m Einde voetbalseizoen LAGE RU KOSSEN ERD KAMPIOEN Spigt winnaar llartcompetitle „ABBA, the movie" programma MST-eilandcompetitie zon. maan. hoog water w. Sangers brak been Prognoses Ut LAND f BOUW tandje om Texel op 20 mei Seniorentoernooi S.V. De Koog Zomeravondvoetbal ZDH 3 won Veel animo voor wijk tegen wijk-spel Burgerlijke stand Voorlichting over schapenverordening Geslaagd toernooi 't Swarte Schaep Molen draait weer I DAG 12 ME11978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 igerij Kossen is dinsdagavond defi- kampioen geworden in de eerste s heren van de eilandcompititie ybal. In de tweede klasse dames de titel voor nokanto. de overige wedstrijden waren vinningen weggelegd voor Strends Dros Bakkerij en Fam. Witte. In tweede klasse heren versloeg ids-End Texelstroom 1 door vooral erde en beslissende set met een ekende stand (15—4) op ziin naam sngen. 3S Bakkerij (2de kl. dames) klopte B A met 2—1 en Fam. Witte in de eerste klasse heren de lende wedstrijd tegen Molenkoog Bens met 2—1. hamburgers werden deze week oegekend. Volgende week is deze :ionele premie voor de ploeg die de fraaiste shirts in het veld :hijnt. Gerichter spel de eerste set wist Texelstroom 1, lamelijk dankzij matig spel van ids End 1, een ruime 6—1 voor- ïg te nemen, in de loop van de set Strends End beter te draaien, .aanvallen werden gerichter en ze en terugkomen ondanks fel verzet Texelstroom. Op een gegeven ent werd het zelfs 12—10 voor ids End. Toch was het Texelstroom Ie teugels in handen nam en de set keer met 15—12 uitmaakte. In de de set waren de teams volledig aan *1' irdag 20 mei wordt de jaarlijkse iltocht rond Texel gehouden, ge- iseerd door de wandelsportvereni- Het Gouden Boltje". Gestart kan in tussen half zeven en zeven uur irgens op de veerhaven van 't je. Deelnemers van het vasteland n dus gebruik maken van de boot i 6.35 uur uit Den Helder vertrekt. inschrijfgeld bedraagt bij voorin- ing f6, per deelnemer. Leden NHWB en aangesloten bonden 1 70,50 korting. Voor voorinschrij- in nadere inlichtingen kan men t bij H. Ploeger, Beatrixlaan 66 te urg of C. A. de Grave, Grensweg i Burg, telefoon (02220) 3552. De lijkheid tot voorinschrijving eindigt mei. Daarna wordt het inschrijf- let 71,— verhoogd. srband met de herinnering, die na wordt uitgereikt, moeten dege- lie zich laten inschrijven opgeven 'aak zij eerder aan het rondje n meegedaan. Deelnemers moe- n bewijs van medische goedkeu- unnen tonen, niet ouder dan 3 iet wandelen geldt een minimum- id van 5 en een maximumsnelheid h km per uur. Halverwege (bij de ten) en op driekwart van de route schild) is een verplichte rust- Gedurende de tocht worden dê lars begeleid door Rode Kruis- I. Overtollige bagage of kleding n tijdens de tocht kwijt in de ito's. elkaar gewaagd. De stand ging gelijk op tot 11 10. Toen trad er kortsluiting op bij de jongens van de centrale. Er werd ineens onzuiver gespeeld, zodat Strends End toch nog een vrij gemakkelijke 15—11 overwinning kon boeken. Door dit succes gesterkt ging Strends End in de derde set goed van start. Texel stroom wilde nog wel, maar was tegen dit geweld niet meer opgewassen. De uitslag van 15—4 wekte dan