MIMA RAADHUIS 'Anderen zijn anders' Aan homeopathie is niets kolderieks Voor het weekend! MmmtNIHUW Vrouwenhuis geeft cursus politieke stromingen Interessante Israëllezing voor Plattelandsvrouwen OUDE STOELEN Mededelingen van B. en W. LILY EVERSDIJK SPREEKT VOOR 'T NUT ,,De dag dat de hel losbrak" Onze dijken Zuigelingenburea J. de Hoog sprak voor Vrouwengilde Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen IMoodslachtingen Kerkdiensten: opuMnclettc Olekhereer nabuurzvivem Schoonheids^ Welk een ontzettend* waterplas PAGINA 2 TEXELSE COURANT Donderdag 26 oktober Vanaf 20.00 uur wordt in De Raadskel- der postzegelruilbeurs gehouden. In „Ons Huis" in Den Hoorn komt om 20.00 uur de interkerkelijke gespreks groep bijeen. De Hervormde vrouwenvereniging houdt bazaar in De Wielewaal van 14.30 - 17.00 uur en van 19.30 - 22.00 uur. De commissie ruimtelijke ordening heeft in het raadhuis een openbare verga dering, onder meer over de stroken met „gemengde bebouwing" in de bestemmingsplannen van De Koog en De Cocksdorp. Vrijdag 27 oktober In „De Zwaan" beginnen om 20.00 uur klaverjaswedstrijden om het kam pioenschap van T exel In „De Wielewaal" in De Waal houdt de Hervormde vrouwenvereniging ba zaar van 14.30 - 17.00 uur en van 19.30 - 22.00 uur. In het Eierlandsche Huis wordt voor de patiënten van dokter Siebinga een ge- spreksavond over kinderziekten ge houden; 20.00 uur. Zaterdag 28 oktober Aanvang 21.00 uur treedt in sociëteit De Oude Ulo het Wespetheater uit Am sterdam op. Maandag 30 oktober Voor de werklozen draait om 11.00 uur in de Oude Ulo een Engelse comedie- film. Toegang gratis. In „Tubantia" spreekt Ing. Kruizenga over mechanisatie bij de rundveehou derij; 20.00 uur. In „De Waldhoorn" te Den Hoorn toont KTF-DEK het nieuwe uniform; 20.00 uur. In het Vrouwenhuis (de Oude Ulo) houdt Rie Aarts-Franken een voor dracht over „politieke stromingen"; 20.30 uur. Dinsdag 31 oktober De Texelse welfareafdeling houdt in het Rode Kruis-gebouw aan de Jonker straat verkoopdag. In „De Waldhoorn" te Den Hoorn houdt het gemeentebestuur een hoor zitting over de verkeerssituatie van Den Hoorn. Op maandag 30 oktober start in het Texelse Vrouwenhuis (Oude Ulo) een vierdelige veertiendaagse cursus waarin het thema Politieke Stromingen behan deld zal worden. De bijeenkomsten zijn op 30 oktober, 13 november, 27 novem ber en 11 december. De cursus wordt gegeven door Rie Aarts-Franken die hierbij nader zal ingaan op aspecten van fascisme, liberalisme, anarchisme en socialisme. In het bijzonder zal de relatie vrouw en politiek aan de orde komen. Deze cursusavonden zijn gratis toegan kelijk en beginnen om 20.30 uur. Voor de leden van de afdeling Texel van de Plattelandsvrouwen hield me vrouw A. van der Eijk-Bierens een dia-lezing over haar bezoek aan Israël. Mevrouw Van der Eijk bezocht in het land verschilllende kiboetsen, waarvan er een was opgezet door Nederlanders. Verder kwam de aanplant van dadelbo men in de Negev-woestijn aan de orde, de Dode Zee-rollen, het Meer van Galilea, de geboortekerk, de opgegra ven tempel van Herodes en tal van andere uit de bijbel bekende zaken. Dank zij haar bekende verteltrant wist mevrouw Van der Eijk de reis voor haar gehoor tot leven te brengen en er een interessante avond van te maken. Het eerstvolgende evenement van de Plattelandsvrouwen is de koffieochtend die op 14 november in „De Lindeboom- Texel" wordt gehouden, aanvang 10.00 uur. Mevrouw A. Vries-Jimmink zal bij die gelegenheid vertellen over aktivitei- ten en doel van de bond. Heeft u nog oude stoelen (keuken stoelen of