VAN BET RAADHUIS l Leen van Elk werd nnnieuw wielerkampioen Voor het weekend Tevoko buitentoernooi met honderd ploegen Laatste avond badmintonclub Geslaagd Voorinschrijving Avondvierdaagsë Punkmiddag in oude Ulo-school Brood ten bate van het Rode Kruis Mededelingen van B. en W. Oosterend Present Nieuwe predikant doet intrede op 3 september Geslaagd Zuigelingenbureau Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: m ROSSEN ti RIJDAG 2 JUN11978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Voor de derde achtereenvolgende taal heeft Leen van Elk kans gezien it jaarlijkse clukampioenschap van Wielervereniging Texel op zijn aam te brengen. De tegenstand die an Elk nu ondervond was echter sduidend sterker dan in 1976 en 177. De beslissing viel dit jaar in de ndsprint, waarbij Simon Appel met linder dan een half wiel werd iklopt. De wedstrijden om het Texels wieier- impioenschap vonden oensdagavond plaats op het Zuid- affelcircuit. Voor de senioren, die met man aan de start verschenen was er in afstand van 60 kilometer (20 ron- n) uitgezet. Bij de junioren werd 20 lometer afgelegd. In deze afdeling be- lalde Albert Winter de eerstre prijs. Bij de senioren viel de ,,slag" al na er ronden door een demarrage waar zes renners aan de haal gingen. Dat aren Leen van Elk, Arie Huisman, >s Huisman, Simon Appel, Kees emens en Gerard Koorn. Zij finishten nslotte met een volle ronde lorsprong op de overige deelnemers. Voor het echter zover was had Arie uisman zich door diverse tlooppogingen duidelijk de rijdlustigste renner van het veld itoond. Er waren ook demarrages van >s Huisman, Simon Appel en Kees emens, maar ook deze werden ver- leid Na ongeveer 50 kilometer, op twee nden voor het eind ging Simon Appel inieuw aan de haal. Hij nam een lorsprong van ongeveer 100 meter en erd enkele kilometers verder door ien van Elk en Arie Huisman achter- lald. Tussen deze drie werd tenslotte eindsprint uitgevochten, waarbij ien an Elk de snelste bleek. De uitslag bij de senioern was: 1. :en van Elk, 2. Simon Appel, 3. Arie jisman, 4. Gerard Koorn, 5. Kees emens, 6. Jos Huisman, 7.Peter omp (op 1 ronde), 8. Siep de Boer, John Huydink, 10. Jan Huydink, 11. ve Smit en 12. John van Helderen. Bij de junioren kwamen vijf deelne- ers aan de start. Hier werd na drie nden gedemarreerd door Albert Inter, die de wedstrijd uiteindelijk ook zijn naam bracht. De uitslag was rder: 2. Edo Kooiman, 3. Ronald van wen, 4. doosr van Halderen en 5. lm Riemens. De 7-jarige Robert Visser was de erjongste deelnemer. Hij draaide lee rondjes mee /top maandagavond 5 juni houdt de A idmintonclub Texel in de Burgemees- f De Koninghal de laatste avond van seizoen. Men is voor deze keer geweken omdat de doorgaans ge wikte sporthal dan door volleyballers )rdt gebruikt. De aanvangsuren van badmintonners blijven zoals ze wa- i. De junioren beginnen om 19.00 uur, senioren om 20.00 uur. c» Henk Jonker uit Den Burg slaagde in nsterdam voor het diploma sociaal- Itureel werker. De opleiding daartoe gde hij aan de Karthuizer academie in hoofdstad. Vanaf zaterdag 3 juni kunnen belang stellenden zich laten inschrijven voor de traditionele Texelse Avondvierdaagse die dit jaar valt op 12, 13, 14 en 15 juni. Als vanouds is zowel de start als de aankomst bij het LTS-gebouw aan de Emmalaan in Den Burg. Zoals gebruike lijk lopen de deelnemers per avond 10 of 15 kilometer. Omdat de Nederlandse Wandelsport bond dit jaar voor de 