Texel 1 hervat de strijd SP^RT programma De kleine zeemeermin Spannendste partijen eindigden in remise Jeugddammers en schakers op toernee langs scholen MST eilandcompetitie Dammen en schaken Den Durg Prognoses MST-basketba/iers beginnen met seniorenploegen &S28 „WAT IK ZEGGEN WOU.." Debacle voor Damclub De LO.M.-schooB Zusterkringen houden verkoopdag I/RIJDAG 20 OKTOBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 Na een weekje geprogrammeerde ust komt het eerste elftal van S.V. Texel zondagmiddag op eigen terrein in het veld tegen GVO uit Krom menie. Thuiswedstrtijden zijn er dit weekeinde voorts voor S.V. De Koog, ZDH en Oosterend IZ). Met name de in de vierde klasse van Je KNVB te spelen wedstrijd tussen "flexel 1 en het onbekende GVO zal zondagmiddag in de belangstelling staan. Beide hebben zich op de ranglijst in een positie gemanoeu vreerd, die wel enige verbetering behoeft. Een reden te meer voor beide leams om er stevig tegenaan te gaan. Het Krommeniese GVO heeft in de I afgelopen zes wedstrijden in totaal vier gelijke spelen geboekt. In alle vier gevallen was de einduitslag 1 1. Daar naast werd eenmaal een wedstrijd verloren en eenmaal een gewonnen. GVO staat daarmee een plaats boven de Texelse formatie. Een overwinning zou voor de Texelaars een behoorlijke stap in de goede (hogere) richting be tekenen. Het tweede gaat naar het tot nog toe puntloze Schagen 2. Normaal zou het een overwinning voor de reserves moeten worden. Het derde zal thuis tegen Geelzwart 3 proberen het kunst stukje van afgelopen zondag te herhalen. Het zal er om spannen, want igde „Zandtemers" zijn altijd taaie rak- Hkers. Het vierde, dat Succes 6 ont vangt, krijgt het ook al niet cadeau tegen de mannen uit Hippo.... Zondag gaat het eerste team van Tex. Boys op bezoek bij AGSV (Aarts- woud). Gezien de ranglijst betreft het hier een pittige tegenstander, maar wellicht vormt dit een goede inspiratie voor de Boys om weer eens flink uit te halen en er op zijn minst een goede wedstrijd van te maken. Het tweede team gaat minimaal een gelijkspel behalen bij het Helderse WGW 5. Het enige thuisspelende elftal is deze week Tex,Boys 3, dat Geelzwart 5 ontvangt. Alle ruimte voor de Boys dus om er (op eigen veld) een pittige wedstrijd van te maken. Tex. Boys dames 1 gaat naar Hollandia in Hoorn. Volgens de tot Om wat betreft basketbal een ze- ier „gat" in de Texelse sportmarkt ;e vullen is de Meersportenvereni- 5ling Texel doende een senioren- ifdeling van „De Mareis" op poten e zetten. De oudere jeugd (vanaf 20 jaar) komt iervoor bijeen in de burgem. De loninghal De trainingstijd is van 18.30 ot 19.30 uur. Tot dusver was op Texel het deelne- nen aan basketbal eigenlijk alleen weg- lelegd voor de jongeren. Zowel het neisies- als jongensteam speelde mee n de Noordhollandse competitie, vaarin men meestal in Den Helder litkwam. In de Texelse sporthal „Ons Senoegen" was daarom weinig of niets ran „De Mareis" te zien. Select? Een gevolg hiervan was ondermeer iat de basketballers en basketbalsters n feite een select groepje vormden, vaar een buitenstaander niet zo vlug n kwam. Overigens tot ongenoegen /an henzelf, maar mede doordat ze zoortdurend aan de „overkant" ipeelden was daar niet zo heel veel aan :e doen. Voor enkele oudere basketbal- ïnthousiasten was het echter een reden te meer om er eens „fiks tegen aan te gaan". Het nieuw opgerichte „Marels"-senioren staat evenals de jeugdploeg onder de supervisie van de MST. Gezamenlijk Men wil zo spoedig