Matiging sociale en culturele activiteit f Rabo-directeur geen handige sleutelaai' Uitslagen zaalvoetbal Programma zaalvoetbal KlaverjascluD De Zwaan SVC hield Winkel in de tang (2—0) Voetbaluitslagen Verrassende uitslagen bij bekerwedstrijden Volleybaluitslagen Winst en verlies Sportvisclub startte met winterserie N. C. Barendregt (VVD) in algemene beschouwing: Tetak stelde teleur Verlies voor handbalsters 5DAG 21 NOVEMBER 1978 TEXELSE COURANT PAGINA 5 geruime tijd uitsluitend nederlagen elijke spelen te hebben geslikt is het Ie elftal van S.V. Cocksdorp er dit kend in geslaagd weer eens een winning te behalen. Het slachtoffer Winkel 1 dat bij het laatste fluitsig- tegen een 2 0 achterstand aan Js Cocksdorpers wisten zondagmid- ondanks een harde tegenwind in de te helft tot een zeer acceptabel spel te komen. Er werd door de ile ploeg weer eens als vanouds elke bal „geknokt". Tegenstander kei deed aanvankelijk niet veel voor iVC-ers onder maar de spaarzame ;en die men kreeg werden door te sast handelen door de eigen spelers reep geholpen. SVC dat mede daar- steeds meer greep op de wedstrijd g zag kans na een half uur de eerste er te laten aantekenen. Hij kwam op n van Wim Witte die de Winkel man met een schitterende boogbal aste. De tweede helft die SVC met extra middenvelder begon viel de sclub in eerste instantie wat moei- Het was evenwel opnieuw Wim Jie die (in de tiende minuut) doelpunt Bmer twee op zijn naam bracht. Na "~d voorgeven van Ruud Westdorp hij de beslissende laatste tik tegen tal. Daarna speelde SVC een over- ende wedstrijd waarbij Winkel goed k i tang werd gehouden en de finish vrij Takkelijk werd gehaald. aterdag 18 november 1978: ifdeling Noordholland: terend (Z) 2-DEK 4 7-2 4 unioren: lel A2-SRC A3 4-0 SC A3-Oosterend A1 0—14 el B1-Wiron B1 4-3 Koog B1-Cocksdorp B1 4—1 el B2-WGW B5 1-1 D B5-Tex. Boys BI 0—15 SC C3-De Koog Cl 5—0 Ier C3-Tex. Boys Cl 0—8 Jel C2-DWOW C1 0-3 upillen: ifdeling A: Koog Al-Cocksdorp A1 1—0 iterend Al-Texel A2 2—0 el A3-Tex. Boys A2 0—0 ifdeling B: Boys B1-Oosterend B2 5—0 Boys B2-De Koog B1 0—7 el B3-Cocksdorp B1 1 1 Texel B2-Texel B4 5—0 Zondag 19 november 1978: Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Winkel 2—0 Oudesluis4-Texel4 3—3 Wiron 4-Cocksdorp 2 0—3 Junioren: Texel A1-SRC A2 bij2—0 gestaakt Bij de wedstrijden die vorige week in het kader van de bekercompetitie wer den gespeeld resulteerde het treffen tussen Kikkert/Topido 2 en Texelse Boys 1 wel voor de grootste verrassing. Derde klasser Kikkert/Topido 2 slaagde er namelijk in het in de hoofdklasse spelende Texelse Boys 1 met 3—0 aan zijn zegekar te binden. Texel veteranen 1 slaagde er via strafschoppen in zich ten koste van Oosterend 3 voor de volgende ronde te plaatsen. In de wedstrijd die Kikkert/Topido 2 en Texelse Boys 1 voor de P. L. Duin- kertrofee speelden toonden de Cocks dorpers zich voortdurend de betere ploeg. Er werd veel „uitgekookter" gespeeld en het team uit Den Burg had dan ook weinig in te brengen. Het treffen tussen Oosterend 3 en Texel veteranen 1 bleef tot de laatste minuut overlopen van spanning omdat beide ploegen kansen bleven creëren. Toen na het eindsignaal de stand gelijk bleek te zijn moesten strafschoppen de beslissing brengen. De eerste serie van 3 penaltys eindigden gelijk, omdat ieder er twee benutte. In de volgende fase was het Oosterend dat niet kon scoren en Texel veteranen in de persoon van Bas van Veen wel. De strijd tussen Jelleboog, eens win naar van de trofee, tegen Casino was eveneens zeer spannend. In de laatste vijf minuten van de strijd wist Casino de stand van 1 1 naar een 3—1 voordeel te tillen. Het laatste doelpunt was een fraaie treffer van Ed Stiekema. Oosterend 1 maakte duidelijk dat JKM 2 geen partij voor hen was. De eindstand werd 