Simon Brand scoorde duizendste doelpunt Vrolijk toneelspel in dorpshuis 't Skiltje Slippie van 68 Tevoko handhaafde zich in bekerstrijd cm! Winst HHPr Klaverjasclub De Zwa|er 'NIEUW LEVEN' TROK ZEER VEEL BEKIJKS voor Oosterend en JKM Zaalvoetbalprogramma zaalvoetbalultslagen Verkoopavond uitgesteld Jachtverbod verlengd go' Bowlingprogramma Herenploeg klopte EMM met 3—1 'Nieuw Leven' speelt voor bejaarden Ruiten vernield ia L ■DA PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 16 JANUARI 1 Nt De opvarenden van de „Dirk Senior" roetje supertong. de Het waren in de afgelopen WqqC twee echtparen die zich op de bover'n)< plaatsen van het dagklassement wi< te nestelen. Beide koppels (echtp?t,e 8. Ofrein en K. v.d. Veen) overschrellle[ de 7000 puntengrens. Het echt^;, Ofrein behaalde 7464 punten en dqest daarmee door tot de vierde plaats in*— periodeklassement. Hierin zullen ooltte echter niet in staat zijn het duo Douljjat1 Bakker van de koppositie te drukkZ'1 Donderdagavond wordt de laatste wjTs strijd voor het tweede periodekla#ke ment gespeeld, waarin Douma en Blve ker met bijna 900 punten voorsprong"111 het echtpaar J. Spaans aan de leid' gaan. M. Boogaard en M. Witte sta op een eervolle derde plaats. De standen en uitslagen zien erf volgt uitlresp. klassering, naam, punH en marsen): IT. 1Echtpaar B. Ofrein 7464 B 2. Echtpaar K. v.d. Veen 7013 3. J. Wiersma-L. Eelman 6757 L 4. G. Douma-T. Bakker 6662 \i jlv Stand tweede periode: iol 1. G. Douma-T. Bakker 47.891 -- 2. Echtpaar J. Spaans 46.913 N 3. M. Boogaard-M. Witte 46.495 4. Echtpaar Ofrein 46.355 3U 5. P. Hartog-H. Snoek 46.300 J1' Totaalstand: 1. W. Bakker-G. Festen 96.880 2. G. Douma-T. Bakker 96.014 3. Dames Veeken-Keijzer 95.498 4. Echtpaar H. Zijm 95.223 5. Echtpaar J. Spaans 94.993 6. Echtp. P. v. Heerwaarden 94.563 De in het zaalvoetbalteam van Reizen- boetiek meespelende Simon Brand uit Oudeschild heeft donderdagavond in de wedstrijd tegen Tex. Boys 2 de duizend ste treffer in de eilandelijke zaalvoetbal competitie op zijn naam gebracht. De wedtrijd, waarin deze symbolische drempel werd gepasseerd, resulteerde in een 4—0 zege voor Reizenboetiek. Andere belangrijke uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrijden wa ren de nederlaag die Dubbeldik 1 leed tegen Oosterend 1 (1—3), de overwin ning van JKM 1 op FC De Zwaan (2—1) en het gelijke spel 1 1van Tex. Boys 1 tegen Van der Meer. Woensdagavond vonden de interes santste wedstrijden plaats, waarin de koplopers van de hoofdklasse tegen elkaar in het strijdperk traden. Vooral de partij die Dubbeldik 1 tegen Oosterend 1 speelde was er een, waarin veel sfeer en spanning zat. De Strenders bleken spoedig het juiste concept gevonden te hebben en veroverden daarmee dan ook een voorsprong die men later tot 1—3 uit zou bouwen. Het breekpunt van de wedstrijd kwam toen er nog tien minu ten te gaan waren en Dubbeldik 1 Woensdag 17 januari: 18.30 uur Kikkert/Topido 2-MOK 19.15 uur Dubbeldik 2-De Zwaan 20.00 uur Kikkert/Topido 1-JKM 1 20.45 uur Texelse Boys 1-Dubbeldik 1 21.30 uur Oosterend 2-FC. Vergiet Zaaldienst: Badhotel. Óm 20.00 uur zal de loting verricht worden voor de kwart-finale van de bekerstrijd. Donderdag 18 januari: 18.30 uur JKM 2-Dubbeldik 3 19.15 uur Texel Vet. 1-Paal 9 20.00 uur Van der Meer-Casino 20.45 uur Rabo-Rab 2 21.30 uur D.T. Smul-Badhotel Zaaldienst: Texelse Boys 2 Vrijdag 19 januari: Geen competitiewedstrijden. Toernooi van Badhotel. Woensdag 10 januari: Kikkert/Topido 2-Rabo 4—3 Dubbeldik 1-Oosterend 1 1—3 JKMI-DeZwaan 2—1 Gempo-Texel veteranen 2 2—0 Dubbeldik 3-Badhotel 0—2 Donderdag 11 januari: D.T. Smul-FC Vergiet 0—1 Reizenboetiek-Tex. Boys 2 4—0 Kompas-Kikkert/Topido 1 1—2 Van der Meer-Tex. Boys 1 1 1 Rab 1-Texel vet. 1 4—3 Vrijdag 12 januari: Koffieshop-RSG/SOS 2-1 Texel B1-NIOZ1 4-0 FC. Knudde-Casino 4—5 middels Jan van Bennekom een penalty toegewezen kreeg. Het verwachte doel punt kwam echter niet en