exel ontmoet rkedo help ze In handje! Winst voor Expert en Taxicentrale „Een illusie armer" PROGNOSES A. Westdorp na 30 jaar Heropvoering van weg uit svc-bestuur «De computerbruid' Volleybalprogramma Zon, maan. hoog water MST Eilandcompetitie Jaarvergadering Wielervereniging Kostbaar punt Ledenvergadering G.V. Oosterend ,s Kampioenschap minivolleybal :EUILLETON /VRIJDAG 3 MAART 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Van de Texelse voetbalverenigingen peelt dit weekeinde alleen S.V. Texel in ompetitieverband op eigen terrein. Te enstander is RKEDO uit Berkhout. !DH 1 en Cocksdorp spelen in Den loorn een vriendschappelijke wedstrijd. Tex. Boys en zowel Oosterend/zon- lag als Oosterend/zaterdag spelen aan Je overkant van het Marsdiep. Tegen standers zijn daar: DWOW (Wieringer- jverf), Oudesluis en Dirkshorn (Z): De" oog is vrij. Texel 1 ontvangt het nogal wissel- allige RKEDO uit Berkhout, dat de iatste uitwedstrijd (tegen Westfriezen) net 0—1 won. Met de wetenschap dat Ie Zwaagse ploeg op de tweede plaats an de ranglijst prijkt, is het duidelijk dat IKEDO voor Texel flink wat moeilijk- ieden kan gaan opleveren. RKEDO is ien nogal stugge en hardwerkende iloeg, waartegen aanvallend spel gebo- len is. Indien de Texelse achterhoede lok een beetje meewerkt, zit er een loed resultaat voor de eilandelijke ploeg n. Het eveneens thuis spelende tweede ilftal krijgt te maken met Grasshoppers uit Hoogwoud, waarvan gewonnen noet kunnen worden. Texel 3 en Texel gaan naar Den Helder voor wedstrij- len tegen HRC 6 en Zeemacht 3 en rijgen het hier waarschijnlijk te moeilijk. tC. In Wieringerwerf speelt het eerste elf- al van Tex. Boys zondagmiddag tegen iet plaatselijke DWOW. Hoewel er echt vel kansen voor de Boys zijn, geeft het natige spel dat het team in de afgelopen wedstrijden heeft laten zien niet veel oop op een overwinning. Met Tex. loys 2 staat het er beter voor. Zij lebben een thuiswedstrijd tegen ZAP4 ijBreezand) getroffen en hebben behoor- |ke winstkansen. Tex. Boys 3 speelt uit Bgen Winkel 2 en mag hier met een lelijk spel dik tevreden zijn. Zowel Oosterend 1 als Oosterend 2 peelt zaterdag een uitwedstrijd. Het erste gaat naar Dirkshorn en het rveede naar Andijk2. Beide SVO teams toeten hun wedstrijd kunnen winnen. IHet eerste zondagelftal moet voor een itwedstrijd naar Oudesluis, waartegen Op vrijdagavond 10 maart houdt de (Wielervereniging Texel haar jaarverga- lering in hotel ,.De Zwaan", aanvang >0.00 uur. Het programma vermeldt onder an- klere een bespreking over deelname aan Be jaarlijkse Tour de Lasalle in Den Helder en de mogelijke revanchewed- itrijden daarvan, die op Texel gehouden baan worden. Ook zal men de betrok kenheid van de Wielervereniging met de |eze zomer te houden Vijfdaagse van de Waddenzee bespreken. Bij voldoende belangstelling over weegt de Wielervereniging Texel met ien Tourafdeling te starten. Inlichtingen Hierover kunnen verkregen worden bij V Appel, Warmoesstraat, Den Burg of lijdens de jaarvergadering. het gezien de ranglijst erg moeilijk gaat worden. Men mag daarom met een gelijkspel dik tevreden zijn. Het tweede ontvangt Zeemacht 3 (Den Helder). Er wordt op een kleine overwinning gere kend, maar een gelijkspel is niet