Oosterend zorgde voor ruime zege AGENB4 TEVOKO 4 MISTE KAMPIOENSCHAP JONGENSTURNPLOEG MISTE BRONZEN PLAK Aandelen Texelstroom naar provincie m HUIWIIH11\T1 Cocksdorp won van kampioenskandidaat 'The spy who loved me' FAMILIEBERICHTEN L/v/R 30 dagen voor dierenmishandeling SVO (Z) won laatste competitiewedstrijd Werkzaamheden „Krassekeet" begonnen Autopedrace op koninginnedag Flinke straffen voor stroperij Asthmakollekte Aanrijding op Bakkenweg geboren: PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 18 APRPL 1978 In een vooral van Oosterendzijde erg goed gespeelde wedstrijd heeft Ouden dijk zondagmiddag een kansloze 3—0 nederlaag te slikken gekregen. Doelpun ten waren er van Frits Bakker en Roel Veldman. De tweede SVO goal werd door een Oudendijkspeler in eigen doel gewerkt. Deze wedstrijd, waarin beide ploegen zich in eerste instantie even sterk toonden, werd pas na ongeveer een kwartier spelen interessant. Daarvoor hadden beide keepers maar weinig schoten te verwerken gehad. Naarmate de eerste helft vorderde, kreeg de thuisclub vooral door de goed spelende Ger Plaatsman meer greep op het middenveld en ontstonden automatisch veel gevaarlijke momenten voor het Oudendijk doel. Nadat Oosterend een 3—0 voor sprong had genomen, beperkten de Oudendijkers zich tot chaotisch af braakvoetbal". Scheidsrechter Koning zag zich hierdoor genoodzaakt de Oudendijker Van Buren uit het veld te sturen. Middenveld Al spoedig na het begin van de wedstrijd was duidelijk, dat de strijd op het middenveld gewonnen moest wor den. Beide keepers konden zich beper ken tot het verwerken van terugspeel ballen. Vooral dankzij de steeds beter spelende Ger Plaatsman en voorstopper Roel Veldman kreeg Oosterend echter langzamerhand meer greep op de wed strijd. Plaatsman slaagde er steeds meer in openingen te vinden, waarvan Frits Bakker en Hans Seitsma voortdurend gebruik maakten. Ongeveer een kwar tier voor rust was het raak. Frits Bakker slaagde erin met een fraaie beweging zowel de Oudendijk-defensie als ook de Oudendijk-doelman uit positie te spelen en Oosterend een verdiende 1 —0 voor sprong te geven. Vlak daarna was het zelfs bijna weer raak, maar een kopbal van Johan de Waard werd nog juist van de doellijn gehaald. Het college heeft de Texelse ge meenteraad voorgesteld op verzoek van de raad van commissarissen van Texelstroom N.V. de twintig nog in het bezit zijnde aandelen (d 7500,— nominaal) aan de provincie over te dragen. Een en ander is van belang geworden omdat Texelstroom per 1 januari 1979 zowel technisch als financieel en admi nistratief zoveeel mogelijk wordt geïntegreerd in het Provinciaal Elektri citeitsbedrijf (PEN). De aandelen vertegenwoordigen een waarde van 710.000,— ofwel 20% van het totale aandelenkapitaal van de N.V. In hun overweging wijzen B en W op een uit 1973 daterend raadsbesluit, waarbij de N.V. Texelsche Electrici- teitsmaatschappij (TEM) in Texelstroom N.V. werd omgezet en tegelijkertijd aan de provincie werd overgedragen. Volgens het college bestaat er tegen de vervroegde overdracht geen bezwaar. De afbouw van de Texelstroomtarieven tot PEN- tarieven werd reeds in de loop van het tweede halfjaar van 1977 verwezenlijkt, behoudens enige ondergeschikte wijzi gingen ten aanzien van het zgn. nacht tarief. B en W betrekken in hun overweging voorts dat door de raad van commissa rissen inmiddels aan de beide aandeel houders de vereiste toestemming werd gevraagd om ook die nog aanwezige geringe verschillen in de tariefstelling thans ongedaan te maken, uiterlijk per 1 juli 1978. Aan de Texelaar H.H. werd door de Alkmaarse politierechter vrijdagochtend ondermeer voor dierenmishandeling 30 dagen gevangenisstraf opgelegd, waar van 20 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast kreeg H. 9 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De man was vorig