Rustig voetbalweekend Toch puntendeling bij Fam. Witte-Gar. Kikkert Het laatste houvast Programma MST ellandcompetilie Schakers formeerden Boedapesler gambit t 5 PROGNOSES Damesbiljartclub start competitie Middagtrainingen tafeltennissers Damclub behaalde ruime overwinning FEUILLETON E VRIJDAG 27 OKTOBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 7 l B i Q j Wat betreft het voetbal op Texel is het dit weekend maar pover gesteld. De r eerste elftallen van Texelse Boys en Cocksdorp hebben een thuiswedstrijd voor de boeg maar alle andere Stan ly daardelftallen spelen op „vijandelijk" 0 terrein. j Texel 1 gaat naar het 75-jarige WFC in 1 Wormerveer, ZDH trekt naar Graftdijk, Oosterend naar Schellinkhout en De Koog speelt zondagmiddag tegen Zui- dermeer. Al deze uitwedstrijden begin- t nen om 14.00 uur. Texelse Boys tegen k DESS (Sijbekarspel) en Cocksdorp te- a gen Kwiek '78 gaan om 14.30 uur van - start. In Wormerveer speelt Texel 1 zondag middag tegen WFC dat op de laatste plaats van de 4de klasse KNVB staat. Ondanks deze wetenschap is het echter 3 niet te venvachten dat Texel met deze f tegenstander weinig te stellen zal heb ben. WFC moet het vooral van het spel hebben en heeft in het verleden de beste resultaten juist tegen de hoogst geklas seerde ploegen behaald. Door de uitsla- 3 gen van de afgelopen week (waarin Texel vrijlootte) is dit treffen met WFC een zg. „vierpuntenwedstrijd" gewor den. Wat de wedstrijd op zich betreft Imoet het voor de Texelse ploeg toch wel mogelijk zijn minimaal een puntje te veroveren. Daarbij is een goede motiva tie evenwel onmisbaar, omdat het in alle gevallen een zwaar karwei gaat worden. Het tweede team ontvangt een kan didaat voor de onderste plaats van de ranglijst namelijk Watervogels 2. Hoe wel er een flinke kans voor Texel 2 inzit is het van eminent belang de „Torren" niet te onderschatten want ze zullen zich beslist niet licht gewonnen geven. Een gelijk spel zou wel de meest redelijke uitslag zijn. I Texel 3 kan zich zondagmiddag tegen Helder 5 herstellen van de les die het in de laatste wedstrijd (1—9) van Geel zwart kreeg. Het vierde team ontmoet in De Koog de reserves van SVK waar men niet gemakkelijk zal krijgen. DESS uit Sijbekarspel is zondagmid dag om 14.30 uur de tegenstander van Texelse Boys dat ditmaal weer op eigen 1 terrein speelt. Uit dit duel moeten de Boys beslist de volle winst kunnen behalen. Zoals in het verleden al zo vaak is gebleken is het benutten van de kansen het kardinale punt. Onder aan moedigingen van een talrijk publiek moet de Boys-ploeg daarom ditmaal een goed resultaat weten te bewerkstelli gen. Vooraf speelt Texelse Boys 2 op eigen veld (dat overigens in prima conditie is) tegen JVC 3 uit Julianadorp. De wed strijd begint om 12.30 uur. JVC zal voor I het tweede een pittige tegenstander betekenen maar gezien het goede resul- !taat dat de Boys tegen WGW behaalden moet er nu winst in kunnen zitten. Het derde gaat naar ZAP 5. Dit jeugdige elftal zal met wat meer overleg moeten gaan voetballen om een goed resultaat te behalen. In dit geval komt het allemaal dus neer op het spelinzicht en niet zozeer op felheid. 