Vier clubs verenigen zich tot Meersportenvereniging Texel programma De Koog moet zich waarmaken VAN HET RAADHUIS i GSVT. TEVOKO. MAREIS EN TETAK GAAN SAMEN prichtingsvergadering op 19 december Sparregroen afhalen Volleybalprogramma M. Vittali won verrassend Burgerlijke stand Prognoses Mededelingen van B. en W. Adventsavond Plattelandsvrouwen IJDAG 16 DECEMBER 1977 TEXELSE COURANT PAGINA 9 7ATcona/^ 1 "7 ncmiDCD 1 n~T~j. In hotel De Zwaan zal op naandag 19 december de offi- jële oprichtingsvergadering wor- len gehouden van de Meerspor- envereniging Texel (kortweg rtST). Hiermee zullen de tot dus- er volledig zelfstandige vereni- lingen GVT, Tevoko, De Mareis |n Tetak bestuurlijk onder één loemer worden gebracht. De Meersportenvereniging Texel rordt met een ledental van ongeveer 00 de grootste sportvereniging op 'exel. Bij die 800 zijn dan nog niet eens e in Eilandcompetitie verband spelende 50 volleyballers gerekend. Grof weg an gesteld worden dat bij de MST 543 ezinnen betrokken zijn. De besturen van de vier verenigingen lesp. gymnastiek/GVT, volleybal/Te- ako, basketbal/De Mareis en tafelten- s/Tetak) besloten tot het oprichten in deze overkoepeling omdat er een slangrijk aantal voordelen aan vast zit. e belangrijkste daarvan is wel dat het jnvoudiger is om met elkaar allerhande oblemen op te lossen. Daarnaast vert een bundeling van de administra- en financiële verantwoording veel jt op, en kan de leiding van de deel- mende (wat hun sport betreft zelf- andig opererende) verenigingen even- leel gecombineerd worden. Het zal in MST-verband voortaan ogelijk zijn op eenvoudige wijze van de he naar de andere sport over te stap- n. Per gezin wordt een basiscontribu- e van 745, ingesteld en ieder gezins- 1 betaalt per sport een maandelijkse jdrage. Voor de gymnastiekvereniging exel is dit bijvoorbeeld 73,50 p.p. Bij slleybalvereniging Tevoko betaalt men 3,75 p.p. Het is duidelijk dat dit financieel voor s leden erg aantrekkelijk is. Een gezin aarin op dit moment bijvoorbeeld drie den van één van de MST-ver- nigingen zijn betaalt nu een veelvoud an 745, Een ander nadeel is dat idien men over wil gaan naar een ndere sport men de volledige contribu- e voor het lopende jaar bij de ene ereniging dient te betalen en zich aarna pas kan laten overschrijven. Dit lies is dus met de oprichting van de leersportenverenigimg Texel van de aan. Niet zo somber Wat betreft de konsekwentie dat er in itaal minder financiële baten binnen illen komen ziet men het bij de MST SCHAAKCLUB EN PASSANT Nadat M. Vittali dinsdagavond een tede afronding van zijn partij had imist leek de winst ditmaal naar iponent H. van Daalen te gaan. Deze aakte echter een onvergeeflijke blun- ir waardoor de punten op de valreep ch naar Vittali gingen. Tijdens de clubontmoeting van En issant scoorde ook H. Elzinga die ïrdoor 1 '/4 punt uit 2 partijen in de groep verzamelde. P. Bergman ver- >eg A. Rombout en in groep C viel de inst van A. Veltkamp tegen J. van erwaarden op. Uitslagen: Groep A: Hoogerheide-J. Dros 0—1 van Daalen-M. Vittali 0—1 Terpstra-H. Elzinga 0—1 Groep B: Rombout-P. Bergman 0—1 Bakker-J. Witte 1 —0 Groep C: van Heerwaarden-A. Veltkamp 0—1 Dekker-H. Goslinga 0—1 Vlaming-F. Busch 0—1 ir. Kuip-N. Witte 1-0 Algemene competitie: Hoekman-K. J. den Haan Jeugd: Barhorst-G. Wiedijk Groot-E. Witte van Es-J. P. Bakker v. d. Bijl-A. Bakker Witte-J. P. Bakker Bakker-E. Groot 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 54-V4 van 7 t/m 13 december 1977 Ondertrouwd: Antonie H. Terpstra en Jie C. Vlaming; Willem Kuijper en lichelina T. C. Veeger. Overleden: Alida de Haas, ev. Eel- lan, oud 81 jaar, wonende te Ooster- nd; Arie N. Plaatsman, oud 74 jaar, nende te Den Burg; Gjalt Roorda, d 66 jaar, wonende