Teleurstellend verlies voor Oosterenders t S.V. Texel behaalde verdiend gelijk spel SVO-ZUIDERMEER 0-1 SVC 1 verloor met grote cijfers (0-7) Twee „eigen" doelpunten Wijziging jazz-gym Winnende goal in eigen doei PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 5 SEPTEMBER 1978 UITSLAGEN Zaterdag 2 september 1978: Junioren: HCSC A2-Texel A1 3-4 Texel B1-VZVB1 1-7 De Koog B1-Succes B1 1 1 ZAP C1-Texel C1 5-0 ZAP C2-Texel C2 6-1 SuccesC2-DeKoogC2 2—2 Watervogels C2-Tex. Boys C1 0-12 BKC C2-Tex. Boys C2 0-4 ZAP C5-Texel C3 3-0 Zondag 3 september 1978: 4de klasse KNVB: Zouaven-Texel 1 1 Afdeling Noordholland: Apollo'68-ZDH 1-0 GSV-Cocksdorp 7—0 Twisk-Texelse Boys 2—0 De Koog-Waard '75 1 —2 RKED0 2-Texel2 2-1 Texelse Boys 2-Texel 3 2—3 ZAP 5-ZDH 2 3-1 Texelse Boys 3-WGW 6 1—5 ZDH 3-SRC 6 3-6 HRC 8-De Koog 2 7-2 Texel 4-WGW9 1-5 Dames: Meervogels 1 -Texelse Boys 1 2—1 Texelse Boys2-Bergen 1 1 —8 UITSLAGEN ZAALVOETBAL Woensdag 30 augustus 1978: Rab2-DeMok 3-10 DeZwaan-Texelse Boys 1 8—0 Texel B1-FC Vergiet 1—3 Oosterend 3-Reizenboetiek 0—7 Rab1-Amro 1—0 Donderdag 31 augustus 1978: Paal 9-Jelleboog 0—4 Rabo-Texel veteranen 2 3—3 Dubbeldik 3-D.T. Smul 2—0 Casino-Dubbeldik 2 3—2 Badhotel-Oosterend 2 0—0 Vrijdag 1 september 1978: Texel vet. 1-Tex. Boys2 6—3 FC Knudde-Dubbeldik 1 0—5 Door een foute opgave moet een wijziging worden aangebracht in een van de aanvangstijden van de jazz-gym- nastiek die op woensdagen in de voor malige HBS-zaal aan de Elemert wordt gehouden. In plaats van 20.00 uur wordt de aanvangstijd van de dames 1 ploeg 20.30 uur en wordt de aanvangstijd van de dames 2 ploeg 21.30 uur. Een en ander moest worden veran derd in verband met de MST afdeling tafeltennis die de zaal tot 20.30 uur in gebruik heeft. Oosterend heeft de eerste competi tiewedstrijd tegen Zuidermeer met 0—1 verloren. Hoewel de thuisclub de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht had slaagde men er niet in echt gevaarlijk te worden. De eerste helft bleef de stand dubbel- blank, hoewel Oosterend vooral via Hans Seitsma enkele goede kansen kreeg. Na de rust leek SVO regelrecht op een overwinning af te gaan. Zuider meer beperkte zich tot verdedigen en zocht slechts sporadisch de aanval. Geheel tegen de veldverhouding in wist Zuidermeer-aanvaller Kees Bijvoet ech ter uit zo'n counter te scoren. Ooster end probeerde alles om in ieder geval de gelijkmaker nog te maken, maar Zuider meer bleef met 10 man voor eigen doel hangen en voor de thuisclub was er geen doorkomen aan. Verzorgd veldspel Onmiddellijk na het beginsignaal van de uitstekende scheidsrechter Rens- veen, nam Oosterend het heft in han den. Via goed verzorgd veldspel werd het Zuidermeer-doel onder druk gezet. Vooral in de beginfase van de wedstrijd zorgden Johan de Waard en Hans Het eerste team van S.V. Cocksdorp heeft er in de eerste uitwedstrijd van de nieuwe competitie weinig van terecht gebracht. In Groot Schermer werd met maar liefst 7—0 van het plaatselijke GSV verloren. Hoewel deze forse uitslag wellicht iets geflatteerd is moet wel erkend worden dat de Cocksdorpers naar mate de wedstrijd vorderde steeds zwakker gin-, gen spelen. Iets waar misschien het gebrek aan conditie mee te maken had. Vooral de eerste twintig minuten had het er zondagmiddag alle schijn van dat het toch wel zou lukken. Maar door persoonlijke fouten trad later