Installatie burgemeester op 16 juni 'Doctor Vlimmen' Finales jeugdturnen in Texelse sporthal KIM 1 KUSTZEILVERENIGING HOUDT ..RONDE OM TEXEL Voor het weekend Rode Kruis kollekteert Clubavond „De Mareis" Mededelingen Nieuwe kleedkamers voor S.V. Texel VERVOLG VAN PAG. 1 Zuigelingenbureau Watervogels won in De Koog Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: TEXELSE COURANT VRIJDAG 19 ME11978 PAGINA 9 Texels nieuwe burgemeester, de leer J. Engelvaart kwam vrijdag met zijn trouw naar het eiland om kennis te maken met de Texelse wethouders en im afspraken te maken over de installa tieplechtigheid. Het werd een genoege- lijk samenzijn, waarbij de gunstige in drukken werden bevestigd, die al eerder door de interviews in de kranten was gewekt. Besloten is dat de installatie zal plaatsvinden tijdens een openbare raadsvergadering met genodigden op vrijdagmiddag, 16 juni, aanvang 13.30 uur. Het echtpaar Engelvaart bekeek verder de ambtswoning, waarvan in ieder geval de eerste tijd gebruik zal worden gemaakt. Dinsdag j.l. was de nieuwe burgemeester weer op Texel voor het regelen van zaken van persoon lijke aard. Op de vrijdag gemaakte foto ziet men het echtpaar Engelvaart met het Texelse college en waarnemend secretaris P. R. Blankevoort. Wie, in sommige gevallen, vele jaren jeleden al kennis maakte met de vonderlijke wederwaardigheden van de Brabantse dokte Maria Johannes Vlim- ren, zoals deze door mr. A. Roothaerdt e boek werden gesteld, kan deze week Ie filmversie ervan bewonderen. Toege- jeven, met de roman in het achter- loofd zijn er verschillende zaken in de ïlmDoctor Vlimmen", die niet bepaald |dentiek zijn aan wat mr. Roothaerdt er iver schreef, maar niet ontkend kan orden dat de sfeer in ieder geval goed waard is gebleven. Acteur Peter :aber heeft daar in niet geringe mate toe lijgedragen. Hij wordt in de film terzijde lestaan door onder andere Monique f.d. Ven, Chris Lomme en Cox Habbe- na. Het verhaal speeelt vlak voor het litbreken van de tweede wereldoorlog, loctor Vlimjr«n-*aalt-zijn beste-vriend de advocaat Dacka) af van het station ia diens huwelijksreis. Tijdens de rit laar de dokterswoning komt het ge- prek via een toeval op gebeurtenissen lit het eind van de twintiger jaren, toen dimmen en Dacka tezamen in een tiddelgrote plaats in het zuiden van het ind werkten. Vlimmen was daar een jonge veearts, lie hoofdzakelijk tegen de domheid en e achterdocht van de boeren moest pboksen en Dacka een wat armoedige dvocaat, meestal belast met pro-deo aakjes waarin arm tegen straatarm pro- edeert. In deze fase wordt Vlimmens leven iverschaduwd door het feit dat zijn rouw hem voor een ander heeft verla- in en spoorslags naar het buitenland erdwenen is. Zijn verontwaardigind ierove' en wellicht zijn stille hoop dat yje een keer zal terugkomen, weerhou- en hem er vooralsnog van een echt- cheidingsprocedure tegen z'n vrouw te eginnen. Zijn zus, weduwe en moeder an een zoontje van een jaar of vijf, «aait de scepter over Vlimmen's druk- e huishouden en praktijk. Zoveel mo- elijk trekken Vlimmen en Dacka met Ikaar op en allebei zijn ze zo nu en dan vinden voor een pleziertje in Antwer- en. Naast zijn zware werk tussen de oeren op het land probeert Vlimmen an vaste aanstelling te krijgen op het emeente Slachthuis, waardoor hij een rotere invloed zou krijgen op de onheu- slachtpraktijken van een aantal sla- Brs die zich vaak aan dierenmishande ling schuldig maken onder het motto van ,,ik voel 't niet; jullie soms?" Vlimmens maatschappelijke positie wordt echter in gevaar gebracht als hij op een gegeven ogenblik het vader schap krijgt aangewreven van het kind