UINIt Texel ontmoet Bergen Commissie begint enquête voor vormings- en ontwikkelingswerk Gemeente koopt 54 ha grond van tam. Jochems Slagerij Kossen won in twee sets van Grooten programma (i ELECTROHUIS Voor het weekend Prognoses Buitenspiegel afgebroken u. Volleybalprogramma Artsen: /ARA-voorzitter K/oos bracht Kwartjesprijs Ministerie wil daadwerkelijke betrokkenheid van bevolking Programma Eilandcompetitie Zuigelingenbureau Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: VRIJDAG 27 JANUAR11978 TEXELSE COURANT PAGINA Na een winterpauze van bijna een maand komt het eerste elftal van S.V. Texel weer in het veld. Tegenstander Bergen steekt hiertoe zondag het Mars diep over. Met uitzondering van ZDH spelen dit weekeinde alle andere Texelse teams een uitwedstrijd. Tex. Boys speelt in Wieringerwerf tegen DWOW, De Koog gaat naar Schellinkhout en Oosterend speelt in Oudesluis. Oosterend zaterdag komt tegen Schagen in actie. Texel 1 speelt tegen het tamelijk wisselvallige Bergen dat een eerste elftal heeft dat zeer sterk op de counter speelt. Het is daarom voor de Texelse formatie altijd een moeilijk te bespelen tegenstander, waarbij massale aanvallen vrijwel nooit resultaat opleveren maar eerder een snelle achterstand veroorza ken. Hopelijk denkt de trainer er ook zo over en zal hij adviseren vanuit de verdediging te spelen. Door blessures en schorsingen speelt het Texelse hoofdklasseteam deze week met drie invallers. De vorig jaar in Bergen ge speelde eerste wedstrijd tussen deze teams eindigde in een 2—2 gelijkspel. Vermoedelijk zal het daarom ook wel bij een gelijkspel blijven. Grasshoppers 3 is dit weekeinde de tegenstander van Texel 2 dat het tegen deze opponent niet moeilijk behoeft te hebben. Het derde elftal gaat uit naar het op eigen veld altijd erg sterke HRC 6, waartegen desondanks toch een gelijk spel verwacht wordt. Texel 4 speelt een uitwedstrijd tegen het eveneens Helder- se Zeemacht 5 en krijgt het in deze wed strijd bijzonder zwaar te verduren. De in Wieringerwerf te spelen wed strijd tussen DWOW en Tex. Boys, die op het programma van de tweede klasse B prijkt, zal voor Boys 1 opnieuw een zware kluif worden. Een tweede over winning dit seizoen zou (zeker in een uitwedstrijd) niet zo gek zijn en daar wordt dan ook maar op gehoopt. Tex. Boys 2 krijgt ZAP 4 (Breezand) op bezoek, waar het van moet kunnen winnen. Hetzelfde geldt voor Tex. Boys 3 dat het iets moeilijker krijgt. Het moet tegen Winkel 2 voor een uitwedstrijd aan treden. ZDH ontvangt zondag Sporting S. uit Schermerhorn, waarvan het de uitwed strijd met 3—2 vorig jaar verloor. De teams zijn, zoals vrijwel alle ploegen in deze klasse (3e kl. B) erg aan elkaar gewaagd. Omdat koploper St. George punten blijft verspelen is er een grote groep volgers, die nog in staat geacht moet worden deze Spierdijkers van de eerste plaats te verdringen. Daaronder valt ook ZDH dat op een derde plaats prijkt. Tegenstander Sport ing S. staat nog vierde. De ploeg won afgelopen zondag met 1 —0 van de koploper. Voorlopig lijkt ZDH op eigen veld toch de beste kansen op de overwinning te hebben. Na deze wed strijd spelen de Hoornders nog vier thuiswedstrijden (waaronder een tegen St. George) en staan er twee uitwed strijden op het programma. ZDH 2 heeft dit weekeinde wat goed te maken. Van het op bezoek komende WGW 6 werd de eerste wedstrijd met 6—2 verloren. Het derde elftal gaat over het Marsdiep naar Geelzwart 6 dat altijd erg wisselvallig speelt. De hoop op een gelijkspel lijkt daarom gerechtvaardigd. F.Z. VARA-voorzitter André Kloos maakte deel uit van de zeven man tellende VARA-delegatie, die woensdagochtend de „kwartjesprijs" kwam bezorgen in de Sint Jozefschool. Zoals bekend werd de prijs toegekend voor het initiatief van de oudercommissie om de