5 e Koog ontmoet koploper Oudesluis Vogels van hoog gehalte bij clubshow „Op Eigen Wieken" programma Sportshop won met groot verschil PROGNOSES Schaakclub En Passant Spreekuur vervalt Geslaagd Volleybalprogramma Koersen vreemde valuta SUCCESSEN VOOR DWERGGEITFOKKERS Volleybalprogramma Badminton afgelast Rommeltjesmarkt in Oosterend Aquariumvereniging hield huiskeuring BER RIJDAG 2 DECEMBER 1977 |_KlJC TEXELSE COURANT PAGINA 5 Van de wedstrijden die voor het ko- lende weekend op het programma I taan is die tussen De Koog en het terke Oudesluis ongetweifeld de inte- essantste. Ook de ontmoeting tussen 'exelse Boys en Woudia zal het bekij- en waard zijn. E Zaterdag speelt Oosterend 1 een huiswedstrijd tegen Bergen. De overi- je elflallen moeten allen aan de over- r- lant aantreden maar gezien de ver- lachte weersomstandigheden is het i liet erg waarschijnlijk dat daar veel ont- noetingen van door zullen gaan. Als Texel 1 speelt krijgt het elftal het ;egen CSV in Castricum erg gemakke- Ijk. Deze tegenstander staat onderaan je ranglijst terwijl de eilanders zich |ardig in de kop van het klassement rveten te handhaven. CSV zal er echter bp gebrand zijn een goede indruk te Inaken, en naar wordt verwacht zal er piles aan gedaan worden om de punten n Castricum te houden. De ontmoeting ip Texel werd eerder dit seizoen met 0 door de eilandelijke ploeg gewon- ïen. Verwacht mag worden dat Texel 1 zondag met een kleine overwinning naar S luis kan terugkeren. Texel 2 zal zondag in Hoorn trachten evanche te nemen voor de 0—1 gele en nederlaag die in de eerste wedstrijd egen Hollandia 3 werd geleden. Het derde elftal ontvangt het sterke atervogels 3 uit Den Helder waarte- ien een gelijk spel een zeer goede [prestatie zal zijn. Texel 4 heeft tegen Geelzwart 7 niet eel kans om de punten mee naar huis te neen. Texelse Boys treedt zondagmiddag aan voor de thuiswedstrijd tegen Wou dia dat uit Westwoud naar het eiland komt. Omdat het voor de Boys een thuiswedstrijd betreft hebben zij ditmaal een goede kans op de overwinning. De ploeg zit nog steeds een beetje in de lappenmand maar misschien is er nu zoveel moraal aanwezig dat de spelers er voldoende stevig tegenaan gaan. Het tweede elftal speelt een uitwed strijd tegen het sterke Zeemacht 3 uit Den Helder. Veel zullen de Boys niet in te brengen hebben en een gelijk spel of een klein verlies mag al een erg goed re sultaat genoemd worden. De wedstrijden die de BI en B2 junio ren zaterdag tegen resp. WGW B3 en WGW B4 (Den Helder) zouden spelen zijn afgelast in verband met de toestand van het terrein. In Kreileroord staat het eerste zon dagelftal van Oosterend een moeilijke partij te wachten, die waarschijnlijk verlies op zal gaan leveren. Oosterend 2 heeft het iets gemakke lijker tegen Succes 4 dat voor het duel uit Hippolytushoef naar Texel komt. ZDH 1 gaat zondag naar Zuidermeer naar het plaatselijke SVZ waarvan thuis met 1 —2 van werd verloren in een wed strijd waarin de Zwaluwen veel sterker waren maar domme pech hadden. De Hoornders hebben zich na een slechte seizoenstart geweldig hersteld en lijken met een sneltreinvaart naar de top van het klassement te schieten. De ploeg heeft inmiddels de derde plaats al Door een zege op A. Veltkamp en een remise tegen J. van Heerwaarden ver zekerde Joop Rommets zich dinsdag avond van de promotie naar de B-groep van de schaakclub. W. Hoekman moest het in de B-groep laten afweten tegen J. Witte die voort durend sterker gaat spelen. In groep C debuteerde de 8-jarige Niek Witte met winst tegen Rob Maas en bij de A-klas- sers was K. J. den Haan in zijn eerste treffen kansloos tegen A. Terpstra. Uitslagen: Groep