VVV Texel steekt landelijk goed af UI MA Alg. ledenvergadering VVV Weer karweitiesaktie Oosterender jeugdclubs Zon. maan, hoog water Ouderen van Oudeschild houden hustocht Recreatiekolonialisme Meer dan alleen een rubberboot Simavi haalde bijna 3,5 mille op VERVOLG VAN PAG.l I VERVOLG VAN PAG.l Rondvraag raadsvergadering Bijzondere dienst in Den Hoorn Dienst voor belangstellenden Windsurfen aan Westerslag Zwemclub blijft nog zelfstandig VRIJDAG 21 APRIL 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 2 Op de algemene ledenvergadering die de WV Texel dinsdagavond in hotel „De Lindeboom-Texel" hield hebben de leden zich uitgesproken om de contributie voor het lopende jaar met 5% te verhogen. Een en ander betekent een extra opbrengst van ongeveer 75.000,— Zowel het bestuur als de dinsdag avond aanwezige leden toonden zich erg tevreden over de resultaten die in het afgelopen seizoen werden behaald ondanks het mindere weer. Bij monde van voorzitter J. P. Kikkert had de WV Texel vooral landelijk gezien een opti maal resultaat en stak in vergelijking met andere VW's goed af. Naast de 5% contributieverhoging hechtten de WV-leden hun goedkeu ring aan het jaarverslag en het finan cieel jaarverslag van 1976/1977. Voorts werd de eerste herziene begroting 1977/1978 vastgesteld. Zwembad Op een vraag van W. F. van Hin thum uit Den Hoorn hoe het zat met de plannen voor een overdekt zwembad op Texel antwoordde de heer Kikkert dat er wat dit betreft veel wensen zijn maar dat niemand nog een definitief plan heeft geformuleerd. Hij moest Van Hinthum toegeven dat vooral waar het de pogingen om tot seizoenverbreding te komen betreft de aanleg van een dergelijke akkommodatie prioriteit zou moeten hebben. Kikkert zag als eerste stap naar de realisering van een derge lijk zwembad dat de gemeente de VW Texel over 25% van de toeristenbelas ting zou laten beschikken. Volgens Kikkert heeft de gemeente niet vastge houden als de destijds gehanteerde regel de VW over 10 cent van iedere ontvangen 40 cent toeristenbelasting te laten beschikken. ,,Nu de toeristenbe lasting is opgetrokken naar 65 cent krijgen we nog steeds 10 cent i.p.v. 25% van 65 cent". De Hervormde en Gereformeerde jeugdclubs van Oosterend houden za terdagochtend a.s. een aktie onder het bekende motto ,,Een heitje voor een karweitje". De jongens en meisjes zullen huis-aan-huis aanbieden allerlei karweit jes te doen. Het geld dat zij hiervoor krijgen (graag wat meer dan het ouder wetse „heitje") zal dienen ter bestrijding van de kosten van het Pinksterkamp. De mensen van Oosterend worden opge roepen alvast een karweitje te beden ken. In de krant van dinsdag werd gemeld dat de gemeente een rubberboot voor de strandbewaking had besteld en dat daarvoor 717.000,— was neergeteld. Er diende aan toegevoegd te worden, dat voor dit bedrag onder andere een rub-berboot is gekocht. Het bedrag 717.000,— behelsde de totale verhoging van de kosten die voor de strandbewa king worden uitgegeven. Voor de onlangs op Texel gehouden kollekte ten bate van het werk van Simavi heeft een totaalbedrag van 73468,64. Gespecificeerd over de ver schillende dorpen was dit: Den Burg 71997,61; De Cocksdorp en Eierland 7245, Oosterend 7360,—, 't Noorden 7117,20; De waal 7135,21; De Koog 7154,52; Oudeschild 7280, Den Hoorn en 't Horntje 7179,10. MEDEDELINGEN SV OOSTEREND Op vrijdagavond om 20.00 uur begint in de SVO-kantine een algemene leden vergadering. J.R. De