mogelijk met een heren- en een damesteam her en der acte de presence geven. Op het donderdagse trainingsuur wordt dan ook gezamenlijk getraind; iets wat volgens het kersverse bestuur de sfeer alleen maar kan bevorderen. Basketbal is een snelle binnensport, waarbij het aankomt op goed overspe len en door dribbelen en het verrassen van de tegenstander tot scoren te komen. Elke bal die in de basket wordt geschoten levert twee punten op. Het wordt gespeeld met vijf personen, die constant kunnen worden uitgewisseld. dusver verzamelde uitslagen is dit een gelijkwaardige tegenstander; dus rede lijke winstkansen zijn aanwezig. Het tweede zal vol goede moed pro beren er tegen SVW (Heerhugowaard) het beste van te maken, omdat ze het beslist erg moeilijk gaat krijgen. Het eerste elftal van S.V. De Koog speelt zondag op eigen veld tegen kop loper Vesdo uit Schagerbrug. Dit zal een zware opgave worden voor het team van „Barry", dat momenteel nog niet best draait. Het tweede elftal gaat zondag uit naar SRC 8 in Schagen. (boot 13.05 uur). Hopelijk wordt dit een gelijkspel. De pupillen zijn a.s. weekend vrij. Terreindienst hebben deze week: Jan List en Dirk Oudendag. In Den Hoorn speelt ZDH 1 zondag middag tegen SSV uit Stompetoren. Deze tegenstander heeft inmiddels een nogal wisselvallige uitslagenreeks opge bouwd, waarbij toch enkele goede successen tot stand kwamen. Wat betreft ZDH lijkt het aannemelijk dat de ploeg na de eerste overwinning van zondag de zegetocht zal willen voort zetten. Het kan daarom op het Hoornder veld zondagmiddag een spannende strijd worden. ZDH 2 speelt een thuiswedstrijd tegen Helder 6, dat tot dusver slechts één wedstrijd heeft verloren. Op eigen terrein is ZDH echter heel wat mans en blijven de punten vermoedelijk op Texel. Het derde team gaat in Den Helder naar WGW 7 en ook in dit geval wordt op minimaal één punt gerekend. (Vertrek boot 11.35 uur vanaf Texel) De thuiswedstrijd van Oosterend (Z) tegen Schoorl moet, indien het team volledig aantreedt, in een overwinning van de Strenders kunnen eindigen. Het tweede zal het in Den Helder tegen HCSC 8 waarschijnlijk ook niet moeilijk krijgen Zondag speelt het eerste in Oude- sluis tegen de gelijknamige club een waarschijnlijk gewonnen wedstrijd, omdat Oudesluis nog niet zo geweldig draait. Oosterend heeft nu blijkbaar toch het juiste ritme gevonden. Het tweede zal thuis tegen JVC 4 niet in moeilijkheden behoeven te komen. Oosterend 3 speelt zondag tegen HRC 7 een thuiswedstrijd om 14.30 uur. On danks het thuisvoordeel zal dit beslist een moeilijke partij worden. MEDEDELINGEN: Texelse Boys Voor zaterdag staan werkzaamheden aan de nieuwe verlichtingsinstallatie op het programma. Leden (en ook anderen) die tijd over hebben om te assisteren, kunnen vanaf 9.00 uur 's ochtends terecht. A. W. Zaterdag 21 oktober 1978 Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Schoorl, 14.45 uur HCSC 8-Oosterend (Z) 2, 14.30 uur Junioren: HCSC A2-Tex. Boys Al, 14.30 uur N.Niedorp A1-Oosterend Al, 14.30 uur Watervogels B1-Texel B1, 14.30 uur Cocksdorp B1-SVAP '74 B1, 13.30 uur De Koog B1-WGW B3, 13.30 uur Tex. Boys B1-Oosterend B1, 14.30 uur ZDH B1-Texel B2, 14.30 uur Texel C1-Succes C1, 13.30 uur Oosterend C1-Wiron Cl, 13.30 uur Tex. Boys C1-De Koog Cl, 14.30 uur HRC C3-Texel C2, 13.14 uur Oosterend C2-HCSC C4, 13.30 uur WGW C6-Tex. Boys C2, 14.30 uur Zondag 22 oktober 1978 4de klasse KNVB: Texel-GVO, 14.30 uur Afdeling Noordholland: ZDH-SSV, 14.30 uur