Texel 1 won verdiend (3— 1) Oosterend Behaalde verdiend gelijk spel ,Een illusie armer Sportvissers visten om Nederlandse titel Klaverjasclub De Zwaan Boys-dames speelden gelijk legen koploner zaalvoelbalprogramma Sportmededelingen Voorlichtingsavond Mensen zonder werk nu op 14 maart De Koog 2 klopte - - Succes 7 Zaalvoetbal FEUILLETON 99 NSDAG 7 MAART 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Tegen het naarmate de wedstrijd vor- erde steeds zwakkere RKEDO heeft sxel 1 dit weekend een verdiende 3—1 oerwinning behaald. De Berkhoutse loeg had alleen kort na het begin van de edstrijd iets in te brengen maar werd loral in de tweede helft totaal over- leeld. Voor de zondagmiddag gespeelde isdstrijd begon werd door de aanwe- Igen een minuut stilte in acht genomen sr nagedachtenis van de onlangs over- den heer G. Pansier sr. De heer ansier was enige jaren jeugdvoorzitter an S.V. Texel. Hoewel Texel naarmate de wedstrijd orderde steeds beter draaide was het pel dat de eilanders kort na de aftrap op grasmat legden betrekkelijk zwak. De 'exelse achterhoede kon in deze fase war moeilijk vat op het RKEDO-spel rijgen. Vooral aan de mandekking aperde nogal eens wat en dat was dan ok de direkte oorzaak van het na een wartier gescoorde RKEDO-doelpunt. )e Berkhoutse middenvoor Knijn kon loor een dekkingsfout plotseling vrij oor centrumverdediger Klaas Dirk born opduiken en de bal naar zijn ïeegekomen linksbuiten Wijmar door- ichuiven. Deze zette zonder de minste noeite doelman Aad Vaars op het erkeerde been. Moed Texel bleek echter allerminst aange- lagen en leek zelfs moed uit deze chterstand te putten. Het begon met nkele snelle aanvallen van Louis Uriot. tien minuten tijd verscheen hij twee- taal vrij voor doelman Tijms, maar in eide gevallen kon de Berkhout goalie ïgrijpen. De gelijkmaker kwam tenslot- vis de voet van Kees Boeien. Samen iet Jan de Lugt zorgde Louis Uriot voor f e voorbereiding er van. Klaas Dirk Koorn werd aan de rand van het straf schopgebied ten val gebracht en uit de hierop volgende prachtige dieptepass van Louis Uriot kwam de bal bij de kop pende Jan de Lugt. Kees Boeien kon tenslotte het beslissende laatste tikje geven. Voorsprong Nog geen twee minuten later stond Texel definitief voor. Via een door Klaas Dirk Koorn genomen vrije trap aan de linkerkant van het strafschopgebied kwam de bal door een misverstand in de RKEDO-achterhoede in het Berkhout- doel terecht. Met deze 2— 1 stand kwam de rust en na de hervatting was het alom S.V. Texel wat de klok sloeg. Met name Louis Uriot en Jan de Lugt zorgden voor tal van gevaarlijke akties. Eerst schoot Louis Uriot net voorlangs en schopte Jan de Lugt de bal net buiten de doelpalen. Penalty Tien minuten voor tijd kwam tenslotte toch de derde treffer, die via een penalty tot stand kwam. Louis Uriot werd door de Berkhout doelman keihard onderuit gehaald maar haalde zijn gram door de toegekende strafschop feilloos langs Tijms in de touwen te jagen. Texel heeft met deze zege de tamelijk wankele positie op de ranglijst goed verstevigd en kan hierdoor nu volop in de kop van de hoofdklasse blijven meedoen. Twee van de drie Texeldoelpunten in beeld. Boven, de gelijkmaker, gescoord door Kees Boeijen en onder het tweede doelpunt, dat via de RKEDO-achterhoede in eigen doel te recht kwam. Met een totaalscore van 446 cm vis tijdens het Nederlandse kampioenschap kustvissen 1977 is de sportvisclub Texel dit weekend tamelijk ver