IJS EN WEDER DIENENDE i ■wiriMiuiim Foto-expositie Imnesiy programma 'Monster zonder ogen' Jozefschool klopte Teso Marsdiep (2— 1) KSedingmarkt in De Schakel MST Eilandcompetitie PROGNOSES Cactusvrienden naar België I» ,vJF! Trainers wisseling bij S.V. Oosterend Volleybalderby Zege voor De Bruin RiJDAG 24 FEBRUARI 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Opnieuw onder het voorbehoud dat e KNVB alle voetbalontmoetingen van it weekeinde wegens het winterse eer schrapt, staat de standaardelftal- n van de Texelse verenigingen een jntal interessante wedstrijden te wach- n. Tex. Boys, De Koog en Oosterend (Z) reien in principe thuiswedstijden. Zij -itmoetern respectievelijk WBSV leemster), MOC (Midwoud) en Andijk. Het eerste elftal van S.V.Texel gaat iar Breezand om het op te nemen gen het op eigen terrein altijd erg ;erke ZAP. De eerste (op Texel ge- jeelde) wedstrijd werd een 1 1 gelijk- >el en ook nu zal de uitslag van de edstrijd hier dichtbij liggen. Texel 2 oet uit naar Zouaven 4 en kan men een 3ede inzet een overwinning uit Lutje- oek meenemen. Het derde team zal jt op eigen terrein tegen Tex. Boys 2 moeilijk krijgen. Er wordt echter el een (zij het klein) winstpunt ver acht. Het vierde is vrij. ftTERDAG 25 FEBRUARI 1978: pdeling Noordholland: osterend (Z)-Andijk, 14.45 uur (ndua 6-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Junioren: sterend Bl-Wiron B1, 14.45 uur sterend B2-De Koog B1, 13.00 uur xel C1-WGW C3, 14.45 uur Boys C1-ZAP Cl, 14,45 uur xel C2-HCSC C4, 14,45 uur ix. Boys C2-ZAP C2, 14.45 uur isterend C1-De Koog Cl, 13.30 uur Ider C3-Cocksdorp C1, 14.30 uur lemacht C4-Texel C3, 14.30 uur GW C6-Oosterend C2, 14.30 uur )NDAG 26 FEBRUARI 1978: iterdag geen pupillenvoetbal. deling Noordholland: ^P-Texel, 14.00 ur Boys-WBSV, 14.30 uur s Koog-MOC, 14.30 uur irkhout-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur )ollo '68-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur aard '75-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur] luaven 4-Texel 2, 12.00 uur isterend 2-WGW 4, 14.30 uur >xel 3-Tex. Boys 2, 14.30 uur Boys 3-Geel Zwart 3, 12.30 uur avo 4-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) )H 3-Succes 5, 14.30 uur GW 7-Oosterend 3, 14.30 uur Junioren: ^agvogels A1-Tex. Boys Al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) felder B1-Texel B1, 14.30 uur |x. Boys BI-ZAP B1, 12.30 uur SAMEN REIZEN: londag 26 februari: ot 12.05 uur van Texel: ïsterend 1, ZDH 1 en Cocksdorp 1. >ot 13.05 uur van Texel: ix. Boys Al en ZDH 2. j afkeuring terrein bus afbestellen, lefoon (02240) 2421. MEDEDELINGEN: Joor het zeer onregelmatige verloop In de competitie en het schijnbaar rjnder overleg inlassen van wedstrijden it een ongebruikelijke aanvangstijd, is het deze week niet mogelijk alle tallen samen te laten reizen. Hopelijk er vanaf volgende week wat meer erleg. t.C. Door de vereniging Succulenta afd. in Helder en omstreken wordt op za- 'dag 8 april een excursie naar het Bel- iche Rijkevorssel georganiseerd, waar Bn de cactuskwekerij van Gebr. De )rdt zal bezoeken. Er zijn nog tien plaatsen beschikbaar. Sgadigden hiervoor kunnen zich opge- n bij mevr. C. Bakker-Besteman, ihilderend 143, Den Burg, tel. (02220) 13. De kosten van deze excursie bedra- n f 15,— per persoon. De cactus- ienden vertrekken 's morgens met de rste boot van Texel en stappen bij het ition van Den Helder over in een eciale bus. Texelse deelnemers aan ze tocht zullen naar wordt verwacht 3t de boot van 19.35 uur weer op het and terugkeren. Helaas voor de schaatsliefhebbers is de dooi