van zijn dienstmeisje. De hele gemeen schap roert zich en roept schande over z'n euvele daad. Wat Vlimmen ook aanvoert, hij blijft de schurk die een dingske van vijftien verkracht en zwanger gemaakt heeft, de enige manier om van alle schuld en blaam gezuiverd te worden is de werke lijke vader op te sporen. Tot overmaat van ramp wordt Dacka als raadsman van Vlimmens tegenpartij aangewezen Waï hun vriendschap helemaal niet ten goede komt. Gelukkig is het diezelfde Dacka, die de echte vader min of meer toevallig tegen het lijf loopt. Vlimmen kan weer vrij ademen en zijn benoeming tot onderdirekteur van het Gemeente Slachthuis blijkt nu tot de reële mogelijkheden te behoren. De vreugde over dit alles wordt helaas voor een groot deel teniet gedaan door de verrassing, die zijn zus een tijdje voor hem verborgen heeft weten te houden, maar waarmee ze hem nu konfronteert. Als gevolg hiervan wordt Vlimmen hele maal op zichzelf teruggeworpen. Zijn mislukte huwelijk; zijn alleen zijn, het breekt hem op en hij ziet nauwelijks nog een uitweg. Alleen Dacka is er nog. Het komt allemaal, zoals uit het begin van de film blijkt, toch weer op zijn pootjes terecht. De manier waarop de gebeurtenissen vooral door het acteren van Peter Faber worden neergezet zou al een reden zijn om de „levende" Vlimmen te gaan zien. De voorstelling begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. In de nachtvoorstelling (vrijdagavond 23.30 uur) wordt deze week „Mijn tante is een sexbom" gedraaid. De titel spreekt voor zich; neeflief moet om de miljoenen van zijn tante te erven ver schillende sexopdrachten uitvoeren. De filmkeuring vond de beelden aanvaard baar voor personen van 16 jaar en ouder. Zondagmiddag draait voor de kinde ren „Kuifje en de blauwe sinaasappel", waarin naast Kuifje zelf professor Zon nebloem, Don Lope, professor Zalemea en Haddock ten tonele worden gevoerd. De sinaasappel waar het hele verhaal om draait, kan een economische om wenteling gaan betekenen. Gangsters hebben er daarom hun oog op laten vallen. Kuifje en zijn mannen lossen het weer op. De voorstelling begint om 15.00 uur. S.V. De Koog De training voor de senioren is stop- jezet. De training is voor b- en c-pupillen is )ok beëindigd. De a-pupillen en c-pupil- 'en trainen nog door op het veld bij de ffirk. J. v. B. Texelse Boys Op zaterdag 20 mei wordt er op de elden van Tex. Boys een pupillentoer- looi gehouden. De wedstrijden hiervoor leginnen om 10.00 uur. In De Koog Wordt op die dag een juniorentoernooi gehouden en hier zullen de B1 junioren ran Tex. Boys aan deelnemen. Zondag gaat het eerste dameselftal en i A-junioren met de boot van 9.05 uur laar Den Helder. De dames spelen een toernooi bij de vereniging Purmersteyn IPurmerend) en de junioren komen die I in Maarssen voor een toernooi linnen de lijnen. Aangeraden wordt bij verhindering sven contact met de secretaris op ter temen, tel. (02220) 2988. A.W. Dit weekeinde nemen twintig gymna stiekverenigingen deel aan de finale van de jeugdcompetitie „Turnkring Noord hollands Noorderkwartier", die in sport hal „Ons Genoegen" gehouden wordt. Zowel op zaterdag als op zondag beginnen de wedstrijden om 8.45 uur en zullen de gehele dag duren. De prijsuit reikingen vinden tussendoor plaats. Er zal bij deze wedstrijden in drie finales (A, B en C) en in twee leeftijds groepen geturnd worden (meisjes/jon gens 9 t/m 12 jaar en meisjes/jongens 12 t/m 16 jaar). In de voorwedstrijden heeft de Meer- sportenvereniging Texel in alle afdelin gen de hoogste klassering (de A-finale) behaald. De Texelse meisjes van 12 t/m 16 jaar turnen zaterdagmiddag. Het inturnen begint