35ste maal de Avondvierdaagse organiseert ontvangt iedere deelnemer naast de gebruikelijk prijs nog een extra herinnering aan dit evenement. Voor belangstellenden is het erg aan te bevelen dat men van de voorinschrij vingsmogelijkheid gebruik maakt. Afge zien van het prijsverschil heeft het als voordeel dat men de eerste avond niet onnodig in de rij behoeft te staan maar het klaarliggende controlekaartje direkt kan afhalen. Bovendien heeft de organisatie het door deze werkwijze een stuk eenvoudiger en kan alles van te voren klaargezet worden. De inschrijfadressen zijn de volgende: Den Burg: zaterdag 3 en 10 juni van 14.00-16.OOuurin hotel DeZwaan; De Koog: Fam. Klip, Brink 10; Den Hoorn: mej. A. Bakker, Diek; Oudeschild: Fam. Van Heerwaarden, Loodssingel 33; Oosterend: Louis van der Vis, Vliestraat 4 (zaterdagmiddag 3 en 10 juni); De Cocksdorp: Fam. Druif, Kikkerstraat 54. Voor niet-leden bedraagt het voorin schrijfgeld 73, (t/m 13 jaar). Oudere niet-leden betalen f4, Leden van de Texelse wandelsportvereniging ('t Gou den Boltje) betalen respectievelijk 72,50 en 73,25. Bij inschrijving aan de start komt daar voor alle deelnemers (lid of geen lid) 70,75 bij. Groepen deelnemers (verenigingen, scholen e.d.) zijn uiteraard weer van harte welkom. Speciale groepslijsten kunnen worden afgehaald bij H. L. Ploeger, Beatrixlaan 66, Den Burg, telefoon (02220) 3971 en bij de reeds genoemde adressen. Voor verdere inlichtingen kan men eveneens bij de familie Ploeger terecht. In de oude Ulo-schóól aan het Schil derend in Den Burg wordt zondag een speciale Punkmiddag" gehouden. Het festijn wordt opgeluisterd door de groep „Gods Hearthattack" die om 15.00 uur begint met een programma dat tot ongeveer 18.00 uur zal duren. De toegangsprijs voor dit punkgebeu- ren dat speciaal voor de jeugd bedoeld is bedraagt (tot 16 jaar) 72,— en 73,— (16 jaar en ouder). De meeste Texelse bakkers hebben hun medewerking toegezegd bij een bijzondere financiële aktie van het Rode Kruis. Vrijdag en zaterdag zullen zij brood (in alle gebruikelijke soorten) verkopen in een speciale Rode Kruiszak. Voor een aldus verpakt brood moet 50 cent extra worden betaald, ten bate van het Rode Kruis-werk. Woningbehoefteonderzoek Deze dagen zijn de formulieren ver zonden voor de tweede fase van het woningbehoefteonderzoek. Formulieren zijn toegezonden aan hen die bij de eerste fase hebben laten weten „zeker, waarschijnlijk, misschien of waarschijn lijk niet" te willen verhuizen. En boven dien, wanneer ouders hadden vermeld dat er inwonenden waren dus ook inwonende kinderen die in de komen de jaren vermoedelijk zelfstandig willen gaan wonen. Het tweede formulier is veel uigebrei- der dan het eerste omdat daar de zo belangrijke wensen uitvoerig gespecifi ceerd kunnen worden. Bovendien zijn er twee soorten, namelijk voor: a. hen die nu over zelfstandige woon ruimte beschikken; b. inwonenden (bijv. bij ouders). Via deze rubriek nog eens de vraag: wilt u spoedeig invullen en terug sturen? Bij de voorlichtingsbijeenkomst in hoten De Lindeboom-Texel op 24 mei j.l. is met vertegenwoordigers van de werkgroep „Wij willen ook wonen" nog een afspraak gemaakt voor hen die niet aan de eerste fase hebben deelgeno men, ongeacht de reden. Bij de werkgroep is een aantal formu lieren retourenveloppen afgegeven welke kunnen worden afgehaald (plaats van vestiging: oude Ulo-school). Bo vendien zijn er blanco formulieren op het gemeentehuis