te De Cocksdorp; arretje Timmer, oud 85 jaar, wonende "urg. niet zo somber. Er wordt verwacht dat de nieuwe regeling voor veel mensen een uitnodiging inhoudt om lid te worden omdat een belangrijke factor namelijk de contributie behoorlijk lager geworden is. Vereenvoudiging Een belangrijk doel dat met de vor ming van een vereenvoudigde overgang wordt bewerkstelligd is het blijvend deelnemen aan sport. Bij de Gymnas tiekvereniging Texel is het aantal jeugd leden erg groot. Naarmate men ouder wordt zegt men de ,,gym" vaarwel en stapt (meestal rond 12 jaarl over op één van de balsporten. De animo daarvoor daalt rond 35-jarige leeftijd wanneer velen weer bij de gymnastiekvereniging terugkomen. Onafhankelijkheid Onder de vlag van de nieuwe Meer sportenvereniging zullen de deelnemen de clubs onafhankelijk blijven opereren. Voor de leden verandert er kwa sport beoefening niet zo veel. De verenigings namen blijven bestaan. Men kan dus niet stellen dat de uit 1923 daterende gymnastiekvereniging Texel in feite op geheven zou worden. De opbrengsten van akties (zoals de jaarlijkse GVT-olie- bollenaktie) komen in de afzonderlijke clubkassen terecht. Iets dergelijks is ook het geval bij het jaarlijkse buitentoernooi van volleybalvereniging Tevoko. Uitbreiding De afzonderlijke besturen van de nu aan de MST deelnemende verenigingen zien de op 19 december definitief te vormen combinatie als een begingroep die beslist nog uitgebreid kan worden. In principe voeien ook de zwemvereni ging en de kaatsvereniging voor partici patie. Rechtspersoon De plannen voor oprichting van een Texelse Meersportenvereniging dateren al van 8 jaar geleden. Het ketste toen af op moeilijkheden met zaalhuur en het aantrekken van leidinggevende mensen. Dat alles is nu uit de weg geruimd en op maandagavond 19 december krijgt een en ander definitief zijn beslag. De statuten zijn met medewerking van Mr. H. C. Kooi (van notariskantoor C. J. Boswijk) in de wettelijk verantwoorde vorm gegoten. De Meersportenvereni ging Texel zal vanaf 1 januari als officieel rechtspersoon gaan draaien. Voor wat de op T exel te spelen wedstrij den betreft lijkt de wedstrijd tussen De Koog en Andijk dit weekend het meest interessante schouwspel te worden. De Andijkers staan met 12 gespeelde wed strijden op een eerste plaats (met een doelsaldo van 36—7) maar De Koog komt al tamelijk dichterbij. Zij hebben in 13 wedstrijden 26 goals voor en 21 tegen. Texelse Boys speelt zondag ook een thuiswedstrijd. Misschien dat er nog punten verzameld kunnen worden „om de eer te redden" maar gezien de nu bezettelaatsteplaatsop de ranglijst is daar niet zo veel hoop op. Tegenstander is het Hoornse Sporters, dat vijfde staat. Texel 1 gaat na een weekend van rust uit naar het op eigen terrein altijd erg goed spelende WW. Op Texel werd het tegen deze uit Wieringerwerf afkomstige ploeg 1 1 en ook nu wordt het waarschijnlijk een puntendeling. Ook Texel 2 krijgt het uit tegen West Frisia 3 niet gemakkelijk. Met flink wat vuurwerkkunnendereservesermisschien een gelijk spel uitslepen. Texel 3, dat koploper Oosterend op bezoek krijgt kan alleen proberen de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Het vierde Texel elftal heeft in de thuiswedstrijd tegen Wieringerwaard 4 wel kans op een overwinning. Het is voor de aanhangers van Texelse Boys te hopen dat de onfortuinlijke nederlaag tegen Purmerland de spelers van het eerste elftal over een dood punt heeft heen geholpen en dat het nu weer wat beter gaat. Per slot van rekening wonnen de Boys enkele weken geleden van koploper Woudia dus de kracht moet ertoch wel zijn.Het is te hopen dat de Boysspelers nu revanche nemen op de in de uitwedstrijd tegen Sporters geleden nederlaaa en deze