Volksdansen vervroegd Drievoudige blikschade Twee auto's beschadigd Maak je mooi met een grim van Langeveld de Rooy VERVOLG VAN PAG.l Raadsvergadering Automobilist velde lichtmast TEXELSE^COURANT TIMMER'S BAKKERU Sint Nicolaas- puzzelrit Iets te stomen STOMERIJ NEPTUNES DINSDAG 6 DECEMBER 1977 TEXELSE COURANT PAGINA 3 Ouders van leerlingen van de Sint Jozefschool staken de afgelopen !IJ( 'e1 Er is inmiddels een uitgebreid plan !'sbpgesteld waarmee Van Schaïck met de 'Stuurgroep aan de slag gaat. In deze Pi'groep zijn mensen uit een flink aantal Mielen van de samenleving vertegen- ïnwoordigd. Dit zijn Overkoepeling vrou- 'arWenorganisaties (A. v. d. Eijk-Bierens), 3rlfNutsdepartement (J. Gerrits-Broek- erVnanl, Openbare bibliotheek (J. de Vlas te Jong), Rijksscholengemeenschap )nl(A. Rombout), Landbouwhuishoud- 'School (A. Kortenhof), Lager beroeps- le'onderwijs (A. M. van Zon), Basisonder wijs (W. Loning), Avond-mavo (J. K. enFeikema), FNV (R. Jansen), Creativi- Iflteitscommissie (F. T. Voskuil), Texels '^Theologen Convent (G. Kolkman), Ver- lrHeniging Bedrijfsvoorlichting (G. Tim- ^mer), Rijkslandbouwvoorlichting (J, pd Koolhof), NVN (P. M. Vuister), Vor- artmingswerk Jonge Volwassenen (A. d0 Kaper) en Stichting Cultureel Werk deTexel IG. A. Oskam). Voorzitter van in. deze stuurgroep is G. Westerlaken. Er ïejwordt nog gezocht naar een afgevaar- tiJdigde van het Texelse Bejaardenberaad ijn en naaf een tweede afgevaardigde voor iet de Vrouwenorganisaties, on u Sleutelfiguren j Deze stuurgroep is begonnen met het lid verzame'en en het verwerken van gege- 'Jvens met betrekking tot de Texelse Voor een keer wordt afgeweken van de gewoonte om de raadsvergadering op dinsdagavond te houden. Dit in verband met het feit dat Ouwe Sunder- klaas op maandag valt en de verwach ting bestaat dat de raadsleden de volgende avond nog niet helemaal fris zullen zijn! De raadsvergadering wordt daarom woensdagavond 14 december, aanvang 19.30 uur gehouden in het raadhuis. Deagenda luidt als volgt. 1Notulen vergadering 8 en 9 novem ber 1977. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Behandeling van her beroepschrift van de heer D. van Fleerwaarden te Den Burg tegen de afwijzende beschikking van burgemeester en wethouders op zijn verzoek om bouwvergunning. 4. Behandeling van het beroepschrift van de heer M. C. Boon, 't Noorden, tegen de beslissing van burgemeester en wethouders tot aanhouding van zijn verzoek om bouwvergunning. 5. Vaststelling van een verordening tot het toekennen van een uitkering ineens aan het daartoe in aanmerking komende gemeentepersoneel. 6. Beslissing op een verzoek van de Stichting kleuterschool te Den Floorn om medewerking ingevolge artikel 50 van de kleuteronderwijswet voor de aanschaf van een schrijfmachine. 7. Vaststelling van een besluit om de minister van onderwijs en wetenschap pen te verzoeken om met toepassing van artikel 55 quater van de Lager-on- derwijswet 1920 de openbare lagere scholen te Midden-Eierland, Oosterend, De Waal en De Cocksdorp buiten aanmerking te laten bij de vaststelling van het bedrag per leerling enz. voor het openbaar gewoon onderwijs voor het jaar 1978. 8. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het openbaar gewoon lager onderwijs voor het jaar 1978. 