Doelman Aad Vaars hield JKM op 1-1 mKXss r—r "-«»«•»!»» Ijsbaan Den Burg werd grootscheeps gereinigd In topduel tegen Dubbeldik 1 Zaalvoetbalprogramma En Passant 2 speelde slecl^ zaalvoetbalultslagen Hoge scores Tetak won met grote cijfers Bowlingprogramma Politie adviseert 'defensief' rijden PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 30 JANUAR1197) Vooral de capaciteiten van JKM-doel- man Aad Vaars hebben er woensdag avond toe bijgedragen dat het topduel in de eerste klasse van de zaalvoetbalcom petitie tussen JKM en Dubbeldik in een 1 1 stand eindigde. In de slotfase stopte Vaars een aan Dubbeldik toege kende penalty, die door Klaas Dirk Koorn werd ingeschoten. Qua spelpeil viel deze met veel span ning omlijste wedstrijd erg tegen, wat vermoedelijk zijn oorzaak vond in de belangen die op het spel stonden. Namelijk de beslissing wie zich aan het eind van de winterperiode vrijwel zeker kampioen zal mogen noemen. In het begin van de strijd wist JKM een klein overwicht te krijgen, al bleven de uitvallen van Dubbeldik met een schot van Douwe Dijker op de paal erg gevaarlijk. Kort voor rust wist Louis Uriot zich vrij te spelen van zijn directe belager Aad Blom. Hij snelde op keeper Ed de Bruijn af, die hem alleen maar ten koste van een strafschop af kon stoppen. De penalty werd feilloos door Uriot ingeschoten. Ander vaatje Dubbeldik wist nu dat er uit een ander vaatje getapt moest worden. Er werden verschillende kansen verkregen en de mooiste kreeg de JKM'er Martin Land. Zijn schot raakte echter alleen de paal. De rust ging met een 1—0 stand in. Na de pauze moest JKM enige minuten met drie mensen voetballen, omdat Nico Schermer voor twee minu ten naar de kant werd gestuurd. In deze periode kon keeper A. Vaars zijn kwali teiten tonen. Toch moest ook hij capitu leren bij een hard schot dat Ben Molanus in de bovenhoek plaatste. Met nog enkele minuten te spelen waren er kansen voor beide teams op een over winning. De grootste kreeg Dubbeldik toen Vaars buiten zijn doelgebied de bal met de hand speelde. De toegekende penalty werd door Klaas Dirk Koorn genomen, maar een fabelachtige reactie van Aad Vaars voorkwam een treffer. Door dit gelijke spel behoudt JKM de twee punten voorsprong op naaste concurrent Dubbeldik. Diversen In de eerste klasse heep Texel B1 Klaverjaskampioenschap In de derde ronde om het klaverjas kampioenschap van Texel heeft het koppel Kooiman-Festen vrijdagavond kans gezien zich aan de kop van het klassement te nestelen. Zij behaalden 7194 punten en waren daarmee twee honderd punten beter dan de nummers twee: P. Veeken en D. Witte. Ondanks de grote hoeveelheid sneeuw op de wegen waren vrijdag avond toch vrijwel alle deelnemende koppels in hotel De Zwaan aanwezig. Er werd met veel animo gespeeld, hetgeen tot gevolg had dat er vrij hoge scores uit de bus kwamen. Door het behalen van de tweede plaats klom het duo Veeken- Witte naar de achtste plaats van het klassement en hebben van daaruit goe de vooruitzichten op de top. Het onder linge verschil tussen de koplopers en de klassering van Veeken en Witte is ruim 1000 punten, waarmee