Posterend verloor van Vesdo (0—2) ZDH bedwong De Koog .Een illusie armer Zaalvoetbalprogramma Tetak 1 won overtuigend 't Pakhuus werd geklopt Verlies voor ZDH 2 en 3 „Stienepikkers" vieren carnaval Demonstratie gymvereniging Oudeschild Clubontmoeting Badminton Texel en B.C. Waterland EUILLETON 99 5DAG 24 JANUAR11978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 M|p teleurstellende wijze heeft Ooster zondagmiddag de in Wieringerwerf teelde wedstrijd tegen Vesdo met 12—0 stand verloren. De ploeg gedurende de gehele wedstrijd een t veldoverwicht. maar kwam er wat en betreft niet aan te pas. Beide punten kwamen voor de pauze tot id. veldoverwicht van Oosterend uit- ^jich in het bijzonder in een aantal iten op paal en lat dat het Vesdo- te verwerken kreeg. Op (voor terend) onfortuinlijke wijze leidde niet tot doelpunten en kon het overwicht niet in punten uitgedrukt den. Gezegd moet worden dat Ves- >p zijn beurt wel op zeer goedkope e aan de doelpunten kwam. ia een omstreden penalty van agen en een uitgesproken buiten- doelpunt van Van Rooy kwam de sclub nog voor rust op 2—0. Hoewel terend tot het einde van de wed- bleef vechten voor een beter iltaat, slaagde de ploeg er niet in mdering in deze stand te brengen. Gevaarlijk nmiddellijk na het begin zette Oos- nd het Vesdo-doel onder druk. Via d opgezette aanvallen ontstonden aarlijke situaties voor het Vesdo- De Oosterend-aanvallers slaagden chter niet in de kansen te benutten, de schoten van De Vries en Bakkei jen enkele centimeters langs de eerde kant van de paal. De Waard g de mooiste kans van de wedstijd. 1 —2 combinatie met Bakker bracht Oosterend aanvaller voor de Vesdo- Iman, maar zijn inzet kwam keihard de paal. Enkele minuten later indde een goed schot van Seitsma de lat en miste De Vries twee lelegde scoringskansen. Laatste minuut (osterend leek rechtstreeks op een rwinning af te gaan, maar het laatste artier van de eerste helft werd de tbuukers fataal. Bij een van de zeer aarse aanvallen van Vesdo kreeg windt de bal keihard tegen de hand peeld. Hoewel van opzet geen ake was en ook geen voordeelsituatie voor de Oosterenders ontstond, wees de scheidsrechter gedecideerd naar de penaltystip. Schagen maakte van 11 meter geen fout. Misser Enkele seconden voor rust kwam de thuisclub op 2—0. Een misser in de Oosterend-defensie bracht aanvaller Gier alleen voor doelman Koning. In eerste instantie werd een doelpunt voor komen, maar de terugspringende bal werd door Van Rooy hard ingeschoten. De scheidsrechter kende dit doelpunt toe, hoewel Gier, die duidelijk in de buitenspelpositie stond, Koning belette in tweede instantie de bal te spelen. Er was duidelijk sprake van hinderlijk bui tenspel, maar de scheidsrechter wilde van de Oosterend-protesten niets we ten. Herhaaldelijk Na rust heeft Oosterend er alles aan gedaan om de opgelopen achterstand weg te werken. Voor het Vesdo-doel ontstonden herhaaldelijk panieksitua ties. Bakker kopte tegen de onderkant van de lat en schoten van De Vries gingen rakelings naast. Tot doelpunten kwam het echter niet meer, zodat de Oosterenders een teleurstellend verlies te verwerken kregen. yDi towel het tweede als het derde elftal ZDH hebben dit weekeinde met een ferlaag genoegen moeten nemen. H 2 verloor met 1 4 van Zeemacht In Schagen verloor