ook bij niemand verbazing. Jeugdig enthousiasme Gyvo B en A had het in de tweede klasse dames moeilijk tegen het jeugdi ge enthousiasme van Dros Bakkerij. Ging in de eerste helft van de eerste set de stand nog gelijk op, in de tweede helft was het Dros Bakkerij dat toch het betere van het spel had. Met leuke aanvallen en een goede verdediging kon Dros Bakkerij doordrukken naar een 15—9 overwinning. In de tweede set ging Gyvo B en A er wat steviger tegen aan. Zo konden ze Dros Bakkerij nog aardig in bedwang houden. In de eindfase van deze set wist Gyvo via een paar goede aanvallen zelfs nog een 15-12 overwinning in de wacht te slepen. Het leek wel alsof Gyvo B en A in de 2de set hun krachten helemaal verbruikt hadden. Dros bakkerij had in de derde en beslissende set dan ook geen moeite om met 15—2 te winnen. Sterke aanval In de eerste klasse heren speelde Molenkoog tegen Fam Witte. In de eerste set speelde Molenkoog aanval lend erg sterk. Fam. Witte had hier weinig verweer tegen en moest dan ook toezien dat Molenkoog een gemakke lijke 15—4 overwinning behaalde. In de tweede set nam Molenkoog het iets te gemakkelijk op, wat men zich tegen een team als Fam. Witte nooit kan permitte ren. Deze konden namelijk in hun spel komen, wat Molenkoog duidelijk ner veus maakte. Er kwamen in hun verde diging steeds meer fouten voor. Zo kon Fam. Witte steeds verder uitlopen en deze set met 15—8 op hun naam brengen. In de 3de set gaven beide teams elkaar geen duimbreed toe. Voor elke punt werd hard geknokt en de strijd ging dan ook gelijk op. Het was uitein delijk Fam. Witte, dat de zenuwen het beste in bedwang hield en de set met 15—12 in hun voordeel wist te beslis sen. Lt de traditionele vijfkamp werd mei de jaarlijkse dubcompetitie biljartclub De Zwaen afgesloten. Afsluitende treffen leverde een winst op voor H. Witte (St. lus). Hij behaalde maar liefst punten. competitie leverde een overwin- bp voor H. Spigt. Hij nam op 11 rber de leiding in handen en deze niet meer af. Hij verzamelde te competitie in 26 partijen 1259 boles in 629 beurten I afsluitende vijfkamp van 2 mei Aid uit de onderdelen: libre, band honderden, tien over rood en snden. Door het aantal te maken in laag te houden konden de wed- in van deze vijfkamp in een erg Bmpo worden afgewerkt. Wat be de competitie moest een aantal dit jaar (onder andere door stu- verstek laten gaan. Het volgend Bn zal weer op normale sterkte Bn gespeeld. eindstand van competitie 1977/78 resp. gespeeld, gewonnen, verlo- lelijk, matchpunten, gemiddelde: Jligt 26 20 6 0 40 2,00 fesboer 26 15 11 0 30 1,32 [d. Wetering 26 15 11 0 30 1,25 Vessels 26 13 12 1 27 0,99 Vitte 26 12 12 2 26 1,71 Vers 26 13 13 0 26 1,22 linit 26 12 14 0 24 0,95 likker 26 10 15 1 21 1,15 Ijn Sambeek 26 8 17 1 17 1,15 Het was door de tomeloze populatiteit die de Zweedse popgroep Abba nu enkele jaren heeft, niet eenvoudig een goede film in elkaar te draaien, die dan ook nog diezelfde populatiteit van Abba tot onderwerp heeft. Moeilijkheden op alle fronten dus. Zelfs regisseur Lasse Hallström kreeg het er diverse malen warm van, omdat de veiligheidsmensen die het viertal van de buitenwereld moesten afschermen