\t I M A Tevoko 7 bereikte mlve bekerfinale Winst voor „oe Mareis" Texelse Boys verloor ,,Een stille liefde" MÜMiHIkWI Plattelandsvrouwen bezoeken Drente Bestuursverkiezing Plattelandsvrouwen Gelijk spel voor bejaarde biljarters J. Waterman spreekt over „Erfpacht" „S.O.O.S" brengt toneelstuk Gemeenteraad vergadert Ill'l Politiebureau is te klein „WAT IK ZEGGEN WOU.." Bedankt allemaal i een enerverende wedstrijd slaagde oko er zaterdag in promotieklasser [o met 3 2 te verslaanDankzij deze rwinning bereikte de MST ploeg de re finale van de volleybalbeker. Hier- omt Tevoko uit tegen het Helderse af Seahawks 1. e dames van Tevoko 3 klopten op voudige wijze Braaf Seahawks 3 met 0. evoko 1 startte zaterdagmiddag bij der overtuigend. De ploeg uit War- ïhuizen werd overrompeld door een ke opslag en een gevarieerde aanval, verdediging van Dinto had hier nig antwoord op zodat de aanval welijks gevaarlijk werd. De prima lende Tevoko achterhoede droeg veel toe bij. In de eerste set zorgde goede volleybal via een 8-0 voor- >ng voor een 15-4 setwinst. Na de matting was er eenzelfde beeld. ikzij de goed opgezette aanvallen i Andrew Albers en Otto Jan Goënga iden Niek de Graaf en Jan Joustra it na punt scoren. Helaas moest de e spelende Kees Duinker bij een 13-3 irsprong door een blessure het veld laten. Thijs Molenaar kwam voor n binnen de lijnen, wat hier en daar III t enige aanpassingsmoeilijkheden ge- ird ging. Desondanks sloot Tevoko tweede set met 15-6 winnend af. De de set bracht de gebruikelijke terug- g, die Dinto gretig benutte. Dinto's ilverdeler Dekker zag de mogelijkhe id en met name aanvaller Slijkerman lid de gaten in de Tevoko verdedi- (ng. Pas bijeen 13-6achterstand kwam jvoko weer in zijn spel en dankzij een ie led blokkende Edwin Oskam werd Int na punt heroverd. Maar na een |14 tussenstand was het toch Dinto It de overwinning pakte. Dit ging via De meisjes van de MST basketbal- tereniging De Mareis klopten in de Helderse sporthal de ploeg van 't Zwin |H Den Oever met 26-19. Beide ploegen jtaan hiermee na dertien wedstrijden op len gedeelde laatste plaats van het lassement. De jongens van De Mareis staan in lun afdeling met vier punten uit wed- rijden als negende geklasseerd. Het Texelse meisjesteam speelde vrij- igavond erg overtuigend en wist hier- >or in de slotfase tamelijk ver uit te pen. De eerste punten voor De Mareis eien in de vijfde minuut, 't Zwin aakte ongeveer een minuut later gelijk aar pal daarop scoorden zowel Saskia i Veij als Petra van der Vis elk twee inten. Halfweg de eerste periode irgde Joke Zijm voor nog eens vier inten De score van 10-7 kon hierna )or goed werk van Saskia de Veij en ea de Boer tot een ruststand van 14-7 orden uitgebouwd. Na de hervatting ging het nog beter et De Mareis en had de Wieringer oeg opnieuw betrekkelijk weinig in te engen. Irma Witte, Joke Zijm, Saskia Veij en Petra van der Vis rondden de edstrijd goed af, terwijl achterhoede- >eelster Erna Verberne ook bij de ixelse basket de zaak goed dicht hield, ia een scoreverloop van 18-7, 18-11, )-17, 22-17 en 24-19 bracht een treffer sn Petra van der Vis de eindstand op 5-19. Programma Het basketbalprogramma dat De Ma ils in de komende maanden af moet erken ziet er als volgt uit: 11 maart 12.30 uur meisjesjunioren De larels-FAC, sporthal Ons Genoegen; 7.30 uur De Marels-Advendo, jongens- inioren, sporthal Sportlaan in Den elder. 