4GEND4 Bartiméushoe ve VERVOLG VAN PAG.l Oosterend Present Lammerenmarkt VERVOLG VAN PAG. 1 Strandreiniging PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 7 JUL11971 Donderdag 6 juli Om 19.00 uur begint op camping Het Woutershok een volleybaltoernooi. Kosten ƒ1,— per deelnemer. In de Kikkertstraat te De Cocksdorp wordt aanvang 19.00 uur een feest- markt gehouden. In de Hervormde kerk van De Koog is aanvang 20.30 uur een zangavond. Op de Groeneplaats in Den Burg wordt de Taptoe Texel 1978 gehouden met medewerking van alle Texelse mu ziekkorpsen en drumbands, aan vang 19.90 uur. De Exploitatiemaatschappij De Krim heeft in hotel De Lindeboom-Texel een aandeelhoudersvergadering, aan vang 20.00 uur. Vrijdag 7 juli Om 14.00 uur start bij de Schuilhut in De Koog een kerkentocht. In de Hervormde kerk van De Koog wordt aanvang 20.00 uur een film avond gegeven. Van 14.00-16.00 uur worden bij camp ing De Sluftervallei kinderspelen ge houden onder leiding van het Rekre-aktief-team. Van 14.00-16.00 uur worden ook kin derspelen gegeven op de speelweide aan de Ploegelanderweg in het Dennenbos; kosten 71,— per deel nemer. Aanvang 19.00 uur op camping Loods mansduin bij Den Hoorn volksdansen Om 22.00 uur start op het sportterrein van ZDH aan de Witteweg bij Den Hoorn een avondoriëntatietocht. Kosten 72,50 per persoon. zaterdag 8 juli Het Texels Christelijk Mannenkoor en het muziekkorps „Excelsior" geven een zomerconcert in de R.K. kerk van De Koog, aanvang 20.30 uur. In Oosterend wordt vanaf 14.00 uur rommeltjesmarkt gehouden. In Oudeschild is een kunst- en antiek markt in het Ankerpark bij de R.K. kerk aan de De Ruyterstraat. Vanaf 19.00 uur is op camping De Bremakker volksdansen onder leiding van het Rekre-aktief-team. Vanaf 12.30 uur kan bij het strandje van Nieuweschild gratis worden kennis gemaakt met de windsurfsport. Zondag 9 juli In de Hervormde kerken van De Cocks dorp en Oosterend worden aanvang 19.30 uur zangavonden gegeven. In De Koog is in de Hervormde kerk een interkerkelijke jongerendienst, aanvang 19.30 uur. Na afloop koffie drinken in gebouw „De Schuilhut" bij de kerk. Om 14.00 uur begint op een terrein bij Oosterend de grote Texelse auto cross. Entree 76,— voor volwasse nen en 73,— voor kinderen. om 19.00 uur start op het strand van paal 9 (Hoornderslagl een strand- loop. Naar keus vier of acht kilo meter. Kosten 72,50 per persoon. Deelnemers die de tocht binnen de voorgeschreven tijd uitlopen krijgen een herinneringsvaantje; de winnaar krijgt een beker. Om 14.00 uur begint op de Schans- weg ter hoogte van jeugdherberg „Panorama" nabij Den Burg een zeepkistenrace. Maandag 10 juli Van 14.00-16.00 uur worden in de Her vormde kerk van Den Hoorn rondlei dingen gegeven; tevens gelegenheid om de toren te beklimmen. In de Hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Op het strand Westerslag (paal 15) worden van 14.00-16.00 uur strand- spelen gehouden onder leiding van het Recre-aktief-team. Om 19.00 uur begint een mini-voetbal toernooi bij het Eierlandsche Huis bij De Cocksdorp. (Deelname kost 71,— per persoon). Ook bij camping Dennenoord aan de Grensweg en op het ZDH-terrein aan de Witteweg bij Den Hoorn begin nen om 19.00 uur mini-voetbaltoer nooien. Op camping De Krim bij De Cocksdorp begint om 19.00 uur een volksdans avond. Om 22.00 uur start