zon komt 23 april op om 6.27 uur en gaat onder om 20.50 uur; 26 april op om 6.21 uur en onder om 20.55 uur. Maan: 23 april V.M.; 29 april L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 8.21 en 20.40 9.12 en 21.32 9.56 en 22.16 10.35 en 22.54 11.08 en 23.29 0.01 en 11.42 0.31 en 12.15 1.00 en 12.51 1.02 en 13.31 VW-directeur J. W. Dekker beloofde dat een en ander vanuit het VW bekeken zal worden Hij achtte een overdekt zwembad wel haalbaar. Een van de moeilijke punten is echter het vinden van een geschikte plaats. Dekker zegde toe er na het seizoen met verschillende mensen over te gaan praten. Sterren Verschillende leden maakten zich zorgen over de diverse waarderingsken- merken van vakantiehuisjes, bungalows en dergelijke. Met name de exploitant van „De Worsteltent", J. Kooman, wond zich nogal op over zg. 5-sterren bungalows waar Sporthuis Centrum via de radio mee adverteert. De heer Koo man vroeg zich af „of dit nou zomaar kan?" Het bestuur kon er niet veel zinnigs over zeggen omdat in Nederland geen algemene lijn wordt gevolgd waar het de waardering van vakantieverblijven betreft. Er zijn verschillende klasserin gen. De ANWB heeft een sterrenklas sering, het Nationaal Bureau voor loe- risme heeft er een en blijkbaar heeft Sporthuis Centrum zelf een dergelijke aanduiding in het leven geroepen. Over het algemeen waren de leden tevreden over de door de ANWB uitge geven classificatiefolder van vakantie verblijven in de provincie Zeeland. Hier- .„r bij treedt de ANWB op als keuringsin stantie en fungeren de WV's als tus senschakel. Enkele leden waarschuw den er voor dat er altijd niet WV-leden zijn die een dergelijke keuring omzeilen maar daar staat tegenover dat er ook vakantiegangers zullen zijn die per sé een ANWB-goedkeuring wensen. Vooruitzichten Directeur J. W. Dekker antwoordde op een vraag van mevrouw K. Nowak- Kooiman omtrent de vooruitzichten voor dit seizoen dat het weer de groot ste onzekere factor is en blijft. Ongeveer de helft van de vakantiegangers verblijft op de kampeerterreinen. In gaande op de vakantiespreiding voegde Dekker er aan toe dat de vakantiepe riodes in de komende jaren steeds langer zijn. Met het oog op in het bij zonder de Duitse vakantieperiodes zou men in 1981 op een erg lang seizoen mogen rekenen. Bestuursverkiezing Bij de bestuursverkiezing werden me vrouw K. Nowak-Kooiman en B. Bak ker herkozen. Voor de heer C. P. Drijver uit Den Hoorn, die aftredend was en zich niet herkiesbaar had ge steld, werd H. Dros (Den Hoorn) geko zen. De heer Drijver heeft sinds 30 mei 1972 deel uitgemaakt van de WV Texel en treed wegens zijn leeftijd uit het be stuur. Voorzitter J. P. Kikkert dankte de heer Drijver voor het vele positieve bijdragen die hij voor de VVV in de afgelopen 6 jaar heeft verricht. „U maakte een tumultueuze tijd mee. U kwam toen het financieel een beetje moeilijk ging maar mede door uw werk is dat later weer goed gekomen". Vrijdag 21 april Zaterdag 22 april Zondag 23 april Maandag 24 april Dinsdag 25 april Woensdag 26 april Donderdag 27 april Vrijdag 28 april Zaterdag 29 april Aan het strand is het ongeveer een uur eertder hoog water. Donderdag 20 april De Windsurfclub Texel houdt in Dorps huis De Bijenkorf een ledenvergade ring. Aanvang 20.00 uur. In Hotel De Zwaan beginnen om 20.00 uur biljartwedstrijden in het kader van de Denksportvijfkamp. Vrijdag 21 april In „Bethel" houdt de Herv. Jeugdclub van Zuid-Eierland een