om 14.00 uur. De wedstrijd start De afdeling Texel van het Nederland se Rode Kruis heeft van het hoofd bestuur een oorkonde in ontvangst mogen nemen ter herinnering aan het succes dat men had bij de vorig jaar gehouden kollekte op het eiland. Met een gemiddelde van /3,86 per gezin had Texel de hoogste opbrengst in de kring Noordholland bij de inzamelingscam pagne 1977. Het goede resultaat van het jaar daarvoor (f3,30) werd hiermee ruimschoots overtroffen. Volgende week start het Rode Kruis met de inzamelingscampagne 1978. Die duurt van 22 mei tot en met 3 juni. Zoals bekend zal ook dit geld weer aan talloze zaken op het gebied van onder andere zieken, invaliden, gewonden, eenzamen en rampslachtoffers besteed gaan wor den. om 14.45 uur. Dit belooft een mooi schouwspel te worden. De Texelse ploeg treedt tegen D.O.K.E.V. Anna Paulowna, Turnlust Alkmaar, Wieringen en O.K.K. den Helder in het strijdperk. Zondagmorgen komen de MST jon gens 9 - 12 jaar aan bod. Inturnen 8.45 uur, wedstrijd 9.30 uur. Er wordt ge turnd tegen D.O.K.E.V. Anna paulowna en de Halter Alkmaar. Zondagmiddag is de meisjeswedstrijd 9 - 12 jaar. Inturnen 2.00 uur, wedstrijd 2.45 uur. In deze finale zijn de volgende verenigingen geplaatst: Turnlust Alk maar, Wieringen, Turnlust Midden- meer, O.K.K. Den Helder (landskam pioen) en Mst afd. Gymnastiek. Tijdens de donderdagavond ge houden ledenvergadering van S.V. Texel werd bekend dat half augustus definitief met de bouw van de nieu we kleedkamers kan wordon begon nen. Bij de bestuursverkiezing kreeg S.V. Texel opnieuw een lid van de familie Dapper in het bestuur. De kleinzoon van ere-voorzitter Dirk Dapper, Rob Dapper werd tot de nieuwe penning meester van S.V. Texel benoemd. Hij neemt dit werk over van Ide Moerbeek die deze funktie in totaal vijf jaar heeft vervuld maar het wegens zijn drukke privébeslommeringen niet langer kan combineren. Het S.V. Texel-bestuur bestaat nu uit de heren Bob Bakker (voorzitter), C. Schermer (secretaris), Rob Dapper (penningmeester), M. Brons, W. J. M. Koorn, H. Boon en J. Piersma. De technische commissie bestaat uit de heren M. Brons, H. Boon en W. J. M. Koorn. Vrijdag 19mei Om 20.00 uur begint in hotel De Linde- boom-Texel een groots opgezet poli tiek café met medewerking van alle partijen die aan de gemeenteraadsver kiezingen deelnemen en forumdiscus sie onder leiding van Mr. J. K. Feike- maToegang gratis voor ieder Zaterdag 20 mei Vanaf 7.00 uur kan op de veerhaven wor den gestart voor de wandeltocht rond Texel. De schermvereniging Deja-Vu geeft aan vang 20.00 uur in het dorpshuis van Den Hoorn een demonstratie. Maandag 22 mei In het raadhuis ligt het bestemmings plan buitengebied ter inzage zoals het is gewijzigd en vastgesteld door Gedeputeerde Staten, ten behoeve van degenen die wilen bepalen of zij in beroep zullen gaan bij de Kroon. In de Oude Ulo aan het Schilderend heeft het Vrouwenhuis vanaf 20.00 uur een open avond. groep „Wij willen ook wonen", maar vond wel dat gezinnen voorrang moeten hebben zolang de woning nood duurt. Als een „grof schandaal" betitelde Gerard van der Kooi de vernielingen die in de luilaknacht hebben plaatsgehad. Alleen al aan gemeentelijke eigendom men is voor f10.000,— vernield. De daders waren geen kinderen, maar jon gelui van 15 tot 22 jaar. Wat de VVD kan doen om dit soort toestanden te voorkomen is geen eenvoudige vraag maar er moet in ieder geval wat ge beuren. Afschuw Ongeveer even slecht te spreken was het raadslid over de uitlatingen die het onafhankelijke raadslid J. C. Dros in de afgelopen raadsvergadering heeft ge daan over de „speculatie" van wethou der Nauta en over