chapenscheerders rokken veel publiek Firma M. Drijver won wisse/prijs v/ootshow Veel wind bij wedstrijden windsurfen - 1SDAG 25 JUL11978 PAGINA 5 Onder toeziend oog van een drietal deskundi ge juryleden en enkele honderden belangstel lenden werd op de parkeerplaats aan de Bijenkortweg de nationale wedstrijd scha penscheren gehouden. Beeld van de maaltijd in de Peperstraat Omdat de lucht 's morgens bedenkelijk grauw zag werd besloten alle tafels met een huif van zeildoek te overdekken. Achteraf was dat niet nodig geweest want toen de maaltijd aanbrak, brak ook de zon door. iij de vrijdagochtend op de Bijen- rfweg te Oosterend gehouden na- nale wedstrijd schapenscheren is uit Wannerhuizen afkomstige N. mk van de 12 deelnemers als bes- uit de bus gekomen. De enige (else deelnemer, P. Kuiper uit sterend, eindigde na A. Baken illantsoog) op een eervolle derde ge H. Sturkenboom van de landbouw- voorlichtingsdienst uit Alkmaar gestrikt. Naast het doorgeven van de uitslagen gaf hij veel met de schapenhouderij verband houdende informatie. De volledige uitslag van de nationale wedstrijd schapenscheren was: 1. N. Pronk, Warmerhuizen, 548 punten (veescheermachine); 2. A. Baken, Cal- lantsoog, 543 punten (wandklok); 3. P. Kuiper, Oosterend, 542 punten (wollen deken); 4. J. C. de Vlieger, Hoogmade, 534 punten (100 liter superbenzine); 5. B. de Groot, Ouderkerk, 529 punten (schapenhuid); 6. Th. Seegers, Z.O.- Beemster, 525 punten (barometer); 7. R. Seegers, Z.O.-Beemster, 522 punten (waardebon). De firma M. Drijver fr Zonen van de TX 33 heeft de wisselprijs voor het best verzorgde schip bij de woensdag gehouden vlootshow gekregen. De prijs, bestaande uit een door de werf Visser uit Den Hel der beschikbaar gestelde zilveren zeilscheepje, werd donderdag over handigd aan de heer C. Drijver door de heer L Nouwen, voorzitter van de jury. De heer Nouwen sprak zich positief uit over het feit dat de vissers de vloot show hebben aangegrepen om veel van hun grieven met betrekking tot quote ring e.d. openbaar te maken. Hij sprak de verwachting uit dat de Texelse vis sersvloot in ieder geval zal blijven be staan. Bij de beoordeling van de schepen werd onderscheid gemaakt tussen de meest originele en de best verzorgde voorstellingen. Bij eerstgenoemde cate gorie werd de TX 37 tot winnaar uitgeroepen. Het schip was op goede wijze gebruikt voor de boodschap ,,Eet meer vis". Het stuurhuis was fraai door een Rembrandt versierd en de borden van het schip waren tot vissen ge maakt. De tweede prijs ging naar de TX 33, de derde naar de TX 34, de vierde naar de TX 1, de vijfde naar de TX 38 en een bijzondere vermelding kreeg de niet-versierde TX 63 met zijn spreuk .Zolang de Engelsen lachen, varen wij zonder vlaggen". De tweede prijs bij de best verzorgde schepen was voor de TX 60, derde prijs TX 1, vierde prijs TX 29 en vijfde prijs TX 4. Bij de onder prima weersomstandig heden op zondagmiddag 23 juli gehou den windsurfwedstrijden, was het op nieuw IWS-instructeur Rob Souverein, die op een duidelijke eerste plaats afste vende. Hij behaalde slechts 5 strafpun- ten tegenover de 14de en laatste deelne mer, die met 60 strafpunten genoegen moest nemen. De wedstrijd werd gehouden nabij Nieuweschild en het overgrote deel van de deelnemende windsurfers bestond uit leden van het Windsurfcentrum Texel. Door de misschien iets te harde wind viel het voor de meeste deelnemers zondagmiddag niet mee op de planken te blijven staan. Om het omvallen zoveel mogelijk te beperken, werd veelal ge bruik gemaakt van een stormzeiltje, dat nogal wat kleiner is dan het normaliter gebruikte zeil. In tegenstelling tot de voorgaande wedstrijd werd dit maal in vijf manches gevaren, omdat men het parcours tame lijk snel aflegde. De uitslag van deze door tamelijk veel publiek bezochte wedstrijd was als volgt: 1. Rob Souverein, 5 pnt., op Wind- glider; 2. Mark van Rijsselberghe, 9 pnt, op