jaar aangehouden wegens het doden van een jonge hond, inbraak in een winkel en het onder invloed berijden van een bromfiets. Na rust was het overwicht van de thuisclub nog groter. Met vooral scho ten uit de tweede lijn probeerde Ooster end een beslissende treffer te forceren. Schoten van Jan de Vries, Ger Plaats man en Johan de Waard verdwenen echter over en vlak naast het Oudendijk- doel. De Oudendijk defensie ging onder de voortdurende druk echter steeds chaotischer spelen. Diverse malen ont stonden panieksituaties voor het Ou dendijk-doel. Halverwege de tweede helft nam Oosterend de beslissende 2—0 voorsprong. Jan de Vries bereikte met een lange pass Johan de Waard, die zoveel gevaar stichtte, dat de bal via een Oudendijkverdediger en de keeper in het doel verdween. Harder De bezoekers gingen harder spelen, maar scheidsrechter Koning trad hier consequent tegen op. Er ontstonden voortdurend conflicten tussen de scheidsrechter en de Oudendijkspelers. Oosterend profiteerde goed van deze situatie door het hoofd koel te houden en de Oudendijkploeg geen centimeter ruimte te geven. Via de goedopkomen- de voorstopper Roel Veldman werd het met nog een kwartier te spelen 3—0 voor de thuisclub. Hoewel de wedstrijd beslist was, maakte Oudendijk het zichzelf in de slot fase nog moeilijker dan het al was, door voortdurend tegen de leiding te ageren. Vlak voor tijd moest daarom Van Buren het veld verlaten en werd de situatie bepaald onvriendelijk. Het was dan ook niet verwonderlijk dat scheidsrechter Koning, iets voordat de normale speel tijd verstreken was, affloot. Het eerste zaterdagelftal van SVO heeft het seizeon '77-78 afgesloten met een verdiende 0—2 overwinning op het Noordhollandse Schagen. Door deze nederlaag tegen de Oosterenders zijn de promotiekansen voor Schagen verke ken. Voor rust ontvouwde zich zaterdag een gelijkopgaande wedstrijd. Na her vatting veranderde het duel in een steviger aangelegenheid, waarbij Oos terend sterk aanvallend optrad. De SVO doelpunten kwamen voor rekening van Dirk Trap en Piet van Groningen. Oosterend begon zaterdag het eerste kwartier met behouden voetbal en het was Schagen dat vaak tevergeefs aan viel. Na dit kwartier kwam Oosterend opzetten en wist leuke kansen te creë ren, maar toch bleef de stand tot de rust gelijk. De tweede helft was er een heel ander beeld. Oosterend kwam veelvuldig in de aanval en Schagen moest steeds vaker terug in de verdediging. Toch duurde het tot de twintigste minuut voordat Oosterend na een aantal goede kansen het eerste doelpunt kon laten noteren. Het was een fraaie combinatie tussen Joost Brouwer en Dirk Trap, die door de laatste schitterend werd afgemaakt (0—1). Ook hierna bleef Oosterend aanvallen en Schagen kreeg het tamelijk moeilijk vooral op het gebied vn condi tie. Toch was het pas tien minuten voor tijd dat Oosterend Schagen definitief overwon. Joost Brouwer speelde zich goed vrij en schoof de bal door naar Piet van Groningen, die scoorde. Hierna kreeg Oosterend nog een paar leuke kansen, maar door te weinig overleg bleef de stand 0—2. Oosterend heeft dit seizoen goed gevoetbald en is uiteinde lijk op een gedeelde vijfde plaats beland. (22 punten uit 20 wedstrijden, 38 voor en 36 tegen). Met deze nog jonge ploeg kan Oosterend volgend jaar hoge ogen voor het kampioenschap gooien. Van donderdag tot en met maandag draait in het City Theater de nieuwe James Bondfilm „The spy who loved me". Roger Moore is weer ,,dubbel-o-seven" en zijn tegenstander Stromberg wordt sinister vertolkt door Curt Jurgens. Hij is in bezit van twee onderzeeërs met atoomkop-raketten en wil daarmee de steden New York en Moskou vernietigen. Daarna zal de hele aarde volgen en kan Stromberg bou wen aan een mooie nieuwe wereld onder water. Het begin van zijn stad Atlantis is al klaar en bevindt zich voor de kust van Sardinië. Engeland