12 maart 16.00 uur, jongensjunioren e Mareis-Hoppers B, sporthal De Brug 1 Den Helder. 18 maart basketbalontmoeting in de urgemeester De Koninghal, aanvang 4.30 uur. De tegenpartij is Hou-Doe uit Ijmegen. 25 maart, 14.00 uur, jongensjunioren e Marels-WGW, sporthal Ons Genoe- en; 15.30 uur meisjesjunioren De Ma ils-Zeemacht B ook op Texel. 2 april jongensjunioren 15.00 uur loordkop C-De Mareis, sporthal De rug te Den Helder. 8 april 17.30 uur jongensjunioren De larels-ZAP, sporthal Sportlaan te Den elder. 11 april meisjesjunioren 19.30 uur De larels-ZAP, sporthal Sportlaan te Den elder. 18 april meisjesjunioren 19.00 uur De (larels-lnter Surplus, sporthal Sportlaan i Den Helder. 8 april meisjesjunioren 19.00 uur De 1arels-De Hoppers sporthal Sportlaan s Den Helder. enkele slimme taktische ballen van Dinto-speler De Nijs (14-16). In de vierde set ging de strijd gelijk op, maar in de eindfase was het toch Dinto wat men taal wat beter bestand bleek tegen een paar scheidsrechtelijke beslissingen. Het tamelijk geringe aantal toeschouwers zag de ploeg uit Warmerhuizen in deze set een ruime 8-15 winst behalen. Bij Tevoko bleek de wil om te winnen in de vijfde set. Dinto werd in deze fase sterk onder druk gezet. Dit resulteerde bij de veldwissel in een 8-3 voorsprong, die tot 14-8 uitgebouwd werd. Dinto gaf zich echter niet zomaar gewonnen. Punt na punt werd teruggepakt, terwijl bij Tevo ko nogal wat nerveuze en onnodige fouten werden gemaakt. Time-outs van coach Schneider brachten tenslotte de rust terug zodat de overwinning toch naar de Texelse ploeg ging (16-14). De dames van Tevoko 3 hadden een gemakkelijke middag. Alleen in de eer ste set bood Braaf Seahawks 3 tegen stand. Via 15-11, 15-3 en 15-2 werd het een 3—0 overwinning. Donderdag en vrijdag brengt het City theater de Nederlandse film ,,Een stille liefde" van René van Nie. Na in zijn vorige film (Kind van de zon) de problemen van een geestesziek meisje aangrijpend aan de orde te hebben ge steld, staan thans leed en lief rond een echtscheiding centraal. Het verhaal dat Van Nie zelf schreef, is grotendeels gebaseerd op zijn eigen ervaringen. Over de voorgeschiedenis worden we later in de film terloops wat gewaar, maar het eigenlijke onderwerp is het ook nu weer zo aktuele bezoek recht". De vrouw in dit geval, weigert na de scheiding de man nog als vader van het kind te zien. Haar harde eis, dat de jongen zijn vader het eerste halfjaar niet mag zien, wordt door de rechter toege wezen. De getergde vader ontvoert dan zijn eigen kind, een daad die hem ook door de jongen niet in dank wordt afge nomen als hij de smoesjes (leugentjes- om-bestwil) van zijn vader doorziet. De twee gedragen zich vooral in het begin van hun hereniging eigenaardig en geforceerd. Er ontstaat een schitterend spel van elkaar afstoten en aantrekken, terwijl de politie jacht op hen maakt en we via ingelaste episoden de uitwerking van dit alles op de moeder zien. In België, waar het ontsnappingsavontuur aanvankelijk goed lijkt af te lopen, neemt het verhaal een even plotselinge als doeltreffende wending. Op uitnodiging van de plattelands vrouwenvereniging „Dwingelo" brengt de afdeling Texel van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen op 16, 17 en 18 mei een bezoek aan Drente. Er staan voor deze drie dagen diverse festiviteiten