fietsen van de leerlingen van reflectoren te voorzien met het doel de veiligheid van de fietsende kinderen te vergroten. De uitreiking van de prijs van f100, (tijdens de ochtendpauze) werd bijge woond door de onderwijskrachten, het oudercomité en de leerlingen. Ook bur gemeester Sprenger was bij de plechtig heid betrokken. Hij verklaarde van me ning te zijn, dat het voorbeeld van de Jozefschool door andere Texelse scho len zou moeten worden nagevolgd. Tijdens het VARA-bezoek werden vraaggesprekken opgenomen, die zullen worden verwerkt in het programma „Kinderen een kwartje?", dat zaterdag middag a.s. tussen 15.33 en 16.00 uur via Hilversum I wordt uitgezoc nden. Zondag spelen zowel het eerste als het tweede elftal van S.V. De Koog een uitwedstrijd. De Koog 1 gaat naar het zeer sterke Schellinkhout dat slechts twee punten onder De Koog op de rang lijst staat. Tegen dit verdedigend tame lijk sterke Schellinkhout zal De Koog het erg moeilijk krijgen. Op eigen terrein kwam De Koog vorig jaar niet verder dan een gelijk spel. De reserves van De Koog spelen zondag in Hippolytushoef tegen Succes 7. De Koog won de eerder gespeelde uitwedstrijd met 3—0, zodat een duidelijke overwinning geboekt moet kunnen worden. Als alle spelers zondag acte-de-presence geven behoeft De Koog niet te verliezen. Het programma voor' pupillen- en juniorenelftallen 'staat elders in deze krant vermeld. J.v. B. Cocksdorp 1 staat zondag tegen kop loper Westzaan een zware wedstrijd te wachten. De ploeg kan voor deze krachtproef gelukkig weer over bijna alle eerste elftalspelers beschikken. Wellicht lukt het ditmaal een plaatsje te klimmen op de ranglijst. SVC 2 krijgt het zondag ook niet gemakkelijk. In Schagerbrug wordt de wedstrijd tegen Vesdo 2 gespeeld die in een puntendeling moet kunnen uitmonden. J. W. B. De gemeente heeft overeenstemming bereikt met de erven Jochems over aankoop van een grote oppervlakte agrarische grond nabij De Cocksdorp. Het gaat om 54'Z- hectare, zodat het de grootste grondaankoop is in de ge schiedenis van de gemeente Texel. De grond is nodig om de bosaanplant bij De Cocksdorp mogelijk te maken. Dat wil niet zeggen dat alle aan te kopen grond voor bos wordt bestemd. Een groot deel zal dienen als ruilobjekt om de verwerving van andere stukken grond mogelijk te maken. Bij het aanwij zen van de bosgrond wordt rekening gehouden met de agrarische belangen. De volgende maand zal de transactie ter goedkeuring aan de gemeenteraad wor den voorgelegd. De in de Kogerstraat woonachtige Texelaar B. maakte er de politie op attent dat in de afgelopen nacht of ochtend voor de vierde maal sinds enkele weken de linkerbuitenspiegel van zijn voor het huis geparkeerde perso nenauto er af getrokken of geschopt werd - De politie die vermoedt te maken te hebben met baldadige jeugdige fietsers, heeft beloofd de zaak te onderzoeken. In hoofdzaak omdat het niet in de sterkste formatie op de vloer kon ver schijnen, moest de volleybalploeg van Grooten Slock 1 dinsdagavond in Sla gerij Kossen haar meerdere erkennen. De eveneens in het kader van de eilandcompetitie volleybal gespeelde wedstrijden tussen Bakkers Ijzerhandel en J'elleboog (tweede klasse heren) en die tussen Texelstroom 2 en Elektrohuis (derde klasse heren) werden door respectievelijk J'elleboog en Elektrohuis aewonnen. Het team van BGZ, dat het kleurrijkst in het veld verscheen, verdiende deze week het rondje hamburgers. Volgende week gaan ze naar het team dat de eerste set het snelst wint. J'elleboog In de eerste set waren Bakkers Ijzerhandel en J'elleboog goed tegen elkaar opgewassen. Door goed samen spel van beide teams was deze set leuk om te zien. Beurtelings kwam één van beide teams op voorsprong. Pas vanaf 11 11 begon de J'elleboog (aanvallend sterker) door te drukken. De