WETHOUDER JOOK HAUTE LIJSTTREKKER CDR-TEXEL Recre-aktief maakte er een „potje" van Cor Ellen in film idsil MENSERGER JE NIET KRUISWOORDPUZZEL 1 Koersen vreemde valuta Zon. maan. hoog water FAMILIEBERICHTEN Excursies S.B.B. Musical Foxtrot in Helderse schouwburg VERVOLG VAN PAG. 1 „De Lichtboei" r SNet blijdschap geven wij kennis. VRIJDAG 7 APRIL 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 2 Met een ruime meerderheid van stem men hebben de leden van de Texelse CDA-partijen besloten wethouder Jook Nauta tot lijsttrekker te benoemen bij de gemeenteraadsverkiezingen van 31 mei. Nauta, die vier jaar geleden voor de KVP in de raad zitting nam, wordt op de CDA-lijst door het zittende raadslid Ate Rienstra (ARP) gevolgd. Derde is Gelein Jansen (CHU), vierde P. A. Zegers (KVP) en vijfde J. A. Vervoort (CDA). Deze definitieve lijst is identiek aan de lijst die de adviescommissie van de CDA-partijen onlangs opstelde en naar aanleiding waarvan een groslijststem ming werd gehouden. Verdeelsleutel De kandidaten zijn op de verkiezings lijst geplaatst volgens een verdeelsleutel die werd vastgesteld op grond van de stemmen die de afzonderlijke CDA partijen bij de vorige gemeenteraadsver kiezing in 1974 kregen. In de verhouding is mede gelet op het aantal leden dat inmiddels rechtstreeks bij het CDA werd ingeschreven. Volgens deze verdeel sleutel waarbij de KVP de eerste kandi daat levert, de ARP de tweede, de CHU de derde, de KVP de vierde en de recht streekse CDA-groep de vijfde kandidaat is het zeer waar schijnlijk dat het zittende CHU-raadslid Kees Koorn uit de gemeenteraad ver dwijnt. Doordat de CHU-leden in het CDA hun voorkeur voor Gelein Jansen hebben uitgesproken staat Koorn nu op een onverkiesbare achtste plaats. Nieuwe gezichten Jan Witte die momenteel voor de KVP deel uitmaakt van de CDA-fraktie zal niet terugkeren in de nieuwe ge meenteraad, zodat indien het aantal uitgebrachte stemmen op het CDA gelijk zou blijven er in ieder geval nieuwe gezichten voor deze partij in de gemeen teraad komen. De totale lijst van het CDA telt 16 kandidaten die ook volgens de genoem de verdeelsleutel op de lijst zijn gezet. Opvolging bij een tussentijdse vakature vindt plaats door aanwijzing van de eerstvolgende kandidaat op de lijst welke uit dezelfde deelnemende partij afkomstig is. Naast de reeds genoemde vijf kandidaten maken de volgende personen deel uit van de CDA-lijst: 6. J. Kager-Witte (KVP), 7. E. J. Eelman (ARP), 8. C. Koorn (CHU), 9. F. C. Hopman (KVP), 10. M. H. Huitema-Vos (CDA), 11. Th. Witte (KVP), 12. W. Timmer (ARP), 13. C. G. A. de Groot (CHU), 14. A. van Heenwaarden (KVP) en 15. J. M. Bergman (CDA). Op de 16de en laatste plaats van de CDA kandidatenlijst staat P. Daalder (ARP). Westduitse marken 100 ƒ105,50 Belgische francs 100 7 6,70 Franse francs 100 7 46,00 Zweedse kronen 100 7 45,50 Zwitserse francs 100 7115,00 Deense kronen 100 Amerikaanse dollars 1 Engelse ponden 1 Oostenrijkse schillingen 100 Italiaanse lires f f f f 10.000 7 37,25 2,10 3,90 14,75 23,75 i list.' i In tegenstelling tot een bericht in de krant van dinsdag worden door Staats bosbeheer in de maand april wel excur sies georganiseerd. Deze vinden plaats in de Slufter en de Eierlandse Duinen en beginnen iedere morgen om 7.00 uur. De Westerduinen zijn in de maand april wel volledig afgesloten. De excursies in dit natuurgebied beginnen op 1 mei. Men kan dan dagelijks om 10.00 uur en om 19.30 uur terecht. Voor inlichtingen en eventuele aan meldingen kan men zich wenden tot de directie