eetkamerstoelen) waar u niets meer mee doet? Geeft u dit dan even op bij het raadhuis, telefoon (02220) 3041 (kamer 304). De creativiteitscommissie zit dringend om goede stoelen verlegen. Er wordt voor gezorgd dat ze bij u thuis worden afgehaald. In het bijzonder voor de liefhebbers van de bekende Amerikaanse filmacteur Burt Lancaster draait van vrijdag t/m maandag in het City theater de film „De dag dat de hel losbrak". De rol die Lancaster hierin voor zijn rekening neemt is die van Dell, een oorlogsvete raan die bereid is tot het uiterste te gaan in de vaste overtuiging dat het uiteinde lijk de waarheid is die de mensen bevrijdt. „De dag dat de hel losbrak" kreeg als Engelse titel „Twilight last gleaming" mee. Het is een al wat oudere film die eerder onder de naam „Op de rand van de ondergang" in roulatie kwam. Het verhaal gaat over een man (Dell) die op zeker speelt. Dat ondervinden tenslotte zowel de bewa kers van een Titanraketbasis in de staat Montana als de commandant van het Strategisch Luchtmachtcommando (SLC) in Omaha als de Amerikaanse president Stevens (gespeeld door Ros- coe Lee Browne). Dell is bereid tot het einde van de wereld te gaan om te 'bewijzen dat mensen het recht hebben om te weten wat er in Vietnam werkelijk is gebeurd. Rond dit thema spelen zich in „De dag dat de hel losbrak" talrijke spannende gebeurtenissen af. Het ein digt tenslotte met een gijzeling. De eis die daarbij wordt gesteld isvervoer naar een land van eigen keuze met het presidentiële vliegtuig en slechts een gijzelaar aan boord: de president zelf. De hieraan gekoppelde tweede eis is dat de Amerikaanse president, om het vertrouwen van het volk in de regering te herstellen, het uiterst geheime rap port nr 9759 openbaar maakt. Dit bevat feiten over de oorlog in Vietnam die zo schokkend zijn dat het volk in opstand zou kunnen komen. President Stevens weet Dell te bewegen het ultimatum naar 90 minuten te brengen om de eisen te kunnen inwilligen. Dell verneemt van Stevens dat het rapport nu niet open baar gemaakt kan worden, maar in de toekomst misschien wel. Dell voelt zich verraden en drukt op een knop waar door 3 Titan raketten startklaar naar boven komen. Stevens is er nu van overtuigd dat Dell niet bluft, maar dat hij in staat moet worden geacht het einde van de wereld in te luiden. Op welke manier dit verhaal tenslotte eindigt houden we nog even geheim. „De dag dat de hel losbrak" is toegankelijk voor personen van 12 jaar en ouder. Voor de jeugd draait zondagmiddag „Het huis in de prairie" waarin John Sager, een 13-jarige jongen, met zijn ouders, broers en zusters op zoek gaat naar een nieuw huis. De tocht voert door een droog en wild prairiegebied, dat onveilig wordt gemaakt door rond trekkende Indianen. Ook wordt de fami lie geteisterd door de dorst, maar ondanks al deze tegenslagen, gaan zij door. Dit is hoofdzakelijk te danken aan John, die door zijn doorzettingsvermo gen de anderen steeds weer weet te overtuigen door te gaan. Na het tragisch verlies van zijn ouders is John dan ook degene die de verantwoording van het verzorgen van zijn broers en zusters op zich neemt. Om de wens van zijn ouders waar te maken besluit hij samen met de andere kinderen verder te gaan. De toegang is voor alle leeftijden. uitbeelden, maar deze ook wilde leren kennen en begrijpen in al zijn verschei denheid. Het leidde tot een jarenlange tocht door de gehele wereld waarin zij, al schilderend, ondermeer Japan, Korea en China doorkruiste. Haar eerste tentoonstelling gaf zij in het „Institute of Fine Arts" van de Chinese hoofdstad Peking. Zij