bonte avond. De toegangsprijs is 72, en de avond begint om 20.00 uur. In dorpshuis „De Waldhoorn" in Den Hoorn begint om 20.30 uur de jaarver- gedering van D.E.K. In het raadhuis wordt om 17.00 uur een zitting gehouden van het hoofdstem bureau Texel om de geldigheid van de kandidatenlijsten voor de gemeente raadsverkiezingen vast te stellen. In hotel De Zwaan beginnen om 20.00 uur biljartwedstrijden in het kader van de Denksportvijfkamp. Zaterdag 22 april In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp begint om 19.30 uur een gym- uitvoering van SVC-gymnastiek. 's Morgens wordt door leden van de Hervormde en Gereformeerde Jeugd club in Oosterend een karweitjesaktie ten bate van het jeugdwerk gehouden In Hotel De Zwaan beginnen om 20.00 uur de finales in het kader van de Denksportvijfkamp. De spelonderde- len zijn biljarten, bridge, schaken, dammen en klaverjassen. Maandag 24 april In het „Vrouwenhuis" (Café De Spyker, Den Hoorn) begint om 20.30 uur een feministische avond met een gast spreekster uit Amsterdam. Dinsdag 25 april In de NMB-Bank aan de Binnenburg wordt in verband met de onlangs ge realiseerde vergroting en vernieuwing van de bank, van 16.00 tot 18.00 uur „open huis" gehouden. In de Landbouwschool te Den Burg begint om 20.00 uur een praatavond van de Vrouwenbond NW. In Hotel De Lindeboom-Texel begint om 20.00 uur een jaarvergadering van Woningbouwvereniging. VASTE DATA Elke woensdag vanaf 15.00 uur bejaar denzang in De Hollebol. Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland sche Huis. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Dennenoord aan de Grensweg. In „De Hollebol" houdt de heer N. Nag- tegaal op dinsdag-, woensdag- en donderdagochtend van 10,00 tot 12.00 uur spreekuur voor 65 ers. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoesstraat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangelistenpaar Jan en Paula Brou wer. In het gebouwtje van de Hervormde gemeente te De Cocksdorp kunnen iedere donderdag boeken worden geleend van 15.30 - 16.30 uur en van 19.00 - 20.00 uur. Elke maandagavond 20.00 uur bridgen in „De Lindeboom-Texel". Slankelijnclub komt op maandagavond bijeen in „De Witte Burcht", aan vang half acht. kunnen bouwen. Anders ontstaat straks een zeer eenzijdig beeld wat de aangeboden onderkomens betreft. Een tekort aan hotelruimte en een teveel aan appartementen zit er dik in. Weijdt was van mening dat men op Texel weinig wijzer wordt van de tweede woningen. „Als de eigenaars er zelf gebruik van maken gebeurt dat in de weekenden buiten de zomer en ze komen dan met van huis meegebrachte levensmiddelen, terwijl zij in de zomer hun huis aan andere toeristen verhu ren. In elk geval gaan de revenuen naar het vasteland". Kolonialisme Kees Koorn van het CDA noemde dit verschijnsel „recreatiekolonialisme" dat evenals het gewone kolonialisme niet meer in deze tijd past. Koorn was het er echter niet mee eens dat het RST appartementencomplex niet mooi zou worden. „Veel mooier dan de hotels „Bos en Duin" en „De Pelikaan" die ook aan de bosrand staan, maar veel hoger zijn". Hij vond dat toch maar ge probeerd moest worden het RST-plan te laten doorgaan. Jan van Asselt van Texels Belang konstateerde dat B. en W. hun oor spronkelijke voorstel onvoldoende hebben voorbereid. „Anders zouden ze nu niet voorstellen de zaak weer te schrappen". Van Asselt had nooit heil gezien in de RST-appartementen. Hij was tegen het inruilen