van Staatsbosbeheer Texel p/a Natuurrecreatiecentrum, Telefoon (02228)741 In de Helderse schouwburg kan men op dinsdag 11 april een optreden van de musical Foxtrot bijwonen. Het evene ment begint om 20.15 uur. Aangezien de voorstelling volledig uitverkocht is zijn er op dit moment bij de afdeling culturele zaken op het raadhuis geen kaarten meer voorradig. Kaarthouders die geen gebruik van hun plaatsbewijs willen maken worden verzocht dit te melden. Wellicht kunnen andere gega digden er gebruik van maken. Na afloop van de voorstelling vaart een extra boot. De zon komt 9 april op om 7.58 uur en gaat onder om 20.27 uur; 12 april op om 6.51 uur en onder on 20.32 uur. Maan: 7 april N.M.; 15 april E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 7 april 9.29 en 21.56 Zaterdag 8 april 10.12 en 21.32 Zondag 9 april 10.47 en 23.02 Maandag 10 april 11.43 en 23.55 Dinsdag 11 april 0.23en 12.12 Woensdag 12 april 0.23en 12.12 Donderdag 13 april 0.54 en 12.36 Vrijdag 14 april 1.00en 13.04 Zaterdag 15 april 1.28 en 13.36 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dat het Pakt-raadslid en strandjutter Cor Ellen uit Oosterend ook buiten Texel bij velen bekend is bleek uit een uitnodi ging die hij enkele maanden geleden ontving om mee te werken aan de documentaire film over bijzondere archi tectuur. Ellen is op de uitnodiging ingegaan en sinds enkele dagen draait de film die onder andere over zijn aan de Achtertune gelegen huis handelt, in het Rotterdamse Lijnbaan centrum. Tegelij kertijd wordt hier een tentoonstelling gehouden over architectonische vond sten. De film waarin ook de Fransman Raymond Isidore uit Chartres optreedt (over hem werd onlangs een televisie film uitgezonden) is tot Pinksteren (14 en 15 mei) gratis toegankelijk. De produktie is in handen van de architect Maarten Kloos die hiervoor tal van Europese landen bezocht. Hij was het ook die Ellen er toe overhaalde zijn medewerking hier aan te verlenen. Buiten de beelden die in de ongeveer 40 minuten durende film aan het Texelse Pakt-raadslid werden gewijd is op de tentoonstelling ook zijn juttersfiets te zien die hij deze week zelf naar Rotter dam bracht. Volgens de kascommissie van de Stichting Texelse Sportraad zijn de medewerkers aan het zomerrecreatie- werk op Texel (Recre-aktief) in 1977 op zijn zachtst gezegd ..onzorgvuldig" met de financiële middelen omgesprongen. Een en ander had tot gevolg dat het nadelig saldo van de Sportraad vorig jaar met meer dan 735.000, steeg. Dit werd maandagavond bekend ge maakt tijdens de jaarvergadering die de Sportraad hield in hotel De Zwaan. De opmerking had tot gevolg dat het bestuur geruime tijd in conclaaf ging. Men moest uiteindelijk zelf ook tot de konklusie komen dat gedane zaken geen keer nemen en dat in ieder geal verme den moet worden dat iets dergelijks zich nogmaals voordoet. Administrateur G. Praamstra van de Sportraad: ,,Er was geen goed garen met die ClOS-jongens te spinnen. Af spraken werden niet opgevolgd. Bon nenboekjes werden niet gebruikt, enz., enz. Het is trouwens ook wel duidelijk dat men op het CIOS bar weinig opleiding krijgt op het gebied van finan ciën". Voldongen feiten Zowel de kascommissie als de overige bestuursleden van de Sportraad waren maandagavond van mening dat de huidige penningmeester in deze zaak geen verwijten gemaakt kunnen wor den. Deze (Frits Rootlieb) kwam pas in funktie toen er niets meer terug te draaien viel en men zich voor voldongen feiten moest plaatsen. In een nadere toelichting stelden de commissieleden