurlijk tappen we Heineken bier in Hotel „Texel" Voor spinnewielen, mo dern of ouderwets model 't Swarte Schaep Open haardenbezitters Husqvama kettingzagen reeds vanaf ƒ475.Fa. Tatenhove. Oosterend, tel (02223) 202 Bouwinfornaatiecentrum J C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08 00 tot 12 00 uur en van 13 30 tot 16.30 uur Don derdagavond 19 00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur Voor een goed buro en een goede prijs naar ARTIMA, Gravenstraat Te koop versterker -f- boxen. Schilderend 143, tel 2313 F.N.V. afd. Texel Leden, houdt U a.s. donderdag 3 november vrij om te komen praten met Wim Spit O WEET U dat U op op een kruitvat zit? Dat één kernbom heel Am sterdam uit kan moor den?! Of die soms aan de Mok liggen?? Kernwa pens Nederland uit Belangstelling Kom do. а.s. 8 uur in 't Asiel ,,'t Keukencentrum" A. v d. Vis B.V., Maricoweg Den Burg. tel 02220- 2356. Opemngstijden showroom: ma t/m vrij.: 8.30- 12 30; 13.30 - 18.00. vrijdagavond: 19.00-21.00; zaterdagochtend: 9 00 - 12.30. Iedere avond na tel. afspraak. 's Swarte Schaep heeft 7 modellen spinnewielen Verhuur van cirkelzaagmachines, bandschuurmachines, Oecupeerzaagmachines, handschaven, klopboormachines, boorhamers, Kango slaaphamer, betonmolens, lasapparaten, nietapparaten, ladders, kruiwagens, muurfrais, haakse slijpers, klokpompen, pijpbuigers. bakker's ijzerhandel b.v., tel. 2346 Staat ter dekking stam- boekdwergbok. Tel. (02226) 497 Te koop brommer Vespa Ciao. Wilsterstr. 12, tel 2261 Wie heeft mijn oranje fiets gezien? Ronald Biesboer, tel. 2060 Natuurlijk tappen we Heineken bier in Hotel „Texel" Verhuisd: per 1 nov. Hennie, Thea en Ange- lique, van Burgwal naar Lunterseweg 91, Barne- veld Verhuisd: D. Biesboer, van Lieuwstr. 49 naar Thijsselaan 60 Te koop aangeb. auto- kinderzitje" en wandel- wagen. Tel. (02220) 3182 Wim Spit is donder dag 3 november in „de Witte Burcht". Hij wil met leden en belangstell. praten over zaken van al- gemene aard Wie zegt dat wij duur zijn. „De Lindeboom- Texel", tel. (02220) 2041 Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Marien. L^vvstrr.at 4 Den Burg. tcW. (02220* 3320 Bruining cn Agter voor aardleidingen. Tel. 02228 482 of 283 Bruvnzeel 1VIONTA REKKEN. Meubelhuis Texel. Der» Burg. H. Oos terhof. Molenstraat 2 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Rokken ƒ15, voordeelrek van 99 op het Boetiek Wie heeft er nog een koelkast voor ons te koop? Tel (02223) 858, na 6 uur Kies hoge rente voor Uw geld. SPAAR bij dc RABOBANK Caravancentrum Texel heeft nu enkele stacara vans met showkorting. Haast U. Tel. (02220) 3163 Welke bezitter van een MOTORZAAG wil haardhout komen zagen? Tel. na 6 uur (02220) 3203 Op alle CONAC AKKU'S geeft automobielbedrijf H. J. M. Spijker b.v. 35*/o korting en 2 jaar garan tie. Depót Texel, tel. (02220) 3512 Warme jassen, lage prij zen. Watersportcentrum Duinker, Oudeschild Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedanken voor alle ca deaus, bloemen, planten, geld, kaarten, kortom voor Uw geweldige be langstelling betoond bij ons 25-jarig huwelijks feest. Henk en Joos Kager-Witte Een topprodukt voor de prijs van een middenklasser. En niet kapot te krijgen. ZWAALDERSTRAAT DEN BURG Dorpsstraat 7 De Koog tel. 02228-672 Met ingang van donderdag 3 november a.s., elke donderdagmorgen van 10 - 12 uur Aanmelden bij Bowling „De Koogel", telefoon (02228) 672. Uitstekend van kwaliteit, X Hogerstraat 6, Den Burg. maandag, woensdag, donderdag cn vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en vat| 13.30 tot 17.30 uur; dinsdag van 8.30 tot 12.30 uur; zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur en vas| 13.30 tot 16.00 uur. Technics cass.deck 671 1299,— 799,— Technics cass.deck 782,— 599,— Technics cass.deck 742,— 579,— Philips cass.deck N 2520 949,— 449,— •fr krent uit de pap. vestigt er de aandacht op dat dagelijks (op werk dagen) schietoefeningen worden gehouden vanaf fort „Erfprins". Ligging batterij op het fort „Erfprins" 52°57',8 N-4°44',3 E. Van bovengenoemde batterij zullen deze oefenin gen van 08.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur met luchtdoelartillerie, zeedoelartillerie en mitrailleurs worden gehouden. De onveilige sectoren liggen a. tussen de richtingen 260J en 337° (gerekend uit j s de batterij) met een straal van 10 zeemijlen; de j onveilige hoogte voor vliegtuigen is 10.000 m; b. tussen de richting 260° en 010° met een straal van 1,6 zeemijl. Het houden der oefeningen wordt aangegeven door een rode vlag, welke wordt gehesen aan de radar-seinmast op het fort „Erfprins". Na afloop der oefeningen wordt deze vlag neerge haald. Visserij en scheepvaart wordt dringend verzocht slechts zo kort mogelijk in de onveilige sector te verblijven wanneer de rode vlag gehesen is. Voor het verkeer te land op de wegen aan de land- en zeezijde langs fort „Erfprins" wordt telkenmale de belemmering duidelijk aangegeven. Den Helder, 1 november 1977. De commandant der maritieme middelen voornoemd, N. Delfos, kapitein ter zee. iiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiunHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiniiiiniiiiiii (QUICK en ADIDAS) vindt U bij 1 de SPORTSHOP. Deze week bij aankoop van een paar voetbalschoenen een sjaal in uw clubkleuren gratis. Natuurlijk 5°/o clubkorting. BURG-TEXsL maten 36 t/m 44, in alle modekleuren. Natuurlijk vanaf 29,t/m 109, vanaf 45,t/m 82, Leuke vlotte modellen vanaf 18, flannel enz., vanaf 40, vanaf 36, vanaf 13,50. leuke vlotte modellen, vanaf 79, Dè Broekenshop. iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiu.iiiiiiiiiiiiiiJiiiiiia]

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 2