5— 1 Evenzo won JKM 1 van 't Kompas (10—0), Mok van Texel veteranen 2 (10—1), Kikkert/Topido 1 won met 5—1 van Paal 9. Reizenboetiek, dat één klasse lager uitkomt dan Nioz 1, ver sloeg de „Niozers" gemakkelijk met 5-3. Woensdag 15 november 1978: Gempo-Van der Meer 0—5 Kikkert/Topido 2-Texelse Boys 1 3—0 JKM 1-Kompas 10-0 Oosterend 3-Texel vet. 1 2—2 (Texel vet. 1 w.n.s.) Dubbeldik 2-Nioz 2 4—2 Donderdag 16 november 1978: Jelleboog-Casino 1 —3 Kikkert/Topido 1-Paal 9 5—1 Oosterend 1 - JKM 2 5—1 Reizenboetiek-Nioz 1 5—3 Mok-Texel vet. 2 10—1 Vrijdag 17 november 1978: De Koogel 2-FC Mantje 0—5 Bureau Eelman-Citroën 0—1 De Koogel 1-Dubbeldik 2—1 Woensdag 22 november 1978: 18.30u.: Texel B1-Oosterend2 19.15 u.: Kikkert/Topido 2-Gempo 20.00 u.: Reizenboetiek-Texel vet. 1 20.45 u.: Rab 2-Nioz 2 21.30u.: Texelse Boys 2-Dubbeldik 1 Zaaldienst: De Zwaan. Donderdag 23 november 1978: 18.30 u.: Paal 9-Jelleboog 19.15 u.: FC Vergiet-Rab 1 20.00 u.: Amro-De Zwaan 20.45u.: D.T.Smul-Dubbeldik3 21.30 u.: De Spyker-Mok Zaaldienst: Oosterend 3. Vrijdag 24 november 1978: 18.00u.: FC Mantje-'tS. Schaep2 18.30 u.: Texel vet. 2-Rabo 19.15 u.: Van der Meer-FC Knudde Zaaldienst: Kikkert/Topido 1. De uitslagen van de volleybalwed strijden die zaterdagmiddag in sporthal Ons Genoegen werden gespeeld waren als volgt: Tevoko (h)-Polisport 3 3—0 Tevoko 3 (h)-Br. Seahawks 1 —3 Smash'68 (d)-HCSC 4 1-3 Tevoko 3 (d)-Noordkop 3 3—0 Tevoko4(d)-Tevoko2 0—3 SCHAAKCLUB EN PASSANT r In het afgelopen weekend slaagde het eerste team van schaakclub En Passant er in het Alkmaarse Lange Rochade met 5% tegen 214 te verslaan. En Passant 3 deed het minder goed. Zij verloren met 114 tegen 6)4 van Schaaklust (Andijk). Opvallende prestaties zijn aan de zijde van de En Passant-afvaardigingen wer den verricht door G. van Es die, aan het eerste bord een fraaie overwinning behaalde op G. v. d. Graaf. Ook K. Kuip deed het erg goed. Als invaller zorgde hij tegen E. van Oenen voor een uitstekende remise. Verder redde Jeroen Rommets als invaller-debutant de eer voor En Passant 3 en wist N. v. d. Heijden de nestor van Schaaklust (G. Mantel) te bedwingen. En Passant 3 had vervangers voor Rombout, Bergman en Den Haan en P. Bakelaar die damver- plichtingen had. Het team was daardoor geen schaduw van de formatie die de bondscompetitie onlangs met 7—1 winst opende. Bij En Passant 1 scoorde de „subtop" 3 uit 4, opnieuw een aanwijzing dat de komende wedstrijden met (voorzichtig) optimisme tegemoet kunnen worden gezien. En Passant 1-Lange Rochade: G. van Es-G. v. d. Graaf 1—0 J. Dros-W. Veenstra 14-14 M. Vittali-G. van't Veer 14-14 J. Witte-J. van Egmond 14-14 W. de Bruin-B. de Mon 14-14 A. Terpstra-R. de Jong 1—0 W. Hoekman-H. v. d. Splinter 1 —0 K. Kuip-E. van Oenen 14-'4 Totaal 514-2'4 En Passant 3-Schaaklust: A. C. Bakker-W. Zwagerman F. van Tatenhove-A. Swart E. de Visser-K. Schenk NiekWitte-B. Brouwer Arjen Bakker-G. Klooster Jeroen Rommets-P. Nierop Chris Kuip-D. Sietses N. v. d. Heijden-G. Mantel Totaal 1 '4 -6 '4 De eerste wedstrijd van de winterserie die zondagochtend nabij het reding- boothuis van De Cocksdorp werd ge houden trok in totaal 18 vissers. Bij de senioren werd M. Stevens eerste met een vangst van 73 cm. Tweede werd W. Verhagen (51 cm) en derde P. Verhagen (20 cm). De overige vangsten waren: G. van Kranen burg (18 cm), C. J. Huisman (18 cm) en W. Pronk (17 cm). Bij de jeugd (5 deelnemers) slaagde alleen Erik Kramer er in een vis te vangen. Hij werd eerste met een vangst van 16cm. De volgende wedstrijd in de winter serie staat gepland op 3 december bij de Hornt (aanvang 8.30 uur). Op 1 december organiseert de Sport visclub Texel een gul-wedstrijd nabij het reddingboothuis te De Cocksdorp (19.00 - 21.00 uur). Voor deze wedstrijd, die buiten de