op het programma waar over nog nader bericht zal worden. De dames uit Dwingelo brengen in septem ber een tegenbezoek aan Texel. De Texelse Plattelandsvrouwen ver trekken op dinsdag 16 mei 's morgens met de boot van 10.05 uur naar Den Helder vanwaar men per trein verder reist. Belangstellenden voor deze tocht kunnen zich opgeven op de volgende adressen: mevr. Nolting, tel. (02220) 3420, mevr. Zegel, tel. (02220) 2728 en mevr. Lap, tel. (02220) 2941. De toneelgroep van de Stichting Oosterender Openbare School geeft op 10 en 11 maart a.s. een toneeluitvoering op de zolder van de o.l. school te Oosterend. Gebracht zal worden het blijspel „Welkom dokter". De baten van de avond zijn bestemd voor de schoolkas. Tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen afdeling Texel werden mevrouw M. van Maldegem-Benit en mevrouw W. G. Kikkert-Duinker bij acclamatie herko zen in het bestuur van de vereniging. Tijdens deze bijeenkomst die in de kantine van de LTS werd gehouden hield mr. J. K. Feikema een causerie over het onderwerp „Hotelwezen" waarbij hij tal van aardige zaken aan haalde die hij in zijn loopbaan als hotelier meemaakte. De Welfare-verkoping op de jaarver gadering bracht bijna 7400, op. Al weer een moedige en goed ge maakte film over een gevoelig liggend onderwerp, al steunt de kwaliteit vooral op de hoofdrollen. Zeker voor Neder landse begrippen leveren Cor van Rijn (volkomen ingeleefd als de vader) en Sem de Jong (kwetsbaar, maar soms volwassener dan zijn vader) schitteren de acteerprestaties. De speelse aanpak van Van Nie voorkomt dat de film al te pretentieus op je overkomt. Net als „Kind van de zon" een speelfilm waarin sentimenten niet uit de weg worden gegaan, maar evenmin buiten de perken treden. Frans Bromet is verantwoorde lijk voor het fraaie camerawerk, Ton Ruys voor de montage en Jaap Dekker schreef de muziek. (Toegang 12 jaar). Dinsdagavond 21 maart aanvang 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda luidt als volgt: 1Notulen vergadering van 21 febru ari 1978. 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen c. Beantwoording vragen vorige raadsvergadering(en). 3. Wijziging van de verordening op de organisatie van de burgerlijke stand. 4. Beroepschrift van de Fa. Kikkert tegen de vaststelling van de taxitarieven voor het jaar 1978. 5. Beroepschrift van de heer P. de Horde tegen de weigering van een bij zondere kampeerexploitatieverginning. 6. Voorbereidingsbesluit gedeelte bui tengebied plan Schumaker, De Koog. 7. Vaststelling bibliotheekplan. 8. Mogelijkheden tot behoud van het hotel De Lindeboom-Texel. 9. Beslissing op een verzoek van de Stichting Katholiek Onderwijs Texel om, met toepassing van artikel 50 van de kleuteronderwijswet, medewerking te verlenen voor het aanschaffen van een schrijfmachine, werkmateriaal en een stereo-grammofooncombinatie voor haar kleuterschool. 10. Beslissing op een verzoek van Stichting kleuterschool De Cocksdorp- Eierland om, met toepassing van artikel 50 van de kleuteronderwijswet, mede werking te verlenen voor het aanschaf fen van een stencilmachine en een sten- cilinbrander voor haar kleuterschool. 11Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1977. 12. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1978. VOETBALUITSLAGEN Junioren: Helder B1-Tex. Boys B1 1—0 Texel B2-WGW B4 4-2 Tex. Boys B2-ZAP B2 1 -2 Tex. Boys C2-HRC C4 0-9 Oosterend C2-Texel C3 6— 1 Pupillen: Afdeling A: Texel Al-Tex. Boys A1 4—0 Texel A2-Cocksdorp A1 1 1 ZDH A1-Texel A4 15-0 De Koog A1-Tex. Boys A2 1 1 Oosterend A1-Texel A3 2—0 Afdeling B: De Koog Bl-Tex. Boys B2 3—0 Texel B1-ZDH B1 2-0 Texel B2-Oosterend BI 0—1 Tex. Boys B1-Texel B3 5—0 Afdeling C: De Koog C1-Cocksdorp C1 0—1 Oosterend C1-Tex. Boys C1 10—0 Texel Cl-Texel C2 4—0 Zondag 5 maart 1978: Afdeling Noordholland: Texel-RKEDO 3-1 DWOW-Tex. Boys 2-1 Oudesluis-Oosterend 1 1 Texel2-Grasshoppers3 1 1 Tex. Boys2-ZAP4 3—1 HRC 6-Texel 3 3-1 Winkel 2-Tex. Boys 3 5—1 Vesdo 2-Cocksdorp 2 6—0 ZDH 2-WGW 6 2-1 Geelzwart 6-ZDH 3 2—2 Succes 7-De Koog 2 1—3 Dames: Tex. Boys-IW 1 1 De in Wieringerwerf gespeelde wed strijd tussen het plaatselijke DWOW en Texelse Boys is zondagmiddag in een 2—1 overwinning voor de thuisclub geëindigd. Hoewel de Texelse ploeg in de vijftiende minuut op 0—1 kwam zagen de eilanders deze voorsprong nog voor de rust in een 2—1 achterstand omgebogen worden. Na de wedstrijd bestond bij zowel vriend als vijand van de Texelaars de indruk dat Texelse Boys een onnodige nederlaag had geleden. Een gelijk spel was een veel betere afspiegeling van de krachten geweest. Het eerste doelpunt ontstond in de vijftiende minuut na een voorzet van Nico Zoetelief. Paul van Heerwaarden stoorde hierbij dermate dat de DWOW-goalie en een verdediger de bal met elkaar in het eigen doel werkten. Het werd nog voor het begin van de tweede helft 2—1 toen de DWOW-middenvelders veel te veel ruimte kregen. De gelijkmaker kwam tot stand toen de Boys-keeper zich totaal verkeek op een van dichtbij afgevuurd schot. DWOW nam definitief de leiding toen drie Boysverdedigers over de bal heen trapten en ook de doelman toen het nakijken had. Na de rust werd de wedstrijd iets steviger met voor beide ploegen veel doelrijpe kansen. Er kwam echter geen verandering meer in de stand. Opvallend bij dit treffen was vooral het grote aantal zeer jeugdige aanvallers die betrekkelijk goed speelden maar nog veel slagvaar digheid misten. De districtscommandant van de Rijkspolitie te Alkmaar heeft het ge meentebestuur laten weten, dat het de bedoeling is het politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg te vergroten. De binnenkort vrijkomende dienstwoning Keesom laan 4 wil aan het bureau toe voegen. Of de gemeente dat zal toestaan, is nog allerminst zeker. Want het betekent een aanslag op de wo ningvoorraad. Nagegaan wordt in hoe verre het verzoek strijdig is met de vrij stringente woningbeleid van de gemeente; mogelijk zijn er ook planolo gische bezwaren. B en W hebben de gemeenteraad laten weten dat zij de brief in behandeling zullen nemen. Het politiebureau was al te klein toen het werd gebouwd. Vooral in de zomer als ca. dertig politiemensen op Texel actief zijn, beschikt men over onvoldoende vertrekken om behoorlijk te kunnen werken, terwijl het ook niet goed mogelijk is dat iemand in rustige sfeer en onder vier ogen een gesprek met de politie heeft. De donderdag in Den Helder gehou den biljartontmoeting tussen bejaarden van Texel en Den Helder eindigde in een 24-24 stand. De partijen werden ge speeld in ,,'t Kraaienest" te Den Helder. Omdat de vorige ontmoeting tussen deze biljarters ook al in een gelijke stand was geëindigd zal nu een derde treffen de beslissing moeten