onmo gelijk. Het der^Je is vrij. J.R. Omdat ZDH 1 ongeveer 5 wedstrijden meer gespeeld heeft dan de overige elf tallen in de 3de klasse B hebben de Hoornders voor wat de competitie be treft voorlopig een aantal vrije zondagen voor de boeg. Er is echter een aantal oefenwedstrijd ingelast. ZDH 1 speelt daarom zondagmiddag op eigen terrein tegen De Cocksdorp. De wed strijd begint om 14.30 uur. Het tweede team krijgt om 12.15 uur het Helderse WGW 6 op bezoek, waartegen de uitwedstrijd verloren werd. Om nog een kansje op een hogere klassering te heb ben, moeten de punten wel in Den Hoorn blijven. ZDH 3 speelt in 't Zand tegen Geel Zwart 6 en moet hier in ieder geval een gelijkspel kunnen behalen. F.Z. Schaakclub En Passant De overwinning, die W. de Bruin dinsdagavond boekte op H. Elzinga, betekende zijn tweede zege in successie in de A-groep van de schaakclub. De remise in de strijd tussen P. Bergman en J. Witte was bijna voor spelbaar, maar de overwinning van B. Dekker en H. Goslinga en N. Witteen B. Dekker waren verrassingen. R. Maas wist Jeroen Rommets niet van zich af te schudden. J. v. Heerwaar den speelde verdienstelijk tegem J. Vlaming. Bij de jeugd overtroefde K. v.d. Meer de sterke A. Bakker. Uitslagen: A: W. de Bruin-H. Elzinga K. J. den Haan-A. Bakker B- 1-0 afg. 0-1 0-1 54-54 ZATERDAG 4 MAART.1978: Afdeling Noordhollénd;') Dirkshorn-Oosterend (Z), 14.00 uur Andijk 2-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Junioren: Helder B1-Tex. Boys 81, J4.30 uur Texel B2-WGW B4, 13.30 uur Tex. Boys B2-ZAP B2«,.13.30 uur Oosterend B2-W'meer BI, 13.30 uur Tex. Boys C2-HRC C4, 13.30 uur Cocksdorp C1-De Koog C1, 14.30 uur Oosterend C2-Texel C3, 13.30 uur Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Tex. Boys Al, 15.00 uur Texel A2-Cocksdorp 'A1, 15.00 Uur ZDH A1-Texel A4, 14^00 uur De Koog A1-Tex. Boys A2, 15.00 uur Oosterend A1-Texel A3, 15.00 uur Afdeling B: v' De Koog B1-TexL: Boys B2, 14.15 uur Texel B1-ZDH BJ'. 14.15 uur Texel B2-Oosterend B1, 13.30 uur Tex. Boys B1-Texel 33, 15.00 uur 2 Afdeling C: De Koog C1-Cocksdórp Cl, 13.30 uur Oosterend C1-Tex. Boys Cl, 15.00 uur Texel C1-Texel C2, 12.30 uur B. Dekker-N. Witte H. Goslinga-B. Dekker P. Bergman-J. Witte C: R. Maas-J. Rommets 0—1 C. Witte-P. Cornelissen 0 1 J. Vlaming-J. v. Heerwëardeb Riufl-affO Algemene competitie: K. Kuip-A. Terpstra 0—1 Jeugd: E. Groot-J. P. Bakker 0—1 J. Kreeft-E. Groot 0—1 A. Bakker-K. v.d. Meer 0—1 In het dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend wordt op maandag 6 maart voor leden van de Gymnastiekvereni ging Oosterend een ledenvergadering gehouden. Alle leden vanaf 16 jaar zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. Op 7 maart is er geen Ritmische gymnastiek. De kleutergym is verplaatst naar vrijdag 10 maart. De aanvangs tijden zijn gelijk aan die van dinsdagen. De heer Adrie Westdorp heeft na dertig jaar afscheid genomen als be stuurslid van de sportvereniging De Cocksdorp. Op de laatstgehouden jaar vergadering heeft hij zich niet meer herkiesbaar willen stellen, tot grote spijt van de medebestuurders en de leden van de vereniging die aan Westdorp een enthousiste, hardwerkende kracht heb ben gehad. Gesteld werd dat zijn ver diensten