G. Legierse won aquariumkeuring Texel en csv speelden doelpuntloos gelijk SVO en Kreileroord deelden de punten Texelse Boys versloeg koploper Woudia laverjasclub De Zwaan ZDH 2 speelde svc 2 van het veld SVO (Z) verloor verdiend van Bergen De Koog overwon Oudesluis Zaalvoetbalprogramma Visclub viste bij paai 12 Simpele winst voor Tevoko 1 V 19 Open Jeugdwerk start sociëteit in oude Ulo li Sportuitslagen Basketbaltraining op woensdag Koploper met 2—1 geklopt Roosterwijziging jazzgymnastiek ZDH 3 won van Oudesluis 3 Zaalvoetbal SDAG 6 DECEMBER 1977 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Met een lerrenial" optreden van de groep zal dit weekend de offi- luze opening plaatsvinden van het Jgtuwe onderkomen dat de Stichting len Jeugdwerk heeft gekregen in de JCormalige Ulo-school in Den Burg. Igende week worden de aktiviteiten artgezet. Voorlopig met scholieren- vang, toneel-creatief spel en de aktie- >ep Woningzoekenden. Dpen Jeugdwerk opent de „Oude nu al omdat men financiële moei- teden vreest als de jongeren-sociëteit g langer dicht blijft. De officiële aning vindt medio januari plaats. -let eerste weekendprogramma ge- al op vrijdagavond wanneer er dis heek gehouden wordt. Zaterdag e finaleavond waarop de eerste iodekampioen van de klaverjascom- itie bekend zou worden is bijzonder innend geworden. Uiteindelijk werd koppel C. Merkx-CDros toch eerste geringe afstand gevolgd door Th. Hoorn-H. Lek. Met een verschil van It meer dan 13 punten volgde daarna koppel A. Dijker-mevrouw Koomen. ooral het koppel Th. van Hoorn-H. k was goed op dreef. Ze naderden arkx en Dros tot op slechts 51 punten, it duo Bakelaar-Bakker behaalde met j: !60 punten ditmaal de hoogste dag- are en kwam daarmee op de vijfde ats. Uitslagen, resp. punten, marsen: Bakelaar-A. Bakker 7.260 Bakker-G. Douma 7.240 van Hoorn-H. Lek 7.228 Totaalstand: Merkx-C. Dros 57.221 van Hoorn-H. Lek 57.170 Dijker-mevrouw Koomen 57.157 Boogaard-M. Witte 56.595 Bakelaar-A. Bakker 56.477 56.090 i. en J. Witte 2ATERDAG 3 DECEMBER 1977: Afdeling Noordholland: isterend (Z)-Bergen Junioren: ÖT B1 -Texel B1 «el B2-Watervogels B2 Uf Koog B1-Oudesluis B1 ix. Boys C1-HRC C3 ilder C2-Texel C2 1NDAG 4 DECEMBER 1977: Afdeling Noordholland: SV-Texel ix. Boys-Woudia Koog-Oudesluis idermeer-ZDH illandia 3-Texel 2 Jxel 3-Watervogels 3 - emacht3-Tex. Boys 2 q icksdorp 2-ZDH 2 )H3-Oudesluis3 :elzwart7-Texel4 Junioren: ix. Boys A1-Schagen A1 Dames: )llandia-Tex. Boys 1-2 2-4 3-1 2-2 5-0 3-1 0-0 2-1 2-1 2-2 4-0 1-0 1-0 1-7 2-1 0-0 5-3 2-0 prndat de Burgemeester De Koning- donderdagen 8 en 15 decern- it voot trainingsdoeleinden be- baar is wijkt basketbalvereniging flarels deze week uit naar sporthal i Genoegen. Er wordt op woensdag- L*1 getraind tussen 17.30 en 18.30 De afgelopen weken is hard gewerkt om de Ulo-school voor zijn nieuwe bestem ming geschikt te maken. komt „Perrenial", een groep die eerder dit jaar met veel succes optrad tijdens het popfestival in de Wezentuin te Den Burg. Inmiddels heeft zich in de groep een „spelerswisseling" voorge daan en is er een zangeres aan toe gevoegd. Zondagavond wordt evenals op vrij dag in de „Oude Ulo" een discoavond gehouden. Voor het optreden van „Perrenial" is de toegangsprijs 73,50. De discoavon den zijn gratis. In een partij voetbal, die door beide pertijen met grote inzet werd gespeeld, hebben Oosterend en Kreileroord de punten gedeeld. Het werd tenslotte 1-1. Oosterend was gedurende de gehele wedstrijd sterker, maar de counters