(jroen ^wartrjexeh in het hart Opbrengst Oosterend Present voor aanlea rolschaatsbaan E FNV aktiecomité praal met leden ïwepde Kamer Zeshonderd inzendingen voor Maori-sabet terug Koger kleurwedstrijd in het dorp B. D. Rienks neemt „Tessel Air" over BIOSCOOP ONDERSCHEPTE FILM VAN CONCURRENTIE 25,- Duitser te water Belangrijke mijlpaal voor Slimming club Vrouw (28) ernstig gewond BEEKMAN 1 te JAARGANG NR. 9323 DINSDAG 24 OKTOBER 1978 erschijnt dinsdags en vrijdags, ostgiro 652. Abonnementsprijs 7 11,— per kwartaal 70 cent incasso; los 45 cent. ankrelaties: Amro Bank nr. 4699.17.636; abobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 6734.60.398. dvertentietarief: 42 cent per mm hoogte per kolom. Redactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, Den Burg, telefoon (02220) 3543. Uitgave: Langeveld De Rooy B.V., Postbus 11, Den Burg, telefoon (02220) 2741. onderhandelingspositie) werkt Ooster end Present traditioneel met borgen, mensen die tevoren geld storten en dat na afloop van het feest terug krijgen. Deze borgen (die deze keer 723.000, hadden gestort) alsmede de leden van het erecomité, bestuursleden, commis sieleden, prijzengevers, standhouders en de prijswinnaars van vlootshow en ballonnenwedstrijd werden vrijdag in het dorpshuis in het bijzonder verwel komd. De bijeenkomst van zaterdag was bedoeld voor de andere Oosteren- ders die bij het feest waren betrokken. De zaal was trouwens te klein om alles in één keer te houden. Roeper reikte de prijzen uit van de vlootshow waarmee destijds het feest werd geopend. De firma Drijver van de TX 33 kreeg naast de reeds ontvangen wisselprijs (een zilveren zeilscheepje) een grote blauwe herinneringswimpel, een klokradio en bloemen. Voor de schipper van de TX 60, die de tweede prijs kreeg, was er een weerstation (combinatie van thermometer, barome ter etc.). De derde prijs bestond uit een spiegelpatrijspoort en ging naar de TX 1 De vierde prijs bestond uit een bel en werd in ontvangst genomen door de TX 29, de vijfde prijs (een boekwerk) was voor de TX 4. De prijzen om de origineelste voorstelling gingen naar de TX 37 (radio), de TX 33 (weerstation), de TX 34 (spiegelpatrijspoort), TX 1 (bel), TX 38 (boekwerk) en TX 63 (zak meel). De meeste schippers of hun vertegenwoordigers waren aanwezig om de prijs in ontvangst te nemen. Ballonnen De ballonnen die ter gelegenheid van het feest door de Oosterender jeugd werden opgelaten zijn tamelijk ver geko men. De verste werd terug gemeld vanuit Ammerland bij Frankfurt en was van Linda Keijser (7) van Molenbuurt. De tweede prijs ging naar de 8-jarige Mirjam Witte uit Zevenhuizen; haar ballon kwam terecht in Libramont in België en de derde prijs was voor Jacob Roeper wiens ballon werd teruggevon den in het 600 inwoners tellende plaatsje (lees verder op pagina 2) Leden van het FNV aktiecomité dat zich inzet voor het verkrijgen van een TESO-jaarkaart hebben donderdagmid dag in Den Haag een ontmoeting met de kamerleden Eversdijk (CDA), Roels (PvdA) en Voogd (VVD). Hierbij zal zo uitgebreid mogelijk worden ingegaan op de vervoersproblematiek van en naar Texel en op het eiland. De kamerleden hebben de Texelse aktievoerders nadere informatie gevraagd om aan de hand hiervan in de Tweede Kamer vragen te kunnen stellen aan minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat. Aan het vijf man tellende aktiecomité is de heer L. Jenezon toegevoegd die districtbestuurder is van de FNV afde ling Noordholland. Als gevolg van overmatig drankge bruik viel een Duitse pleziervaarder toen hij in de