voor andere akkommodatievormdn en had nog een ander argument: een hotel biedt veel meer werkgelegenheid. Gerard van der Kooi van de WD hul digde een andere gedachte dan zijn fraktiegenoot-wethouder. Hij vond het geplande complex te hoog en te mas saal en zag geen mogelijkheden om dat te verbeteren. Van betekenis voor de slechtweervoorzieningen achtte hij de appartementen ook niet, want er is slechts een klein openluchtzwembad bij gepland. Voor de RST was hij wel blij dat het niet doorging want het zou een bron van jarenlang verlies zijn gewor den. Dat zou ongetwijfeld ten koste gaan van andere RST-plannen waar Van der Kooi wél fidutie in had, zoals de 144 appartementen nabij de Nikadel, gecombineerd met luxueuze, uitgebrei de bad- en andere voorzieningen. Poging tot bedonderen In de Ned. Hervormde kerk van Den Hoorn vindt op zondag 23 april een bijzondere dienst plaats waaraan wordt meegewerkt door het jongerenkoor „The Messengers" o.l.v. Jan Beijert. Het thema van de dienst, die wordt geleid door ds. J.J.H. Hoekstra is „Christenen, opgewekte mensen?". Aanvang 9.30 uur. In de Gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg wordt op zondag avond 23 april een kerkdienst gehouden in het kader van de serie; „Diensten voor Belangstellenden". Het thema van de dienst is „Wat is het je waard?" Muzikaal zal er velerlei medewerking zijn: het gemengde koor „Soli Deo Gloria" o.l.v. Jan Beijert, het combo van het jongerenkoor „The Messen gers", terwijl organist K. Brouwer de samenzang zal begeleiden. Aanvang van deze bijzondere kerkdienst is zeven uur, terwijl vooraf samenzang is. De kerkdeuren zijn reeds open vanaf half zeven. De dienst wordt geleid door ds. H. Douwes. Op dinsdag 2 mei houdt de afde ling Oudeschild van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen een bustocht over Texel. Bezocht wor den onder meer het Nioz-complex en het Scheepvaartmuseum in Den Hoorn. De bus vertrekt 's middags om 13.30 uur van dorpshuis 't Skiltje. Het is de bedoeling om 17.30 uur weer in Oude schild terug te zijn. Het programma van deze middag luidt als volgt: bezoek aan het Nederlands Instituut voor On derzoek der Zee met rondleiding en koffie in de kantine. Het gezelschap zal hier onder andere de bassins bezichti gen. Na afloop hiervan gaat men naar Den Hoorn waarna een rondrit over het eiland gemaakt wordt. Belangstellenden voor deze bustocht kunnen zich tot uiterlijk vrijdag 28 april opgeven bij de bestuursleden van de afdeling Oudeschild, telefoon 3298, 4094, 4087, 2792 of 2689. Fridt Blanken zei dat de gemeente krachtig tegen de uitverkoop van re creatiewoningen moet optreden als dat mogelijk is. Hij achtte in dit geval optreden niet mogelijk. „We moeten niet zelf een fout maken bij het bestrij den van een foutief verschijnsel". Blanken riep het college tegen zich in het harnas door de maquette die van de 81 appartementen was gemaakt als een vorm van bedrog te kwalificeren. Volgens hem waren de boompjes die erbij waren gezet veel te groot uitge voerd. „De gebouwen zijn schaal 1:200 en de bomen 1:100. Het is-een poging geweest om de commissie ruimtelijke ordening te bedonderen. Gelukkig hebben de ambtenaren in de vergade ring daarop gewezen". Het college wees de beschuldiging krachtig van de hanc Nauta zei dat de boompjes wat groter mochten zijn omdat het terrein waarop zij staan in werkelijkheid hoger is gelegen. „Door grotere boompjes te gebruiken is een juist beeld