AGSV-Tex. Boys, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) DESS-Cocksdorp, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) De Koog-Vesdo, 14.30 uur Oudesluis-Oosterend, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Schagen 2-Texel 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW 5-Tex. Boys 2, 14.30 uur Texel 3-Geelzwart 3, 14.30 uur Oosterend 2-JVC 4, 14.30 uur Tex. Boys 3-Geelzwart 5, 14.30 uur ZDH 2-Helder 6, 12.15 uur WGW 7-ZDH 3, 12.45 uur HRC 7-Oosterend 3, 14.30 uur (terrein Oosterend) Cocksdorp 2-JVC 5, 14.30 uur SRC 8-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel 4-Succes 6, 12.30 uur Junioren: Texel A1-SRC A2, 12.30 uur Dames: Hollandia 1-Tex. Boys 1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) SVW '27 1-Tex. Boys 2, 14.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) SAMEN REIZEN: Zondag 22 oktober: Vertrek boot van Texel 12.05 uur: Tex. Boys 1, Cocksdorp 1 en dames Tex. Boys 1. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend 1, Texel 2, dames Tex. Boys 2 en De Koog 2. Bij niet doorgaan of afkeuring ter rein, bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. De prinses iet de jeugdfilm De Kleine Zeemeermin Meespelen ledereen is welkom op de trainings avonden in de burgem. De Koninghal, waar men eventueel een trainingspar tijtje kan meespelen. De eerstvolgende trainingsavond is donderdag 26 okto ber. Voor inlichtingen kan men terecht bij de initiatiefnemers. Dat zijn Swier Oosterhuis, Dageraad 1, 't Horntje, tel. (02226) 541 (alleen overdag) en Marcel Wernand, Wilsterstraat, Den Burg, Tel. (02220) 4394. Zoals vooraf eigenlijk wel te voor spellen was, is ook deze week van don derdag tot en met dinsdagavond de Amerikaanse film „Saturdaynight fever" in het City-theater te zien. Evenals in de tientallen andere Neder landse bioscopen, waar deze film met de zich steeds meer tot idool ontwikke lende John Travolta te zien is, was ook over de publieke belangstelling op Texel niet te klagen. Voor de tweede maal dus een weekje „Saturdaynight fever". «WIN LEZERS-BUTEN VEfUNT«O0RDCiJL*t>«O «M OC REAMTK Wat zich aanvankelijk liet aanzien als twee bijzonder spannende wed strijden, waaruit op zijn minst twee winnaars naar voren zouden komen, werd dinsdag bij de MST -eilandcom petitie in feite een teleurstelling. Zowel Slagerij Kossen en BGZ als Fam. Witte en In den Grooten Slock 1 deelden resp. broeder- en zusterlijk do punten. Voor de veldwisseling van de in de 3de kl. heren gespeelde ontmoeting tegen Slagerij Kossen wist BGZ goed partij te geven. Door nonchalant spel van hun opponenten bouwden de ploegleden in eerste instantie dan ook een leuke voorsprong op. Dit gaf de BGZ-ers duidelijk een steuntje in de rug. Er werd af en toe goed in drieën gespeeld. Geschrokken van de plot seling opgelopen achterstand gingen de „sla- arsjongens" later beter spelen. Een p-.ar goede aanvallen zaaiden paniek 'ij BGZ. Via 12—12 stoomde Slagerij Kossen dan ook door naar een 19- 14 oerwinning in de eerste speel periode. Daarna ging BGZ goed van start. Zij konden een zeer ruime voor sprong (13—4) opbouwen, maar opnieuw haalde Slagerij Kossen uit en wist bij 14—14 langszij te komen. De paniek van BGZ in de eerste periode bleef nu achterwege. Beheerst spelend drukte de ploeg door Het leverde BGZ uiteindelijk een 26—18 overwinning op. In de dameswedstrijd tussen In den Grooten Slock 1 en de Familie Witte (1e klasse) wisten de Slockdames tot in de laatste minuten een lichte voorsprong te behouden. Beide teams