ploeg besliste de set met 15—12 in haar voordeel. Bakker's Ijzerhandel leek nu moe gespeeld. In het begin van de set bood men nog wel enige weerstand, maar J'elleboog wist de verdediging van Bakker's Ijzerhandel goed te ontregelen en sloot de set met een 15—3 overwin ning af. Electrohuis Texelstroom 2 en Elektrohuis maak ten er een leuke wedstrijd van. Goed samenspel van Texelstroom zorgde er voor dat zij een snelle voorsprong kon den nemen, wat ten koste van de concentratie ging. Elektrohuis maakte hier een goed gebruik van. Texelstroom 2, (dat met 3—9 voorstond) moest dan ook toezien dat Elektrohuis punt voor punt dichterbij kwam. Elektrohuis rook z'n kans en stoomde door naar 15-10. In de tweede set wist Elektrohuis na een flinke achterstand (8-2) eveneens terug te komen. Ook nu trad bij Texelstroom „kortsluiting" op en kon Elektrohuis ook deze set pakken. Kossen Een wedstrijd in de hoogste regionen van de eerste klasse heren, was die tussen de Grooten Slock 1 en Slagerij Kossen. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Het team van de Grooten Slock kon de aanvalsdrift van Slagerij Kossen aardig in bedwang houden. Mede door opstellingsfouten van Slage rij Kossen had de Grooten Slock kon- stant een kleine voorsprong. Bij de stand 13-12 vroeg Slagerij Kossen een time-out aan, die goed gekozen bleek. Enkele rake klappen zorgden ervoor, dat Kossen de set alsnog voordelig besliste. In de tweede set deed de Slock er nog alles aan om er een beslissende set uit te slepen. Fanatiek verdedigd en bij tijd en wijle leuk aanvallend, kwam de ploeg tot een 9-4 voorsprong. Toch kwam Slagerij Kossen weer sterk terug en was in de eindstrijd weer de sterkste. Het team boog een 12-11 achterstand om in een 12-15 voorsprong. ZATERDAG 28 JANUARI 1978 Afdeling Noordholland: Schagen-Oosterend (Z), 14.30 uur Andijk 2-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Junioren: Oosterend B1-Wiron B1, 13.30 uur Oosterend B2-De Koog BI, 13.30 uur Tex. Boys B1-ZAP B1, 13.30 uur Texel B2-WGW B4, 13.30 uur Tex. Boys B2-ZAP B2, 13.30 uur Texel C1-WGW C3, 14.45 uur Tex. Boys Cl-ZAP C1, 14.45 uur Texel C2-HCSC C4, 14.45 uur Tex. Boys C2-ZAP C2, 14.45 uur Cocksdorp C1-De Koog C1, 13.15 uur Oosterend C2-Texel C3, 14.45 uur. Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Tex. Boys A2, 14.30 uur Oosterend A1-Texel A3, 15.00 uur ZDH A1-Texel A4, 14.30 uur Texel A2-Cocksdorp A1, 13.30 uur Texel Al-Tex. Boys A1, 12.45 uur. Afdeling B: texel Bi-De Koog B1, 12.00 uur Texel B3-Oosterend B1, 12.00 uur Tex. Boys B1-ZDH B1, 12.30 uur Tex. Boys B2-Texel B2, 12.30 uur. ZONDAG 29 JANUARI 1978: Afdeling Noordholland: Texel-Bergen, 14.30 uur DWOW-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Schellinkhout-De Koog, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oudesluis-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH Sporting S., 14.30 uur Texel 2-Grasshoppers 3, 12.30 uur Oosterend 2-Zeemacht 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-ZAP 4, 14.30 uur HRC 6-Texel 3, 12.00 uur Winkel 2-Tex. Boys 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vesdo 2-Cocksdorp 2, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 2-WGW 6, 12.15 uur Geelzwart 6-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht 5- Texel 4, 14.30 uur Succes 7-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Junioren: Helder B1-Texel B1, 14.30 uur Dames: Tex. Boys-IW, 12.30 uur Tex. Boys 2-Strandvogels 2, 12.30 uur SAMEN REIZEN: Zondag 29 januari 1978: Vertrek boot van texel 12.05 uur: De Koog 1 en 2 en Tex. Boys 1. Boot 13.05 uur: Oosterend 1 en ZDH 3. Boot 13.05 uur: Cocksdorp 2 en Tex. Boys 3. