Problemen met internationale status van vliegveld Texel Ontucht in Tirol imiwMiwm S.R.P Renault 16. UR Familie drukwerk? Anjerfonds kollekteert /ERVOLG VAN PAG. 1 Raadsvergadering Mededelingen van B.enW. Judo-afdeling eind augustus van start Zondagavondzang begint week later Scouting Texel naar Slagharen Nu ook zaalhandbal in MST-verband G 6Ji£bes£ ausder loed .ÏvK-VaV t III, ons nieuwe feuilleton „Het laatste houvast" „WAT IK ZEGGEN WOU.." Wel of niet gezegd ORENAULT Garage Dros D.v. 1IJDAG 16 JUN11978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Caravans Het verwijderen van caravans als jnsekwentie van de afspraken en be- jiten die gemaakt zijn, roept nog eeds veel emotie op. Vrij algemeen «rst de gedachte dat de gemeente et meerdere maten meet, wat in de ind wordt gewerkt door het feit dat mmige caravans inderdaad blijven aan terwijl anderen onder politie- vang weg moeten. De gemeente heeft deze het hoogste rechtscollege (de lad van State) aan haar zijde. Een cent geval betreft de stacaravan van heer J. Plasman uit De Koog. De -jgenaar diende een verzoek tot schor- ïg van het verwijderingsbesluit in bij Raad van State maar dat baatte niet. behandeling van de zaak op 1 juni is it verzoek afgewezen. Plasman krijgt een nieuwe aanschrijving en als dat it helpt wordt de caravan door de meente verwijderd op kosten van de jenaar. Uitzonderingen? Henk Beumkes van het Pakt gaf als persoonlijke mening te kennen het val Plasman als een „tragedie" te iden. Hij pleitte voor clementie en zei t niemand kan begrijpen dat in De og andere caravans staan, die kenne- niet weg hoeven. Ook Weijdt en os wilden wel eens weten hoe dat zat. Thouder Jook Nauta voelde er echter ts voor om de zaak ter discussie te Hen. De gemeente heeft uiterste lelijkheid betracht, zeker in dit geval al van 1972 dateert. Voor zover er 3 meer illegale caravans staan zijn :e merendeels gesignaleerd en komen aan bod, maar er zijn ook caravans arbij de zaken privaatrechtelijk zoda- liggen (o.a. een salonwagen die ooit t vergunning is geplaatst) dat ze niet vergelijken zijn met de gevallen die >r de gemeente wel moeten worden igepakt. ,,Als het anders was zou ik i beleid niet durven voeren". Nauta ende dat er niet meer over gepraat ifde te worden nu de voorzitter van ■Raad van State heeft uitgesproken de handelwijze van de gemeente is geweest. Doorbraak lis degenen, die vergeefs bij de ivincie hebben geprotesteerd tegen doorbraak Groeneplaats-Elemert, in oep gaan bij de Kroon zal dat de ileg van de doorbraak in de loop van komende zomer niet tegenhouden, zei wethouder Nauta naar aanleiding het feit dat de heer G. Bakker zijn waar tegen de doorbraak heeft inge- (ken waardoor de Provincie bereid is verklaring van geen bezwaar af te ren. De andere bezwaren waren voor niet voldoende zwaarwegend. De waarden kunnen (na de officiële praak van GS) bij de Raad van State Arob-beroep aantekenen maar de ileg van de doorbraak kan evengoed irgaan omdat het geen onherroepe- voorziening is. Opslagterrein laar aanleiding van de gemeentelijke dedeling dat voor alle industriegrond Oudeschild gegadigden zijn, stelde It Blanken voor om naast „industrie- ein" een aparte bestemming „op- Iterrein" toe te kennen aan een Ier terrein. De industriegrond bij leschild wordt nu straks voor een ot deel als opslagplaats gebruikt en is toch eigenlijk niet de bedoeling, opslagterrein levert niet veel werk- genheid op en hoeft niet persé in de irt van de haven te liggen. lp een vraag van Gerard van der Kooi de WD zei wethouder Nauta dat gezien de gebleken belangstelling is om de oppervlakte industrie- id uitte breiden. ING Asiel wordt gesloopt let uitzondering van Kees Koorn van CDA ging de raad er mee akkoord het pand Burgwal 20 (het vroegere wordt gesloopt om plaats te en voor bejaardenwoningen. Koorn dat een particulier dat nooit zou wfen. Die zou moeten opknappen, endien vreesde Koorn dat dit gat in Burg veel te lang open zou