achter gebleven bij de kop van het eindklassement. Nederlands kampioen werd J. van Meel die in zijn eentje 405 cm ving. Aan deze op de Afsluitdijk geviste wedstrijd na men 300 vissers deel. Het kampioenschap ie-een duidelijke zuid-Nederlandse aangelegenheid ge worden. Bij de eerste 20 van het klasse ment was slechts één Noordhollandse sportvisser. De eerste drie plaatsen waren voor de volgende deelnemers: 1 J. van Meel (405 cm); 2. C. Dam (389 cm); 3. A: van Agtmaal (328 cm). Alle Texelse sportvissres eindigden in de achterhoede. Hun vangsten waren als volgt; M. J. van der Zwaag (173 cm), P. Verhagen (113 cm), C. J. Huisman (71 cm), Sj. Feenstra (64 cm) en J. Heethuis (25 cm). De eerste drie korpsen van Nederland werden: 1. en kampioen van Nederland 1e korps Lepelstraat 971 cm, 2e het 4e korps Krabbedijke 907 cm, 3e het 1e korps Kapelle 762 cm. Voor de selectiewedstrijd Nederlands kampioenschap 1978 die op 1 april op de Afsluitdijk gevist wordt kan men zich opgeven bij het bestuur tot 13 maart. 720,— senioren en 715,— jeugd (con tant). De op Tweede Paasdag te houden wedstrijd staat open voor iedereen, mits hij zich voor 23 maart opgeeft. Voor niet-leden is de prijs 712,50 inclusief 50 pieren. Voor de leden is de prijs: senioren 77,50 en jeugd 75, Belang stellenden die de visclub op 27 maart willen helpen met het meten van de vis tussen 10.00 en 13.00 uur kunnen even contact opnemen met P. Verha gen, Wagemakerstraat 3, tel. (02220) 3986. Tegen de verwachting in heeft het tweede elftal van De Koog in de uit- I wedstrijd tegen Succes 7 (Hippolytus- toef) een ruime 1 3 overwinning be- haald. Richard Daalder nam twee Koger doelpunten voor zijn rekening. De derde werd in de slotfase door Johnny Koene gescoord. De Koger ploeg heeft zich in deze moeilijke wedstrijd vrijwel voortdurend de meerdere getoond. Hoewel Succes 7 tamelijk vlot in de eerste helft op 1—0 (wam was De Koog vooral toen duide- ijk sterker. Dit doelpunt kwam tot stand door een afstandsschot dat via de onderkant van de lat recht naar beneden stuitte. De bal kwam precies op de doellijn terecht waarna de scheidsrech ter een doelpunt toekende. Door een doelpunt van Richard Daalder die uit een hoekschop direkt inschoot werd de stand even voor de pauze weer gelijk getrokken. In de tweede helft had De Koog het een stuk moeilijker omdat er een harde tegenwind kwam opzetten. Desondanks liep de ploeg toch uit. Na een half uur werd het 1 —2 door (alweer) Richard Daalder. Kort voor tijd bracht Johnny Koene de eindstand op 1 —3. I .aten we fcachl zijn voor elkaar. Op de wekelijkse clubavond van de klaverjasclub ging ditmaal de eerste prijs naar het koppel P. Beers-J. Vinke. Dit duo behaalde 7.475 punten en 5 mar sen, en klom hierdoor naar de derde plaats in het klassement van de derde periode. C. Merkx en C. Dros bleven met 6.935 punten goed volgen. Ze werden op de hielen gezeten door M. Witte en M. Boogaard die 6.927 punten behaalden. De zowel in de derde periode als in de totaalstand aan kop staande T. Bakker- G. Douma verzamelden 6.740 punten en en zullen moeilijk meer in te halen zijn. Uitslag, resp. punten en marsen: P. Beers-J. Vinke 7.475 5 C. Merkx-C. Dros 6.935 3 M. Witte-M. Boogaard 6.927 3 W. Bakker-R. v. Heerwaarden 6.839 4 T. Bakker-G. Douma 6.740 2 Derde periode: T. Bakker-G. Douma 28.265 8 T. en J. Witte 26.649 8 P. Beers-J. Vinke 26.415 12 C. Merkx-C. Dros 26.119 11 Echtpaar J. Spaans 24.943 5 Dames Vermue-Timmerman 24.861 7 Totaalstand: T. Bakker-G. Douma 141.986 44 T. en J. Witte 139.451 41 Echtpaar J. Spaans 138.970 39 J. Wiersma-L. Eelman 138.942 34 W. Bakker-R. v. Heerw. 