ploeg zondag zonder punten naar huis sturen. Het tweede elftal van de Boys gaat zondag naar JVCenzullendekansen beter moeten benuttenomtotwinsttekomen. De A-junioren hebben dit weekend ook watgoed te maken .Vorig weekend kwam ereen ,,elftal"van negen man opdagen en dat is (hoe dan ook) geen stijl. De dames van Texelse Boys spelen zaterdag een wedstrijd tegen het Delftse KFC. De ontmoeting begint om 15.00 uur en de speelsters worden verzocht om 14.15 uur aanwezig te zijn. A.W. Na de geweldige wedstrijd die ZDH zondag tegen het sterke Sint George speelde en die een 3 2 overwinning opleverdestaatdeHoorndersdit weekend een lastige ontmoeting tegen het onbere- kenbareTwisk te wachten. In Den Hoorn speelden Twisk en ZDH eerder dit jaar doelpuntloos gelijk. Deze Noordhollan ders staan achter ZDH (dat de tweede plaatsnu in handen heeft) maar hebben in destrijdomhetperiodekampioenschapde leiding na drie wedstrijden in handen. Het team heeft alle drie geldende ontmoetin gen in winst omgezet terwijl ZDH een wedstrijd gelijk speelde. Twisk behaalde dus 6 punten en ZDH 5. De wedstrijd van zondag is dus op twee fronten belangrijk. Voorlopige konklusie na deze krachtsver gelijking kan alleen maar zijn dat het zondag een gelijk spel gaat worden, maar mocht ZDH dezelfde kracht hebben als tegen Sint George wordthetbeslistwinst. ZDH2staatevenalsZDH 1 op de tweede plaats van de ranglijst en moet in staat zijn de uitwedstrijd tegen Watervogels te winnen. ZD H 3 blijft iedereen verrassenAfgelo pen zondag werd met 0—6 van Flevo gewonnen en ook nu zou er weer winst in moeten zitten. Van Kaagvogels 4 (Kol- horn) werd echter de uitwedstrijd met 1—0 verloren. Bij winst voor ZDH 3 belandt de ploeg op kop van het klasse- ment. F.Z. Het Alkmaarse Go Ahead iszaterdag de tegenstander van SVO 1 in een wedstrijd die in Oosterend gespeeld gaat worden. Dethuisclubheefthierbijdebestekansen. Het tweede zaterdagelftal van Ooster end speelt tegen Bergen 3 en moet ook kunnenwinnen. Zondag komt het op de zevende plaats van de ranglijst staande Schoort naar Oosterend om het tegen het SVO team op te nemen. Omdat het nu wel eens tijd wordt dat Oosterend 1 een wat hogere plaats in gaan innemen (ze staan bijna onderaan) moet er voldoende moraal aanwezig zijn om deze thuiswedstrijd winnend af te sluiten. Wat betreft de in Den Burg te spelen wedstrijd tussen Oosterend 2 en Texel 3 kan SVO gezien de stand op een overwin ning rekenen. Het derde team van Oosterend heeft in de thuiswedstrijd tegen het Helderse HRC 6 niet veel kans. Het kan misschien wel in een gelijk spel resulteren. J.R. ZATERDAG 17 DECEMBER 1977: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Go Ahead, 14.30 uur Oosterend (Z) 2-Bergen 3, 12.30 uur Junioren: Helder B2-Texel B2, 14.30 uur HRC B4-Tex. Boys B2, 14.30 uur Oosterend B2-DWOWB1, 13.30 uur ZDH B1-Oosterend B1, 13.00 uur W.Meer B1-De Koog B1, 14.30 uur (terrein Middenmeer) (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys C1-JVC Cl, 13.30 uur Tex. Boys C2-Helder C2, 13.30 uur Zeemacht C3-Texel C2, 14.30 uur Wiron C1-Oosterend Cl, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) De Koog C1-ZAP C3, 13.30 uur WGW C7-Oosterend C2, 14.30 uur Pupillen: Afdeling A. Texel A2-ZDH Al, 15.00 uur De Koog Al-Tex. Boys A1, 15.00 uur Texel A1-Oosterend A1, 15.00 uur Tex. BoysA2-Texel A4, 12.30 uur Afdeling B: Tex. Boys B2-De Koog BI, 12.30 uur Texel B3-Texel B1, 14.15 uur Tex. Boys B1-Oosterend BI, 15.00 uur Texel B2-ZDH BI, 14.15 uur Afdeling C: Texel C2-Cocksdorp C1, 13.30 uur ZONDAG 18 DECEMBER 1977: Afdeling Noordholland: WW-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys-Sporters, 14.30 uur De Koog-Andijk, 14.30 uur Oosterend-Schoorl, 14.30 uur