EXPERT KLOPTE GYVO METS Spannende strijd in sub-top Bowlingbond VAN HET RAADHUIS illusie armer Krappe zege voor MST Volleybaluitslagen Bowlingbond Texel Zaalvoetbal Geslaagd jMededelingen van B.enW.\ JILLETON ff DAG 7 FEBRUAR11978 TEXELSE COURANT PAGINA S de eerste klasse dames van de Icompetitie volleybal heeft het Ex- eam kans gezien het zestal van Mets met een 2—0 nederlaag naar ie sturen. damesteam van Lois dat sinds de tweede klasse uitkomt, Vopoda met dezelfde cijfers De wedstrijd tussen Jozefschool ileboog (tweede klasse heren) een driezetter op, waaruit J'elle- ils overwinnaar tevoorschijn 2—1). gebruikelijke rondje Hamburgers ize week naar het eerste dames in Grooten Slock, dat de eerste snelst besliste. Volgende week hamburgers voor de scheids- van de herenwedstrijden. Lange rallys jams van Gyvo Mets en Expert duidelijk aan elkaar gewaagd, earns speelden de bal goed over, k lange rallys tot gevolg had. In ■ste set wist Gyvo een 8—3 ong op te bouwen. Bij deze rroeg Expert een time-out aan, id gekozen bleek te zijn. Expert gszij komen en kwam zelfs nog 11 voor. Gyvo gaf zich echter it gewonnen en wist de eerste set in hun voordeel om te buigen: :haakclub en passant En Passant 1 ierstelde zich It een voorlopige score van 3—4 En Passant 1 dit weekend kans |n het Helderse MSC 4 voorlo- zijn zegekar te binden. Na Ie tegen DOS kwam deze ie uitslag de Texelse formatie legen. ng verloor weliswaar opnieuw |e Bruin en Terpstra grepen op- ||=v mis maar dit werd _Tipenseerd door G. van Es die rlotte zege behaalde. Er werd bo en gescoord door K. J. den Haan >or een minder fitte J. Dros die in nd met koorts het eerste bord aan ittali afstond. Deze laatste moest i de. strijd aanbinden tegen een l-inóéller. Op het resultaat van deze 1 zal nog even gewacht moeten ]en omdat de klok onverbiddelijk De partij werd afgebroken in een I..die erg aan remise doet denken, 'volg ervan is dat de winst voor lant het meest waarschijnlijk is. de tweede ronde van het Noord- tds jeugdkampioenschap scoorde iRommets opnieuw 114 uit 2. dit uitstekende resultaat staat hij firoep tot 13 jaar op een gedeelde R plaats. Zijn broer Jeroen Rom- i verloor tweemaal en werd daar- «en .middenmoter". De derde van dit kampioenschap is op 18 terdag wordt de ontmoeting En int 2-Caïssa 5 gespeeld. slag MSC 4-En Passant 1: d. Zee-M. Vittali afg. arsman-G. van Es 0 1 Vrolijk-A. Terpstra 1 —0 Garderen-A. Bakker 0—1 Koning-W. de Bruin T—0 ..Vriesman-K. J. den Haan 0—1 léer-J. Dros 0—1 jigendijk-K. J. Harting 1 —0 Voorlopig 3—4 15—12. Ook in de volgende set wist Gyvo een kleine voorsprong op te bouwen (3—0), maar ook nu kwam Expert goed terug. Aan beide kanten werd met een grote inzet gespeeld en hard op de punten gestreden. Ondanks twee spelerswisselingen kon Gyvo niet verhinderen, dat de setwinst met 15—10 naar Expert ging. In de derde en beslissende set trok Expert al direkt het initiatief naar zich toe en gaf dat niet meer uit handen, De set werd met 15—4 gewonnen en daarmee ging de eind overwinning eveneens naar het Expert team. Lois won In de tweede klasse dames speelden de teams van Lois en Vopoda tegen elkaar. Lois, dat pas sinds enkele weken in deze klasse uitkomt, lijkt zich hier goed thuis te voelen. Men probeerde de bal zoveel mogelijk in drieën te spelen, waardoor soms aantrekkelijk volleybal te zien was. Vopoda moest dan ook toezien, dat Lois al snel een voorsprong opbouwde. Een time-out van Vopoda bij de stand 14—7 kon niet meer voorko men, dat de eerste set met 15—7 maar Lios ging. De tweede set gaf eenzelfde spelverloop. Lois kon uitlopen naar 13—0. Vopoda deed wat het kon en wist nog terug te komen tot 14—8. Lois