verschaft". Ook Westdorp noemde de opmerking van Blanken „bij de kant langs" en sprak zijn vertrouwen uit in de bedoe lingen van de RST. J. C. Dros was het echter met Blanken eens. „Die maquette deugde niet. Dat hebben de ambtenaren zelf gezegdI" Wethouder Nauta zei ontroerd te zijn door het vertrouwen dat Dros plotseling in amb tenaren stelde Voorbeeld De wethouder gaf een voorbeeld van de ongewenste ontwikkelingen die zich met recreatief onroerend goed kunnen voordoen. Hij wees op de 55 apparte menten aan de Schumakersweg waar mee (ook vóór de bouw) enorm is gespeculeerd. Het terrein veranderde niet minder dan zeven keer van eige naar. Alle verkopers werd er aanmerke lijk beter van. De grond werd in 1962 gekocht voor 712.000,—. Na de trans- akties was dit bedrag tot 7580.000,— opgelopen. Gebouw met grond hebben tenslotte 73,5 miljoen gulden gekost. De appartementen worden nu verkocht voor 7130.000,— wat een totale waarde van zeven miljoen gulden in houdt Die vier miljoen winst die se dert het begin is gemaakt, is op de verkeerde plaats terecht gekomen, zo stelde Nauta, zodat het niet gebruikt kon worden voor dringend noodzakelij ke kwaliteitsverbetering. De huurprijs van de geplande RST-appartementen was ook niet laag maar daarvan kwam ten minste een behoorlijk maatschappe lijk rendement. Het is dus van het hoogste belang dat de gemeente alle middelen aangrijpt om speculatieve verkopen te voorkomen. Vooral daarom speet het hem dat het RST-plan niet kon doorgaan. Ook in tweede lezing voerde de raad het woord, zonder dat daarbij nog nieuwe gezichtspunten naar voren kwa men. bedrijven. Officieel is het thans nergens toegestaan en er is ongetwijfeld be hoefte aan. Westdorp merkte op dat ook de ponyclub heeft gevraagd om een oefenterrein. Zowel de belangen van de ponyruiters als die van de gemotoriseer de jongelui hebben de aandacht van het college. Vreemde sprongen Henk Beumkes vergeleek de heer D. Stoll uit Den Burg met een kat in het nauw die vreemde sprongen maakt, voor Stoll niet rooskleurig uit want tot agrariër erkend te worden zodat hij aan het Schilderend te Den Burg een boe renbedrijf kan stichten met de daaraan verbonden bouwmogelijkheden. Omdat hij dringend ruimte nodig had begon hij onlangs clandestien met de bouw van een romneyloods, maar de gemeente trad op en legde de bouw stil. Het ziet er voor Stoll niet rooskleurig uit wat tot dusver willen de agrarisch deskundigen hem niet als echte agrariër erkennen, zodat hij ook geen agrarisch bouwblok in het bestemmingsplan krijgt. Zijn vee is inmiddels onder dak gebracht bij zijn buurman Brandsen. Wethouder Zuide- wind merkte op dat de gang van zaken niet alleen voor Stoll maar ook voor de gemeente een lijdensweg is. In ieder geval moet Stoll de clandestiene loods opruimen, anders doet de gemeente het opzijn kosten. Jan van Asselt van Texels Belang had in februari geklaagd over de gebrekkige medewerking die de heer Beumkes in Den Hoorn krijgt bij de herbouw van zijn in juli 1976 verbrande schuur. Het had blijkbaar niet gebaat want Beumkes heeft nog steeds geen vergunning, wat samenhangt met de extra zorgvuldig heid die de autoriteiten willen betrach ten in verband met het beschermd dorpsgezicht van Den Hoorn. Beumkes had onder meer te horen gekregen dat hij een ander soort dakplaten moet toe passen. Van Asselt vroeg zich af of de daarmee gepaard gaande meerkosten niet voor rekening van de gemeente moeten