i Texelaart Veel te beleven op kinderboekenfeest Ca Telefoon 3145 Klaverjasclub De Zwaan Sportshop VERVOLG VAN PAG. 1 Kritiek op belastingvoorstellen Ben W Jonge wiskundige „Zwalkers"-reünie in komend voorjaar „WAT IK ZEGGEN WOU.." Vierde MAB-puzzelrit trok 48 deelnemers De pot verwijt de ketel Politiebureau in weekend overdag gewoon open Hofje wordt eindelijk hersteld Tex. Boys dami wonnen van IVJ Eerhartkwartet treedt op in Oosterend Dia-avond ovf Israël voor Plattelandsvrouw PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 17 OKTOBEI Schrijfster Augusta van Stipriaan is speciale gast op het kinderboekenfeest dat woensdag tmorgenin het RSG-gebouw wordt gegeven. Ook op Texel is het goed te merken dat de kinderboekenweek is begonnen. In het kader daar van is er meer aktiviteit dan ooit tevoren. Gisteren liet de jeugdige Victor Rietveld zich als Hugo de Groot op een bakfiets door Den Burg rijden. Vanuit een echte boekenkist reikte hij honderden stencils uit om zowel Texelse kinderen als kinderen van gasten die momenteel de herfstvakantie op het eiland doorbrengen, op de hoogte te stellen van het veelbelovende kinderboeken feest dat woensdagochtend om 10.00 uur in het gebouw van de Rijksscholengemeen schap begint. Alle kinderen van vier tot en met 12 jaar zijn daar gratis welkom. Hen staat een zeer veelzijdig en interessant pro gramma te wachten, waar ze zelf een belangrijk deel in hebben. Er wordt poppenkast gespeeld door' Coby de Visser, er is gelegenheid om te tekenen en te knutselen, er wordt een verkleedspel met toneel gespeeld, de kinderen mogen zelf een verhaal schrij ven, er is een boekenquiz, een voor- leeswedstrijd. etc, etc. Schrijfster Er komt een echte schrijfster in de persoon van Augusta Van Stripriaan- Verburg uit Zoelen, medewerkster aan jeugdbladen als Pep en Bobo en schrijf ster van het verhaal Petertje Pech, waarvan het tweede deel binnenkort uitkomt. Ze praat met de kinderen en leest voor uit eigen werk. De kinderen die iets leuks doen of iets leuks maken, krijgen te maken met zowel een kinderjury als een volwasse nenjury, die prijzen zullen verloten. De kinderjury bestaat uit Nienke Bloem uit Oosterend, Astrid Jongedijk uit Oude- schild, Jaapie Kooiman uit Den Burg en Valentine Schilling uit Den Hoorn. Een van het vasteland afkomstig kind zal nog aan deze jury worden toege voegd. De volwassenenjury bestaat uit de dames Rietveld en Vlas en een steeds wisselende man. Er wordt gewerkt volgens een ruim opgezet draaiboek. Niet elk onderdeel van het feest hoeft te lukken om er toch een geslaagde gebeurtenis van te maken. Veel zal afhangen van de kinderen en de sfeer. Verkleedpartij Het feest wordt na een bijzonder startgebeuren geopend door schrijfster MMMMMNtMMMMMMMWNie Augusta van Stipriaan. Een verkleedpartij is een belangrijk onderdeel van het feest. Er zijn kleren beschikbaar, maar de kinderen mogen die ook zelf meenemen. Het wordt gewaardeerd als ze zich uitdossen als bekende figuren uit kinderboeken. Ook de mensen die met de leiding van het feest zijn belast, zijn verkleed. Alle kinderen worden verzocht van huis tijdschriften, stofresten, restjes wol en doosjes van allerlei maten mee te nemen, voor het uitvoeren van de verschillende handwerkopdrachten Kinderen, die niet in Den Burg wonen, kunnen eventueel brood meenemen en dit in de middagpauze in het RSG-gebouw opeten. Verwacht wordt dat het evenement om ongeveer half vijf afgelopen zal zijn. vond het tarief toeristenbelasting niet van veel betekenis. „Een half pilsje minder per dag en de