de advertenties die de Dros-aanhang heeft laten plaatsen in de Texelse Courant. „We nemen hier met een gevoel van afschuw af stand van. Hier lusten de honden geen brood van. Het is vreselijk dat dit op Texel moet plaatsvinden". Wethouder Omdat hij niet herkiesbaar is voor de raad komt de huidige WD-wethouder Jan Zuidewind ook niet terug in het college. Desgevraagd verklaarde voor zitter Harry Wuis dat de Texelse WD in staat en bereid is opnieuw een wet houder te leveren als dat op basis van de verkiezingsuitslag gerechtvaardigd is. Het bovenstaande werd geantwoord op vragen uit de zaal. Er werden nog meerdere vragen gesteld, onder meer naar aanleiding van het verkiezings programma van de liberalen. Daarin wordt onder meer gepleit voor toerei kende uitkeringen voor de wegen, een landelijk te regelen zaak waarbii de liberale volksvertegenwoordigers bij provincie en rijk zullen moeten worden ingeschakeld. Thans zijn deze uitkerin gen voor Texel acht ton lager dan noodzakelijk is. Schadevergoeding Martin Eelman (vierde op de WD- lijst) vroeg zich af waar de ca twee ton moet worden gehaald die volgens hem alleen al voor schadevergoeding in het Hogeberggebied nodig is. Gerard van der Kooi wist het niet maar vond dat het geld er in ieder geval op een of andere manier moet komen. Niek Dros van „Harkebuurt" zei slechte ervaringen te hebben opgedaan met het systeem van aanlegvergun- ningen dat geldt voor het oude land van Texel. Hij wil een stuk land opho gen en heeft daar haast bij want hij kan nu voordelig over de benodigde grond beschikken. Hij zei te hebben verno men dat hij nog wel een half jaar op de benodigde vergunning zal moeten wachten. De mensen achter de be stuurstafel waren het er over eens dat zeer korte termijnen zullen moeten gel den bij het afgeven van dergelijke ver gunningen en het inwinnen van advies daarvoor. De Skuul Gerard van der Kooi zei tegenstander te zijn van het experiment dat wordt gedaan met de voormalige burgemees terswoning „De Skuul" aan de Rozen- dijk. Niet wegens de opvang van ex- alcoholverslaafden die daar zal plaats vinden maar omdat men tegen onttrek king van de woning aan de woning voorraad is. Opvang van ex-verslaafden in het Maartenhuis zou wel acceptabel zijn maar dan moeten waarborgen worden geschapen voor de Texelse ge meenschap er geen hinder of ander nadeel van zal ondervinden. De WD houdt nog drie verkiezings bijeenkomsten: op 23 mei in het Vlieg veldhotel, op 26 mei in De Waldhoorn in Den Hoorn en op 29 mei in Het Vogelhuis in De Koog. pp Door de Texelse kustzeilvereniging Westerslag wordt op zaterdag 27 mei een gecombineerde prestatie/tour tocht rondom Texel per catamaran gehouden. Deze „Ronde om Texel" per zeilboot heeft een lengte van on geveer 100 kilometer en duurt onge veer 6 uur. Het startschot van dit voor de eerste maal te houden evenement valt om 10.00 uur. De organisatoren verwachten bij deze „zeeslag voor catamarans" onge veer 60 boten aan de start waaronder de sterkste catamaranzeilers die Nederland opdit moment heeft. Zwaarste Deze zeilronde om Texel wordt in zei lerskringen wel de zwaarste kustzeil- wedstrijd ter wereld genoemd. Hoe zwaar de wedstrijd is blijkt volgens kenners al uit de af te leggen afstand en de tijd die daarvoor nodig is. Bovendien is het geen sinecure om beurtelings op de Noordzee en de Waddenzee te moeten varen. Met een catamaran kan op vlak water met gemak een snelheid van meer dan 40 km/ph bereikt worden. Door de vele moeilijkheden die de deelnemers aan de Ronde om Texel te wachten staan valt nu al aan te nemen dat men hier bij lange na niet toe zal komen. Men heeft te kampen