Voetbalverenigingen strijden in zomeroefencompe titie NIEUW Luchtlijn voorlopig niet van de grond AFSCHERMING CARAVANS: rietmatten verboden Koersen vreemde valuta Polaroid garandeert de kwaliteit van uw direkt-klaar foto's. 3mvi De grote geïllustreerde wereldgeschiedenis Lf//R Diner-chantant in „De Kleine Club" Veel belangstelling bij begrafenis ds. Van der Zwaag AOT protesteert tegen afsluiten Slingerweg Zonder papieren op vakantie Prop Flight kreeg geen opdrachten Politie nam twee illegale zenders in beslag AMBULANCEVERVOER provinciaal bestuur van noord-holland PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 4 JUL11978 Ingaand woensdag 9 augustus houden de Texelse voetbalver enigingen een onderling toernooi dat zich over totaal negen speel avonden in augustus zal uitstrek ken. Het is een initiatief van trai ner Nico Erwich van de sportver eniging Texel, die dit onderlinge toernooi vooral beschouwt als een oefening voor de nieuwe competitie. Het is gebruikelijk dat de voetbalver enigingen elk jaar een oefenprogramma afwerken alvorens de competitie in te gaan. Door de nieuwe opzet kan dit voordeliger en voor het publiek attrac tiever gebeuren. Als dat in de praktijk inderdaad het geval blijkt te zijn, wordt deze zomercompetitie" een jaarlijkse gebeurtenis. Het is de bedoeling het winnende elftal voor een jaar in het bezit te stellen van een grote beker. Heel Texel Alle Texelse sportterreinen zullen voor dit bekerprogramma worden ge bruikt. Donderdag j.l. heeft een laatste bespreking met de betrokken vereni gingsbesturen plaatsgevonden waarbij ieder zich met de opzet verenigde. Om het karakter van een oefenpro gramma te benadrukken zal het zijn toegestaan méér dan twee spelers in de betrokken elftallen te vervangen. Er moet ruimschoots gelegenheid zijn om te experimenteren met nieuwe mensen. De deelnemende elftallen komen uit in twee poules. In poule 1 spelen Texel 1, Cocksdorp, Oosterend 1, ZDH 2 en Texelse Boys 2 en in poule 2: Texelse Boys 1, ZDH 1, Oosterend 2, Texel 2 en De Koog. De poules spelen een halve competitie. De winnaars ontmoeten elkaar in de finale op woensdag 30 augustus. Veel publiek? Het volledige bekerprogramma volgt hieronder. De spelers worden verzocht het eigen bestuur tijdig op de hoogte te stellen voor het geval zij door vakantie Zaterdagavond was een gemêleerd gezelschap getuige van een muziekfes tijn, een diner-chantant, in het in De Cocksdorp gesitueerde vegetarisch res taurant ,,De Kleine Club". Deze avond, die erop gericht was het diner van begeleidende muziek te voor zien, was georganiseerd door de heer 0. Kikkert, eigenaar van het restaurant, in samenwerking met het kamerensemble ..Fluitekruid", Het geheel ademde een zeer ongedwongen sfeer, wat in de hand werd gewerkt door het feit, dat verschillende combinaties van instru menten waren gevormd en de gebruikte muziek zeer afwisselend was. Ook het feit, dat er niet volgens een te voren vastgesteld programma werd gespeeld droeg daaraan in ruime mate bij. Een greep uit de uitgevoerde werken: vioolconcerten van Mozart, Wieniawski en Pleyel; menuetten van Telemann, stukken voor gitaar en viool en een duet uit de opera ,,Don Giovanni" van Mozart. De heer Kikkert deelde aan het eind van de ruim vier uur durende avond mee, dat het geheel bijzonder goed was verlopen en dat het gebeuren zeer zeker voor herhaling vatbaar bleek te zijn. o.i.d. niet kunnen meedoen. De vereni ging die steeds als eerste is genoemd speelt een thuiswedstrijd, zodat ook het publiek (dat hopelijk veel belangstelling toont) weet waar het moet zijn. Nadere informatie wordt graag gegeven door Nico Erwich, Duinroosstraat 24, De Koog, telefoon (02228) 709. Sponsor gezocht De organisatoren hopen dat een sponsor zich geroepen zal voelen een fraaie beker beschikbaar te stellen voor de winnaar van dit zomertoernooi. Ook deze sponsor kan zich in verbinding stellen met de heer Erwich. Programma Woensdag 9 augustus: 18.30 uur: Texel 