veel onno dig balverlies op waardoor de GSV-ers gemakkelijk konden scoren. Dat er bij de treffers twee buitenspel doelpunten wa ren en er eenmaal in eigen doel werd geschoten is vermeldenswaard maar doet niets aan de verdiende GSV zege af. Ondanks alles bleef GSV-SVC toch een sportieve wedstrijd. Versterkt door een toch nog niet volledig herstelde Louis Uriot op het middenveld heeft Texel 1 zondagmid dag een verdienstelijk gelijk spel behaald tegen afwachtend Zouaven. De in Grootebroek gespeelde wed strijd eindigde met de stand 1 1Beide doelpunten werden door Texel-spelers gemaakt. In de eerste helft schreef Jan van Bennekom de enige tegengoal op zijn naam toen de bal wat onfortuinlijk op zijn schoen terecht kwam. Na de rust kon Ron van der Stap via de binnenkant van de doelpaal de stand weer gelijk trekken. Afgezien van de geflatteerde eind stand (het is duidelijk dat een overwin ning er voor de Texelaars dik in zat) kan S.V. Texel wat betreft de eerste compe titiewedstrijd in de vierde klasse terug zien op een goede partij voetbal. Dat mocht dan ook wel omdat de verwach tingen na de matig tot slechte verrichtin gen in het toernooi om de KNVB-beker niet erg hoog gespannen waren. Hoe wel Texel tegen Zouaven nog niet in de vorm van vorig jaar speelde kon men, vergeleken met de afgelopen duels toch een duidelijke vooruitgang constateren. De Texelaars waren beslist niet minder dan de ploeg uit Grootebroek. Hinder Animator van de wedstrijd was de weer herstelde Louis Uriot die evenwel nog duidelijk hinder van zijn schouder- blessure ondervond. Hij werd in deze partij weer vaak aan het werk gezet zodat de eerste helft zich voornamelijk op het middenveld afspeelde. De Texel- achterhoede kon de voorhoede van de tegenstanders vrij eenvoudig in toom houden en doelman Charles Ipenburg had weinig te doen. Voor de rust werd het slechts eenmaal gevaarlijk voor het Texel-doel toen Ipenburg een schot niet klemvast kon krijgen. Rechtsachter Gert Pansier kon toen nog juist voor de aanstormende tegenstander op de doel lijn redding brengen. Desondanks werd Texel toch voor de rust nog op achter stand gezet. Dit doelpunt werd evenwel op een bijzonder vreemde manier ge scoord. Er kwam namelijk geen enkele speler van Zouaven aan te pas. De op de rand van het strafschopgebied staande Jan van Bennekom kreeg de bal op zo'n ongecontroleerde manier op zijn schoen dat deze hard en zuiver achter Charles Ipenburg in de touwen verdween. Beter Na deze teleurstellende „tegentref fer" ging Texel er vooral na de rust hard tegenaan. Het resulteerde in veel betere combinaties en daardoor een licht veld- overwiclTt. Een en ander vormde de inleiding tot de verdiende gelijkmaker. Deze treffer ontstond doordat Rob van der Stap ongrijpbaar door de Zouaven- verdediging slalomde en daarop alleen voor het vijandelijk doel verscheen. Zonder moeilijkheden scoorde hij de verdiende gelijkmaker. Kort daarna pro beerde Jan van Bennekom zijn ploeg aan een voorsprong te helpen maar zijn schot werd door de keeper van de Zouaven uit de hoek getikt. De terug springende bal kwam voor de voeten van Louis Uriot terecht waarop deze keihard tegen de doelman op schoot. In de slotfase werden zowel Louis Uriot als Guus Zegel ingewisseld voor Nico Schermer en (A-junior) Jan Duinker maar veel verandering bracht dit niet. Paniek Zouaven zorgde nog