weer ingevallen en moet er sterk rekening mee gehouden worden dat er dit weekeinde weer gevoetbald kan worden. WBSV vormt voor Tex. Boys 1 een lastige tegenstander. De ploeg uit Beemster zal echter niet zonder slag of stoot met een overwinning huiswaarts ku vinn keren. Voorlopig lijkt een gelijk spel de be: te afspiegeling van de kracht van de ploegen. Het tweede van de Boys gaat na3r (buurman) Texel 3 en krijgt het daar niet gemakkelijk. Ook hier is een gelijkspel de beste prognose. Om weer een beetje in het gareel te komen worden alle leden vrijdagavond weer op de gebruikelijke trainingen verwacht. In verband met de spelregel finale van de B1 junioren is de wedstrijd van dit elftal tegen ZAP B1 verplaatst naar zondag. Zaterdag a.s. hebben de B en C junioren vanaf 20.00 uur een feestavond in de kantine. A. W. Zaterdag speelt Oosterend 1 thuis tegen Andijk: een zware wedstrijd, waarbij gehoopt wordt op een gelijk spel. Oosterend 2 gaat uit tegen Dindua I Enkhuizen) en rekent op een overwin ning. De B1 junioren kunnen in de thuiswedstrijd tegen Wiron B1 (Den Oever) kampioen worden. Zondag speelt het eerste in Berkhout, waarbij op een overwinning gerekend wordt. Oos terend 2 speelt thuis tegen koploper WGW 4. Bij winst heeft Oosterend ook nog kampioenskansen, maar met een gelijkspel zal het ook een mooi resultaat zijn. Oosterend 3 speelt uit tegen WGW 7 (Den Helder) en hoopt ook gelijk te spelen. J.R. Het eerste elftal van De Koog ont vangt het sterke MOC, dat twee punten meer heeft. Omdat De Koog waarschijn lijk volledig kan aantreden, wordt er toch wel een beetje op een overwinning gerekend. De Koog 2 is zondag vrij. Als het veld vrijdags niet bespeelbaar is, wordt er getraind in de „Kaapsnol". J.v. B. In gebouw „De Schakel" (naast de Hervormde kerk) wordt door de Hervormde Vrouwendienst op vrijdag 3 en zaterdag 4 maart een kledingmarkt gehouden. De opbrengst hiervan komt voor de helft te goede aan De Schakel en is vóór de andere helft bedoeld voor het opknappen van de pastorie. Deze (jaarlijkse) kledingmarkt is bedoeld om reeds gebruikte, maar bij voorbeeld te klein geworden kleding ter beschikking van anderen te stellen, zodat deze opnieuw gebruikt kan wor den. Men kan hiervoor de kleding inleve ren op dinsdag 28 februari en op woensdag 1 maart tussen 9.30 en 12.00 uur. Op deze tijden zijn enkele leden van de Hervormde Vrouwendienst (HVD) in De Schakel aanwezig om de goederen in ontvangst te nemen. Er is een beperkte ophaalmogelijk- heid. Hiervan kunnen uitsluitend ouderen en zieken gebruik makën. Zij kunnen hiervoor de volgende adressen bellen: mevrouw A. Kikkert-Te'rpstra, W. van Beierenstraat 2, telefoon (02220) 3894 en mevrouw A. Tijssen- Remiëns, Warmoesstraat 52, telefoon (02220) 2584. Gezien het aanbod van vorig jaar (toen er kleding van erg goede kwaliteit te koop was) belooft het evenement ook dit jaar weer een succes te wor den. De kleding die na afloop van de markt over mocht blijven gaat naar huize Sint Jan, om te zijner tijd te wor den overgedragen aan de aktie Mensen in Nood. De verkoopuren van de kleding zijn als volgt: vrijdag 3 maart 10.00 - 12.00 uur en van 13.30 - 18.00 uur; zaterdag 4 maart van 10.00 - 12.00 uur. Voor de laatste maal is er de mogelijk heid „The Sting" te zien. de film, die in mei '76 kennelijk door nog vele mensen werd gemist, is donderdag en vrijdag nogmaals op het doek. Ook het weer zien is een plezierig tijdverdrijf, dankzij de perfectie van het verhaal over het gewiekste oplichtersduo. Een film vol slimme gok- en pokerstunts, gaaf ac teerwerk van o.a. Robert