Bootschaaksimultaan eindigde in remise hoe is het met je bloeddruk NU? Gemeenschapsruimte in Lubertischool MM Wrevel bij PAKT-fractie over uittreden D'66 SVO 2 won van koploper WGW 4 Puplllenprogramma Zaalvoetbalprogramma FAMILIEBERICHTEN Tetak 1 klopte Victors 4 Waard 75- Cocksdorp 1—0 „Netje" van Rossum werd vierde Zege voor SVO (Z) 1 Explosieven opgeblazen Geslaagd .W„ V V M. w *r YVjUTW Yt.UmM n n MfilütüU&i DINSDAG 4 APRIL 1978 MA 3 2; TEXELSE COURANT PAGINA 2 T— De snelschaakmarathon, georgani seerd door de schaakverenigingen ,,En Passant" (Texel) en MSC (Den Helder), is zaterdag onbeslist geëindigd. Na een 30 partijen stond er een 15-15 eindstand op het scorebord. Het gevolg hiervan was dat de door TESO uitgeloofde trofee niet uitgereikt kon worden. De wedstrijd, die duurde van 6.35 uur tot 20.35 uur trok zowel van schakers als niet-schakers op de „Marsdiep"-veer- boot veel belangstelling. Een van die belangstellenden was de Helderse wet houder van sportzaken K. Muije die om 18.35 uur aan boord stapte en het evenement afsloot met het neerhalen van zowel de Helderse als de Texelse vlag die de gehele dag in de mast van de TESO-veerboten wapperde. 1 april Het was tijdens deze schaakwedstrijd duidelijk te merken dat het de eerste keer betrof dat een dergelijk evenement (dat een traditie moet gaan worden) op touw werd gezet. Waar men bijvoor beeld geen rekening mee gehouden had was de kans dat de veerboten zouden gaan pendelen, en de deelnemende schakers de „verkeerde" boot zouden nemen. Ook het verzetten van de klok (in de nacht van zaterdag op zondag) leverde problemen op omdat enkele deelnemers de klok in de voorafgaande nacht bleken te hebben verzet. Maar het grootste probleem was wel de datum waarop de wedstrijd werd gespeeld: 1 april, omdat de gedachte aan een originele aprilmop wel erg voor de hand lag. Remise De wedstrijd zelf verliep aanvankelijk in het voordeel van de Texelse schaak club, die om ongeveer 15.00 uur een 12-5 voorsprong had. Toen om 18.35 uur de Helderse wethouder aan boord stapte had de MSC-ploeg juist kans gezien gelijk te maken. De MSC 1- speler J. van Loosen verloor zowel van de En Passant spelers Jaap Dros als M. Vittali. De voorzitter van MSC H. J. Smeets breide hierna de stand weer recht door Vittali in zijn tweede partij te kloppen. Ook de Texelaar W. de Bruin moest er tegen C. J. Speets aan geloven. Toen De Bruin ook in J. Souwer zijn meerdere moest erkennen keek En Passant voor het eerst die dag tegen een achterstand aan (15-14). De voorzitter van de Texelse schaakclub A. C. Bakker sleepte er voor En Passant tenslotte toch nog een gelijk spel uit door de slotpartij tegen J. Smit te winnen. Oosterend 2 heeft in een spannende en sportieve wedstrijd kans gezien het op de eerste plaats staande WGW 4 een 3—0 nederlaag toe te brengen. Hiermee hebben de Oosterenders de koppositie van deze Helderse ploeg overgenomen. Scheidsrechter Kuiper leidde de wed strijd. Jaap Slikker was na ongeveer 20 minuten spelen de maker van het eerste SVO-doelpunt. Hij produceerde een diagonale schuiver die onhoudbaar bleek voor de overigens goed keepende WGW-goalie. Tien minuten later was het opnieuw raak. Gerrit Terwindt dacht met een dieptepass Jaap Slikker