30. Truus ging naar het stadhuis, legitimeerde zich en sprak met een hoofdambtenaar, die het plan-Overwhe- re verder moest voorbereiden en wel licht realiseren. Al heel spoedig bemerk te Truus, dat de man een idealist was en min of meer bezeten van zijn plan. „Ja, ik begrijp volkomen, dat het voor uw ouders vervelend is, maar er zijn er meer zo, mevrouw. Er moeten een kleine twintig van die huisjes, alsmede een paar boerderijen verdwijnen. Hetgeen vóór volgend jaar zomer zijn beslag moet hebben gekregen. We moeten bouwen. Purmerend wordt in de toe komst een groot wooncentrum. En neik hoef u natuurlijk niet te - vertellen, dat er nog altijd honderden gezinnen wachten op een huis". Na een half uur stond ze weer op de Kaasmarkt. Met als enig bereikt resul taat, dat men voor wat het gezin Ranzijn betrof met bijzondere zorg naar vervan gende woonruimte zou uitzien. De enige, schrale troost, die men mevrouw Texelse Boys dames 1 speelt thuis en ontvangt HSV (Heiloo). Ook zij zullen de (zich iedere wedstrijd weer volop aan wezige) kansen nu eindelijk eens moe ten gaan benutten. Het tweede is vrij en kan dit weekend even bijkomen van alle emoties. Bij S.V. Oosterend speelt het eerste zaterdagteam deze week een uitwedstrijd tegen Schagen. Nadat de afgelopen weken niet zo bijster veel resultaat is geboekt lijkt er voor de eilanders ditmaal een overwinning in te zitten. Tegen HCSC 7 (Den Helder) krijgt Oosterend (Z) 2 het op eigen terrein beslist niet gemakkelijk. Misschien ziet men kans er een gelijk spel uit te slepen. Meer kans op een overwinning heeft het eerste zondagelftal van SVO. In Schellinkhout wordt gespeeld tegen het plaatselijke team dat te kloppen is. Zoals ook voor veel andere Texelse teams het geval is lijkt ook SVO 1 een „doelpun tenmaker" nog steeds te missen. Mis schien kan het veldoverwicht deze week wel in treffers tot uitdrukking worden gebracht. Oosterend 2 moet de ontmoeting met HRC 6 (op eigen terrein) in ieder geval kunnen winnen. Wat betreft het derde SVO-team is eigenlijk niets met zekerheid te voor spellen. Tegenstander is ZDH 3 dat in deze derby ook goede kansen heeft. Het eerste elftal van S.V. De Koog gaat zondag uit naar Zuidermeer. Mis schien vindt daar de ommekeer plaats omdat de ploeg gezien zijn kunnen veel te laag staat. Het tweede elftal treedt om 14.30 uur thuis aan voor de derby tegen Texel 4. Omdat beide teams niet best draaien behoort een kleine overwinning voor de thuisclub tot de reële mogelijkheden. MEDEDELINGEN Texelse Boys Als gevolg van een PTT-maatregel moeten de toto- en lotto-formulieren voortaan op een voeger tijdstip opge stuurd worden. De konsekwentie daar van is dat het ophalen en inleveren voortaan op woensdag plaatsvindt. Het adres hiervoor is W. van der Gracht, Tjakkerstraat 12, Den Burg. S.V. De Koog De terreindienst is deze week in handen van N. Witte en Robert Kikkert (zaterdag voor 13.30 uur). Voorts is het van het grootste belang dat de eerste elftalspelers vrijdag allemaal op de trai ning verschijnen. J.v.B. Op maandag 30 oktober begint da mesbiljartclub „De Stoot" aan de nieu we wintercompetitie. Aanvang 19.30 uur komt men hiervoor bijeen in Taveer ne De Twaalf Balcken, Weverstraat 20, Den Burg. Er is nog plaats voor nieuwe leden, zowel beginners als gevorderden. Voort beginners bestaat de mogelijkheid tot extra training buiten de wekelijkse clubavond. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen via telefoon (02220) 2681 Ranzijn kon geven. Maar ze dacht: dank zij mijn funktie in Haarlem en mijn rang stond men mij behoorlijk te woord. Alle anderen zullen ongetwijfeld wel met het gebruikelijke kluitje in het eveneens gebruikelijke riet worden gestuurd. Die flats moeten er komen en zullen er komen, al gaat dat ten koste van 't levensgeluk van oude mensen zoals haar ouders. Vader Freerk hakte tenslotte zelf de knoop door, zodat dit dilemma op vrij geruisloze wijze uit de weg werd ge ruimd. Tijdens een weekend, waarin zowel Truus als haar zuster met haar man naar Purmerend waren getogen, vertelde Freerk, dat hij zijn huisje op de grond had verkocht. Aan de gemeente. Voor een redelijke prijs. „En met dat geld, dat ik nog over heb, heb ik me laten inkopen in een tehuis voor ouden van dagen. Samen met je moeder. Over enkele weken gaan wij erheen. De directrice is hier geweest om kennis te maken. Het is een lief mens. We worden ouder en er komt een tijd, dat ik het ook Zaterdag 28 oktober 1978: Afdeling Noordholland: Schagen-Oosterend (Z), 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend (Z) 2-HCSC 7,14.30 uur Junioren: Tex. BoysA1-HRC A3, 13.30 uur Texel A2-Dirkshorn Al13.30 uur SRC B1-Texel B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel B2-Tex. Boys BI, 15.15 uur Oosterend B1-W.Vogels B2, 13.30 uur ZDH Bi-Geelzwart B3, 14.45 uur Texel C1-WGW C3, 13.30 uur W.Vogels C1-Oosterend C1,14.30 uur Tex. Boys C1-HRC C3, 14.45 uur De Koog C1-Zeemacht C3, 14.45 uur WGW C4-Texel C2, 14.30 uur BKC C2-Oosterend C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW C5-Tex. BoysC2, 14.30 uur Texel C3-WGW C7, 14.45 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp A1-Oosterend A1, 15.00uur De Koog A1-Tex. Boys A2, 14.00 uur ZDH A1-Texel A3, 14.00 uur Tex. BoysA1-Texel A2,15.00 uur Afdeling B: Tex. BoysB1-Tex. Boys B2, 14.15 uur Oosterend B1-Texel B2, 15.00 uur Oosterend B2-De Koog BI, 13.30 uur Texel BI-Texel B4, 12.30uur Afdeling C: Tex. Boys C1-De Koog C1,13.30 uur Oosterend Cl-Texel C2, 12.45 uur Texel C3-Tex. Boys C2, 12.30 uur Zondag 29 oktober 1978: 4de klasse KNVB: WFC-Texel, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: Graftdijk-ZDH, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Tex. Boys-DESS, 14.30 uur Cocksdorp-Kwiek '78, 14.30 uur Zuidermeer-De Koog, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Schellinkhout-Oosterend, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Texel 2-Watervogels 2, 12.30 uur Helder 5-Texel 3, 14.30 uur Tex. Boys2-JVC3, 12.30uur Oosterend 2-HRC 6,14.30 uur Kaagvogels 4-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) ZAP5-Tex. Boys3, 14.30uur (vertrek boot 13.05 uur) ZDH 3-Oosterend 3, 14.30 uur SRC 7-Cocksdorp 2,14.30 uur (vertrek noot 13.05 uur) De Koog 2-Texel 4, 14.30 uur Dames: Tex. Boys 1-HSV 1, 12.30 uur SAMEN REIZEN: Zaterdag 28 oktober 1978: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend (Z) 1, Oosterend C2 en Texel B1. Zondag 29 oktober 1978: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en ZDH 1. De Koog 1 en Oosterend 1 Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Tex. Boys 3, Cocksdorp 2 en ZDH 2. Bij niet doorgaan van een wedstrijd, bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. niet meer kan doen, dat werk in de tuin en zo. Daarom is het beter, dat we vrijwillig gaan, m'n kind. We hebben immers geen keus meer Het klonk allemaal triest, maar nie mand wist een betere oplossing. Geit noch kool konden gespaard blijven, letterlijk