blijven, thouder Zuidewind wilde wel de :ekering geven dat de open plaats dig zal worden opgevuld. Dat een iculier niet zou mogen slopen is list. In gevallen van verwaarlozing k ft de gemeente altijd de keus: slopen A pknappen. idt Blanken wilde dat eerst het lingbehoefteonderzoek wordt afge- ht alvorens wordt besloten hier lardenwoningen neer te zetten. Bij iscussie bleek dat wethouder Nauta 'ankelijk geen voorstander van was geweest. Maar dat was lat hij had gehoord dat een particu- reid was het gebouw te restaure- [en tot woning te maken. Achteraf dat niet op waarheid te berusten it Nauta zich alsnog bij de meerder- van het college aansloot. Havenmeester De Bruijn van het vliegveld Texel ontkend met stelligheid het bericht uit Het Pa rool en andere bladen dat het vliegveld Texel per 1 november als internationale luchthaven zal worden gesloten. Volgens het bericht in de krant zou de Rijks- luchtvaardienst daartoe overgaan omdat de havenmeester geen douanebevoegdheid heeft. Van sluiting is geen sprake, aldus havenmeester Ed de Bruijn, die evenals zijn vader beëdigd douaneambtenaar is. Toen het Texelse vliegveld een jaar of tien geleden zijn internationale status kreeg was dat een belangrijke mijlpaal, want vanaf dat moment konden buiten landse toestellen rechtstreeks naar Texel vliegen, dus zonder verplicht te zijn op een ander Nederlands vliegveld te landen voor het afhandelen van de douaneformaliteiten. Bestemmingsplan buitengebied Via wettelijk verplichte publikaties is er al op gewezen dat tot 22 juni a.s. de gelegenheid bestaat bij de Kroon be zwaren in te dienen tegen de goedkeu ring van het bestemmingsplan voor het buitengebied. Nog even deze tip: Wilt u meer weten, even een telefoontje naar het gemeentehuis, toestel 132 of 239. Op de afdeling ruimtelijke ordening is men u graag behulpzaam bij het samenstellen van een verzoekschrift. Denkt u wel aan de termijnen want die zijn ook in dit verband erg belangrijk. Woningbehoefteonderzoek Als u uw formulier nog niet ingevuld hebt wilt u dit dan zo spoedig mogelijk doen? Des te eerder de formulieren binnen zijn, des te eerder is de uitslag bekend. Hebt u geen formulier gehad? Gratis af te halen op kamer 209. Kunt u niet komen, dan wordt er een toege stuurd, na een telefoontje naar het 141. Installatie burgemeester J. A. Engelvaart Al twee keer is via een advertentie in deze krant aandacht besteed aan de mogelijkheid tot kennismaking met de heer en mevrouw Engelvaart op vrijdag 16 juni a.s. van 17.15 tot 18.30 uur in het gemeentehuis. Het gemeentebestuur hoopt dat velen, zowel verenigingen als particulieren, hiervan gebruik zullen ma ken. Misschien is het nog wel leuk om te weten wat er nog meer gebeurt op die dag. Om 13.30 uur begint in de raads zaal een buitengewone openbare raads vergadering waarbij de officiële installa tie door loco-burgemeester Westdorp plaats vindt. Behalve de raadsleden echtgenotes zijn hierbij ook de nieuw benoemde raadsleden echtgenotes aanwezig alsmede een beperkt aantal genodigden. Verwacht wordt dat deze vergadering om 15.45 uur geëindigd is. Vervolgens is er om 16.00 uur een kennismakingsbijeenkomst met ge- meentepersoneel en onderwijzend per soneel van de openbare scholen. Ten slotte is er 's avonds nog een informeel samenzijn van de nieuwe burgemeester met de raad. Het is goed te weten dat na 15.30 uur alle gemeentelijke kantoren gesloten zijn. En zoals gebruikelijk bij dergelijke gebeurtenissen: gesloten vuilstortplaats en geen ritten van de reinigings- en rioleringsdienst, opdat het personeel zoveel mogelijk aanwezig kan zijn. De nieuwe afdeling judo van de Meer- sportenvereniging Texel gaat eind augustus van start. De leden van de judo-afdeling van Gymnastiekvereniging Oosterend gaan over naar de Meerspor- tenvereniging Texel. Trainer blijft de heer H." Bais uit Den Helder. Enige jaren geleden heeft deze ook les gegeven aan de toenmalige Judovereniging Den Burg. Voorlopig zijn