te bereiken maar via de laatste man van de WGW-ers verdween de bal in het Helderse doel. Na de rust kwam WGW sterk opzetten maar hield de SVO-ver- dediging de zaak goed gesloten. Het enige gevaarlijke moment voor SVO kwam na ongeveer een half uur spelen toen bij een uitval de bal op de paal werd geschoten. Tegen een gedesillusioneerd WGW kreeg Oosterend hierna wat meer kansen. In deze fase werd de gebles seerde Willem Huizinga vervangen door Piet Koning. Het derde doelpunt van Oosterend kwam drie minuten voor tijd tot stand door een kopbal van Dick van der Meer. Tijdons do Bootschaakwedstrijddie zater dag op het Marsdiep gehouden werd speelde de Helderse wethouder K. Muije fR.1 een vriendschappelijk partijtje schaak tegen de voorzitter van En passant, de heer A. C. Bakker. Aan het slot van deze originele snel- schaaksimultaan bood MSC-bestuurder Speets de heer A. C. Bakker als blijk van waardering voor alle moeite die deze had gedaan om de wedstrijd goed te laten verlopen, een schaakboek aan. In hun slotwoorden dankten beide voorzit ters naast de deelnemers het TESO-per- soneel en het buffetpersoneel dat het veroorzaakte ongerief. „Zij hebben het op bewonderenswaardige wijze opge lost", aldus de heer Bakker. Uitslagen De uitslag van deze eerste boot schaaksimultaan zag er als volgt uit: F. Harthoorn-A. Bakker 0—1 F. Harthoorn-J. Vlaming 1—0 A. van Gils-J. Vlaming 0—1 A. van Gils-P. Bergman 0—1 R. van der Zee-P. Bergman 0—1 R. van der Zee-A. Terpstra 0—1 R. Storm v. 's Gravensande-A. Terpstra 1-0 R. Stormv. 'sGravensande-K. J. d. Haan 1-0 R. de Boer-K. J. den Haan 0—1 R. de Boer-J. Rommets 1 —0 R. Rietvink-J. Rommets 1—0 R. Rietvink-N. Witte 0—1 F. v. d. Veen-N. Witte 0—1 F. v. d. Veen-J. Witte 0—1 R. de Wit-J. Witte 0-1 R. de Wit-H. Goslinga 0—1 T. van Garderen-H. Goslinga 0—1 T. van Garderen-W. Hoekman 1 —0 A. Benschop-W. Hoekman 1—0 A. Benschop-H. van Daalen 1 —0 H. Klein-H. van Daalen 1—0 H. Klein-G. van Es 1 —0 A. Martinez-G. van Es 1—0 A. Martinez-J. Dros 1—0 J. van Loosen-J. Dros 0—1 J. van Loosen-M. Vittali 0—1 C. J. Speets-M. Vittali 1 —0 C. J. Speets-W. de Bruin 1 —0 J. Souwer-W. de Bruin 1 —0 J. Smit-A. Bakker 0—1 15-15 Woensdag 5 april 1978 Afdeling A: De Koog A1-ZDH A1, 18.00 uur Cocksdorp A1-Oosterend A1, 18.00 uur Texel A1-Texel A2, 18.00 uur Tex. Boys A1-Texel A4, 18.00 uur Texel A3-Tex. Boys A2, 18.00 uur. Woensdag 5 april: 18.30 uur Tex. Boys 2- De Spyker 1 19.10 uur Topido-Dubbeldik 1 20.00 uur Van der Meer-J.K.M. 20.50 uur Oosterend 2-Texel vet. 1 21.30 uur Dubbeldik 2-S.V: Amro Tijdwaarneming Texelse Boys 1 Kommissiedienst H. L. Ploeger. Donderdag 6 april: 17.30 uur J.K.M.-Oosterend 1 18.30 uur Nioz-Jelleboog 19.20 uur Texel B1-Rab 20.00 uur F.C. Vergiet-Smullies Bar 20.50 uur Casino-De Zwaan 21.40 uur Oosterend 3-Texel vet. 2 Tijdwaarneming Topido Kommissiedienst C. Bonne. Vrijdag 7 april: 18.30 uur Texelse Boys 2-Gempo Stand zaalvoetbal 3e klasse Texel B1 22 14 5 3 33 59-27 Texel vet. 1 22 14 2 6 30 80-43 Tex. Boys 2 22 13 3 6 29 78-49 Oosterend 3 22 13 3 6 29 49-34 Rab 22 13 3 6 29 57-49 Oosterend 2 22 8 2 10 20 48-41 Tex. Boys 3 23 8 2 13 18 40-51 De Spyker 2 23 7 3 13 17 42-02 De Spyker 1 22 8 5 11 17 43-85 Texel vet 2 22 2 8 12 12 22-59 