„Uitstel van onderhoud is geen bezuiniging" VAN HET RAADHUIS Uitslag tweede ronde Sint Nicolaasaktie Dierenmishandeling? (II) DeDroeders Keetman Dracnten westfries reisverslag Bedreiging mislukte GEANIMEERDE DISCUSSIE OVER ALCOHOLPROBLEEM Verlies voor klaverjasclub VERVOLG VAN PAG 1 Algemene beschouwing Texels Belang Verleende bouwvergunningen Mededelingen van B.enW. Opbrengst kollekte was bijna 4 mille „WAT IK ZEGGEN WOU.." Veel belangstelling voor Kotex clubshow D« snertrit van de MAB-club Texel Film over werkwijze L.O.M.-school Blanken: VW-leden moeten geld steken in projekt De Koog Overkoepeling had open dag 18 DINSDAG 21 NOVEMBER 1978TEXELSE COURANT PAGINA 9 Hoewel hij er vrede mee had lat het college er dit jaar in ilaagde een sluitende primitieve legroting uit te brengen liet Daan Schilling zich dinsdagmiddag tij lens de algemene beschouwin gen niet bijzonder positief uit iver de wijze waarop B. en W. dit /oor elkaar hebben gekregen. De fractievoorzitter van Texels Belang lie tevens als oppositieleider in de Texelse raad kan worden beschouwd neende dat er maar weinig voor nodig is >m de gemeentelijke huishouding weer n de rode cijfers te doen belanden. Schilling zei geconstateerd te hebben lat het college dan wel goedkoper - verkt maar dat dit in sommige gevallen liet veel anders is dan het afschuiven raar een volgend jaSr. Hij vroeg zich dan iok af of sommige bezuinigingen wel als lezuinigingen mogen worden be- ichouwd, en was op sommige punten fan oordeel dat gemeente in feite chterstallig onderhoud aan het creëren s. „Dat krijgen we dan in de toekomst ixtra met de nodige meerkosten gepre- ienteerd", meende Schilling. Hij noem de daarbij met name de bezuinigingen «at betreft het onderhoud aan gebou wen en aan verkeersborden, waarbij hij dit laatste ten koste van de verkeerszei- I igheid zag gaan. Ook de bezuiniging ran 71 10.000, voor het onderhoud san wegen en straten werd door Schil ing aangevochten. Het was Schilling niet duidelijk waar- om de gemeente bij alle bezuinigingen lotel De Lindeboom-Texel en de oude Ulo in een uitzonderingspositie hebben geplaatst. Hij stelde dat de gemeente- raad over deze uitgaven nog niet eens haar definitieve fiat heeft gegeven en men er toch maar van uit gaat dat alles in kannen en kruiken is. Daan Schilling pleitte er mede daarom Broor met het opstellen van de begroting ién lijn te volgen en daar geen zaken buiten te houden. r Evenals door ondermeer het CDA was betoogd wilde het Texels Belang-raads- lid de gemeente nog eens met klem 1 onder de aandacht brengen dat het ambtelijk apparaat zo dicht mogelijk bij de burger dient te staan. Het moest hem daarbij van het hart dat hij de tot dusver door burgemeester Engelvaart in dit opzicht gevolgde werkwijze toejuichde. Schilling verbond aan dit alles de wens dat het college er op korte termijn (per 1 ianuari) in zal slagen een nieuwe onder directeur voor de afdeling Sociale Dienst te benoemen. Volkshuisvesting In verband met het telkenjare geble ken vestigingsoverschot en daarbij de voortdurende vermindering van het aan- tal bewoners per woning verwachtte I Daan Schilling problemen op het gebied p van de volkhuisvesting. Hij stelde daar- - De hoofdprijs van f1.000,— in de tweede ronde van de Sint Nicolaasaktie van de Winkeliersvereniging Den Burg is gevallen op lotnummer 65162. De twee de prijs (f500, ging naar lotnummer 111412. De overige prijzen gaan naar de slotnummers: 115499 en 109710 (f250, 60046, 46391 en 235941 If 100, 90801, 104548, 62921, 91096, - 22470,45329, 127172 en 70367 (f25,-7. 