bij het Eierlandsche Huis bij De Cocksdorp een avond oriëntatietocht. Deelnemen kost 72,50 per persoon. Dinsdag 11 juli De sportvisclub houdt in het binnen water aan de Oorsprongweg in Eier- land een sportviswedstrijd voor toe risten van 19.30-21.30 uur. Aas: worm. Onder leiding van het Recre-aktief-team worden van 10.00-12.00 uur strand- spelen gehouden bij paal 20 (De Koog). Van 14.00-16.00 uur wordt op camping Kogerstrand instuif gehouden. VASTE AGENDA Elke woensdag- en donderdagavond is er van 19.00-20.00 uur een verkoop tentoonstelling van nuttige en fraaie handwerken in het gebouw naast de Herv. Kerk in De Cocksdorp. In het gebouw naast de Herv. Kerk te De Cocksdorp kunnen op werkdagen boeken worden geleend tussen 19.00 en 20.00 uur. Er is bovendien een uit leenuurtje op vrijdagochtend van 10.00 tot 11.00 uur. Op zaterdagen en zondadgen is de bibliotheek ge sloten. Iedere dinsdagmiddag aanvang 14.00 uur kan worden deelgenomen aan een kerkentocht, een rondrit met (eigen) auto's langs een aantal be zienswaardige kerken die dan van binnen en van buiten worden bezich tigd. Gestart wordt bij de „Schuil hut" in de Parnassiastraat in De Koog. Elke dinsdag en vrijdag van 19.30 - 20.30 uur is de bibliotheek van de „Schuil hut" in de Parnassiastraat in De Koog geopend. Duitse en Nederlandse boeken voor jong en oud. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 uur tot 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de VW kunnen laten in schrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute gevolgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café eethuis Catharinahoeve. De buskos- ten zijn 76,75 per persoon en 73,25 voor kinderen. De trips gaan alleen door als er voldoende belangstelling Iedere maandagavond om 20.00 uur heeft het Texels Vrouwenhuis bijeen komst in de Oude Ulo aan het Schil derend. Bij het clubhuis van Scouting Texel (Bernhardlaan 147) kan dagelijks oud papier worden gedeponeerd in de daar opgestelde container. NVSH-informatiecentrum, -middelen- depot en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan te Den Burg zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefo1 nisch bereikbaar onder nr. 3241Con tactpersoon: -Mevr. Blanken, Tjakker- straat 35, Den Burg, telefoon 3012. Iedere zaterdagmiddag 16.00 uur trai nen in de Dennen. Start bij camping Denrlenoord aan de Grensweg. Elke donderdagavond wordt vanaf 20.00 uur op het adres Warmoesstraat 42 bijbelonderricht gegeven door het evangejistenpaar Jan en Paula Brou wer. Oud papier ten bate van gymnastiek vereniging Oosterend kan altijd wor den bezorgd onder het afdakje van de voormalige brandweerkazerne aan de Achtertune te Oosterend. 19, 20, 21 en 22 juli 1978 - De grote feestcourant komt a.s. dinsdag en woensdag huis-aan-huis bij een ieder op Texel, gelijk met de Texelse Courant. U vindt er het volledige pro gramma in en interessante artikelen. Toeristische bedrijven, die voor hun gasten een aantal exemplaren willen hebben, kunnen deze aanvragen bij de propagandacommissie. Het adres: Koos Bremer Szn., Mulderstraat 1, telefoon (02223)221. De opgave voor de volksspelen begint goed te lopen. Met name voor de touwtrekwedstrijd is veel belangstelling. Ook voor het mastklimmen rekenen wij op een flinke deelnamel Alle inlichtingen bij de heer K. Eelman Czn., „Noord- wijk", telefoon (02223)491. heid kon daardoor uitgebreid worden zonder dat het ten koste van het aantal slaapplaatsen ging. Op de eerste verdie ping is nu in drie zalen in totaal slaapge legenheid voor dertien pupillen plus een slaapkamer voor de leiding. De nieuwe indeling op de eerste verdieping heeft ook tot gevolg gehad dat de vroeger gebruikte stapelbedden nu niet langer gebruikt worden. Ook wat betreft de linnenberging heeft men aanzienlijk meer armslag gekregen. Intercom Alle vertrekken van de verbouwde Bartimeushoeve zijn voorzien van een voor dergelijke instituten onmisbare in tercominstallatie zodat bij noodgevallen direkt hulp kan worden geboden. Om het onderhoud zoveel mogelijk te vereenvoudigen zijn de wanden van het slaapgedeelte (eerste verdieping) voor zien van gemakkelijk afneembaar schuimvinyl. Verder zijn alle ruimtes op de begane grond voorzien van een plavuizen vloer en zijn zowel de sanitaire ruimtes als de keuken, de nieuwe provisieruimte en het nieuwe washokbetegeld. De oude keukenruimte die was onder gebracht in een aparte aanbouw naast 1 de ingang van de boerderij is nu als bergruimte in gebruik genomen. Hier kan men bijvoorbeeld de door de patiën ten gebruikte rolstoelen plaatsen. Buitenzijde Ook de buitenzijde van de Bartimeus- hoeve onderging enige verandering om dat een groot gedeelte van de rieten kap werd hersteld en er enkele nieuwe branduitgangen zijn gekomen. In vergelijking met de eerste 7 jaar waarin de Bartimeushoeve ten behoeve van de visueel gehandicapten heeft gedraaid vormen de nieuwe voor zieningen een mogelijkheid tot een veel professioneler aanpak. Het resultaat hiervan is dat ook de in meer opzichten gehandicapten eens met vakantie kun nen gaan. Voorlopig is alleen de boerde rij zelf voor meervoudig gehandicapten geschikt gemaakt. De volgende fase is de verbouw van twee afzonderlijk van de boerderij staande vakantiehuisjes waarin 12 pupillen kunnen verblijven. Als alles is voltooid kan de Bartimeus hoeve gelijktijdig worden bewoond door 26 personen (incl. leiding). Kleurentelevisie Tijdens een informele bijeenkomst met de bij de verbouwwerkzaamheden betrokken bedrijven die vorige week plaatsvond werd door deze een groot beeld kleurentelevisie aangeboden. Vooral voor de pupillen die nog enigs zins kunnen zien is een dergelijk appa raat beter geschikt dan een zwart-wit toestel waar minder dieptewerking van uitgaat. De werkzaamheden aan de Bartimeushoeve werden uitgevoerd Een beeld ven het uitgebreide gebouwen complex dat de Bartlméushoeveomvat Centraal op dexe foto de eigenlijke boerderij Links daarvan de beheerderswoning en rechts de bijgebouwen, waaronder stallen voor de bijbehorende levende have. volgens tekeningen van archi tectenbureau Alkema te De Koog. Voor de verbouwing kwamen de volgende bedrijven in aktie: Bouwbedrijf H. Daal der en Zonen, De Cocksdorp, Jaap Koel, aannemer timmerwerk, Zaandijk; Fa. J. G. Oele, loodgieter, Den Burg; J. M. Schoo, CV-installatie, Den Burg; Duinker Elektrotechniek, Oosterend; Verenigde Schilders Coöp., Den Burg; Fa. Westerlaken, bestratingen, Den Burg; N. Luiken, rietdekker, De Waal en de Fa. Schoorl voor het constructie werk. Op de maandag gehouden lamme renmarkt werden 155 lammeren aange voerd. De prijzen varieerden van 7160,— tot 7170, De handel was goed. ten schoongemaakt. Na