Gempo 22 4 2 18 10 22-51 Tetak 1 heeft zaterdag kans gezien de uitwedstrijd tegen het Obdamse Victors 4 met 7—3 te winnen. Het tweede Tetak-team moest daarentegen met een 7—3 nederlaag genoegen nemen. Tegenstander was hier TOG uit Egmond- Binnen. Met de zege op Victors 4 heeft Tetak 1 getoond er ditmaal hard tegenaan te willen gaan. Tot dusver is dit drietal ongeslagen en maakt een zeer reële kans op het kampioenschap. Frits Koorn verloor zaterdag zijn eerste sin gle maar door winst van Max Hage- doorn en Martin Janssen werd deze achterstand omgebogen in een 2—1 voorsprong. De „doublé" Janssen/ Hagedoorn (Tetak) en Peerdeman/Klok (Victors) werd zeer knap door het Tetak-duo gewonnen (21-19 en 21-14). De overige twe verliespunten van Tetak waren voor Frits Koorn en Martin Janssen. Ze moesten beide in hun tweede single het onderspit delven. Tetak 2 kon het ook tegen TOG niet bolwerken. De negende wedstrijd van deze competitie werd met 7—3 verloren ondanks redelijk goed spel van Fred Brcher, die ala invaller optrad en twee wedstrijden op zijn naam wist te schrijven. De andere winstpartij was voor Guido Bakker. Mona Coutinho kwam niet eenmaal tot winst. Zaterdag speelt Tetak 1 een thuis wedstrijd tegen kampioenskandidaat Polisport 5 uit Schagen. De wedstrijd begint om 10.30 uur in Sporthal Ons Genoegen. De andere senior- en junior leden kunnen zaterdagochtend van de resterende tafels gebruik maken. f down with high blood pressure nederlarxtso hfiftstichliftg giro 300 - den haag Ondanks een veldoverwicht in de gehele wedstrijd heeft Cocksdorp geen kans gezien de uitwedstrijd tegen Waard '75 in zijn voordeel te beslissen. De eindstand werd 1—0. SVC startte met een veldoverwicht en had ook het beste van het spel. Het resulteerde in uitstekende kansen voor de Cocksdorp voorwaartsen. Hun scho ten werden echter knap gestopt door de keeper van de Heerhugowaardse ploeg. De tweede helft gaf een zelfde beeld te zien. Het was echter Waard dat toch de leiding zou nemen. Een vrije trap werd door de Waard voorhoede goed inge kopt maar uitstekend gered door SVC- doelman Stoop. De terugspringende bal ging echter via een Cocksdorp-speler alsnog het doel in. SVC had even tijd nodig om deze tegenslag te verwerken, maar wist met enkele vlotte aanvallen toch weer gevaar te stichten voor het Waard doel. Men moest toen wat meer risico nemen in de achterhoede waar vooral het goede spel van R. Hooijberg opviel, maar om de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen kon SVC zondag het doel niet vinden. Binnen enkele weken zal in De Koog begonnen worden met de verbouw van de Lubertischool met gemeenschaps ruimte voor de plaatselijke bevolking. Dit werd woensdagavond bekend gemaakt op de jaarvergadering van de dorpscommissie De Koog. Met de ver bouw van de Lubertischool wordt ook voor De Koog de mogelijkheid geopend tot het organiseren van diverse evene menten die tot dusver wegens het ont breken van de passende ruimte niet konden doorgaan, zoals bijv. cursussen van allerlei aard. De bijeenkomst van de dorpscommis sie trok dit jaar bijzonder weinig aan langstelling omdat op de zelfde avond zowel de statenverkiezingen als het aantrekkelijke voetbalprogramma op de televisie werden