stuurt James Bond, Rus land de agente Majoor Anya Amasova (gespeeld door (de oogstralende Barba ra Bach). Schitterend zijn weer de grootste decors opgezet, waarin dit spectaculaire verhaal zich afspeelt. Be paald een vondst is echter het optreden van de reus Richard Kiel (al in ,,Mash" VASTE DATA Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoesstraat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenpaar Jan en Paula Brou wer. als een van de rubbyspelers en in „Silverstreak" op de trein te zien geweest). Kiel speelt nu de letterlijk onverwoestbare assistent van Strom berg. Zijn naam ,,jaws" dankt hij aan zijn chromestalen, vlijmscherpe tanden en z'n verschrikkelijke kracht. ,,Jaws" blijkt tegen alles bestand (zelfs haaien!) en is zonder twijfel de meest geduchte vijand met wie Bond ooit te doen heeft gehad. Door het technisch genie Q van de Britse geheime dienst zijn weer leuke speeltjes voor James in elkaar gezet. Dinsdag 18 april De VW Texel houdt aanvang 20.30 uur de algemene ledenvergadering in hotel De Lindeboom-Texel. De Gemeenschap Eierland heeft aan vang 20.00 uur in het Eierlandsche Huis de jaarvergadering. De gemeenteraad vergadert in het raadhuis; 19.30 uur. Woensdag 19 april Vanaf 17.30 uur wordt oud papier op gehaald in de Haffelderweg en het Schilderend. Men wordt verzocht het papier gebundeld klaar te zetten op stoep of trottoir. Voor de Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland geeft de Firma Lunter in het Eierlandsche Huis een modeshow; 20.00 uur. Donderdag 20 april De Windsurfclub Texel houdt een le denvergadering in De Bijenkorf te Oosterend; 20.00 uur. Ondanks verwoede strijd zijn de da mes van Tevoko 4 er zaterdagmiddag niet in geslaagd de wedstrijd tegen Braaf Seahawks 2 te winnen. De kam pioensbeker ging naar de Helderse ploeg die de in sporthal Ons Genoegen gespeelde finalepartij met 2—3 op zijn naam bracht. Ook voor de andere thuisspelende Tevokoteams verliep de zaterdagmid dag niet zo rooskleurig. Tevoko 6 verloor met 1—3 van kampioenskandi daat HCSC 4 en Tevoko 1 moest zijn meerdere erkennen in het tegen degra datie vechtende Simokos. Ook hier werd het 1—3. Tevoko 2 won de thuiswedstrijd tegen Braaf Seahawks 4 (3—1) maar Tevoko 1 heren verloor in Schagen na een 2—0 voorsprong vol komen onnodig met 3—2 van het laag geklasseerde Polisport 3. Nerveus Door het op het spel staande kam pioenschap begon de wedstrijd tussen James Bond In oen knellende omhelzing van „Jaws" de wandelende blikopener in The spy who loved me". Zijn speciale Lotus sportwagen, een rijdend fort, barstensvol vernuftige wa pensystemen, zorgt voor onverwacht en origineel vuurwerk waar de stukken vanaf vliegen. Een vol vaart gemaakte, uiterst spectaculaire film deze nieuwe Bond, waarin gelukkig de humor ook regel matig om de hoek komt. Honderdvierentwintig minuten prima bioscoopvermaak (voor 12 jaar en ouder). Aannemer De Vries v.d. Wiel is vorige week begonnen met graafwerken in verband met de nieuwe ontwatering van de polders Waalenburg en Het Noorden. Het is onvermijdelijk dat enke le wegen in het gebied waar de werk zaamheden plaatsvinden tijdellijk voor alle verkeer worden gesloten. De Genteweg zal van 24 april tot 27 mei zijn afgesloten, de Zwinweg van 29 mei tot 10 juni en de Zaandammerdijk van 12 juni tot 15 juli en van 7 augustus tot 23 september. Daarnaast zullen de wegen in het Noorden tijdelijk voor doorgaand verkeer worden gesloten in verband met o.m. grondtransporten. Het bestuur van het Waterschap Texel rekent erop dat de weggebruikers van het bovenstaande goede nota zullen nemen. Getracht is de werkzaamheden zodanig te organiseren, dat het ongerief van zo kort mogelijke duur zal zijn. Dankzij twee door R. Westdorp ge scoorde doelpunten heeft Cocksdorp zondagmiddag een prachtige overwin ning behaald op het nog voor het kampioenschap