bracht bezoeken aan de laatste zuivere Eskimo bevolking binnen de noordelijke poolcir kel. Daarna legdezij in Iran en Afghanistan het leven van de daar levende stammen in kleurrijke schilderingen vast en deed hetzelfde bij de Afrikaanse Watutsi- bevolking. Aan het hof van een Indiase maharadja leefde zij geruime tijd in een harem („in purda") en in Peru schilderde zij het dagelijks leven van de Zuid-Amerikaanse Indianen. Anders Anderen zijn anders en iedereen waar ook ter wereld is anders dan anderen, zegt mevrouw Eversdijk die dit staaft met vele verhalen en tekeningen waarin de „mens" centraal staat. Ze zegt voortdurend versteld te staan van de verschillen in lichaamsbouw, gelaats trekken, oogzetting, karakter, eigen schoonheid, inzichten, gewoonten, ze den, riten, godsdiensten enzovoort. Wat in de mensen, waar dan ook en hoe dan ook, overeenkomstig blijft is evenwel de vooortdurende „strijd om het bestaan" in soms barre en ruwe omgevingen waar verlatenheid en een zaamheid heerst maar waar men toch wil blijven wonen. Volgens het voorwoord dat door ir. H. W. Dunnewolt bij haar memoires werd geschreven brengt Lily Eversdijk-Smul- ders door haar ononderbroken aandacht Portretschilderes uit roeping en schrijfster uit drang. Voor mevrouw mr. Lily Eversdijk-Smulders vormen deze beide kunstzinnige uitingen hoofdingre diënten van haar bestaan waarin zij een groot aantal landen bezocht en haar ervaringen daar meerdere malen in woord en beeld vastlegde. Op woensdag 1 november brengt deze bereisde vrouw op uitnodiging van het plaatselijk Nutsdepartement een bezoek aan Texel. In hótel De Linde- boom-Texel spreekt mevrouw Lily Eversdijk ondermeer aan de hand van een forse hoeveelheid meegebrachte dia's 's avonds over het onderwerp „Sahara, Bedouinen en harems". Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur en is toegankelijk voor zowel de leden van ,,'t Nut" als voor andere Texelaars en/of niet-Texelaars die zich voor dit onder werp interesseren. Memoires Veel van wat mevrouw Eversdijk in de loop der jaren in haar leven zag legde zij enige tijd geleden vast in het boek „Anderen zijn anders" waarin zij min of meer haar memoires onder woorden heeft gebracht. Begonnen als juriste op een kantoor waar zij het eerste meisje was tussen 200 mannelijke collega's verbrak mevrouw Eversdijk in het mid den van de dertiger jaren vrijwel al haar direkte banden met haar op dat moment uitgestippelde bestaan. Van de ene dag op de andere besloot zij haar roeping als schilderes te volgen en naar het buiten land te vertrekken. Zij trok naar de vooroorlogse wildernis van het toen nog niet door toeristenstromen ontdekte eiland Bali. Pas daar realiseerde zij zich dat zij niet alleen de mens wilde voor elk detail van het geheel, langzaam maar zeker een totaalbeeld te voorschijn bij haar schilderen, dat dan „gestalte" heeft gekregen. Volgens hem zal een ieder die uiterlijk-en-innerlijk zijn eigen ervaringen een-voor-een doorleeft, en daarmee dat deel van zijn bewustzijn activeert dat de situatie vereist, ook tot een totaal in(nerlijk) zicht komen. De avond waarop mevrouw Eversdijk spreekt is de eerste in het nieuwe winterprogramma van het Nutsdeparte ment afdeling Texel. De tweede bijeen komst wordt gehouden op 24 november in de kantine van de LTS (hotel De Lindeboom-Texel is dan niet beschik baar) kan men dan getuige zijn van een optreden van Leo Rommets die met gitaarbegeleiding een programma met volksliedjes uit allerlei landen verzorgt. Vrijdag 22 september is weer, in samenwerking met Rijkspolitie, Rijkswa terstaat en