Woman under influence FILM bij MANTJE SCHOENEN B.V. - Den Burg De enige echte en niet dat achter een ander zijn ideeën aanhollen. ZEER BELANGRIJK: gon9ar KOTEX kwam goed uit de bus Goede resultaten voor „op Eigen WieKen" Kotex-vogels in de prijzen in t Korfje, stenenplaats 1, vindt U: In de ALL-SHOP, Hogerstraat 5 KINDER DAMES HEREN BROEKEN Damesschoenen: In de SCHOENWINKEL, Hogerstraat 6, vindt U Kinderschoenen: Herenschoenen: VELE MODELLEN Diversen. DOOOOOOOOOQQ Lepelaars gesignaleerd? vindt U alleen zeer sterk afgeprijsde artikelen, o.a.. en Jurkenf25,— Rokkenf10,— Terlenka pantalons f20,- en f40,- Blouses en pulliesf 9,— Truien en vestenf25,— Skijacksf20,— Enkele vachtjasjesf80,- Enkele vachtjasjes met borgvoeringf80,— en flQQ Leren riemenf 2,50 Kindertruienf10,— Herenoverhemdenf15,— Zware kwaliteit vestenf50,— Parka'sf50,— Kinderparka's, bl. en groenf30,— Echte schaapsvachtjasjes, heren en dames f175,—, f200,— en f250,— I START: woensdag 4 januari 's morgens 9 uur. VELE SOORTEN Modeschoenen met hakje Sportieve schoenen met veter en als instaps Modelaarzen Vachtlaarzen Boats Gemakschoenen (helioform) Sportieve - geklede en modische instaps en vetersschoenen. Boots Vachtschoenen Leren en suède laarzen. Diverse soorten als Pinochio - Bunnies - J.J. en Jackie. leren kinderlaarzen. Boots vanaf maat 21 t/m 35. o.a.: Leren klompmuilen in dames-, heren- en kindermaten Zweedse muilen in dames- en herenmaten. Pantoffels, dames-, heren- en kindermaten. Rubberlaarzen, 24 t/m 45. INSDAG 3 JANUARI 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 John Cassavetes is een merkwaardige an. Met rollen in de meest uiteenlo- snde soorten films (,,The dirty dozen", Rosemary's baby", ,,Machinegun cCane" en ,,Two minute warning") lalt hij het geld bij elkaar om, steeds et tussenruimte van enkele jaren, zelf n film te regisseren. Dan weigert hij Nick, ploegbaas bij openbare werken in een grote Amerikaanse stad, is getrouwd met Mabel een aantrekkelijke maar geestelijk enigszins labiele vrouw. Het echtpaar heeft drie jonge kinderen. Op een avond, Nick en Mabel zijn in een romantische bui, worden ze gestoord omdat Nick met zijn ploeg moet uitruk ken. Eerst weigert hij dit buiten zijn werktijd vallende karwei maar gaat tenslotte toch. De reparatie aan een gesprongen waterleidingbuis duurt lan ger dan werd verwacht en Nick durft Mabel niet te bellen dat hij niet thuis komt. Mabel raakt in paniek, bedrinkt zich in een bar en gaat vervolgens met een onbekende man naar bed. Weer „li nuchter, kan ze het gebeuren niet verwerken en gaat steeds vreemder doen. Tenslotte wordt ze opgenomen in een psychiatrische kliniek. Na zes maan den komt ze weer thuis en Nick heeft, om dat te vieren, alle kennissen uitgeno digd. Wanneer hij echter merkt dat hierdoor opnieuw een crisis dreigt te ontstaan stuurt hij iedereen weg. Sa men beginnen ze aan het genezingspro ces te werken. Peter (Colombo) Falk en de vrouw van de regisseur, de actrice Gena Row lands, maken van Nick en Mabel schit terend echte en onvergetelijke mensen, wier gebondenheid wordt verstoord en bedreigd door sociale en psychische druk. Een acteerfilm van buitengewoon formaat, mede door de intense regie van John Cassavetes. 2 HALEN <e concessie die ruikt naar commer- aliteit en maakt het soms zijn publiek et gemakkelijk. „Husbands" bijvoor- :eld werd in 1970 uitgebracht, maar id de forse lengte van 2 Vi uur. issavetes vertikte het om er ten hoeve van een wat handzamere bios- >oplengte de schaar in te zetten. Het volg was dat de film door verhuurders exploitanten in de kleine bioscoopjes 3rd uitgebracht en nauwelijks publici- t kreeg. De weinige liefhebbers die er p aandrang van de enthousiaste kri- ■k) heen gingen werden beloond met 'i uur pure schoonheid. Het nieuwste werk van deze eigen- inige filmer wordt donderdag (20.00 r_ir) in het City theater vertoond. ,,A nDman under influence" gaat vergezeld ■i de Nederlandse titel „Invloeden op n vrouw". )p I ma Rowlands in ,,A woman under 1^7uence geregisseerd door haar echt- noot John Cassavetes. >9 J. li#' d; ant ere i hij ïm- een i. an. van ;aar rren als ïaal aak de irst- 5 ze een skje ïns, /eer bi var ïnd 3di£ jen: uw tier he itse oer hel ir t are nie De Texelse kleindiersportvereniging Kotex is bij de afgelopen week in Den Helder gehouden provinciale jubileum kerstshow bijzonder goed uit de bus gekomen. Deze tentoonstelling was georganiseerd door de vereniging