afloop zal wor den bekeken of ook de rest van het Texelse strand op een dergelijke manier onder handen moet worden genomen. Het kost enige tijd om het effekt van de nu toegepaste methode te kunnen beoordelen. Het is niet uitgesloten dat een deel van de begraven olieresten bij vloed weer naar de oppervlakte komt maar dat is onwaarschijnlijk. De olie is door 't omwoelen zodanig met de grond gemengd dat het niet meer als vrije vloeistof in nat zand omhoog kan komen. Van Amoco Cadiz? Strandjutter Cor Ellen is er van overtuigd dat de op Texel aangespoelde olie afkomstig is uit het wrak van de supertanker Amoco Cadiz die enkele maanden geleden op de Bretonse kust op de rotsen liep. Volgens Ellen is aan de olieresten te zien dat zij ongeveer drie maanden in zee hebben gedreven terwijl ook het effekt van de chemische midde len die de bestrijdingsschepen er op hebben gespoten zichtbaar zou zijn. Rijkswaterstaat heeft monsters van de olie opgestuurd in de hoop de herkomst te kunnen bepalen. Om snel te kunnen werken zijn meerdere ctddvators Ingezet Het toeval wil dat zeer onlangs in de gemeenteraad is gediscussieerd over de noodzaak om voorbereid te zijn op strandvervuiling door olie en over de financiële konsekwenties daarvan. Ook nu blijkt dat bestrijding van olievervui ling voor Texel altijd veel kostbaarder uitvalt dan voor andere kustgemeenten die meestal maar enkele kilometers strand binnen hun grenzen hebben terwijl Texel de zorg heeft voor maar liefst 30 kilometer. Men is het er over eens dat de kosten van bestrijdingsak- ties in eerste instantie voor rijks- of pro vinciale rekening behoren te komen. De hogere overheden op hun beurt kunnen dan trachten de kosten aan de vervuiler door te berekenen. Ons gezin werd verblijd met de geboorte van een zoon en broertje Henrik Roeland Lenie en Henk Moes- Berrevoets Maarten en Willemijn Den Burg, 5 juli 1978. Andrea Pertschat en Piet Dros hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de voltrekking zal plaats vin den op vrijdag 14 juli 1978 te Otterndorf. Adres: Gr. Ortstr. 94, 2178 Otterndorf, W.-Duitsland. Adri van der Ster en Elly Witte gaan trouwen op vrijdag 14 juli 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Gelegenheid tot felicite ren: van 20.00 tot 21.30 uur in het Havenrestau rant, 't Horntje - Texel. Den Burg - Texel, juli 1978. Hallerweg 7 Hoornderweg 27 Toekomstig adres: Noorderhaaks 7 1797 SJ 't Horntje - Texel. Voor Uw blijken van me deleven ons betoond tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder KRIJNA GEENSE-DROS betuigen wij onze har telijke dank. (In het bijzonder direktie en personeel van de Gollards Stichting voor de goede zorgen aan haar besteed. Namens de familie, F. C. Geense Pzn. Texel, juli 1978, De Gollards, De Zes 12, Den Burg. Hartelijk dank aan allen, die door bezoek, felicita- tiekaarten en geschenken onze 60-jarige huwelijks dag tot een onvergetelijke hebben gemaakt. W. Dootjes J. Dootjes-de Meer Rusthuis Irene, Den Burg - Texel. Voor uw medeleven, zowel persoonlijk als schriftelijk, ons betoond na het overlijden van mijn geliefde man en onze lieve vader en opa REIJER BUIJS, betuigen wij onze welge meende dank. J. M. Buijs- van den Hoek Marius en Alie - Johnny en Richard Postweg 193, De Cocksdorp, Texel. Wie komt er bij ons bollen pellen? Grote bol len, hoog