even voor flinke paniek toen kort voor tijd de bal van zo'n veertig meter afstand keihard op de lat werd geschoten. Het offensief van de thuisclub kende zijn hoogtepunt op een vijftal minuten voor het eind van de wedstrijd. Texel hield evenwel toch stand en behaalde met dit gelijk spel zijn eerste punt, waarmee het verwachte (traditionele) verlies in de eerste compe titiewedstrijd werd gelogenstraft. Seitsma via de vleugels voor enkele goede doorbraken, maar echt gevaar ontstond er niet voor het Zuidermeer- doel. Aan Oosterend-kant speelde de verdediging onder leiding van aanvoer der Piet Beuving een zeer sterke wed strijd, zodat het voor beide keepers een zeer rustige dag werd, al had Zuider- meer-doelman Sjaak Spit alle geluk van de wereld toen de doorgebroken Hans Seitsma vanaf korte afstand niet verder kwam dan een zeer slap schot. Afstandschoten De rust ging dan ook in zonder dat er gescoord werd. Daarna probeerde Oos terend snel een openingstreffer te for ceren. De druk op het Zuidermeer-doel werd groter maar de verdediging van de bezoekers bleek goed in elkaar te zitten. Vooral voorstopper Ruud Schouten speelde een goede wedstrijd en zorgde steeds weer voor de nodige rust in zijn verdediging. Toen bleek dat SVO via combinatiespel niet tot resultaat kon komen, werd geprobeerd met afstand schoten de beslissende treffer te force ren. Schoten van vooral Jan de Vries misten echter de juiste richting en ook Gerard Legierse slaagde er met enkele harde schoten niet in doelman Spit veel problemen te bezorgen. Noodlot Een kwartier voor tijd sloeg voor Oosterend het noodlot toe. Zuidermeer kwam tot een van zijn sporadische uitvallen. Uit een voorzet belandde de bal bij linkerspits Ruud Schouten, die alle tijd kreeg om rustig uit te halen. Zijn inzet belanddde via de onderkant van de lat in het SVO-doel. In de slotfase heeft de thuisclub nog van alles geprobeerd om de stand een beter aanzien te geven, maar Zuidermeer bleef nu met „man en macht" het eigen doel verdedigen, zodat iedere Oosterend-aanval op de rand van het strafschopgebied smoor de. De Koog-Waard 75 1—2 Een beetje tegen de verwachting in heeft S.V. De Koog de eerste competi tiewedstrijd tegen het doorgaans niet al te sterke Waard '75 toch verloren. De eindstand van deze op het veld aan de Boodtlaan gespeelde wedstrijd was 1-2. De nederlaag van de Kogers kwam tamelijk onverwacht omdat de ploeg aanvankelijk erg goed voor de dag kwam. Gezien het in de eerste helft getoonde spel leek het elftal van De Koog spoedig een ruim verschil in doel punten te zullen nemen. De vele goede scoringskansen bleven echter voorals nog onbenut. Slechts eenmaal zag men kans de Koger defensie te doorboren. De treffer kwam op naam van Kees van Beek die na twintig minuten een voorzet van Richard Daalder beheerst in het doel tikte. Ondanks het veldoverwicht lukte het De Koog niet voor de rust meer afstand te nemen. Nerveus In de tweede helft kwam De Koog helemaal niet meer in zijn spel en werd er zeer nerveus gespeeld. Na een kwartier kwam Waard na een grote fout in de Koger defensie op gelijke hoogte. Een vrije trap werd veel te kort genomen en de attente Waard-spits Jan Dekker profiteerde daar gretig van. Hij scoorde vrij gemakkelijk. Hierna kregen de Kogers het erg moeilijk en probeer den alles om dit gelijk spel vast te houden. De Koog kreeg nog een