jachthaven op weg was naar zijn schip van de steiger. Omstanders wisten hem snel op het droge te brengen en stopten hem aan boord van zijn schip in bed. De Texelse ,,slankelljnclub" (van de Stichting Slimming International) be reikte een belangrijke mijlpaal. Voor het eerst sinds de oprichting op 15 mei 1975 werd een gezamenlijke gewichtsvermin dering van meer dan 2.000 kg bereikt, om precies te zijn 2.068 kg. Dat getal is dus de score die voortdu rend wordt bijgehouden en om het resultaat op juiste waarde te schatten moet men weten dat het ledental van de Texelse club de afgelopen jaren schom melde tussen 20 en 85. Op de gisteren in De Witte Burcht gehouden clubbijeenkomst werd aandacht aan het heugelijke gebeuren geschonken. Aan wezig was daarbij mevrouw Visser-Bom uit Den Helder, hoofdleidster van Noordholland-noord. De slankelijnclub komt elke maandag avond bijeen in De Witte Burcht. Ook heren zijn welkom. Desgewenst geeft leidster mevrouw A. Gieles-ldema nade re informatie voor geïnteresseerden. De heer Boyen D. Rienks van het Paracentrum Texel heeft het lucht vaartbedrijf „Tessel Air" van Gerard Roeper overgenomen. Hij zal het bedrijf op dezelfde voet voortzetten. Gerard Roeper richtte Tessel Air zes jaar geleden op. Hij beschikte de laatste tijd over twee vliegtuigen, een 4-per- soons Cessna 172 en een 6-persoons Piper Cherokee. Voor Roeper was de exploitatie echter onvoldoende aantrek kelijk, terwijl ook de vooruitzichten voor een dergelijk op zichzelf staand luchtvaartbedrijfje op Texel weinig aan lokkelijk bleken. Men is vrijwel uitslui tend aangewezen op rondvluchten, een bedrijvigheid die sterk seizoen- en weergevoelig is, waardoor de kosten voortdurend hoger dreigen te worden dan de opbrengsten. Andere lucht vaartactiviteiten vanuit Texel blijken bij zonder moeilijk van de grond te komen, wat inmiddels ook door andere onder nemers op pijnlijke en kostbare wijze is ervaren. Voor de heer Rienks betekent de overname van Tessel Air een be langrijke schaalvergroting, waardoor het bedrijfje voor hem wel aantrekkelijk kan zijn. Gerard Roeper heeft zijn toekomst inmiddels gezocht in de watersport, in het bijzonder het windsurfen, waarmee hij de afgelopen zomer startte in Oudeschild. De 28-jarige mevrouw C.S. uit Am sterdam werd vrijdag ernstig gewond toen zij met haar Saab personenauto op de Hoofdweg in de sloot reed. Zij brak de linker enkel op twee plaatsen, liep meerdere snijwonden op en moet waar schijnlijk het rechter oog missen. Zij werd per ambulance naar het ziekenhuis Parkzicht vervoerd evenals de naast haar zittende mevrouw N.B. (ook uit Amsterdam) die hoofdletsel kreeg. Het ongeluk gebeurde 's avonds even na negen uur ter hoogte van de Limietweg. De vrouw had de scherpe bocht die de Hoofdweg hier maakt niet tijdig opgemerkt en reed recht door. De aangekondigde verto ning van de film „Cabaret" met Liza Minelli (zater dagavond voor de Stich ting Open Jeugdwerk in de Oude Ulo) is niet doorgegaan. Dat was het gevolg van aktie van beheerder Henk van Leeu wen van het City-theater, die dergelijke filmvertoningen be schouwt als oneerlijke concur rentie voor zijn eigen bioscoop en er in dit geval met de wet in de hand tegen kon optre den. Van Leeuwen wil wel toestaan dat films in de oude Ulo worden ge draaid, zelfs als dat niet in strikt besloten sfeer gebeurt, maar dan moet er naar buiten geen reclame voor worden gemaakt. Een derge lijke afspraak was gemaakt, maar Open Jeugdwerk hield er zich niet aan door in Den Burg bekendmakin gen aan te plakken. Na overleg met filmverhuurder