moeilijk onder woorden zijn te brengen. Als blijk van dank werden Westdorp en zijn vrouw verblijd met een cadeau bon, mand fruit en bloemen. De hoop werd uitgesproken dat de inzet van Westdorp een voorbeeld zou zijn voor de bestuurders van vandaag, want het voortbestaan van de vereniging hangt daarmee ten nauwste samen. Naast de heer Westdorp verlieten ook mevrouw C. de Ruiter en de heer L. Saai het SVC- bestuur. Als nieuwe bestuursleden wer den gekozen mevrouw L. Schuurman en de heren B. Ezerman en H. Baren- drecht. ree ZONDAG 5 MAART 1978: Afdeling Noordholland: Texel-RKEDO, 14.30 uur DWOW-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oudesluis-Oosterend. 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 2-Grasshoppers 3, 12.30 uur Oosterend 2-Zeemacht 3, 14.30 uur Tex. Boys 2-ZAP 4, 14.30 uur HRC 6-Texel 3, 14(30 uur Winkel 2-Tex. Boys 3, 14.30 uur •(vertrek boot 13.05 uur) Vesdo 2-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uus) ZDH 2-WGW 6, 12.15 uur Geel Zwart 6-ZDH 3," 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uu() Zeemacht 5-Texel 4/14.30 uur Succes 7-De Koog 2, 14.30 uur u.,u4.(vertrek boot 13.05 dur) -PflesPfcvoW 1 iH Tex. Boys-JW, 12.30 uur Tex. Boys 2-Strandvogels 2, 12.30 uur SAMEN REIZEN: Zondag 5 maart: Vertrek boot Texel 13.05 uur: Tex. Boys 1 en De Koog 2; Oosterend 1, ZDH 3T, Cocksdorp 2 en Tex. Boys 3. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon [02240) 2421. -1 Zaterdag 4 maart verdedigt Tevoko 1 heren zijn kansen op de volleybalbeker tegen het promotieklasseteam Dinto uit Alkmaar. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur. Zaterdagmiddag wordt te vens de inhaalwedstrijd van het Tevoko 3 damesteam tegen BraafcSeahawks 3 gespeeld. Door toneelvereniging St. Jan wordt op zaterdag 4 maart een heropvoering gegeven van het blijspel ,,De Computer bruid". De voorstelling is speciaal be doeld voor de Bond van Ouderen afd. Den Burg en De Waal en vindt plaats in hotel ,,De Lindeboom-Texel". De op voering begint om 14.30 uur. De zaal is open vanaf 14.00 uur. Niet alleen Hutspot maar ook het damesteam van Gyvo Mets moest dins dagavond de winstpunten aan de tegen stander laten. In de eerste klasse dames wonnen Expert en Taxicentrale. In de eerste klasse heren van de MST eilandcompetitie werd de belangrijke wedstrijd tussen Slagerij Kossen en Molenkoog in het voordeel van Slagerij Kossen beslist. De wekelijkse hamburgers gingen dit keer naar het team met de laagste ge middelde leeftijd. Dat bleek het zestal yan Dros Bakkerij te zijn. De ploeg die volgende week als overwinnaar van de langste rally uit de bus komt, wint ze dan. Verdedigingsfouten "ter De dames van Hutspot konden het in jtte eerste set goed bolwerken tegen -fcrpert. Hoewel verdedigend nogal eens itópen foutje werd gemaakt, werd dit rjjim- !