Twisk-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) DESS-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) W. Frisia 3-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel3-Oosterend2, 14.30 uur JVC 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Tex. Boys 3-WGW 5,12.30 uur Cocksdorp 2-Flevo 4, 14.30 uur Watervogels 5-ZDH 2, 14.30 uur ZDH 3-Kaagvogels 4, 14.30 uur Texel 4-W. Waard 4, 14.30 uur De Koog 2-W.Waard 5, 12.30 uur Junioren: Tex. Boys A1-HRC A3, 12.30 uur ZAP B1-Texel B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Dames: Oosthuizen-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Purmersteijn 2-Tex. Boys 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) SAMEN REIZEN: ZATERDAG 17 DECEMBER 1977: Vertrek boot 13.05 uur van Texel: De Koog B1 en Oosterend C1 ZONDAG 18 DECEMBER 1977: Vertrek boot 12.05 uur van Texel: Dames Tex. Boys 1 en 2. Texel 1 en 2. ZDH 1 en Cocksdorp 1 Vertrek boot 13.05 uur van Texel: Tex. Boys 2 en Texel B1. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. Ook dit jaar biedt Staatsbosbeheer aan particulieren weer de mogelijkheid tot het gratis afhalen van kerstgroen in het Texelse bos. Men heeft hiervoor twee plaatsen aangewezen, namelijk het kruispunt Pelikaanweg en Ruyslaan en de Heidvlakweg nabij ,,Bos en Duin"., Op deze punten zijn mensen van aanvul lend werk bezig met het bijeenslepen van sparretakken. Het eerste punt is te bereiken via Pontwegafslag 14. De Heidvlakweg is het eerste weggetje links vanaf „Bos en Duin" in de richting van het Westerslag. Voor zaterdagmiddag 17 december staat in sporthal Ons Genoegen een uitgebreid volleybalprogramma te wachten. Hierbij is de wedstrijd tussen de eerste herenteams van Tevo ko en Braaf Seahawks de absolute topper. De Helderse ploeg staat op de eerste plaats van de ranglijst en Tevoko is (met een vierde plaats) een belangrijke runner-up. Het volledige middagprogramma ziet er als volgt uit: 14.30 uur: Tevoko 1-Reactie (d) 14.30 uur: Tevoko 1 -Br. Seahawks 1 (h) 14.30 uur: 't Pakhuus-Advendo 1 15.30 uur: Tevoko 2-Tevoko 3 (d) 15.30 uur: Smash '68-Tevoko 5 (d) 15.30 uur: Tevoko 2-Nieuwediep 2 (h) Programma 20 december: Veld A, heren: 18.30 u.: S. Bremer-Teso Texelstroom A. Kok 19.10 u.: Gamma-Bakkers Ijzerhandel K. Bremer 19.50 u.: JKM-Timmers Bakkerij L. Bakker 20.30u.: Gr. Slock 1-TevokoOpduin C. Kossen 21.10 u.: Strendsend 1-Texelstroom 1 J. Joosten 21.50u.: Gr. Slock2-7 Provinciën W. van Diesen Veld B, dames: 18.30 u.: Modeh. Beekman-Taxicentrale E. Ooievaar 19.10 u.: De Rog-Fam. Witte G. Rüngs 19.50 u.: Gyvo Mets-Lois L. Geus 20.30 u.: Gr. Slock 1-Expert G. Pol 21.10 u.: Molenkoog-Tevoko junioren Mevr. Van Beek Veld C, dames: 18.30 u.: Tevoko A-Hutspot J. Driehuis 19.10 u.: Jozefschool-Nokanto 77 M. Walsweer 19.50 u.: Gyvo B en A-Dros' Bakkerij M. van de Wetering 20.30 u.: Timmers Bakkerij-Beerebar M. Koomen 2110 u.Gr. Slock 2-Vopoda T. Tuitman 21.50u.: Strendsend-Sportshop L. Timmerman Vuurwerk: altijd gevaarlijk Het kan niet genoeg gezegd worden: wees voorzichtig met vuurwerk. Elk jaar weer worden kinderen gewond (de ogen!). Ook gebeurt het, dat kleding vlam vat of dat er in huis brand ontstaat. De grootst mogelijke voorzichtigheid is geboden. Denk daarnaast ook aan de dieren. Huisdieren tijdens de jaarwisseling dus binnen houden, ook al willen ze soms in hun angst door al dat geknal naar buiten. Vuurwerk naar dieren gooien is minderwaardig. Ook het laten ontplof fen van voetzoekers e.d. in brievenbus sen is verre van leuk; vooral kinderen en ouderen kunnen hier geweldig van schrikken en dat kan nooit de bedoeling zijn. Ouders, wijs uw kinderen er nog eens op, dat ze voorzichtig moeten zijn, in hun eigen belang maar ook in het belang van anderen. Zondag gaat