met branding, golfslag, stromingen en valse winden waardoor zo'n vijf uur lang het uiterste van de stuurmanskunst wordt gevergd. Het officieuze record voor een zeiltocht rondom Texel staat op het ogenblik op naam van de Texelse brandingzeiler Jan Hennink die er on langs 4 uur en 30minuten voor nodig had De. zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Seegers heeft vakantie. Dokter Coutinho, woensdag 24 mei om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 24 mei om 15.00 uur. De start van de zeiltocht is aan het Westerslag, via het Eierlandse Gat en het Robbengat gaat het daarop in de richting van de Vlakte van Kerken waar een con trolepost gevestigd zal zijn. Langs de IJzeren Kaap, Oudeschild en de zuidpunt van het eiland finishen de deelnemers ten slotte weer bij het Westerslag Mochten de weersomstandigheden zodanig zijn dat starten op 27 mei onmo gelijk is, dan wordt de Ronde om Texel uitgesteld tot 10juni. Voor alle leden houdt de basketbal afdeling van de Meersportenvereniging Texel (De Mareis) op zaterdag 20 mei een clubavond in De Witte Burcht. Ter dekking van de te maken kosten (zaal- huur en disc-jockey) wordt een toe gangsprijs van f5,— geheven, leder lid mag een introducé meenemen die gratis toegang heeft. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Joke Zijm (02220) 2632 of Jan Wiering (02220) 2748. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft Watervogels beslag gelegd op de eerste plaats bij het dit weekeinde gehouden S.V. De Koog toernooi. De thuisclub moest in de finale deze Heider ee ploeg met 1—0 voor laten gaan. Waard '75 besloot het toernooi met een derde plaats doordat het zich bij het nemen van strafschoppen het beste toonde. Winkel, waartegen de beslis singswedstrijd in een 1 1 stand eindig de kwam hierdoor op de vierde plaats terecht. Cocksdorp werd vijfde door Tex. Boys met 1—0 te verslaan. De gespeelde wedstrijden hadden de volgende uitslagen: De Koog-Cocksdorp 2—1 Watervogels-Tex. Boys 1—0 Winkel-Cocksdorp 2—0 Waard '75-Watervogels 0—2 De Koog-Winkel 3—0 Tex. Boys-Waard '75 0—0 Tex. Boys-Cocksdorp 0—1 Winkel-Waard '75 1 1 De Koog-Watervogels 01 Uitsluitend voor spoedgevallen. Van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter R. Coutinho, Schilderend 40, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter Seegers is met vakantie tot 6 juni. Ambulance Gn geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. L. Boon, Stuifweg 68, 't Noor den, telefoon (02223) 354. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9.30 uur Ds. De Haan, zendingdpredikant De Cocksdorp 10.00 uur Mevr. Ds. A. wt e. Brokershof (Voor hout). Den Hoorn 11 uur ds. A. de Haan uit Oegstgeest De Koog 11 uur ds. Hoekstra en R. Moes, zendingsarts De Waal dienst in De Koog Oosterend 9.30 uur dienst in Oude schild. Oudeschild 9.30 uur Gemeenschap pelijke dienst met Oosterend. In deze dienst zal de zendingsarts Rob Moes iets over zijn werk ver tellen. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. De Boer. Nevendienst voor 9 - 12 jaar. 19.00 uur Ds. Douwes. Dienst voor belangstellenden. Thema: „Wat moeten wij doen??..." M.mv. blazersgroep en combo. Uitzending via „De Lichtboei". Oosterend 10.00 uur Ds. Douwes 19.30 uur Ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur Ds. Kuitse ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag: 10.45 uur De Koog zondag 9.30 uur Oudeschild: zaterdag 19.30 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zondag 10.45 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'* getuigen in het Rode Kruisgebouw. Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 9