noch figuurlijk. Freerk zag het in. Vandaar zijn besluit. Hij legde nood gedwongen het moede hoofd in de schoot. Naar buiten kijkend zag Truus, dat de voorbereidende werkzaamheden voor het bouwrijp maken van de grond al aangevangen waren. Over een paar jaar staan hier de flats, begreep ze. En over een jaar of wat weten we misschien niet eens meer, waar precies ons huisje heeft gestaan. Waar we opgegroeid zijn en waar we het fijn hadden. Samen met mama en vader HOOFDSTUK 11 In Haarlem verrichtte mevrouw Ran zijn nauwgezet en op verantwoorde wijze haar opgedragen taak. Bezocht successievelijk alle scholen in het cen trum en aan de buitenkanten van de steeds groter wordende provinciale hoofdstad. Iedere namiddag werkte ze in het vertrek, dat haar in het stadhuis was toegewezen, haar aantekeningen uit en probeerde die op accurate en logische wijze te rangschikken. Bestu deerde de resultaten, omdat ze te zijner tijd van alles een uitgebreid rapport zou moeten maken, waarin zij tevens haar eigen visie zou moeten weergeven voor wat betreft verbeteringen, vernieuwin gen of veranderingen. De wethouder De volleybalwedstrijd die deze week door de dames van Garage Kikkert en Familie Witte werd gespeeld leverde een (feitelijk onverwachte) puntendeling op. Naast deze ontmoeting in de eerste klasse van de MST eilandcompetitie waren er aantrekkelijke wedstrijden in de tweede klasse van de afdeling dames te zien. Jozefschool won van Modehuis Beekman en de dames van Beerebar wisten Dros' Bakkerij achter zich te laten. Gelijk Al snel moesten de dames van Garage Kikkert in de eerste klasse wedstrijd tegen de Familie Witte tegen een 6-1 achterstand aankijken. Hierdoor niet ontmoedigd bleef Garage Kikkert door vechten. Allengs begonnen ze beter ingespeeld te raken. Familie Witte bleef goed doordraaien en was niet van zins de behaalde voorsprong uit handen te geven. Ze zetten de eerste speelperiode dan ook met 17-13 op hun naam. In de tweede speelperiode ging het Garage Kikkert aanmerkelijk beter af. Goed gemikte ballen zorgden ervoor dat zij met 7-3 voorkwamen. Familie Witte kwam echter terug. Goed overspelend en met leuke aanvallen konden zij in de laatste minuut de achterstand tot 10-11 verkleinen. De laatste opslagwissel werd Familie Witte funest. Vlak voor het tijdsignaal wist Garage Kikkert nog een punt te scoren en zette daarmee de tweede speelperiode met 12-10 op hun naam. Opslagen Het waren de goede opslagen van Jozefschool die er dinsdagavond voor zorgden dat zij, in de tweede klasse dameswedstrijd tegen Modehuis Beek man een zeer ruime voorsprong op konden bouwen. Heel even leek het er op dat Modehuis Beekman bij de tussenstand van 24-3 terug zou komen. Het werd nog 10-24, maar daarna maakte Jozefschool korte metten en won de eerste speelperiode met 36-10. In de tweede speelperiode wist Mode huis Beekman het spel beter te coördi neren. Wat beter overspelend konden zij aanvankelijk de Jozefschool op een Door een grote toeloop van jeugdle den bij de MST-tafeltennisvereniging Tetak is er voor de jeugd tot en met 16 jaar een extra trainingsuur bijgekomen. Dit is op woensdagmiddag van 17.00 tot 18.00 uur in sportzaal De Ferrever. Deze uitbreiding was noodzakelijk omdat de avondtrainingen (woensdag en vrijdag) te vol werden. Door de instelling van dit aparte uur kan de jeugd op woensdagavonden niet meer