SVC1 op bezoek bij DESS in Sijbekarspel. Deze ploeg staat twee plaatsen boven de Cocksdorpers die met eenbeetjemeerinspanning dan tot dusver werd getoond dit moeten gaan winnen. DESSheeft hetterreinvoordeel en zal zich naarwordtverwacht hard opstellen. SVC is echter ook wat mans en het is te hopen dat er nu eens resultaat komt. Cocksdorp 2 ontvangt Flevo 4 Wierin- germeerlenmoettegendezeploeginieder geval een gelijk spel kunnen behalen. Voor terreindienst zijn deze week R. Wetsteen en G. Hooijschuur aangewe zen. Met ingang van vrijdag a.s. vervalt de pupillentraining tot nader order. Er wordt zaterdag echter nog wel qevoetbald. J.W.B. Zondag spelen het eerste en het tweede elftal van De Koog aljebei thuis. De Koog 2 komt daarom al om 11.3Öuur in aktie(l). Het eerste zal het in de wedstrijd tegen koploper Andijk niet makkelijk krijgen maar omdat de Kogers de laatste weken duidelijk in de winning-mood zijn mag er van deze wedstrijd het beste verwacht worden. Alleen dooreen overwinning nu kan De Koog de race naar de top volhouden. Op dit moment heeft Andijk vier punten voorsprong. De tegenstander van De Koog 2 is Wieringerwaard 5. Gezien het resultaat in de uitwedstrijd moet De Koog het veld als overwinnaarkunnen verlaten. De B-junioren gaan zaterdag voor de tweede keer uit naar Wieringermeer B1. Wegens de kleine poule-indeling hebben deze jongens een dubbelprogramma. Vertrek bij „Capri" om 12.30 uur (boot 13.05uur). J.v.B. Uilen we zacht zijn \nnr elkaar Er blijken klappertjes in de handel te zijn die gevaar opleveren, zelfs als deze in de broekzak worden meegedragen. Deze worden geleverd in doosjes waar op staat: „Amerces red Lanterp no. 0226 made in China". De klappertjes worden blijkens de berichten door de grossier teruggeno men, maar het blijft mogelijk, dat er toch van deze gevaarlijke lawaaimakers in omloop zijn. Het is niet bekend, of deze klappertjes op Texel verkocht worden. Wees in elk geval voorzichtig en als u ze in handen krijgt, lever ze dan direkt in op het politiebureau. Tenslotte nog de opmerking, dat degenen die vuurwerk willen verkopen, daarvoor een vergunning van de ge meente nodig hebben. In de vergunning worden de voorwaarden genoemd, waaraan moet worden voldaan. De aanvragen hiertoe moeten thans zeer spoedig worden ingediend, aangezien deze anders niet in behandeling kunnen worden genomen. De afdeling algeme ne zaken, kamer 209 op het raadhuis, zal alle gewenste inlichtingen verstrekken, maar nogmaals, kom dan direkt. Huisdieren Nu we 't toch over dieren hebben nog een goede raad. Indien u uw hond aan de lijn moet houden, zorg er dan voor, dat hij toch voldoende bewegingsvrij heid heeft. Ook moet hij bij slecht weer een behoorlijke beschutting hebben. Vooral in dit jaargetijde is het zaak, nog eens te bekijken of onze huisdieren de behandeling krijgen waar ze recht op hebben. Milieu Laten we nog eens over allerlei soorten afval praten. Om te beginnen: glas kunnen we kwijt in de speciaal daarvoor geplaatste containers. Papier wordt bewaard en zal door de vereni gingen graag van tijd tot tijd worden afgehaald. Chemische spullen, ook oude medicijnen, kunnen, zo mogelijk in de oorspronkelijke verpakking, worden ingeleverd bij de gemeentewerkplaats aan de Reijer Keijserstraat. Hier kunt u ook olie- en verf resten brengen. Vaste huishoudelijke vetten mogen in de vuil niszak. Grote hoeveelheden vaste vet- ten'worden opgehaald door de Fa. J. W. Schagen, telefoon (02220) 2470. Bakolie een gewild produkt tegen oudjaar niet in de vuilniszak maar in gebruikte flessen of in een afsluitbaar blik inleveren bij de gemeentewerk plaats. Hier kunnen doe-het-zelvers die de olie van hun auto verversen ook de gebruikte olie kwijt. Natuurlijk mag er niets