9. Idem voor het buitengewoon lager onderwijs. 10. Vaststelling voorschotten op de exploitatievergoeding aan de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs voor het jaar 1978. 11. Grondtransaktie Fa. Reij, uiteen vallend in de volgende onderdelen: a. aankoop van de panden Waalder- straat 7, 9, 11 en 13 van de heer M W. Reij te Den Burg; b. aankoop van de panden Waalder- straat 15 en 17 alsmede de hierbij behorende grond, gelegen tussen de Burgerhoutstraat en de Waal- derstraat, van mevrouw J. Reij te Den Burg; c. verkoop van een perceel rond aan de Bernhardlaan te Den Burg aan de heer MW. Reij te Den Burg. 12. Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte van Den Burg (Garage Reij, Bernhardlaan). 13. Vaststelling van een voorberei- dingsbesluit voor een gedeelte van het buitengebied (betreft bouwplan hotel Bosch en Zee). 14. Afhandeling garantie-verplichting aansluiting aardgasnet met de B V. v/h Fa. W. de Liefde te Culemborg, waartoe onder meer kan worden gerekend de verkoop van een perceel grond met opstallen aan de Reijer Keijserweg-Slin- gerweg te Den Burg aan genoemde B.V. 15. Wijziging gas-concessie. 16. Aangaan van een vaste geldlening van 73.000.000,— met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten ter con solidatie van vlottende schuld. 17. Wijziging van de begroting van het Grondbedrijf 1977. 18. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1977. 19. Wijziging van de gemeentebegro- :ing voor 1977. 20. Wijziging van de gemeentebegro- ig voor 1978. situatie. Cees van Schaïck die deze stuurgroeg begeleidt zal zich zelf in het bijzonder richten op het verzamelen van gegevens over wensen en behoeften door gesprekken met sleutelfiguren te hebben. Hij denkt hierbij aan mensen van maatschappelijk werk, politie, enz. Belangrijke volgende fase is het houden van een enquête onder diverse vereni gingen en instellingen op het eiland. Dit zal eventueel kunnen gebeuren dobr in de dorpen openbare informatie- en dis cussiebijeenkomsten te beleggen. Er komt hierdoor een zo democratisch mogelijk beeld te voorschijn. Met de hiermee verkregen gegevens wordt een concept meerjarenplan en een voorlopig programma voor de aktiviteiten voor 1979 opgesteld. Dat zal in de maand mei aan de deelnemende verenigingen en instellingen worden toegezonden. Tij dens openbare bijeenkomsten zal men dit opgestelde plan weer kunnen beoor delen. De commissie vormings- en ontwikkelingswerk stelt vervolgens het plan en het programiYia definitief vast. Terdege Cees van Schaïck, gevraagd naar de lange periode die het opstellen van het gehele plan in beslag neemt zegt: ,,Het is zaak om het allemaal terdege te doen omdat je dan een zo juist mogelijk beeld krijgt. En dat is weer belangrijk voor de mensen waarvoor het allemaal bedoeld is. Het is trouwens ook de rijksbijdrage regeling zelf die dat eist. Er staat duidelijk in aangegeven dat het plan op democratische wijze tot stand gekomen moet zijn, aandacht schenkt aan ,,kans arme" groepen en dat het zorgt voor een gevarieerd aanbod van mogelijkhe den". Door omstandigheden is het wekelijk se volksdansen in het Waalder dorps huis ,,De Wielewaal" deze week van woensdagavond verschoven naar dins dagavond. Drie auto's werden zaterdagmiddag omstreeks 17.10 uur beschadigd op de Waalderweg