A. K. J. den Haan-A. Terpstra Groep B. W. de Bruin-P. Bergman J. Witte-W. Hoekman 0-1 %-'/4 1-0 Groep C: N. Witte-R. Maas 1 —0 J. van Heerwaarden-J. Rommets V4-V4 A. Veltkamp-J. Rommets 0—1 Algemene competitie: H. Goslinga-J. Vlaming B. Dekker-M. Vittali F. Busch-H. Elzinga bereikt nadat gedurende de laatste vijf wedstrijden 10 punten verzameld wer den met 18 doelpunten voor en 3 tegen. Met het oog op de ranglijst zou ZDH deze wedstrijd moeten winnen. Het zou een aardige aanloop zijn naar de volgende week thuis te spelen partij tegen (koploper) S. George. In De Cocksdorp wordt zondag de wedstrijd tussen de tweede teams van ZDH en SVC gespeeld. Het is een van de weinige goede kansen die de Hoorn ders hebben om een volledige winst te behalen. ZDH 3 blijft thuis en krijgt zondag om 14.30 uur de kans tegen Oudesluis 3 weer eens een goede kans op een (broodnodige) overwinning. F.Z. Na de onverwachte nederlaag tegen Schoorl (1—0) kan het eerste elftal van De Koog zich dit weekend misschien revancheren tegen Oudesluis. De Noordhollanders lieten zondag tegen het middelmatige Vesdo een punt lig gen. Oudesluis is op papier de mindere van de Kogers, en naar verwacht wordt zullen de SVK-mannen hun publiek niet teleurstellen. De Koog 2 gaat zondag uit naar WGW 8 in Den Helder, waar twee volledig gelijkwaardige ploegen in het veld zullen verschijnen. (Vertrek bij Capri om 12.30 uur). De C-junioren zijn zaterdag vrij en de B-junioren spelen om 13.30 uur thuis tegen Oudesluis B1. De uitwedsrtijd werd een 5—1 nederlaag voor De Koog. Er valt dus wat goed te maken. MEDEDELINGEN S.V. De Koog Voor de pupillen (a, b en c) is er maandagmiddag om 15.30 uur Sinter klaas-viering in restaurant Capri. De ouders zijn hierbij ook welkom. Het vertrek van de Sint met Pieten is om 17.00 uur. J.v.B. Het maandagse spreekuur van Maat schappelijk werker Frank van Lare (8.30 - 10.30 uur) op 5 december a.s. komt te vervallen. Het eerstvolgende spreekuur in het rayonkantoor van de Stichting voor Maatschappelijk Werk, Witte Kruislaan 19 is op woensdagmiddag 14.30 tot 15.30 uur. Op andere tijden kan men een bandje inspreken via telefoon (02220)4185. Jeugd: J. Rommets-N. Witte 8. Witte-A. Bakker E. Witte-W. van Es J. P. Bakker-K. van der Meer Op 10 december speelt En Passant J_ een uitwedstrijd tegen het Helderse MSC 2. 1-0 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 Zaterdag en zondag (20.00 uur) is in het City theater een western te zien. „Nobody is back, delf je graf" is niet zoals de titel zou doen vermoeden een soort vervolg op „My name is Nobody" van Leone, maar een heel wat grimmi ger Italiaans produkt al speelt Terence Hill dan wel de hoofdrol. Een senator is het brein achter de overvallen op goudtransporten. Deze onverlaat produceert onmiddellijk na de roof een zogenaamde schuldige, die zo snel mogelijk wordt opgehangen. De man die het vonnis voltrekt is de beul Django. Hij heeft een speciale techniek, waardoor het slachtotter niet sterft, 's Avonds maakt hij de gehangene los, die zich daarna in een schuilplaats bij andere ex-gehangene voegt. Zo vormt hij zijn eigen bende met de bedoeling het straks tegen de senator op te nemen. Wraak is het motief van de hangman, want enkele jaren eerder verloor hij zijn vrouw door de schuld van de senator. De eindafrekening vindt plaats op een kerkhof. ZATERDAG 3 DECEMBER 1977: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Bergen, 14.30 uur HCSC 7-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Junioren: JVC B1-Texel B1, 14.30 uur Texel B2-Watervogels B2, 13.30 uur Oosterend B2-ZDH B1, 14.45 uur De Koog B1-Oudesluis B1, 13.30 uur Oosterend B1-DWOW B1, 13.30 uur Tex. Bous C1-HRC C3, 13.30 uur Helder C2-Texel C2, 14.30 uur W. Vogels C3-Cocksdorp C1. 