het Waterschap Texel, een oefening gehouden, waarbij werd uitge gaan van de veronderstelling, dat een gebied nabij de Waddenzee moest worden geëvacueerd in veband met een dijkdoorbraak. Zo'n oefening is nuttig om nog eens na te gaan, welke maatre gelen genomen moeten worden in geval van een dreigende overstroming. De dijkverhoging vordert goed, maar het gevaar is zeker nog niet geweken. Vandaar dat we hieronder nog eens in grote lijnen uiteenzetten hoe de regeling is. 1. Bij een dreigende overstroming worden de bewoners van gevarenzóne 1 telefonisch gewaarschuwd. In Oude- schild vindt de waarschuwing plaats door gebruikmaking van de sirene en door klokgelui van de kerken. Er is dan een nauwe samenwerking met de dorpscommissie van Oudeschild, die zorgt dat een informatiepost wordt gevestigd in dorpshuis 't Skiltje. 2. Het dringende advies om te eva- cuëren wordt ook gegeven via de radio. Elke Nederlandse zender roept op ver zoek van de gemeente het bericht direkt om. Na 12 uur 's avonds gebeurt dat via Hilversum 3, welke zender ook 's nachts in de lucht is. Het is dus nuttig, bij uitgebreide dijkbewaking de radio aan te laten staan. Omdat de stroom kan uit vallen verdient een radio op batterijen de voorkeur. 3. Er worden bij evacuatie opvang centra ingericht. Tot dusver waren dat de N.H. kerken in Den Burg, Oosterend en De Waal, maar deze gebouwen zijn bij nader inzien toch te koud. Daarom is nu gekozen voor de volgende opvang- gelegen heden: a. Den Burg: De Schakel bij de N.H. kerk; b. Oosterend: dorpshuis De Bijenkorf; c. De Waal: dorpshuis De Wielewaal. 4. Aan Texelaars die niet in het bedreigde gebied wonen wordt zeer dringend gevraagd, in geval van eva cuatie niet uit pure belangstelling daar heen te gaan. Dit is in de eerste plaats gevaarlijk, maar bovendien wordt de hulpverlening hierdoor ernstig belem merd. 5. Op een bepaald moment kan de toestand zó kritiek worden, dat elk ogenblik een doorbraak kan plaats vin den. In dat geval zal, ook weer via de Met nadruk vestigde de Am sterdamse arts J. de Hoog er woensdagavond de aandacht op dat aan homeopathie beslist niets kolderieks is hoewel in sommige kringen tamelijk laatdunkend over deze geneeswijze wordt ge sproken. De heer De Hoog deed deze uitspraak op een door het Katholiek Vrouwengilde belegde bijeenkomst in „De Witte Burcht". Er was grote belangstelling voor deze spreker. De avond werd door omstreeks honderd belangstellenden met aandacht gevolgd. „Gedoe" Dokter De Hoog begon zijn lezing over de Homeopatische geneeswijzen met de opmerking dat ook hijzelf aan vankelijk nogal sceptisch tegen het „gedoe" van voorstanders de natuur lijke geneeswijzen aankeek. Dat veran derde wat hem betreft in 1954. Hij had daarvoor een bloeiende praktijk als huis arts maar gezien de resultaten die de daarbij gehanteerde werkwijze had be vredigde hem dit hoe langer hoe minder. Een van de oorzaken daarvan was het feit dat sommige patiënten met hun klachten op het spreekuur bleven ko men omdat de voorgeschreven (veelal chemische) middelen niet hielpen. Bij het zoeken naar middelen om zijn patiënten toch te genezen kwam de heer De Hoog in contact met een homeopaath. Wat deze man deed leek hem aanvankelijk „grote kolder" maar de successen logen er volgens dokter De Hoog niet om. Naar aanleiding van dit eerste contact was hij verder op onderzoek uitgegaan en besloot ten slotte zelf ook homeopatisch te gaan werken. De zieke mens Dokter De Hoog formuleerde woens dagavond de stelling dat vooral in de medische wetenschap het steeds duide lijker wordt dat „de mens hoe