Hel der en omstreken (H O). Van de in totaal ingeschreven 419 konijnen behaalde de door S. Tjepkema ingezonden Marter-Sepia Rex de twee de prijs van de gehele tentoonstelling. Ook andere Kotex dieren deden het erg goed. Een inzending van mevrouw Rentenaar-Bommezij werd bij de afde ling Witte Franse hangoren met de hoogste prijs gehonoreerd. Het dier werd de beste hangoor en tevens de beste bij de grote rassen. Een Vlaamse reus van H. Broekman kwam als beste van de afdeling Vlaamse reuzen uit de bus. Van de 133 ingeschreven grote hoen ders behaalde een Drentse hoen haan van mevrouw Kikkert-Tjepkema de titel. De haan werd beste haan van de Nederlandse rassen. Met een Welsum- mer hen behaalde S. Tjepkema de kwalificatie beste haan van de Neder landse rassen. Met een zwarte Leghorn hen kreeg Tjepkema de titel „Beste hen van de buitenlandse rassen". Een witte Wyandotte haan van S. Tjepkema werd eveneens beste in zijn klasse. Al deze topdieren behaalden bij de H Et O tentoonstelling het predikaat F. A. Bakker ontving voor een witte hangoor ram eveneens het predikaat F maar viel niet in de prijzen. Hetzelfde gold voor C. Bruin net een Modena doffer wit oud. Er waren bij deze tentoonstelling tevens inzendingen van de Texelaars mevrouw Lap-Hogedoorn, T. Witte, S. J. Rijk en S. Zijm. Bij de vogelkeuring verbonden aan de onlangs in het Noordhollandse Medem- blik gehouden provinciale kampioen schappen is door in totaal 11 leden van vogelvereniging „Op Eigen Wieken" meegedaan. Van hen behaalde J. G. Smit een derde prijs. Op deze door de plaatselijke vogel vereniging „Vogelzang" georganiseer de tentoonstelling waren in totaal 1600 inzendingen te bewonderen. De Texelse deelnemers behaalden de volgende re sultaten: J. van Dorp 86 punten (blauw- fazantje), 86 punten (kanarie groen) en J. G. Smit 89 punten 3de prijs (blauw- fazantje). Mevrouw Van der Molen behaalde met vier zebravinken 2 x 87 punten en eenmaal 85 punten. H. Prins verwierf twee maal 88 punten met door hem ingezonden goudbuikjes. J. Ver meulen scoorde 87 punten met een Engelse parkiet. Langs de Muyweg in de Eierlandse polder werden woensdag rond het middaguur enkele vogels gesignaleerd die verdacht veel op lepelaars leken. Ze werden gezien nabij de kruising Muy- weg-Postweg. Omdat verdere recente waarnemingen niet bij het Natuurrecrea- tlëcentrum gemeld zijn veronderstelt men daar als vooralsnog dat het niet om lepelaars maar om enkele veel vaker voorkomende witte zwanen ging. Vol gens de heer A. Dijksen van het NRC staat het in ieder geval wel vast dat in de maand november tenminste één lepe laar op Texel heeft vertoefd. In verband met onderzoekingen op ornithologisch gebied worden andere (eventuele) waarnemers van lepelaars op het eiland verzocht dit zo spoedig mogelijk bij het NRC te melden, telefoon (02228)741 Bij de vorige week in Medemblik gehouden provinciale kampioenschap pen kleindiersport heeft een door H. W. van Heerwaarden ingezonden pagode spreeuw het kampioenschap in de hoofdgroep behaald. Van Heerwaarden, lid van de Texelse kleindiersportvereniging Kotex mocht ook het bondskruis en de eerste prijs voor deze vogel in ontvangst nemen. Het behaalde puntentotaal was 90. Een ander Kotex-lid, J. Veltkamp, behaalde op deze tentoonstelling twee de prijzen met een roodkuif kardinaal- vink (89 punten) en een Japanse nach tegaal (89 punten). H. W. van Heerwaarden won naast het kampioenschap met een andere pagodespreeuw een derde prijs (88 punten). Een door hem ingezonden Japanse nachtegaal behaalde eveneens een derde prijs. De inzendingen van de Kotex-leden M. Heijmans en G. R. Buijsman behaal den zeer behoorlijke resultaten maar vielen niet in de prijzen. Kanaria Op de door de Helderse vogelvereni ging Kanaria gehouden tentoonstelling behaalde het Kotex-lid A. C. Pool uit Den Burg vorige week een eerste prijs (88 punten) in de B-klasse met een door hem ingezonden grasparkiet kleur lutino (geel). Met een grasparkiet kleur Cin namon behaalde Pool op dezelfde ten toonstelling een tweede prijs (87 pun ten). BETALEN vanaf kindermaat 92 t/m herenmaat 56. Een voordeel voor U is, dat U uit 't Korfje en de schoenwinkel met elkaar kunt combineren. Dus U koopt b.v. in 't Korfje een broek en U gaat naar de Schoenwinkel en U zoekt daar het tweede artikel erbij; dus bijv. een paar schoenen. Dus 2 artikelen in 1 winkel kopen is niet meer nodig.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5