Spannende eindstrijd besliste Texels vierde bowlingKampioenschap Peter Veldman werd talellenniskampioen zaalvoetbalveldslag tegen Dubbeldik Oosterend kon toch op de been blijven Zaalvoetbaluitslagen zaalvoetbalprogramma Niet afgehaalde prijzen Nieuw hulsrecord voor Anneriet Keijzer Handbal boekte goede resultaten Mededelingen En Passant leed forse nederlaag Mededelingen Volleybaluitslagen Sportuitwisseling Texel-Borger Bowlingprogramma GRÉ KOORN EN ROB BEUMKES WONNEN )7j ilNSDAG 13 FEBRUARI 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Woensdag 7 februari 1979: JKM 2-Oosterend2 1—2 Rabo-Mok 1—5 Nioz 1-D.T.Smul 2-1 Oosterend 1-Dubbeldik 1 5—1 T exel veteranen 1 -Oosterend 3 3—2 Donderdag 8 februari 1979: FC Vergiet-Dubbeldik 3 3—0 Texelse Boys 2-Jelleboog 0—2 Kikkert/Topido 1-Casino 3—4 Amro-Reizenboetiek 1 —2 Rab 1-Paal 9 8-1 Vrijdag 9 februari 1979: FC Mantje-'t Swarte Schaep 2 2—0 De Spyker-Texel veteranen 2 3—3 FC Knudde-Van der Meer 5—5 ne Voor een overvolle publieke tribune lebben Oosterend en Dubbeldik elkaar Ui «oensdagavond bestreden met alle c niddelen die het zaalvoetbal tot zijn gi «schikking heeft. De match ontaardde vi n een soort veldslag met talrijke geïrri- eerde spelers. Niettemin toonde Oos- d erend zich duidelijk beter. Zij behaalden zi Ie overwinning met een score van vijf m loelpunten tegen 1. Een zege waarmee e ie kansen van JKM zijn gegroeid. Deze - ploeg kan zich dan ook als „lachende in lerde" beschouwen. Jj De wedstrijd die Texel veteranen 1 egen Oosterend 3 speelde was een «erademing ten opzichte van de harde itrijd die er aan vooraf ging. De uitslag vas 3—2 in het voordeel van de «eteranen. In de voor de derde klasse geldende wedstrijd tegen Rabo boekte Vlok een ruime 1 —5 overwinning. Belangen Zowel Oosterend als Dubbeldik waren zich afgelopen woensdagavond zeer n bewust van de belangen die er op het spel stonden. Vanaf het beginsignaal werden er overtredingen gemaakt die eigenlijk niet door de beugel konden. Misschien was het beter geweest als de J scheidsrechter onmiddellijk streng was opgetreden en de gemoederen wat had kunnen bedaren. Dubbeldik 1 nam een 1—0 voorsprong via een door Klaas Dirk Koorn benutte penalty. Kort hierop maakte de achterhoede van Dubbeldik een fout die Johan de Waard meedo genloos afstrafte. Nog voor de rust bouwde Oosterend verdiend zijn voor sprong uit naar 3—1. Bij deze doelpun ten was een koel gescoorde penalty van Hans Legierse. Na de rust waren de gemoederen aan Dubbeldik-zijde af en toe aardig van de kook. Oosterend maakte er dankbaar gebruik van en voerde de score op tot 5— 1Door deze overwinning heeft Oosterend nu alle kans om hoog op de ranglijst te eindigen. JKM kon dit gebeuren met verbazing waarnemen. Zonder te spelen staan zij nu 4 punten voor op hun naaste concurrenten Dubbeldik 1 en De Zwaan. Woensdagavond 14 februari speelt De Zwaan om 20.00 uur tegen JKM 1. Wanneer JKM mocht winnen worden de kansen op een kampioenschap zeer groot. Bij verlies van JKM en daarbij winst van De Zwaan kan er in deze afdeling nog van alles gebeuren. Pech Oosterend 2 heeft tegen een met pech spelend JKM 2 met 2—1 gewon nen. De „Strenders" wisten een 2—0 voorsprong op te bouwen, maar JKM kon tot 2— 1 terug komen. Zeker op het Uitslagen van 1 4 en 5—5 waren het resultaat van de wedstrijden die in het afgelopen weekend werden gespeeld door respectievelijk de dames en adspi- ranten van de MST-handbalclub. Beide ontmoetingen werden in Schagen ge speeld. Vooral de leden van de adspiranten- ploeg hebben met het eervolle gelijke spel tegen de meisjes