Ten Cate; 3. Gerard Roeper, 10 pnt., op Windglider; 4. Piet Wim Roeper, 15 pnt, op Windglider; 5. Ko Koomen, 18 pnt., op Windglider; 6. Eric Pierik, 21 pnt., op Windglider; 7. Hanno Kort- mann, 26 pnt., op Ten Cate; 8. Barend Staal, 30 pnt., op Freetime; 9. Ge Koot, 33 pnt., op Ten Cate; 10. Flip Duinker, op Hyfly. Eerste prijswinnaar N. Pronk kreeg br zijn prestatie als beloning een' linternieuwe veescheermachine. A. Iken ontving als tweede prijswinnaar Ij door de gemeente Texel beschik- ^r gestelde ereprijs, een wandklok. nl als derde geëindigde P. Kuiper ont- Ig een wollen deken. be jury van dit door veel belangstel- leien bijgewoonde onderdeel van het sterend Present feest bestond uit de jg en P. Mosk, Oosterend, Joh. le kker, Den Burg en P. Bremer, De c og. Men had het gezien de geringe s( ferlinge verschillen die in de punten. I ikenning tot uitdrukking kwam niet I i gemakkelijk. Tussen de uiteindelijke npioen en de winnaar van de zeven- ir prijs bestond slechts een verschil i 26 punten. Het scheelde overigens e niet veel of de Texelaar P. Kuiper k s in plaats van op de derde plaats als r ïede geëindigd. Het onderlinge ver- lil was namelijk maar 1 enkel punt. ir \ls commentator hadden de organi- <r oren de bekende schapendeskundi- Mevrouw J. M. van der Kooi- Heijmans slaagde in Den Haag voor het diploma Schoonheidsspecialiste A. De opgedane kennis wordt toegepast bij de verkoop van schoonheidsartike len. Het is voorlopig niet de bedoeling dat Dros' Magazijn een schoonheids salon begint. voordeel konden doen. Sommige sche pen waren tot een soort kerstboom gemaakt, overdekt met publiek en daardoor moeilijk te beoordelen. Verder was het voeren van de Texelse of fami- lievlag boven de Nederlandse vlag een blunder die strafpunten kostte. .Texel is nog altijd een deel van Nederland". Ook schepen die door de leverancier van de motor of de olie leken te zijn opgetuigd (reklamevlaggen e.d.) maakten ook een minder goede indruk. ,,(J moet zelf iets versieren, ook al bent u door de fabrikant van de motor of de olie versierd". Tips De heer Nouwen maakte nog wat op- en aanmerkingen waarmee de vissers voor een volgende keer hun Het optreden van de nedonale bend van Nieuw Zeeland in combinatie met de Aotaroa Maoridansgroep was een groot succes. Het publiek genoot van een per/akte uitvoering en beleefde ook veeI genoegen aan de dans groep waarvan het optreden het bast kan worden omschreven als een mengeling van Zufdzeeromantiok en barwenngsrrtuelen. Het is een Maorigewoonte om boze geesten te verjagen door afschuwelijke grimassen te trekken en de tong uit te steken. Voor het geamuseerde pubtiok deden de Nieuw Zeelan ders er graag een schepje bovenop. Vrij algemeen heerste de verwachting dat de opstijging van de heteluchtballon in verband mat de harde wind niet zou kunnen doorgaan. Maar ook nu bleek dat de weergoden bijzon der goede relaties met de Oosterenders onderhouden want de windkracht (aanvanke lijk inderdaad veel te groot1 nam aanzienlijk af en de opstijging werd oen succes. De foto werd gemaakt op het moment dat de ballon geheel met hete lucht was gevuld en op het punt staat op te stijgen. Eenmaal opgestoken werd de ballon door de wind meegevoerd in de richting van de Waddenzee. Geheel vol gens plan zette dr. Faithful het geval tijdig aan de grond, in het weiland bij Nieuwe schild. Oosterand Present kende ook een rugbywedstrijd waarvoor vooral tijdens de eerste helft grote belangstelling bestond. Deze ebde na de pauze een beetje weg toen het nogal fris werd in de buitenlucht en men liever de warmte van de tentoonstellingstent opzocht De rugbywedstrijd werd gespeeld tussen een dub uit Den Helder (RDH) en een dub uit Alkmaar (A RUA FC). Hoewel de Alkmaarders tot ver in de tweede helft ver voor stonden (tot 15-4) won de He/derse ploeg tenslotte toch. De eindstand werd 15-161

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5