de spanning er nog volledig is. Opvallend in het alge meen klassement is de terugval van de koppels Maas en Zijm en het echtpaar Zoetelief. Zij bezetten nu de zevende en de vijfde plaats. Zijm en v.d. Wetering klommen naar de vierde plaats. De dames Veeken en Keijzer gingen van een derde naar een tweede positie. Vermeulen en De Vries klommen van vijf naar drie. Over vier weken wordt de vierde (en laatste) avond van het klaver jaskampioenschap gehouden. Uitslagen (resp. punten, marsen) Daoklassement: P. Kooiman-G. Festen 7194 3 P. Veeken-D. Witte 7003 6 S. Leber-H. Zijm 6741 3 Vermeulen-Ofrein 6584 Eelman-mevr. Timmerman 6580 2 Dames Veeken-Keijzer 6546 2 J. Zijm-M. v.d. Wetering 6546 1 M. Bakelaar-A. Bakker 6533 1 Totaalklassement: P. Kooiman-G. Festen 20171 7 Dames Veeken-Keijzer 19913 5 Dames Vermeulen-de Vries 19412 6 J. Zijm-M. v.d. Weterig 19334 8 Echtpaar G. Zoetelief 19276 5 T. Bakker-C. Merkx 19153 4 D. Maas-T. Zijm 19082 6 P. Veeken-D. Witte 19063 9 P. Hartog-C. Dros 18927 6 H. de Beer-R. v.d. Stap 19784 4 laten zien dat zij hoog op de ranglijst thuishoort. D.T. Smul werd met 3—2 naar huis gestuurd. Oosterend 2 heeft tegen Dubbeldik 3 een 6—5 overwin ning behaald na met 4—0 achter ge staan te hebben. In de allerlaatste se conden wisten de „Strenders" de over winning naar zich toe te trekken. Hans Buurmeester had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning. Het eens triomferende Nioz-team lijdt de laatste weken nederlaag op nederlaag. Dit keer was het Badhotel dat (6—4) met de punten aan de haal ging. De ,,Nioz'ers" lijken zo langzamerhand rijp voor degradatie. In de tweede klasse werd de topper Reizenboetiek tegen Jelleboog ver speeld. Het werd een wedstrijd van aan vallen en verdedigen. Reizenboetiek viel aan en Jelleboog verdedigde. De achterhoede van Jelleboog met in goal S. Keijser, in prima vorm, wist tot kort voor tijd de stand gelijk te houden. Alleen een blunder in de achterhoede stelde Reizenboetiek in staat de over winning naar zich toe te trekken. Texel se Boys 2 wist met 3—0 de bankiers van Amro van zich af te houden. In de derde klasse heeft Gempo de race naar de top kunnen volhouden door Nioz 2 met 4—2 van zich af te schudden. Texel Veteranen 2 heeft zich verder van de onderste plaatsen verwij derd en mag zich nu middenmooter gaan noemen na de 2—0 overwinning op De Spijker uit Den Hoorn. Het eerste team van de MST-tafel- tennisvereniging Tetak heeft zaterdag kans gezien de eerste thuiswedstrijd in de nieuwe tafeltenniscompetitie met een ruime overwinning af te sluiten. Doko 4 uit 't Zand werd met 10—0 onderuit gehaald. Tetak 2 kreeg het tegen Doko 3 aanzienlijk zwaarder te verduren. De wedstrijd werd uiteindelijk met 4—6 verloren. De 3 1 voorsprong die men vrij vlot had opgebouwd, werd volledig uit handen gegeven. Omdat het Alk- maarse Hooge Huys 12 met slechts twee man naar Texel kwam, behaalde Tetak 3 een vrij eenvoudige overwin ning. Het werd uiteindelijk 7—3 voor de eilanders. In vergelijking met de vorige competi tie kwam de Texelse tafeltennisvereni ging nu met volledig nieuwe teams achter de