maandagavond bij monde van Leo Boekei dat ze wat betreft de inkomsten en uitgaven die niet tot het zomerrecreatiewerk behoren volledig akkoord gingen met de in de jaarrekening 1977 genoemde cijfers. Er was hun echter opgevallen dat in de reiskostendeclaraties een vergoeding per kilometer gegeven werd. De kas commissie zag dit liever op basis van benzineverbruik verrekend. „Gemodder" Kascontrole van het financieel „ge modder" door het Recre-aktief-team was naar oordeel van de kascommissie eigenlijk niet uitvoerbaar. „In veel geval len ontbreken de bewijsstukken bij de declaraties in het bijzonder die van projectleider Peter Nieuwenhuis". Wat betreft de verantwoording aan het be stuur van de Sportraad noemde de kascommissie het een „volstrekt ontoe laatbare zaak" dat van te voren met de projectleider gemaakte afspraken de inbreng van de penningmeester tot nul hebben gereduceerd. Om deze zaken in het vervolg goed op een rijtje te kunnen zetten is het van belang dat óf de totale administratie volledig veranderd wordt, óf het zomerrecreatiewerk buiten de verantwoordelijkheid van de penning meester blijft, meende de kascommis sie. In het op het zomerrecreatiewerk betrekking hebbende gedeelte van de jaarrekening konstateerden de commis sieleden kilometervergoedingen van ver schillende hoogten waaronder 0,36 ct, 0,05 cent en 0,41 ct. Men stelde vast dat daarbij kennelijk aansluiting is gezocht bij de gemeentelijke regeling. „Die is ons inziens ongewenst voor de Texelse Sportraad", meende men. De kascommissie achtte ten aanzien van de aanschaffingen van etenswaren, prijzen voor aktiviteiten, enz., enz. een controlemogelijkheid op geen enkele wijze aanwezig. „Een verantwoording van inkomsten bij de aktiviteiten ont breekt eveneens". Naar het oordeel van de kascommis sie moeten de statuten van de Texelse Sportraad op korte termijn grondig worden veranderd omdat de inbreng van de penningmeester in het zomerre creatiewerk minimaal is. Er mag boven dien niet op de achtergrond geschoven worden dat het (pro deo verrichte) werk van de penningmeester in zijn huidige vorm circa 100 uur bedraagt. De com missie vond dit werk eigenlijk niet meer op de weg van de Sportraad liggen maar zag liever dat de gemeente dit in overleg met de Accountantsdienst van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten op zich nam. Op voorstel van kascommissielid Cees de Grave werd tenslotte besloten de gang van zaken bij het zomerrecreatie werk reeds in de najaarsvergadering van 1978 te bespreken. De wens om ook de bejaardenoorden in de buitendorpen op „De Lichtboei" aan te mogen sluiten is mislukt. Voor alsnog zag de PTT onoverkomelijke moeilijkheden die voornamelijk betrek king hebben op technische zaken. De medewerkers aan „De Lichtboei" heb ben overigens al plannen op veel langere termijn. Hoewel dit nog heel wat voeten in de aarde zal hebben doet men aj voorzichtige pogingen om een plaatse lijke omroep (dus voor geheel Texel) op poten te zetten. Voordat het zover is zijn er talloze andere wensen te realiseren zoals perfectie van zowel radio- als videoapparatuur. Men is nu sinds twee jaar in de Openbare Bibliotheek gehuisvest. In juni 1976 kon de nieuwe studio van „De Lichtboei" in gebruik genomen worden. De tussen de oprichting van de zieken omroep (ten huize van de familie Arens- man) liggende periode verzorgde „De Lichtboei" haar programma's vanuit het houten gebouw van de huidige muziek school aan de Parkstraat in Den Burg. Feestmiddag De ter gelegenheid van dit jubileum te houden