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, te lefoon (02240) 2421. UITVERKOOP platen en cassettes luisterri|ke aanbiedingen Door de gemeentelijke commis sie vormings- en ontwikkelings werk voor volwassenen is aan de besturen van diverse Texelse ver enigingen, instellingen en werk groepen een uitgebreide vragen lijst gestuurd. Aan de hand van de antwoorden hierop wil men een indruk krijgen van hetgeen er op het gebied van cursussen en andere activiteiten door de Texe laars gewenst wordt. Behalve bij de besturen van organisa ties wil de commissie door de enquête onder de bevolking ook een indruk krij gen wat hieromtrent onder de bevolking leeft. Men denkt daarbij ongeveer 500 mensen te ondervragen. Bedoeling van een en ander is te komen tot een zoveel mogelijk afgerond meerjarenplan, waarin de uitslagen van beide enquêtes verwerkt zijn. Het uit eindelijke plan zal, alvorens het (in de herfst) naar het ministerie van CRM gaat nog uitgebreid in gemeentelijk verband besproken worden. Tijdens enkele voor de zomervakanties te houden bijeen komsten worden de voorstellen voor dit meerjarenplan aan de nu aangeschreven verenigingen voorgelegd. Het gaat er in het meerjarenplan van de commissie om, een indruk te verkrij gen van de wensen op het gebied van cursussen, gespreksgroepen, lezingen enzovoorts, die volwassenen iets leren of kennis laten maken met verschillen de onderwerpen. Het rijk wil namelijk geld geven voor de activiteiten van mensen, die op het gebied van scholing en vorming in hun leven [tel weinig kansen hebben gehad. In het door de commissie opgestelde plan komt te staan aan welke activitei ten subsidie zou moeten worden gege ven. De regering heeft als eis gesteld dat bij de opstelling van het plan de burgers daadwerkelijk betrokken worden. In de bij de vragenlijst gevoegde brief worden onderwerpen genoemd als hu welijk en gezin, opvoeding, het voeren van gesprekken, ruilverkaveling, zieken verpleging, schilderen of lassen etc. Het is bekend, dat verschillende vereni gingen zich met dit soort activiteiten bezig houden. Met een meerjarenplan waarin al deze activiteiten staan, kan onder meer voorkomen worden dat sommige activiteiten dubbel georgani seerd worden. Gebleken is bijvoorbeeld dat voor hetzelfde tijdstip twee cursus sen gepland werden die geen van beiden konden doorgaan omdat er (apart) te weinig animo voor was. Indien deze cursussen samengevoegd waren had het misschien wel kunnen door gaan. Toelichting In een toelichting op de nu verstrekte vragenformulieren wordt gezegd dat het in het algemeen om vijf soorten activi teiten gaat. Genoemd worden her-, bij en omscholingsactiviteiten en tweede kans-onderwijs. Men richt zich voorts op activiteiten die politiek en samenle ving behandelen, bezigheden op krea- tief en kunstzinnig terrein en algemene en persoonlijk ontwikkeling. Tenslotte wordt er op gewezen dat het mede in het belang van de betrokkenen is dat eventuele plannen voor 1979 in verband met de rijksbij drage al in augustus van dit jaar bij de commissie bekend dienen te zijn. 31 januari 1978: Veld A, Heren 18.30 uur LBO-Texelstroom2, H. Witte 19.10 uur Fa. Witte-Slagerij Kossen J. Krotje 19.50 uur Smash 68-Tervoko Opduin E. Oskam 20.30 uur Teso Texelstroom-BGZ, J. Raven 21.10 uur Jozefschool-J'elleboog, B. Staal 21.50 uur Grooten Slock 1-Molenkoog, B. Witte Veld B, Heren en Dames: 18.30 uur Dros Bakkerij-Strends End, S.Fonds 19.10 uur Mode Beekman-Grooten SI. 1 mevr. Van Diesen 19.50 uur Strends End 1-Bakkers IJzerh. D. Hoogendijk 20.30 uur De Rog-Texelstroom 1, W. van Diesen 21.10 uur De 7 Provinciën-S. Bremer, N. Roeper Veld C, Dames: 18.30 uur Tevoko A-Sportshop, E. Ooievaar 19.10 uur De Rog-Tevoko Jun., M. Walsweer 19.50 uur Lois-Vopoda, N. Mets 20.50 uur Gyvo Mets-Expert, mevr. Zegers 21.10 uur Nokanto-Beerebar, mevr. Van Beek 21.50 uur De Koogel-Hutspot, M. v.d. Wetering Programma zaterdag 28 januari in Sporthal Ons Genoegen: 14.30 uur Tevoko 1-V.V.M. '63 (d.) 15.30 uur Tevoko 3-Tevoko 5 (d.) 14.30 uur Tevoko 1-Braaf Seahawks 2 15.30 uur Tevoko 2-Smash '68 (d.). De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Coutinho, woensdag 1 februari om 13.30 uur Dokter Barnard, woensdag 1 februari om 15.00 uur. Donderdag 26 januari De commissie ruimtelijke ordenir houdt in het raadhuis een openba vergadering over onder meer de partementen bij „Klabam", de we: verbinding Oudeschild-'t Horntje de verkeerscirculatie in Oosterend. 