wist echter de set toch met 15—8 winnend af te sluiten. Aantrekkelijk De wedstrijd tussen Jozefschool en de J'elleboog leek een makkelijke over winning voor de J'elleboog te worden Jozefschool keek al snel tegen een achterstand aan en zag de eerste set dan ook met 15—3 naar J'elleboog gaan. Pas in de tweede set kwamen de onderwijzers beter in hun spel. Het ge volg was, dat de wedstrijd een stuk aantrekkelijker werd. Tot 8—8 ging de strijd nog gelijk op. J'elleboog leek door te drukken en liep uit naar 12—8. Een time-out van Jozefschool bracht hier echter verandering in. Jozefschool kwam langszij (12—12) en strafte de soms wat nonchalant spelende jongens van de J'elleboog af door de set met 15—12 te winnen. In de derde set bleek de J'elleboog toch de sterkere en besliste hiermee de wedstrijd, al was de eindstand (15—1) niet helemaal in ver houding met het spel dat beide teams lieten zien. Een overwinning met 6—4 voor het eerste en een 8—2 nederlaag voor het tweede team waren de uit slagen die de afdeling tafeltennis van de Meersportenvereniging Texel (MST) zaterdag tegen respectievelijk De Victors 4 en DOKO 5 behaalde. MST 1 werd deze week gevormd door Martin Janssen, Albert Kok en Max Hagedoorn. Het Victorsteam dat zij een nederlaag toebrachten bestond uit Klok, Peerdeman en Strijt. Het minder fortuinlijke tweede trio had als spelers Guido Bakker, Fred Mosk en Frans Room. Zowel het eerste als het tweede komen volgende week zaterdag in Schagen uit tegen Polisport. Tegen- genstander van MST 1 is dan Polisport 5. MST2 gaat het tegen Polisport 4 opnemen. Van donderdag tot en met maandag brengt het City theater, na bijna twee jaar, de film „Jaws" in hervertoning. Ook voor de mensen die zich toen door regisseur Spielbergs vakmanschap lieten meeslepen zal het opnieuw een paar uur geweldige spanning beteke nen. Aan de kust van het eilandje Amity, dat leeft van toerisme, zomergasten en strandvertier, maakt een ongekend grote haai een slachtoffer. De middenstand probeert de zaak te sussen, zo vlak voor het seizoen zou dat bericht veel annuleringen tot gevolg hebben, maar chief Brody, de pasbenoemde politiechef, is waakzaam. Temidden van het gezellige strandleven fs hij getuige van de schuimende ondergang van het volgende slachtoffer. Dan gaat hij met een haaiendeskundige en een beroepsvisser de zee Op om de killer daar op te zoeken. Schitterende scenes (o.a. de verhalen over haaien als men 's nachts in de kajuit bij de lamp zit) en adembenemende beelden als de prooi verandert in een aanvaller. Over de voortreffelijkheid van de film houdt Wim Verstappen in het nieuwste nummer van Skoop een uitgebreide verhandeling die wij geïnteresseerden zeer kunnen aanbevelen. Daaruit ten slotte het volgende citaat: ,,Toen ik het werkstuk van Steven Spielberg ter bestudering nog eens op de montage tafel inlegde (klein beeld, slecht geluid, door de handelingen die men voort durend moet verrichten gaat de suggestie dat de film iets realistisch is geheel verloren) verwachtte ik alles behalve te schrikken. Het doet mij genoegen u te kunnen melden dat ik mij in de loop van het doordraaien van ,,Jaws" wederom driemaal de pleuris ben geschrokken". De in het Koogel 75 team gooiende Wop Rienks toonde tijdens de vorige week gespeelde wedstrijden van de Bowlingbond Texel aan dat hij ook dit jaar weer een serieuze gooi doet naar het felbegeerde kampioenschap bij de heren. Rienks kwam met games van 160, 200 en 201 tenslotte uit op 561. Hiermee boekte hij tevens de hoogste serie (201) en hoogste game [561] van de week. Loes Zutphen was bij de dames veruit de beste. De hoogste serie die zij op de baan deponeerde was 543 met een