te recht. Op de gebruikelijke tijden (18.30 tot 20.30 uur) spelen dus voortaan alleen de senioren. Op vrijdagavonden kan de jeugd (t/m 16 jaar) nog steeds komen spelen. De trainingsuren zijn dan van 20.00 tot 22.30 uur. Tetak De uiterste inschrijfdatum voor het Tetak tafeltennistoernooi dat op 26 november in sportzaal De Ferrever gehouden wordt (aanvang 10.00 uur) is verschoven naar 10 november. Opgave (na 18.00 uur 's avonds) is mogelijk bij M. Janssen, telefoon (02220) 3361, F. P. Koorn, telefoon (02220) 2931 en M. Hagedoorn, telefoon (02220) 3556. had haar een typiste aangeboden als secretaresse, maar dit had mevrouw Ranzijn van de hand gewezen. „Zodra ik denk haar werkelijk nodig te hebben, zal ik het u laten weten. Maar voorlopig wil ik zelf mijn bevindingen op papier zetten. Zonder iemand om me heen, zodat ik me voor honderd procent kan concentreren". Een standpunt, waar voor de wethouder begrip kon opbren gen. Gedurende deze eerste maanden maakte ze gebruik van het openbaar vervoer of de fiets. Maar toen het weer in november slechter werd, dacht ze er over autorijles te gaan nemen. Haar zuster had ook een rijbewijs gehaald, waarom zou dit voor haar niet mogelijk zijn? Met een instructeur overlegde ze, welke uren het meest geschikt waren, zodat ze al in december haar eerste lessen kreeg. Al heel spoedig zat ze achter het stuur van een leswagen, een Opel met pookversnelling, welke ze prettig vond. Toen ze naar het oordeel van de instructeur de nodige routine had eigen gemaakt, reed men een paar lange ritten, waarover de man tevreden was. „We zullen het examen aanvragen, mevrouw. Tegen die tijd maakt u een goede kans in één keer te slagen". De voorspelling van haar leermeester kwam evenwel niet uit. Truus zakte als een baksteen, hoewel ze naar haar eigen oordeel behoorlijk had gereden. De man liet haar zakken, omdat ze naar zijn inzicht te laat had afgeremd voor een rood licht. Zodat hij ingegrepen had. Tot haar grote verontwaardiging. „Want", zo verklaarde ze later aan haar instruc- kleine achterstand zetten. Jozefschool wist nog enkele keren langszij te komen (7-7), maar in deze fase had Modehuis Beekman toch het betere van het spel, waardoor zij steeds weer een kleine voorsprong wisten te nemen (15-12). Uiteindelijk was het toch Jozefschool dat doordrukte en de tweede speelperio de met 23-17 in zijn voordeel besliste. De tweede klasse dameswedstrijd tussen de Beerebar en Dros' Bakkerij gaf een redelijk gelijk opgaand beeld te zien. Beide teams waren aardig tegen elkaar opgewassen, wat een leuk spel- beeld tot gevolg had. Beerebar kon desondanks toch een lichfè voorsprong opbouwen. Deze wisten ze te behouden tot het eind van de eerste speelhelft, die zij met 18-14 in hun voordeel besloten. De tweede speelperiode gaf eenzelfde beeld. Dros' Bakkerij moest toezien hoe Beerebar aanvankelijk steeds meer uit liep. Met leuke aanvallen kon Dros' Bakkerij toch nog tot 9-10 terugkomen. Daarna was het wederom de Beerebar die het initiatief naar zich toetrok. In de laatste minuten konden de „beren" doordrukken naar een 17-11 overwin ning. Nevobo In het kader van de Nevobo-competi- tie speelden Tevoko 2 dinsdagavond tegen HPSV. De MST-heren boekten de eerste set ondanks een voortdurend overwicht een winst van slechts 15-13. De sterke Helderse tegenstand kwam in de tweede set tot uiting, toen de HPSV