138.698 45 C. Merkx-C. Dros 138.300 47 In de eindstand van het kampioen schap van Texel werd een koppel vergeten: M. Bakelaar en A. Bakker behaalden 23.882 punten. Het eerste damesteam van Texelse Boys heeft zondagmiddag een gelijk spel behaald tegen het aan de kop van de ranglijst staande IVV. De eindstand was 1 1 Het op de onderste plaats staande Texelse Boys team begon de wedstrijd zonder al te veel illussies omdat de llpendamse dames als bijzonder sterk bekend staan. Het thuisspelende Texel se Boys riskeerde alles door van meet af massaal in de aanval te gaan. Een doelpunt leverde dit vooralsnog niet op. Texelse Boys kwam zelfs op achter stand door een corner die onverwacht in de bovenhoek van het doel belandde. Tot de rust bleef deze 0—1 stand gehandhaafd. Door windvoordeel konden de Boys dames na de hervatting nog gevaarlijker worden dan ze in de laatste fase van de eerste helft al waren. IW begon harder te spelen maar de thuisclub nam het initiatief in handen. Nicolien Keijzer zette de bal zeer goed voor. Door een van haar voorzetten viel de langver- wachtte tegengoal. Ingrid Veeger kreeg de bal toegespeeld en schoot op doel waar de IW-keepster de bal niet hele maal klemvast kreeg. De toegesnelde Yvonne Veeger rondde de aanval ten slotte doeltreffend af. Woensdag 8 maart: 18.30 u.: Rab-Tex. Boys 3 19.10 u.: Gempo-Tex. Boys 2 19.50 u.: Dubbeldik 1-Oosterend 1 20.40 u.: JKM-'t Kompas 21.30u.: Amro-Knudde Tijdwaarneming: De Zwaan Commissiedienst: W. C. Witte Donderdag 9 maart: 18.30 u.: De Spyker 1-Texel vet. 1 19.10 u.: Jelleboog-Brandweer 20.00 u.: Tex. Boys 1-DeZwaan 20.50 u.: Texel vet. 2-Oosterend 3 21.30u.: Smullies Bar-Badhotel Tijdwaarneming: Gempo Commissiedienst: C. Kok Uitslagen junioren: Bureau Eelman-De Koogel 2 2—1 'tS. Schaep 1-'tS. Schaep2 4—2 Vitaminebron-'tS. Schaep3 0—2 Reizenboetiek-De Koogel 6—0 Programma junioren: Donderdag 9 maart: 17.30 u.: Mantje-Vitaminebron 18.00 u.: Gamma-'t S. Schaep 1 Loting 3e bekerronde: DeZwaan-Tex. Boys 2 Dubbeldik 1-Topido Knudde-Dubbeldik 2 JKM-Oosterend 2 Speeldatum 3 mei Z.D.H. Door omstandigheden wordt de voor vrijdagavond op het programma staan de seniorentraining deze week op don derdag gehouden. Aanvang 19.00 uur. De juniorentraining van deze week komt te vervallen. F.Z. Uitslagen bekerwedstrijden: Tex. Boys2-Brandweer Nioz-JKM Knudde-Smullies Bar Amro-Dubbeldik 1 De Zwaan-Oosterend 1 Topido-Vergiet 6-2 2-4 3-2 0-4 2-1 2-2 Topido w.n.s. 3e klasse Oosterend 2-Texel vet. 2 6—1 Tex. Boys 2-Rab 1 1 De Spyker-Gempo 2—0 De voorlichtingsavond voor Men sen zonder werk, die oorspronkelijk voor vrijdag 17 maart op de agenda stond, is verplaatst naar dinsdag 14 maart. Hij wordt gehouden in de Sociëteit in de Oude Ulo. Deze verplaatsing is het gevolg van het eerder beschikbaar zijn van de films Mensenwerk 1 en Mensenwerk 2. Deze films duren ieder ongeveer 20 minuten, waarna hierover gediscussieers zal worden. De eerste film behandelt het onderwerp Mensen en werken en de tweede film gaat over Werkloosheid. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Oosterend snoepte zondagmiddag volledig verdiend een punt af van het hooggeplaatste Oudesluis. De thuisclub nam na ongeveer 30 minuten spelen een voorsprong via een hard schot van Doesburg. Enkele minuten later bracht Johan de Waard de stand weer in even wicht met een keihard schot uit een vrije schop op de rand van het strafschop gebied. Met deze 1 1 stand kwam ook het einde van de wedstrijd. Voor de rust had Oudesluis een duidelijk veldoverwicht, maar na de pauze kregen de Texelaars plotseling goede kansen. De afwerking liet echter te wensen over en goals werden niet gescoord. In de slotfase van de wedstrijd nam Oudesluis defini tief het heft in handen en zette het Oosterend-doel onder grote druk. Ook Oudesluis lukte het echter niet de beslissende opening te vinden. Voor Oosterend betekende dit een belangrijk winstpunt, vooral omdat de ploeg maar liefst drie invallers telde. Kansrijke situatie Meteen na het beginsignaal nam Oudesluis het heft in handen. Het SVO-doel kwam onder druk maar echt doelrijpe kansen ontstonden niet. Aan de andere kant waren de Oosterend- uitvallen niet van gevaar ontblóot. Voor al via de snelle buitenspelers Theo Boom en Willem Witte ontstonden kansrijke situaties voor het Oudesluis doel. Zo schoot Witte tegen de uitgelopen Oude- sluis-doelman en Johan de Waard kopte juist onder een goede voorzet van Boom door. Na ongeveer 30 minuten had Oudesluis vrij onverwacht toch succes. Een hard schot van aanvaller Doesburg verdween via de vuisten van Oosterend- doelman Koning en de onderkant van de lat in het net. Niet aangeslagen Oosterend bleek echter totaal niet aangeslagen. Er bleven kansen ontstaan en al enkele minuten later had Johan de Waard succes. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied ver dween onhoudbaar in het Oudesluis- doel. In deze stand kwam voor de rust geen verandering meer. Na de rust was Oudesluis veel minder fel. Oosterend kreeg daardoor goede scoringskansen. Het dichtst bij een goal was Johan de Waard. Een voorzet van Ruud Boom bracht de Oosterend-spits alleen voor de Oudesluis-doelman. Zijn schot ging echter hoog over. Vooral door uitstekend spel van Gerrie Plaats man had Oosterend het middenveld in zijn greep en Oudesluis viel ver terug. Door slordig afwerken profiteerden de gortbukers echter niet van deze situatie en zij kwamen in de slotfase zelfs nog in grote moeilijkheden. Conflict Vooral nadat Anton van Nuland in conflict kwam met de overigens goed fluitende Reijer Dijker ontstonden pa niekerige situaties voor het SVO-doel. Trainer Frederiks probeerde in de slot fase via een wissel de rust nog wat te herstellen, maar kon toch niet voorko men dat Oosterend wat krampachtig het einde haalde. door Leida Graafland 32. De volgende ochtend rijdt ze weer met Els naar Overschie. Er zijn gordijnen en vitrages en die moeten op maat geknipt worden en opgehangen. Els heeft de naaimachine bij zich. Vandaag komen de meubels, die Els heeft uitge zocht. Dus ze zullen ook deze dag vol doende werk hebben, al is het schrob ben, dweilen en hout afnemen voorbij. Het huis is schoon, dus kan er begon nen worden met de installatie en dat is even sjouwen. Als ze die avond terugrij den naar de Mathenesserlaan, is alles nog lang niet klaar en morgen is het vrijdag en komen de kinderen al vroeg thuis in verband met de krokusvakantie, zoals dat tegenwoordig heet. Ze hoeven pas volgende week donderdag weer naar school. Els ziet moeilijkheden, want ze kan ze niet alleen laten in de Mathenesserlaan. Oom Frans is de halve morgen en soms ook nog een deel van de middag weg en de meisjes beneden in de winkel kunnen niet elk ogenblik naar boven hollen