beste game van 225. Hiermee had zij een groot aandeel in het succes van Holly Hobbie. Inmiddels is een hevige strijd ont brand tussen de ploegen in de zg. sub-top van het klassement. Met name Langs de weg en Motel Texel leggen elkaar het vuur na aan de schenen. Het wedstrijdpuntenverschil tussen beide kemphanen bedraagt slechts 6. Thijsseteam ging afgelopen woens dag eervol ten onder tegen een uitste kend gooiend Opel Rentenaar, waarin vooral Wiebe Abma en Adri Rentenaar met resp. series van 438 en 485 van zich lieten spreken. Langs de weg boekte in een spannende stijd tegen Wielewaal een 4—0 overwinning. Bij Wielewaal was het Siem Plaatsman, die als enige een knappe serie gooide van 422, terwijl Marita Daalder (uitkomende voor Langs de weg), een goede 427 serie gooide. Jan Post legde in het team van Motel Texel de basis voor de 4—0 overwinning op een tegenvallend Bouwbedrijf Tim mer. Hij kwam via 171, 199 en 148 uit op een serie van 518. Koogel 77, weer met Rob Beumkes in de gelederen, had deze week weinig moeite met Sambeek-Schrama. Het werd een 4—0 overwinning. Koogel 75 overklaste onder andere door toedoen van Wop Rienks, een dapper vechtend Boetiek 22. Het werd 4—0. Hotel De Hoorn (zonder Gerrit Licht) ging deze wé«R' kan'slöös ten onder tegen de dames van Sommeltjes. Cross boekte een gemakkelijke overwin ning op de Watersportvereniging, waar in Aris van Zeijlen node wordt gemist. Ondanks de geweldige 521 serie van Cor Zutphen pakten ,,De Zwoegers" toch een 3—1 zege op B.V. Knudde. Een groot aandeel in deze overwinning had de goed gooiende Roel Verra. Wim Koorn (B.V. Knudde) viel duidelijk tegen. De strijd tussen twee middenmo ters Smullies Bar en J.K.M. werd een verdiende zege voor laatstgenoemde. Een op de tweede plaats staande Beumkes en Zn kreeg een gevoelige 3—1 nederlaag te incasseren van de Pioniers, waarin Sylvia van Beckum en Kees Graaf met resp. 478 en 480 heel goed werk deden. Alhoewel bij Beum kes en Zn. Nini Beumkes en Ben Penha goede series gooide van 442 en 468. Uitslagen 1 en 2 februari 1978: ThijsseTeam-Opel Rentenaar 0—4 Wielewaal-Langs de weg 0—4 Motel Texel-Bouwbedrijf Timmer 4—0 Koogel 77-Sambeek-Schrama 4—0 Koogel 75-Boetiek 22 4 —0 Sommeltjes-Hotel Den Hoorn 3—1 Watersportver. T.-Cross 1 —3 De Zwoegers-B.V. Knudde 3—1 Smullie's Bar-JKM 1—3 Pioniers-Beumkesen Zn. 3—1 Holly Hobbie-Ran Motoren 2—2 Programma 8 en 9 februari 1978: 8 februari, 20.00 uur: 'Zwóe<jërs-Cross Smullies Bar-B.V. Knudde Sommeltjes-JKM 22.00 uur: Thijsse Team-Hotel Den Hoorn Koogel 77-Langs de weg Watersportver. T.-Ran Motoren 9 Februari, 20.00 uur: Pioniers-Opel Rentenaar Boetiek 22-Sambeek-Schrama Holly Hobbie-Bouwbedr. Timmer 22.00 uur: Motel Texel-Koogel 75 Strandplevier-Beumkes en Zn. Wielewaal-Hartog Vleeswaren De strijd tussen Holly Hobbie en Ran Motoren, waarvan de spelers en speel sters samen in de Nationale League uitkomen, werd een broederlijk gelijk spel. Zaterdag 4 februari 1978: Mini's: GSRJ-Strawberries 1 1 Texelse Punk-VT Super de luxe 1 1 VT Wanhoop-VT Super 0—2 VT Teuntje-VT Smash 1 1 Ouderen: Tevoko 4-Tevoko 2 3 1 Tevoko 5-WSOV 1 3-1 Tevoko 6-Juvoc 0—3 Smash '68-Noordkop 2 3—0 Het eerste slachtoffer in Jaws. ,,Jaws" (De zomer van de witte haai) nu voor 12 jaar, begint 20.00 uur. Uitslagen: Junioren: Vitaminebron-Bureau Eelman 2—0 Gamma-Reizenboetiek 5—0 De Koogel 2-F.C. Mantje 2—2 P.H. Trappers-'t Swarte Schaep 1 1—5 Senioren 1e klasse J.K.M.-Dubbeldik 1 1-5 Van der Meer-Casino 3—2 't Kompas-Texelse Boys 1 0—3 2de klasse F.C. Knudde-Brandweer Jelleboog-S.V.Amro F.C. Vergiet-Nioz 3de klasse Texel veteranenl-Rab 3—5 Texel veteranen 2- De Spyker 1 1 1 Texelse Boys 2-Texel b 1 0—2 Texelse Boys 3-Oosterend 2 1-3 2-4 2-3 1-2 Programma: 18.30 uur Oosterend 3-Texel veteranen 18.30 uur Oosterend 3-Texel vet. 1 19.10 uur Tex. Boys 2-Rab 19.50 uur Van der Meer-Topido 20.40 uur J.K.M.