de „dubbel- dikkers" mochten daarna zelfs nog van geluk spreken dat Oosterend zo slordig met hun kansen omsprong, zodat de 1 —3 stand in tact bleef. Schaakvoetbal In tegenstelling tot het duel Dubbeldik 1 tegen Oosterend 1 had de wedstrijd JKM 1-FC De Zwaan meer weg van een spelletje schaakvoetbal. Beide teams speelden aanvankelijk zeer afwachtend en leken bijna bang om een fout te maken. Dat er een fout gemaakt zou worden kon echter niet uitblijven en die kwam dan op naam van de JKM-ploeg. Rob van der Stap liet zich toen niet meer tegenhouden en scoorde vrijwel moeite loos het eerste doelpunt. Toch zou de zege naar JKM gaan doordat Louis Uriot aan het eind van deze slopende wedstrijd tweemaal het vijandelijke doel trof. Een beter ogende wedstrijd die ook voor de grootste verrassing in de hoofd klasse zorgde was het treffen tussen Tex. Boys 1 en Van der Meer. Met het door de 1 1 uitslag behaalde punt zorgde Tex. Boys voor de eerste note ring in de algemene rangschikking. Een andere belangwekkende partij werd vrij dagavond gespeeld tussen FC Knudde en Casino, waarin Casino een verdiende (4—5) overwinning behaalde en Knudde een gevoelige nederlaag leed. Koploper FC. Vergiet had in de eerste klasse donderdag een goede avond door aartsrivaal D.T. Smul met 1—0 de overwinning af te snoepen. Badhotel heeft woensdagavond alle gelegenheid gehad om 't 1000ste doelpunt te scoren. Tenslotte viel deze treffer toch een dag later en nog wel in de tweede wedstrijd van donderdag. De wedstrijd die Dub- deldik 3 tegen Badhotel speelde resul teerde in een 0—2 stand, maar wanneer Badhotel de kansen beter had benut, zou het een zgn. korfbaluitslag gewor den zijn. Verlies NIOZ 1, dat een maand geleden nog moeiteloos overwinning na overwinning behaalde is de laatste tijd danig afge zakt. In de vrijdag gespeelde partij tegen Texel B1 liet men het opnieuw afweten en sleepten de junioren een 4—0 over winning uit het vuur. Texel B1 bezet nu de tweede plaats van de ranglijst. Na de wedstrijd, waarin medekoploper Reizen boetiek van Tex. Boys 2 won, verslikte Têxel Vet. 1 zich donderdagavond in Rab 1. De veteranen moesten met een 4—3 nederlaag genoegen nemen. De wedstrijd tussen Reizenboetiek en Tex. Boys 2, waarin Simon Brand voor het duizendste doelpunt zorgde, toonde nogal wat minder goed en gejaagd spel. Hieraan zal de kans op de duizendste treffer waarschijnlijk wel debet zijn geweest. Brand, een speler uit de junior selectie bleek tenslotte te zijn uitverko ren om nummer 1000 in de touwen te Terwijl de eilandelijke dre ven zaterdagavond door vries kou, sneeuw en hagel op som mige plaatsen zo glad werden dat van tijd tot tijd heldhaftige kunststukjes uitgehaald moes ten worden om op het weg dek te blijven, speelde de to neelvereniging 'Nieuw Leven' toch voor een bomvolle zaal. In dorpshuis 't Skiltje waren niet alleen inwoners van Oudeschild maar ook vele andere Texelaars pre sent bij de eerste opvoering van „De voordeur stond open", een blijspel van de hand van Max Andrea. Ze zullen geen spijt van hun aanwezig heid hebben gehad. Wat voor het voetlicht werd getoverd bleek een koude en gevaarlijke tocht door het winterse Texel best waard. Nu moet daarbij wel opgemerkt wor den dat de vaste spelerskern van „Nieuw Leven" gezien de kwaliteit al tijd wel belangstelling trekt, maar je kunt tenslotte nooit weten hoe de op komst bij tegenvallend weer zou uitpak ken. „Toch uitstekend dus wist inleider Lien Stolk zaterdagavond te concluderen alvorens het spel „los barstte". Zij kon aan haar welkoms woord zelfs toevoegen dat eveneens de 180 zitplaatsen voor de voorstelling van volgende week „nu al" hoog en breed uitverkocht waren. Ook bij de woens dagavond speciaal voor de bejaarden van Oudeschild en Den Hoorn te hou den voorstelling wordt een „volle bak" verwacht. Mocht dat het geval,, zijn, dan bestaat zelfs de kans dat „nieuw Leven" voor de vierde maal het toneel op zal moeten Spelersaanbod