AGENCY HET IS PRETTIG WINKELEN IN DEN BURG! N. B. Overpelt werd rayoncommandant Dolitie Den Burg Close encounters..." „OOSTEREND IN VERLEDEN, HEDEN EN TOEKOMST" Aquarium voor lotnummer 1451 Sportmededelingen Frans Kuip won in Den Hoorn Diavoorstellingen in 'De Waldhoorn' .WAT !KZEGGEN WOU. Klakkeloos De winkels zijn 's avonds ook open van 19.30 tot 21.00 uur (zaterdags 17.00 uur gesloten). PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 1 AUGUSTUS 19 PI De Oester straat van het Oosterend uit het begin van deze eeuw. Klederdracht en de toen gemeengoed zijnde paard-en-wagen ontbreken niet De tentoonstelling die ter gelegenheid van het Oosterend Present feest in het Gebouw voor Christelijke Belangen te Oosterend gehouden werd is inmiddels verhuisd naar Den Burg. In de tentoonstellingsruimte onder het raadhuis kan men nu terecht voor deze uitgebreide kollektie die in hoofdzaak door het Natuurrecreatie- centrum maar ook door de hulp van talrijke particulieren is bijeen ge bracht. In tegenstelling tot wat de titel van de expositie „Oosterend in verleden, heden en toekomst" zou doen vermoeden gaat het in hoofd zaak om oude tot zeer oude foto's van Oosterend en omgeving. Hier onder vallen bijvoorbeeld de buurt schappen Zevenhuizen, Vierhuizen en Oost. Er is ook nogal wat foto materiaal uit Polder 't Noorden aan wezig. Een bijzonder leuk hoekje is dat gedeelte waar „karakteristieke Oosterenders" in beeld zijn ge bracht. De tentoonstelling omvat zo'n 250 foto's die vooral voor de meer be kenden in Oosterend en omgeving interessant zijn. Voor iedereen die tijdens Oosterend Present geen kans zag de tentoonstelling in Oosterend te komen bekijken staat deze nu tot het eind van deze week in de raad huiskelder. De deur is tijdens de kantooruren geopend. Het aquarium dat als eerste en enige prijs beschikbaar was op de verloting die tijdens de Oosterend Present fees ten werd gehouden is gevallen op lotnummer 1451 (en niet op 1415 zoals in de krant van donderdag j.l. werd gemeld). De houder van het winnende lot wordt verzocht kontakt op te nemen met het adres Vloedlijn 21, Den Burg, telefoon (022201 4067. Texelse Boys Voor de eerste training van dit sei zoen worden op donderdag a.s. om 19.00 uur de damesleden bij de Boys kantine verwacht. De tweede training van de herenteams is op vrijdagavond. Ook dan wordt om 19.00 uur begonnen. A.W. Z.D.H. Iedere dinsdag- en vrijdagavond wordt om 19.00 uur getraind door zowel junioren als senioren. Deze trainingen gaan op dinsdagavond 1 en 8 augustus wel door ondanks de dan te houden zomerfeesten. Op zaterdag 5 augustus start ZDH met het oefenprogramma om de Texel- beker. Om 18.30 uur speelt ZDH 2 tegen Texelse Boys 2 en om 19.00 uur begint de wedstrijd tussen de eerste elftallen van ZDH en Texelse Boys. In verband daarmee staat er voor vrijdag avond 4 augustus een lichte training op het programma. F.Z. - S.V. Cocksdorp De senioren van S.V. Cocksdorp be ginnen op vrijdagavond 4 augustus met de training voor het nieuwe seizoen. Deze week komt men bijeen in het Krimbos om 20.00 uur. ledereen wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn of zich tijdig af te melden via telefoon (02222) 443. Als rayoncommandant van de Rijks politie in Den Burg is, officieel per 1 mei j.l., benoemd de heer N. B. Overpelt [39] uit het Noordhollandse Warmen- huizen. Hij heeft hiermee de plaats inge nomen van opperwachtmeester A. Tim mer, die enkele maanden geleden werd bevorderd tot adjudant in Medemblik en het eiland