de trainingstijden vast gesteld op zaterdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur en op maandagavond van 18.00 - 20.00 uur in de Elemertzaal. Bij voldoende belangstelling kan ook een cursus zelfverdediging voor dames worden georganiseerd. Informatie en opgave van nieuwe leden bij Anne Vlas, Peperstraat 8, Oosterend of Jan Frederici, Tjakker- straat 16, Den Burg, telefoon (02220) 3512. De faciliteiten golden echter uitslui tend voor toeristische vluchten. De afgelopen jaren heeft het vliegveld ook betekenis gekregen voor ander interna tionaal verkeer, zoals de helicopter- vluchten naar en van de booreilanden. Ook de aktiviteiten van de nieuwe maatschappij Propellor Flight Service zijn voor een belangrijk deel internatio naal gericht. Van de zijde van het mini sterie van justitie heeft men laten blijken dat deze niet-toeristische aktiviteiten na 1 november alleen mogen worden voortgezet als het vliegveld tot officiële doorlaatpost wordt verklaard. Aanvraag Het bestuur van de N.V. Luchtvaart terrein heeft inmiddels de betreffende aanvraag ingediend. Deze aanvraag wordt gesteund door KLM Noordzee- helicopters die veel belang heeft bij Texel als gunstig ten opzichte van de booreilanden gelegen landingsplaats. Havenmeester De Bruijn verwacht dat de aanvraag zal worden ingewilligd. Of dat zal inhouden dat ook marechaussee op het vliegveld wordt gestationeerd is onzeker; het is mogelijk dat een vorm van samenwerking wordt gezocht met Den Helder. Propellor Flight Service De onzekerheid over de toekomstige status van het vliegveld is er mede oor zaak van dat de lijndienst Texel-Amster- dam van Propellor Flight Service nog niet van de grond is gekomen. Omdat deze lijndienst voorlopig niet rendabel is De zondagavondzang in de Hervorm de kerk in De Cocksdorp begint niet, zoals eerder aangekondigd op zondag avond 18 juni, maar zal voor de eerste keer plaatsvinden op zondag 25 juni, aanvang 19.30 uur. Vervolgens elke zondagavond tot medio augustus. Die genen die een instrument bespelen of graag alleen of in een kleine groep zingen en aan de zondagavondzang medewerking willen verlenen worden verzocht contact op te nemen met de pastorie, Kikkertstraat 49, De Cocks dorp, telefoon (02222) 357. kan deze alleen functioneren als PFS tegelijk ook kan rekenen op winstgeven de internationale opdrachten die samen hangen met oliebooraktiviteiten. Voor de lijndienst is inmiddels wel vergunning verstrekt door de Rijksluchtvaartdienst. Schade Als het niet zou lukken officiële doorlaatpost te worden betekent dat een enorme schadepost, want zowat de helft van de inkomsten van het vliegveld is tegenwoordig van niet-toeristisch in ternationaal verkeer afkomstig. Op 24 juni maakt Scouting Texel een reisje naar het ponypark en pretcentrum Slagharen. Leden die meewillen kunnen zich uiterlijk tot zaterdag opgeven bij mevrouw R. Stam p/a Garage Reij. Er wordt met twee bussen gereisd. Even tuele overblijvende plaatsen komen be schikbaar voor niet-leden. De aktiviteiten van de Meersporten- vereniging Texel hebben zich uitgebreid tot zaalhandbal. De dames die tijdens de sportuitwisseling met Borger zo succes vol voor de dag zijn gekomen, hebben zich nl. aangesloten. De bedoeling is dat zij in het seizoen 1978/'79 competitie spelen in de kop van Noordholland. Het gevormde afde lingsbestuur bestaat uit: Lia v. d. Berg- Janssen (voorzitster), Danny Daniëls (secretaresse), Trees Visser-Smedinga (penningmeesteresse), Ludy Moens- Inden (bestuurslid) en Mary van der Berg (bestuurslid). Om de conditie op het juiste peil te brengen trimmen de dames iedere vrij dag van 20.00 - 21.00 uur in de Dennen, vanaf camping Dennenoord. Liefheb sters kunnen meedoen. Voor verdere inlichtingen: Lia van der Berg-Janssen, telefoon (02220) '2423 of Danny Daniëls, telefoon (02225) 205. In de nachtvoorstelling van vrijdag avond draait „Vrolijke ontucht in Tirol". Het verhaal: Alfred is een zeer potente en mooie