Tex. Boys contra SVC I programma Het laatste houvast Aardige wedstrijden in eilandcompetitie Maas opende uitgebreide supermarkt Prognoses MST-eilandcompetitie Spelregelavond MST-volleybal MST-volleybal FEUILLETON 1 VRIJDAG 6 OKTOBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Buiten de uitwedstrijd die S.V. Texel in de vierde klasse KNVB speelt tegen S.C. Spirit (Hoogkarspel) staat voor het Texelse voetbalpu bliek de derby tussen Texelse Boys gn Cocksdorp op het programma. Voorts zijn er voor het komende weekend thuiswedstrijden voor Oos terend (Z) (tegen Sint George), De Koog (tegen Schellinkhout) en ZDH (tegen Zaanse Boys). Het eerste team van S.V. Texel speelt in Hoogkarspel tegen het op papier zwakkere S.C. Spirit dat echter Iop eigen terrein (aangemoedigd door een fanatieke aanhang) heel wat mans is. Met veel inzet en eens een klein beetje medewerking van Vrouwe Fortu- na moet er voor Texel 1 wel een goede 9 uitslag inzitten. 5 S.V. Texels tweede team, dat tot 8, dusver zeer zwak speelt, zal het uit 4 tegen West Frisia 3 in Enkhuizen wel te 8 zwaar krijgen. 2 Ook voor het derde dat het wissel- Svallige JVC 3 ontvangt zijn er niet veel 8 winstkansen. 2 Texel 4 (hopelijk is het ditmaal een volledig elftal) gaat thuis tegen DWOW 5 een nederlaag tegemoet. Hopelijk 9denken de spelers er zelf een beetje anders over. Zondagmiddag speelt Texelse Boys op eigen terrein de derby tegen Cocksdorp. Voor de thuisclub geldt dat 4 behalve doelman Jos Wessels en Willi- 8brord Bakker ook Jan Zijm (voetbles- 4 sure) niet in staat zal zijn te spelen. Als 4 SVC niet onderschat wordt moeten de 4 Boys deze wedstrijd kunnen winnen. Het tweede gaat naar ZAP 3 en het Iderde speelt in Den Hoorn tegen ZDH 2. Voor beide elftallen geldt dat men om een goed resultaat te behalen alle zeilen zal moeten bijzetten 1 Dames 1 speelt thuis (12.30 uur) tegen WW en hebben een goede kans om de punten thuis te houden. Het tweede krijgt het moeilijker. In Uitgeest wacht tegen VSVU een pittig partijtje voetbal. Hoewel ZDH 1 met slechts een punt onderaan in de derde klasse staat en (tegenstander Zaanse Boys (Zaandam) izonder een enkele nederlaag bovenaan, staat het toch nog helemaal niet voor honderd procent vast dat de Hoornders zich zonder slag of stoot .gewonnen zullen geven. Vooral omdat n het hier voor ZDH een thuiswedstrijd betreft vormt het treffen een uitste kende gelegenheid om eens voor een B flinke verrassing te zorgen. ZDH heeft succes nodig om uit de problemen te komen maar heeft tot dusver nog niet veel geluk gehad en daardoor geen kans gezien iets hogerop te komen. Wellicht gaat het zondag (met steun van het publiek) beter. Om 12.15 uur speelt ZDH 2 een (thuiswedstrijd tegen het derde team van Texelse Boys en moet in staat zijn zich in de kopgroep van het klassement te handhaven. Voor ZDH 3 geldt nog steeds: de tanden op elkaar en met alle macht in de aanval waarbij de verdediging niet 26. Terwijl Truus Ranzijn enkele minu ten later door de stad liep, bekroop haar de lust zich ook in nieuwe kleding te steken, zodat ze naar de city ging en een zaak betrad. Daar verbleef ze geruime tijd, liet tal van jurken, bloeses, jumpers en andere kledingstukken zien, paste, luisterde naar de adviezen van de cheffin, die al gauw doorhad, dat dit een goede klant kon zijn en besloten had haar zelf te helpen. En kocht uiteindelijk een bescheiden garderobe. Het zou nog dezelfde dag bij haar thuis worden bezorgd, zei de cheffin, nadat Truus de aankopen had betaald. Thuis rekende ze uit, dat deze dag haar, inclusief de rekening van het schoonheidsinstituut, drie maanden sa laris had gekost. Maar dat had ze er wel voor over. 