van Kreileroord betekenden een voortdu rend gevaar voor de Oosterend-defen- sie. Voor de rust scoorde Geert Meijer voor Kreileroord. In de tweede helft kwam SVO via een goal van Johan de Waard a^ spoedig op gelijke hoogte. In de slotfase werd Oosterend een zekere penalty onthouden, toen de bal met de hand werd gespeeld in het strafschop gebied van Kreileroord. Afronden Onmiddellijk na het beginsignaal werd duidelijk dat Oosterend aanvallend wilde spelen. Het Kreileroord-doel werd onder druk gezet, vooral door goede akties van de middenvelders Jan de Vries en Ruud Daalder. Oosterend miste echter ook nu weer duidelijk een speler die voor het afronden van de kansen kan zorgen. Het grote veldoverwicht dat de Gort- bukers hadden werd dan ook voor de rust niet in doelpunten omgezet. Uitval Kreileroord daarentegen was vooral met snelle uitvallen verschillende keren dicht bij een goal. Goed verdedigen door (vooral) Van Nuland en De Vries voorkwam dat Kreileroord uit deze situaties kon scoren. Vlak voor de rust was het echter toch raak. Met behulp van wat trek- en duwwerk maakte Krei- 5 4 2 20 24 11 20 22 19 Volslagen onverwacht heeft het eer ste elftal van Texelse Boys zondagmid dag kans gezien het in de tweede klasse B aan de leiding staande Woudia met een 2—1 nederlaag terug naar huis te sturen. Wellicht heeft onderschatting de uit Westwoud afkomstige spelers danig parten gespeeld want de „Boys" ston den tot dit weekend op een leigenlijk) troosteloze onderste plaats van de rang lijst. De door blessures gehavende Texelse Boys ploeg heeft zich weer eens van zijn beste kant laten zien na een periode waarin relatief te vaak werd verloren. De kracht was er meestal wel maar kon niet in punten omgezet worden. Het overwicht dat de Boys zondag middag op het veld legden begon al kort na het begin van de wedstrijd en duurde zeker tot in de twintigste minuut toen Rob van der Stap de stand op 1—0 in het voordeel van de thuisclub bracht. Hij rondde hiermee een scherpe voorzet van Nico Zoetelief deskundig af. Ge steund door de wind nam Woudia vervolgens het initiatief over en probeer de met de moed der wanhoop weer op een voorsprong te komen. Kansen kon men zich echter niet verschaffen. Er kwam alleeen een reeks corners uit de aanvallen tot stand maar geen daar van leverde bijzonder gevaarlijke momenten op. Het merendeel van deze aanvallen werd over het doel heen gekopt. De achterhoede die onder leiding van de rustig spelende laatste man Pieter Duin stond, gaf geen kansen meer weg. Het tegendeel was het geval. Texelse Boys kwam nogmaals in een erg kansrij ke positie toen Rob van der Stap twee man omspeelde maar tenslotte de Wou- dia-doelman op zijn pad trof. Na de hervatting maakten de Noord hollandse formatie betrekkelijk snel ge- De heer G. Legierse is winnaar geworden van de door de Texelse aquariumvereniging „In Aqua Vita" uitgeschreven huiskeuring. Keurmees ter J. Wilhelm van de Nederlandse Bond „Aqua Terra" kende aan het aquarium 12114 punten toe, alsmede het bonds- diploma. De tweede plaats (121 punten) werd ingenomen door de heer C. Visman uit De Cocksdorp voor het in zijn restautant staande aquarium, dat verzorgd wordt door zijn schoonzoon de heer Buys. Dit aquarium is nog maar sedert enkele maanden ingericht, waardoor de keur- meester hot predikaat ,,met lof" aante- kende op het bondsdiploma. Nummer drie was de winnaar van vorig jaar, de heer J. Dogger. Hij kreeg 117 punten. Verder was de uitslag: J. Knol te De Koog (11614 