om te controleren of het drietal de zaak niet afbreekt. Dan belt Jossa naar Dolf en deze zegt er geen bezwaar tegen te hebben de kinderen tot en met woensdag te her bergen. ,,Wel nee, neem ze maar gerust mee, hoor! Voor wat mij betreft zijn ze hier welkom. Een nieuwe omgeving is voor hen misschien voldoende om ze 'n poos in het gareel te houden en anders is er achter 't huis een tuin, waar toch niets te vernielen is". Dus rijdt tante Jossa in de loop van de avond met haar nichtje en de beide neefjes naar Boxtel. De kinderen zijn opgetogen en vinden het helemaal niet erg, dat ze enkele dagen weggaan van hun moeder. Het vooruitzicht bij tante Jossa en „oom Dolf" te mogen logeren doet hen al het andere vergeten. Tot grote teleurstelling van Els, die op z'n minst tranen had verwacht. „Snap je die kinderen nu? Ze zijn me al half vergeten nog voor ze weg zijn.. Dolf Prinsse ontpopt zich als een vader voor het woelige drietal. Jossa ziet een beetje verwonderd toe, als hij ze uit mantel en jasjes helpt en meetroont naar de keuken, waar ze elk een grote beker chocolade krijgen met een reuze- koek erbij. Als ze in het verloop van de avond, als hij de kinderen naar bed heeft gebracht, terwijl Jossa in >de deuropening staat toe te kijken, haar verwondering er over uitspreekt, weer legt de man. „Je vergeet één ding namelijk dat ik Julia vanaf haar geboorte opgevoed heb. Natuurlijk verwaarloos de haar moeder de haar toebedeelde taak niet, maar 's avonds geloofde ze het wel. Vrijwel steeds bracht ik mijn kleine meid naar boven. Het is echt niet te verwonderen, dat ze nu, op bijna negentienjarige leeftijd nog zo aan me hangt". Zondagsmorgens gaat Jossa met het drietal naar de kerk in het naburige dorp. Els was in dit opzicht altijd onverzettelijk al lachte Anton er vaak om. Dus handhaaft Jossa de traditie en rijdt met de kinderen door het voor het carnaval versierde stadje naar de Hervormde kerk in het naburige dorpje. Ze is zelf in geen maanden meer in de kerk geweest. Eigenlijk nooit meer na het debacle met Sander. In Arten is enkel een kleine ka tholieke kerk en toen ze daar bij het gezin Vervuurdonk in pension was, wist ze op geen stukken na, waar zich de dichtstbijzijnde protestantse kerk be vond. De preek is boeiend. De kinderen hebben pepermuntjes en zijn tamelijk zoet. De dienst duurt niet lang. Binnen het uur staan ze weer buiten in het magere voorjaarszonnetje. Thuis drin ken ze koffie, terwijl de kinderen limo nade krijgen en snoep. Daarna mogen ze met oom Dolf mee gaan om te kijken naar de carnavalsoptocht, want zoiets hebben ze nog nooit gezien. Van schilderen komt in deze dagen natuurlijk niets. De kinderen lopen naar believen in en uit, kijken in de winkel en rennen dan weer naar buiten. Dolf is on vermoeibaar in het uitdenken van spel letjes en verwent ze tot en met. Het is snoep voor en snoep na en dan weer koek met limonade of melk of choco lademelk en dan weer een appel of een banaan Jossa waarschuwt: „Els is woedend, als ze bemerkt, dat je ze zo gek gemaakt hebt. Het is voor haar toch al een toer om dit wilde drietal een beetje in goede banen te houden. Straks is er geen land meer mee te bezeilen." Dolf lacht enkel en dolt opnieuw met de kinderen. Jossa denkt op zulke momen ten: man, wat zul jij een ideale vader zijn, als je nog eens trouwt en je vrouw krijgt kinderen. Hij is gewoon gek op ze. Dinsdagsmiddags staat ineens Els in de winkel. Jossa, die naar voren komt, omdat