toeris tenbelasting is betaald". J. C. Dros had kritiek op de woonforensenbelasting. Deze belasting wordt door eigenaars van tweede woningen betaald in plaats van toeristenbelasting. De gemeente heeft de woningen en caravans in verschil lende categoriën ingedeeld: grote huizen vallen in een belangrijk hogere belasting. Volgens Dros klopt dat niet. Hij vond dat het tarief rekening moet houden met het vermoedelijke aantal overnachtingen. In dure tweede woningen worden niet (of niet zoveel) méér overnachtingen gemaakt als in goedkopere. Dros werd er echter aan herinnerd dat de relatie met het aantal overnachtingen al geruime tijd geleden als basis is verlaten. Er is nu sprake van een gewone belasting die niets te maken heeft met het mogelijke aantal overnachtingen. Dros was er echter niet op uit de tweede woningbezitters tegemoet te komen. Integendeel: hij meende dat de gemeente meer inkomsten zou hebben als zij de woon forensenbelasting zou afschaffen en in plaats daarvan gewone toeristenbelas ting zou heffen. Bij een tweede woning is dat echter moeilijk te controleren en dat is dan ook de reden dat destijds tot woonforensenbelasting is besloten. Er zijn in Nederland ook gemeenten die een zo hoog mogelijke woonforensen belasting heffen om op die manier de- komst van tweede woningen af te remmen, maar op Texel wordt de heffing gezien als een redelijke bijdrage in de kosten die de gemeente moet maken. Want de eigenaars van de tweede woningen betalen geen plaat selijke belastingen omdat zij geen ingezetene van Texel zijn. Bij de onlangs gehouden nationale wiskunde-olympiade, eindigde de jonge Texelaar Freek Wiedijk op een tweede plaats. Dit betekent dat hij, samen met de andere zeven hoogst geëindigden, uitgezonden zal worden naar Engeland, om daar deel te nemen aan de internationale olympiade. De wiskunde-olympiade, die dit jaar elf in plaats van tien winnaars oplever de, is een jaarlijks gebeuren. De deelnemers worden van de middelbare scholen gekozen en krijgen hun training via hen toegezonden lesbrieven, waar de opgaven in staan. Dit zijn geen wis- kundesommen, maar doen een beroep op het logisch denkvermogen. Onder oud-leden van de padvindersgroep De Zwalkers bestaan plannen voor een reünie die omstreeks Pinksteren volgend jaar zou moeten worden gehouden. Het gaat in het bijzonder om degenen, die 20 - 21 jaar geleden als welp lid waren van De Zwalkers en toen hebben meegewerkt aan de door Harry de Graaf gemaakte speelfilm „Het kamp aan de bosrand". Het verhaal van deze film werd geschreven door Arie Welboren en verscheen later ook als jeugdboek. Het is de bedoeling deze film voor de reünisten te draaien. Voor het organi seren is het nodig de huidige verblijf plaatsen van zoveel mogelijk oud- Zwalkers te achterhalen, leder die voor de reünie interesse heeft, wordt der halve verzocht daarvan blijk te geven en tevens behulpzaam te willen zijn bij het zoeken van adressen van anderen. Zij kunnen zich wenden tot de heren Welboren (Loodsmansduin) of Huizin- ga ISmullies Bar). In tegenstelling tot de eerste club avond van het seizoen konden deze week geen uitzonderlijk hoge scores genoteerd worden. Met een punten totaal van iets boven de 6800 grens belandden A. Dijker en N. Koomen op de eerste plaats. Omdat zij vorige week met ruim 7900 uit de bus kwamen en het ook nu niet slecht deden, bleef het duo W. Bakker en G. Festen op de eerste plaats in het algemeen klassement. Op de tweede plaats van de ranglijst staan nu de dames Veeken en Keijzer. Ze hebben een geringe voorsprong