hem niet kenden. Om Anni-Frid Lyng- stad, Agneta Faltskog, Benny Anderson en Björn Ulvaeus in de door veiligheids mensen afgegrendelde ruimtes te vol gen moest hij diverse malen moeilijke minuten doormaken. Hij heeft het ech ter overleefd, trouwens de groep zelf ook. Gelukkig maar.... De film, die er tenslotte na al die heisa uitrolde, is van donderdag tot en met dinsdag in het City theater te zien. De titel (het kon niet eenvoudiger) is „Abba, the movie". Wat we er in voor ogen krijgen, komt neer op een dag (en wat voor een) uit het leven van Abba en van de Australi sche disc-jockey, die voor zijn radio station een exclusief interview moet maken. De goede man raakt, omdat hij iets dergelijks nog nooit van zijn leven heeft gedaan, lichtelijk in paniek. Hij tracht de zaak zo goed mogelijk op te lossen. Veel moeite zou hem dit niet moeten kosten omdat een blik in een van de vele platen- en boekenwinkels voldoende zou zijn geweest om genoeg over de Abba-leden te weten te komen. Onze disc-jockey is zo iemand niet. Hij pakt het expres moeilijk aan en tracht tot de Zweedse jongelui door te drin gen. Een uitdaging, want hij is een van de velen die het proberen, maar hem lukt het tenslotte toch. Contact met ,,Abba" en veel komische situaties. Kortom een film, die vooral voor de jeugd het bekijken waard zal zijn. De deur staat dan ook open voor belang stellenden van alle leeftijden. ZATERDAG 13 MEI 1978: Texel 4-SRC 7, 14.30 uur In de eerste nachtvoorstelling die het Citytheater voor dit seizoen op het programma heeft staan, wordt vrijdag de harde oorlogsfilm „Helden zonder glorie" gedraaid. Deze rolprent is een afspiegeling van de door Norman Mailer geschreven roman „The naked and the dead". Het verhaal dat werd verfilmd door de tamelijk onbekende Raoul Walsh, heeft een voldoende portie spanning in zich voor enkele uren kijkgenot. „Helden zonder glorie" handelt over een groep soldaten die een invasie moet uitvoeren op een door de Japan ners bezet eiland. De groep wordt geleid door de „harde" sergeant Croft, ge speeld door Aldo Ray. Hij wordt ervan beschuldigd het prettig te vinden om te doden. Deze oorlogsfilm, waarin veel aktie, spanning en realisme zit, is toegankelijk voor iedereen, die 12 jaar of ouder is. De ABBA-film. die deze week in het avondprogramma zit, wordt zondag middag ook voor de jeugd vertoond. Aanvang 15.00 uur. De zon komt 14 mei op om 5.49 uur en gaat onder om 21.25 uur; 17 mei op om 5.44 uur en onder om 21.30 uur. Maan: 15 mei E.K.; 22 mei V.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: Vrijdag 12mei 0.44en 12.19 Zaterdag 13 mei I.OOen 12.49 Zondag 14mei 1.17en 13.20 Maandag 15 mei 1.53 en 13.59 Dinsdag 16 mei 2.43 en 14.59 Woensdag 17 mei 3.55en16.17 Donderdag 18 mei 5.15en 17.42 Vrijdag 19 mei 6.33 en 19.02 Zaterdag 20 mei 7.43 en 20.09 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Programma dinsdag 16 mei: Veld A heren: 18.30 uur Jozefschool-Gamma D. Hoogendijk 19.10 uur Gempo-Texelstroom 1 J. Driehuis 19.50 uur Dros Bakkerij-Smash '68 J. Pijlman 20.30 uur Gamma-Teso Marsdiep K. Dros 21.30 uur Grooten Slock-Fam. Witte B. Staal 21.50 uur Molenkoog-Timmers Bakkerij H. Witte