's Avonds, toen alles bezorgd was, pakte ze de zending uit en paste alles nog een of meer keren. Met een tevreden gevoel ging ze tenslotte slapen. Ik ben een ander mens geworden, wist ze. En ik heb op straat al gemerkt, dat men nu wel naar me kijkt. I Meer dan één man. Ik had dit alles veel verwaarloosd mag worden. In de ge speelde wedstrijden had deze jeugdige ploeg een duidelijk tekort aan routine waardoor in de verdediging nogal wat fouten voorkwamen. De ploeg draait echter goed. Hopelijk levert het dit weekend van reëele punten op. Zaterdagmiddag wordt door de ZDH- veteranen (na het jeugdvoetbal) een wedstrijd gespeeld tegen een team van Duitse leraren (Keulen). Het eerste elftal van S.V. De Koog speelt zondag om 14.30 uur thuis tegen Schellinkhout. Als De Koog nu ook nog eens een goede tweede helft speelt, zit er zeker winst in. Het tweede elftal gaat uit naar WGW 9 in Den Helder. Vertrek met de boot van 11.05 uur. Terreindienst voor dit weekend hebben Kees van Beek en Jo Flens. De B-junioren spelen in 't Zand (tegen Geelzwart B2). Het vertrek bij ,,Capri" is 12.30 uur (boot 13.05 uur). Oosterend (Z) 1 zal de thuiswedstrijd tegen Sint George waarschijnlijk wel winnen, terwijl het tweede het in Hoorn tegen Zwaluwen 6 iets moeilijker zal krijgen. Zondag gaat SVO 1 naar MOC in Midwoud. Nu er eindelijk gescoord is kan de ploeg deze wedstrijd met veel optimisme tegemoet zien. Het tweede zal het zwaar krijgen in de thuiswedstrijd tegen Watervogels 4 evenals het derde dat in 't Veld uitkomt tegen VZV 5. Zaterdag 7 oktober 1978: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-St. George, 14.30 uur Zwaluwen 6-Oosterend 2, 14.30 uur Junioren: Oosterend A1-Petten Al, 13.30 uur N.Niedorp B1-Texel BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Geelzwart B2-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Geelzwart B3-Texel B2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) HRC B4-Oosterend BI, 14.30 uur Tex. Boys B1-WGW B4, 13.30 uur ZDH Bi-Helder B3, 13^30 uur Texel C1-Wiron Cl, 13.30 uur Oosterend CTGeelzwart C1, 14.45 uur De Koog Cl-ZAP C2, 14.45 uur Tex. Boys C1-HCSC C3, 14.45 uur Watervogels C2-Texel C2, 14.30 uur ZAP C3-Tex. Boys C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW C5-Oosterend C2, 14.30 uur Texel C3-HCSC C5, 14.45 uur Pupillen: Afdeling A. Texel A2-ZDH A1, 15.00 uur Tex. Boys A2-Cocksdorp A1, 15.00 uur Texel A3-De Koog A1, 14.00 uur Oosterend A1-Tex. Boys A1, 13.45 uur eerder moeten doen. Waarom ben ik zelf niet eerder op dit idee gekomen? De volgende morgen controleerde ze het haar, maar het zat nog bijna even goed als de vorige dag. Ze kleedde zich zorgvuldig aan. Want ze wilde vandaag haar gedaanteverwisseling vieren. Hoe ik het doe, weet ik nog niet, maar ik ga mezelf ergens op tracteren. Allereerst ging ze naar de bank om haar tot vrijwel nul geslonken geldmid delen aan te vullen. Waarna ze uitge breid koffie dronk in een chique