2-Oosterend 2 20.15 uur: Texel 1-Oosterend 1 18.30 uur: ZDH 2-Texelse Boys 2 20.15 uur: ZDH 1-Texelse Boys 1 Vrijdag 11 augustus: 19.00 uur: De Koog-Texel 2 Zaterdag 12 augustus: 18.30 uur: ZDH 2-Oosterend 1 20.15 uur: ZDH 1-Oosterend 2 19.00 uur: Cocksdorp-Texel 1 Woensdag 16 augustus: 18.30 uur: Texelse Boys2-texel 1 20.15 uur: Tex. Boys 1-Texel 2 19.00 uur: De Koog-ZDH 1 19.00 uur: Cocksdorp-ZDH 2 Zaterdag 19 augustus: 18.30 uur: Oosterend 2-Texelse Boys 1 20.15 uur: Oosterend 1 -Texelse Boys 2 Dinsdag 22 augustus: 19.00 uur: De Koog-Oosterend 2 19.00 uur: Oosterend 1-Cocksdorp Vrijdag 25 augustus: 18.30 uur: Texelse Boys 2-Cocksdorp 20.15 uur: Texelse Boys 1-De Koog Zaterdag 26 augustus: 18.30 uur: Texel 2-ZDH 1 20.15 uur: Texel1-ZDH2 Woensdag 30 augustus: 19.00 uur: winnaars poule 1-poule 2 loting neutraal veld. Bewoners van het buitengebied, die een toercaravan naast hun woning willen hebben, krijgen daarvoor al leen vergunning (de zg. bijzondere kampeerexploitatievergunning) als de caravan door boombeplanting aan het gezicht vanaf de openbare weg is onttrokken. B en W nemen geen genoegen met rietmatten als af scherming. Dat laatste blijkt uit het weigeren van een dergelijke vergunning aan de heer J. Bakker, Rozendijk 4. Over het algemeen wordt in het buitengebied een toercaravan op het erf van een permanent bewoonde woning toegela ten als daar geen zomerwoning aan wezig is. Verder is bepaald dat een ver gunning in ieder geval niet wordt ver leend als de caravan niet door een af schermende beplanting of op een andere voor burgemeester en wethou ders aanvaardbare wijze aan het gezicht vanaf de openbare weg is ont trokken. In verband met dat laatste werd het verzoek van Bakker afgewe zen, maar hij is hiertegen nu in beroep gegaan bi) de gemeenteraad. In dat beroepsschrift stelt de heer Bakker dat een caravan van zes meter niet zichtbaar is achter de boerderij (ca. 13,5 meter breed) als deze caravan wordt afgeschermd met rietmatten. Maar B en W hebben de raad geadvi seerd het beroep ongegrond te verkla ren. Uitgangspunt Zij wijzen op het uitgangspunt" dat caravans niet door rietmatten aan het gezicht vanaf de openbare weg dienen te worden onttrokken. Afscherming mag uitsluitend op natuurlijke wijze, dus met beplanting. Zoals gebruikelijk werd de heer Bakker in de gelegenheid gesteld zijn beroepschrift toe te lichten tegenover de Commissie Beroepschriften. De meerderheid van die commissie was van mening dat B en W juist hadden gehandeld met uitzondering van de heer J. C. Dros, die vond dat de aan vrager wel voldoende maatregelen had getroffen om aan de voorwaarden te voldoen. Dros zou zelfs een rietscherm van slechts een meter hoogte toerei kend vinden. Het gezin Bakker had eerder (tijdens de verbouwing van de boerderij) een sta-caravan op het erf staan bij wijze van noodwoning. Het idee werd toen geboren om de verbouwde boerderij in de zomer te verhuren en zelf in een toercaravan te kamperen. Voor de naaste toekomst wordt de situatie wat het aanzicht betreft nog gunstiger, want het is de bedoeling een schuur te bouwen, waardoor van de caravan nog minder te zien zal zijn. De toekomstsi tuatie speelt nu echter geen rol; de zaak wordt beoordeeld aan de hand van de huidige feiten. Als de raad conform het advies van B en W besluit, wordt het voor de familie Bakker wel moeilijk, want op dit moment is de boerderij al voor tien weken verhuurd. In het beroepschrift wordt erop gewezen dat dit noodzake lijk is. Westduitse marken 100 7106,— Belgische francs 100 7 6,67 Franse francs 100 7 47,75 Zweedse kronen 100 7 47,25 Zwitserse francs 100 7118,25 Deense kronen 100 7 38,25 Amerikaanse dollars 1 7 2,18 Engelse ponden 1 7 4,02 Oostenrijkse schillingen 100 7 14,82 Italiaanse lires 10.000 7 25,25 Onder grote belangstelling (ook van Texel) heeft zaterdag te Pingjum de begrafenis plaats gehad van ds. T. Blanksma-van der Zwaag. De overlede ne was van 1955 tot 1959 Doopsgezind predikant