ZDH 3 met 1 0 fvol van koploper SRC 6. e in Den Hoorn gespeelde wedstrijd sen ZDH 2 en het Helderse Zeemacht verd een verrassend verlies voor de lisclub. Door twee droomkansen te ssen raakten de Hoornders het aan- ïkelijke initiatief geheel kwijt en profi- rde Zeemacht van de geboden kan- i. Voordat ZDH 2 zich hergroepeerd |d, brachtten de bezoekers de stand «0-1 en niet veel later op 0—2. Via |i 1 —2 stand werden de ZDH 2 innen vooral na de rust volledig ferspeeld en kwam het einde met stand 1 —4. 2DH 3 verloor van het leidende SRC Ondanks deze nederlaag speelde het erde" een goede wedstrijd, waarbij beslissende doelpunt op de grens buitenspel was. Zaterdag 21 januari 1978: Junioren: Tex. Boys B1-HRC B3 3-1 Texel B1-WGWB3 7-0 Tex. Boys B2-TexelB2 3—2 Oudesluis B1-ZDH B1 3-0 Oosterend B1-Oosterend B2 4—0 Texel C1-HRC C3 6-0 WGW C3-Tex. Boys C1 afg. Texel C2-JVC C2 7-0 WGW C5-Oosterend Cl afg. Oosterend C2-HRC C7 4—0 Texel C3-ZAP C4 3-2 Tex. Boys A1-BKCA1 3-0 Pupillen: Afdeling A: Tex. Boys A1-De Koog A1 1 1 Oosterend A1-Texel A1 1—2 Cocksdorp A1-Tex. BoysA2 7—0 Texel A3-Texel A2 0—7 Texel A4-ZDHA1 0-7 Afdeling B: De Koog B1-Tex. Boys B2 afg. ZDH 81 -Texel B2 0-2 Texel B1-Texel B3 8—1 Oosterend B1-Tex. Boys B1 0—2 Zondag 22 januari 1978: Afdeling Noordholland: Texel2-Blokkers2 1—0 Tex. Boys 2-Oosterend 2 0—2 ZAP 4-Texel 3 1-2 Watervogels 4-Tex. Boys 3 7—1 ZDH 2-Zeemacht 4 1—4 SRC 6-ZDH 3 1-0 Dames: Zeevogels-Tex. Boys 2—0 Alkm. Boys3-Tex. Boys 2 0—2 Vriendschappelijk. ZDH-De Koog 3-0 Zaterdag 11 februari organiseert de Hoornder carnavalsvereniging ,,De Stienepikkers" een carnavalsfeest. Be gonnen wordt met een kindermiddag in dorpshuis De Waldhoorn, 's Avonds zijn de oudere carnavalsvierders wel kom in ,,Het Kompas" waar Prins Willy Franciscus met zijn raad van elf aanwe zig zal zijn. De kosten die aan het feest verbonden zijn zullen merendeels door de vereniging betaald kunnen worden. Voor de rest moet het komen van vrij willige bijdragen, die deze week huis- aan-huis in Den Hoorn zullen worden ingezameld. In dorpshuis 't Skiltje geeft de gym vereniging Oudeschild op 27 januari een demonstratie, waaraan door alle groe pen, met uitzondering van de kleuters zal worden deelgenomen. Het evene- •ment begint om 19.00 uur en men wordt verzocht tijdig aanwezig te zijn. De toe gang is gratis. Uitslagen junioren: Vitaminebron-F.C. Mantje 2—2 De Koogel 1 -PH Trappers 5— 1 't Swarte Schaep 2-Reizenboetiek 0—2 Gamma-'t Swarte Schaep 1 0—4 Standen junioren: Groep A: Reizenboet. 8 7 0 1 14 26 7 'tS. Schaep 18 5 1 2 11 39-11 De Koogel 1 8 4 2 2 10 20-10 'tS. Schaep28 4 0 4 8 10-23 PH Trappers 8 2 0 6 4 9-31 Gamma 8 0 17 1 6—28 Groep B: Vitaminebron 7 6 1 0 13 36— 6 Bur. Eelman 7 2 3 2 7 13—13 F.C. Mantje 7 2 3 2 7 14-15 'tS. Schaep 3 7 3 13 7 16-18 De Koogel 2 7 1 0 6 2 8-35 Uitslagen senioren: 1e klasse: Dubbeldik 1-Van der Meer 8—1 DeZwaan-Topido 6—0 J.K.M.