1 De prijzen, die worden uitgekeerd in de vorm van waardebonnen te besteden bij de deelnemende winkeliers, kunnen a worden afgehaald bij De Reizenboetiek, Weverstraat 26, Den Burg. De waarde bonnen moeten voor 31 januari worden besteedt. De afgelopen zaterdag in Sint Maar ten gespeelde klaverjaswedstrijd tussen ,,De Zwaan" en Klaverjasclub De Klim op is door de thuisclub gewonnen met een totaal van 91.889 punten. Klaverjas club De Zwaan verzamelde 90.219 pun ten. Aan deze als vanouds bijzonder gezel lige wedstrijd werd ditmaal deelgeno men door 15 koppels. Het koppel v. d. Wei-Roos behaalde met 7.211 punten de eerste plaats. De tweede en derde plaats waren voor Texelse koppels. Th. en J. Witte werden met 6.866 punten tweede en M. Bakelaar en A. Bakker kwamen met 6.790 punten op de derde plaats. De return van deze clubontmoeting wordt begin april gehouden ïn'hotel Be Zwaan. om dat er veel geld voor pielt de in studie zijnde woningbouwplannen en het tot ontwikkeling brengen daarvan zo snel mogelijk te doen verlopen. Schilling zei van het college te verwachten dat het zich ook volledig zal blijven inzetten om de rehabilitatie van woningen onge stoord doorgang te laten vinden. Verder was hij er benieuwd naar welke plannen B. en W. op tafel zullen leggen voor de woningbouw (of andere huisvestings mogelijkheden) voor alleenstaanden of onvolledige gezinnen. Hij vroeg zich af of er toch nog mogelijkheden met het oude Sint Jan zouden zijn. Bij de behandeling van het hoofdstuk sociaal-cultureel werk merkte Daan Schilling op dat men de hiervoor be schikbaar gestelde middelen nauwlet- B. en W. verleenden de afgelopen maand aan de navolgende personen, ondernemingen en instellingen de daar bij omschreven bouwvergunning. De heer H. Plaatsman te De Waal voor de uitbreiding van het woonhuis Hogereind 28; K. Bakker te Oosterend voor de bouw van een garage aan de Koningsweg; A. W. Vermeulen te Den Burg voor de bouw van en woonhuis met garage/berging aan de ieuwstraat; de heer G. Bakker te Den Bi g voor de verbouw van het recreatieverl 'if 'Prins heerlijk' in de P.H. polder; W. E iman te Oosterend voor de uitbreiding van een berging bij Ankerstraat 28; P. Kampstra te Oost voor de verbouwing van een woonhuis; J. Kikkert, De Westen, voor de oprichting van een bouwkeet aan de Laagwaalderweg; A. van Heerwaarden te Den Burg voor de uitbreiding van de winkel aan de Weverstraat; G. Th. Zijerveld te Oudeschild voor de verande ring van een woonhuis aan de Heems- kerckstraat; Gemeente Texel, Den Burg voor de verbouw van het woonhuis met winkel Waalderstraat 17; Shell Neder land te Rotterdam voor de verbouw van een benzinestation aan de Pontweg; C. L. Feller te Essen (Duitsland) voor de uitbreiding van een zomerbungalow aan de Slufterweg; A. J. van Hoogen te Den Burg voor de bouw van een dakkapel aan de woning Wintergroen 7 te De Koog; J. Eelman, 't Horntje, voor de bouw van een dakkapel aan de woning Wintergroen 8 te De Koog; D. J. Koster en C. Bertrand voor de bouw van twee woonhuizen met garages aan de De Dageraad in 't Horntje; G. v. d. Star, Eierland, voor de uitbreiding van een zomerhuis aan de Zanddijk; J. G. Moens te De Cocksdorp, voor de uitbreiding van een garage-berging aan de Oor- sprongweg; A. G. Dekker te De Koog, voor de bouw van een carport aan de Parnassiastraat; M. Tromp te Den Burg voor de uitbreiding van winkelruimte aan de Weverstraat; C. de Wijn te Oudeschild voor de bouw van een dakkapel aan het pand Heemskerck- straat 17a; W. M. Haring, Eierland, voor de bouw van een woonhuis aan de Postweg; Fa. Gieze, Eierland, voor de verbouw van de o.l. school De Cocks dorp tot twee winkels en tien apparte menten; Dienst Gemeentewerken Texel voor de bouw van een noodlokaal aan de Wilhelminalaan; Texelstroom N.V. te Den Burg voor de bouw van een transformatorstation aan het Schilder end; Bowling