Veld B dames en heren: 18.30 uur Molenkoog-Mode Beekman mevr. Seegers 19.10 uur Beerebar-Timmers bakkerij A. Joosten 19.50 uur Lois-Tevoko A N. Roeper 20.30 uur Bakkers Ijzerhandel-De Rog Fr. Androg 21.10 uur Texelstroom-Teso Marsdiep L. Bakker Veld C heren: 18.30 uur LBO-Bremer mevr. Van Diesen 19.10 uur Strends End 2-LBO A. de Vries 19.50 uur Electrohuis-Bremer S. Oosterhuis 20.30 uur Texelstroom 2-Gr. Slock 2 K. Bremer 21.10 uur Teso Texelstroom-Bremer J. Koning 21.50 uur Bremakker-Gr. Slock 2 D. Kooiman Scheidsrechters en teams worden nogmaals verzocht tien minuten voor de aanvang van de wedstrijden aanwezig te zijn. Onnodig oponthoud kan hierdoor vermeden worden. Op tweede pinksterdag organiseert S.V. De Koog een groot toernooi. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: 10.50 uur De Koog-De Cocksdorp 11.40 uur Watervogels-Tex. Boys 12.30 uur Winkel-De Cocksdorp 13.20 uur Waard '75-Watervogels 14.10 uur De Koog-Winkel 15.00 uur Tex. Boys-Waard '75 15.40 uur nr. 3 poule A-nr. 3 poule B 16.20 uur nr. 2 poule A-nr. 2 poule B 17.00 uur nr. 1 poule A-nr. 1 poule B. De wedstrijden duren 2x20 min. zon der rust. Uitslagen week 2: Memo-CVI 1—0 (gestaakt) Jonge Agrariërs-De Waal 2—0 Casino 2-De Muy 1—3 Programma week 4: Dinsdag 16 mei: 10.00 uur RWS-De waal 20.15 uur Memo-Jelleboog Vrijdag 19 mei: 19.00 uur Reizenboetiek-Casino 1 20.15 uur JKM-De Zwaan In dit programma zijn geen wijzigin gen ten opzichte van het voorlopig pro gramma. Het nog steeds niet uitgespeelde ZDH 3 won dit weekend van het Kol- homse Kaagvogels 4. De wedstrijd eindigde in een 6—3 stand voor ZDH. Nadat de uitwedstrijd tegen deze strijdbare formatie met 1 —0 verloren was hadden de Hoornders er aanvan kelijk een hard hoofd in over de wijze waarop de match nu zou aflopen. Voor de rust kwam de thuisploeg al op een 5—0 voorsprong. Na de hervatting slaagden de Noordhollanders er nog wel in 3 goals te scoren maar de kans op een gelijk spel of een overwinning was toen eigenlijk al verkeken. Het derde team van de Hoornders rest nu nog wedstrijden tegen Succes, Hippolytushoef (thuis) en Oudesluis (uit). Zaterdagavond verloren twee ZDH- combinaties vriendschappelijke wed strijden. Van het Winterwijkse Ratum werd met 0—2 verloren en Blauw- Blauw uit Enschede bleek mat 4—5 de betere ploeg. In Oudeschild werd zaterdag het jaarlijkse wijk tegen wijkspel (Oost tegen West) gespeeld. De belangstelling van de zijde van de deelnemers was groot. Vooral bij de jeugd was de opkomst indrukwekkens. De beker werd voor de derde keer door Oost gewonnen en werd definitief eigendom. Oost won nl. 197 punten tegen west 196. De buitenopdrachten bestonden uit touwtjespringen, autoped rijden, ver kleed hardlopen, hoepelen, steltlopen en hardlopen. Voorts het samenstellen van een huisorkest en het uitvoeren van een polonaise, het inrichten van een pannekoekenkraam en het bakken van pannekoeken, het samenstellen van een klaverjasploeg en een ,,punk"groep. Ook het opvoeren van een toneelstukje, het maken van een boeket bloemen en het samenstellen van een zo groot mogelijk koor hoorde tot de opdrachten. De jury werd gevormd door de heren Jansen, Kaper en Van