in deze dagen Dolf enkel aan de kinderen denkt, is verrast. Ze kussen elkaar plichtmatig. Els zegt: „Ik ben het spuugzat. Het gas moet nog aangeslo ten worden, maar dat kan in deze dagen niet, want het is carnaval. Wat heb ik met dat carnaval te maken? Wat een waanzin om dan niet te werken in een stad als Rotterdam I Elektriciteit idem dito. Water is het enige wat ik heb. Ik moet gewoon wachten tot het eind van de week, voor ik weer verder kan. En niemand maakt zich tegenwoordig meer druk en of je een ameublement en andere spullen voor in totaal drieduizend koopt, zal hun een zorg zijn. Men komt, wanneer men er zin in heeft. Als ik alles vooruit geweten had, was ik er niet aan begonnen. Je ergert je gewoon blauw, van de vroege morgen tot de late avond. Ik dacht: barsten jullie dan allemaal maar, ik ga naar m'n kroost. Hoe maken ze het?" „Best. Wat dacht je? Dat ze lagen te dreinen: ik wil naar m'n moeder? Dolf is de hele dag met ze bezig en laat met zich sollen. We hebben voor geen cent last met hen". Het weerzien tussen moeder en kinde ren is toch wel bevredigend voor Els. ze heffen een soort indianengejuich aan en vallen haar om de hals, alsof ze drie maanden weg zijn in plaats van drie dagen. 's Avonds is het een gekkenhuis in het stadje. De laatste avond van het carnaval, vastenavond is aangebroken. Els wil er wel eens wat van zien; Dolf zal haar begeleiden, want hij kent Boxtel. Zodat Jossa op haar gemak thuis kan blijven, want de kinderen kun je vanzelf sprekend niet alleen laten. Als het elf uur is, gaat ze naar haar kamer naar bed, want het tweetal kan nog wel een uur wegblijven. De volgende morgen heeft Els hoofd pijn en Dolf is humeurig. Beiden teveel gedronken, constateert Jossa, maar het kan haar nauwelijks schelen. Die zijn dus behoorlijk aan het feestvieren gesla gen gisteravond. Nu ja, zoveel heeft Els ook niet en Dolf zal het ook wel leuk gevonden hebben. 's Middags is Els wat opgeknapt. Jossa vraagt of zij in de winkel de hon neurs wil waarnemen, want ze moet boodschappen doen. „Maandag en dinsdag waren de winkels dicht in verband met het carnaval, dus ik moet nu inslaan. We moeten groente hebben vanavond en vlees. Hoe laat wil je weg?" „O, ik kan morgenochtend wel gaan, hoor. Dan komen de kinderen 's mid dags maar op school. Zo precies moet je niet kijken, vind ik. Maar ik zal m'n best doen of ik in de winkel alles kan vinden". Jossa lacht. „Druk zul je het niet hebben, want bij de meesten zal het geld wel op zijn na carnaval. Anders roep je Dolf, die zal wel ergens ib huis of buiten met de kinderen aan het stoeien zijn. Die is zijn werk helemaal vergeten". Jossa gaat dan op haar gemak het stadje in en ziet niet de grote auto aankomen, die voor de deur van de- hobbywinkel stopt. Peet Voorhoud be treedt de winkel en kijkt verwonderd naar het voor hem onbekende gezicht. „Nieuwe winkeljuffrouw?" vraagt hij. Els stelt zich voor als een zuster van Jossa en dan knikt de man begrijpend. Er ontstaat een babbeltje tussen beiden. De man zegt: „Ik had eigenlijk Jossa willen spreken, maar het is niet erg, want haar zuster blijkt minstens even charmant te zijn"En dan bloost Els. Het gejoel van de kinderen dringt tot in de winkel door en daartussen horen ze de stem van een man.Els verontschuldigt: „Mijn drie wildebrassen logeren hier enkele dagen. Meneer Prinsse is gek met ze en trekt de hele dag met het drietal op". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7