- schöots gekompenseerd door een leuke aanval. Expert had het hier moeilijk mee en moest de eerste set dan ook met 15—12 afstaan. In de tweede kreeg Expert meer ,,grip" op het spel. De aanval van Hutspot werd wat inge toomd en de strijd ging gelijk op, tot 11 11. Toen leek het alsof Hutspot evenals in de eerste set door ging druk ken. De ploeg kwam voor met 14—11, maar kon het beslissende punt niet scoren. Zo kon Expert nog een paar keer gebruik maken van verdedigingsfouten bij Hutspot en zo de stand bij 14—14 weer gelijk trekken. Het werd erg span nend, beide teams wilden duidelijk winnen. Tenslotte kon Expert met de stand 17—15 nog een derde set force ren. Hutspot was toen volledig moege speeld en Expert had geen enkele moeite meer om de set met 15—2 te winnen. AG. Ontregelen De dames van Taxicentrale hadden het onverwacht moeilijk in de eerste klasse wedstrijd tegen Gyvo Mets. Het Koger team speelde met veel inzet en kon de soms goede aanvallen van Taxicentrale aardig ontregelen. Zo kon Gyvo de achterstand, die de ploeg in het begin opliep, weer goedmaken. Taxi centrale schrok hier zo van, dat Gyvo halverwege de set op een 10—8 voor sprong kwam. Taxicentrale kwam op tijd tot bezinning. Gyvo moest terug in de verdediging. In een spannende eind strijd kon Taxicentrale met een miniem verschil van 15—13 de set naar zich toehalen. In de tweede set bleek duide lijk dat Taxicentrale wat geleerd had. ,,De Kogers" werden constant onder druk gehouden. Die konden dan ook niet verhinderen, dat de strijd langza merhand in het voordeel van Taxicen trale uitviel. Een 15—8 overwinning was hiervan het gevolg. Top Een wedstrijd tussen twee teams uit de top van de eerste klasse heren was diè tussen Slagerij Kossen en Molen koog. Slagerij Kossen had in de eerste set het beste van het spel. Hun aanval len liepen goed en verdedigingsfouten van Molenkoog werden met goed ge richte plaatsballen afgestraft. De twee time-outs die Molenkoog aanvroeg brachten hier geen verandering in. Slagerij Kossen won de eerste set met duidelijke cijfers (15—6). Molenkoog gaf zich nog lang niet gewonnen. De ploeg hield haar verdediging nu beter dicht, zodat de aanvallen van Slagerij Kossen minder effektief waren. Het team van Slagerij Kossen had het hier moeilijk mee. Men ging onzuiverder spelen, zodat nu ook de aanvallen van Molen koog beter uit de verf konden komen. Zo kon Molenkoog tot kort voor het einde steeds enkele punten voor blijven. Pas bij de stand 13—9 kon Slagerij Kossen het oude aanvalsritme weer terugvinden. Molenkoog begon ver krampt te spelen, zodat Slagerij Kossen alsnog de kans kreeg om de set met 15—13 te winnen. De zon komt 5 maart op om 7.18 uur en gaat onder om 18.26 uur; 8 maart op om 7.11 uur en onder om 18.31 uur. Maan: 9 maart N.M.; 16 maart E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 3 maart 1.05en 13.39 Zaterdag 4 maart 2.11 en 15.03 Zondag 5 maart 3.44 en 16.44 Maandag 6 maart 5.24en 18.21 Dinsdag 7 maart 6.47 en 19.34 Woensdag 8 maart 7.53 en 20.33 Donderdag 9 maart 8.47 en 21.21 Vrijdag 10 maart 9.32en21.58 Zaterdag 11 maart 10.10en22.31 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Bij de mini-volleyballers, die op zater dagmiddagen in het veld komen, werd dit weekeinde het Wanhoop-team de eerste competitiekampioen. Door het gelijke spel tegen GCRJ werd Smash met 1 punt achterstand tweede. De acht minivolleybalploegen starten binnenkort met een nieuwe competitie, waarbij vermoedelijk van een gewijzigde opzet sprake zal zijn. De uitslagen en de standen zijn als volgt: GCRJ-Smash 1 1 Super-Teuntje 0—2 Super de Luxe-Wanhoop 0—2 Strawberries-Texelse