op A. Dijker en N. Koomen, die in de algemene rang schikking op de derde plaats staan. De uitslagen (resp. punten, marsen): A. Dijker-N. Koomen 6812 3 Echtp. P. v. Heerwaarden 6739 3 Dames Veeken-Keijzer 6683 1 Echtpaar Ofrein 6678 4 Th. en J. Witte 6654 1 Alg. Klassement (resp. punten, mars.): W. Bakker-G. Festen 14.283 3 Dames Veeken-Keijzer 13.350 5 A. Dijker-N. Koomen 13.145 5 Echtpaar N. Zijm 13.063 7 Th. en J. Witte 12.962 4 QMCVEM NAM LITERS - WTfN VEMXTW00*DCUK>«O <AH OC «DMTC Bert Segerink, Joost Smit en Greta Combé werden dit weekeinde de ritwinnaars bij de vierde afleve ring van de serie kampioenspuzzel- ritten die dit jaar door de MAB-club Texel worden georganiseerd. Er verschenen dit keer in totaal 43 deelnemers aan de start, verdeeld over 38 auto's, 3 motoren en 2 bromfietsen. Slechts een deelnemer slaagde er niet in de eindstreep te halen. Deze vierde kampioensrit, die was uitgezet door Peter Daalder, Jan Breman en Henk Gieze, vond plaats onder uitstekende weersomstandigheden. Het was een leuke en niet al te moeilijke tocht, waarbij het parcours dat langs vele mooie binnenwegen voerde een lengte had van ongeveer 50 km. De uitslag kon zondagmiddag omstreeks 17.15 uur door voorzitter Henk Gieze in Hotel Bos en Duin worden bekend gemaakt. De eerstvolgende rit die de MAB- club op het programma heeft, is de traditionele Snertrit op 18 november. De uitslag van de vierde kampioens- puzzelrit wes: Autoklasse: 1. Bert Segerink, 3 straf- punten; 2. Rein Kuyper 3 str.; 3. Jan Zegel 5 str.; 4. Meyert Laan 6 str.; 5. Eddy Combé 8 str. Motorenklasse: 1. Joost Smit 7 straf- punten; 2. Harry Bakker 55 str., 3. Wm Rikkenberg 62 str. Bromfietsklasse: 1. Greta Combé 29 strafpunten; 2. Marcel Bakker 38 str. Cor Ellen klaagde dinsdagavond in de raadsvergadering over het gedrag van de automobilisten. Kent hij eigenlijk het verhaal van pot en ketel? Blijkbaar op weg naar de raadsvergadering reed ons geachte raadslid in alle duisternis op een onverlichte fiets op de onverlichte Kadijksweg diezelfde avond richting Den Burg. Als ik als automobilist nu eens geen licht gebruikt had, dan was er van zijn geklaag over onverantwoordelijk gedrag van auto mobilisten waarschijnlijk niet veel terecht gekomen. P. Eelman „Nieuw Leven" Woensdag 18 oktober: In gebouw „De Wtte Burcht" begint om 20.00 uur een lezing door de heer De Hoog over Alternatieve genees wijzen. De avond wordt georgani seerd door het R.K. Vrouwengilde. In de Rijksscholengemeenschap begint om 10.00 uur een kinderfeest ter gelegenheid van de Kinderboeken week. Er kan worden deelgenomen door kinderen van 4 t/m 12 jaar. Donderdag 19 oktober: Tussen 14.00 en 16.00 uur worden er rondleidingen gehouden in de Herv. kerk van Den Hoorn. Er is tevens gelegenheid om de toren te beklim men. Om 14.00 uur start in De Koog bij De Schuilhut een kerkentocht, waarbij de zgn. Noordroute wordt gevolgd (De Cocksdorp, Oosterend, De Waal) De deelnemers wordt verzocht zoveel mogelijk voor eigen vervoer te zorgen. VASTE DATA: Spreekuur B. en W.: Burgemeester maandags van 10.00 - 11.00 uur, wethouder Westdorp donderdags van 14.30 - 15.30 uur, wethouder Nauta maandags van 10.30 - 11.30 uur en wethouder Van der Kooi vrij dags van 10.30 - 11.30 uur. Elke maandagavond vanaf 20.00 uur kan in hotel „De Lindeboom-Texel" worden deelgenomen aan bridge drives, georganiseerd door de vereni ging „Groot Slam". Kosten 77,50 per paar. Elke dinsdagmiddag om 14.00 uur trimmen in de Dennen. Verzamelen om 14.00 uur op de speelweide aan de Ploegelanderweg. Iedere