punten); B. van der Berg (115 punten); Van der Berg ju nior (jeugdlid) 10814 punten; J. Pijlman (108 punten); J. Krotje (11214 punten); G. Terwindt uit Oosterend (110 punten) en Van der Puyl (107 punten). De uitslag werd bekend gemaakt op de zaterdagavond gehouden bijeen komst van de vereniging in „De Witte Burcht". Er was een goede opkomst van leden en belangstellende anderen: ca 40 personen. De keurmeester be sprak de gekeurde „bakken" uitvoerig aan de hand van dia's. Hij liet weten dat de totaalindruk goed was. De meest voorkomende fout die hij had geconsta teerd was dat vissoorten in een gezel schapsaquarium worden gehouden hoe wei deze feitelijk in een speciaalaqua- rium thuishoren. Tegenwoordig worden aquaria volgens een ander reglement gekeurd dan vroeger. Destijds lag het accent vooral op de compositie; tegen woordig worden biologische aspecten ven meer belang geacht. leroord aanvaller Meijer zich los van Klaas de Vries en lobte de bal over de uitgelopen Oosterend-keeper Koning in het verlaten doel. Zo ging Kreileroord tegen de veldverhouding de rust met een 1 —0 voorsprong in. Gelijkmaker Na de rust deed Oosterend er alles aan om op gelijke hoogte te komen. Na ongeveer een kwartier spelen lukte dat, toen Johan de Waard een goede aanval beheerst afrondde. Oosterend rook de overwinning en probeerde met grote inzet de winnende treffer te forceren. Kreileroord trok zich echter vaak met man en macht in het strafschopgebied, zodat er voor de Oosterend-aanvallers geen doorkomen aan was. Penalty? Vlak voor tijd speelde een in. paniek geraakte Kreileroord-verdediger de bal 'met de hand in het strafschopgebied. De verwachte penalty werd echter niet gegeven, zodat de verdiende voverwin- ning alsnog aan Oosterend voorbij ging. De in De Cocksdorp gespeelde eilan- delijke derby tussen de reserve elftallen van SVC en ZDH heeft zondagmiddag een eclatante 1 7 overwinning voor de Hoornders opgeleverd. Met uitzondering van de eerste tien minuten bleek SVC geen partij voor ZDH. De Hoornder ploeg begon de uitwed strijd tegen SVC met een zekere angst in dé benen omdat de eerste ontmoeting tussen beide elftallen niet veel krachts verschil had getoond. In een zwaar bevochten partij werd het toen met 3—2 een nipte ZDH overwinning. Nu speelde ZDH veel gemakkelijker nadat SVC in het begin eventjes sterk uithaalde maar hierbij geen doelpunt scoorde. De doelpuntenregen werd ge opend door junior invaller Tony Arnout. Tonny Waterman zorgde voor de tweede treffer. Voor de rust stonden paal en lat een hogere score nog in de weg maar na de hervatting zou hier een forse veran dering in komen. Door een misverstand in de Hoornder defensie kwam de thuisclub nag even terug (1—2). Het bleek een stuiptrekking die maar kort duurde. ZDH wandelde daarna als het ware over SVC heen. Het werk werd afgerond door Tonny Waterman, Gijs Afman en Ruud Bakker. Tonny Water man en Ruud Bakker scoorden twee- maal. lijk door een fraai afstandschot van A. Kors. De pogingen om direkt daarna door te drukken liepen echter door ingrijpen van de taaie eilandelijke verde diging op niets uit. Hierdoor enigszins geïrriteerd probeerden de bezoekers de Boys te intimideren en kreeg de wed strijd een „gooi en smijtkarakter" waar tegen de scheidsrechter te lankmoedig optrad. Texelse Boys trok zich duidelijk niets van het onsportieve handelen aar> en vocht zich rustig blijvend naar de overwinning. Winst Het winnende doelpunt viel een kwar tier voor tijd en Nico Zoetelief was de