14.30 uur Zaterdag geen pupillenvoetbal. ZONDAG 4 DECEMBER 1977: Afdeling Noordholland: CSV-Texel, 14.30 uur Tex. Boys-Woudia, 14.30 uur De Koog-Oudesluis, 14.30 uur Kreileroord-Oosterend, 14.30 uur Zuidermeer-ZDH, 14.00 uur Hollandia 3-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 3-Watervogels 3, 14.30 uur Oosterend 2-Succes 4, 14.30 uur Zeemacht 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur Tex. Boys3-ZAP5, 12.30 uur Cocksdorp 2-ZDH 2, 14.00 uur ZDH 3-Oudesluis3, 14.30 uur Vesdo 3-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Geelzwart 7-Texel 4, 14.30 uur (vertrek 13.05 uur) WGW 8-De Koog 2,14.30 uur Junioren: Tex. Boys A1-Schagen A1, 12.30 uur Dames: Hollandia-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) SAMEN REIZEN: ZONDAG 4 DECEMBER 1977: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 2 en dames tex. Boys. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Texel 4 en Oosterend 3. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. Ben Oostra uit Den Burg slaagde op dinsdag 29 november bij het Grafisch Opleidingscentrum te Deventer voor het diploma Reproductiefotografie en Filmmontage. Hij is werkzaam bij b.v. v/h Langeveld De Rooy te Den Burg. Vogelvereniging „Op Eigen Wieken" hield dit weekend in „De Witte Burcht" een zeer geslaagde show die alle ver wachtingen overtroffen heeft. De ten toongestelde vogels waren blijkens da juryrapporten van hoog gehalte. Kampioen van de tentoonstell ng werd een inzending van J. Bruin Azn. uit Oudeschild. Hij ontving een wissel beker en het bondskruis voor een oranjerode Isabel kanarie (eigen kweek). Bovendien verwierf deze vogel de door Mitra b.v. ter beschikking gestelde beker. Jos Smit werd in de opei klasse postuurkanaries jeugdkampioen van deze tentoonstelling. Bij de afdeling tropische zaadeters ontving J. G. Smit voor een blauwfa- zantje de bondsmedaille en de door Automatiek PP beschikbaar gestelde beker. Jac. Vermeulen won de beker van de gemeente Texel voor een eigen kweek grasparkiet in de afdeling grote parkieten. De uitslagen van de keuringen waren als volgt: Kanaries: 1. J. Bruin Azn. (oranjerode Isabel eigen kweek) 90 punten; 2. J. van Dorp (groen) 89 punten; 3. J. Bruin Azn. 89 punten. Kanaries open klasse: 1. J. van Dorp (goud-groem 88 pun ten; 2. H. Wit (strogeel) 88 punten. Postuurkanaries: 1. J. G. Smit 87 punten. Postuurkanaries open klasse: 1. Jos Smit 88 punten. Voor de eilandcompetitie volleybal worden dinsdag 6 december in sporthal Ons Genoegen de volgende wedstrijden gespeeld: Veld A, heren: 18.30 u.: Strendend2-Electrohuis L. Bakker 19.10 u.: Bakkers Ijzerhandel-De Rog 1 K. Dros 19.50 u.: Timmers Bakk.-Dros' Bakk. J. Joosten 20.30 u.: Tevoko Opduin-Slag. Kossen C. Kossen 21.10 u.: JKM-Gr. Slock 1 J. Krotje 21.50 u.: Molenkoog-Smash '68 P. van Beek Veld B, heren: 18.30 u.: BGZ-LBO F. Androg 19.10 u.: Texelstroom 1-Teso Marsdiep L. Medema 19.50 u.: Teso Texelstroom-LBO D. Hoogendijk 20.30 u.: Gempo-Jelleboog T. van Leeuwen 21.10 u.: 7 Provinciën-BGZ R. van der Kooi Veld C, dames: 18.30 u.: Lois-Gr. Slock 1 G. Rüngs 19.10 u.: Fam. Witte-Taxicentrale L. Geus 19.50 u.: Nokanto-Dros' Bakkerij L. Eldring 20.30 u.: De Koogel-Smash '68 M. van de Wetering 21.10 u.: Beerebar-Vopoda Mevr. Pekel 21.50 u.: Strendsend-Jozefschool T. Bakker Zebravinken: 1. Van der Molen (grijs) 89 punten; 2. Van der Molen 88 punten; 3. J. Daalder 88 punten. Zebravinken open klasse: 1. J. G. Smit (bont) 89 punten. Vuurvinken: 1Jvan Dorp 90 punten. Tropische zaadeters: 1. J. G. Smit (blauwfazantje eigen kweek) 89 