20.00 uur. Vrijdag 27 januari De Plattelandsvrouwen van de afdelin Texel hebben in de Burgemeester D Koning-hal een feestavond ter gel: genheid van het 40-jarige jubileun aanvang 20.00 uur. Aanvang 19.00 uur geeft de gymn: stiekvereniging van Oudeschild ee demonstratie in 't Skiltje. Van 19.00 tot 21.00 uur houdt d regionale HTS (Bergerweg 200 t Alkmaar) open huis. Om 20.00 uur beginnen in De Zwaan d open Texelse kampioenschappe klaverjassen. Zaterdag 28 januari De regionale HTS in alkmaar houdt vaj| 10.00 tot 15.00 uur open huis. In de Doopsgezinde kerk te Den Bur; treedt het studentenkoor van hej Amerikaanse Tabor-college op als mede het interkerkelijk koor o.l.vl Dyo Wassink. Aanvang 20.00 uur toegang gratis. In het radioprogramma „Kinderen eer- kwartje." (Hilversum I, 15.33-16.00 uurfc zendt de VARA de opname uit di:'j woensdag werd gemaakt in de Sin Jozefschool te Den Burg. De Oud-leerlingenvereniging van d; Landbouwschool brengt in De Wiele waal het stuk „Amor richt zijn pijlen zelf", 20.00 uur. Zaterdag 29 januari Bij het reddingboothuisje van De Cocks dorp wordt een viswedstrijd gehou den, die oorspronkelijk voor 5 februai was gepland. Om 10.00 uur treedt het studentenkoo: van het Amerikaanse Tabor-collego op in de Doopsgezinde kerk. Toegang gratis. Maandag 28 januari In het Eierlandsche Huis te De Cocksj- dorp hebben de Plattelandsvrouwen; van de afdeling De Cocksdorp-Eier land hun jaarvergadering. pOOOOOOOOCOOeOOGOGCfflOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOftOOeOOOOOOOOt Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn. Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. L. Boon. Stuifweg 68, 't Noor den, tel. (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2204. Weekenddienst: zaterdag en zon dag 11.30-13.00 uur en van 17 00- 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen: telefoon 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A van Heerwaarden, tel (02220)2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g g. 3541 Zondag 29 januari 1978 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Kuitse, geza- lijke dienst met de Doopsgezin den in de Doopsgezinde kerk. Uitzending via „De Lichtboei" De Cocksdorp 10 u. ds. Hoekstra viering Avondmaal. Avondmaals- kollekte. Den Hoorn 11 uur ds. Van Zijll Langhout. kolllekte Ned. Bijbel genootschap De Koog 9.30 u. ds. Van Zijll Langhout, kollekte Ned. Bijbel genootschap De waal 10 uur dhr. Veldhuis kollekte Ned. Bijbelgenootschap. Oosterend 9.30 uur ds. Wolthaus maandkollekte van Kerkvoogdij Oudeschild 11.00 uur ds. Wolthaus maandkollekte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. De Boer Nevendienst voor de oudere kin deren. 19.30 uur Ds. Douwes. Bijzon dere dienst m.m.v. Chr. Muziek vereniging Excelsior. Thema: „De teleurstelling van het ge loof?" Uitzending via „De Licht boei". Oosterend 10.00 uur Ds. Douwes 17.00 uur Ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Kuitse. Dienst samen met Hervormden. Kerkbusje Den Hoorn. Uitzen-, ding via „De Lichtboei". Mede werking koor Tabor-college. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur. De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur de Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2