in de riolering komen of door de w.c. worden gespoeld. Ook bij de Fa. Rab in Oudeschild kunnen we afvalolie kwijt. Op het terrein aan de Heems- kerckstraat staat een verzamelvat waar in u de gebruikte olie kunt gieten Autowrakken horen op het sloopter- rein aan de Pontweg. Eerst even een afspraak maken met de Fa. Kaan, telefoon (02220) 3563, die eventueel het wrak ophaalt. Oude sloopauto's en crossauto's op open erven zijn niet alleen onprettig voor de omgeving en ontsierend voor het landschap, maar ze zijn hier ook niet toegestaan. Breng ze naar het terrein aan de Pontweg of zet ze minstens uit het gezicht. Spaar het milieu waar dat maar mogelijk is. Woonerven Ongeveer een jaar geleden kregen de woonerven een vaste plaats in onze wegenverkeerswetgeving. Ook op Texel zijn er sinds die tijd enkele woonerven ontstaan. Het woonerf wil herinneren aan de straat van vroeger. Een vriendelijk inge richte plek met veel bomen, gevarieerde bestrating, plantenbakken en stallings mogelijkheden voor fietsen en bromfiet sen. Wonen en leven staan op de eerste plaats; de automobilist is er met zijn auto te gast. Een veilig gebied dus. Veilig omdat snel rijden er niet meer kan en mag en bovendien het parkeren aan banden is gelegd. Voor woonerven gelden afwijkende verkeersregels en het is nuttig, daaraan in deze rubriek wat aandacht te beste den. De vijf „erfregels" zijn: overal spelen Op wegen binnen een woonerf mag je overal lopen; kinderen kunnen overal spelen. stapvoets rijden. Het verkeer in een woonerf voltrekt zich in loopsnelheid. Daarom is voor geschreven, dat auto's en ook fiet sers en brommers er stapvoets rijden. redelijk samenspel. Een woonerf kan het niet stellen zon der redelijk samenspel tussen voet gangers en rijdend verkeer. Wie in een woonerf rijdt mag voetgangers en spelende kinderen niet hinderen, maar voetgangers (en spelende kin deren) mogen auto's ook niet tegen houden of onnodig belemmeren. rechts voorrang. In een woonerf zijn bij het regelen van de voorrang de motorvoertuigen niet in een bevoorrechte positie. Voor alle bestuurders geldt daarom dat voorrang moet worden verleend aan van rechts komende bestuurders. Dat kan omdat er stapvoets moet wor den gereden. Hetisduszo: 'nfietsvan rechts gaat vóór een auto van links. parkeren waar het mag. Parkeren mag alleen waar een P op straat is geschilderd (een tegel met een wit geschilderde P). Op andere plaatsen in een woonerf is parkeren strikt verboden. Bovendien wordt bij parkeren buiten de aangegeven plaatsen de vrije doorgang voor bijv. brandweer en ambulance verhinderd. Tot slot nog dit. Een woonerf heeft een duidelijke in- en uitgang. Bij het verlaten van een woonerf moet men het verkeer daarbuiten voorrang geven. Parkeerkaarten invaliden Onlangs zijn in de verkeerswetgeving parkeerfaciliteiten voor invaliden opge nomen. Met een zg. invalidenparkeer- kaart mag voortaan twee uur worden geparkeerd bij parkeerverboden, onbe perkt op algemene invaliden-parkeer plaatsen en ook zonder tijdsbeperking op parkeerterreinen en in parkeerzones. De parkeerkaart wordt afgegeven door de gemeente waar de invalide woont. De kaart kan in het hele land worden gebruikt en is twee jaar geldig. Voordat de kaart wordt afgegeven moet de aanvrager zich aan een geneeskundig onderzoek onderwerpen. Aanvraagformulieren voor een derge lijke kaart kunnen worden verkregen op het raadhuis, afdeling algemene zaken, kamer 209. De bond van Plattelandsvrouwen af deling Texel houdt op maandag 19 december haar jaarlijkse adventsavond in de LTS-kantine aan de Emmalaan. Deze avond wordt verzorgd door de declamatrice mevrouw Van der Dorp- Sorgdrager. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

Texelsche Courant | 1977 | | pagina 9