politieagenten gelijk maakten 1-1. Ver woed tegenspel van HPSV bleek echter te weinig om Tevoko 2 van de overwin ning af te houden. De totaalscore werd 3-1. Programma 31 oktober 1978: Veld A, heren: 18.30 u.: Bakkers IJzerhandel-Gamma K. Dros 19.10 u.: Dros' Bakkerij-Texelstroom 1 D. Kooiman 19.50 u.: Teso Marsdiep-LBO D. Hoogendijk 20.30 u.: Timmers Bakkerij-Fam. Witte W. van Diesen 2110 uStrendsend-Teso Texelstroom H. Witte 21.50u.: Smash '68-Molenkoog Spoorzicht Veld B, dames: 18.30 u.: Modeh. Beekman-Dros' Bakk. M. Walsweer 19.10 u.: Gyvo Mets-Garage Dros Modehuis Beekman 19.50 u.: Goënga's Kroon-Beerebar S. Oosterhuis Veld B, heren: 20.30 u.: Rijkswaterstaat-Gr. Slock2 J. Goënga 21.10 u.: Verpleeghuis-BGZ Slagerij Kossen 21.50 u.: Pado-Slagerij Kossen W. v. d. Kamer Veld C, dames: 18.30 u.: Nokanto-De Koogel J. Klinkers 19.10 u.: Smash '68-Gr. Slock 1 J. Bakker 19.50 u.: Vopoda SRV-Gyvo B A J. Brouwer 20.30u.: CVI-Jozefschool2 J.v. Beek 21.10u.: Molenkoog-Expert Spoorzicht 21.50 u.Verpleeghuis-Strendsend A. Joosten teur, „ik had heus wel geremd, maar moet ik daar al dertig meter van te voren mee beginnen, als ik nog geen dertig rijdt?" De man haalde zijn schouders op. „Deze examinator staat bekend als iemand, die er niets mee op heeft, als vrouwen achter het stuur plaat? nemen. In dit opzicht loopt hij twintig jaar achter". „Maar dat is een vorm van discrimi natie", meende Truus. „Inderdaad. Maar wat kunnen we er aan doen? Ik vraag onmiddellijk weer examen aan voor u. Dat is het enige, wat ik kan doen. Want ik weet zelf, dat u kunt rijden. En goed ook". Een schrale troost, want nu moest ze weer enkele weken wachten. In juni 1952 deed ze voor de tweede maal examen. Ook ditmaal zakte ze. Ze had moeilijkheden gehad met het invoe gen op een autoweg en het oversteken van een kruispunt. Weliswaar had ze een andere, jongere examinator, maar ook deze was onverbiddelijk: „Het spijt me voor u, maar u bent nog niet zeker genoeg. Neemt u nog een aantal lessen en vraagt u dan weer opnieuw aan". Omdat ze ditmaal dubbel teleurge steld was, zei ze tegen haar instructeur, dat ze er voorlopig verder van af zag. Hoewel de man heftig protesteerde, hield ze voet bij stuk. Een paar weken later nam ze een andere instructeur in de arm. Iemand, die door haar collega's op het stadhuis was aanbevolen en zette hem uiteen, wat haar was overkomen. De man had zwijgend geluisterd en wees toen naar een auto. „Gaat u eens rijden. Ik kom naast u. Nee, dit kost In de wedstrijd tegen HDC 2 heeft de Damclub Texel dit weekend kans gezien een ruime overwinning te behalen. De Helderse ploeg moest in deze op Texel gespeelde wedstrijd genoegen nemen met de stand 11 5. Van het begin af aan kon HDC de score van de Texelse formatie slecht bijhouden. P. Bakelaar, C. Meedendorp en J. van Heerwaarden stonden vrij snel op winst. Later slaagden ook J. Hooij- berg en G. Dros daarin. J. Vinke en J. Schoo moesten de winst aan hun recht streekse tegenstanders (P. Oost en J. Bruin) laten. W. Bakker kwam in zijn partij tegen N. van Vliet niet verder dan een puntendeling. Wat betreft de wekelijkse clubavond van de dammers kan gesproken worden van een flinke opkomst. Voor de club competitie werden acht wedstrijden gespeeld. C. Vinke kwam hierbij tegen J. van Heerwaarden snel voor te staan en won dan ook. W. Bakker vierde zijn come-back met twee