restau rant nabij de Hout. Opeens verlangde ze naar huis. Ik ben er in geen drie weken geweest, reali seerde ze zich. Het wordt hoog tijd, dat ik de oudjes weer eens opzoek. Des noods blijf ik een paar dagen. Even naar huis een koffertje pakken en dan met de bus naSr het station. Freerk Ranzijn, die weer in zijn tuin bezig was, zette grote ogen op, toen hij zijn oudste dochter het erf zag betreden. „Wel, welik ben compleet be duusdwel, wel Afdeling B: De Koog B1-Tex. Boys BI, 14.00 uur Texel B4-Oosterend B2, 13.00 uur Texel B3-Oosterend BI, 12.00 uur Tex. Boys B2-Cocksdorp B1, 14.15 uur Texel B1-Texel B2, 14.00 uur Afdeling C. Tex. Boys C2-ZDH Cl, 13.30 uur Oosterend C1-Texel Cl, 13.00 uur Texel C2-Texel C3, 16.00 uur Zondag 8 oktober 1978: 4de klasse KNVB: SC Spirit-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: ZDH—Zaanse Boys, 14.30 uur Tex. Boys-Cocksdorp, 14.30 uur De Koog-Schellinkhout, 14.30 uur MOC-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Westfrisia 3-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) ZAP 3-Tex. Boys 2, 14.00 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 3-JVC 3, 14.30 uur Oosterend 2-Watervogels 4, 14.30 uur ZDH 2-Tex. Boys 3, 12.15 uur Vesdo 3-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) VZV 5-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) In de derde klasse van de eiland- competitie volleybal vond dinsdag avond het treffen plaats tussen de debutanten Pado en Rijkswaterstaat. Ondanks leuk tegenspel moesten de predikanten toch toezien hoe RWS de overwinning behaalde. In de eerste klasse heren kwamen achtereenvolgens Molenkoog (tegen Dros' Bakkerij) en Groote Slock 1 (tegen Timmers Bakkerij) in aktie. Beide bakkersploegen moesten met een nederlaag genoegen nemen. Oecumenisch De wedstrijd heren tussen Pado en Rijkswaterstaat (3de klasse) gaf duidelijk blijk van goede wil bij beide teams. In de eerste speelperiode gingen de teams tot 6-6 gelijk op. Daarna was het Rijkswaterstaat dat door goede op slagen uit wist te lopen tot 18-6. Duidelijk aangeslagen moest Pado toezien hoe RWS de eerste helft met 27-12 op zijn naam kon brengen. In de tweede speelhelft pakten de pastors en dominees het oecumenischer aan. Door goed samenspel, veel in drieën, wisten zij beter het hoofd te bieden aan de aanvalskracht van RWS. Toch werd het RWS dat met 18-15 de tweede speelhelft en de wedstrijd won. Spannend Een erg spannende wedstrijd in de eerste klasse heren was wel die tussen Molenkoog en Dros' Bakkerij. Na een gelijk opgaand begin (8-81 kon Dros' Bakkerij dankzij fouten in de verdedi ging van Molenkoog uitlopen naar een 15-9 voorsprong. Het goed draaiende team van Dros' Bakkerij kon echter niet verhinderen dat Molenkoog, dat nu met gesloten gelederen in de aanval ging, via 17-17 met 22-17 de eerste speelhelft won. In de tweede speelpe riode bleek Dros' Bakkerij adem te kort te hebben. Er vielen gaten in de verde diging waarvan Molenkoog goed gebruik wist te maken. Via een 10-4 voorsprong wist Molenkoog door te drukken naar een 15-10 overwinning. Systeem De andere wedstrijd in de eerste Glimlachend begroette ze haar vader. „Hoe vind je, dat ik er uitzie?" „Fantastischl Hoe heb je dat voor elkaar gekregen? En vooral je haar het ziet er uit alsalsals een droom. Ja, als een