tafel. Tetak 1 dat Doko 4 gemakkelijk versloeg (10—0) bestond uit Henk Dijkstra, Theo Hillebrand en Max Hagedoorn. Bij Tetak 2 waren (tegen Doko 3) overwinningen wegge legd voor Martin Janssen en Ruud Koorn. Beide wonnen hun eerste partij en zagen gezamenlijk kans het dubbel spel op hun naam te brengen. Later zou Janssen nog een punt aan de score toe voegen maar de balans sloeg toch door in het voordeel van het derde Doko- team. Hoewel Tetak 3 het tegen Hooge Huys 12 betrekkelijk gemakkelijk had, waren de gespeelde partijen toch wel van een duidelijk gehalte. De Texelaars kregen weliswaar drie punten cadeau (wegens het niet opkomen van een Alk- maarse speler) maar Jan Pijlman won overtuigend al zijn partijen. Guido Bak ker en Fred Mosk wonnen er respectie velijk 2 en 1. De laatste wonnen het dubbelspel. Woensdag 31 januari: 18.30 uur Reizenboetiek-Amro 19.15 uur Kikkert/Topido 2-Rab 2 20.00 uur JKM 1-Texelse Boys 1 20.45 uur De Zwaan-Kikkert/Topido 1 21.30 uur FC Vergiet-JKM 2 Zaaldienst: Paal 9 Donderdag 1 februari: 18.30 uur Jelleboog-Texelse Boys 2 19.15 uur Paal 9-Rab 1 20.00 uur Casino-Kompas 20.45 uur Oosterend 1 -Dubbeldik 2 21.30 uur Oosterend 3-Texel Vet. 1 Zaaldienst: Gempo. Vrijdag 2 februari: 18.00 uur FC. Mantje-De Koogel 2 19.30 uur Bureau Eelman-Citroën 19.00 uur 't Swarte Schaep 1-Koogel 1 19.30 uur Dubbeldik-RSG/SOS Zaaldienst: Bureau Eelman Niet alleen Flash, Beumkes Zn en Texel Vastgoed, maar ook De Pioniers zorgden er de afgelopen week voor dat de spanning weer goed terugkwam in de Bowlingcompetitie. Alle vier deze ploegen klopten hun tegenstanders met 5-0. Veel teams waren woensdag- en don derdagavond goed op dreef en er werden diverse 200-games gegooid. Henk Keijzer (spelend in Beumkes Zn) bracht zijn serie door een mooie 208-game op 685. Voor Kooael '77 gooiden zowel Gré Koorn als Rob Beum kes een goede 200-game en wisten daardoor Holly Hobbie met 4—1 op afstand te houden. Bouwbedrijf Timmer moest bij Ran Motoren te veel goedma ken toen Anneriet Keijser, spelend voor laatstgenoemde, opende met een prachtige game van 211. Enbece 1 kon terugkijken op een mooie 4—1 zege op de Sommeltjes. Hans Lobato opende met een mooie 203 game, Marius Kikkert deed er 188 bovenop in de tweede game en de Sommeltjes scoor den nog net 1 punt. Van de dames gooide Gré Koorn zowel de hoogste game (212) als de hoogste serie (724) en van de heren was het Klaas Veldman die de hoogste game (208) gooide. Roland van Zeist gooide deze week wederom de hoogste serie met 707. Uitslagen: Enbece l-Sommeltjes 4—1 Timmer-Ran Motoren 1—4 In het afgelopen weekeinde werden in De Koog op de ijsbaan ter hoogte van de Nikadel schaatswedstrijden voor de jeugd gehouden. Er werd aan deelgeno men door kinderen van de plaatselijke basisschool. De prijzen bestonden uit geschenkbonnen. De volgende kinderen sleepten een prijsje weg: Meisjes 6, 7 en 8 jaar: 1. Patricia Hen stra; 2. Marina van Tatenhove, 3. Danielle van Hoorn; meisjes 9 en 10 jaar: 1. Claudia Daalder en 2. Esther van Onzen; jongens 6 en 7 jaar: 1Antoh v.d. Vis en 2. Ronald Knol; jongens 8 en 9 jaar: 1. Robert