Voor het enige stuk dat de toneelver eniging van Oudeschild dit jaar op voert, had de keuzecommissie opnieuw voor een blijspel gekozen en gezien het aanbod van tonelisten kon „De voor deur met gemak worden bezet. Regisseur Jaap Zuidewind en souffleu- se Karin de Vries inbegrepen konden maar liefst twaalf amateurtonelisten op de planken verschijnen. Evenals dat bij de andere Texelse toneelverenigingen het geval is, was ook in Oudeschild de belangstelling voor de vrouwelijke rollen het grootst. Een feit waar ook de schrijvers voor het amateurtoneel van op de hoogte schijnen te zijn want het aantal dames overtreft steevast het aantal heren. Omdat dat voor de mensen die de andere voorstellingen nog willen bij wonen zoiets zou zijn als „de stoom van de ketel halen", zullen we het bij een erg summiere beschrijving van de inhoud laten. De heer des huizes verwacht de di recteur-generaal van zijn firma die hem hopelijk tot directeur van het Neder landse filiaal zal benoemen. Maar wat geschiedt? Nadat zich eerst twee privé- secretaresses hebben aangediend ver schijnen ook twee uitgaven van de di- mogen kegelen. Door de overwinning op Rabo heeft Kikkert/Topido 2 (4—3) zich in de derde klasse aan de kop van de ranglijst geplaatst. Gempo blijft door een 2—0 overwinning op Texel Vet. 2 goed volgen. Mok, dat enige weken niet heeft gespeeld, staat er in deze klasse met het minste aantal verliespunten het beste voor. Of ze zich zullen kunnen handha ven hangt in hoge mate af van het voor aanstaande woensdag op het program ma staande duel met Kikkert/Topido 2. MEDEDELINGEN: Texelse Boys Bij de vereniging Tex. Boys gaan ook deze week, ondanks de vrieskou de voetbaltrainingen als het enigszins mo gelijk is toch door. In verband hiermee worden de spelers van BI en Cl er op attent gemaakt, dat de conditietraining voor deze beide teams nu op donderdag wordt gehouden en wel van 18.30 tot 19.30 uur. A.W. Op woensdag 17 januari worden de volgende wedstrijden gespeeld: 19.30 uur: Enbece l-B.V. Knudde Flash-Ran Motoren Timmer-Doortje 21.30 uur: Drogisterij Mets-Koogel 77 Enbece ll-Wielewaal Wasserij Texel-Texel Vastgoed Voor donderdag 18 januari staan op het programma: 19.30 uur: De Toekomst-Cross Team Middenmoot-Langs de Weg Holly Hobbie-Strandplevier 21.30 uur: Koogel 75-Pioniers Beumkes Zn.-Sommeltjes 't Steigertje-Boetiek 22 De TX 20 „Dirk senior" kreeg woensdag een tong met een lengte van maar liefst 68 centimeter in de netten. Het reusachtige dier (de helft van dit formaat is al aan de forse kant) werd gevangen bij Well Bank Flatt in de buurt van de Engelse kust. Bij collega's in IJmuiden baarde de Nederlands Instituut voor Onderzoek vangst van schipper Jaap Krijnen en zijn mannen groot opzien. Niemand had iets dergelijks eerder gezien. Ook bij het Onder flinke belangstelling hebben bijna alle Tevoko-teams hun zaterdagse wedstrijd met overwinningen afgeslo ten. Alleen Tevoko 4 moest in de onderlinge strijd tegen Tevoko 3 een 3—0 nederlaag accepteren. Tevoko 1 (d) wist in een moeizame strijd het sterke Sinokos te verslaan. Heren 1 bekert verder tegen Dinto door een 3—1 overwinning op het Alkmaarse E.M.M. Tevoko2 handhaafde zich in de kop van het klassement dankzij een 3— 1 zege op Adelborsten. Dames 3 boekte een makkelijke overwinning op het zwakke WSOV 2 (15-5, 15-4 en 15-8). Sterk Sinokos dames startte de wedstrijd tegen Tevoko 1 sterk. Een moeilijke opslag, waar Tevoko geen antwoord op had, deed Sinekos de eerste set met 15—10 winnen. In de tweede set kreeg Tevoko wat meer vat op het spel. Ondanks goed verdedigend werk van Sinokos bracht Tevoko de ploegen toch op gelijke hoogte. Lange ralleys en ge- lijkopgaand spel kenmerkten de derde set, waarin Tevoko met 15—13 toch aan het langste eind trok (15—13). De vierde set ging 't mis aan Tevoko kant, maar de grotere routine gaf in de eindfase toch de doorslag. Via 15—12 werd het een 3—2 Texelse overwinning. Slachtoffer