Redford, Paul Newman en Robert Shaw, vele onver wachte wendingen en fijne muziek. De zeven Oscars waarmee „The Sting" werd bekroond zijn er zeker aan af te zien. (12 jaar en aanvang 20.00 uur). Zateidag, zondag en maandag draait „Bug" (Ned. titel „Monsters zonder ogen"). Op het al eerder succesvol gebleken thema van de onverantwoordelijk experimenterende professor" is een voor de liefhebbers van het genre, prima huiverfilmpje gemaakt. Na een aardbeving in californië, krui pen er uit de daardoor ontstane spleten, duizenden grote, vette, oogloze kevers die nog het meest aan grote kakkerlak ken doen denken. Maar deze Bugs (Amerikaans voor kever) voeden zich merkwaardigerwijs met koolstof. Een voudige scheikunde leert ons dat kool stof valt te kreëren door verbranding. De griezels genieten en gedijen dan ook van vuurtjes welke ze zelf doen ontbran den. Niet alleen auto's en gebouwen vatten vlam; een dame die de was van de lijn haalt ziet plotseling een rook kolom uit haar blouse opstijgen. Talloze huiveringwekkende voorval len maken dat de toestand onhoudbaar wordt, vooral omdat het met de bestrij ding van de gepantserde vijanden ook niet zo best lukt. Uiteindelijk vindt James Parmiter, professor in de entomologie (insekten- kunde) de methode om ze uit te roeien. Als gefascineerd wetenschapper stuit het hem echter tegen de borst ze allen te vernietigen. Eentje bewaart hij er stie- kum voor de fok. Het wordt zijn dood èn er ontstaat meteen een tweede generatie Bugs, ditmaal gevaarlijker, intelligenter en dodelijker dan haar voor ganger Erg fraaie onzin, gemaakt met het juiste inzicht en gevoel voor de vage angsten, die vele mensen hebben voor insekten. De oude rot William Castle, die jaren geleden speciale ambulancehoeken in de bioscopen kreëerde, als ze er zijn film draaide, is de man achter deze „lekke re" griezelfilm. Hij geeft ook deze „checklist" voor na de voorstelling: 1 controleer uw au'.o, 2. onderzoek uw nek, 3. inspecteer uw pruik, 4. contro leer uw bed. Pas dan....welterustenl (Toegang 16 jaar, aanvang 20.00 u„r) Zondagmiddag 3 uur is er voor de jeugd een programma van 1 54 uur t one tekenfilms, getiteld „Tekenfilm-carrou sel". Behalve Popeye, Olijfje en Pluto, is er een hernieuwde kennismaking met het beroemde filmkonijn Bugs Bunny en maken de kat Sylvester en buldog Buster Marcus elkaar het leven zuur. Sylvester jaagt op Tweety, maar die heeft in de vierkante hond een machtig beschermer. Robbeneiiant r bevinden zich de meeste zwart politieke gevangenen van Zuid-Afrika. Mei ingang van het nieuwe voetbal seizoen is Bep Vonk aangetrokken als nieuwe trainer van S.v. Oosterend. Karei Frederiks legt daarmee zijn functie na drie jaar neer. Naar welke vereniging hij zal overstappen is tot dusver nog niet bekend. Persoonlijke onstandigheden vorm den voor Frederiks een doorslaggeven de reden voor zijn vertrek dat een jaar eerder komt dan oorspronkelijk de be doeling was. Frederiks heeft met wisselend succes bij Oosterend gewerkt. Aanvankelijk draaide het eerste elftal onder zijn leiding mee in de top van de ranglijst. Later werden de resultaten minder. Oorzaken hiervan waren enerzijds de verjonging van het elftal, anderzijds het vertrek van enkele goede spelers. Dat ondanks mindere resultaten de sfeer binnen het elftal uitstekend bleef, kan voor een groot deel aan de vertrekkende trainer toegeschreven worden. Opvolger Bep Vonk verdiende zijn sporen als trainer al bij Texelse Boys en S.V. Cocksdorp. Zowel spelers als bestuur van S.V. Oosterend verwachten bijzonder veel van de nieuwe verbinte nis. Vanaf