langer hoe meer te weten komt maar hoe langer hoe minder begrijpt". De weten schap is volgens hem misschien wel te ver gevorderd en het gevolg daarvan is dat artsen meestal te wetenschappelijk bezig zijn. In de homeopathie is evenwel niet de ziekte belangrijk maar de zieke mens. De diagnose wordt daardoor gesteld. Bovendien is het gebruik van medicijnen nogal verschillend, aldus dokter De Hoog, die de aanwezigen uitlegde dat homeopathie een onderdeel is van de natuurlijke geneeswijze. De patiënt krijgt hierbij een constitutionele en geen organische behandeling. Dit betekent dat bij een klacht niet die enkele klacht wordt behandeld maar door vraagstelling een „ziektebeeld" wordt gevormd. De homeopathische arts kijkt volgens dokter De Hoog niet direkt naar hetgeen de patiënt voelt (hoofdpijn, hernia) als wel naar de oorzaken die deze klacht tot gevolg heeft. Hij stelde dat er altijd meer aan de hand is wanneer het slechts om kleinig heden (zoals angst, haaruitval of bevin-, gen) lijkt te gaan. Het ziektebeeld wordt door de homeopaath op zijn eenheid bekeken en als zodanig behandeld. Vervolgens wordt het niet door medicij nen onderdrukt maar door middelen waardoor het lichaam zich herstelt. Dit kost natuurlijk tijd maar de resultaten zijn er volgens dokter De Hoog dan ook naar. Overigens: Genezen kost altijd tijd. Na het gebruik van medicijnen om bijvoorbeeld hoofdpijn te onderdrukken is de oorzaak van deze hoofdpijn niet verdwenen Controle Volgens dokter De Hoog is de oplei ding tot huisarts een onmisbare basis om als homeopaath goed te kunnen werken. De arts is namelijk door zijn universitaire achtergrond in staat te controleren wat er precies gebeurt met de patiënt. In dit kader voegde hij er aan toe nog steeds een hekel aan kwakzal vers te hebben. Dokter De Hoog stelde dat de geneesmiddelen van de homeopathie worden geprobeerd op gezonde mensen en beslist niet op zieken. Om aan te geven dat hij het wat dat laatste punt betreft beslist ernstig meende zei dokter De Hoog tot slot van zijn betoog dat alle homeopathi sche artsen zich zelf als proefkonijn voor deze geneesmiddelen beschikbaar stel len. radio, worden bekend gemaakt dat evacuatie niet meer kan plaats vinden. De bewoners kunnen dan het beste een zo hoog mogelijke en stabiele plaats in huis of schuur betrekken. Laat in dat geval zien dat er nog mensen zijn in het pand, bijv. met een vlag of een ander duidelijk zichtbaar voorwerp. 6. Maak alleen in zeer dringende gevallen gebruik van de telefoon en houd noodzakelijke gesprekken kort. De telefoonverbindingen zijn in de eerste plaats nodig voor de hulpverlening. In november 1976 hebben de betrok ken inwoners nog een brief met richt lijnen en een kaart met daarop aangege ven de gevarenzönes 1 en 2 gekregen. Na deze uiteenzetting is het niet nodig, deze stukken nog eens rond te sturen. Maar mocht iets van de regeling niet duidelijk zijn, dan kan men altijd terecht bij de afdeling algemene zaken, kamer 209, op het gemeentehuis. Hier zal men alle gewenste inlichtingen verstrekken. We hopen allemaal van harte, dat gevaarlijke situatie als in januari 197 zelfs erger niet zal voorkomen, maar is beter op alles voorbereid te Daarom de aanbeveling, deze uiteerjc ting goed te lezen. Bedenk daarbij, de regeling van groot belang kan voor een deel van onze Texelse bf king. Winkelsluitin Speciaal voor winkeliers: er bes< nog gelegenheid om de per 1 noven a.s. verplichte aankondiging van openigstijden te laten waarmerken, kan iedere ochtend van 9.00 - 12.00 - in kamer 209 van het raadhuis. De zuigelingen, die aan de beurt worden op het bureau verwacht 0| tijden, waarop hun eigen huis zitting heeft. De tijden zijn als volgt Dokter Waverijn woensdag 1 nov|e ber om 13.30 uur. Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter Barnard, Kotterstraat 24, Oosterend, tel. (02223) 234. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Dokter Coutinho is wegens vakan tie afwezig tot 30 oktober. Dokter Siebinga afwezig van 28 oktober tot 20 november. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. H, Mannessen, Schoorwal 45, Den 8urg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 29 oktober 1978: HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Van Zijll Langhout. Uitzending via „De Lichtboei". De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthau: Gezinsoogstdienst samen met de kinderen van de zondagsschool Oogstkollekte diaconie. Den Hoorn 10 uur de heer Veldhuis De Koog 11 uur ds. Hoekstra gezinsoogstdankdienst met aansluitend gemeentedag. De Waal 9.30 uur ds. Hoekstra Viering Avondmaal Oosterend 9.30 uur ds. Wismart maandkollekte Oudeschild 11.00 uur ds. Wisman maandkollekte. GEREFORMEERDE KERKEN Den Bbrg 10.00 uur ds. Douwes 19.00 uur ds. Douwes. Dienst voor belangstellenden m.m.v. Chr. Helders Mannen-)a koor. Uitzending via „De Licht boei". Oosterend 10.00 uur ds. De Boer 17.15 uur ds. Koetsveld, uit* Den Helder. GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10.00 uur ds. Hylkema afscheid kostersechtpaar Koop r man. Kerkbus Den Hoorn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via „De Lichtboei" zondag 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 19.00 uur Den Hoorn: zondag 10.45 uur De Cocksdorp: zondag 9.15 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat. Den Burg. 10.15 uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie. VMMflHMmmMMAnMMMMMM Op woensdag 8 november 1978 zal ons huwelijk plaatsvinden om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Kerkelijke inzegening om 14.15 uur in de R.K. kerk te Oudeschild. Receptie van 20.00 tot 21.30 uur in hotel „De Lindeboom-Texel" te Den Burg Sawkatally Hardoyal José Hoogenbosch On Wednesday 8th of no vember 1978 our marriage will take place at 13.30 p.m. in the Municipal Hall of Den Burg - Texel. Religious ceremony at 14.15 p.m. in the R.C. church of Oudeschild. Reception will be given from 20.00 - 21.30 p.m. in hotel „De Lindeboom- Texel". Korrespondentie-adres Rozendijk 22, 1791 PE Den Burg. In plaats van kaarten Nico Roeper en Saskia van der Werve gaan trouwen op vrijdag, 3 november 1978 om 15.45 uur in het gemeen tehuis te Den Burg. ledereen is van harte wel kom op onze receptie van 20.00 tot 21.30 uur in de Bijenkorf te Oosterend. Ons toekomstig adres: Oorsprongweg 23. Voor bloemen, voor planten, voor kadoos, voor centjes, voor handjes, voor kusjes, voor kaarten, voor „zo maar", voor alles bedankt. Gerard en Judy Witte. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk dan ken voor de vele cadeaus, de mooie planten en grote belangstelling, die wij op onze huwelijksdag moch ten ontvangen. Jaap en Ria Rienstra Molengracht 3, Den Helder. ZEEPJES V» turn Ver-faMcittg per deot'ye eletMs: c Artima keewo Eind november verschijnt Vergeten epistels de Waddenzee. Het boek bevat tal fragmenten uit 18e er eeuwse verslagen reizen naar de eilan Twee hoofdstukken gewijd aan volksleve volksverhalen in het1 dengebied. Groot formaat, 192 ge'ill. in kleur en zwarl 39,50. U kunt een exemr laten reserveren in OPEN BOEK. Er ligt voorbeeld voor u inzage.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 2