Gofilex werd toen besloten op te treden. Van Leeuwen haalde de reeds naar Texel verstuurde film van het postkan toor, zodat de vertoning niet kon door gaan. De mensen van Open Jeugd werk vinden dit optreden nogal kin- niet aan de afspraak te hebben gehou den. De films in de Ulo zijn echter bedoeld om de sociëteit aldaar aantrek kelijker te maken voor jongeren zodat het moeilijk is om naar buiten helemaal geen reclame te maken. Concurrentie Henk van Leeuwen van het City- theater vindt het zelf ook een nare affaire maar meent dat hij zijn eigen bedrijf schade zal aandoen, als hij het draaien van bioscoopfilms in andere lokaliteiten zomaar zou toelaten. Het entreegeld dat de Stichting Open Jeugdwerk berekent, bedraagt ongeveer de helft van het tarief van City. „Dat gaat ten koste van mijn bezoek. In de zomer zou dat niet zo erg zijn, maar in de winterperiode is het bezoek mondjesmaat en kan de exploi tatie niet of nauwelijks uit. We kunnen geen klanten missen. Niettemin is Henk van Leeuwen van mening dat met een beetje goede wil van beide kanten een bevredigende tussenoplos sing kan worden gevonden. Ook zonder zo'n oplossing zou de stichting Open Jeugdwerk met het vertonen van films kunnen doorgaan. Die zullen ze dan van een andere verhuurder moeten betrekken, maar dat zijn dan films, die zelden of nooit in bioscopen worden gedraaid omdat zij onvoldoende aan- Burgemeester Enge/veert overhandigt het Maori sabel aan voorzitter J. C. Roeper. Gelukkig waren de weersomstandig heden gunstig. Volgens Roeper was de reputatie die het Oosterender feest zich in de afgelopen 20 jaar heeft verworven, echter doorslaggevend geweest voor de grootte van de toeloop. Daarom heeft men niet vergeefs op de komst van ca 5.000 Texelaars gerekend; daar kwamen de toeristen nog bij. Deze „historisch gegroeide" basis is zo hecht dat Ooster end over vijf jaar met een gerust geweten opnieuw een feest op poten kan zetten, zo meende Roeper, die bij een eerdere gelegenheid heeft laten blijken dat hij daarbij in ieder geval geen leidende rol zal vervullen zoals tot dusver steeds het geval is geweest. Het is een gewoonte dat de eventuele opbrengst van het Present-feest direkt voor een of ander dorpsdoel wordt benut. Er blijft dus geen geld in kas. Borgen Het bestuur dat het volgende feest moet organiseren krijgt een beginkapi taal van niet meer dan 7100, Om toch voldoende geld om handen te hebben waardoor de medewerkers direkt kun nen worden betaald (gunstig voor de |)l Pullover met ojour effekt. Niet te geloven en toch woor. Pracht pullover die lekker ruim volt. op de heup Metoongerimpelde. ronde hols. In 100% ocryl met heel sjiek ojour effekt Kleuren blouw, zwort, wit, toboc en bordeoux. Moor MOO€C€NTRUM DEN BURG MCPOTI .GBMfENSlBMtl&ealfL Enkele honderden merendeels op Texel vakantievierende kinderen waren donderdagmiddag in bowlingcentrum De Koogel getuige van de prijsuitreiking naar aanleiding van de herfstkleurwed strijd die in de afgelopen weken door De Koog Promotion werd georganiseerd. Aan deze wedstrijd, waarvoor onge veer 4.500 kleurplaten waren uitgedeeld werd in totaal door bijna 600 kinderen meegedaan. Hiervan was het grootste deel ook aanwezig bij de bekendmaking van de winnaars waardoor geruime tijd het gedeelte van de Koger Dorpsstraat tegenover het karakteristieke kerkje door een grote groep kinderen werd versperd. Kerkje Het Koger kerkje vormde overigens, tezamen met het er vlak naast gelegen huisje het onderwerp van de kleurplaat waaraan de kinderen in sommige geval len vele uren hebben besteed. Ze