verliet. De oorspronkelijk uit Alkmaar afkom stige „opper" Overpelt is pas onlangs naar Texel gekomen, omdat er eerder voor hem en zijn gezin geen woonruimte beschikbaar was. Een gedeelte van de administratieve werkzaamheden werd namelijk tijdelijk in de aangebouwde dienstwoning verricht. Met het in ge- bruiknemen van een vertrek in het naburige gebouw van Rijkswaterstaat kwam de woning vrij en kon de familie Overpelt haar intrek in het huis nemen. Evenals haar echtgenoot is ook me vrouw Overpelt een echte Noordhol landse. Zij werd geboren in Heerhugo- waard. Het echtpaar heeft drie kinde ren: twee dochtertjes en een zoon. De politieloopbaan van opperwacht meester Overpelt begon in 1962 toen hij in het Brabantse Dongen op de politie- opleidingsschool kwam. In 1968 sollici teerde hij naar een functie in het district Alkmaar en werd geplaatst in de ge meente Hoogwoud post Opmeer. In Schoorl was wachtmeester Overpelt vervolgens een tweetal jaren werkzaam als groepsrechercheur. Zijn bevordering tot opperwacht meester kwam op 1 januari 1976 toen hij werd benoemd tot postcommandant van Warmenhuizen. „Opper" Overpelt heeft als belang rijkste hobbie het vissen op zee. Hij heeft een eigen boot, maar deze ligt momenteel nog in Kamperduin. Door de seizoendrukte op Texel is hij er nog niet toe gekomen het vaartuig naar zijn nieu we standplaats te halen. Opperwachtmeester N. B. Overpelt heeft naast zijn functie van rayoncom mandant van Den Burg ook de functie plaatsvervangend commandant van de groep Texel gekregen. De vierde strandloop (8 km) van Den Hoorn is zondagavond gewon nen door Frans Kuip die op de eind streep nauwelijks drie seconden op Arie de Ridder voorbleef. Niek Wei- boren eindigde als goede derde. De eerste prijs bij de vier kilometerloop ging naar Frank Buytenhuys. Er meldden zich deze week bij de in- schrijfpost (Paal 9) in totaal 114 deelne mers. Het algemeen klassement (met de gemiddelde tijden) wordt bij de senio ren aangevoerd door Arie de Ridder. Nico Kikkert is bij de junioren de belangrijkste kanshebber op de seizoen- prijs. De eerste tien van deze week (30 juli) waren: (8 km): 1. Frans Kuip, Den Burg, 29.05; 2. Arie de Ridder, De Koog, 29.08; 3. Niek Welboren, Zuid- Eierland, 29.23; 4. Gerd Dehnert, Ham burg, 29,41; 5. Eberhard Viereckel, Wuppertal, 29.55; 6. Kees Hin, Den Hoorn, 32.04; 7. Bob Boverma, Am sterdam, 32.13; 8. Daan Welboren, Den Hoorn, 32.14; 9. Jaap Slikker, Oudeschild, 32.58; 10. Rob Kleinhuis, Den Burg, 33.35. (4 km): 1. Frank Buytenhuys, Den Hoorn, 15.58; 2. Nico Kikkert, Den .Burg, 16.29; 3. Wilke Wassenaar, Den Burg, 16.58; 4. Kees Landvreugd, Den Hoorn, 16.58; 5. Koen Zijm, Den Burg, 16.58; 6. Tonnie Philips, Amsterdam, 17.50; 7. Bruno Buytenhuys, Den Hoorn, 18.20; 8. Ralf Knodt, Dort mund, 18.30; 9. Jan Zijm, Oudeschild, 18.50; 10. Ellen Ingelse, Den Helder, 18.55. Algemeen klassement na vier lopen: (8 km): 1. Arie de Ridder 28.51; 2. Peter Bauske 29.01; 3. Frans Kuip 29.06; 4. Niek Welboren 30.13; 5. Kees Hin 32.15; 6. Daan Welboren 32.35; 7. Jaap Slikker 34.08; 8. Cees van Duyn 34.13; 9. Rob Verbeeke 35.13; 10. Klaas Kikkert 35.41. (4 km): 1. Nico Kikkert 16.50; 2. Kees Landvreugd 17.33; 3. Wilke Wassenaar 17.33; 4. Frank Groeskamp 21.05; 5. Lorenz de Ruyter 23.21. Dinsdag 1 augustus 1978 De sportvissersclub houdt op het strand van De Koog een sportviswedstrijd van 19.15 tot 21.15 uur. Deelnemers moeten een kwartier voor de aanvang aanwezig zijn. Toegestaan aas: pie ren, bliek en spiering. Op camping