-De Zwaan 21.30 uur S.V. Amro-Smullies Bar Tijdwaarnemingsdienst: Tex. Boys 2 Commissiedienst F. Schellinger Donderdag 9 februari: 18.30 uur Oosterend 3-Texel B1 19.10 uur F.C. Vergiet-Dubbeldik 2 20.00 uur Oosterend 1-'t Kompas 20.50 uur Tex. Boys 3-De Spyker 1 21.40 uur Brandweer-Badhotel Tijdwaarnemeingsdienst Oosterend 2 Commissiedienst C. Kok Junioren: Donderdag 9 februari 17.30 uur Bureau Eelman-F.C. Mantje 18.00 uur 't Swarte Schaep 3-Koogel 2 Maandag 13 februari 17.30 uur Vitaminebron-De Koogel 2 18.00 uur Gamma-De Koogel 1 Plaatsgenote Els Ploeger slaagde vrijdag 3 februari in Den Haag voor het diploma schoonheidsspecialiste. Zij is werkzaam bij Schoonheidssalon Van der Slikke in Den Burg. Inentingen. Donderdag, 9 februari a.s. wordt in het gebouw van het Groene Kruis aan de Witte Kruislaan een inenting gehou den tegen rode hond, bij meisjes, die in 1967 zijn geboren. De oproepkaarten hiervoor zijn intus sen al verzonden. Mocht geen oproe ping zijn ontvangen, dan kan kontakt worden opgenomen met de afdeling be volking, kamer 209 op het raadhuis. Aardgas Het gebruik van aardgas wordt bij voorschot in rekening gebracht via 11 verrekennota's. In de maand juni ge beurt dit n.l. in verband met vakanties e.d. niet. Tot dusver moest het bedrag vooruit betaald worden, dus aan het begin van de maand, maar voortaan gebeurt dat aan het eind van de maand. Eenmaal per jaar wordt dan de jaaraf rekening opgemaakt, waarbij het werke lijke verbruik van de gasmeter wordt afgelezen. Betaling dient te geschieden met gebruikmaking van de acceptgiro kaart of nog gemakkelijker door automatische afschrijving van de eigen giro- of bankrekening. Tot slot nog dit. Indien u van me ning bent, dat aan gegronde klachten over b.v. de wachttijden bij nieuwe aansluitingen of over de voorlichting in zake aansluiting onvoldoende aandacht wordt geschonken, bel dan even met het raadhuis en vraag naar de heer Arensman, of loop even langs. Het tele foonnummer is: 02220-3041, toestel 145. Watersport. Tegenwoordig zie je op parkeerplaat sen, in voor- en achtertuinen, op open erven en andere in het oog lopende plaatsen soms boten liggen. Dit is echter verboden bij de algemene politie verordening en de provinciale verorde ning landschapsschoon Noord-Holland. Terecht, want het is een weinig fraai ge zicht. Het ergens buiten „staan" van een boot is alleen toegestaan indien dit gebeurt niet langs de weg of op een par keerplaats en ook niet op een andere plaats die voor het publiek zichtbaar is. Leg uw boot dus uit het publieke gezichtsveld. Gladheidbestrijding. In dit jaargetijde houdt de dienst ge meentewerken de toestand van de wegen nauwlettend in het oog. Elke ochtend 154 uur vóór de eerste boot wordt gekontroleerd of er sprake is van gladde wegen. Is dit het geval, dan worden vóór de eerste autobusdiensten de routes van de diensten gestrooid. Daarna komen de dorpen aan bod. Zo nodig wordt er 's avonds gestrooid tot het vertrek van de laatste boot, maar daarna niet meer, tenzij bij hevige sneeuwval. Iedere weggebruiker moet er dus op bedacht zijn, dat hij 's avonds en 's nachts te maken kan krijgen met gladde wegen. Overigens kan dit ook overdag voorkomen bij zeer plotseling optreden de gladheid, omdat er natuurlijk met het strooien van de vele wegen wel enige tijd gemoeid is. door Leida Graafland De woensdag, die gepland is voor «zoek in het grote huis van ant Voorhoud verloopt gezellig, tn ontvangt Jossa en Dolf