brengen. De wed strijd wordt op 10 maart in hotel „De Zwaan" gespeeld. Tijdens de ontmoeting van donderdag speelden W. Commandeur en P. Water tor de langste partij. Zij hadden er 35 beurten voor nodig. De kortste partij duurde 15 beurten en werd gespeeld tussen A. Kranenburg en W. van Leersum. Van de 435 gemaakte poedels maakte P. Watertor er 40. Hij scoorde er 26 in een partij. Na afloop van de wedstrijden brach ten de biljarters een bezoek aan de on langs geopende kinderboerderij Mariën- dal waar men ook de maaltijd gebruikte. De uitslag was als volgt: W. Dooren-J. Kars 0—2 J. V. Heerwaarden-H. Hablous 2—0 P. Rolvink-M. Grooff 2—0 P. Dekker-N. J. v. Veen 2—0 W. Commandeur-P. Watertor 2—0 H. van Duren-H. Wynia 2—0 Visser-L. B. Pijnacker 0—2 W. v. Leersum-A. Kranenburg 0—2 G. Langeveld-J. Bontes 0—2 J. Voorthuijsen-P. Boon 0—2 W. Dooren-D. Steegers 2—0 J. van Heerwaarden-T. de Vries 0—2 J. Kars-W. Dooren 0—2 H. Hablous-J. van Heerwaarden 0—2 M. Groof-P. Rolvink 2—0 N. J. van Veen-P. Dekker 0—2 P. Watertor-W. Commandeur 2—0 H. Wynia-H. van Duren 0—2 L. B. Pijnacker-Visser 2—0 A. Kranenburg-W. van Leersum 2—0 J. Bonte-G. Langeveld 0—2 P. Boon-J. Voorthuijsen 2—0 D. Steeges-P. Dekker 2—0 T. de Vries-W. Commandeur 2—0 BfeEVCN ViN LEZERS BUTEN VERANTWOORDELIJK Kt O VSN DE BEQAKIt Het valt niet mee iedereen te bedan ken die op 24 februari heeft meegewerkt aan het slagen van de jaarlijkse bloedaf- nameavond. Naast een recordaantal donors die uiteraard onze eerste dank verdienen zijn er met deze avond onge veer 60 mensen in het geheel belange loos in de weer geweest. Daarvan moeten in ieder geval bedankt worden de EHBO-mensen, de dames van de Colonne en Welfare en de heer Dick Huizinga, die onvermoeibaar met grote ketels koffie sjouwde. Dan waren er nog enkele instanties die hebben meege werkt. Dank aan de gemeente Texel, voor het gratis beschikbaar stellen van de Burgemeester De Koninghal en 30 brancards; de Schager BB voor 20 bran cards en Jeugdherberg Panorama voor 50 kussens en slopen. Zoals gezegd gaat uiteraard onze grootste dank uit naar alle 341 donors die we dit jaar mochten ontvangen. Met al dat afgestane bloed kunnen weer heel wat medemensen gered worden. Als men daar over nadenkt zouden veel meer mensen die het kunnen en mogen geven, dit moeten doen want het kan een leven redden in ieders gezin, ieders familie of ieders vrienden. Als men zich dus voorgenomen had bloed te geven, maar het vergeten is, doe het dan een volgende keer. U kunt ons echter wel direkt helpen, door lid te worden. Want al doen veel mensen alles gratis, het kost toch nog veel geld. Er moeten laboratoria zijn, om het bloed geschikt te maken en te houden voor transfusie en er is opslag ruimte en transport nodig. Het Rode Kruis heeft een gebouw in Den Burg. Daar staat een zend- en ontvangapparatuur, de zolder ligt vol voorraden, dekens, medicamenten, ont smettingsmiddelen, enz. Dat is allemaal voor ons, voor u als we in nood raken. Bij de bijna-ramp op 3 januari 1976 was het Rode Kruis present in de opvang centra met dekens en koffie, terwijl in de jeugdherberg Panorama, een noodhos pitaal ingericht was. En al worden al deze dingen door vrijwilligers gedaan, de materialen kosten veel geld. U ziet, als u het Rode Kruis helpt, helpt u uzelf. Gaf u deze keer bloed, geef het een volgende keer, maar bent u nog geen lid, wordt