W. Koorn BV te De Koog voor de bouw van een restaurant in het pand Dorpsstraat 29; Th. Timmerman, P.H. polder, voor de bouw van een kas aan de De Reede; Electrohuis Bakker te Den Burg voor de bouw van een winkel aan de Weverstraat; Fa. J. Nauta te Den Burg, voor de verandering van een gevel aan de Weverstraat; J. C. Capel te Purmerend, voor de uitbreiding van een zomerhuisje aan de Slufterweg; G. Bangma te Zeist, voor de uitbreiding van een zomerhuis aan de Slufterweg; Stichting Bejaardenzorg Texel, voor de bouw van liftschachten in de woningen aan de Thijsselaan; de heer W. H. Bakker te Den Burg voor de verbouwing van het woonhuis Molwerk 25; A. J. Enuma te Oost, voor de uitbreiding van de woning Oost 38; J. P. de Ridder te De Koog voor de verandering van de woning Watermunt 15; Fa. Gebr. Hui- zinga te Den Burg voor de verandering van het cafébedrijf aan de Binnenburg; C. G. A. de Groot te Den Burg voor de bouw van een dakkapel aan de woning Weststraat 14 en Stichting Bejaarden zorg Texel voor de bouw van een liftschacht voor de woningen aan de Emmalaan. Daan Schilling: „Niet afschuiven naar volgend jaar" tend in de gaten zal moeten houden. „Het maakt niet populair om tegen deze voorzieningen te zijn", aldus de fractie voorzitter van Texels belang, „maar de eerlijkheid gebiedt toch dat we de reali teit niet uit het oog mogen verliezen. Er is in onze gemeentebegroting geen enkele post waar de kosten verhou dingsgewijs zo snel stijgen". Werkgelegenheid Na bij het hoofdstuk Onderwijs de kanttekening te hebben geplaatst dat de Texels Belang-fractie met belangstelling uitziet naar een pre-advies over de mogelijke realisering van een Texelse LOM-school ging Daan Schilling uitge breid op de werkgelegenheidsproblema- tiek in. Hij zei zich te realiseren een bijzonder moeilijke zaak aan de orde te stellen omdat ook hem gebleken is dat het de laatste jaren nauwelijks is gelukt om enige nieuwe arbeidsplaatsen te ver overen. Schilling: „Ook in de nabije toekomst ziet het er niet naar uit dat hier veel verbetering in komt. Er dreigen zelfs nog arbeidsplaatsen verloren te gaan". Hij drong er dan ook op aan te streven naar het behoud van arbeids plaatsen die verloren dreigen te gaan. Met name noemde Daan Schilling hier bij de zuivelfabriek. Vervolgens sprak hij de wens uit dat B. en W. eindelijk eens komen met de (door het vorige college reeds aange kondigde) werkgelegenheidsnota. Schilling stelde naar aanleiding daarvan de vraag wanneer men deze nota aan de raad denkt aan te bieden. Hij vroeg zich tevens af wanneer de industriecommis sie eindelijk een neiuw leven ingeblazen gaat worden en wenste dat het college plannen tot het verwerven van nieuw industrieterrein kenbaar zou maken om dat de huidige terreinen vrijwel vol zijn. Tot slot wilde Daan Schilling graag weten of men nog mogelijkheden ziet om de mosselvisserij en voorzieningen tet verwerking van visprodukten van de grond te krijgen. Verkoop vuurwerk Vuurwerk mag uitsluitend worden verkocht op zaterdagmiddag 30 decem ber a.s. door vergunninghouders. Zij die vuurwerk willen verkopen moeten snel een aanvraag indienen. Voor de opslag van vuurwerk moet namelijk aan een aantal veiligheidsvoorschriften worden voldaan. De gebruikelijke verkoopadres sen krijgen een afzonderlijke herinne ring. Openstelling raadhuis Het is wellicht goed er nog eens op te wijzen dat het raadhuis alleen 's mor gens (tot 12.30 uur) voor het publiek is geopend. Alleen in dringende gevallen kan van de regel worden afgeweken, nadat daartoe telefonisch een afspraak is gemaakt. De nationale kollekte ten bate van geestelijk gehandicapten die in de week van 6 tot en met 11 november op Texel werd gehouden heeft een bedrag