bij De Waal. P.C.G. uit Den Hoorn reed met zijn Simca 1000 in de richting van Den Burg. Uit tegenge stelde richting naderde BMW-bestuur- der P.K. uit Den Burg die het Hogereind wilde oprijden en die manoeuvre iets te krap uitvoerde. G. raakte de BMW rechtsachter en bovendien raakte K. ook nog een derde betrokkene: P. uit De Waal. De 23-jarige H.P.W. uit Den Burg botste zondagavond met de auto van zijn vriend tegen een lichtmast op de hoek Nikadel-Dorpsstraat in De Koog. De mast ging tegen de grond; de auto werd beschadigd. Oorzaak was slippen door gladheid ter plaatse. De politie stelde ook vast dat de blaasproef positief uitviel zodat W. zich aan een bloedproef mocht onderwerpen. ^^^reta^worUjhrthJnbclJiorL^^ Verschijnt dinsdags en vrijdags. Oplage 5500 exemplaren. Uitgave: Langeveld De Rooij B.V. Postbus 11, Den Burg, telefoon (02220) 2741 Redactie: Harry de Graaf, Pelikaan- weg 75, Texel, telefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, Den Burg, telefoon (02220) 3543. Advertentieteksten voor de krant van dinsdag moeten uiterlijk vrijdag ochtend om 12.00 uur in ons bezit zijn; voor de krant van vrijdag: woensdagochtend 10.00 uur. Advertentietarief: 40 cent per mm hoogte per kolom excl. 4% btw. Abonnementsprijs 710,55 per kwar taal 70 cent incasso; los 45 cent. Banken: Amro Bank nr. 4699.17.636 Rabobank nr. 3625.01.742 NMB nr. 6734.60.398 Postgiro 652 draagt 'n (molen) steen bij aan uw gezondheid.... Echte Bakker Zondagmiddag werd door 86 automo bilisten en 1 motorrijder meegedaan aan de traditionele Sint Nicolaas puzzelrit van de Motor-, Auto- en Bromfietsclub Texel. De ditmaal door het echtpaar G. Moens uitgezette tocht voerde de deel nemers door het Hogeberg-gebied, Oosterend. Den Burg en het Texelse bos. Winnaar van deze puzzelrit werd A. van Liere uit Oudeschild. Aan hem werd na afloop een skelter overhandigd. De overige prijzen bestonden uit diverse speelgoedpakketten. Voor alle kinderen was er een zakje pepernoten Zoals gebruikelijk was de rit speciaal op de meerijdende kinderen afgestemd. Aan hen was ditmaal speciaal opgedra gen de langs de route hangende mijters te tellen. Dat bleken er na afloop 18 te zijn maar niemand was tot dit totaal gekomen. K. Vinke en D. van Egmond telden er ieder 17. Fopcontrole De tocht duurde in totaal ongeveer 75 min. waarin men 6 controleposten (be mand met Zwarte Pieten) moest vinden. Bij iedere controlepost werden de deel nemerskaarten met een blauwe letter afgestempeld. Veel deelnemers maak ten een kapitale fout bij de voorlaatste controle. Het merendeel sloeg bij de Boogerd in Den Burg een verkeerde weg in en ontving een rood stempel bij een „fopcontrole". De afgestempelde let ters moesten uiteindelijk het woord PIETER vormen. Mede door de fopcon trole werden er flink wat strafpunten gescoord. Het record (en de 87ste plaats) was voor de deelnemer die er in totaal 103 op zijn kaart had staan. Winnaar A. van Liere had er slechts 7. Op 4 december is tot onze onuitsprekelijke vreugde een heel klein wereldwondertje gelukkig en gezond ge boren Dave Edward Zoon van Corry en Dirk, broertje van Arnold en Jolanda Krijnen Houtmanstraat 36, Oudeschild. Wij zijn erg blij met de geboorte van Roeland Jacob Wij noemen hem Roel. Marijke, Peter, Martijn en Bart Bakker