maker er van. Hij pikte de bal op nadat deze door Woudia-doelman Oostes bui ten het strafschopgebied slecht werd weggewerkt. Vanaf grote afstand schoot de attente Zoetelief de bal toen over de keeper in de bovenhoek van het Woudiadoel. De Noordhollanders kwa men deze tegenvaller niet meer te boven. Er volgde in de slotfase nog wat ongecoördineerde aanvallen van hun kant maar de Boys bleven ook toen overeind. Bij het laatste fluitsignaal kon toen geconstateerd worden dat de eerste overwinning en de eerste ge scoorde velddoelpunten een feit waren. De geplande lessen jazzgymnastiek die voor donderdagavond 8 en 15 december in de Burgemeester De Ko ninghal gehouden zouden worden zijn verplaatst naar de gymzaal van de Rijks scholengemeenschap. Het programma op beide avonden is als volgt vastge steld: 18.00 - 19.00 uur: meisjes 20.00 - 21.00 uur: dames beginners 21.00 - 22.00 uur: dames gevorderden. Texel 1 heeft het zondagmiddag in de uitwedstrijd tegen het Castricumse CSV niet verder gebracht dan een doelpunt loos gelijk spel. Het was voor de Texelaars de zesde maal dat ze dit sei zoen met een puntendeling genoegen moesten nemen. Oorzaak van dit alles is waarschijnlijk dat de spelers van het Texelse hoofd klasseteam er veelal een te mooie wed strijd van willen maken, wat ten koste gaat van de score. De tegenstanders daarentegen trekken meestal veel fana tieker en met meer inzet ten strijde. Iets waar het bij de eilanders tijdens de wed strijd vaak aan schort. Ook tegen CSV was dat nu weer het geval en waren de mannen uit Castricum in de persoonlijke duels meestal de baas. Het is dus duidelijk dat er, wil men de competitie nog met een redelijke klassering beëin digen feller „op de bal" gespeeld zal moeten worden. CSV-Texel was een wedstrijd van een heel matig gehalte. Rechtsachter Gert Pansier was ditmaal door coach Wim Koom in de spits van het team gezet. Het leverde wel meer kracht in de voor hoede op maar vruchten in de vorm van goals wierp het ditmaal nog niet af. Kees Boeijen vervulde zondag de rol van rechtsback, en speelde ook hier een goede partij. Zichzelf niet Zoals gezegd was Texel zondagmid dag zichzelf niet. Dit kwam vooral in het spel van Jan van Bennekom tot uiting die op links zelden een goede aanspeel- bal kreeg waardoor hij niet zo best uit de verf kwam. Met name Van Bennekom is een speler die naar mate hij meer in balbezit is, beter tot zijn recht komt. Over de zondagmiddag gespeelde partij valt weinig te vertellen omdat er maar weinig gebeurde en de bal vrij zelden van het middenveld verdween. De enige goede kans voor de Texelaars deed zich halverwege de eerste helft voor toen de CSV-doelman een goed gerichte kopbal van Gert Pansier nog juist uit de hoek weg kon tikken. Na de rust werd het spel (misschien omdat het hoe langer hoe frisser werd) nog matiger dan het al was. Misser Pas een kwartier voor het laatste fluit signaal kwam er wet opleving omdat Texel iets feller van leer trok. Het was op nieuw Gert Pansier die de Texelaars aan de leiding had kunnen helpen, maar hij schoot recht in de handen van de SCV- keeper. De Castricumse ploeg raakte bij een uitval de lat van het Texel-doel maar ook hun aanval liet het verder voor gezien. Met dezelfde stand waarmee de wedstrijd begonnen was zochten de spelers na negentig minuten spelen de kleedkamers weer op. De op het Hoornder veld gespeelde ontmoeting tussen de derde elftallen van Oudesluis en ZDH eindigde zon dagmiddag in een fraaie 2—1 overwin ning voor