jongen die in zijn onderhoud voorziet door in het vakantieseizoen rijke en naar liefde smachtende dames het leven te veraangenamen. Op een dag kan hij zijn werk niet meer aan en besluit het mondaine leven te ruilen voor een vakantieverblijf in de Beierse ber gen, maar merkt al snel dat de vakantie- tijd hier niet zo veel verschilt van hetgeen hij achter zich gelaten heeft. Alfred neemt zijn intrek in herberg „De Vurige Stier", daar is het nog rustig. Maar al snel verliest Alfred al zijn geld met kaarten. En omdat hij nog wat rekeningen moet voldoen stelt de waard van „De Vurige Stier" hem voor als „seizoenhengst" te opereren. Hij is dus gedwongen zijn oude metier op te nemen. Bioscoopbezoekers boven de 16 jaar mogen van deze hoog-culturele produk- tie genieten. In de zondagmiddagmatinee: „Pippi zet de boel op stelten". Pippi's vriendjes Tommy en Anieka hebben het niet gemakkelijk thuis, vinden zij. Ze beslui ten weg te lopen, maar alleen als Pippi meegaat. Er wordt proviand ingepakt en het drietal gaat op pad. Dit keer heeft Pippi haar goudschat thuisgelaten, want ze wil wel eens weten wat het betekent geen geld te hebbenZe beleven het ene na het andere avontuur. Vooral als hun proviand opraakt en ze geld moeten verdienen om te kunnen eten. Zo zien we Pippi stier rijden, een baby redden, koorddansen vanaf een kerk spits, enz. De film is in kleur en geheel Nederlands gesproken. Toegang: alle leeftijden. Naar aanleiding van het artikel over het appartementencomplex aan de Dorpsstraat 34, wil ik niet nalaten nog te vermelden, dat het tegelwerk op advies en uitvoering geheel verzorgd is door Tegelbedrijf Fokko Mulder. De TV- en Radio-installatie werd geleverd door Fa. Schoori. De huishoudelijke artikelen werden allen geleverd door Bakker's Ijzerhandel. Vrijdag (heden) van 3 tot 9 uur voor belangstellenden gele genheid tot bezichtiging van dit complex. Frits Langeveld In het gezin Ranzijn, dat aan de buitenkant van het westfriese stadje Pur- 5 merend woont, is de tegenstelling tussen de beide dochters Trui, die zich later Truus laat noemen, en Nelie, steeds groter: Trui is uitgesproken lelijk, spichtig en mager; Nelie groeit op als een knappe jongedame, die al heel spoedig succes heeft bij de mannen. Als volwassen vrouwen gaan beiden j hun eigen wegen: Truus is in leren een bolleboos, en geleidelijk aan slaagt j ze maatschappelijk, omdat ze steeds hoger klimt. Op de duur heeft ze een mooi eigen huis, een tweede huis in België, een auto en geld. Maar dit alles i wil ze graag geven voor wat liefde, genegenheid, een liefkozing, een kus. Een paar stevige mannenarmen om zich heen. Nelie daarentegen is frivool, in 1 haar liefde hevig en onverzadigbaar, doch haar eerste huwelijk loopt uit op een mislukking; het tweede gaat niet door als gevolg van plotselinge veran- derende omstandigheden en als de derde man in haar leven komt.... Nee, we vertellen niet verder, leder mens zoekt een houvast in zijn of haar E leven. Dat doen Truus en Nelie in c E eveneens. Telkens ontglipt het hen beiden. Nelie neemt het telkens luchtig s op, maar wanneer Truus ontglipt, heeft ze maar één alternatief over: de drank. Met de publikatie van dit boeiende en vooral ontroerende feuilleton vangen wij volgende week aan, ervan overtuigd zijnde, dat het met groeiende E belangstelling en interesse zal worden gelezen. 1 De Redactie. v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel In de periode tot 25 juni a.s. zal ook op Texel de kollekte voor het Anjerfonds Noordholland worden gehouden. Gaar ne doe ik een beroep op alle inwoners van de provincie om ook dit jaar weer naar vermogen aan de inzameling ten bate van het eigen Anjerfonds bij te dragen. Het was verrassend te konstateren, dat in 1977, ondanks de minder gunstige economische situatie in ins land, de totale opbrengst van de Anjerkollekte in de Noordhollandse gemeenten, het re cordbedrag van bijna f\ 58.000,— haal de. Daarnaast werd een