Weverstraat 13, Den Burg 4 december '77. Geboren: Matthijs Arthur Quinten zoon van Roger en Yvonne Hornby broertje van Natasja en Charmaine De Koog - Texel, 1 december 1977, Boodtlaan 5. Tijdelijk adres: Lidwina- ziekenhuis, Den Helder. Te koop Haardhout Eiken, Beuken, Essen. Gezaagd of in lengten, bel F. Koorn, 02220-2931 of J. Van Heerwaarden 02228-493. Te koop rijzadel voor New Forest pony. Tel. 2335. Voor al uw belangstel ling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, zeg ik U hier mede hartelijk dank. H, v.d. Brink Oosterend - Texel. Hartelijk dank aan allen ook namens de kinderen, voor de vele blijken van belangstelling, in welke vorm dan ook, bij ons 25- jarig huwelijksfeest op 26 november. Griet en Wim Trap Oosterend, december 1977. Voor uw medeleven en belangstelling tijdens de ziekte en na het overliljden van onze broer, zwager en oom SIETSE DE VRIES betuigen wij onze harte lijke dank. Nieu w-Zeeland: Fam. D. de Vries- Parish Texel: G. de Vries November 1977. Afvalcontainers voot het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220)3809 Heden ging rustig van ons heen mijn vrouw en onze moeder Tetje Dros (geb. Vlas) In de ouderdom van 82 jaar Op uw verzoek zenden wij u graag ons kerst menu toe. „De Linde- boom-Texel". Wie heeft mijn r.- schoentje gevonden? Mt. 22 kl. I.bruin (merk Bun- nies). Stephan Raateland, Tjakkerstraat 102220- 4007. Te koop prima aard appelen, mestplank 4 m lang 50 cm breed. C. M. Witte, Pontweg 175, tel. 02228-332. Te koop panklare boe renkippen 75,.Denk om uw diepvries. Zevenho ven, Schilderweg 169, Tel. 2964. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf 7475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202 Bouwinformatiecentrum J. C. R. Geopend van maandag t/m vrijdag, van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Don derdagavond 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags 09.00 tot 12.00 uur. Bruinirtg en Agter voor aardleidingen. Tel 02228- 482 of 283 Nu Kadoverpakkingen. Slijterij „De Drankhal", De Cocksdorp. Merktapijten bij Arn. Looyer tóch voordeliger. Spinbaan 1, Den Burg, te lefoon 02220-3179 Warme jassen, lage prij zen. Watersportcentrum Duinker, Oudeschild Reserveer tijdig Uw kerst diner. Torenrestaurant, De Cocksdorp, tel. (02222) 283 Volop hand- en moes appels. L. Huisman, De Veen, tel 2203 Deze week 20 eieren voor 74,25 bij Keijser, Ooster- enderweg 24. Op alle CONAC AKKU'S geeft automobielbedrijf H. J. M. Spijker b.v 35% korting en 2 jaar garantie Depót Texel, tel. (02220) 3512. Te koop eiken bankstel met tafeltje. Wilhelmina- laan 11, (02220) 2997. Solina en Yamaha orgels. Dealer voor Texel: Muzielhandel Henny Kok Weverstraat 58, Tel. 2932 Te koop 2 6-pers., i.p.st. Tel. 247. Een cadeaubon als ge schenk? Kooimans Slijte rij, Witte Kruislaan7 Verse gabakken en ge stoofde paling. Hotel „De Lindeboom-Texel". De dag nadert GTR. Bruynzeel MONTA REKKEN: Meubelhuis texel, Den Burg, H. Oos- tèrhoL Molenstraat 2. Voor al uw tegel- en mozaïekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, telef. (02220) 3320. ADVERTENTIES TIJDIG INZENDEN Om aan uw advertenties de vereiste zorg te kunnen besteden is het noodzake lijk dat wij de tekst met de eventuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Berg Uw waardevolle