met de e égards, kust de jongevrouw ijk de hand en zorgt dan eerst voor Er zijn sigaretten en koek. Een dienstmeisje bedient. Jossa heeft bekeken: de man moet behoorlijk uneerd zijn, want wat alleen hier S, is vast niet in een warenhuis ht. De gastheer legt uit: ,,lk de eerst ergens anders in de stad, i Koolakker, maar het huis vond ik :o geschikt. Een paar maanden lp kon ik dit voor een redelijk 9, kopen en dat heb ik gedaan, t er boven drie ineenlopende ka- zijn, die ik heb laten inrichten als jimte. Daar heb ik een veertigtal rijen hangen en er is ook wat juwwerk. Enfin, als de thee ken is, zal ik u graag voorgaan en ander toelichten", later, als ze boven door de drie tige kamers lopen, kijkt Jossa jen uit. Hier hangen werkelijke erken, waarbij het gekladder van haar wel heel erg nadelig afsteekt. Feitelijk geheel in het niet valt. Hij drukt echter een pleister op de omgemerkt ontstane wonde, door te verduidelijken: ,,Wat ik mooi vind, koop ik. Of dat nu van een beginneling is of van een gesettelde kunstenaar, speelt bij mij geen rol. Tenzij het natuurlijk onbetaal baar is, want ik ben geen miljonair". Hij wijst op het schilderij dat hij van Jossa op de tentoonstelling heeft gekocht. „Ziet u wel, juffrouw Hunninkhuizen, dat het hier tussen de andere paneeltjes goed tot zijn recht komt. U kunt met uw oeuvre echt wel voor de dag komen. Ik wilde al eens eerder een doekje van u kopen, dat meneer Prinsse verleden najaar in de etalage had staan, maar u wilde het niet kwijt, herinnert u het zich nog? Het stond ook ditmaal op de expositie". Ja, Jossa weet het nu weer. Het was haar eerste schilderij na die ellendige uren in Sanders huis: het meer met op de achtergrond de bomen. Het vlonder tje en de roeiboot. In feite een dóódsim pel gegeven, maar zelf vindt ze het mooi en het had dan ook een goede recensie. Daarom antwoordt ze op zachte toon: „Er zijn bepaalde herinneringen aan dit schilderij verbonden, meneer. Daarom verkoop ik het niet; ik houd ervan". „Dat zal ik moeten eerbiedigen, al vind ik het vanzelfsprekend jammer. Hoe vindt u dit gezicht op de stad Bremen bij avond! Vervaardigd door een jonge Duitse kunstenares. Misschien hebt u haar zelf wel eens gezien op de expositie, want ze woont al een paar jaren in Valkenswaard, waar ze een prachtig atelier heeft. Van haar waren de beide stadsgezichten. Ze heeft ze beide verkocht. Een heel intelligente vrouw deze Ursula Braunschutz". Jossa herinnert zich de vrouw, want ze heeft nog met haar gesproken en zich erover verwonderd, dat een Duitse vrouw op deze tentoonstelling mocht showen. Maar als ze in Valkenswaard woont. Ze was niet knap, maar had wel een expressief gezicht. Net iets voor Dolf om te schilderen. Ze krijgen alle gelegenheid de prach tige en ongetwijfeld tamelijk waardevol le kollektie schilderijen en kunstvoor werpen op hun gemak te bekijken. Want wat hier staat en hangt is duidelijk met veel zorg uitgezocht en bijeenge gaard. De man heeft een bijzónder goede smaak en ontzettend veel liefde voor de kunst, dat kan haast niet anders. Na anderhalf uur alles gezien te hebben en opnieuw bekeken, drinken ze nog een glaasje, dat weer door het dienstmeisje wordt geserveerd. Jossa zou geen vrouw geweest zijn als ze niet ontdekte, dat Dolf het dienstmeisje scherp observeerde. Het meisje heeft een vriendelijk, beslist niet onbenullig gezicht, integendeel. En Jossa ver moedt al, waarom Dolf het meisje, dat misschien begin twintig is, zo bekijkt. Op zijn beurt nodigt Dolf de gastheer uit eens langs te komen, als hij in de buurt is. „Jossa en ik hebben wellicht wat meer. Al hebben wij niet zo'n mooie ruimte om het te plaatsen of op te