uitgezonden. Kaapsnol Op de jaarvergadering werd duidelijk dat er onder de bevolking van De Koog nogal wat wensen en klachten bestaan ten aanzien van het gebruik en de gebruiksmogelijkheden van de Kaaps nol als dorpshuis. De voorzitter van de dorpscommissie De Koog de heer M. Mantje verzocht daarom de besturen van de belanghebbende verenigingen hun wensen en eventuele klachten aan de dorpscommissie te melden. Daarna zal overleg met de Recreatiestichting Texel plaats vinden. De heer Mantje deelde mee dat in een eerder gesprek met RS I-directeur H. G. van den Doel werd toegezegd dat bij de veranderin gen die in de naaste toekomst aan het parkeerterrein Nikadel zullen worden aangebracht, een gedeelte zo zal wor den ingericht dat dit 's winters als ijsbaan kan worden benut. Verkeer Ook aan De Koog is niet iedereen tevreden over de verkeersafwikkeling. Over enkele zaken, zoals parkeren langs de Brink, Parnassiastraat en Kamer straat zal overleg met de gemeente plaatsvinden. Bij de bestuursverkiezing werden mej. H. Maas en de heer M. Eelman her kozen. Voor mej. Boeien, die zich niet herkiesbaar stelde werd mevrouw G. Rüngs-Wuis gekozen. Tijdens de jaarlijkse miss Noordhol land verkiezing die op donderdagavond 30 maart in het Amsterdamse Caransa- hotel werd gehouden is Antoinette (Netje) van Rossum uit De Cocksdorp op de vierde plaats geëindigd. Met deze klassering mag de Texelse op zondag 30 april in Maastricht mee doen aan de uitverkiezing van Miss Holland. Nadat Antoinette van Rossum twee jaar geleden de miss Nordholland titel al in de wacht sleepte betekent dit op nieuw een bijzonder goed resultaat. Bij de verkiezing in het Caransa-hotel werden de Amsterdamse meisjes Anja Burger en Nannie Nielen respectievelijk eerste en tweede. Jacqueline Vrijman uit Hoogkarspel eindigde op de derde plaats. De miss Noordholland verkiezing was georganiseerd door de in Zaanstad gevestigde mannequinschool Inter- Model van Jean Paul. Woensdag 5 april De wielervereniging Texel houdt trai ningswedstrijden op het Hogeberg circuit. De start is op Zuid-Haffel nabij het Russenkerkhof. De jeugd begint om 18.30 uur. Senioren en junioren (A en B poule) beginnen om 19.00 uur. In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp houden de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp en Eierland een feestavond. Er wordt opgetreden door de revuegroep De Flierefluiters en leden van de Dansgroep „Oude Dansen". Donderdag 6 april In de Raadskelder begint om 20.00 uur een postzegelruilbeurs. Vaste data: Elke woensdag vanaf 15.00 uur bejaar denzang in De Hollebol. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht. Het eerste zaterdagelftal van Ooster end heeft dit weekend een zwaar bevochten 2—1 overwinning behaald op eè'n stug verdedigend Andijk. Tijdens deze in Oosterend gespeelde ontmoe ting toonde SVO zich vooral in de eerste helft de betere ploeg. Na de rust gaf Andijk de toon aan. Door de wedstrijd met spelinzicht te beginnen werden de Andijkers van meet af aan onder druk gezet. Na vijf minuten bereikte Jaap Vlaming met een schitte rende voorzet Cees Oosterhof die de bal direkt inschoot. Het tweede doelpunt kwam niet veel later toen (opnieuw) Jaap Vlaming zich goed vrij speelde. Zijn