zaken SAFE op, bij de RABOBANK. Ouwe Sunderklaas met trio Kruiebitter in het Witte Huis, De Koog. Breng het woensdag voor 12 uur, dan kunt U het vrijdagmorgen na 10 uur weer ophalen. Ook verzorgen wij kleine reparaties, zoals broelditsen inzetten. Agentschap TEXTIELHUIS ZEGEL Binnenburg 1, Den Burg. MmwiMiHm Doorwerth: P. Dros Arnhem: A. T. de Boefé-Dros F. A. D. de Boefé Torenrestaurant Alle dagen geopend. (02222) 283 Doorwerth, 1 december 1977, Huize „Mooiland". Correspondentieadres: Utrechtseweg 211, Arnhem. De creamatie heeft op maandag 5 december te Arnhem plaatsgehad. Bij deze geven wij u kennis van het overlijden van onze zorgzame moeder, lieve groot- en overgrootmoeder Marie Bremer, weduwe van A. J. Eelman, in de leeftijd van 93 jaar. G. Tollenaar-Eelman P. Eelman A. Eelman-Vermeulen A. Alderlieste-Eelman kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, Texel, De Zes 12, 1 december 1977. De crematie heeft heden te Schagen plaats gehad Corr.aares: A. Alderlieste, P'jpersdijk 31, De Koog, Texel. ;'T Keukencentrum" A. v.d. Vis B V Maricoweg Den Burg, tel. 02220- 2356. Openingstijden showroom: ma t/m vrij.: 8 30-12.30, 13.30-18.00. vrijdagavond: 19 00-21.00; zaterdagochtend: 9 00- 12.30 Iedere avond na tel afspraak. Hans Lentink, 23 jaar, zoekt werk. Gewerkt als loodgieter-elektromonteur Reacties onder no. 237 aan bur. v.d. blad. Op 5 en 12 de cember zal het NVSH-informatiecen- trum gesloten zijn. Voor middelen of met vragen kunt U terecht bij het depot Tjakkerstraat 35, tel. 3012. Andere maanda gen bent u weer welkom in het Groene Kruisge- bouw van 8-9 's avonds. Middelen, brochures, boe ken of om zo maar een praatje. Af te halen bankstel Diek 18, Den Hoorn. Tijdens de bijeenkomst die zondag middag na afloop van de 45 kilometer langè rit werd gehoudpn konden de deelnemers ditmaal zelf hun fouten „bewonderen". MAB-voorzitter O. J. Agter had tijdens de rit op moeilijke punten een aantal video-opnamen ge maakt die toen werden afgedraaid. De totaal-uitslag van deze niet een voudige Sint Nicolaaspuzzelrit jaargang 1977 was als volgt: 1. A. van Liere 7 str.p.; 2. D. van Egmond 10 str.p.; 3. C. Ran 11 str.p.; 4. L. de Braven 11 str.p.; 5. A. de Vries 11 str.p.; 6. N. Westerla ken 12 str.p.; 7. P. Kikkert 12 str.p.; 8. P. Schuyl 12 str.p.; 9. T. Dogger 13 str.p.; 10. H. Flens 15 str.p.; 11. J. H. van Heerwaarden 21 str.p.; 12. E. Combé 21 str.p.; 13. W. Jas 21 str.p.; 14. W. van der Werf 22 str.p.; 15. H. van Maldegem 23 str.p. Twee auto's werden zaterdagmiddag bij De Waal beschadigd. De op de Waalderweg in de richting van Ooster end rijdende Ford-bestuurder J.v.d.V. uit Oosterend kwam in botsing met een Toyota, bestuurd door M.B. uit De Waal die van het Hogereind kwam. De ook in de wagen zittende echtgenote van laatstgenoemde werd licht gewond. week de handen uit de mouwen. De rijwielen van alle leerlingen werden voorzien van reflectoren, van vo ren, van achteren en opzij [in beide wielen). De set reflectoren was aan de kinderen gegeven bij wijze van Sint Nicotaascadeau. Door deze voorziening worden de fietsende kinderen op de weg, vooral bij duisternis veel beter opgemerkt. Op de foto een groepje sleutelen de ouders in een der gangen van het schoolgebouw.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 3