Fanatiek aangemoedigd door een groot getal opgekomen publiek, speel den de heren van Tevoko 1 één van hun betere wedstrijden. EMM werd hier het slachtoffer van. Sterk aanvallend pakte Tevoko de eerste twee sets via 15—7 en 15—10. De derde set ging mede door een blessure verloren, maar in de vierde set trok Tevoko, vooral door een goed blok, de zaken recht. Tevoko 2 had, ondanks vier invallers geen problemen met de Adelborsten- ploeg uit Den Helder. De tweede set ging door ongeconcentreerdheid nog verloren, maar de derde en vierde set leverden een afgetekende winst. De verkoop- en bingo-avond in ge bouw Bethel (de Kapel) die de Hervorm de Vrouwenkring van Zuid-Eierland op vrijdagavond 19 januari zou houden is uitgesteld tot 19 februari. Het verplaat sen van de avond is in hoofdzaak te wijten aan de winterse weersomstandig heden, die op 9 februari wellicht beter zijn. Het aanvangstijdstip is ongewijzigd namelijk 19.30 uur. der Zee in 't Horntje op Texel was men onder de indruk. „Een formidabel beest", aldus platvisspecialist Mark Fonds die de tong in afwachting van onderzoek in de diepvries heeft gelegd. In het NIOZ dacht men al over een recordtong te beschikken in de vorm van een exemplaar van 55 centimeter, dat zich levend in een der aquaria ophoudt. Of het een unicum is staat overigens nog niet vast. Daar kan bioloog J. de Veen van het Rivo in IJmuiden zekerheid over verschaffen maar deze verblijft momenteel in het buitenland. Het aanhoudende wisselvallige win terweer heeft er toe geleid dat het minis terie van Landbouw en Visserij ook voor deze week de jacht op waterwild en houtsnippen heeft stopgezet. Het gaat hierbij met name om het jagen met een geweer. Men heeft aangekondigd dat afhankelijk van de weersomstandighe den nog nader zal worden bezien of ver dere sluiting van deze jacht, die normali ter tot 31 januari geopend is, noodzake lijk is. Op woensdagavond 17 januari wordt in dorpshuis ,,'t Skiltje" te Oudeschild door de toneelvereniging „Nieuw Le ven" een speciaal voor de bejaarden van Oudeschild en Den Hoorn bestemde extra voorstelling gegeven van het blijspel „De voordeur stond open". In tegenstelling tot beide andere voorstel lingen (op 13 en 20 januari) wordt ditmaal geen toegang geheven. Om de kosten te dekken wordt wel een verlo ting gehouden. Het programma begint om 20.00 uur. Zondagmiddag werd geconstatesr, dat enkele ruiten van de kassa van Ir zwembad Molenkoog in Den Burg v4' ren vernield. De daders bleken enkm kinderen (broertjes van resp. 10 erin jaar) te zijn. n recteur-generaal. En, alsof dat nog niet genoeg is komt er ook nog een uitzend kracht op de proppen en meldt zich een kraamverpleegster voor noodgeval len Alle reden dus voor problemen in het huis van de toekomstige direc teur die het met zijn nerveuze echtge note, zijn eigenzinnige schoonvader en zijn Turkse huishoudhulp toch al niet zo eenvoudig heeft. Maar, eind goed, al goed. Hij krijgt zijn begeerde functie. Voor dat het echter zo ver is vallen er nogal wat woorden en stapelen de ver warringen zich huizenhoog op. De „plot" van het verhaal blijkt een allesbehalve simpel complot te zijn. De wetenschap over de inhoud daarvan blijft evenwel voorbehouden aan hen die er een winterse tocht naar 't Skiltje en een avond toneelspel voor over heb ben. Komische rollen Bij de beschrijving van het getoonde spel valt er niet aan te ontkomen in de Do „cast" van toneelvereniging „Nieu Leven" in actie tijdens het derde bedrijf v. „De voordeur stond open". Aan tafel rrtt Marden de Vries 0! en Dirk Witte. Op de ec terprong fvJjKrJ Tineke van Beek, Jaap Bé ker, Nico Blom, SJors Keijzer, Jeanetta Du ker, Loes de Graaf en Emmy Sjerveid. f Buisman ontbreekt op de foto. eerste plaats de komische rollen te nod men. Zoals in vele van dergelijke am:l teurstukken was ook hier de befaamd grappen en grollen verkopende oud (zie vervolg pagina 51

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2