-Texelse Boys 1 2—1 2de klasse: Jelleboog-Dubbeldik2 0—2 S.V.Amro-F.C.Vergiet 2—7 Smullies Bar-Nioz 5—0 3de klasse: Texelse Boys 2-Texel veteranen 2 3—2 Texelse Boys 3-Texel veteranen 1 2—0 De Spyker 1-Oosterend 3 1—2 De Spyker-Oosterend 2 3— 1 Programma. Woensdag 25 januari: 18.30 uur Dubbeldik 2-Knudde 19.20 uur Rab-Oosterend 3 20.00 uur Van der Meer-'t Kompas 20.50 uur Nioz-Brandweer 21.40 uur Tex. Boys 3-Texel veteranen 2 Tijdwaarneming Badhotel Commissielid H. J. Pennings Donderdag 26 januari: Junioren: 17.30 uur 'Swarte Schaep-Koogel 1 18.00 uur Reizenboetiek-PH Trappers Senioren: 18.30 uur Oosterend 2-Gempo 19.10 uur Texelse Boys 1-De Spyker 2 19.50 uur Topido-Oosterend 1 20.40 uur Casino-Texelse Boys 1 21.30 uur F.C.Vergiet-Badhotel Tijdwaarneming Dubbeldik 2 Commissiedienst W. C. Witte Maandag 30 januari 17.30 uur Vitaminebron-Burean Eelman 18.00 uur Gamma-Reizenboetiek Tetak 1 heeft de eerste wedstrijd van de nieuwe competitie tegen het Alk- maarse 't Hooge Huys 9 op overtuigen de wijze in winst omgezet, et Texelse drietal won de in Sporthal Ons Genoe gen gespeelde partijen met 9—1. Nadat Tetak 1 het er in de vorige competitie minder goed af had gebracht (men degradeerde van de 4de naar de 5de klasse), bleef het team tegen opponent 't Hooge Huys 9 verreweg superieur. Tetak 1 werd ditmaal ge vormd door Ger van Hoften, Albert Kok en Max Hagedoorn. Na drie enkelspel partijen stond Tetak al op 3—0. Ook het dubbelspel tussen Kok-Hagedoorn (Te tak en Cerkens-Verhage (Hooge Huys) verliep voor het Texelse duo zonder noemenswaardige problemen (21-17, 21-17). De volgende tweede serie enkel spelen werd tevens zonder één set te verliezen in winst omgezet. Alleen Ger van Hoften struikelde in de derde serie tegen J. verhage (16-21, 21-17, 11-21). Kok en Hagedoorn wonnen ieder hun derde partij, waardoor de eerste kompe titiewedstrijd met de cijfers 9—1 afge sloten werd. Volgende week speelt Tetak 1 te Egmond Binnen tegen T.O.S. 4. Tetak 2 start zaterdag a.s. de kompe titie met een thuiswedstrijd tegen 't Hooge Huys 8 in Sporthal ,,Ons Genoe gen" (aanvang 10.30 uur). De Badmintonclub Texel organiseert op zondag 26 februari in Sporthal ,,Ons Genoegen" een clubontmoeting met de Badmintonclub Waterland uit Volendam De wedstrijden van dit toernooi, dat om 10.00 uur begint, worden in team verband gespeeld, waarbij ieder team uit 3 dames en 3 heren bestaat Evenals .Texel" zal deze Volendamse badmin tonclub hoofdzakelijk door recreatieve spelers vertegenwoordigd worden. In verband met administratieve beslomme ringen worden de leden van Texelse badmintonclub verzocht zich voor 25 januari op te geven bij het bestuur. Men kan zich wenden tot Nellie Witte, tel. (02220) 3703 (tot 17.00 uur) en/of Margriet Reij, tel. (02220) 2345. Gehandicapt door het ontbreken van een tweetal aanvallers slaagde 't Pak huus er niet in het Nieuwediep 1 uit Den Helder, bovenaan in de eerste klasse heren, puntjes af te snoepen. Het werd 3 1 voor de Helderse ploeg. Nieuwediep 1, ook al door blessures niet in de sterkste basisopstelling, wist toch een goede aanval op te bouwen, waar Pakhuus vooral in de eerste set geen antwoord op had. Het kwam in hoofdzaak door te Weinig beweging in de ploeg. De set werd met 8—15 afgesloten. In de tweede set sloot de verdediging van 't Pakhuus wat beter, maar aanval lend kon men toch niet gevaarlijk worden. Nieuwediep deed het wederom beter en won met 15—9. Het zag er in de derde en laatste set lang naar uit dat 't Pakhuus deze set zou pakken. Bij de stand 11—8 staakte echter de punten- produktie. Door een moeilijke opslag kwam de Helderse ploeg terug en pakte hiermee de volle (3—0) winst. De vriendschappelijke wedstrijd