maandag 27 februari (dus niet zoals eerder werd gemeld vanaf donder dag) wordt in de tentoonstellingsruimte van het Raadhuis aan de hand van foto's een beeld gegeven van de huidige toe stand in Zuid-Afrika. Deze expositie heeft als motto: Blank en zwart, voor de wet ongelijk. Naast de foto's die op deze tentoon stelling te zien zijn, geven leden van de Texelse afdeling van Amnesty Interna tional algemene informatie over het onderwerp „Apartheid" en de gevolgen die dit heeft of heeft gehad. Daarover heeft men onder andere foldermateriaal beschikbaar. De wereldomvattende or ganisatie „Amnesty International" heeft als principiële doelstelling de onpartij dige inzet voor de verwezenlijking van de Universele verklaring van de rechten van de mens. Amnesty werkt daarom voor gevangenen die wegens hun over tuiging, hun ras of hun godsdienst gevangen zitten, mits zij geen geweld gebruikt of gepropageerd hebben. Wat betreft Zuid-Afrika heeft Amnes ty International kunnen vaststellen, dat momenteel ongeveer 450 veroordeelde politieke gevangenen daar hun straf uit zitten. Meestal werden zij beschuldigd van misdrijven tegen veiligheidswetten zoals de terrorisme- en sabotagewetten en werden zij gevangen gezet zowel De in de tweede klasse heren van de MST eilandcompetitie gespeelde wed strijd tussen Jozefschool en TESO Marsdiep resulteerde dinsdagavond in een 2—1 overwinning voor de onderwij zers. Het herenteam van De 7 Provinciën won met 2—0 van Texelstroom 2 en de dameswedstrijd tussen de Grooten Slock 1 en Tevoko junioren werd een 2—0 overwinning voor De Grooten Slock. Het wekelijkse rondje hamburgers ging deze week naar de Gamma-volley- balploeg, die het hoogste leeftijdge- delde had. Volgende week kan het team met de laagste gemiddelde leeftijd de hamburgers afhalen. Rommelig In de tweede klasse heren speelden Jozefschool en Teso Marsdiep tegen elkaar. De wedstrijd had een enigszins rommelig karakter. In de aanvang van de eerste set had Teso Marsdiep niet zo'n goede kijk op het spel van Jozef school. De ploeg kwam dan ook al snel met 12—0 achter te staan. Pas toen konden er enige tegenpunten gescoord worden. Jozefschool liet het er een beetje bij zitten, waardoor Teso de kans kreeg tot 14—10 terug te komen. Uiteindelijk was het toch Jozefschool dat de set met 15—10 won. Ook in de 2de set kon Jozefschool snel aan een voorsprong komen (8—4) op de aan- valskracht van Teso Marsdiep.dat de achterstand teniet kon doen en zelfs wist door te stomen naar een 15—8 overwinning. Vreemd genoeg was ook het begin van de derde set voor Jozef school (9—1) en kon Teso Marsdiep weer terug komen. Nog net op tijd kwam Jozefschool tot bezinning en sloot de set winnend met 15—12 af. In de derde klasse heren was De 7 Provinciën duidelijk de meerdere van Texelstroom 2. Vooral in de eerste set was net snel gebeurd met Texelstroom 2. H Jt werd 15—1 voor De 7 Provinciën. In r'tweede set bood Texelstroom be duidend meer tegenstand. De derde set kon men er toch niet uitslepen. Het werd 15—8 voor De 7 Provinciën. Goede start Tevoko Junioren ging goed van start in de wedstrijd tegen de Grooten Slock 1 (1e klasse dames). De 7—2 voor sprong, die zij op wisten te bouwen, werd door het team van de Grooten Slock 1, dat steeds beter begon te draaien, weggewerkt. De goede verde diging van deze ploeg zorgde ervoor dat de sterke aanvallen van Tevoko Junio ren onderschept werden. Mede hierdoor wist De Grooten Slock een 15—10 overwinning te behalen. In de tweede set bood Tevoko Jun. goed tegenstand tegen het offensief van de Slock. Een gelijkopgaande