feestelijke bijeenkomst begint zaterdagmiddag om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Naast het optreden van het Texels Mannenkoor en de vertoning van de uit 1942 stammende film van Herman van der Horst zullen ook de medewerkers van „De Licht boei" een programma-onderdeel verzor gen. Ook enkele bejaarden zelf hebben toegezegd iets te zullen brengen. Voor het vervoer naar de Burgemeester De Koninghal hebben de AOT en leden van Rotary en Lions hun belangeloze mede werking toegezegd. Hoewel „De Lichtboei" zich finan cieel redelijk kan redden via vrijwillige bijdragen van luisteraars en donateurs (waaronder de kerken) zijn andere bij dragen altijd van harte welkom. Het gironummer van „De Lichtboei" is Amro 46.99.74.427. Vrijdag 7 april In dorpshuis De Bijenkorf te Oosterend begint om 20.00 uur een optreden van de toneelvereniging Zuid-Eierland met het blijspel „Contact met Kootje". In dorpshuis De Wielewaal te De Waal begint 's middags het kaderweekend van het zomerrecreatiewerk op Texel. In hotel De Zwaan begint om 20.00 uur een klaverjasdrive. Zaterdag 8 april In dorpshuis 't Skiltje wordt tussen 14.30 en 17.30 uur receptie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van de heer J. Bruin als hoofd van de lagere school De Bruinvis. In de Burgem. De Koninghal begint om 15.00 uur een feestelijke middag ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van zieken en bejaardenomroep De Lichtboei. Dinsdag 11 april In de Helderse schouwburg vindt een optreden plaats van de musical Fox trot van Annie M. G. Schmidt. Aanvang 20.15 uur. In de landbouwschool wordt vanaf 20.00 uur een avond verzorgd door het Eéndagsbestuur. Vaste data: Elke woensdag vanaf 15.00 uur bejaar denzang in De Hollebol. In „De Hollebol" houdt de heer N. Nag- tegaal op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10.00 tot 12.00 uur spreekuur voor 65 ers. Bij de Zwalkersburcht aan de Beatrix- laan kan dagelijks oud papier in de daar opgestelde container gedepo neerd worden. Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht. Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland- sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Dennenoord aan de Grensweg. Jehovah's Getuigen: elke dinsdag boek- studie om 19.00 uur op het adres Oorsprongweg 27 in Eierland en Schoorwal 41 te Den Burg. NVSH-informatiecentrum, -middelen- depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo nisch bereikbaar onder nr. 3241. Con tactpersoon: Mevr. Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Bejaardenzang iedere woensdagmid dag 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. Elke vrijdag van 9.00 - 10.00 uur en van 10.00 - 11.00 uur huisvrouwengym- nastiek in het lokaal aan de Beatrix- laan. Elke maandagavond 20.00 uur bridgen in „De Lindeboom-Texel". Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouwtje. Maan dags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220)4185. 36 37 horizontaal: 1. adelijke dame 7. beroep 12. aanspreektitel 13. meer in Amerika 14. meisjesnaam 16. ooievaar 17. onmeetbaar getal 18. balspel 19. tas 20. in oprichting (afk.) 21water in Friesland 22. uniek 24. reinigingsmiddel 26.losse naad 28. honderdste deel 29. voorspel 31. betaalmiddel 34. keurtroep 35. kleur 38. waterhoogte (afk.) 39. zangnoot 40. Europees landje 42. volle uitrusting 43. vaartuig (afk.) 44. ouderwetse babyverzorgster 45. deel van de bijbel 46. waterplantje 48. profeet 51deel van een woord 52. vaartuig :ri ïuu Li - al nev Verticaal: 1. bevalligheid 2. spil 