de thuisclub. De elftallen waren aan elkaar gewaagd maar ZDH kon het terreinvoordeel goed uitbuiten. Voor de rust was het in hoofdzaak Oudesluis dat door het windvoordeel in de aanval kon gaan maar doelman Gert-Jan Roos van ZDH stond vrijwel steeds goed op zijn plaats. Toch was hij het die de voor de rust door een goed schot van Arie Dijker verkregen 1—0 voorsprong zou verprutsen. Een moeilij ke draaibal werd door de ZDH-keeper niet goed verwerkt en verdween dan ook volslagen onverwacht achter hem in het net waarmee de stand weer gelijk getrokken was. Na de rust maakte Roos veel goed. Hij hield zijn doel op prima wijze schoon en ZDH wist in de slotfase door Gerry de Wit de leiding te nemen die niet meer werd afgestaan. Het eerste zaterdagteam van Ooster end heeft het er dit weekend tegen het Noordhollandse Bergen aardig bij laten zitten. Het leed daardoor een demorali serende 1 2 nederlaag in een wedstrijd waarin men bij vlagen veel beter speelde dan de tegenstander. Het waren vooral de tactische buiten spelvalletjes waar de Oosterend-spelers steeds weer intuinden. Vooral daardoor kon Bergen steeds weer krachtige uit vallen plaatsen die veel gevaar voor het doel van Rob Haak stichtten. Het eerste doelpunt viel halverwege de eerste helft toen de Bergense voorhoede uit een vrije trap de bal keihard in de kruising van paal en lat knalde. Een beetje con fuus van deze treffer was het vijf minu ten later opnieuw raak in een vrijwel identieke situatie. Oosterend stond met 0—2 achter en kon daar voorlopig weinig tegen in brengen. Pas 7 minuten voor het einde van de eerste speelhelft scoorden de SVO-mannen de enige tegentreffer. Achterhoedespeler Piet Grisnigt verliet zijn eigenlijke plaats en dook in de voorhoede op waar hij Jan Brouwer onverwacht de bal toeschoof. Deze benutte daarop een niet te missen kans, waarmee SVO iets van de achter stand afknabbelde. Bij deze 1—2 stand zou het echter blijven want in de resterende 50 minuten die de partij hierna nog duurde liepen veel van beide zijden afkomstige aanvallen op niets uit. De aanvalslinies schoten tekort en de verdedigingen hielden de zaak voortdurend potdicht. Kortom: een har de wedstrijd waar meer in zat dan wat er nu uitkwam. Uitslagen: Texel sel. sen.-N.H. sel. sen. Texel sel. jun.-Telstar Bekerwedstrijden: Casino-Van der Meer Oosterend 3-Topido Smullies Bar-Tex. Boys 3 Oosterend 1-Tex. Boys 1 Ompetitie 3e klasse: Rab-Texel veteranen 1 De Spyker 2-Gempo Texel B1-De Spyker 1 Texel vet. 2-Oosterend 2 2-7 1-4 2-3 1-2 1-0 2-1 7-3 4-1 6-1 1-0 Woensdag 7 december: 18.30 u.: De Spyker 2-Rab 19.10 u.: Texelse Boys 3-Gempo 19.50 u.: JKM-Dubbeldik 1 20.40 u.: De Zwaan-Van der Meer 21.30u.: Topido-Casino Tijdwaarneming: Oosterend 1. Commissiedienst: H. L. Ploeger. Donderdag 8 december: Junioren: 17.30 u.: Reizenboetiek-PH Trappers 18.00 u.: Bur. Eelman-Vitaminebron Senioren: 18.30 u.: Oosterend 2-Texel B1 19.10 u.: Vergiet-Jelleboog 20.00 u.: Amro-Nioz 20.50 u.: Texel vet. 1-Tex. Boys 2 21.30 uSmullies Bar-Dubbeldik 2 Tijdwaarneming: De Zwaan. Commissiedienst: C. Bonne. Door de thuiswedstrijd tegen koplo per Oudesluis met 2—1 te winnen toonde S.V. De Koog zondag nog steeds volop in de running te zijn. Oude sluis heeft in deze zeer spannende wed strijd tamelijk veel kansen onbenut gelaten. Er werd zelfs een penalty gemist. Het stug voetballende De Koog kon daardoor ongeveer tien minuten voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer produceren. De Koog had de eerder