belangrijke bij drage ontvangen van het Prins Bernhard Fonds. Hierdoor was het mogelijk aan subsidieverzoeken ten behoeve van 241 instellingen en manifestaties te voldoen tot een totaal bedrag van ruim 7401.235, Dit betekende, dat niet alleen een groter aantal subsidies kon worden toegekend, maar dat ook in het algemeen de subsidies hoger konden zijn dan voorgaande jaren. Een belangrijk gedeelte van het totale subsidiebedrag werd ook in 1977 toege wezen aan harmonie- en fanfarekorp sen, koren en drumbands. In toenemen de mate konden daarnaast ook bedra gen beschikbaar worden gesteld bij voorbeeld voor de inrichting van dorps huizen en wijkcentra, in onze moderne samenleving vaak de knooppunten bij uitstek van waaruit door en ten behoeve van steeds grotere groepen van de bevolking naast sociale vooral ook cul turele aktiviteiten worden ontwikkeld, waarbij de zelfwerkzaamheid en creati- viteitsontplooiing op de voorgrond staat. In hoeverre aan het nog steeds stijgende aantal aanvragen om bijdragen uit het Anjerfonds blijvend kan worden voldaan, hangt voor een zeer groot deel af van het slagen van de plaatselijke Anjerakties. Dat is dan ook de reden, waarom ik langs deze weg de binnen kort in alle steden en dorpen te houden koliekten ten bate van het Anjerfonds Noordholland van harte in aller aan dacht aanbeveel. De voorzitter van het Anjerfonds Noordholland R. J. de Wit BAK VEN VAN LEZERS - BUTEN VERANTWOORDE LUX ME ID «N OC REOAKlt Nu de heer Van Asselt ontkent, voor de radio van de NOS gezegd te hebben, het belachelijk te vinden, dat Texelaars een voorrangskaart voor de TESO- boten hebben, wil ik uit zijn verhaal, voorkomende in de Helderse Courant van 2 juni j.l. de zin precies even weergeven. „Het is ergens belachelijk, dat wij Texelaars een voorrangskaart hebben op die boot". In hetzelfde artikel herhaalt hij het zelfs nog eens, door te zeggen: „Wij hebben hier op Texel een voorrangs kaart dat is natuurlijk een waanzinnige toestand. Als ik in Amsterdam op de tram stap, lijn zestien in het spitsuur, dan zegt de Amsterdammer niet: u komt van Texel, gaat u maar achter in de rij staan" (Een leuke vergelijking). Als het niet waar is, dat Van Asselt dit heeft gezegd, zal hij zich wel tot de redactie van de Helderse Courant moe ten wenden. Nu hij toegeeft dat de Texelaars niet buiten een voorrangs kaart kunnen, doet dit mij genoegen. Misschien had hij het anders bedoeld, maar hij heeft het zo wel gezegd. W. J. Boon, Den Burg NASCHRIFT: De heer Boon baseert zich op een krantenartikel waarin het NOS-interview gewag werd gemaakt. De radiouitzen ding was een sterk verkorte weergave van de werkelijke opname. Van Asselt sluit niet uit dat het misverstand in het kranteverslag daaraan mede is te wijten en herhaalt dat het voor de hand liggend is dat hij in de huidige situatie van capaciteitstekort de voorrangskaart als een noodzakelijk kwaad beschouwt. Red. lii Markante reiswagen, bijzonder komfortabel. rustig en betrouwbaar.Ken merkend is zijn rotsvaste weg - figging door voorwielaandrijvmg. Het ruimte-inteneur is variabel en door 5 deuren toegankelijk. De uitrusting is kompleet Ook lever baar met automa tische transmissie Renault 16 TL: 1565 cc, 66 DIN pk, 148 km/u. Renault 16 TX: 1647 cc, |90 DIN pk, 170 km/u. Gratis, haal bij ons 't kleumike Renaultboex boordevol informatie over Oorsprongweg 3.EIERLAND (Texel), Tel. 02225-233 Geachte S.R.P. stemmers. Wij danken U voor de stem die U 31 mei j.l. op de S.R.P. uitgebracht hebt. U zult nog van ons horen daar wij onze werkzaamheden voortzetten door de raadsbesluiten nauwkeurig te blijven volgen. Vooral waar het de principiële punten betreft, zoals wij die in ons programma aan U voorstelden. Wij danken alle mensen die in de afge lopen verkiezingsstrijd ons hebben geholpen met morele en daadwerkelijke steun, vooral de jongens die de folders rondbrachten. Het SRP bestuur.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5