De Sluftervallei begint om 19.00 uur een volksdansavond o.l.v. Recreaktief. Op de speelweide aan de Boodtlaan te De Koog wordt een volleybaltoernooi gehouden, aanvang 19.00 uur. Deel name kost f 1,— p.p. Om 19.30 uur begint op het ZDH-terrein aan de Witteweg in Den Hoorn een feestmarkt met onder andere een op treden van de drumband D.E.K. Bij goed weer wordt er parachutege- sprongen. In de Herv. kerk van Den Hoorn begint om 20.15 uur een concert in de serie „Zomeravondconcerten in Texelse kerken". Woensdag 2 augustus Om 19.30 uur begint op het strand bij paal 28 (De Cocksdorp) een strand loop. Inschrijfgeld 72,50. Keus uit vier en acht kilometer. Vanaf 14.00 uur worden op de Groene- plaats en de centrumstraten van Den Burg folkloristische activiteiten ont plooid. Optreden boerenkapel, de monstraties kantklossen, oude am bachten etc. Om 19.00 uur een ringsteekwedstrijd op de Groeneplaats. Onder leiding van het Recreaktief-team worden van 10.00-12.00 uur in het zwembad Molenkoog aan de Slinger weg in Den Burg zwembadspelen ge houden. Deelnemers betalen de nor male entreeprijs voor het zwembad. Vanaf de camping Dennenoord aan de Grensweg wordt een prestatieloop gehouden; start om 19.00 uur. In schrijvingsgeld 72,50 p.p. Aanvang 19.00 uur wordt op de camp ing Dennenrust aan de Grensweg een volksdansavond gehouden. Om 19.00 uur begint bij camping De Krim een volleybaltoernooi. Deel name kost 71, Vanaf camping Dennenrust aan de Grensweg wordt een avondoriëntatie- loop gehouden, aanvang 22.00 uur. Deelnemers betalen 72,50 p.p. Bij het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog staat vanaf vandaag Circus Renz. Er zijn dagelijks voorstellingen om 15.00 uur en om 20.00 uur. Donderdag 3 augustus Om 19.00 uur begint in de Kikkert- straat van De Cocksdorp een feest markt. Van 10.00-12.00 uur worden op het strand van Hoornderslag (paal 9) strandspelen gehouden onder leiding van het Recreaktief-team. Om 14.00 uur start op het ZDH-terrein aan de Witteweg in Den Hoorn een fiets-puzzeltocht. Inschrijfgeld 72,50 p.p. Op de camping Het Woutershok in de Dennen en op het ZDH sportterrein aan de Witteweg in Den Hoorn wor den volleybaltoernooien gehouden; 19.00 uur. Deelnemers betalen 71,— PP. Om 19.00 uur begint op camping De Krim bij De Cocksdorp een volksdans avond. Op het barbecueterrein aan de Randweg in de Dennen (het makkelijkst bereik baar vanaf de Ruijslaan of de Ploege- landerweg) begint om 22.00 uur een bosspel, gevolgd door een barbecue- feest. Kosten 77,50 per persoon (voor aanschaf vlees e.d.) Deelnemers moeten zich uiterlijk 16.00 uur hebben opgegeven bij een der VW-bureaus. In de Hervormde kerk van Den Hoorn wordt onder het motto „Kunst en kitsch rond een kerkje" een tentoon stelling gehouden. Op werkdagen open van 10.00-12.00 en van 14.00- 16.00 uur. Bij het parkeerterrein aan de Nikadel in De Koog geeft Circus Renz voorstel lingen om 15.00 uur en om 20.00 uur. Gedurende de maand augustus wordt in het dorpshuis van Den Hoorn „De Waldhoorn" wekelijks een dia voorstelling over de flora en fauna van Texel gehouden. Er wordt bij verteld door vogel wachter C. Kok. De avonden beginnen allemaal om 20.00 uur en zijn gepland op de data 3, 9, 17, 24 en 30 augustus. Het thema „buitenaards contact", de confrontatie met bezoekers van een andere planeet of zelfs van een ander zonnestelsel heeft geleid tot de enerve rende film die deze week in het City theater te zien is. De titel is „Close encounters of the third kind" of, in de wandeling „Close