dit seizoen tegen Oudesluis gespeelde uitwedstrijd verloren en zag zwaar tegen deze partij op. Temeer omdat twee spelers uit de basisopstelling ontbraken (Arjan Ver- seput en Henk Dijkstra). .5 Underdog De Koog heeft zich echter goed geweerd. Er kwamen in deze wedstrijd erg veel kansen aan beide zijden van het veld. Uiteindelijk was het Ben Molanus die de eerste treffer liet aantekenen. Hij omspeelde de Oude- sluis-doelman en schoot vanuit een erg moeilijke hoek de bal in het doel. Jan List gaf voor de zekerheid het laatste tikje. Toch kwam Oudesluis in de eerste helft nog op gelijke hoogte. De goal De tweede wedstrijd die in het kader van de winterserie door de leden van de sportvissersclub Texel bij paal 12 werd gevist is dit weekend een overwinning geworden voor M. Stevens. Hij haalde in totaal 59 cm vis uit de branding. Er werd aan deze wedstrijd meege daan door 11 senior- en 4 jegdleden. Na Stevens klasseerde C. Vlaming zich als tweede (49 cm) terwijl W. Pronk (27 cm) derde werd. In de jeugdgroep eindigde E. Bos (31 cm) als eerste. Hij werd gevolgd door S. J. Rijk (27 cm) en R. Eelman (19 cm). De Sinterklaas viswedstrijd trok in totaal 180 deelnemers waarvan alleen clublid H. Martens in de prijzen viel. Met een resultaat van 92 cm eindigde hij op de veertiende plaats. De volgende wedstrijd van de Texelse sportvissers wordt op 18 december gehouden. Tussen 8.30 en 10.00 uur gooit men bij het Reddingboothuis van De Cocksdorp de hengels uit. kwam voor rekening van de SVK-doel- man Jan Dekker die een hoekschop wilde stoppen en daarbij de mist in ging. Via zijn vuisten belandde de bal in eigen doel. Na de hervatting ontvouwde zich een identiek spelbeeld als voor de pauze. Er werden veel kansen gecreëerd zowel door De Koog als door Oudesluis. Door toedoen van doelman Jan Dekker die de doorgebroken Oudesluis-midvoor bij de benen pakte kende de scheids rechter een strafschop toe. De bal kwam echter naast het doel terecht. Pas tien minuten voor tijd konden de Kogers een beslissende 2—1 voorsprong ne men. Een vrije trap van Willem van Hee- ringen werd licht aangeraakt waardoor de Oudesluis-keeper zich verkeek en mistastte. Met veel inzet kon deze 2 1 voorsprong tenslotte tot het eindsignaal vastgehouden worden. De Tevoko 1 herenploeg behaalde zaterdag een eenvoudige 3—0 overwin- nini op Harpoen 1. Het tweede dames team wist door een 3—1 winst tegen Tevoko 5 de eerste plaats te veroveren in de tweede klasse. De uitwedstrijd van Tevoko 4 werd afgelast. De heren hebben het in hun uitwed strijd niet erg moeilijk gehad. De aanval lende aspiraties die Harpoen in het begin van de wedstrijd nog had smoorden in het Tevoko-blok. Aanvallend draaide de Texelse ploeg redelijk goed zodat de eerste set snel met 15-6 binnen was. Harpoen kreeg in de tweede set kans om wat meer punten te verzamelen, doordat Tevoko de concentratie even verloor. Toch werd ook deze set met 15-10 gewonnen, waarna in de derde set Harpoen met 15-4 het hoofd moest buigen. Gezien het vertoonde spel lijkt Harpoen één der degradatie-kandida ten. De dames van het tweede en het vijfde speelden tegen elkaar. Tevoko 2 moest winnen omdat ook Tevoko 4 en Noordkop 3 voor de eerste plaats staan te dringen. Tevoko 5 heeft het de club genoten niet gemakkelijk gemaakt en was vooral in de tweede set goed op dreef. De winst ging echter verdiend naar een technisch sterkere Tevoko 2. (Setstanden 10-15,15-6, 3-15 en 11-15).

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 5