die zondagmiddag op het Hoornder voet balveld werd gespeeld tussen de teams van De Koog en het plaatselijke ZDH eindigde in een duidelijke 3—0 overwin ning voor de thuisclub. Alle doelpunten werden voor rust gescoord. Deze eilandelijke derby, die geleid werd door scheidsrechter H. L. Ploeger uit Den Burg was het aanzien meer dan waard. Ondanks de kou verplaatsten de spelers zich vooral voor de rust bijzon der snel, waardoor er een vlotte en afwisselende partij voetbal ontstond. Zoals uit het doelpuntenverloop (alle doelpunten voor rust) blijkt, was de wedstrijd voor de pauze het boeiendst met afwisselend ZDH en De Koog in de aanval. De Koog werd tegen de verhouding in betrekkelijk snel op achterstand gezet omdat in het penaltygebied voor het doel van keeper Jan Dekker een van de achterhoedespelers de bal met de hand aanraakte. Bovendien gehinderd door de laag over het terrein schijnende zon was er voor de Koger doelman geen houden aan toen ZDH-man Henk de Ruyter de bal vanaf de penaltystip hard inknalde. Vooral hierna vocht De Koog fel terug. De door trainer Hermes vanaf de zijlijn geroepen technische aanwijzingen leid den echter niet tot doelpunten. De achterhoede van het Koger elftal hield zich goed, maar de aanvallen strandden merendeels op het middenveld, waar ZDH voortdurend sneller was. Vooral doelman Jan Dekker van S. V. De Koog had het tijdens de wedstrijd tegen ZDH zwaar te verduren. Hier onderschept Dekker een aanval van de Hoornder ploeg maar luttele seconden later zou Kees Hin de eindstand op 3—0 voor de thuisclub brengen. Door snelheid kon ZDH de tweede treffer laten aantekenen. Een door Henk Zijm afgeronde aanval bleek voor doel man Dekker onhoudbaar hoewel hij al het mogelijke deed deze goal te belet ten. Opgepept door deze tweede treffer probeerde ZDH korte metten met de tegenstander te maken. Vooralsnog lukte dit niet door kalm ingrijpen van verdediger/aanvoerder Jan van Beek ongeveer vijf minuten voordat de rust inging liet hij zich toch verrassen. Kees Hin omspeelde de ver uit zijn doel gekomen Dekker en zette hierna ook de tussen de palen staande Jan van Beek op het verkeerde been. Met deze 3—0 stand voor de thuisclub kwam de rust en na een „flauwe" tweede helft ook het einde van deze wedstrijd. door Leida Graafland 21. De volgende morgen belt men Br het ziekenhuis, maar de toestand is veranderd. Ook tijdens het bezoek, in de loop van diezelfde ochtend ge- icht mag worden, want mevrouw inninkhuizen ligt op klasse. Frans kan betalen, dus waarom zullen ze haar k in het ziekenhuis niet de nodige mfort verschaffen, als dat mogelijk is? ieder geval is er een extra half uurtje zoek in de ochtenduren. De bezoeksters schrikken. Jossa is op ergste voorbereid. Tante Corrie ligt og in de kussens en ademt moeilijk, herkent Els, maar Jossa? Els zegt, t Jossa er nu ook is, maar de vrouw igeert nauwelijks. Het is een ellendig zicht, je staat er zo machteloos jenover. Er komt een zuster, die de ïstand van de patiënt opneemt en ar de pols voelt. Maar ze zegt niets, weet niet, of het erger is geworden, lijkt het wel. Het vóór het halve uurtje voorbij is, ft ook oom Frans nog gehaast men. „Hoe is het?" vraagt hij, maar en Jossa halen hun schouders op. Wat moeten ze antwoorden? ledereen kan zien, dat het helemaal niet goed