en het periodekam pioenschap spelende SDOB uit Broek in Waterland. Alle doelpunten vielen na rust. SVC zorgde kort na de hervatting voor 1—0 maar SDOB bracht de stand vrij kort daarop weer in evenwicht. Even voor tijd viel tenslotte toch de beslissende treffer. Grimmig De op het Cocksdorper veld gespeel de wedstrijd droeg bij vlagen een grimmig karakter vooral ook omdat de SDOB'ers met veel inzet voor hun kampioenskansen streden. Er ontston den nogal wat overtredingen waar te lankmoedig tegen opgetreden werd. Naarmate de eerste helft vorderde, toonde SDOB zich iets sterker dan SVC. Doelpunten leverde het vooralsnog niet op. Ook de uitvallen van SVC niet, die bepaald niet van gevaar ontbloot waren. Doelman Stolk van De Cocksdorper ploeg stak gelukkig weer in een grootse vorm, zodat de rust met een dubbel- blanke stand aanbrak. Charge Het begin van de tweede helft was een copie van de eerste helft. Opnieuw De jaarlijkse autopedrace tussen Oudeschild en Den Burg die t.g.v. koninginnedag door een aantal hore cabedrijven wordt georganiseerd vindt dit jaar plaats op 1 mei. In totaal 30 autopeds nemen aan de „trijd deel. De start is om 18.30 uur bij J. C. Rab in Oudeschild en de finish staat gepland voor 19.00 uur op de Groeneplaats in Den Burg. Deelnemers aan dit festijn wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij een van de volgende etablissementen: Cors Dubbeldik, café De Karseboom, Smul- lies Bar, De Groote Slock en De Beere- bar. De Alkmaarse politierechter deelde vrijdagmiddag in het Helder se kantongerechtsgebouw flinke straffen uit aan een Texelaar die zich herhaaldelijk aan stroperij en onbe voegd wapenbezit had schuldig ge maakt. De man moest zich vrijdag voor drie delicten verantwoorden. De uitspraak hiervoor was vier weken voorwaarde lijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar plus 7500,— boete subsi diair 10 dagen. Bovendien werd het gebruikte vervoermiddel aan het verkeer onttrokken. De twee andere delicten werden elk bestraft mot 7250,— boete of 5 dagen subsidiair. Van 24 tot 30 april wordt ook op Texel de jaarlijkse kollekte ten bate van de asthmabestrijding gehouden. Men is er in geslaagd in alle dorpen kollektrices bereid te vinden met uitzondering van De Cocksdorp. Wie bereid is daar met de kollektebus rond te gaan voor dit goede doel wordt verzocht kontakt op te nemen met de afdeling culturele zaken van het raadhuis. was SDOB iets sterker maar de uitvallen van de SVC'ers leverden veel gevaar op. In deze periode ontliep de SDOB- achterhoede maar ternauwernood een strafschop toen v.d. Star bij een harde charge werd neergelegd. SVC nam de leiding toen de op rechts doorgebroken R. Westdorp alleen op de keeper af kon gaan en hem op het verkeerde been zette. Een snelle SDOB aanval breide de zaak weer recht. Een en ander had tot gevolg dat het spel erg hard werd, iets waar de scheidsrechter te weinig tegen overstelde. Tweede Na wat middenveldspel was het uit eindelijk R. Westdorp, die door de handen van de falende SDOB keeper Cocksdorp aan de leiding bracht. De SVC-ploeg heeft met deze 2— 1 zege de tweede overwinning van het seizoen behaald. Tevoko 4 en Braaf Seahawks 2 tamelijk nerveus. Tevoko kwam de zenuwen echter het eerst te boven en wjst via technisch goed spel regelmatig te sco ren: 15—4. Ondanks een enkelblessure van een basisispeelster kwam Braaf Seahawks in de tweede set terug. Goed blokkend bereikten ze een 2—8 voor sprong. Tevoko time-outs deden het tij keren, maar bij 13-13 kwamen de teams op gelijke hoogte. In een spannende slotfase was het toch Seahawks dat de beslissende punten scoorde. Eenzelfde beeld toonde de derde set, maar daar bleek toch dat Seahawks harder voor de overwinning wilde vechten. Een ver diende 13-15 setwinst was hun deel. Misverstanden en fouten kenmerkten de vierde set. Tevoko wist tot het