komen. Westdorp had een somber bericht: ook de jongste aanvraag om een bouwvergunning is afgewezen. Van Asselt deed voorts een suggestie om het gebruik van het Krimbos te stimuleren door de toegang ervan te verbeteren. Het pad moet worden ver hard; het is nu een modderige rommel. Westdorp beloofde ook hiervoor aan- dacht. Jan Witte van het CDA kon geen antwoord krijgen op zijn vraag of de commissie die zich met de toepassing van de zg. bijdrageregeling, al aan het werk is en of al resultaten kunnen worden gemeld. J.C. Dros wees op het gebrek aan bouwgrond en vond het bespottelijk dat geen bouw wordt toegestaan in de reeds goedgekeurde bestemmings plannen in Eierland. Hij vond dat in de woningmarktenquête een vraag had moeten voorkomen om te kunnen vast stellen of mensen bereid zijn zich in Midden- of Zuid-Eierland te vestigen. Volgens hem wil men best naar Eier land. Nauta noemde de bestemmings plannen van Eierland achterhaald en wees op het voorbereidingsbesluit waardoor het zelfs niet meer mogelijk is te bouwen op plaatsen, waar dat vroe ger in principe wel was toegestaan. Het ziet er niet naar uit dat in de nieuwe bestemmingsplannen ruimere bouw mogelijkheden zullen worden geboden; dat zou strijdig zijn met het beleid dat is gericht op woningbouw in de echte' dorpen zodat het voorzieningenniveau daarvan zo goed mogelijk kan blijven. Dros klaagde er ook over dat de notulen van de gemeenteraadsvergadering doorgaans veel te laat worden gemaakt. Hij raadde de ambtenaren aan dit kar weitje voortaan direct na de vergadering te doen. Uit eigen ervaring wist hij dat het dan het snelste klaar is. Westdorp keek er minder makkelijk tegenaan. Op het raadhuis is (mede in verband met vacatures) zoveel werk dat de typistes overbelast raken. Werkgelegenheid Dros vond dat het gemeentebestuur onvoldoende meewerkt aan vestiging van nieuwe bedrijven. De commissie vestiging bedrijven, waarvan hijzelf lid is, is al twee jaar niet bijeen geweest. Alleen in Oudeschild is industrieterrein aangewezen. Onlangs wilde een jonge industrieel zich op Texel vestigen maar niet in Oudeschild. Volgens Dros had men deze man tegemoet moeten ko men. men. Zuidewind vertelde dat voor het (nog niet ontsloten) industrieterrein in Oudeschild behoorlijke belangstelling bestaat. Hij erkende dat hij als voorzitter van de industriecommissie in gebreke was gebleven, maar of wél regelmatig vergaderen verschil zou hebben ge maakt, betwijfelde hij. Mosselen Zuidewind liet blijken nog niet alle hoop te hebben verloren wat betreft vestiging van mosselindustrie. Het hangt onder meer af van een definitieve beslissing over het schelpdier- onderzoek van het RIVO op Texel. Dit instituut zou volgens de oorspronkelijke plannen worden opgeheven met als streefdatum 1 april j.l. Tegen het plan tot opheffing is verzet gerezen van de zijde van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Als de verwaterplaats in Het Horntje aan het NIOZ zou worden over gedragen (wat de bedoeling schijnt te zijn) kan men alle hoop wel laten varen. Maar het is ook mogelijk dat de verwa terplaats gaat functioneren ten behoeve van een plaatselijke mosselconserven- industrie; de capaciteit is daarvoor groot genoeg. Het heeft er even naar uitge zien dat iets dergelijks zou lukken. Bij wijze van proef zou de verwaterplaats voor een jaar worden gehuurd maar door allerlei vertragende omstandighe den trok het bedrijfsleven zich terug en was de zaak