encounters Regisseur van deze film is de beken de Steven Spielberg die ook de leiding had bij een ander dergelijk spectakel namelijk „Jaws". Ook nu is het scena rio van de hand van Spielberg. De film is een relaas over gewone mensen die met een heel bijzondere ervaring worden geconfronteerd. Het verhaal begint op het moment waarop monteur Roy Neary (Richard Dreyfuss, ook al bekend van „Jaws") getuige is van een aantal overscheurende UFO's vlak bij zijn huis in de Amerikaanse staat India na. Deze (zeg maar) „ontmoeting" betekent het begin van een ongelooflij ke hoeveelheid dramatische en span nende gebeurtenissen. Wanhopig pro beert Neary zijn ervaringen te begrij pen. Vooral als hij ontdekt dat de auto riteiten de zaak in de doofpot willen stoppen. Zijn vrouw (Teri Carr) begrijpt er helemaal niets van en verklaart hem regelrecht voor „mesjokke". Samen met de kinderen vertrekt zij dan ook al gauw. Tijdens zijn onderzoekpogingen klemt Neary zich aan het meisje Jillian Guiler (Melinda Dillon) vast. Zij heeft de UFO's ook gezien. Samen proberen zij de misteries rond de ruimtevaartuigen en hun gezamenlijke visioenen op te lossen. Wat zijn die derde soort ontmoetingen? Het eerste soort: waar nemingen vanaf korte afstand, door gaans binnen een paar honderd meter. Het tweede soort: waarnemingen ge volgd door het vinden van direkte be wijzen zoals afdrukken in de grond. Ge blakerde aarde of gebroken takken. Het is duidelijk dat een vaartuig op aarde geland is. Het derde soort: op zich zijn deze natuurlijk het meest interessant. Waarnemingen waarbij men de inzitten den van UFO's kan zien en men er in sommige gevallen zeirs uirext kontakt mee heeft. „Close encounters draait vanaf donderdag tot en met dinsdag. Wie de aloude „western" een goed hart toedraagt kan woensdagavond terecht voor de geschiedenis van „Tri nity" en diens broer. Het duo staat bekend als „De rechteren de lin kerhand van de duivel". Trinity, de rechterhand, is de bijnaam van een luie figuur uit het westen. Hij is altijd hongerig en zeer snel met de revolver. Deze Trinity komt op een van zijn omzwervingen terecht in een dorp je, waar hij tot zijn verbazing zijn broer (een bekende boef) als sheriff vindt. Trinity's broer, de linkerhand van de duivel, heeft op de vlucht een sheriff neergeschoten, diens speld opgestoken en diens plaats ingenomen. Hij wacht op zijn helpers en wil profiteren van de vijandigheid tussen burgemeester Harisson en een Mormonen kolonie, om een troep paarden te stelen. De komst van Trinity veroorzaakt vele moeilijkheden. De sheriff wil z'n broer Trinity uit het dorp zetten, omdat hij bang is dat deze hem zal verraden. Trinity sluit zich bij de Mormonen aan. Hij zegt zijn broer toe te zullen trouwen als die de Mormonen helpt tegen de burgemeester en een troep Mexicanen. Trinity en z'n broer plus twee helpers geven de Mormonen een spoedcursus in zelfverdediging. De overval van de burgemeester en de Mexicanen loopt anders af dan ze hadden gedacht. De sheriff vertrekt en Trinity wil eerst bij de Mormonen blijven. Maar als hij in het dankgebed van de Mormonen de woor den „werk" en „opoffering" hoort en al die dingen die een luiaard z'n hele leven verafschuwde, besluit hij z'n luie rit door het westen voort te zetten. Toegang 12 jaar. I LEZERS BUTEN VERANTWOOROELUKHE© «N OC RECxj Onder de kop „Politie in burger aktie tegen ordeverstoringen" (T.C. juli) probeert een van uw redacteur een smeuïg verhaal te maken o\ toestanden in De Koog. Dat hij het v haal uit