droom". „Dank je vader, dat is lief gezegd. Mam thuis?" „Ja kind, die komt tegenwoordig niet ver meer. En Nellie is er ook". Hij wees naar de weg. „Daar staat haarwagen". In huis keek Nelie van der Poorten verbaasd op, toen ze haar zuster voor zich zag. „Jeetje, meid, wat ben jij opgeknapt, zegl Machtig, vooral dat haar hoe heb je dat allemaal voor elkaar gekregen? En dat mantelpakje staat je zeldzaam. Maatwerk?" Truus genoot van haar triomfantelijke entree. ,,0, een specialiste heeft met haar staf me onderhanden genomen. Het resultaat is tamelijk geslaagd, vind je niet?" „Tamelijk geslaagd?" herhaalde haar zuster, „je bent gewoon een ander, niet moeder? Hoe vindt u Truus zo?" Moeder Trijnie moest eerst haar sta len brilletje opzetten om haar dochter beter te kunnen bekijken. „Now, me kind, wat ben je veranderd? Je benne een hele aarse. Wat hewwe ze met je gedaan? Je haren lijkent zo malof ligt dat aan m'n ogen? Die zien niet zo best meer tegenwoordig". „Ik ben het toch echt, mam, maar m'n haar is een beetje veranderd. Het lijkt wat beter en ik vind het leuker, begrijpt u?" „Nou, 't zei wel, me kind. Zal ik een Coksdorp 2-WGW 8, 14.30 uur WGW 9-De Koog 2, 12.45 uur Texel 4-DWOW 5, 14.30 uur Junioren: Texel A1-Geelzwart A2, 12.30 uur Kaagvogels Al-Tex. Boys al, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vesdo A1-Texel A2, 14.30 uur (vertrrek boot 13.05 uur) Dames: Tex. Boys 1-WW 1, 12.30 uur USVU 1-Tex. Boys 2, 14.30 uur SAMEN REIZEN Zaterdag 7 oktober 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Tex. Boys C2, Texel B1 en B2 en De Koog B1. Zondag 8 oktober 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en 2 en Oosterend 1 Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Tex. Boys 2 en A1. ZDH 3, Texel A2 en Oosterend 3. Bij niet doorgaan of afkeuring ter rein, bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. klasse heren was die tussen de Groote Slock 1 en Timmers Bakkerij. De Groote Slock wist dankzij een nieuw systeem Timmers Bakkerij in de begin fase te overrompelen: 13-0. Toch wist Timmers Bakkerij, dankbaar gebruik makend van het nu veel nonchalantere spel van de Groote Slock, terug te komen. Het tijdsignaal verhinderde dat Timmers Bakkerij langszij kwam. Het werd 17-12 voor de Groote Slock. In de tweede speelhelft wist Timmers Bakke rij aanvankelijk een voorsprong op te bouwen (4-0). Hierdoor wakker geschud ging de Groote Slock beheer ster spelen, wat tot gevolg had dat zij (via 4-4) een ruime voorsprong op konden bouwen. Deze gaven zij ook niet meer uit handen, zodat ook deze tweede speelhelft in hun voordeel met 20-13 werd beslist. koppie voor je inschenken? Hoe is het op skool?" „Ze heeft vakantie", lichtte Nelie toe. „Vakantie? Dat tref je dan met 't mooie weer, heej?" „Ze is een beetje in de war tegen woordig", fluisterde Nelie haar zuster toe. „Vader zegt, dat ze zich sommige mensen niet meer herinnert". Truus dronk nadenkend haar kopje thee en knabbelde aan een koekje, waarna ze zei: „Efkes naar buiten, mam". Op het erf greep ze haar vader bij de arm en vroeg: „Wat is er met moeder aan de hand? Ze ziet er maar slecht uit. En hoe komt ze zo afwezig?" Freerk, die een bedje zomerwortels had gerooid, kwam met een pijnlijk gezicht overeind, zijn handen afvegend aan zijn broek. „Wat moet ik daarop