Punk 2—0 Stand: 1. Wanhoop 5 10 2. Smash 5—9 3. GCRJ 5-6 4. Teuntje 5—6 Programma dinsdag 7 maart: Veld A, heren: 18.30 uur Jozefschool-Gempo R. v.d. Kooi 19.10 uur Texelstroom 1-J'elleboog A. Huisman 19.50 uur Dros Bakkerij-Grooten Slock B. Witte 20.30 uur Slagerij Kossen-JKM N. Graaf 21.10 uur Fam. Witte-Molenkoog W. Oskam 21.50 uur S. Bremer-Grooten Slock 2 H. Witte Gaiodisö bnesqóM Veld B, heren: 18.30 uur Teso Marsdiep-Gamma L. Medema 19.10 uur LBO-Teso Texelstroom A. de Vries 19.50 uur Elektrohuis-Strends End 2 J. Kooger 20.30 uur De Rog-Strends End 1 Th. van Leeuwen 21.10 uur BGZ-De 7 Provinciën N. Roeper Veld C, dames: 18.30 uur Tevoko A-Strends End S.Fonds 19.10 uur Gyvo Mets-Mode Beekman MWalsweer 19.50 uur Jozefschool-Lois N. de Hartog 20.30 uur Grooten Slock 1-De Rog M. v.d. Wetering 21.10 uur Gyvo B A-Nokanto L. Geus 21.50 uur De Koogel-Molenkoog Gyvo door Leida Graafland 31. En nu is Peet Voorhoud in haar ven gekomen. Ook een hoge piet. Net joals ze dacht, dat Sander was. In lenig opzicht loopt er een analoge Iraad door de ontwikkeling tussen haar n Peet als indertijd met Sander. Beiden «hoorlijk verliefd. Misschien met dit 'erschil, dat Peet zich beter weet te ieheersen, maar ze voelt gewoon aan, lat hij weg is van haar. Er zijn evenwel veelmaren". Tezamen waarschijnlijk ormend een te grote kloof om over- rugd te worden. Twee verschillende leloven... en dat zou nog niet zó erg :ijn, als de Voorhouds niet allemaal treng praktiserend waren. Met een rits .eestelijken en semi-geestelijken in de milie. De gedachte aan een Hervormd erkelijk huwelijk is onder deze omstan- ligheden daarom al absurd. Een lacher- ie. Dat doet Peet waarschijnlijk nooit. :r is dan in haar ogen maar één alter- latiefgeen kerkelijk huwelijk. Peet heeft haar de volgende dag beid. Niet dadelijk afwijzend staan sgen zijn aanzoek. Er ondanks de noeilijkheden toch serieus over naden ken. Hij zal zijn zoon polsen om te 'ernemen, hoe die er tegenover staat. Sewoon open kaart spelen. ,,Je hoort anzelfsprekend het resultaat van dit lesprek. En herinner je in de eerste plaats de positieve dingen, Jossa, die er zijn als je met me trouwt. Dan is er vast wel een oplossing te vinden voor de problemen. Weliswaar zijn ze niet te verwaarlozen, maar we moeten er ook niet tegenop zien als tegen een berg. Met wederzijds geven en nemen is er best een compromis te bereiken". Ze denkt er over na, als ze met Els aan het schoonmaken is. Tussen de ge sprekken door. Behalve Dolf weet ver der nog niemand, dat ze een huwelijks aanzoek heeft gehad van de directeur van een grote fabriek in Helmond. Gek, ze weet niet eens van welke fabriek hij de hoogste chef is. En wat die fabriek maakt. Dan moet ze toch eens te weten zien te komen. In het geval met Sander heeft ze 't vrijwel helemaal over het hoofd gezien. Van oom Frans wist ze, dat hij in het groot fruit en groenten exporteerde. Dat zoiets als je het goed doet een lucratieve business is. Waar schijnlijk heeft hij het niet goed gedaan, want nu is hij failliet met een miljoen aan schulden. Als het niet meer is. Hoe ter wereld krijgt iemand het voor elkaar om vooreen miljoen in het krijt te staanl De enkele keer, dat haar giro voor enkele