loon. F. J. Hal- sema, Gerritslanderdijkje 5. Schoolboeken mag je dit jaar bestellen in Het Open Boek. Aangeb. VW kever 1968 i.g.st. J. H. Boekei, Wilhelminalaan 58. Bollenpellers gevraagd. Firma W. en J. Veeger, Grensweg 5, (02220) 2229 Oosterend. Zaterdag middag 8 juli de bekende Rommeltjesmarktl Vers gebakken vis. Verkoop vanaf 's morgens 10 uur Te koop kinderwagen, beige met bruine kap. Tel. 2174. Oosterend, zaterdag middag 8 juli de bekende Rommeltjesmarkt! Vers gebakken vis. Verkoop vanaf 's morgens 10 uur. Kilo stooflappen 7,98 Goënga's Supermarkt. Opgeletl Zaterdagavond 8 juli Discobal in de Witte Burcht. Broeken 710, Schoonoordsingel 4. Zaterdag 2 - 5 uur. Nieuwe voorraad. Trekhaken vanaf 735,— Banden vanaf 710, Dumpstore De Nederlan den, Nrd.-Scharwoude, tel. (02260)2171. Te koop orig. kajuitzeil- schouw, hout, geh. com- pl., afm. 9x3 m. Inl. H. de Harde, Stuifweg 19, tel. (02223) 912. Te koop VW 1600 TL, bj. 1970. Nieuwe banden, t.e.a.b. Tel. (02223) 366. Te koop: Daf "66 super 1976 Opel Kadett City 1975 Toyota Coralla 30 1975 Toyota Coralla 30 1976 Crown 2600 6 cilinder '76 Renault R5 TL 1976 Grage Nagy, Ruigendijk, tel. (02228) 567. Goed tehuis gezocht voor 2 mooie Cyperse katertjes. Tel. 2174. Te koop Honda CB 550 F1, bouwjaar 1976, km. st. 9100. Na 17.00 uur. Tel. (02220) 3223. Maar de HEERE was mij tot steun; hij leidde mij uit in de ruimtel Vermist sinds 27 juni cyperse kater met witte bef. Wordt micky ge noemd. Heeft iemand hem gezien? Ineke Peter sen, Witte Kruislaan 25, Den Burg. Wegaanschaf zware motor te k. Honda 100 c.c. en Triumf Spitfire. Vuurtorenweg 49, (02222) 401. Kringlooppapier heeft een wat grijze tint omdat het voor 100% uit oud papier wordt vervaardigd Schriften, enveloppen stencil- em schrijfmachi nepapier. Voor een rede lijk lage prijs te koop in HET OPEN BOEK. Te koop goed onder houden 6-pers. bun galow, nabij bossen en duinen. Br. onder no. 290 aan bur. v.d. blad. Kilo stooflappen - 7,98" Goënga's Supermarkt. Opgeletl Zaterdag avond 8 juli Discobal in de Witte Burcht. Broeken 710, Schoonoordsingel 4. Zaterdag 2 - 5 uur. Nieuwe voorraad. Om 19.00 uur begint op camping Den nenoord aan de Grensweg een volks dansavond. Op de speelweide aan de Boodtlaan in De Koog wordt aanvang 19.00 uur een volleybaltoernooi gehouden. Kosten 71,— per deelnemer. Tussen 14.00-16.00 uur worden in de Hervormde kerk van Oudeschild rondleidingen gehouden. Om 20.00 uur begint in de Hervormde kerk van De Cocksdorp een dia avond over Texel. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt een concert gegeven door Philine Schouten (blokfluit) en Wim Kloppenburg (orgel). Aanvang 20.15 uur. Om 14.00 uur start bij de Schuilhut in De Koog een kerkentocht. In het gebouwtje van de Hervormde gemeente te De Cocksdorp kunnen iedere donderdag boeken worden geleend van 15.30 - 16.30 uur en van 19.00 - 20.00 uur. Maatschappelijk werker Frank van Lare houdt iedere werkdag spreekuur in het Groene Kruisgebouwtje. Maan dags en vrijdags van 8.30 - 10.30 uur, woensdags van 14.30 - 15.30 uur en donderdags van 18.30 - 19.30 uur. Telefoon (02220) 4185. Iedere woensdag om 14.30 uur bejaar- densoos Den Hoorn in dorpshuis De Waldhoorn. Iedere donderdag 14.30 uur bejaarden- soos De Cocksdorp in het Eierland sche Huis.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2