punten; 2. H. Smit (Mozam- biquesijs) 89 punten. Tropische zaadeters open klasse: 1. A. Moor (loodbekje) 90 punten; 2. H. Wit (Mozambiquesijs) 90 punten. Tropische insecteneters: 1. P. Parlevliet (Amerikaanse spotlijs ter) 90 punten. Duiven: 1. P. Parlevliet (lachduif eigen kweek) 88 punten. Grote parkieten: 1. Jac. Vermeulen (grasparkiet eigen kweek) 87 punten. Grote parkieten open klasse: 1. Jac. Vermeulen (grasparkiet lutino) 90 punten; 2. J. Bruin Azn. (bastaard) 88 punten. Het aantal bezoekers op deze ten toonstelling was beduidend meer dan in de voorafgaande jaren. Dit bleek vooral uit het feit dat de tombola (met 650 prijzen) zaterdag al volledig uitverkocht was. Men moest inderhaast nog wat extra prijzen inkopen. 100 7106,50 Westduitse marken Belgische francs Franse francs Zweedse kronen Zwitserse francs Deense kronen Amerikaanse dollars Engelse ponden Oostenrijkse schillingen 100 7 15,00 Italiaanse lires 10.000 7 25,75 100 100 100 100 100 1 1 7 6,71 7 48,00 7 48,25 7110,00 7 37,25 7 2,35 7 4,25 Het dwerggeitjeTirza van Tyeslemore" van F. T. Voskuil dat in het Amsterdamse RAI gebouw werd uitgeroepen tot kampioen jeugd geit. Voor zaterdagmiddag staan de vol gende volleybalwedstrijden op het pro gramma. Ze worden gespeeld in sport hal Ons Genoegen. Om 13.30 uur begint het Mini-pro gramma waarin de volgende teams tegen elkaar uitkomen, team 1 - team 4 team 5 - team 3 team 6 - team 2 In Novobo-verband spelen hierna om 14.30 uur Tevoko 1 en Harpoen 1 (h) en speelt Tevoko 5 tegen Tevoko 2 (d). In Den Helder komt Tevoko 4 tegen WSOV 1 op de vloer. Mario Girotti noemde zich in 1968 voortaan Terence Hill. Beeld uit de sombere Italiaanse western Delfje graf". Een tien jaar oude film uit de bloeitijd van de spaghetti-western. Mario Girotti noemde zich in deze film voor het eerst Terence Hill en was nog lang niet toe aan de roem die hij nu geniet. Geen grapjes dus in „Delf je graf", wel veel somber geweld. Hoogstens interessant als representatief beeld van het genre Italo-western, dat inmiddels al weer jaren tot het verleden behoort. (Togang 16 jaar). Zondagmiddag 3 uur draait „Winne- tou keert terug". Onrust onder de Indianen, veroorzaakt door de geweten loze schurk Forrester. De man heeft er zakelijk belang bij dat er vooral geen vrede komt tussen roodhuiden en blan ken. Winnetou en zijn vriend Old Shat- terhand hebben handen vol werk. Hin derlagen, kruitdamp en bikkelharde strijd gaan vooraf aan de rechtvaardige afstraffing van Forrester en zijn bende. (Alle leeftijden). Maandag (5 december) is het City theater gesloten. In de tweede klasse dames van de eilandcompetitie volleybal bleek hét zes tal van de Sportshop dinsdagavond duidelijk sterker dan de Jozefschool. Sportshop won dan ook met groot verschil. In de zelfde klasse speelde Hutspot tegen Beerebar. Deze teams bleken erg aan elkaar gewaagd. Hutspot trok uit eindelijk toch aan het langste eind. Het in de derde klasse spelende tweede herenteam van Grote Slock wist na een leuke wedstrijd LBO met 2—1 te klop pen. Opslagen De dames van de Jozefschool hadden het erg moeilijk tegen de Sportshop. De goed gerichte opslagen bleken maar moeilijk te verwerken. Hierdoor wist Sportshop de eerste set met een 15-1 overwinning naar zich toe te halen. Dat in de pauze tussen de twee sets de coach enkele vermanende woorden sprak tot het team miste zijn uitwerking niet op het spel van de Jozefschool. Ze kwamen in de tweede set op een 4-0 voorsprong. Op dit moment lieten de „jufs" het weer afweten. Het was opnieuw de Sportshop dat de doorslag gaf. Het werd 15-5. Techniek De eerste set tussen de teams van Hutspot en de Beerebar gaf een gelijk