pass aan Piet van Groningen leverde opnieuw een treffer op. Ook hierna was Oosterend duidelijk de sterkste partij maar de stand bleef tot aan de pauze 2—0. In tegenstelling tot de veldverhou- ding voor de pauze was Andijk na de hervatting de betere ploeg. De Noord hollanders begonnen met goed aanvals- spel en het middenveld van Oosterend moest de achterhoede vaak bijstaan. Na 20 minuten was het toch raak voor Andijk dat via een strafschop de stand terugbracht tot 2—1, nadat Jan Ooster hof zijn direkte tegenstander onregle mentair onderuit gehaald had. De laat ste minuten van de wedstrijd speelde zich een ware prestigeslag af op het véld waarbij vooral SVO-doelman Rob Haak zich goed weerde. Het was in hoofdzaak aan zijn optreden in de slotfase te danken dat Oosterend tenslotte de -YftUftdiqfljfltinsJJjabaalde- In een persbericht heeft de PAIjT- fractio in de Texelse gemeenteraad zich wrevelig getoond over het uittreden van D'66 uit deze partijcombinatie. De drie partijen (PvdA, PSP en PPR) noemen de aan gevoerde argumenten onjuist en achteraf. Men is van mening, dat de handel wijze die door de programmacommissie en het voorlopig PAKT-bestuur werd gevolgd correct en overeenkomstig de afspraken is. Desalniettemin spijt het de raadsleden (Welboren, Blanken, Beumkes en Ellen) dat de democraten de samenwerking hebben verbroken. In een verdere toelichting zeggen de raadsleden dat wanneer de democraten menen dat de raadsleden van het PAKT „veel beloven en afspreken in een verkiezingsprogramma, maar zich daar niet aan binden en de vrije hand wensen te houden" men er slecht mee op de hoogte is van datgene wat de fractie in de afgelopen vier jaar heeft gedaan. Ondanks de huidige problemen blijft, aldus de PAKT-raadsleden D'66 ons een sympathieke partij en daarom zeker ook een aanvaardbare partner binnen het PAKT. Men moet deze samenwerking echter vooral beoordelen vanuit de plaatselijke ver houdingen en niet uitsluitend op de groei die de partij het laatste jaar door het zg. „Terlouw-effect" heeft doorge maakt, meent de PAKT-fractie. Zaterdag 1 april 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend(Z)-Andijk 2—1 Schellinkhout-De Koog 1 —0 Junioren: Tex. Boys BI-ZAP B1 1-1 De Koog B1 -W. Meer B1 1-2 Tex. Boys C1-ZAP C1 3-0 Texel C2-HCSC C4 4-2 Tex. Boys C2-ZAP C2 6-2 Oosterend C1-De Koog C1 1—4 Zeemacht C4-Texel 03 3—1 Pupillen: Afdeling A: De Koog A1-Cocksdorp Al 0—4 Oosterend A1-Texel A4 1 1 Tex. Boys A1-Texel A2 0—3 Tex. Boys A2-Texel Al 0—4 ZDHA1-Texel A3 11-0 Afdeling B: Oosterend B1-De Koog B1 2—1 Texel B2-Texel B1 0—3 Zondag 2 april 1978: Afdeling Noordholland: ZAP-Texel 2-3 Tex. Boys-WBSV 1-1 De Koog-MOC 2-0 Berkhout-Oosterend 1 —2 Apollo'68-ZDH 2-1 Waard '75-Cocksdorp 1 0 Zouaven4-Texel2 0—5 Oosterend 2-WGW 4 3-0 Texel 3-Tex. Boys 2 2—0 Tex. Boys 3-Geelzwart 3 6— 1 Flevo 4-ZDH 2 1-2 Junioren: Kaagvogels A1-Tex. Boys A1 4—2 Helder B1 -Texel B1 1—2 SCHELLINKHOUT-DE KOOG 1-0 Hoofdzakelijk wegens het ontbreken van een goede „afmaker" moest het elftal van S.V. De Koog zaterdagmiddag genoegen nemen met een onnodig 1 0 verlies. De winstpunten bij deze inhaal wedstrijd gingen naar Schellinkhout. De Koog dat evenals de tegenstander tamelijk rommelig speelde had