tientjes in het rood kwam, kreeg ze al een vriendelijke herinnering om het tekort snel aan te vullen. Doen ze dat dan met zulke grote zakenlieden niet? Ze weet zo weinig af van het zakenleven. Els ratelt weer verder. Oyer de kinde ren. Dat ze nog niet eens weet of er een behoorlijke kleuterschool 1n de buurt is. En of ze daar midden irthet semester aangenomen zullen wordtin. ,,lk moet er niet aan denken aHe drie de hele dag thuisl Het is al erg genoeg th de vakantie en bij tijd en wijle voel ik me dan of ik dolgedraaid ben. Dat was al zo toen ik nog getrouwd was. Antön zat de hele dag beneden in de salon, dus die had er geen last van. Misschien kan ik ze tot de vakantie laten op de school, waar ze nu zijn. Enig idee, hoe de busverbinding van hier naar het centrum is? Waar loopt ergens de dichtstbijzijnde tram?" Jossa kan er geen- antwoord op geven. Ze is te lang weg' uit de stad om het te weten. Trouwens, ze maakte naiuwelijks gebruik van het openbaar vervoer, sinds ze van oom Frans haar Morrisje heeft gekregen. Vroeger wist ze het zo'n beetje, maar er zijn immers telkens veranderingen? Voóral nadat de metro is gaan rijden. Ze drinken koffie, die op'een géfm- proviseerde manier is gezet. Maar het smaakt als je hard werkten de koekën, aie jossa onderweg .beeft gekocht eveneens. Enkel, als ze 's avonds terugrijden naar de Mathenesserlaan, is Jossa half geradbraakt. Eigenlijk ben ik gek geweest om me ta laten strikken voor dit werk. Els heeft held van tante Corrie, net zo goed als ff. Daar kan ze toch best een werkster yan betalen, al vragen die tegenwoordig in de stad rustig zeven gulden per/uur. En soms meer! En ik moet ftet maar pro deo doen. s x. Jossa is die avond moe eh geïrriteerd. Als Dolf belt dat bosgezicht bij Best wil iemand kopen, maar hij vindt drie honderd te duur; mag ik er wat af doen? zegt ze kort en bondig: ,,Nee, geen cent. Als-ie het niet wil voor driehon derd, laat je het maar hangen. Au fond vind ik driehonderd laag genoeg. Als ik terug ben en het is nog niet verkocht, maak ik er vierhonderd van". Dan antwoord Dolf, dat hij de laatste tijd geen hoogte meer van haar kan krijgen. Zoals jij veranderd bent na het bezoek van die Voorhoud je hebt't ineens wel hoog in je kop, hoorl" Natuurlijk kregen ze die bewuste namiddag ruzie, toen Dolf haar zo ruw had beetgepakt en meer of meer rauw had toegebeten: Als je dan met alle geweld wilt trouwen, waarom doe je het dan niet met mij? Ze heeft zich losgerukt en veront waardigd geantwoord: „Heb ik gezegd, dat ik wil trouwen? Ik hoef helemaal niet zo nodig, als jij dat soms denkt. Iemand heeft mij ten huwelijk gevraagd, maar jij doet net of het omgekeerd is". Dolf heeft geschimpt en gescholden over en op Peet Voorhoud. „De stie kemerd, om te profiteren van mijn afwezigheid. Anders durft-ie natuurlijk niet". Maar Jossa heeft koeltjes opge merkt: „Ik sta niet onder curatele van ene meneer Prinsse, wil je daar even aan denken? Ik kan trouwen met wie ik wil of helemaal niet trouwen. Die man heeft gewoon een serieuze aanzoek gedaan. Het minste, wat ik nu kan doen is het even serieus in overweging nemen. Misschien is het de kans van mijn leven, weet jij dat?" „Je bent niet snik met die knul? Hij heeft al een