opgaand beeld. Bij de stand 10-9 voor Hutspot was het nog lang niet duidelijk wie de set zou winnen. Een paar ongelukkige ballen die de Beerebar niet kon verwerken, brachten Hutspot de zege. In de tweede set liet Hutspot duidelijk zien dat het sterker was. Het ontbrak Beerebar zeker niet aan de wil, maar wel aan de techniek. Er kon niet voorkomen worden dat Hutspot de tweede set met 15-8 afsloot. Spanning De wedstrijd tussen de Grote Slock 2 en LBO was spannend. De Grote Slock, dat aanvankelijk de eerste set leek te winnen (de ploeg kwam op 13-2) ging ondanks deze voorsprong in deze set ten onder. Klaarblijkelijk dachten de heren dat de zaak al geklaard was. Ze kwamen echter bedrogen uit. Noncha lant spel van de Grote Slock zorgde er voor dat LBO met 13-15 won. In de tweede set trokken beide teams fel van leer. Zo ontstonden er lange ralleys. De nonchalanche van de Grote Slock uit de eerste set was helemaal verdwenen. Dit had tot gevolg dat zij de tweede set met 15-11 wonnen. In de beslissende set lieten beide teams elkaar geen duim breed toe. Door de belangen die er op het spel stonden ging de techniek nog wel eens verloren. Het was pompen of verzuipen. Zo wist LBO een 13-9 achter stand in de slotfase nog om te buigen naar een 13-13 gelijke stand. Na een verwarrende wedstrijd was het de Grote Slock die als overwinnaar uit de bus kwam. Het werd 15-13. Hamburgers Het rondje Hamburgers dat deze week bestemd was voor het team dat de meeste supporters op de been bracht was voor Gyvo Mets. De volgende week is het rondje voor de scheidsrechters van de herenwed strijden. Op de tijdens de jaarlijkse Savoa kleindierententoonstellingen zaterdag gehouden open dwerggeitenkeuring hebben Texelse inzendingen het bijzon der goed gedaan. De bok „Boudewijn van de Vredelust" van K. de Ridder werd kampioen bij de oudere bokken en het geitje „Tirza van Tyeslemore" van F. T. Voskuil werd kampioen jeugdgeit. Het evenement vond plaats in het RAI gebouw te Amsterdam. Naast het kampioenschap behaalde de bok „Boudewijn van de Vredelust" ook een IA premie. Een andere inzen ding van K. de Ridder (Den Hoorn) leverde een 1D premie op bij 1-jarige geitjes. Ook F. T. Voskuil uit De Koog behaalde een*1A en een 1D premie. De 1A premie was voor de jeugdkampioen „Tirza van Tyeslemore". In de afdeling 2-jarige geitjes behaalde Voskuil een 1D premie. In verband met de vieringen van het Sint Nicolaasfeest en het Ouwe Sunder- klaasfeest zullen de geplande badmin- tonavonden op 5 en 12 december niet doorgaan. De eerstvolgende maandag dat men weer in de sporthal bijeenkomt is 19 december. Ook volgend jaar zullen in Oosterend de inmiddels tot de traditie uitgegroeide rommeltjesmarkten gehouden gaan worden. Er staan er vier op het program ma. De datums hiervan zijn 24 juni, 8 juli, 5 augustus en 19 augustus. Zoals gebruikelijk worden alle burgers van Oosterend uitgenodigd voor deze mark ten materiaal te verstrekken. Men kan dit telefonisch melden via nummer (02223) 850 of b.g.g. 605. Het organi serende comité zal een en ander dan komen afhalen. De Texelse aquariumvereniging „In Aqua Vita" heeft een aquariumkeuring gehouden, waaraan door tien leden werd meegedaan. Zaterdagavond a.s. zal in „De Witte Burcht" de uitslag worden bekend gemaakt. Het belooft een interessante avond te worden want van alle gekeyrde aquaria zijn kleurendia's gemaakt die door bonds- keurmeester Wilhelm uitvoerig zullen worden besproken. De leden zullen van de op- en aanmerkingen veel kunnen leren. Dat geldt ook voor belangstel lende niet-leden die op deze bijeen komst van harte welkom zijn. Aanvang 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5