kregen daarom ook allemaal een kleine verras sing voor hun deelname. In totaal werden tien prijswinnaars en prijswinna- ressen, verdeeld over twee leeftijdsgroe pen, aangewezen. De winnaars van beide groepen (t/m 7 jaar en van 8 t/m 13 jaar) kregen ieder twee kaartjes voor een rondvlucht boven Texel aangebo den. De tweede prijzen bestonden uit een paar rolschaatsen en de derde prijzen waren grote legpuzzels. Vier kinderen kregen een eervolle vermel ding. De kinderen werden na afloop van de prijsuitreiking in de gelegenheid gesteld hun ingeleverde tekeningen weer af te halen. Volgens de bestuursleden van De Koog Promotion die de prijsuitreiking voor hun rekening namen (Roland van Zeist en Wim Mets) speelt de commer cie in deze wedstrijd in feite een onder geschikte rol. Het belangrijkste punt was volgens de organisatoren het bezig houden van de kinderen tijdens de herfstvakantie. Omdat het weer ditmaal Hees Heide, Anja Tegenbosch, Wendy van den Langemheen en Monique Tegenbosch fv/nr) na afloop van de prijsuitreiking met op de achtergrond het kerkje van De Koog. men dat indien de weersomstandighe den beduidend slechter waren geweest de deelname wellicht nog groter zou zijn geworden. Prijzen De meeste inzendingen werden ge teld bij de oudere kinderen (leeftijds groep 8 t/m 13 jaar). Hierbij ging de eerste prijs naar de 10-jarige Kees Heida die met zijn ouders in De Koog op vakantie was. Bij gebrek aan goede kleurpotloden had hij zijn plaat inge kleurd met verf uit een toevallig op zijn vakantieadres aanwezige doos met bouwpakkettenmateriaal. De andere kinderen hadden voor het kleurwerk veelal viltstiften en kleurpotloden ter De eerste prijs bij de groep tot en met 7 jaar ging naar Monique Tegenbosch (7 jaar) die daarmee eveneens een rond vlucht voor twee personen boven Texel won. Haar zusje Anja (10 jaar) won de tweede prijs bij de groep 8 t/m 13 jaar. De volledige uitslag van deze kleur- wedtrijd was als volgt: 8- t/m 13-jarigen: 1. Kees Heida, De Koog, 10 jaar (rondvlucht voor 2 personen); 2. Anja Tegenbosch, Zuid-Eierland, 10 jaar (paar rolschaatsen); 3. Henk Kruse, De Koog, 11 jaar (legpuzzel). T/m 7-jarigen: 1. Monique Tegen bosch, Zuid-Eierland, 7 jaar (rondvlucht voor 2 personen); 2. Gerben Donselaar, Oosterend, 7 jaar (paar rolschaatsen); 3. Wendy van de Langemheen, De Koog, De feesten Oosterend Present hebben een batig saldo van ruim 10.000,— opgeleverd. Het geld zal worden gebruikt voor de aanleg an een rolschaatsbaan achter dorpshuis ,,De Bijenkorf". Deze baan al van een rand worden voorzien waardoor deze 's winters emakkelijk tot een ijsbaan kan worden gemaakt. Een voorlopige oopakte voor de grond achter het dorpshuis is reeds ondertekend. Het bovenstaande werd bekend ge laakt op de vrijdag en zaterdag gehou- en bijeenkomst die gold als het officiële lot van de feesten. De heer Joh. C. oeper, voorzitter van de Stichting (osterend Present had het heugelijke nieuws voor het allerlaatste moment bewaard. Hij liet blijken dat het maken van winst zeker niet het doel van het feest is geweest. Geld overhouden was deze keer moeilijker dan ooit tevoren, gezien de sterk gestegen kosten die met het verwezenlijken van een dergelijk programma gepaard gaan. „Quitte spe len" was wél steeds de opzet geweest. Vlak voor en tijdens de feesten steeg het optimisme over de financiële afloop sterk. De verkoop van de zg. 3-dagen- kaarten (in het bijzonder bedoeld voor de Oosterenders) 715,— liep zo goed dat nieuwe kaarten moesten worden bijgedrukt.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 1