verkrijgbaar (kamer 209). Ook hier geldt weer: wacht niet te lang, des te eerder zijn de uitkomsten van het onderzoek bekend. De werk groep zal zelf op diverse plaatsen nog aankondigen op welke wijze met haar vertegenwoordigers contact kan wor den opgenomen. Aan de Ploegelanderweg in de Den nen wordt op zaterdag en zondag voor de zevende maal het Tevoko-buitentoer- nooi gehouden waarvoor dit jaar hon derd teams naar Texel komen. Met <inbegrip van alle medewerkers en be langstellenden betekent dit dat er min stens 750 sportliefhebbers aanwezig zullen zijn. Het programma begint zaterdagmor gen om ongeveer 10.00 uur. De finales zullen naar wordt verwacht zon dagmiddag tegen 17.00 uur gespeeld zijn. Daarna vindt de prijsuitreiking plaats. Voor zover niet van Texel afkomstig overnachten de deelnemers aan het buitentoernooi op de campings „De Bremakker" en „Dennenrust". Zaterdagavond wordt ter gelegenheid van dit evenement in de bar van „De Bremakker" een feestavond gehouden. Aan het buitentoernooi doen dit jaar waarschijnlijk vijf Texelse teams mee. Hieronder bevindt zich ook het Tevoko- team dat in 1965 het volleybal op Texel introduceerde. Dit zestal speelt onder de naam Tevoko '65. Indien dit door slecht weer noodzake lijk is wordt het gehele programma overgeheveld naar de beschikbare za len. De prijsuitreiking zal dan plaatsvin den in sporthal Ons Genoegen. 19, 20, 21 en 22 juli 1978 Secretariaat: Nieuweschild 8, tele foon (02223) 650, 1794 BM Oosterend, mevrouw J. Boon-Dijksen. Rectificatie. Tot onze spijt vermeld den wij een vorig maal het totaal ge wicht verkeerd dat de deelnemende touwtrekploegen van 8 personen mogen hebben. Dit moet zijn voor de heren 680 kg, en voor de dames 640 kg. Hier volgen nog de belangrijkste voorschrif ten, overgenomen uit de spelregels van de Nederlandse Touwtrekbond. Twee teams van elk 8 personen trekken aan een touw van 32 meter lengte (omtrek touw 10 - 12 cm) en proberen elkaar over een afstand van vier meter te verplaatsen. Men mag geen handen ver plaatsen, niet gaan liggen of zitten, geen lussen of knopen in het touw leggen, en het schoeisel moet een gladde hak en zool hebben. De coach bepaalt de tactiek, moedigt zijn mensen aan, en „loert" ook naar de tegenstan der. Geeft aan wanneer er gerust kan worden, en wanneer men een „aanval" kan verwachten. De eerste teams heb ben zich reeds gemeld, bij het secre tariaat. Opgave is ook mogelijk bij de heer Klaas Eelman, hoeve Noordwijk, 't Noorden, telefoon (02223) 491 Er worden in het dorp reeds vele voorbereidingen getroffen voor de ver sieringen. Plaatsen voor erepoorten zijn gepland, enz. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de leden van de commissie versieringen t.w. me vrouw J. Boon-Dijksen of de heren H. Boks, W. Witte, H, van der Zee en T. Zeegers. De kledingcommissie komt iedere woensdagmorgen bijeen in De Bijen korf. Hier kan men alle adviezen beko men, omtrent zelf te maken kostuums en ook de maat laten nemen voor een huurkostuum. I.v.m. vakanties van ver huurbedrijven, is spoedige opgave ge wenst, uiterlijk 7 juni. De opgave voor de reünie loopt zeer goed. Iedere oud-Oosterender is wel kom, maar dient zich wel op te gevenl Tijdens de feesten is het dorp voor al het doorgaande verkeer afgesloten. Hier over volgen nog nadere mededelingen. Voor de kramenmarkt zijn nog enkele stallen vrij. Opgave en nadere inlichtin gen bij mevrouw Zeegers, telefoon (02223) 421 