overwinningen (op G. Blom en F. Mosk). J. Hooijberg en P. Bakelaar speelden dinsdagavond een zeer spannende partij die na wisselende winstkansen tenslotte toch op remise uitliep. De uitslagen waren: J. van Heerwaarden-C. Vinke 0- -2 J. Hooijberg-P. Bakelaar 1- -1 G. Blom-W. Bakker 0- -2 J. Schoo-G. Dros 1- -1 J. van Kranenburg-A. Vinke 0- -2 F. Mosk-J. van Kranenburg 2- -0 W. Bakker-F. Mosk 2- -0 C. v. d. Werf-J. Vinke 1- -1 Tijdens de clubavond van schaakclub En Passant werd P. Bergman in zijn partij tegen G. van Es deze week geconfronteerd met een Boedapester gambit. Het „scherpe" spel dat hieruit voort vloeide leverde voor G. van Es een licht stuk op terwijl hijzelf een pion moest inleveren. Voor Bergman zal deze ruil (wat feitelijk een offer was) in het eindspel ongetwijfeld fatale gevolgen hebben. Voorlopig hebben beide kemp hanen een weekje gelegenheid om over de voortzetting van deze partij na te denken. Verrassend was dinsdagavond voorts de snelheid waarmee K. J. den Haan door J. Witte naar een nederlaag werd gespeeld. Witte bediende zich hierbij opnieuw van de zg. Russische opening. J. van Heerwaarden nam Chr. Kuip onder handen, terwijl C. Witte door behoedzaam manoeuvreren Joke Stoel tot opgeven wist te dwingen. L. van Aalderen probeerde tweemaal te vergeefs de hoog geklasseerde E. de Visser te verschalken. J. Hoogerheide rekende tamelijk vlot af met concurrent Busch. Ook De Bruin en Bakker gingen vlot kopje onder. De uitslagen van deze week waren: C. Witte-Joke Stoel 1- -0 J. van Heerwaarden-Chr. Kuip 1- -0 P. Cornelisse-N. Witte 1- -0 P. Cornelisse-H. Elzinga 0- -1 J. Hoogerheide-F. Busch 1- -0 W. de Bruin-J. Dros 0- -1 K. J. den Haan-J. Witte 0- -1 L. van Aalderen-E. de Visser 0- -1 E. de Visser-L. van Aalderen 1- -0 A. Bakker-M. Vittali 1- -0 Chr. Kuip-Arjen Bakker 1- -0 niets. Ik wil eerst zelf zien, hoe u rijdt. Ik zeg nietsu moet zelf uw wegen bepalen". Truus deed het, zocht gemakkelijke en moeilijke straten in de stad, reed op een buitenweg en doorkruiste een paar pleinen, tot de man zei: „Ik weet het nu wel, mevrouw. Wilt u terugrijden naar de garage? Gaan we samen praten". Terug in de garage, liep hij met de vrouw naar zijn kantoortje, wees haar een stoel en gaf een sigaret. Toen ze tegenover elkaar gezeten waren, ver klaarde de man op kalme toon: „U moet meer rijden. Vooral in de spitsuren. En 's avonds, over smalle wegen bijvoor beeld. U rijdt niet slecht, maar wel slordig. Uw rijstijl moet gepolijst worden. Zulke dingen ziet een examinator ter stond en onwillekeurig vormt hij de eerste paar minuten al een oordeel over de kandidaat. U moet dus leren elegan ter te rijden. Laat ik het zo mogen noemen. U begrijpt dit. En dat krijgen we voor elkaar, als we onder alle omstandigheden kunnen rijden. Het is geen kunst om honderd te rijden op een. autoweg met dubbele rijbanen. De kunst is: de wagen op een smalle, gladde weg in het rechte spoor te houden. En in de avondspits geen botsing te veroorzaken. En in het pikkedonker te rijden. Dat is mijn voor stel. Als u soms denkt, dat ik dit alles zeg om eens fijn aan u te kunnen verdienen, word ik kwaad. Want ik doe mijn best voor mijn leerlingen. Dat wil ik ook voor u doen. Intussen kan ik opnieuw examen voor u aanvragen. Wat denkt u daarvan?" (wordt vervolgd) door Henk van Heeswijk.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 7