van 73.925, opgeleverd. Vorig jaar brach ten de Texelaars voor dit doel 73.656,62 bijeen. Zoals bekend blijft 10 procent van de opbrengst op Texel. Het geld zal ter beschikking van de Beatrixschool te Den Burg worden gesteld. Mcvtx «x lezers - arr» vehaktwocwd&uom) iamm kdmtk Als regelmatige bezoekster van Texel, meen ik toch te moeten reageren op het bericht „Dierenmishandeling", vooral wat de kop nl. „Dierenmishandeling" betreft maak ik nogal bezwaar en zag hier dan ook graag grote vraagtekens geplaatst. Ik ben namelijk aardig goed op de hoogte met de situatie aan de Vuurto- renweg en weet hoeveel liefde en zorg er aan dit veulentje is besteed. Temeer daar deze veehouder en zijn vrouw dit naast hun drukke werkzaamheden moe ten doen en vooral ook daar dit in overleg is gebeurd en nog gebeurt met de dierenarts, vind ik vooral dat „dieren mishandeling" erg misplaatst. Wie dit heeft aangegeven is mij helaas niet bekend, maar zeker is het iemand die erg weinig voor dieren over heeft, of iemand die deze veehouder gewoon een streek wil leveren. W. Heupink, Apeldoorn Do in bet afgelopen woohoinrie gehouden clubshow van de Klein dieraportvereniging Kotex heeft op nieuw meer publiek getrokken dan ooit tevoren. Omstreeks 2000 Texe laars gaven van hun belangstelling blijk en het bestuur mocht onge veer tien personen als nieuw lid noteren. Evenals vorig jaar was ook nu de getoonde kwaliteit volgens de vijf keur meesters weer boven de middelmaat. Te zien waren dit jaar hoenders en dwerghoenders, sierduiven, water vogels, konijnen en vogels. De prijzen voor de fraaiste collecties gingen dit jaar naar de volgende Kotex- leden: G. Lap-Hoogetoorn (Hoenders), C. Bruin (duiven), N.- Rentenaar-Bom- mezij (konijnen) en J. Veltkamp (vogels). Hoofdereprijzen waren dit jaar weg gelegd voor G. Lap-Hoogetoorn (Fr. Haan Gr. Hoenders), C. Daalder (Fr. Hen KI. Hoenders), C. Bruin (Fr. Duif), H. Broekman (Fr. Konijn), P. de Witte (Fr. Konijn A klasse), C. Daalder (fr. Watervogel), A. C. Pool (Fr. vogel der tentoonstelling), J. Veltkamp (Fr. vogel A klasse), A. C. Pool (Fr. vogel B klas), A. C. Pool (Fr. vogel C klasse), A. C. Pool (Fr. vogel A bondskruis), M. Heijmans (Fr. vogel A bondsmedaille), J. Veltkamp (Fr. vogel A bondsme daille) en S. J. Rijk (Fr. Konijn jeugdlid) De door de Gemeente Texel beschik baar gestelde beker ging naar A.C. Pool voor een grasparkiet Cinna mon Grijsgroen eigen kweek. „Een alcoholist is een eenzaam men* al realiseert hij zich dat zelf niet altijd. Hij moet niet met bedreiging of straf tegemoet worden getreden maar mat liefde". Aldus dr. Krauweel van da Texelse Jellinek-afdeling „De Skuul" in een praatje dat hij hield op de donder dag in „De Lindeboom-Texel" gehou den open dag van het Overkoepelend Orgaan van Vrouwenorganisaties. Hat ochtendprogramma van deze dag was helemaal aan alcoholisme gewijd. Er werd ook gesproken door Marinus v. d. Weerd, hoofd voorlichting van het Jellinek-centrum. Er werd een algemene uiteenzetting gegeven over het alcohol probleem waarbij tal van wetenswaar digheden aan het publiek konden wor den doorgegeven. Het was wel jammer dat de geluidsinstallatie het had laten afweten en dat de sprekers slechts over een bescheiden stemgeluid beschikten zodat niet iedereen alles kon volgen. Geschetst werd hoe machtig de rol is die de alcohol in onze samenleving speelt, mede als gevolg van de reklame. Ook uit de getoonde film kwam dat naar voren. Als men de alcohol wil terugdringen, zal bij het publiek een mentaliteitsverandering moeten worden teweeggebracht; gewone huismoeders kunnen hierbij veel goed werk doen. De eenvoudigste manier is dat de ouders het goede voorbeeld geven en niet te snel naar bier, wijn of