de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht maar kon dit niet in doelpunten omzetten. Vooral Ben Molanus werd in de spits erg gemist. Zijn plaats werd nu ingenomen door A. Eelman. Na een half uur kwam Schellinkhout verrassend op 1 —0. De Koger verdediging probeerde de tegen standers buitenspel te zetten, maar een middenvelder van Schellinkhout ging handig alleen door en gaf keeper Dekker geen kans: 1—0. In de tweede helft speelde De Koog iets beter en drong Schellinkhout ver terug in de verdedi ging. De vele kansen die toch wel gecreeërd werden, werden echter niet benut. Jan List was een keer goed doorgebroken, maar werd binnen het strafschopgebied op grove wijze onder uitgehaald. De scheidsrechter was resoluut en legde de bal op de stip. Hierna werd de scheidsrecher behoorlijk lastig gevallen door de protesterende Schellinkhout-spelers, omdat de grens rechter nog stond te vlaggen. De scheidsrechter ging uiteindelijk naar de grensrechter toe en besloot de bal buiten het strafschopgebied te leggen. Deze vrije trap leverde echter niets op. In de slotfase slaagde De Koog er niet meer in de goede defensie van Schel linkhout te doorbreken. Door de explosieven opruimings dienst werden donderdag op het Jan Ayeslag enkele onlangs ontdekte explo sieven opgeblazen. Hierbij waren enkele granaten en een met roest overdekte handgranaat. In Apeldoorn slaagden Marijke de Lussanet-Beumkes en Ina Platte-Boon zaterdag voor het diploma docente jazz-gymnastiek. Beide dames maken deel uit van de Meersportenvereniging ■late'.af rii. lawwoatJiak Langs deze weg wil ik graag, ook namens mijn man, iedereen bedanken, die mij tijdens m'n verblijf in het ziekenhuis en bij m'n thuiskomst niet heeft vergeten. Uw medeleven heeft mij heel goed gedaan. A. Krotje-v. Dijk Oosterend Voor de overstelpende hoeveelheid blijken van belangstelling, onder vonden tijdens, zowel als na mijn verblijf in het zie kenhuis, wil ik U allen heel hartelijk bedanken. M. de Haas-v.d. Vis Oosterend. Op 12 april a.s. hopen onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders S. Van Egmond en M. van Egmond-Bui)» hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare kinderen: F. Roeper-van Egmond K. Roeper N. van Egmond A. van Egmond-de Jong en ^kleinkinderen: Hillie en Jan Nico en Saskia Ria en Guus Nico Sijp achterkleinkinderen Cindy en Bart U kunt ze feliciteren van 20.00-21.30 uur in Pensior.E „Rebecca" te De Waal. .c De Waal, april 1978, 2 Vermaningspad 15. c Wij danken U hartelijk voor de vele blijken van belangstelling, de felicita ties, kado's, bloemen op het 25-jarig jubileum van Hotel „Tubantia" en ons 35-jarig huwelijksfeest. Het was voor ons een fijne feestdag. Dirk Hillen Jenny Hillen- Buysman April 1978. Blij en dankbaar zijn wij met de geboorte van onze dochter Margaratha Johanna Wij noemen haar Marjorie Jaap en Gerda Hin Texel, 1 april 1978, Nesweg 43, Oosterend. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Albert Jooat Nel en Albert Rommel Texel, 30 maart 1978, Ruijslaan 6, De Koog. Wii zijn erg blil met de geboorte van onze doch ter Hoortja (Floortje Jeannette) Zusje van Janneke. Lucie en Gerard Zijm Den Burg, 2 april 1978,

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2