hangen, we willen het uiteraard hele maal vrijblijvend best wel eens laten zien". En de man belooft het. „Wie weet, is er iets moois bij, dat past in mijn smaak en te koop is zegt hij knip ogend naar Jossa. terwijl ze terug rijden van Helmond naar hun woonplaats, zegt Dolf: „Heb je dat dienstmeisje gezien? Wat zou ik die graag schilderen, maar ik durfde het niet te vragen". Jossa heeft een idee: „Bel morgen in de loop van de ochtend naar zijn huis tien tegen één, dat je haar dan aan de lijn krijgt". De man vindt het een goed idee. Het meisje blijkt Bep van Lierop te heten en uit Heeze te komen. Dolf heeft geluk, want hij krijgt de dienster meteen aan de lijn, als hij de volgende morgen belt. Ja, ze herinnert zich meneer en mevrouw, die gistermiddag de schil derijen hebben bekeken. Wat wil me neer? Een portret maken van mij? Waarom van mij? Dolf legt op geduldige manier uit, dat hij in hoofdzaak mensen schildert: man nen en vrouwen. En dat hij daarom juffrouw Van Lierop wil schilderen. De jonge vrouw weet niet dadelijk, wat ze hierop moet antwoorden. Maar ziet, aangenomen, dat ze er mee akkoord gaat, geen moeilijkheden. „Ik werk elke dag in Helmond en Boxtel is een eind hier vandaan. Ik heb trouwens geen auto. Wat zegt u? Natuurlijk heb ik mijn vrije dagen, maar niet steeds op vaste tijden. Meneer gaat wel eens op reis, dan ben ik helemaal vrij. Ja, ga ik op de brommer naar huis. Van Helmond bin nendoor naar Heeze is niet zo ver. Alleenik weet niet, of ze het thuis goed zullen vinden. Hoe oud ik ben? Ik ben drie en twintig. Jawel, ik ben meerderjarig en kan dus zelf beslissen, wat ik wil of niet wil, maar ik woon nog thuis, dus zal ik wel met het oordeel van mijn ouders rekening moeten houden. Geef me uw telefoonnummer, dan bel ik u met een paar dagen terug". En dat doet Dolf. Voor alle zekerheid belt Dolf ook Peter Voorhoud zelf. Want hij wil, aangenomen dat het meisje toestemt in poseren, zulks niet achter de rug om van de kunstkenner doen. Voorhoud blijkt echter enthousiast te zijn. „Goed idee, menner Prinsse, ik zal Bep wel opwar men te poseren. Wat mij betreft, mag u haar hier schilderen, hoor. In mijn huis. Als ik maar op tijd mijn natje en droogje krijg, kunt u enkele uren per dag over haar beschikken". het is een schitterend voorstel, meer dan Dolf had verwacht. En als meneer Voorhoud zichzelf er voor inspant, zal die Bep van Lierop wel te bewegen zijn te poseren. Ze belt inderdaad drie dagen later: ja, ze wil wel geschilderd worden; meneer Voorhoud vindt het zelfs een goed idee. En haar ouders hebben geen bezwaren, als ze maar niet naakt moet staan, want dat wil ze zelf ook niet. Dolf denkt bij zichzelf, dat ze waarschijnlijk een heel mooi naakt zal zijn, maar is al blij, dat hij gelegenheid krijgt haar, op het doek te zetten. Dus wordt ef een afspraak gemaakt. Dolf zal de volgende ochtend al beginnen. Liefst zo vroeg mogelijk na het ontbijt, want dan heeft ze wel een paar uur gelegenheid. Dolf belooft er om ongeveer half tien te zijn. Tenslotte is het een klein half uurtje rijden naar Helmond. Jossa is minstens even enthousiast als de man zelf, al is er een spoortje van jalouzie in haar binnenste. Tenslotte is die Bep een knap ding met een onge twijfeld immens machtig figuur. Dolf is tenslotte een man met al zijn hebbelijk heden. Al heeft ze beslist nooit over hem te klagen, ze ziet wel eens iets in zijn ogen schitteren, dat ze maar al te goed kent, maar waarop zij helaas voor hem geen antwoord weet. Ze zegt: „Neem mijn wagentje maar, die is wat betrouwbaarder dan de jouwe. Ik zorg tijdens jouw afwezigheid wel voor de winkel". (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5