gaat met de vrouw. Tegen lunchtijd zijn ze weer thuis. Als ze aan tafel zitten, zegt Frans, meer tot Jossa dan tot haar zuster: „Van Slagen zit zo ongeveer aan de grond. Hij heeft surcéance van betaling aangevraagd. Er blijken grote schulden te zijn. De balas- tingdienst heeft beslag gelegd op de vemen aan de haven, maar er blijkt maar weinig in te zitten. Hij heeft het ene gat met het andere gedicht. Snap jij nu, hoe dat komt? Die man heeft jarenlang geld als water verdiend". Jossa geeft geen commentaar, maar denkt: Is dat zo gek, als die man al twee gezinnen heeft te onderhouden? En wie weet, hoeveel vriendinnetjes hij nog meer had. Jammer van zijn schilderijen galerij, die zal dan wel verkocht worden. En daar zijn enkele doekjes van mij bij. Plus twee beeldjes. Als het mogelijk is, wil ik het terugkopen. Het is woensdag en Els blijft die middag thuis, want de kinderen hebben geen school. Oom Frans gaat dus met Jossa naar het ziekenhuis. Als ze de patiënt zien, constateren ze duidelijk, dat de toestand van de vrouw hard achteruit gaat. Frans Hunninkhuizen vraagt een dokter te spreken en als deze gevonden is en naar zijn oordeel wordt gevraagd, antwoord de geneesheer: „Met een operatie zou er wellicht nog wat verholpen kunnen worden, maar de toestand van uw vrouw is op het ogenblik van die aard, dat we nu niet kunnen ingrijpen. We hopen en doen al het mogelijke om de patiënt uit dit dieptepunt omhoog te krijgen. Meer is onder de gegeven omstandigheden niet bereikbaar". Het duurt nog twee dagen, dan raakt de vrouw in coma en mogen oom Frans en de beide vrouwen na bezoektijd blijven. Het is nu nog slechts een kwestie van een of meer uren. Herstel is niet meer mogelijk. Laat in de avond drukt de verpleegster, die er permanent bij is, zacht de ogen van de vrouw dicht. De levensgeesten zijn geweken; ze heeft er de laatste uren niets meer van gemerkt. Als het ware al eerder ingesla pen. Oom Frans is gebroken van verdriet. Jossa en Els proberen hem te troosten, maar zelf zitten ze ook vol. Vooral Jossa heeft moeite om niet in huilen uit te barsten. Want zij is immers de enige, die hier in huis is opgevoed? Door oom Frans en tante Corrie? Zij beseft nu pas duidelijk, wat ze in haar tante verliest. Een collega van Frans Hunninkhuizen neemt in deze dagen op de veiling de honneurs waar. Onder een dergelijke omstandigheid help je elkaar. Dat is al het minste, wat je voor de sympathieke man kunt doen. Want iedereen in deze branche mag Frans en menigeen heeft ook zijn vrouw gekend. Nog geen zestig jaar, eigenlijk te jong om te sterven. We kunnen ons voorstellen, wat er in de man moet omgaan. De volgende dag heeft Jossa gele genheid naar Dolf te bellen. En vertelt, dat haar tante gestorven is. „Ik blijf voorlopig tot na de crematie. Hoe lang daarna, weet ik nog niet. Oom Frans heeft straks, als hij er een beetje overheen is, toch weer zijn werk. Dat is de beste remedie. Els blijft voorlopig het huishouden verzorgen, dat is haar wel toevertrouwd. Wat moet ik daarna nog langer hier? Misschien ben ik met een dag of tien, veertien, weer bij je". „Mijn deelneming, Jossa. Het klinkt cliché-achtig, maar jij kunt weten, dat ik het ten volle meen. Ik leef met je mee. Doe kalm aan. Nodig te zeggen, dat je hier altijd zult kunnen blijven, als je wilt? Je