op Texel en woonachtig in Oosterend. Zij genoot als zodanig een grote populariteit en onderhield ook nadien met veel Texelaars relaties. Na Texel ging zij naar Twisk en tenslotte naar Rottevalle in Friesland. Zij was weduwe sinds 1969 en had vier kinde ren. Ds. Van der Zwaag overleed op 54-jarige leeftijd. In tamelijk scherpe bewoordingen heeft de directeur van de Autobuson derneming Texel, J, Hooijberg, het beleid van het gemeentebestuur gehe keld betreffende het afsluiten van de Slingerweg ter hoogte van de Emma- laan. De heer Hooijberg verwijt het college per brief dat een en ander zonder enige inspraak van de betrokke nen (waaronder AOT, Fa. J. de Wit, brandweer) is aangelegd en dat deze nu met behoorlijk wat moeilijkheden opge scheept zitten. De betreffende afsluiting werd dit voorjaar door de gemeente gerealiseerd om te voorkomen dat er op de Slinger weg gevaarlijke situaties zouden ont staan. Bovendien werd de weg tijdens voetbalwedstrijden doorgaans gebruikt door talloze geparkeerde auto's wat de verkeersveiligheid ook al niet bevorder de. Om van dit alles af te zijn besloot de gemeente ter plaatse een nieuw plant soentje aan te leggen en bovendien een begin te maken met het toekomstige fietspad langs de Emmalaan. Het afslui ten van de Slingerweg was voor de parkeergelegenheid ter plaatse aller minst bezwaarlijk omdat de auto's ruim schoots terecht kunnen op het grote parkeerterrein naast het sportveld van S.V. Texel. Met name voor de autobus sen van de Autobusonderneming Texel betekende de afsluiting echter een moeilijk te verteren zaak omdat nu alle bussen genoodzaakt zijn via de R.P. Keijserstraat het Schilderend op te rijden. Een van de gevolgen daar weer van is dat de autobussen vaker te maken krijgen met het kruispunt Schilderend- Bernhardlaan-Emmalaan waardoor zich hier meermalen gevaarlijke situaties voordoen. Gevraagd naar eventuele verdere stappen in deze zaak deelde de heer Hooijberg mee dat hij eerst het ant woord van B. en W. op zijn brief wil afwachten. Uw foto's worden gratis vervangen wanneer u met de resultaten niet tevreden bent De garantie-coupon zit verpakt bij de camera. v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Vrijdagmiddag werd een 17-jarige jongeman uit Heerhugowaard aangehouden, die met zijn auto onder weg was naar de veerboot, nadat hij zijn vakantie op het eiland had door gebracht. Hierbij bleek dat hij over geen enkel geldig papier beschikte. Naar aanleiding van dit voorval heeft de politie laten weten in de komende periode het aantal routinecontroles ter zullen opvoeren. Laten v\ e zacht zijn oor elkaar. De luchtvaartmaatschappij Propelior Flight Service zal vanuit Texel voorlopig geen aktiviteiten van betekenis ontplooien. De chartervergunning die de PFS had, wordt niet verlengd. Ook de plannen voor een luchtlijn Texel- Amsterdam w komen nog niet tot uitvoering. Belangrijkste reden van deze teleur stellende ontwikkeling is het ontbreken van vliegopdrachten. Directeur Smit had met name gerekend op vluchten ten behoeve van olie- en aardgasexploratie, maar het is niet gelukt van die kant voldoende interesse op te wekken. Mede daardoor komt de luchtlijn naar Amsterdam voorlopig niet van de grond hoewel de Rijksluchtvaartdienst wel toestemming had gegeven. De heer Smit vertelde ons dat het volgend jaar met de luchtlijn opnieuw zal worden geprobeerd. Een blijvend passagiers aanbod voor een dergelijke nieuwe luchtlijn ontstaat pas na een langdurige wervingsperiode, voordat een dergelijke lijn rendabel draait zal nog meer tijd zijn verstreken. Die voorbereiding is te kort geweest om thans verantwoord van start te kunnen gaan. De geruchten dat PFS helemaa wordt opgedoekt, worden door de heer Smit ontkend. De beide PFS-toestellen blijven op het vliegveld Texel gestatio neerd, maar een deel van de kantoor inventaris is wel naar het vasteland afgevoerd. Met behulp van eigen apparatuur slaagde de Texelse politie er zondag in twee illegale zenders op te sporen Beiden zonden uit in de 27 mes band en veroorzaakten ernstige radiostoring Een van de zenders bevond zich in een huis aan de Witte Kruislaan, de ander in een huis aan de Grensweg. De zenders werden in beslag genomen en de eigenaars (resp. De R. en R.) kregen een proces ver baal. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken ingevolge artikel 13, derde lid van de Vtfet ambulancevervoer bekend dat aan de hieronder vermelde (rechts)personen een vergunning als bedoeld m artikel 2, eerste lid, onder a van de Wet ambulancevervoer is verleend Gevestigd aantal Naam aanvrager: te: ambul auto's 1Gemeente Amsterdam (G.G. enG.D,) Amsterdam 26 2. J. R. deVhes Amsterdam 18 3. E.PD.A. - BV. Amsterdam 10 4 Verenigd Ziekenvervoer Amsterdam BV, Amsterdam 18 5. Gemeente Amstelveen (G.G en G.D.) Amstelveen 4 6. Gemeente Ouder Amstel Ouderkerk aan de Amstel 1 7. Gemeente Hilversum (G.G en G D.) Hilversum 4 8. Ambulancebedri|f K. van Amersfoort Laren 1 9. Diaconessenhuis Naarden 2 10. Taxibedrijf en Ziekenvervoer N. van tfltengerden van het Boortman Amstelhoek 1 11Firma Met Co. B.V. Aalsmeer 3 12 Gemeente Zaanstad, dienst Volksgezondheid Zaandam 3 13, Fa. Erven Jan de Boer Zaandam 4 14 Boon's Autobedrijven B V Wormerveer 15 Gewestelijke Gezondheidsdienst Hoorn 5 16 Nederlandse Rode Kruis, afd langedijk Zuid Scharwoude 1 17 M.J. Veenboer Heerhugowaard 2 18. Ambulancedienst Kuulkers Schagen 3 19. E.H.B.O. Vereniging Callantsoog Callantsoog 1 20. Gemeente Anna Paulowna Anna Paulowna 1 21Gemeente Wiermgermeer Wieringerwerf 1 22. Gemeente Wieringen Hippolytushoef 1 23. Gemeente Den Helder (G.G.enG.D.) Den Helder 3 24. A, A. Smidt Den Burg 2 25. Gebr. Koopman Alkmaar 4 26. Ziekenvervoer Tervoort B.V. Castricum 3 27. Nederlandse Rode Kruis, afd. Bergen Heiloo 1 28. Gebr. Van den Kommer Uitgeest 2 29. Taxi 3000 Beverwi|k 5 30. Centraal Vervoer IJmond IJmuiden 3 31Gemeente Haarlem (G.G. en G.D.) Haarlem 8 32 Marine Hospitaal Overveen 3 33 Gemeentelijke Brandweer-en Ambulancedienst Hoofddorp 3 Gedeputeerde Staten wijzen er op dat ingevolge artikel 14, eerste lid van de Wet ambulancevervoer van een besluit, een vergunning betreffende, iedere natuurlijke persoon of rechtspersoon, die daardoor rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na deze bekendmaking in beroep kan komen bij de Kroon Haarlem, 20 juni 1978. Gedeputeerde Staten voornoemd, R J de Wit, voorzitter C. Harinck, griffier, Christian Zentner Een waar naslagwerk voor een ieder die geïnteresseerd is in de historie. Systematisch en overzichtelijk gerangschikt. Actuele afbeeldingen, vaak vergezeld van citaten van belangrijke historische figuren. Meer dan 1000 afbeeldingen, 40 reprodukties in kleur en 8 in kleur gedrukte overzichtskaarten. SPECIALE AKTIE tot 1-8-1978 f29,90 daarna 755,— v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Heel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Nico Marijke en Piet Dros-Tijseling Oosterenderweg 45, Oosterend, 2 juli 1978. Voor Uw blijken van medeleven, betoond na het plotseling overlijden van mijn lieve man en onze vader en grootvader DIRK THOMAS DEDEL en voor de laatste eer, die U hem hebt willen bewij zen, betuigen wij U onze welgemeende dank. Namens de familie: H. J. Dedel-Krabbebosch Texel, juli 1978, De Ruyterstraat 42, Oudeschild. Tot onze diepe droefheid is heden van ons heengegaan mijn goede man, onze vader, schoonvader en lieve grand' père Marinus Buijtenhuijs, echtgenoot van A. W. Buijtenhuijs-Wieringa, in de leeftijd van 70 jaar. Anja Wiepke Buijtenhuijs-Wieringa Sadirac (Frankrijk): Rob Buijtenhuijs Michèle Buijtenhuijs-Martin Franck en Bruno Texel, 30 juni 1978, Naalrand 58, 1797 AS Den Hoorn. De crematie zal plaatshebben op woensdag 5 juli v.m. 11.00 uur in het crematorium, Haring- huizerweg 3 te Schagen. Condoleren na de crematie in de koffiekamer van het crematorium. Geen toespraken.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2