Poelje. De wijk West stond onder leiding van Greet Timmer en Theo Boom en de wijk Oost onder Marja Keijzer en Tini Zuidewind. In de wedstrijd tussen de in de zomer- avondvoetbalcompititie uitkomende ploegen Memo en CVI brak de voor Memo uitkomende Willem Sangers op drie plaatsen zijn enkel. Het ongeval deed zich voor zonder dat daarbij van ruw spel sprake was. Sangers kwam bij een botsing op een ongelukkige manier op het veld terecht. De wedstrijd tussen Memo en CVI werd bij een 1—0 stand gestaakt en zal (indien noodzakelijk) later uitgespeeld worden. van 6 april t/m 2 mei 1978 Geboren: Petra Janske Tessel, dv. Norbertus M. J. A. Dankers en Gertru- da M. J. E. Willems; Ronald, zv. Robert Marreveld en Geertruida A. Stoop; Lesley Hendrikus Cornells, zv. Hendrikus^/ Krop en Ingrid A. Hen- nink; Danielle, dv. Rein H. de Vreugd en Johanna W. Kuijt; Maya, dv. Jelle S. Pekel en Hiske A. de Boer; Renske Johanna, dv. Jacobus Bostelaar en Gesina Stark; Pieter Johannes, zv. Gerard van der Slikke en Martha M. van Heerwaarde; Anita, dv. Kornelis de Weerd en Jantje Gruppen; Jitze Niels, zv. Sietse J. Betsema en Anna M. G. Zoetelief; Erik Johan, zv. Johan J. Witte en Libberdina van der Star; Dirk- Jan, zv. Pieter Huizinga en Geertje C. Dral; Sanny, zv. Willem Zegel en Anna E. Boom; Martijn, zv. Karl-Josef Stein- rücken en Sophia C. Wannet; Nastasja, dv. Cornelis D. Koopman en Hendrika C. J. de Vries. Ondertrouwd: Michiel G. Boogaard en Romkje van Kooten. Overleden: Elisabeth de Wit, ev. Hal- sema, oud 63 jaar, wonende te Gerrist- land; Fabian Kampstra, oud 2 jaar, wonende te Oost; Houkje S. Zeinstra, ev. Bakker, oud 69 jaar, wonende te Den Burg; Cornelia Hopman, wv. Dijt, oud 83 jaar, wonende te Den Burg; Petrus N. Zijm, oud 58 jaar, wonende te Den Burg; Pieter Keijser, oud 86 jaar, wonende te Den Burg; Marretje Kikkert, wv. Eelman, oud 90 jaar, wonende te Den Burg; August J. Slik ker, oud 21 jaar, wonende te Den Burg; Anna A. Flens, wv. Van der Meulen, oud 81 jaar, wonende te <J)en Burg; Neeltje Smit, wv Witte, oud 84 jaar, wonende te Den Burg; Hendrikus van Uden, oud 72 jaar, wonende te Den Burg; Jan Klomp, oud 70 jaar, wonen de te De Cocksdorp. Het ziet er naar uit dat het na het komende pinksterweekeinde volledig af gelopen is met de wedstrijden, die in het seizoen '77/'78 in het kader van de verschillende competities gespeeld moesten worden. Het vierde elftal van S.V. Texel speelt zaterdag 13 mei thuis de laatste compe titiewedstrijd tegen SRC 7. Verwacht wordt dat het dit maal tamelijk moeilijk zal worden voldoende spelers bij elkaar te krijgen. Het is te hopen dat er wel voldoende S.V. Tesselaars opkomen, omdat de vereniging anders een boete boven het hoofd hangt en de wedstrijd later in Schagen gespeeld moet worden. Vanaf 10.00 uur wordt zaterdag op de S.V. Texelvelden een pupillentoernooi gehouden. De B-junioren gaan met de boot van 10.05 uur naar Limmen. Op maandag 15 mei (tweede pinkster dag) vindt een B-juniorentoernooi plaats en de eerste wedstrijd daarvan begint om 10.30 uur. Nadere bijzonderheden hierover staan in het kastje of in het clubblad. tC Het eerste team van Tex. Boys speelt dit weekeinde in