kent me nu onderhand". „Dank je Dolf, ik weet het. Apro pos ik heb helemaal geen gelegen heid gehad het je te vertellendie dag, dat je naar Rotterdam was, heb ik voor ruim dertienhonderd gulden ver kocht. Heb je 't gemerkt?" „Ik zag het geld de volgende morgen boven in de kast. En de lege plekken in de winkel en etalage. Mijn compliment. Als je terug bent, rekenen we af, want er waren ook schilderijen van jou bij". De crematieplechtigheid is sober. En kel familieleden zijn er, buren, het personeel, want de zaak is nu gesloten en collega's van Frans. De man zelf is niet in staat een dankwoord te spreken, dus doet zijn naamgenoot het: Frans, de hoofdonderwijzer, broer van Els en Jossa. Dat is hem wel toevertrouwd. Misschien doet hij het niet van harte, want principieel is hij tegen „lijkverbran ding", zoals hij het betitelt en tante Corrie was in zijn ogen een ongelovige vrouw. Hij is trouwens nier de man om iemand „de hemel binnen te bidden". Ook een uitdrukking van Frans. Wat allemaal niet wegneemt, dat zijn woor den hartelijk zijn, want niemand kon ook maar één kwaad woord vertellen van tante Corrie. Laat ze dan tot geen enkele kerk behoort hebben, denkt Jossa, ze was meer christen dan menige naam christen. Als ik er enkel maar aan denk, wat ze na de dood van mijn moeder voor mij is geweest, heb ik enkel dankbaar heid in mijn hart. Ze was een vrouw met een gemoed, dat overvloeide van liefde. Ik weet het immers. Twee dagen na de crematie haalt oom Frans drie boekjes uit zijn bureau en legt er voor elk der vrouwen een neer. „Jullie tante heeft jaar en dag gespaard. Voor jullie. Ze zei: Als wij eens uit de tijd zijn, moeten de kinderen van Thijs en Annie jullie vader en moeder dus wat ruggesteun hebben. Nu ze dood is, mag ik het jullie geven, dat is indertijd afgesproken. Voor ieder een even groot bedrag. Frans moet het zijne maar eens komen halen, als hij er voor in de gelegenheid is". Jossa ziet verbaasd naar haar spaar boekje, dat nu voor haar ligt. Met enige schroom kijkt ze er in en ziet een bedrag van bijna achtduizend gulden op haar naam staan. Zoveel geld ineens voor haarl Ze is er beduusd van. Ook Els heeft gekeken en her eindbedrag ge zien, dat gelijk is aan dat van haar zuster. Ze begint te huilen. „Zo lief van tante en u ook oom. Dadelijk was het goed, dat ik met de kinderen hier kwam en nu dit geld allemaalik ben er geweldig dankbaar voor. Als ik het geluk heb hier of waar dan ook een huis te krijgen, kan ik het behoorlijk inrichten dankzij tante Corrie". Oom Frans krijgt het ook moeilijk. Van de weeromstuit. Hij moet eerst een brok wegslikken, voor hij wat kan zeggen. „Zo was jullie tante, kinderen, ze dacht altijd eerst aan anderen. Toen jullie moeder dertien jaar geleden stierf en jij en Jossa en Frans achterbleven, zei je tante: we zullen goed voor ze zorgen, Frans. We beginnen meteen met voor elk een boekje en storten er iedere maand wat op. Als wij er dan niet meer zijn, hebben ze nog een klein kapitaaltje. „Hij knikt enkele malen. „Nooit kunnen voorzien, dat de gulden zo in waarde zou dalen door al die onzinnige loonsverhogingen, want daar door stijgen de prijzen in een sneller tempo. Enfin, het is in ieder geval meegenomen, moeten juliie maar den ken". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5