sterke drank grijpen als men het zich gezellig wil maken. Na de pauze konden vragen worden gesteld en ontspon zich een geanimeer- Zaterdagavond hield de MAB-club Texel haar jaarlijks terugkerende „snert rit", die meetelt voor het clubkampioen- schao. Deelaenomen werd door 54 automobilisten en drie motorrijders. De rit was ook dit jaar uitgezet door de gebroeders Peter en Cees Ran. Het was de bedoeling, dat iedere deelnemer de finish met gemak zou halen. De nadruk lag op de snert in hotel De Lindeboom- Texel en de daaraan verbonden gezellig heid. Maar voor vele deelnemers zaten er toch nog voldoende moeilijke punten in, zodat het nog niet zo vlot verliep. De rit had een lengte van 51 km. Na afloop van de rit werd door één van de deelnemers een officieel protest ingediend, dat nog door het bestuur moet worden behandeld. Hierdoor kon voorzitter Henk Gieze niet anders doen, dan een officieuze uitslag bekend ma ken: Auto's: 1. Gerrit Moens 10 strafpun- ten, 2. Anne de Vries 11 strafpunten, 3. Bert Segerink 12 strafpunten, 4. Ben Gieze jr. 17 strafpunten, 5. Jan Spaans 17 strafpunten. Motoren: 1. Harry Bakker 37 straf punten, 2. Joost Smit 53 strafpunten, 3. Niek Kuip 103 strafpunten. De volgende rit is de traditionele Sinterklaasrit op zondag 3 december. De gebroeders Piet en Wim Keetman uit Winkel hebben gisteravond voor de plattelandsvrouwen van De Cocksdorp- Eierland verslag gedaan van de avon tuurlijke reis, die zij in 1972 maakten naar Turkije, Syrië en Israël. Deze trip van ruim zes weken werd gemaakt met een „eend", waarmee zo'n 10.000 km werd afgelegd. Overal werd gestreefd naar kontakten met de bevolking, zodat meer en waardevoller indrukken werden opgedaan dan gewone toeris ten doorgaans doen. De gebroeders lie ten zich kennen als vlotte, onderhoudende vertellers. Ze hadden tijdens de reis enkele films opgeno men, die een uitstekende illustratie bij hun verslag vormden. Het hele reis verslag werd gebracht in sappig West fries. Dit bleek geen bezwaar te zijn; niemand van de 63 aanwezige dames had er althans moeite mee. MAATSCHAPPELIJK WERK Het spreekuur van Maatschappelijk Werker Frank van Lare gaat woensdag 22 november niet door. de discussie. Geopperd werd dat de vrouwen 's avonds weer thee, koffie en chocolademelk moeten maken om te laten zien dat het ook daarmee best genoeglijk kan zijn. Maar niet alle vrouwen zagen daar veel in. In tegen deel: het resultaat zou dan wel eens kunnen zijn dat de jeugd nog meer het huis uitloopt en het vertier zoekt in het café. Vrij veel bezorgdheid leek te heersen over de tendens om de slui tingsuren van café's steeds meer vrij te laten. Niet alleen wordt daardoor het drankgebruik nog meer bevorderd, maar de ouders hebben geen rust meer omdat ze nu helemaal niet meer weten, wan neer zoon of dochter in de loop van de avond of nacht huiswaarts keert. Invloed Als jongelui vroeger naar de sport gingen hadden ouders het geruste ge voel dat zij daar op een gezonde wijze werden bezig gehouden. Tegenwoordig echter beschikken zowel sportzalen als sportvelden over kantines, waar de drenk rijkelijk vloeit. Dr. Krauweel wees er met klem op dat de dames niet van mening moeten zijn dat „ze" daaraan wat moeten doen, maar hun eigen politieke invloed moeten aanwenden om (via door de gemeenteraad vast te stellen regels) te bereiken dat paal en perk wordt gesteld. Er werd ook geklaagd dat de controle op de naleving van de sluitingsuren slecht is en dat er niets wordt gedaan aan het feit dat kinderen van 13 en 14 In het gemeentehuis wordt vrijdag avond a.s. aanvang 20.00 uur een film vertoond over de werkwijze van een LOM-school. De film zal worden toege licht door de heer Van der Gieze, die zelf bij het