De Koog mee in een toernooi, waarvan de eerste wedstrijd om 10.50 uur begint. Op de Boysvelden zelf begint zaterdag om 11.30 uur een veteranentoernooi. Zaterdag spelen de pupillen Al en B1 mee in het toernooi van S.V. Texel, terwijl op tweede pinksterdag de B1 en B2 junioren bij S.V. Texel te gast zijn. A. W. Bij S.V. Cocksdorp is de training voor de A en C pupillen tot het volgend seizoen afgelopen. Pupillen A speelt zaterdag mee in het S.V. Texel-toer- nooi. De deelnemende groep vertrekt om 10.30 uur uit De Cocksdorp. J.W. B. In het Dorpshuis van De Waal spreekt vrijdagavond 12 mei a.s. Ir J. Helder, adjunct-secretaris van de Commissie Melkveehouderij van het Landbouw schap en belast met Schapenaangele genheden over het onderwerp: „Euro pese voorstellen t.a.v. een marktveror- dening voor schapen en de consequen ties daarvan voor de Nederlandse Scha penhouderij". Deze avond begint om 8.00 uur en wordt georganiseerd door de Gezamenlijke Standsorganisaties. J. Koolhof Op eerste pinksterdag spelen de B- en C-junioren om 16.00 uur tegen Always Op eerste pinksterdag spelen de B- enC- junioren van De Koog een oefenwed strijd. De C-junioren spelen om 16.00 uur tegen Always Forward C2 en de B-junioren spelen om 17-15 uur tegen Always Forward C1. De B-pupillen gaan zaterdag op toer nooi naar S.V. Texel. Er worden vijf wedstrijden gespeeld, Voor het pro gramma zie het kastje. Vertrek om 9.30 uur bij Capri. J.v. B. 't Swarte Schaep 1 en VHamine- bron wonnen op 4 mei het jaarlijkse Swarte Scheep-toemool. In poule B werd Vitaminebron mak kelijk kampioen door vier wedstrijden te winnen en tegen Mantje 0—0 gelijk te spelen. In poule A was het veel span nender. 't Swarte Schaep 1 en Reizen- boetiek stonden (met nog de wedstrijd Reizenboetiek-'t Swarte Schaep 1) samen op de eerste plaats, 't Swarte Schaep had een beter doelgemiddelde nl. 6-0 en Reizenboetiek had een doel gemiddelde van 6-1. Deze spannende wedstrijd kon in de laatste minuut door Reizenboetiek beslist worden. Reizenboetiek kreeg een penalty maar miste deze, zodat 't Swarte Schaep 1 zich kampioen kon noemen. Eindstand poule A: 't Swarte Schaep 1 5 3 2 0 8 6- 0 Reizenboetiek 5 3 2 0 8 6- 1 JKM 1 5 3 0 2 6 6- 4 't Swarte Schaep 2 5 2 1 2 5 3- 3 Gamma 5 0 2 3 2 1- 7 PH-trappers 5 0 1 4 1 0- 7 Poule B: Vitaminebron 5 4 1 0 9 13- 0 Mantje 5 3 1 1 7 8- 1 Bureau Eelman 5 3 0 2 6 3- 2 't Swarte Schaep 3 5 3 0 2 6 3- 2 JKM 2 5 1 0 4 2 3- 7 't Swarte Schaep 4 5 0 0 5 0 0-18 In poule B won Bureau Eelman met penalties van 't Swarte Schaep 3, omdat deze twee ploegen hetzelfde doelgemiddelde hadden. Ter gelegenheid van de op 13 mei (pinksterzaterdag) te houden Nationale Molendag zal dan ook weer begonnen worden met het inmiddels traditionele draaien van de molen in Polder 't Noorden. Bezoekers zijn ook de hele dag welkom in de gerestaureerde molen waar de huidige molenaar J. Keijzer uit De Waal uitleg geeft. Hij vertelt hierbij een en ander over deze inmiddels 100 jaar oude molen zelf en over molens in het algemeen. Het is de bedoeling de molen deze zomer (bij gunstig weer) regelmatig op zaterdagen te laten draaien.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7