het dan nu, de hoogte van uw contributie bepaalt u zelf. Bel ons nu: telefoon Den Burg: (02220) 3718 of 3355 of 2087 of 3906. Bestuur Rode Kruis De griffier van het kantongerecht in Den Helder, de heer J. Waterman, spreekt op woensdag 15 maart over her onderwerp „Erfpacht". De bijeenkomst is georganiseerd door de Plattelandsvrouwenvereniging Texel en vindt plaats in de kantine van de LTS in Den Burg. De aanvang is 20.00 uur. Dinsdag 7 maart In de Kaaps-nol te De Koog wordt de finale gehouden van het driebanden biljarten; 19.30 uur. In De Twaalf Balcken beginnen om 19.30 uur biljartwedstrijden voor dames zesde klasse. De NW-Vrouwenbond houdt de jaar vergadering in de Landbouwschool; 20.00 uur. Woensdag 8 maart Scouting Texel haalt vanaf 17.30 uur oud papier op in de Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat en De Zes. Men wordt verzocht het papier ge bundeld klaar te zetten op stoep of trottoir. Donderdag 9 maart In de Raadskelder wordt aanvang 10.00 uur postzegelbeurs gehouden. Om 10.00 uur begint op het bedrijf van de familie Blom-de Graaf in de Wes ten een boerderijentocht van de be drijfsvoorlichting. VASTE DATA: In de oude ULO-school aan het Schil derend in Den Burg wordt op woens dagmiddag Engelse les en op donder dagmiddag Naaien voor beginners gegeven. Deelname aan deze cursus sen, die speciaal zijn bedoeld voor Mensen zonder Werk, is kosteloos. De tijden zijn van 14.00 tot 16.00 uur. In „De Hollebol" houdt de heer N. Nag- tegaal op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur voor 65 ers. Door de Wielervereniging Texel wordt elke zondag een trainingsrit over Texel gehouden. Ook niet-leden kun nen hieraan deelnemen. De start is om 10.00 uur in de Willem van Beierenstraat. De openbare bibliotheek Texel, Drij verstraat 7, Den Burg, is op de volgende dagen en tijden geopend: maandag 10.00-12.00 uur en 12.00- 13.30 uur (vervalt tijdens schoolva kanties), dinsdag 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur, woensdag 14.00- 17.00 uur, donderdag gesloten, vrij dag 14.00-17.00 uur en 19.00-21.00 uur. Op woensdagen is er van 13.00 tot 14.00 uur voorlezen voor kinderen van 4 t/m 7 jaar. Elke maandagavond 20.00 uur bridgen in „De Lindeboom-Texel". NVSH-informatiecentrum, -middelen- depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241Con tactpersoon: Mevr. Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland- sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Dennënoord aan de Grensweg. Iedere dinsdagmiddag trimuur in de Dennen. Plaats: eerste parkeerplaats rechts aan de Nattevlakweg. Aan vang 14.00 uur. Bejaardenzang iedere woensdagmid dag 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Bij de Zwalkersburcht aan de Beatrix- laan kan dagelijks oud papier in de daar opgestelde container gedepo neerd worden. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Elke vrijdag van 9.00 - 10.00 uur en van 10.00 - 11.00 uur huisvrouwengym- nastiek in het lokaal aan de Beatrix- laan. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht. Elke maandagavond om 20.00 uur kla verjassen in „De Zwaan". Jehovah's Getuigen: elke dinsdag boek- studie om 19.00 uur op het adres Oorsprongweg 27 in Eierland en Schoorwal 41 te Den Burg. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouwtje. Maan dags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5