LOM-onderwijs werkzaam is. Iedere belangstellende is welkom. Rob V. uit Den Burg belde exploitant W. Ham van „Loodsmansduin" op met de mededeling dat hij een oude schuld wilde vereffenen en dat hij daarvoor naar een afgesproken plaats in Den Burg moest komen. Toen Ham daarop inging sprong V. bij hem achter in de auto en liet hem onder bedreiging van iets dat op een pistool leek een eindje over Texel rijden. Het bleek dat V. zijn schuld niet wilde vereffenen, in tegendeel: hij wilde geld van Ham. Ham ging daarop niet in. De rit eindigde bij de veerhaven waar V. de boot opstapte en waar duidelijk werd dat hij met een speelgoedpistool had gedreigd. De politie heeft V. de volgen de dag op Texel aangehouden en na het opmaken van proces verbaal weer laten gaan. Het raadslid Fridt Blanken heeft B. en W. geadviseerd na te gaan of de leden van de Texelse VVV bereid zijn geld te steken in het centrum voor slechtweer- voorzieningen dat bij De Koog wordt gerealiseerd. Dit centrum moet van grote betekenis worden voor de toeristi sche bedrijvigheid op Texel, vooral buiten de zomerperiode. Het zijn de logiesverstrekkers die er het meeste belang bij hebben zodat het niet meer dan billijk is dat zij er een bijdrage aan geven, zo meende Blanken. Hij maakte zijn opmerking naar aanlei ding van het voorbereidingsbesluit dat voor de stroken met gemengde bebou wing in De Koog en De Cocksdorp is genomen. Zoals bekend wil de gemeen te voor deze stroken een wijziging in hét bestemmingsplan aanbrengen om een ejpc^ te maken aan de veel te ruime mogelijkheden die hier liggen. Blanken toonde zich daarover tevreden. „Het wordt hoog tijd dat De Koog ook leefbaar wordt voor mensen die geen appartementen, souvenirwinkel of tweede woning hebben". Jan van Asselt van Texels Belang dacht in een heel andere richting. Hij wilde dat de mogelijkheid die de be staande horecabedrijven hebben om appartementen te bouwen, niet wordt teniet gedaan. De burgemeester beloof de dat een en en ander spoedig in de commissie ruimtelijke ordening ter dis cussie komt. jaar in een café bier krijgen hoewel zij minstens 16 jaar moeten zijn om daar te mogen komen. De sprekers lieten uitkomen dat het mooi zou zijn als aan de officiële regels en de controle op de naleving daarvan het nodige zou worden gedaan, maar dat de kern van het probleem wordt gevormd door het feit dat alcohol maatschappelijk gezien nu eenmaal „in" is. Zelf beginnen Wie er wat aan wil doen kan in eigen huis beginnen en het ligt voor de hand dat de huisvrouw een belangrijke bijdra ge kan leveren. Ook in de benadering van de mensen (familieleden) die reeds alcoholproblemen hebben is voor de vrouwen een rol weggelegd. Als zij informatie willen kunnen ze die altijd krijgen bij „De Skuul". Daar zijn des kundigen beschikbaar: telefoon (02220) 4356 (dit nummer staat nog niet in de telefoongids). Op openhartige wijze werd ook het woord gevoerd door enkele oud-alcoho listen die thans in „De Skuul" verblij ven. Duidelijk kwam naar voren welke verwoestingen de alcohol in hun per soonlijke en zakelijke leven had aange richt, maar ook dat zij thans op de goede weg zijn. Hannie Prins-Vrouwe bracht als voor zitster van de Overkoepeling dank voor het gebodene en overhandigde aan dr. Krauweel een boekenbon, bestemd voor de aankoop van een boek ten behoeve van de mensen van „De Skuul". Jannie Craanen Het middagprogramma zou bestaan uit voordracht. Dat ging niet door want de kunstenares moest wegens ziekte afbellen. In plaats daarvan trad het revuegezelschap van Jannie Craanen- Hemelrijk op met een voorpremière van de nieuwe revue die is geïnspireerd op het Vrouwencafé. Het gezelschap boek te veel succes.

Texelsche Courant | 1978 | | pagina 9