prach tige kansop2—1, maar Richard Daalder schoot van dichtbij keihard naast. Geluk Kort voor tijd kwam Waard '75 enigs zins gelukkig op 1—2. Jan Dekker omspeelde enkele verdedigers en schoot keihard richting doel. Zijn schot zou ver voorlangs gegaan zijn, ware het niet dat het van richting veranderd werd. De bal verdween met een prach tige boog, buiten bereik van keeper Dekker via de paal in de touwen. In de slotfase slaagde De Koog er niet meer in, om de gelijkmaker te forseren. -x- Martin van der Steen en Karin Daalder gaan trouwen op vrijdag 15 september a.s. om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Receptie van 15.30 tot 17.00 uur in Hotel „Nieuw Breda", Postweg 132, Eierland - Texel. Dorpsstraat 54, Bergen N.H. Wilhelminalaan 53, Den Burg. Toekomstig adres: Burgemeester Lithstraat 11, Uitgeest N.H. Zaterdag 9 september hopen onze ouders en groot ouders A. de Smidt en J. de Smidt-Boot hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren 's avonds van 8.00 tot 9.30 uur in het „Prins Hendrik-hotel", Stuifweg 16, 't Noorden. Oosterend, september 1978, Schorrenweg 54. Zondag 10 september hopen onze ouders en groot ouders W. J. Grisnigt S. Grisnigt-v.d. Beek Hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Kinderen en kleinkind. Gelegenheid tot feliciteren op 10 september van 15.00-17.00 uur in Hotel De Lïndeboom-Texel. Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van Jacobus We noemen hem Ko. Dries, Mary, Joop en Anneke Veltkamp Texel, 1 september 1978, Burgwal 13, Den Burg. Blij en dankbaar geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zus je Elisabeth Anna Maria Wij noemen haar Lisette A. M. Moerbeek-Hin J. Moerbeek Mirjam, Peter Texel, 1 september 1978, Hogerstraat 8, Den Burg. Wij gaan trouwen op donderdag 14 september a.s. om kwart over twee in het gemeentehuis te Den Burg. Daarna, om kwart voor drie is de kerkelijke beves tiging van ons huwelijk in de r.k. kerk van Den Burg. We geven receptie in pen sion „Rebecca", Hoger- eind 39, De Waal, van kwart over vijf tot zeven uur. Wij gaan wonen in De Waal, Hogereind 16 (tel. 02220-4438). Louis Bakker Vaargeul 7 Tineke Bakker, Kogerweg 136, Den Burg - Texel, september 1978. Hartelijk dank voor de door U getoonde belang stelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Mevr. Dijkshoorn- Kalisvaart 't Noorden. 1953 1978 11 september H. van der Wal P. van der Wal-Jomtsma Maandag 11 september is het 25 jaar geleden, dat onze ouders in het huwelijk zijn getreden. Om dit niet ongemerkt te laten passeren is er die dag gelegenheid tot feliciteren. Zowel familie, kennis, vriend of buur, nodigen wij uit tussen 10 en 20 uur. Hun liefhebbende kinderen en kleinkind. Oosterend, Texel. Lieve Opa Zijm rust in vrede Anny, Marius, Jaap, Hans, Gerda, Anja, Hans, Emmy, Jopie, Linda, Jan Diep bedroefd geven wij U kennis van het overlijden van mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, zuster, schoonzuster en tante Martha de Porto-Witte op de leeftijd van 48 jaar. Harry de Porto Frans Ellen en verdere familie Den Helder, 4 september 1978, A. J. Kuiperstraat 14. Gelegenheid tot condoleren woensdag 6 sep tember van 19.00-20.00 uur in de aula van de Algemene Uitvaartvereniging Den Helder, Middenweg 152. De eucharistieviering zal gehouden worden op vrijdag, 8 september om 10.00 uur in de Paro chiekerk