voorlopig van de baan. Een ongelukkige rol speelt wel dat de Zeeuwen „als de dood" zijn voor ves tigen op Texel. Toscultuur Bert Weijdt zag geen heil in een plaatselijke mosselindustrie die gebas- seerd is op een kunstmatige verwater- plaats. Zo'n verwaterplaats is duur en vraagt veel energie. Veel practischer is het zg. verticaal verwateren van mosse len in schepen. Veelbelovend vond Weijdt de proeven die enkele Texelse vissers momenteel nemen met de zg. troscultuur van mosselen. De mosselen worden daarbij als jonge dieren in netten in het water gehangen en groeien daar, op geruime afstand van de vuile zee bodem. Zo ontstaat een superieure kwaliteit die veel opbrengt. Verwateren wordt overbodig. Weijdt vond dat de gemeente moet nagaan of de troscul tuur op Texel van de grond kan worden gebracht. Met de Zeeuwen heeft men dan niets te maken; het wordt een aangelegenheid van uitsluitend Texe laars. Dros: „Kijk, zoiets had ik nou besproken willen hebben in een ver gadering van de commissie vestiging bedrijven". 'ondernemers-aktiviteitenl Het de laatste jaren steeds popu lairder .-wordende windsurfen zal binnenkort ook aan de binnenkort ook aan de Noordzee kant van Texel beoefend kunnen worden. Bij het strandpaviljoen Westerslag neemt vanaf Hemelvaartsdag (4 mei) strandex- ploitant Henk Koopman vijf wind- surfplanken in gebruik. Het betreft hier zgn. „schoolplan ken" van Zwitsers fabrikaat. Volgens Henk Koopman behoren deze planken (merk Mistral) tot het beste wat er op dit gebied te koop is. Naast de praktijkplanken wordt er op 4 mei ook een op het strand geplaatste windsurfsimulator in gebruik genomen. Met dit toestel kan letterlijk en figuurlijk „droge training" worden uitgevoerd. De op deze simulator bevestigde plank staat op een hoogte van ongeveer 50 cm boven de grond. Men wordt er door in de gelegenheid gesteld al naar gelang de wind op het moment is voor over, achterover en zijwaarts te bewegen zonder dat er veel kans is dat men op de grond terecht komt. - Zowel de windsurfplanken als de simulator vormen een uitbreiding van de uit vier catamarans bestaande Hobie Cat zeilschool, die Henk Koopman aan het Westerslag exploiteert. Koopman heeft momente^ tevens de beschikking over een 350 m2 grote loods op het industrieterrein aan de Maricoweg in Den Burg, waarin hij in de winter berging van zeilboten e.d. verzorgt. In dezelfde ruimte zijn tevens zeilaccessoires te verkrijgen. In samenwerking met de leden van de kustzeilvereniging Westerslag wordt medio juli een open dag gehouden waarop de nieuwe windsurfplanken en de simulator gedemonstreerd worden. Zwemvereniging TX 71 heeft vrij dagavond besloten zich voorlopig niet aan te sluiten bij de Meers por tenvereniging Texel omdat daardoor de contributie te veel zou moeten stijgen. TX 71 blijft echter streven naar aansluiting bij de MST. Vermoe delijk zal een en ander in 1980 zijn beslag krijgen. De leden van de Texelse zwemclub kwamen tot de konklusie dat de contributies die momenteel 725,—, 730,— en 735,— per seizoen (22 weken) bedragen bij aansluiting zouden komen op 72,50 per week. Deze contri butiestijging achtte men voor TX 71 niet haalbaar. Tijdens de in het Starkenburgh-zaal- tje gehouden bijeenkomst werd een TX 71 commissie opgericht. Als leden wer den gekozen: Anke van Trigt, Petra van der Vis, Jan Hopman, Jolanda van Tunen, Angeline Smit en Fred van Heerwaarden.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2