woensdag om 14.30 uur be- jaardensoos in Den Hoorn in dorps huis De Waldhoorn. Iedere donderdag om 14.30 uur bejaar- densoos in De Cocksdorp in het Eier- landsche Huis. Iedere zaterdagmiddag om 16.00 uur trainen in de Dennen. Start bij cam ping Dennenoord aan de Grensweg. Bejaardenzang iedere woensdagmiddag om 15.00 uur in de Hollebol aan de Burgwal. Elke dohderdagmiddag van 15.00 - 16.00 uur wordt in 't Skiltje bejaardengymnastiek gegeven. Iedere dinsdagavond, aanvang 20.00 uur repeteert het amateurorkest „Musica Texla" in het Fanfarege bouw aan de Witte Kruislaan. Het Texelse Vrouwenhuis/Vrouwen café in de Oude Ulo is elke maandag avond van 20.00 - 24.00 uur ge opend. De Autobusonderneming Texel ver zorgt op donderdagmiddagen (14.00 - 17.30 uur) rondritten over het eiland waarvoor belangstellenden zich bij de VW kunnen laten inschrijven. In hoofdzaak wordt de Texelroute ge volgd. Onderweg maakt men een koffiestop bij café-eethuis Catharina- hoeve. De buskosten zijn 76,75 per I persoon (kinderen 73,25). De trips gaan alleen door als er voldoende be langstelling is (minimaal 30 perso nen). Elke tweede en vierde maandag van de maand kan vanaf 20.00 uur in hotel café De Zwaan (Zwaanstraat, Den Burg) worden deelgenomen aan klaverjasdrives. Inschrijfgeld 72,50. Er wordt gespeeld met vaste maat. NVSH-informatiecentrum, -middelen depót en -bibliotheek in het Groene Kruisgebouw aan de Witte Kruislaan zijn iedere maandag van 20.00 - 21.00 uur geopend en telefonisch be reikbaar onder nummer 3241. Con tactpersoon mevrouw Blanken, Tjak- kerstraat 35. Den Burg. In ons bericht over het gewijzigde alarmeringssysteem bij de Rijkspolitie Texel is de indruk gewekt dat het bureau in Den Burg zaterdag en zondag overdag is gesloten zodat men ook dan de meldkamer van de Rijks- politei in Alkmaar moet bellen. Dat was onjuist. Het politiebureau in Den Burg is alle dagen van 8.00-18.00 uur open en is dan ook telefonisch bereikbaar. De meldkamer in Alkmaar kan alleen worden gebeld tussen 18.00 en 8.00 uur dus 's avonds en 's nachts. De telefoonnummers van de Rijkspolitie worden telkens vermeld in de rubriek „Voor het weekend" in de editie van vrijdag. In opdracht van de heer P. Swart- hof begint bouw- en timmerbedrijf Visser uit Oudeschild volgende week met de restauratie van de pandjes Weverstraat 65, 67 en 69. (het „Hof je"). Nummer 69 zal daarbij geheel nieuw worden gebouwd omdat het enige tijd geleden moest worden ge sloopt. Bij de restauratie zullen de oorspronkelijke drie huisjes tot twee worden gemaakt, beide bestemd voor permanente bewoning. Het heeft veel voeten in aarde gehad voordat met dit werk kon worden begonnen. De huisjes kwamen tien jaar geleden al in bezit van de familie Swarthof. Voor herstel van de twee niet gesloopte pandjes is van rijkswege subsidie beschikbaar gesteld. Het bouw- en restauratieplan voorziet in het handhaven van het monumentale aanzien van deze huizen, die het meest markante onderdeel vormen van het hofje. Oorspronkelijk had de familie Swarthof het plan hier een gespecia- liceerd horeca-bedrijf te beginnen maar daarvan is afgezien. In de thuiswedstrijd zondagmiddag tegen (Wijdenes) werd gespeeld, he^e eerste damesteam van Tex. kans gezien een 1—0 overw uit het vuur te slepen. Het w nuttige maar niet erg overtu zege. g I De vele kansen, die de dames in deze wedstrijd hebben leverden jammer genoeg ma: doelpunt op. Dat" was dai- voldoende om de overwinni behalen maar aan de andere kar teleurstellend omdat de uitslaj c hetzelfde geld 6—0 voor de th had kunnen