of de heer H. de Bóer, telefoon (02223) 488. ■k Voorverkoop 3-dagenkaarten: zater dagavond van 7 - 8 uur in De Bijenkorf. Volwassenen 715, kinderen 75, Achter op deze kaarten staat het volledi ge programma vermeld. Gratis stickers kan men krijgen bij Koos Bremer in de Mulderstraat. Op iedere auto hoort er minstens één! Op zondag 3 september zal de nieuwe predikant van de Doopsgezinde ge meente Texel, ds. J. H. Hylkema uit Assen, zijn intrede doen. De heer Hylkema, geboren in 1919, komt midden augustus naar Texel. Van 1949 - 1960 was hij predikant van de Doopsgezinde gemeente Krommenie en omgeving, van 1965 - 1974 van Assen, Windschoten en Nieuwe Pekela en van 1974 tot heden van Assen en Rhoden. De heer Hylkema kent Texel van vakan- tiebezoeken en hij is er ook wel eens voorgegaan in een dienst. P. N. Slijderink uit Den Burg slaagde aan de pedagogische academie te Den Helder voor de akte van bekwaamheid als volledig bevoegd onderwijzer. De. zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Seegers, dinsdag 6 juni om 14.00 uur. Dokter Bamard, woensdag 7 juni om 15.00 uur. Dokter Coutinho heeft vakantie. Uitsluitend voor spoedgavallen. Van vrijdagavond 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter Seegers is met vakantie tot 5 juni. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 20.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 4 juni 1978 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10.00 uur Ds. Kikstra uit Hoogeveen, bevestigings- preek. Medewerking van het Dameskoor o.l.v. de heer J. Visser 14.30 uur Bevestiging en intree van Ds. Wisman. Medewerking verleent interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink, Kindercrèche in „De Schakel". De Cocksdorp 10.00 uur Ds. J. de Graaf uit Alkmaar. Den Hoorn9.30 uur ds. Hoekstra De Koog 10 uur dhr. veldhuis De Waal 11 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur de heer L. J de Ruyter Oudeschild 11.00 uur de heer L. J. de Ruyter. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur Ds. Douwes Nevendienst voor 9-12 jaar. Nade dienst koffiedrinken in „De Poort". 19.30 uur Ds Douwes Uitzending via „De Lichtboei" Oosterend 10.00 uur Ds. Drost, uit Rijswijk 19.30 uur Ds. Drost GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 00 en 16.00 uur Dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 en 16.00 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur Ds. Nolthenius ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag: 10.45 uur. De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur JEHOVAH's getuigen in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15 uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. jAGfiO 000 TEN& In de eerste klasse heren van de MST eilandcompetitie werd dit jaar het team van Slagerij Kossen kampioen. Op de foto de teamleden met staande v.l.nj. Lex van Aalderen (IJ en Pim van Beek (rj. Zittend op de tafel Edwin Oskam (IJ en Hans Zijm (rj, zittend op de stoel Walter Oskam en op de voorgrond Peter Dra/. Bij de dames van de MST eilandcompetitie was het dit jaar In den Grooten SJock 1, dat de titel in de eerste klasse wegsleepte (en tevens de beker behaalde). De ploeg bestond uit (boven v./.n.rj Loes GoesBep Branden Gusti de Schipper. Op de voorgrond zitten v.Ln.r. Betsy Bakker, Marian Bakker en Anneke Eelman. Teamgenotes Alie Boeijen en Janneke Klinkers ontbreken

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7