antwoorden? Ik ben een paar weken geleden naar de dokter geweest en verteld, wat er aan de hand is. Moeder kent af en toe de leveranciers niet eens meer. Het is een soort aderverkalking en er is niet veel aan te doen. Ik heb capsules meegekregen, die moet ze drie keer per dag innemen, maar ze wil het niet. Ik ben niet ziek, zegt ze. En in zekere zin heeft ze natuurlijk gelijk. Nu probeer ik het in 't eten te doen, begrijp je?" Maar zo oud is moeder toch niet?" „Twee en zestig, me kind. En de een is vroeger oud dan de ander, wat ktjn je er aan doen?" Truus Ranzijn bleef de zondag over. Ging tussentijds even heen en weer naar Programma 10 oktober: Veld A, heren: 18.30 u.: LBO-Jozefschool H. Witte 19.10 u.: Fam. Witte-JKM J. Driehuis 19.50 u.: De Rog-Teso Marsdiep K. Dros 20.30 u.: Kobeko-Dros' Bakkerij J. Koning 21.10 u.: Strendsend-Bremakker J. Joosten 21.50 u.: Texelstroom 1-Molenkoog W. van Diesen Veld B, dames: 18.30 u.: Beerebar-De Rog J. Goënga 19.10 u.: Gyvo Mets-Goënga's Kroon N. der Hartog 19.50 u.: Lois-Jozefschool Gyvo Mets Veld B, heren: 20.30 u.: RWS-Oude Ulo S. Oosterhuis 21.10 u.: Gr. Slock 2-BGZ J. Hoogerheide 21.50 u.: Texelstroom 2-Pado W. v. d. Kamer Veld C, dames: 18.30 u.: Garage Kikkert-Nokanto A. Joosten 19.10 u.: Molenkoog-De Koogel P. Keijser 19.50 u.: Expert-Gr. Slock 1 De Koogel 20.30 u.: Bremakker-Gyvo B A J. Klinkers 21.10 u.: Verpleeghuis-CVI Bremakker 21.50 u.: Gr. Slock 2-Strendsend Verpleeghuis Om de kennis van de volleybalspel regels bij de deelnemers aan de MST- eilandcompetitie wat op te frissen organiseert de Meersportenvereniging Texel op donderdag 12 en vrijdag 13 oktober twee spelregelavonden. De bijeenkomsten worden gehouden in de Rijksscholengemeenschap en beginnen om 20.00 uur. In verband met de verwachte grote opkomst worden belangstellenden verzocht zich zo spoe dig mogelijk (voor woensdag 11 okto ber) op te geven. Men kan zich hier voor wenden tot de wedstrijdcommissie tijdens de Eilandcompetitieavond of bellen naar telefoon (02220) 2735 (André van der Vliet). De kosten zijn f2,50 voor het spelregelboekje. Haarlem, zoals afgesproken, om haar uiterlijk nog eens te laten controleren. Zat weer een morgen in de stoel en liet zich opnieuw behandelen. Doch ging 's middags tevreden terug naar Purmer- end. Genoot zondags van de verwon derde blikken der stedelingen, van wie ze er nog verscheidene kende en had zodoende niet alle aandacht bij de preek. Op de terugweg naar huis dacht ze: God zal het me ditmaal vergeven. Hij zal kunnen begrijpen, wat deze gedaan teverandering voor mij betekent. Niet meer de figuurlijke Assepoes van weleer te zijn, maar iemand, naar wie een man kijkt, omdat het aanzien opeens de moeite wel waard is Na de vakantie, de eerste schooldag van het nieuwe leersemester, was voor directrice Ranzijn een grote desillusie en teleurstelling. Wel was het zo, dat de leraren en leraressen zich inhielden, zij het met moeite, toen ze de veranderde directrice zagen. Tenslotte was ze hun baas. Maar de kinderen namen minder de égards in acht en giechelden open lijk, proestten het uit, na eerst verwon derd naar de „dirk" gekeken te hebben. „O, jongens, hebben jullie „dirk azijn" gezien? Om te gillenl Die is nu zoetzuur geworden, ha hal Wat heeft die met zichzelf uitgespookt? Loopt die even