winterserie 1978/'79 valt, dienen de deelnemers zelf voor aas en licht te zorgen. De Texelse sportvissers trekken op 26 november naar de Afsluitdijk waar een door HSV De Snoek (Hippolytushoef) georganiseerde Sinterklaaswedstrijd wordt gehouden. Men kan zich hiervoor opgeven tot en met woensdag 22 november (22.00 uur). De kosten bedra gen K20,— (senioren) en f15,— (junio ren) all-in. De inschrijving geldt alleen als de betaling is geschied. In zijn algemene beschouwing bij de behandeling van de gemeente- groting en het investeringsplan bracht het VVD-raadslid N. C. Ba- 1 idregt vanmiddag de wens naar voren dat Texel zijn aktiviteiten op ciaal-cultureel gebied matigt, gezien de sterke toename van de ploitatiekosten. Hij wilde ook dat het college zou nagaan voor welke itiviteiten een hogere eigen bijdrage (van de mensen die van deze lorzieningen gebruik maken) op zijn plaats is. De heer Barendregt constateerde dat k Texel zich niet aan allerlei bezuini- igsmaatregelen zal kunnen onttrek- i. De Nederlandse economie onder- idt de weerslag van de wereldwijde gconjunctuur wat tot uiting komt in n stagnerende export. Voor de rijks- erheid betekent dat minder inkomsten belastingen en meer kosten in de irm van sociale voorzieningen eri uit- ringen aan zwakke bedrijfstakken, laar er geen zicht is op verbetering n bovengeschetste situatie zullen we onze gemeente zeer zorgvuldig moe- omspringen met de financiële mid- lên". Losvanditconjunctuurgebeurenzalde mende tijd steeds meer vrije tijd tstaan als gevolg van de vervanging n arbeid door machines. „Dit proces onafwendbaar en inherent aan onze onomische orde. We zullen dan ook aandacht moeten besteden aan het ivol doorbrengen van die vrije tijd". Enige mogelijkheid Een mogelijkheid is de recreatie, loral buiten de vakantieperiodes zal n recreatiemogelijkheden steeds meer hoefte ontstaan. Texel zal dat als reatie-eiland moeten onderkennen en tijdig op inspelen tegen een verant- >ord kostenniveau. De recreatieve tor is voor het eiland zelfs de enige lelijkheid om de werkgelegenheid te roten want als gevolg van de loemde economische malaise zitten lere ontwikkelingen er gewoon niet In de beleidsnota van vorig jaar beloofden B. en W. dat een werkgele- genheidsnota zou worden uitgebracht. „Ik heb echter nog niets vernomen daarover. Ligt dat aan mij of kunnen we die nota op korte termijn tegemoet zien? Hopelijk kunt u daarin konkrete moge lijkheden aangeven maar ik erken dat het uiterst moeilijk is". Commentaar gevend op het investe ringsplan drong Barendregt aan zo snel mogelijk woningbouwplannen tot uit voering te brengen, nu de resultaten van het woningbehoefteonderzoek bekend zijn. Sprekende over verkeer en openbare veiligheid betreurde Barendregt het dat het fietspad langs de Krimweg pas voor 1980 op de verlanglijst staat. Gezien het grote verkeersaanbod in het seizoen voor de Krimweg en de vaak gevaarlijke situaties die daaruit voortvloeien, vindt ik het noodzakelijk deze investering al voor 1979 op te nemen. Berucht kruispunt In de plannen is niets vermeld over het beruchte kruispunt Pijpersdijk- Nieuwlanderweg in Waalenburg dat dringend moet worden gereconstrueerd. Verder pleitte hij voor preventieve maat regelen tegen te hard rijden in de bebouwde kom, met name op de Bern- hardlaan en steunde het idee van de heer J. Vervoort betreffende verkeers lichten op de Pontweg. Barendregt N. C. Barondrvgt vroeg zich af of de urgentie van de verschillende investeringen wel vol doende tegen elkaar zijn afgewogen, gezien het grote aantal zeer dringende zaken dat NIET op de lijst voor 1979 staat. Barendregt pleitte verder voor de bouw van kleine woningen in verband met het aantal alleenstaanden en onvol ledige gezinnen. Om het eigen woning- bezit te bevorderen zou de gemeente