speelden een goede partij wat voor het publiek spannende momenten oplever de. In de laatste minuten wist Familie Witte (dat toen tegen een 11 14 achterstand aankeek) sterk terug te komen tot 14—14. Vlak voor het eind signaal scoorde de ploeg nog een punt, wat voor hen setwinst opleverde. De tweede spelperiode gaf eenzelfde beeld als de eerste. Door goed overspe len werd het wederom een aantrek kelijk schouwspel. De lichte voorsprong die de dames van In den Grooten Slock hadden opgebouwd, gaven zij nu echter niet meer prijs. Zij konden ditmaal de speelperiode op hun naam zetten. In den Grooten Slock dames 1 won met 14—10. De wedstrijd die Damclub Texel dit weekeinde speelde tegen de dammers van SNA uit Heerhugowaard is voor de eilanders op een forse nederlaag uitge lopen. Alleen C. Meedendorp zette zijn partij in winst om. J. Schoo en J. Hooijberg kwamen remise overeen. De einduitslag werd daardoor bepaald op 12-4. In de komende wintermaanden zullen de Texelse lagere scholen op woensdagmiddagen beurtelings onderdak verlenen aan jeugdige dammers en schakers. Deze serie wedstrijden, die woensdagmiddag in Oosterend begint, wordt op 29 maart in de Rijksscholengemeen schap met een slottoemooi afgerond Dit „Jeugddammen en -schaken" is vanzelfsprekend zowel voor jongens als meisjes bedoeld en heeft ten doel deze denksporten wat meer onder de aan dacht van de schooljeugd te brengen. De hieronder gegeven agenda is bedoeld voor de gehele Texelse school jeugd. Kinderen uit Oosterend kunnen bijvoorbeeld in De Koog deelnemen en kinderen uit Den Hoorn in De Cocks dorp enzovoorts. Het is de bedoeling dat de bijeen komsten op woensdagmiddagen om 14.30 uur beginnen. Er wordt dan eerst 15 a 20 minuten speciaal voor de begin ners met behulp van demonstratie borden groepsinstructie gegeven. Daar na beginnen de wedstrijden, waarbij assistentie van de leerkrachten bijzon der op prijs wordt gesteld. Nieuw deze week is „De Kleine Zee meermin", een heerlijke sprookjesfilm voor de jeugd die voor zondagmiddag op het programma staat. „De Kleine Zeemeermin" heeft alle ingrediënten die een jeugdfilm tot een succes kunnen maken. Er is een prins. die een arm meisje wil trouwen, een jaloerse prinses, en (natuurlijk) een to verheks. Het speelt zich allemaal af in een middeleeuws kasteel aan de kust. Kortom, 75 minuten die een eventuele regenachtige zondagmiddag toch leuk kunnen maken. Vrijdagnacht draait de zoveelste afle vering van de serie sexfilms, die nu al weer enige maanden lang aan de voor avond van ieder weekend te zien zijn. Het is ditmaal echter niet een sexfilm in de gebruikelijke zin, maar onder de titel „Venus zonder vijgeblad" krijgt men deze week een mengeling van roman tiek en erotiek voorgeschoteld. In het verhaal zwerft een jong meisje door Griekenland en beleeft daarbij vele avonturen op het amoureuze vlak. Het komt allemaal neer op een Odyssee door de erotiek. Het Geneefse model Betty Vergès speelt hierin de hoofdrol. De toegang is voorbehouden aan personen van 16 jaar en ouder. Als eerste wedstrijd van de avond wordt op dinsdag 24 oktober in Sporthal Ons Genoegen de Nevo- bowedstrijd tussen de herenteams van Tevoko 2 en HPSV gespeeld. Begonnen wordt om 18.30 uur. Scheidsrechter is Jan Joustra. Het overige programma ziet er als volgt uit: 19.10 u.: Gr. Slock 1-Smash '68 C. Kossen 19.50 u.: Timmers Bakk.