Saai; 2. Marco Keijser en 3. Willem Lodewijk Agter; jongens 10 en 11 jaar: 1. Kees Jan Pranger, 2. Kees Buurman en 3. Man fred Knol. Enbece ll-Pioniers 0—5 Beumkes Et Zn-Boetiek 22 5 —0 Middenmoot-Strandplevier 1—4 Holly Hobbie-Koogel 77 1—4 Flash-Cross 5—0 Doortje-Langsde weg 3—2 De T oekomst-T exel Vastgoed 0—5 Wasserij Texel-B.V. Knudde 2—3 Koogel 75-'t Steigertje 2—3 Drog. Mets-Wielewaal 3—2 Op de donderdag gehouden club avond van de Texelse klaverjasclub zijn de koppels echtpaar J. Spaans en G. Douma-T. Bakker met scores van meer dan 7600 wel extreem hoog uit de bus gekomen. W, Bakker en G. Festen, die in het algemeen klassement aan kop gaan, werden hierdoor tot op slechts 400 en 600 punten benaderd. Bakker en Festen werden op de club avond derde met 7183 punten en zijn ook nog volop in de race. Bij het klassement om de derde periode staat momenteel het koppel M. Boogaard-M. Witte op de derde plaats. Uitslagen (resp. punten en marsen) Dagklassement: Echtpaar J. Spaans 7638 1 G. Douma-T. Bakker 7628 4 W. Bakker-G. Festen 7183 4 M. Witte-M. Boogaard 7121 3 F. v.d. Gracht-G. Caspers 7094 3 Klassement derde periode: M. Boogaard-M. Witte 10761 4 Echtpaar J. Spaans 10732 1 Echtp. P. v. Heerwaarden 10543 5 G. Douma-T. Bakker 10489 4 Echtpaar B. Of rein 10211 5 Totaalklassement: W. Bakker-G. Festen 109.653 49 G. Douma-T. Bakker 109.266 32 EchtpaarJ. Spaans 109.003 32 Echtp. P. v. Heerwaarden 107.965 33 Dames Veeken-Keijzer 107.813 34 Echtpaar B. Of rein 107.458 36 Het tweede team van schaakclub I Passant heeft zaterdagmiddag kans ge zien om een van de slechtste wedstrij den die men tot dusver in de NHSÉ competitie speelde toch met een voorlcr pige 3—4 nederlaag af te sluiten. OnW een van de partijen met winstkans» voor En Passant werd gestopt, is kans groot dat de Texelaars tegen stander 't Centrum toch nog een gelijk spel afsnoepen. Waarschijnlijk zal het verlies dus meflf al te groot blijken, maar desondankf moet deze wedstrijd zeker niet als eeiJ „eervol resultaat" worden beschouwd11 't Centrum staat namelijk niet bekent^ als een sterke tegenstander. In zijn partij tegen G. de Geus meend<!e J. Hooijberg zaterdagmiddag de rojP chade wat uit te kunnen stellen. Dezi'f misrekening werd echter afgestraft meie een loper- en een pionverlies. Een vijan®' delijk paard kon de loper van Hooijber; wegens een „penning" vrolijk negen en maakte er dartel gebruik van. F. van Tatenhove sloeg heel optimist tisch de vaak giftige pion op b2 met zijij dame, retireerde niet direct en kwan1® toen van een koude kermis thuis, HJf leed namelijk een dameverlies. J. Rommets had toen de score o; 1—2 kunnen brengen middels twefj verbonden pluspionnen in een toren)" eindspel. Rustig overleg was het parool',r want „pat" dreigde wel.... Rommetr" strandde op remise. Tenslotte verspeel® de L. van Aalderen zijn verkregen voor® deel en verloor. K. Kuip offerde een loper in het tijd noodstadium van zijn tegenstander. He31- offer „kon niet uit", maar zijn opponen1® accepteerde een remiseaanbod toch. H Elzinga liet stukwinst in de openingsfase niet meer glippen. F. Busch kwam