zoveel mogelijk van haar woningen moeten afstoten. Aardgas Spreker onderstreepte de noodzaak van een reklamecampagne om aldus een groter aantal aardgasaansluitingen op Texel te verkrijgen. Het ziet er naar uit dat dit jaar een garantiebedrag van meer dan een ton aan het Gasbedrijf De Liefde moet worden betaald. De belan gen van de gemeenschap moeten pre valeren boven die van de particuliere oliehandel. LOM Barendregt wilde niet dat de bezuini- gingsdrang invloed zou hebben op het streven om op Texel een school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoei lijkheden te stichten. De in aanmerking komende kinderen zouden met behulp van de School Begeleidings Dienst moeten worden opgespoord, zodat snel zekerheid komt over de vraag of een dergelijke school van de grond kan komen. Bij de integratie van het kleuter en basisonderwijs (die zijn beslag moet hebben gekregen in 1983) zal de ge meente begeleidend moeten optreden, aldus Barendregt die er waarschuwend op wees dat gegroeide structuren niet één-twee-drie zijn af te breken. Overdekt centrum Het plan voor appartementen en cen trale dagrecreatieve voorzieningen in De Koog moet met de grootst mogelijke spoed worden uitgevoerd in verband met de broodnodige seizoenverbreding, i,Uiteindelijk doel moet zijn dat het particulier initiatief deze ontwikkelingen verder uitbouwt". Barendregt riep het college op zijn invloed aan te wenden om te bevorde ren dat de investeringspremie voor de zuivelfabriek loskomt waardoor de werkgelegenheid aldaar wordt gegaran deerd. Tevreden toonde spreker er zich over, dat het industrieterrein te Oude- schild in een vergevorderd stadium van ontwikkeling verkeert. „Hoe staat het met de industrieterreinen van Oosterend en De Cocksdorp?". Uit de goede resultaten van de Texelse rundveehouderij in vergelijking met de rest van Nederland, blijkt dat hier uitstekende voorwaarden aanwezig zijn voor een gezonde agrarische structuur. Barendregt achtte een verdere toename van beheersmaatregelen ongewenst omdat de structuur daaronder zou lijden en ook omdat er naar verhouding maar weinig conflicten optreden tussen de belangen van landbouw en landschap. Op Texel is maar zeer weinig bio-indus- trie. Zowel de leden van het eerste als het tweede team van de MST tafeltennis vereniging Tetak moesten hun wedstrij den van het afgelopen weekend met een nederlaag afsluiten. Tegen respectieve lijk WW 3 en WOV 5 werd het 2-8 en 9-1. Tetak 3 kwam iets beter uit de bus. Dit trio behaalde tegen WOV 6 een verdienstelijke 5—5 waarmee men met twee punten achterstand op WOV 6 de tweede plaats van de ranglijst bezet. Het eerste Tetakteam moest in de thuiswedstrijd tegen het Wervershoofse WW 3 met twee invallers aantreden. Albert Kok en Max Hagedoorn waren verhinderd zodat Martin Janssen dit maal door Theo Hillebrand en Henk Dijkstra werd bijgestaan. Hoewel Tetak 1 een redelijk spelpeil haalde kwam men niet verder dan twee punten. Ze werden door Martin Janssen en Theo Hillebrand gescoord. Voor Tetak 2, spelend tegen kam pioenskandidaat WOV 5, kwam de vaste ploeg achter de tafel. R. Koorn- Neuhoff en Mona Coutinho zagen al hun partijen verloren gaan. Guido Bak ker won er een, zodat de eindstand een 91 nederlaag voor Tetak 2 werd Voor de wedstrijd tegen WOV 6 waren voor Tetak 3 Frits Koorn, Frans Room en Fred Mosk van de partij. Na de eerste ontmoeting tegen deze ploeg uit Heerhugowaard met 8—2 verloren te hebben behaalde men nu een 5—5 gelijk spel. De winstpunten kwamen op naam van Frits Koorn (2 xen Frans Room (2 xSamen wonnen Koorn en Room ook het dubbelspel. De hoogste score bij de klaverjascom- petitie werd deze week behaald door het koppel Van Kooten-van der Vis dat 7.318 punten verzamelde. Een gedeelde tweede plaats was weggelegd voor Van Heerwaarden-Dernison