van de H. Petrus en Paulus aan de Kerkgracht, waarna om twaalf uur de crematie zal plaatsvinden in het Crematorium te Scha- gen. Heden is nog vrij plotseling van ons heenge gaan onze lieve zuster en tante Martha Witte, echtgenote van H. J. de Porto. Den Burg: A. A. Witte Oosterend: H. Dijt-Witte S. Dijt en kinderen Oosterend, 4 september 1978, Schoolstraat 19. Op 95-jarige leeftijd is overleden onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Helena Philippine Marie van Slingelandt, weduwe van W. A. van Zeijlen. Alphen aan de Rijn: E. M. Buijs-van Zeijlen Mr. P. Buijs Texel: D. van Zeijlen-Pluylaar W. A. van Zeijlen M. van Zeijlen-Pachlen Prinsenbeek: H. Ph. M. Markowski-van Zeijlen E. Markowski Rotterdam: C. A. M. van Zeijlen-Bekkenutte E. J. C. Bekkenutte-van Zeijlen klein- en achterkleinkinderen Texel, 4 September 1978, Huize Irene, Gasthuisstraat 22, Den Burg. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 7 september om 14.30 uur op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 6 sep tember van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in Huize Irene. Dankbaar voor al het goede dat hij heeft vol bracht, delen wij u met droefheid mede, dat, tijdig gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, in het St. Elisabeth-ziekenhuis is over leden mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Johannes Franciscus Zijm, echtgenoot van Annaatje Witte, eerder van Anna Kiljan, in de leeftijd van 84 jaar. A. M. Zijm-Witte P. Zijm H. Zijm-Huisman J. Zijm E. Zijm-Witte en kleinkinderen Texel, 4 september 1978, Huize Sint Jan, Molenstraat 4, Den Burg. De H. Eucharistie-viering zal plaatsvinden op donderdasg 7 september v.m. 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op de R.K. begraafplaats zal plaats hebben. Gelegenheid tot condoleren woensdadgavond van 7 tot 8 uur in Huize Sint Jan en na de begrafenis in hotel De Zwaan. Op zondag 3 september is van ons heenge gaan mijn lieve man en onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader Comelis Groenhof, echtgenoot van Keunje Bakelaar, op de leeftijd van 76 jaar. De Heer is mijn schipper. Hij waakt op de brug. Hij stuurt ook mijn leven door stormwind en regen. Op Hem kan ik bouwen, in Hem vind ik rust. De Koog: K. Groenhof-Bakelaar Bremerhaven: J. A. Albers-Groenhof De Koog: C. Groenhof C. T. Groenhof-v.d. Giessen P. L. Bruining-Groenhof H. Bruining klein- en achterklein kinderen De Koog, Texel, 3 september 1978, Epelaan 6a. De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 6 september om 13.30 uur in de Ned. Hervormde kerk te De Koog, waarna de begrafenis zal plaats hebben te De Waal. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en na de begrafenis in „De Schuilhut" achter de Ned. Hervormde kerk te De Koog. Thuis liever geen bezoek. Van ons is heengegaan na een moedig gedra gen ziekbed, onze beste broer en zwager, in de leeftijd van 76 jaar, Comelis Groenhof, echtgenoot van Keunja Bakelaar Enkhuizen: Oudeschild: Leeuwarden Enkhuizen: Zaandam: Leeuwarden: A. de Boer-Groenhof L. de Boer J. Groenhof K. Groenhof-de Brave P. Groenhof M. Roozendaal-Groenhof A. Snippe-Groenhof W. Snippe G. Groenhof A. Groenhof-Kleinman Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van ons trouwe lid C. Groenhof Zijn vrienden van de Damclub.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2