3. venijnig 4. titel (afk.) 5. deel van het hoofd 6. omwenteling 7. boomvrucht 8. slede 9. pittig 10. per expresse (afk.) 11omwisselen 15. edelgas 17. boomvrucht 23. afgod 24. familielid 25. planeet 27. Oudgriekse pasmunt 30. wonder 31. oud en vervallen 32. heldendicht 33. aarzelt 35. afdoende, krachtig 36. plaats in Afrika 37. soort hond 41. restaurantbediende 42. plaats in Rusland 46. administratie-troepen (afk.) 47. pers. voornaamwoord 49. soort onderwijs (afk.) 50. (vj.V. (Duits) JfJj'oÜ 8£/l66il r>9d Valig Verkeer Nederland Huub Huizer en Marja Eelman gaan trouwen op vrijdag, 14 april om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Wij houden receptie in Hotel „Prinses Juliana" in de „Red Bull" van 20.00 tot 21.30 uur. Ons adres is: Ruijslaan 13b. Toekomstig adres: Dorpsstraat 3, De Koog. Met grote vreugde geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter Bianca Carla en Cor Gmelich Den Burg - Texel, 3 april 1978, Wagemakerstraat 16, 1791 EK Den Burg - Texel Wij willen iedereen be danken, die de 7e maart tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Jan en Jantine Brouwer Omdat het voor ons onmogelijk is om iedereen persoonlijk te bedanken, willen wij U langs deze weg hartelijk bedanken voor de vele cadeaus, planten en de grote be langstelling, die wij bij ons huwelijk mochten ont vangen. Aris en Nelly van der Star Schorrenweg 24, Oosterend, april 1978. Langs deze weg wil ik iedereen bedanken, die mij in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst niet hebben vergeten. Ook namens mijn ouders en Ria. Guus Slikker Beatrixlaan 84. Hiermede geven wij U kennis, dat heden in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar is over leden onze lieve zuster, schoonzuster en tante Anna Adriana Flens, weduwe van Abraham van der Meulen, op de leeftijd van 81 jaar. Namens de familie: J. G. Flens Den Burg, Texel, 6 april 1978, Weverstraat 99. De crematie zal plaats hebben op maandag 10 april v.m. 11.00 uur in het Crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Gelegenheid tot condoleren na de crematie in de koffiekamer van het Crematorium. Geen bloemen. Correspondentie-adres: A. Dekker-Flens, Bernhardlaan 89, Den Burg - Texel. Allen, die onze trouw dag tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, zeggen wij hartelijk dank. Hans en Marja Veeger Wintergroen 4, De Koog. Wij willen graag van deze plaats gebruik maken o ieder te bedanken, daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te doen. In de eerste plaats al die mensen, die het ons mog lijk gemaakt hebben onze hernieuwde zaak op maart te kunnen openen. Dank U wal. Dan al die mensen, die 18 maart voor ons tot et echte feestdag hebben gemaakt met al de bloemei planten, kado's en vooral hun aanwezigheid. Hl was overweldigend. Dank U wal. Tot slot al die mensen, die zo spontaan hebbe geholpen toen wij 29 maart noodgedwongen tusse 4 en 10 uur 's avonds ons huis moesten verlatei Gelukkig zijn er ook nog heel veel fijne mensen. Dank U wel. FAM. H. OOSTERHOF Ons postadres is nu: Hollewal 11, Den Burg. van de 'geboorte' van onze unieke en smaakvolle Kenneraer Kaarten Kol lek tie. Receptie op alle werkdagen _r - bi) ons aan de zaak. Alle aanstaande ouders (óók zij die ons nog niet kennen via hun door '■•dT v - onsgeleverde verlovings-, huwelijks- en/of dankbetuigingskaarten) nodigen wij bij deze hartelijk uit om uit die prachtige kolleköe van 133 verschillende geboortekaartjes hun keuze te komen doen'

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2