zijn. Doolp Het enige doelpunt dat in dez strijd kon worden genoteerd, van Ingrid Veeger die voor i vijandelijke verdediging doorbral deze gelegenheid moest het (wegens een tekort aan spe weer eens een beroep doen op „oud-gedienden". Hierdoor versé; Mary Bakker en Ineke Bakke t eens binnen de lijnen. Hun oj was redelijk goed te noemen. De inleiding tot het enige di kwam tot stand via een schit r voorzet van Frida Hoogenbosr5 Ingrid Veeger op maat bediend bleef ook na rust 1—0, hoofd doordat de WSW-dames de buit val goed bleken te beheersen Texelse formatie daar steeds intuinde. In het weekend van 21 oktober houdt het Eerhartkwartet (zang) z'n jaarlijks repetitieweekend te Oosterend.In ver band daarmee verleent het kwartet medewerking aan de"9 zondagochtenddienst van half 10 in de Ned. Herv. Kerk te Oosterend, Zondag middag van half 5 tot half 6 geeft het zangkwartet dan een uitvoering, waarin het o.a. pas ingestudeerd werk ten gehore zal brengen. Dit geschiedt in samenwerking met twee Texelse musici, een organist en een fluitist. Ten gehore gebracht zullen worden werken van o.a. Hassler, Praetorius, Mendel sohn, Palestrina en Kanetscheider. Een ieder is welkom. De toegang is gratis. Coi In de slotfase was er nog ee kans op een tweede Texels dl toen Ineke Bakker een mooie nam.Naar het oordeel van de s rechter raakte de bal echter acl doellijn zodat werd afgeflote verwarring was groot toen daarop toch in het WS' belandde. Een tweede doelpur echter niet gescoord en de stan 1-0. Het tweede damesteam vai - Boys deed het zondagmiddag hi minder goed. De einduitslag spreekt daarbij eigenlijk voor z de rust had opponent Zeevo (Egmond a/d Hoef) al een 0 sprong. Na de hervatting werle verder uitgebouwd, waarbij de slechts twee maal een gat liet Het leverde evenzovele kere tegendoelpunt op. Mevrouw A. v.d. Eijk-Bier maandag 23 oktober voor d van de afdeling Texel van de Bi Plattelandsvrouwen vertellen bondsreis die zij onlangs maal Israël. Zij vertoont daarbij die avond wordt gehouden in de van de technische school. Met dankbaarheid geven wij U te kennen, dat wij met onze ouders i l bn< Kees Hoogenbosch Anny Hoogenbosch-Hin op 22 oktober 1978 hun 25-jarig huwelijksfeest vieren. De kerkelijke viering is zaterdag 21 oktober om 18.30 uur in de Sint Martinuskerk te Oudeschild. Daarna receptie van 20.00-21.00 uur in Hotel „De Lindeboom-Texel" te Den Burg. René, Joke, Frida en Ruud, Jeanet Zuid-Haffel 26 - 1791 LE Den Burg - Texel. Hiermede geven wij U kennis, dat onze moe gestreden moeder, groot- en overgrootmoeder Fenna Schaap, weduwe van Pieter Jan Zutphen, in de leeftijd van 89 jaar is overleden. Uit allqr naam: A. Daalder-Zutphen Texel, 12 oktober 1978, Gollards Rustoord, De Zes 12, Den Burg. De begrafenis heeft zaterdag plaatsgehad op de algemene begraafplaats te Den Burg. Correspondentie-adres: Houtmanstraat 41, Oudeschild. Dankbaar en blij met de geboon onze zoon en broe Arjan Jan, Mari Fred Oosi Eendekooiweg 4, Oosterend, Texel, 12 oktober 1978. Jos van Heerwa: en Annie van Heerwa Drijver danken hun famili 8 vrienden en kei voor de cadeaus en ,e wensen, die zij on ter gelegenheid v< huwelijk. Voor Uw blijk vi rieming em mei ondervonden bij hi lijden van mijn lie en onze vader, gr overgrootvader CORNELIS Sl\ betuigen wij U oi rechte dank. Uit aller n J. N. Smi Oudeschild, oktobr Loodssingel 5. Zagen en beite pen. De Bolder, tel Kadobonnan. Kooijman's Slijterij, Witte Kruislaan 7. Wimpy De Kooj gelijks géopend. 0< mee te nemen

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2