-Molenkoog J. Krotie 20.30 u.: Verpleeghuis-Texelstroom 2 A. Mantje Veld B, dames en heren: 18.30 u.: h. Gamma-LBO Jos Wessels 19.10 u.: h. De Rog-Bakker's IJzerh. Lidy Medema 19.50 u.: d. Kikkert-Fam. Witte J. Klinkers 20.30 u.: d. Grooten Slock 1-De Koogel Petra Keijser 21.10 u.: d. Smash 68-Molenkoog M. van Diesen 21.50 u.: h. Strends-End-Teso Marsd. Annelies Joosten vh. Veld C Dames: 18.30 u.: Rabo-Jozefschool 2 Marja Walsweer 19.10 u.: De Rog-Garage Dros T. Gilling 19.50 u.: Mode Beekman-Jozefschool 1 E Ooievaar 20.30 u.: Beerebar-Dros' Bakkerij Janka Bakker 21.10 u.: Verpleeghuis-SRV mevr. Zeegers 21.50u.: Gr. Slock 2-Bremakker Verpleeghuis De organisatie van deze evenemen tenserie is in handen van de Texelse denksportverenigingen. Omdat in ver band met eventueel vervoer van de kin deren de medewerking van ouders etc. onmisbaar is, wordt hiervoor een beroep op hen gedaan. Om de zaak enigszins te coördineren kan men contact opnemen met de respectieve lijke schoolleidingen. Het rooster ziet er als volgt uit: 25 okt. Jaëob Drijverschool, Oosterend 1 nov, CVO-school, Den Burg 8 nov. Lubertischool, De Koog 15 nov. Eierlandsche Huis, De Cocks dorp. 22 nov. De Bruinvis, Oudeschild 29 nov. Jan Drijverschool, Den Hoorn. 8 febr. Jozefschool, Den Burg 15 febr. Redmer IJskaschool, De Waal 22 febr. Beatrixschool, Den Burg. 8 mrt. Jac. P. Thijsseschool, Den Burg 15 mrt. School m/d Bijbel, Oosterend 22 mrt. Jan Strijbosschool, Eierland 29 mrt. (slottoernooi) RSG, Den Burg. In de maanden december en januari wordt er gestopt i.v.m. de winter- vakantie en diverse winterse aktivitei- ten. Op 1 maart is er i.v.m. de voor jaarsvakanties ook geen jeugddammen en schaken. Zelf gewerkt hebbende aan een L.O M.-school, de eerste die in 1939 in Amsterdam werd opgericht, kan ik mij levendig indenken, hoe moeilijk het is voor ouders en onderwijzers om te be sluiten je kind naar een school voor leer- en opvoedingsmoeilijkheden te sturen. Vaak is de eerste gedachte; mijn kind is niet anders dan de anderen, hij behoeft dit plakkaat niet op zich gedrukt te krijgen. Begrijpelijk, maar wat gebeurt er dan met uw kind? Weer zitten blijven, weer met slechte cijfers thuis, weer extra lessen geven. Het kind gaat zich hoe langer hoe eenzamer voelen, probeert een uitweg te vinden. De stemming thuis wordt slechter, de ouders hadden het zich zo anders gedacht. Waarom is mijn kind zo moeilijk? Waarom is hij zo tegen de draad in. Waarom heeft die onderwijzer de pik op mijn kind, en heeft hij niet méér geduld met Jantje? Maar heeft U zich wel eens inge dacht wat het betekent, als je alleen iets kan begrijpen, wanneer je het op een langzame en bepaalde manier wordt uitgelegd. Als je weinig con centratie hebt en maar een kwartier in topvorm kunt werken? Nee, je moet méé met het gemiddelde tempo van de klasl Er moet een bepaalde hoeveelheid stof verwerkt worden. Als je dit niet kunt, dan vind je het toch afschuwelijk op school. Je geeft de moed op, je gaat spijbelen en van het een komt het ander, je staat buiten de groep. Of je hebt ouders, die huwelijksmoei lijkheden hebben. De ouders houden de kinderen buiten de ruzies, maar de spanningen zijn in huis te snijden. Hoe reageert een kind daarop. Hij gaat op school zitten dagdromen. Waarom is mamma zo, waarom praat vader zo hard, dat wij het boven horen kunnen. Waarom is het bij ons thuis nooit gezel lig. Je raakt achter met je werk, al in de eerste klas, je komt niet klaar, je krijgt slechte cijfers. Het kan je niet veel schelen want je ouders hebben geen aandacht voor je, ze zitten met hun eigen problemen. Je bent alleen, je wordt stiller of je wordt