de mond van zijn zegsm klakkeloos heeft opgetekend en n zelf even ter plaatse geverifieerd he is erg jammer. Zoals u ongetwijfeld ,,vak"-mensen weet is dit journalisti een „must". Bovendien bevordert f de kwaliteit van uw berichtgeving. Wat ons echter méér dwars zit is h feit dat u via een kromme redenerin nodeloos en zonder enig verband ondernemers in negatieve zin t tonele voert. De rolverdeling is als vo in uw weergave: commissaris W. f holt vertelt; de ondernemers zijn boosdoeners, immers zij werken politie tegen. De beste rol heeft schrijver echter zichzelf toebedeel Onder het aureool van een alwetem geeft hij feilloos een psycho-analy van de situatie: „zonder twijfel" is oorzaak het slechte weer; daardoor v< velen de jongelui zich en daardo komen we dan weer bij de ondern mers terecht die, naar de schrijver her vastgesteld bijzonder prikkelbaar zij Via de slechte omzetten komen we d< bij de TESO terecht. Alles met elka hebben we dan weer een lekker verhi voor de voorpagina. De Koger ondernemersverenigii heeft op dit verhaal het volgende coi mentaar: a) Als adjudant Nijholt klachten her over „bepaalde" ondernemers, kent ze kennelijk bij naam. Hij doet er di ook beter aan zijn ongenoegen p< soonlijk kenbaar te maken, dan e< generaliserende opmerking via krant. b) De prikkelbare stemming onder bewoners van de Dorpsstraat vindt ni zijn oorzaak in het weer, noch in h volume van de omzet. Onderneme zijn er echt wel aan gewend dat vette en magere jaren zijn. Hun hume heeft hiervan niet te lijden. Zij weti dat hun beroep onverbrekeli samenhangt met een wisselend ink men. 90 uur werken in het hoogseizoi is geen uitzondering voor zelfstandige Als zij dan 's nachts onvoldoenr nachtrust krijgen door lawaai en reik in de Dorpsstraat, lijkt ons dit aann meiijker verklaring voor de door uw ve slaggever gesignaleerde prikkelba heid. In het verslag wordt ook melding gi maakt van vechtpartijen op donderdai en vrijdagavond. Bovendien lezen v letterlijk: „Ze werden opgesloten en volgende dag weer vrijgelaten". E< brandende vraag blijft echter onbean woord in het verslag: „Zijn die jonger van donderdagavond op vrijdag wei niet op herhalingsoefeningen gegaan En zo ja, is het dan in het vervolg nil mogelijk ze volgende keer op „Razede Bol" vrij te laten? Het werkcomité van de Koger onder nemers, Jac. W. Lut Wim Mets Cees Sluyters Roland van Zeist NASCHRIFT: Omdat hier met name de groepscom mandant van het Rayon Texel adjudan W. Nijholt nogal wordt aangevalle hebben we hem uiteraard de gelegen heid gegeven op deze brief te reageren De Texelse politiechef vond het in d eerste plaats een betreurenswaardig zaak dat de Koger ondernemers d krant de beste weg achten om contac met de politie te zoeken. „De deu staat hier altijd open voor iedereen di wil klagen, dat weten de briefschrijver ook wel, zou je verwachten", aldus d heer Nijholt. Hij blijft echter volledii achter het gewraakte artikel in de kran van vorige week dinsdag staan ei vraagt zich af wat er de oorzaak van i dat men niet even op het bureau kom praten. Dan had men daar, aldus di heer Nijholt, onder andere ook kunnei vernemen dat de bedoelde raddraaier na het nachtje cel van het eilani afgezet zijn. Tenslotte zouden d ondernemers er dan ook achte gekomen zijn dat politiemensen ooi mensen zijn die in deze vakantieperiodi eveneens lange dagen maken. Veel tiji om bijvoorbeeld lange ingezonden brie ven op te stellen blijft er daardoor nie over

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2