voor schut met dat geverfde haar. En dan dat gezichtZe heeft niet de minste smaak om zich op te maken I O, ik lach me kapot De hele dag verbeet Truus zich. Deed in de klas, waar ze Nederlands gaf net of ze de veelbetekende blikken van vooral Uitslagen 30 september: Juvoc 1-Tevoko 3 (d) 2—3 Juvoc 1-Tevoko 2 (h) 0—3 Effect-Tevoko 1 (d) 3—0 Programma 7 oktober: 14.30 u.: Simokos-Tevoko 1 (d) 14.30 u.: Tevoko 1 (h)-De Boemel 15.30 u.: Tevoko 3 (h)-HCSC 1 14.30 u.: Tevoko 4 (d)-Noordkop 2 15.30 u.: Smash '68 (d)-Tevoko 5 ^fondememers-aktiviteiten Na een vrij ingrijpende verbouwing en uitbreiding heeft de heer J. Maas dinsdag zijn 4 6 supermarkt aan de Gravenstraat feestelijk in gebruik geno men. De winkeloppervlakte van 250 m- is bijna verdubbeld waardoor de zaak het grootste levensmiddelenbedrijf van Den Burg is geworden. Dat was mogelijk door de aankoop van de aangrenzende meubelzaak. In de sterke vergrote ruimte komt het assorti ment levensmiddelen veel beter tot zijn recht (wat van grote invloed is op het koopgedrag van de klanten) en was het mogelijk de zaak uit te breiden met een ambachtelijke slagerij. Om dat te mogen moest ook een echte' slager in dienst worden genomen: het werd de 22-jarige Hans Beverdam uit Wierde (Overijssel). Het vlees wordt betrokken via groot handel De Groot. De heer Maas beschouwt de jongste uitbreiding als de verwezenlijking van zijn plan om van zijn zaak een complete supermarkt te maken. Het echtpaar Maas en de meewerkende zoons hadden dindsdagmiddag receptie ter gelegen heid van de heropening en mochten daarbij honderden gelukswensen in ontvangst nemen. De verbouwing werd uitgevoerd door het Bouwbedrijf Visser, VEM (electra), CVI (centrale verwar ming), Ben Kamp, Fa. Z. Graaf (beiden schilderwerk) Op de foto het echtpaar Maas bij het slagerijgedeelte van de vernieuwde zaak. Ai de meisjes niet zag, maar vrat zich inwendig op van ergernis. Nu ben ik eindelijk eens het aanzien waard en wat is het resultaat? Dat ze in stilte en achter m'n rug om me allemaal uitlachen! Heb ik daarvoor al dat geld uitgegeven? Ik deed het toch zeker niet enkel voor mezelf? Ook om de standing van de school wat op te vijzelen, of niet soms? In haar hart ging een belletje rinkelen. Je liegt, Truus Ranzijn, want het is enkel je ijdelheid, dat door Pietro en de schoonheidsspecialiste gestreeld werd, maar hier vergruisd. Toen je het plan kreeg om je te laten opknappen, heb je helemaal niet aan deze school gedacht, enkel aan jezelf Ze probeerde zich op haar werk te concentreren, maar deze eerste morgen was niet bepaald een geslaagde, 's Mid dags ging het al niet veel beter in de nieuwe eerste klas, al kenden de kinde ren haar niet van vroeger, ze was telkens uit haar gewone doen. Om kwart voor vijf de laatste kinderen waren al enige minuten buiten de school ging de deur van haar kamertje open. Opkijkend zag ze Joop Biermans in de opening staan. „Is het gepermitteerd?" De directrice maakte een uitnodigend gebaar. „Doe niet zo mal, anders ben je ook niet zo gereserveerd, wel?" Hoewel de leerkrachten hun „baas" uiteraard aanspraken met „mevrouw", waren Piet en Truus het langste werk zaam op deze school, dus entre nous tutoyeerden ze elkander. (wordt vervolgd) door Henk van Heeswijk.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7