agressiever, je gaat snoepen en als je geen geld hebt, dan pik je wel een kwartje. Komen deze verschijnselen vrij gauw en duidelijk bij een kind naar voren, dan kan menig goed onderwijzer met wat huisbezoeken nog heel wat opvangen. Maar wat gebeurt met die kinderen, waar het een langzaam, sluipend pro ces is, dat niet door de buitenwereld wordt herkend? Deze kinderen kwamen vroeger op een school voor debielen, of ze kwa men niet verder dan een vierde klas. Nu er na de 2de wereldoorlog een heel scala van verschillende schooltypes is, die op een verschillende manier lesgeven, zodat het kind wel zijn eigen topvorm kan bereiken, ouders grijp die kans dan toch aan. Collega's, leg het de ouders dan nog maar weer eens duidelijk uit, dat een kind op een dergelijke school 100% meer kans heeft om zich gelukkig en harmonisch te ontwikkelen. Ouders, stap over deze drempel heen. Ga met de onderwijzer of de huisarts, of de schoolarts praten. Heus, uw kind zal er U later dankbaar voor zijn. We spreken over de rechten van de mens, maar ook het kind heeft zijn rechten. Hij heeft recht op een opvoe ding, die hem de grootst mogelijke ont plooiingskans geeft, A. Strijbos-Eijsvoogel Heemstede, 14 oktober 1978, Herstel van Terpstra In de schaakpartij tegen A. Terp stra moest M. Vittali dinsdagavond in hotel „De Zwaan" een kostbaar half puntje toestaan. Wat Terpstra betreft betekende dit een fraai her stel na zijn vorige week (tegen P. Bergman) geleden nederlaag. J. Dros en G. van Es lieten ditmaal geen steekje vallen, zodat in de hogere schaakregionen de spanning sterk toe nam. W. Hoekman, met een pion ach terstand, bereikte via eeuwig schaak de remisehaven tegen H. van Daalen. Eerder had hij tegen Joop Rommets afgebroken in gelijke stand. J. Hooger- heide leek met de remise tegen A. Rombout goed weg te komen. H. Elzin- ga vijzelde zijn score (in de B-groep) op middels een zege op A-speler De Bruin. F. van Tatenhove versloeg F. Busch. Joke Stoel nam revanche op Chr. Kuip, terwijl Karei Kuip zijn rentree vierde door E. de Visser tweemaal te kloppen. Van de jeugdspelers sloegen Arjen Bakker en Jeroen Rommets hun slag. Uitslagen schaken: Joke Stoel-Chr. Kuip 1 —0 L, van Aalderen-N. v.d. Heijden 1—0 E. de Visser-J. v. Heerwaarden 1—0 E. de Visser-K. Kuip 0 1 Chr. Kuip-Joke Stoel 1 —0 J. v. Heerwaarden-Arjen Bakker 0—1 Chr. Kuip-Jeroen Rommets 1—0 H. Elzinga-W. de Bruin 1—0 K. Kuip-E. de Visser 1—0 J. v. Heerwaarden-Jeroen Rommets 0-1 F. v. Tatenhove-F. Busch 1 —0 J. Hoogerheide-A. Rombout 14 14 H. v. Daalen-W. Hoekman V4 14 A. Terpstra-M. Vittali 14 14 J. Dros-P. Bergman 1—0 G. van Es-A. Bakker 1—0 En Passant 1 speelt zaterdag a.s. in Alkmaar tegen DOS. De Texelse ploeg treedt aan met de invallers W. Hoekman en H. van Daalen. Twee remises Op de clubavond van Damclub Texel eindigden dinsdag de partijen tussen J. Schoo en J. Hooij berg en tussen A. Vinke en J. Vinke in de puntendeling. G. Dros, F. Mosk en P. Bakelaar behaalden de volle winst. In de algemene rangschikking staat J. Hooijberg met 7 punten uit 5 partijen bovenaan. De federatie van Doopsgezinde zus terkringen houdt dinsdag 24 oktober van 10.00-20.00 uur verkoopdag in de Doopsgezinde kerk in Den Burg. De baten van deze dag zijn voor het orgel fonds; het orgel moet op korte termijn worden gerestaureerd. Er worden handwerken verkocht, speelgoed, gedragen kleding etc. Verder is er een boekenstalletje en er wordt een verlo ting gehouden.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7