wedstrijd was er het gevolg van. Zij vochten verbeten voor elk punt en kwamen terug tot 14—14. Een derde set zat er echter niet meer voor ze in. In de enerverende slotfase van de set pakte de Slock alsnog het winnende punt (16—14). Verzoek Omdat het de laatste weken te veel voorkomt dat het wedstrijdprogramma van de eilandcompetitie uitloopt, omdat teams te laat aanwezig zijn, heeft de leiding de deelnemers verzocht in ieder geval een kwartier voor de op de wed- strijdlijst aangegeven tijd aanwezig te zijn. In sporthal Ons Genoegen wordt za terdagmiddag de volleybalderby ge speeld tussen de teams van Tevoko 1 en 't Pakhuus. De ontmoeting begint om 14.30 uur. Het in de onderste regionen van de eerste klasse vertoevende 't Pakhuus heeft de punten hard nodig. De ploeg slaagde er weliswaar vorige week zater dag in het Helderse HCSC 1 met een 3—2 nederlaag naar huis te sturen, maar kon daarmee de rode lantaarn niet aan een ander overdoen. Tevoko 1 staat er aanmerkelijk beter voor. Het bezit momenteel de derde plaats, maar heeft in Braaf Seahawks 2 een gevaarlijke rivaal. Een hogere klas sering zit er voor de volleyballers van de Meersportenvereniging Texel niet in omdat nummer twee van de ranglijst Nieuwediep een voorsprong van 10 punten heeft. wegens ge weldadige als geweldloz_ politieke overtredingen. Tot hen beho ren verscheidene vooraanstaande poli tieke leideers zoals Nelson Mandela, Govan Mbeki en Walter Sisulu. Op de tentoonstelling in het Texelse raadhuis zijn ondermeer foto's te zien van de gevangenis op Robbeneiland, en de omgekomen zwarte studentenleider Steve Biko. De Expositie is dagelijks tijdens de openingsuren van het raad huis toegankelijk voor belangstellenden De sluitingsdatum is 10 maart. Dinsdag 28 februari Veld A, heren: 18.30 uur Tevoko Opduin-Dros Bakkerij JTijhof 19.10 uur Texelstroom 2-Strends End 2 A. de Vries 19.50 uur Teso Texelstroom-Electrohuis N. Roeper 20.30 uur Teso Marsdiep-De Rog L. Bakker 21.10 uur Jozefschool-Bakkers Ijzerh. P.van Beek 21.50 uur Slagerij Kossen-Molenkoog Spoorzicht Veld B. dames: 18.30 uur Tevoko jun.-Smash 68 L. Schraag 19.10 uur Expert-Hutspot L. Eldring 19.50 uur Gyvo Mets-Taxicentrale mevr. Van Beek 20.30 uur Mode Beekman-Molenkoog mevr. P. Keijser Veld C, dames: 18.30 uur Lois-Strends End M. van de Wetering 19.10 uur Tevoko A-Nokanto J. Goënga 19.50 uur Jozefschool-Dros Bakkerij Gyvo 20.30 uur Gyvo B A-Beerebar T. Bakker 21.10 uur Timmers Bakkerij-Vopoda L. Timmerman 21.50 uur Grooten Slock 2-Sportshop Timmers Bakkerij Schaakclub En Passant De zojuist gepromoveerde W. de Bruin liet dinsdagavond geen twijfel be staan over zijn aspiraties in de derde ronde, waarin hij A. Terpstra overtui gend klopte. H. van Daalen kreeg een warm onthaal in de B-groep. J. Witte zorgde daarvoor. De voor de degratie belang rijke match tussen Karei Kuip en Joop Rommets dreigt voor Karei verloren te gaan, omdat een paard geen vijf pion nen baas zal kunnen. Arjen Bakker debuteerde in C. door een overwinning op R. Maas. W. Hoek man ging in gelijke stand helaas door de vlag. Uitslagen: A.: W. de Bruin-A. Terpstra J. Hoogerheide-J. Dros B.: N. Witte-P. Bergman H. van Daalen-J. Witte K. Kuip-J. Rommets C.: R. Maas-Arjen Bakker A. Veltkamp-J. Vlaming Algemene competitie: P. Bergman-P. Cornelisse K. J. den Haan-G.van Es A. Bakker-W. Hoekman Jeugd: E. Groot-A. Bakker E. Barhorst-J. P. Bakker S. v.d. Bijl-W. van Es B. Witte-J. P. Witte S. v.d. Bijl-A. Bakker 1-0 0-1 0-1 0-1 afg. 0-1 0-1 54-14 0-1 1-0 1-0 0-1 0-1 0-1 0-1

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5