kna|, terug na openingsnadeel (open g-lijn) ei H. Goslinga kweekte een belangrijk) vrijpion in een dame-eindspel. En Passant 2-'t Centrum: J. Hooijberg-G. de Geus 0-S H. Goslinga-K. Hage afg'n F. van Tatenhove-D. de Geus 0—m F. Busch-J. de Geus 1-a HElzinga-Jac. de Geus 1 —tl J. Rommets-J. de Kraker 14 m L. van Aalderen-L. Korf 0—(J K. Kuip-J. Pie 54-)| Voorlopige uitslag 3—ij De geplande wedstrijd tussen Er Passant 1 en Aris de Heer werd opnieuv, uitgesteld. Woensdag 24 januari: Dubbeldik 3-Oosterend 2 5 -3 Kompas-Van der Meer 1 -É JKM 1-Dubbeldik 1 1-ï Texelse Boys2-Amro 3—i NIOZ2-Gempo 2-': Donderdag 25 januari: ie Jelleboog-Reizenboetiek 0— Oosterend 3-Rab 1 2—f# Dubbeldik 2-Casino 4—jij' De Spijker-Texel Veteranen 2 0W Badhotel-NIOZ 1 6-< Vrijdag 26 januari: Koffieshop-'t Swarte Schaep 1 4—3 D.T. Smul-Texel B1 2—a FC Knudde-Kikkert/Topido 1 afgelas lir 31 januari, 19.30 uur: Drogisterij Mets-Pioniers B Timmer-Langs de weg zi Flash-Texel Vastgoed v< 21.30 uur: ai Doortje-Strandplevier di Toekomst-B.V. Knudde tc Middenmoot-Koogel 77 1 februari, 19.30 uur: Holly Hobbie-Wielewaal Ran Motoren-Cros Wasserij Texel-Sommeltjes 21.30 uur: Enbece ll-'t Steigertje Enbece I-Boetiek 22 Beumkes £r Zn-Koogel 75. c h U S c c d De Texelse politie heeft de indruk dï de automobilisten beginnen te wenner aan sneeuw en ijs op de wegen. 11 wordt gemiddeld alweer heel wat snelle f gereden dan in het begin, met hey gevolg dat ook het aantal ,,aanglijdirt\ gen" is gestegen. Er wordt op geweze'j dat een snelheid van meer dan ca. 4c km alleen verantwoord is op een lang! recht stuk weg op grote afstand vare andere weggebruikers. Bij elk kruispun y of afrit moet snelheid worden terugge- nomen, ook als op dat moment geeif verkeer op zo'n weg zichtbaar Is Kenmerkend voor een goede rijstjj onder deze omstandigheden is, dat di r rem niet of nauwelijks behoeft te woi C den gebruikt. Elke richting- of snelheids r verandering moet sterk vertraagd woi den uitgevoerd. f r De IJsclub Den Burg heeft een grootscheepse strijd tegen de vallen de sneeuw moeten leveren om de ijsbaan bruikbaar te houden. Vrijdag werd een laag van 12 centimeter ver wijderd en dacht men uit de zorgen te zijn. Maar prompt begon het weer hevig te sneeuwen en moest men opnieuw aan de gang. De foto toont hoe diverse sneeuwschuivers van aannemers en particulieren de sneeuw van de baan naar de kant schuiven. Vanaf de wal werd de witte massa (totaal meer dan 2.000 m') met een kraan op grote hopen gegooid. Het heeft een lieve cent gekost, maar de kas van de ijsclub kon dat gelukkig wel dragen. De onderste foto van de ijsbaan werd vanaf een der sneeuwbergen gemaakt. Het was wel een teleurstelling dat het voor zondag aangekondigde gekostumeerde ijsfeest niet doorging. Dat was een gevolg van een conflict tussen de organisatoren van het feest (de exploitanten van de koek- en zoople-tent) en het ijsdub- bestuur. Naar aanleiding van hetzelfde conflict is de hele koek- en zoopie-tent opgeheven en worden op de ijsbaan alleen nog etenswaren verkocht door de Firma Van Uere.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2