volwassen zoonl" „Natuurlijk weet ik dat. En wat zou het nog? Hij gaat zijn eigen weg wel als hij volgend jaar is afgestudeerd. Ik trouw toch zeker niet met zijn zoon, als ik het aanzoek van de vader aanneeml" „Bovendien is de familie hartstikke Katholiek. Wellicht roomser dan de Paus". „Weet ik ook, maar dat speelt tegen woordig geen rol meer, al ben ik zelf Hervormd". Maar ze weet op hetzelfde moment, dat ze haar eigen woorden loochent. Ach, er is met Dolf hierover niet vruchtbaar te debatteren. Hij voelt zich verongelijkt, omdat ze hem nooit de gelegenheid heeft gegeven zijn hart uit te storten. Goed, Dolf wil ook met haar trouwen, maar ze ziet een huwelijk met hem helemaal niet zitten, omdat ze hem meer als een broer beschouwt. Hun omgang is helemaal anders omge bogen in de loop van de weken, dat ze dagelijks bij elkaar zijn. En werken, leder in zijn eigen hoekje. En in de winkel. En 's avonds boven de krant of de televisie of een boek. Of een spelletje schaak, dat ze beiden graag beoefenen. Ze vindt Dolf een fijne kameraad, waarmee ze uitstekend overweg kan, maar ze ziet hem niet als haar man. Nog minder als de vader van haar kinderen. Ik zal ook niet altijd hier blijven. Best mogelijk, dat ik weer terug ga naar huis, als Els eenmaal verhuisd is. Want wie moet er dan voor oom Frans zorgen? Door het negatieve telefoongesprek met Dolf is ze helemaal uit haar humeur. En omdat ze zich duidelijk geïrriteerd voelt, gaat ze vroeg naar bed. Tenmin ste naar haar kamer. Ze slaakt een zucht van verlichting, als ze de deur achter zich heeft gesloten en neerzinkt op een stoel. Ze steekt een sigaret op en denkt na. Want er is nog altijd een aanzoek. Op de een of andere manier huiver ik. Niet vanwege het te verwachten licha melijke contact, als we eenmaal ge trouwd zijn. Ik denk, dat ik daar wel zo ongeveer overheen ben. Peet lijkt me bovendien helemaal geen bruut, inte gendeel. Maar toch is er iets, wat me weerhoudt om hem als mijn echtge- noot-in-spé te aanvaarden. Hij kan nu wel beweren, dat er voor alle problemen een compromis gevonden zal kunnen worden, maar hoe valt bijvoorbeeld het compromis ten opzichte van onze gods dienstige verschillen dan uit? Zal dat voor mij een aanvaardbare basis zijn? De familie zal natuurlijk op een Katholiek staan en daaruit vloeit voort ook een Katholieke opvoeding voor de te ver wachten kinderen. Maar ik ben te oer- protestant om dat zonder meer te kunnen aanvaarden. Dit wordt in mijn ogen het onoverkomelijke breekpunt, want Peet zal toch ook terdege rekening moeten houden met de gevoelens van zijn familie, vooral met zijn nog in leven zijnde vader. Nee, ik kom er niet uit en daarom zie ik geen heil in een levensver bintenis met Peet. Hoe aanlokkelijk die overigens ook is. Hij is niet onsympa thiek. Al kan ik niet exact, met zoveel woorden beweren dat ik van hem houd, zoals ik bijvoorbeeld wel van Sander heb gehouden, de liefde met een grote L komt er in dit geval helemaal niet aan te pas. Tenminste niet van mijn kant. Als we trouwen, wordt het een verbintenis die gegrond is op wederzijds respect en genegenheid. Is die basis hecht genoeg? Ze kan er echt geen antwoord op geven. (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7