einde toe een paar punten voorsprong te behou den, waardoor een beslissende vijfde set aan de strijd geknoopt moest worden. Blok Door een goede opslag kon Tevoko een kleine voorsprong opbouwen maar goed blokkend wist Seahawks bij 7-1 langszij te komen. Onder luide aanmoe digingen bouwden de Helderse dames fen een voorsprong. De 15-9 setwinst betekende voor Braaf Seahawks de overwinning. Competitieleider Hugo Mulder kon daarop de Helderse ploeg de kam pioensbeker van de tweede klasse da mes uitreiken. In een beslissingswedstrijd tegen Te voko 2 mag Tevoko 4 alsnog proberen in aanmerking te komen voor promotie wedstrijden. Op het kruispunt Bakkenweg-Ro- zendijk vond een ongeluk plaats waarbij een Ford Transit en een Hanomag vrachtauto beiden aan de linkerzijde schade opliepen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De botsing ontstond toen de op de Rozendijk rijdende W.B. uit Utrecht met zijn bestelbus geen voorrang ver leende aan de voor hem van rechts komende vrachtwagen, bestuurd door de Texelaar D.G.W. De jongenstumploeg van de Texl- se Meersportenvereniging heeft za terdag tijdens de in het Gelderse Olst gehouden Nederlandse kam pioenschappen wedstrijdtumen met minimaal verschil een bronzen me daille gemist. Do Texelse jongens be haalden 108,85 punten. Het als derde geëindigde Amsterdamse DOS ver zamelde er 111. Het kampioenschap werd uiteindelijk behaald door het Friese „Vlugheid en Kracht" (Joure) met 115 punten. Als tweede finishte Heemstede met 113 punten. Het was de eerste maal dat een Texelse afvaardiging aan deze Neder landse kampioenschappen deelnam en er kan met recht gesteld worden dat de ploeg het er goed van af bracht. De jongens turnden een bijzonder goede wedstrijd en met iets meer ervaring was een hogere klassering zeker mogelijk geweest. De kleine foutjes die nu wer den gemaakt kunnen vrijwel allemaal aan zenuwen worden toegeschreven. Indien de moeilijkheidsgraad van de brugoefening iets lager was gesteld had voor de Texelse ploeg een derde of een tweede plaats er zeker ingezeten. Jaco van Trigt behaalde op de rek stok met 8.30 punten een eerste plaats. Rob Voebel verzamelde op dit onder deel 8.25 punten en werd hiermee tweede. Aan dit kampioenschap werd deelge nomen door in totaal 48 jongens. De behaalde punten van het Texelse viertal waren als volgt: resp. naam, klassering, mat, ringen, sprong, brug, rek en to taal. P. Voebel, 8e 7.50, 7.65, 7.50, 6.85, 7.10, 36.60. R. Voebel, 10e, 7.35, 7.45, 6.75, 6.35, 8.25, 36.15. 1 G. Praamstra, 42e, 6.85, 6.40, 5.80, 5.50, 6.25, 30.80. J. van Trigt, 11e, 7.30, 7.85, 6.60, 6.05, 8.30, 36.10. De Schepper van het leven verblijdde ons met de geboorte van onze dochter en ons zusje Renske Johanna (Hanneke) Fa. J. Bostelaar-Stark Kerkstraat 15, Oosterend, 13 april 1978. Een zéér uitgebreide en bijzonder smaakvolle serie geboortekaarten Wij noemen haar Kennemer Kaarten Kollektie Dus: a. s. vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. vh Lange veld endeRooybv den Burg Texel Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Pieter Johannes Wij noemen hem Peter- Jan. Gerard en Ria van der Slikke 16 april 1977 Schilderend 99, Den Burg, Texel. Mede namens mijn kinderen zeg ik u allen hartelijk dank voor de ge toonde belangstelling en medeleven tijdens het heengaan van mijn lieve man, onze vader en opa LUIT SOK Het was voor ons een grote steun en troost. Uit aller naam: I. K. Sok-Moerbeek Den Burg- Texel, april 1978. Na een kortstondige ziekte is van ons heenge gaan onze zeer geliefde vrouw, dochter, moeder en oma Aaltje Plet echtgenote van Jan Schuurman, op de leeftijd van 59 jaar. J. Schuurman kinderen en kleinkinderen. Mijdrecht, 10 april 1978, Van Dijklaan 16 (Post Uithoorn). De teraardebestelling heeft inmiddels plaats gehad te Aalsmeer.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2