en echtpaar P. van Heerwaarden. Beide koppels be haalden 7.032 punten. Het echtpaar P. van Heerwaarden kwam hierdoor op de vierde plaats in het algemeen klassement met slechts 800 punten achterstand op de eerste plaats (dames Veeken-Keijzer). Als tweede en derde staan momenteel W. Bakker-G. Festen en echtpaar H. Zijm genoteerd. Een en ander betekent dat er in het kader van de eerste periodetitel nog een spannende avond op het programma staat. In het kader van het kampioenschap van Texel wordt op vrijdag 24 november de tweede ronde gespeeld. Verrassende koploper is momenteel het duo Bakker- Merkx dat het ongetwijfeld zwaar te verduren zal krijgen. Uitslag clubavond (resp. naam, pun ten en marsen): 1. L. van Kooten-P. v. d. Vis 7.318 0 2. T. v. Heerwaarden-J. Dernison 7.032 2 3. Echtp. P. van Heerwaarden 7.032 2 4. A. Dijker-N. Koomen 7.025 4 Stand: 1. Dames Veeken-Keijzer 46.631 18 2. W. Bakker-G. Festen 46.312 19 3. Echtpaar H. Zijm 46.212 20 4. Echtp. P. v. Heerwaarden 45.822 14 5. H. Bakker-C. Vinke 44.114 12 6. J. Wiersma-L. Eelman 43.930 8 Met enig vertoon is vrijdag de Fiets Veilig-actie van de Rabo-bank Texel van start gegaan. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de bank op Texel is aan alle Texelse scholieren een reflector voor de fiets geschonken. Wie al een reflector had kreeg een waardebon voor een kilometerteller of balpen. Directeur R. Veenstra van de bank gaf het startsein van de actie door op een van de scholen de eerste reflector officieel op een fiets te monteren. Plaats van handeling was de Sint Jozefschool, waar het idee werd gebo ren. De school heeft vorig jaar alle kinderen een reflector gegeven, maar helaas was dat niet het model, dat volgend jaar wettelijk is vereist. Met enige moeite slaagde de in dit opzicht niet zo handige Rabo-directeur er in de refelctor vast te schroeven op de fiets van de 10-jarige Patrick Smit, onder getuige van leerlingen en onderwijs krachten, die daarvoor een bijeenkomst in de ontmoetingsruimte van de school had belegd. In een praatje dat vooraf ging aan de plechtigheid zei de heer Veenstra dat de bank de voorkeur heeft gegeven aan een dergelijke actie boven officiële recepties of ander feestvertoon Als een reklamestunt voor de bank mocht het gebaar volgens hert) niet worden gezien „want 80% van de Texelse kinderen heeft al een spaar bankboekje bij de Rabo-bank Texel". Voor de school had de heer Veenstra nog een bijzonder geschenk als waarde ring voor het goede idee: een „superso nische" tafeltennistafel, die dankbaar door het schoolhoofd P. Th. Luijckx werd aanvaard. De foto geeft een beeld van de „montageplechtigheid". Niet alleen de damesploeg van de Texelse handbalvereniging leed dit weekeinde een nederlaag, ook de aspirantenploeg kreeg er een verlies- punt bij. Zowel tegenstander HVS 3 uit Scha- gerbrug als het Wieringerwerfse Tone gido wonnen dus respectievelijk met 0—6 en 19—4, na ruststanden van 0—4 en 9—3. De door de MST-dames tegen HSV 3 gespeelde wedstrijd was er vrijwel voortdurend een tussen twee goed tegen elkaar opgewassen ploegen. HSV 3 maakte echter wel punten en wat dat betreft liet de Texel se ploeg het nogal afweten. De gevolgen bleven dan ook niet uit: 0-6. De uitslag (19—4) tussen de MST- aspiranten en Tonegido vormde een juiste weergave van het vertoonde spel. Hoewel de Texelse meisjes redelijk van start gingen, konden zij de snel oplopende achterstand maar moeilijk verwerken. Concentratieverlies (praten tegen elkaar) was het gevolg en het ritme raakte er totaal uit. Het is dan ook duidelijk dat wanneer de MST- meisjes meer als ploeg zouden optre den, het tegen sterkere tegenstanders beslist niet tot een dergelijke uitbundige uitslag behoeft te komen.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 5