van Olympia duidelijk laten zien dat zij niet meer bang voor hun tegenstanders behoeven te zijn. Niet alleen de Schager ploeg maar ook de Texelse droeg er zondagmiddag behoorlijk toe bij dat het publiek op de tribune een interessant kijkspel geboden werd. De tribunebezetting was overi gens buitengewoon en de talrijke toe schouwers zorgden dikwijls voor zo'n lawaai dat het soms moeilijk was het fluitje van de scheidsrechter te horen. Het nu behaalde gelijke spel en het resultaat in de twee hieraan voorafgaan de week-ends zijn er volgens trainer- coach Rob Souverein een duidelijk bewijs van dat de nu geëtaleerde vorm niet op toeval berust. Het dames-handbalteam was even eens naar Schagen gereisd om het op te nemen tegen het plaatselijke HVS. In een uitermate rommelige wedstrijd be haalden de Texelse dames hun eerste competitiezege. Deze overwinning kreeg nog meer glans omdat van het zelfde HVS eerder dit seizoen met 6—0 was verloren. Nadat de rust met een 0—4 stand was ingegaan slaagde HVS er pas halverwege de tweede speel periode in een tegenpunt te scoren. Daar bleef het bij en MST-dames keerde met een verdiende 1—4 zege huis waarts. laatst van de wedstrijd had JKM meer moeten aandringen, indien men het Oosterend echt lastig had willen maken. Oosterend 2 belandde door deze over winning op de tweede plaats achter FC Vergiet, dat dit keer Dubbeldik 3 aan zijn zegekar bond. Nioz 1 en D.T.Smul waren in het veld volledig aan elkaar gewaagd, maar Nioz 1 had in de tweede helft even iets meer van het spel, zodat zij een opgelopen 0 1 achterstand ombogen in een 2—1 voorsprong. In de tweede klasse werden de replays van afgelopen week gespeeld. Ditmaal wist Texel veteranen 1 in een zeer aantrekkelijke wedstrijd zonder overtredingen tegen Oosterend 3 een krappe 3—2 overwinning te behalen. Oosterend 3 bracht een 2—0 achter stand terug tot 2—2. Vlak voor tijd behaalden de Veteranen hun verdiende overwinning. Evenals vorige week be haalden de spelers van Rab 1 een grote overwinning op Paal 9. In twee weken tijd scoorde Rab vijftien maal en liet slechts drie doelpunten door, Zowel Reizenboetiek als Jelleboog stuurden hun respectievelijke tegenstanders ver slagen naar de kleedkamers terug. Uitbuiten In de derde klasse heeft het nog steeds ongeslagen Mok ook dit keer weer van zich doen spreken door het vrij sterke Rabo met 5—1 af te drogen. De overwinning van Mok werd behaald door het uitbuiten van persoonlijke fouten in de Rabo achterhoede. De Spyker en Texel veteranen 2 hebben vrijdagavond de punten eerlijk gedeeld en daarbij er ook nog lustig op los gescoord. Veteranen 2 had afgelopen vrijdag zijn „varende leden" het veld in gestuurd en zij behaalden een knap gelijk spel. Doordat hij kans zag in de finalepoule zijn tijdens de voorrondes opgelopen achterstand volledig te elimineren heefl Rob Beumkes zondagavond kans gezien de eerste plaats te behalen bij het Texelse bowlingkampioenschap dat ge durende dit weekend in Bowlingcen trum De Koogel werd gehouden. Bij de dames zegevierde Gré Koorn in een niet minder spannende finalepartij. Beiden ontvingen de BBT-wisselbeker. Loes van Zutphen en Roland van Zeist die in de finale beiden met een tweede plaats genoegen moesten nemen kwa men in het bezit van de door de Texelse Courant beschikbaar gestelde wissel- Woensdag 14 februari 1979: 18.30 u.: Dubbeldik 1-Casino 19.15u.: Rab2-Kikkert/Topido2 20.00 u.: DeZwaan-JKM 1 20.45 u.: Dubbeldik 2-Kikkert/Topido 1 21.30u.: Gempo-Nioz2 Zaaldienst: Texel veteranen 2 Donderdag 15februari 1979: 18.30 u.: Jelleboog-Oosterend 3 19.15u.: Mok-Texelveteranen2 20.00 u.: Texelse Boys 1-Kompas 20.45 u.: Amro-Texel veteranen 1 21.30u.: Badhotel-JKM 2 Zaaldienst: Nioz 2 Vrijdag 16 februari 1979: 18.00 u.Dubbeldik-'t Swarte Schaep 1 18.30 u.: De Koogel 1-Koffieshop 19.00 u.: FC Mantje-Bureau Eelman 19.30 u.: De Koogel 2-Citroën Zaaldienst: RSG/SOS. S.V. Cocksdorp Ondanks het winterse weer zullen de seniorentrainingen ook deze week door gang vinden. Ze worden gehouden op dinsdag- en vrijdagavond in het Eier- landsche Huis. Het aanvangsuur is 20.00 uur. Bij de verloting die enkele weken geleden door S.V. De Koog werd gehouden is een aantal prijzen nog steeds niet afgehaald. Ze kunnen tegen overlegging van het winnende lot in restaurant Capri worden afgehaald op maandag- en woensdagavond, of in het weekend. De nummers zijn: 1. nr. 2777, 2. nr. 6402, 12. nr. 8098, 15. nr. 683, 20. nr. 6907, 23. nr. 7263 en nr. 24. 3082. beker voor hun plaats bij de singles. 72 deelnemers Het was dit jaar de vierde keer dat dit Texelse kampioenschap in Bowlingcen trum De Koogel werd gehouden. Het aantal deelnemers bedroeg 72 wat aan zienlijk meer betekende in vergelijking met vorig jaar toen er 48 bowlers en bowlsters op de titels aasden. De publieke belangstelling voor dit evene ment bleek vooral zondagavond nave nant. Ruim honderd aanwezigen be volkten tot in de kleine uurtjes de tribune rond de bowlingbaan waarop fel om de uitgeloofde bekers werd gestre den. Het derde team van schaakclub En Passant heeft er zaterdag tegen het Nibbixwoudse Attaqueer niet veel van terecht gebracht. De Texelse for matie stond vrij snel op een 2—0 ach terstand en de thuisspelende tegen stander wist dit uiteindelijk tot 6—2 uit te bouwen. Toch had het er in eerste instantie voor de leden van de Texelse vereniging redelijk goed uitgezien. Naarmate de wedstrijd vorderde brokkelde dit opti misme evenwel gestaag af. De twee winstpartijen voor En Passant kwamen via Niek Witte en M. Witte. Laatstge noemde sloeg een remiseaanbod resoluut af en wist in het eindspel tegen stander Gerard Horstman toch te klop pen. Niek Witte deed niet onder voor zijn vader. Hij bracht zijn „bondsscore" in de wedstrijd tegen Attaqueer op 3 uit 5. Aan de eerste vier borden ging het zaterdag vrij vlot bergafwaarts. Peter Bergman liet afruil toe i.pl.v. langs de open H-lijn op aanval te spelen en ver ongelukte nogal „schlemielig" in een toreneindspel. A. C. Bakker leek zich een zeer agressief spelende J. v. Velzen wel van het lijf te kunnen houden, maar wikkelde niet goed af. Ferry van Taten- hove verspeelde voordeel en E. de Visser veranderde niet tijdig van taktiek. De 6—2 uitslag was iets geflatteerd, want er was ruim drie uur sprake van een open en tegelijk boeiend schaak gevecht. Attaqueer-i n Passant III: 1.J.vanSte n-P. Bergman 1—0 2. J. van Velzen-A. C. Bakker 1—0 3. P. van Velzen-F. van Tatenhove 1—0 4. S. H. Sival-E. de Visser 1—0 5. G. Horstman-M. Witte 0 1 6. J. Goudsmit-N. Witte 0—1 7. N. van Straalen-Ch. Kuip 1 —0 8. P. Commandeur-A. Bakker 1—0 6-2 H. Goslinga won zijn afgebroken partij tegen 't Centrum. Eindstand En Passant ll-'t Centrum werd daardoor 4-4. Op zaterdag 17 februari speelt En Passant 2 een uitwedstrijd. MSC in Den Helder is dan gastheer. De Texelse schakers worden van de boot afgehaald. Joop Rommets speelde de eerste ronde van de NHSB-jeugdkampioen- schappen in Beverwijk. Zijn score was 2 ,uit 3. Op 17 febr. wachten hem opnieuw drie wedstrijden. De prijswinnaars en -winnaressen bijeen aan het slot van het vierde Texelse Bowlingkam pioenschap met staand vJ.n.r. Irma van Zeij- len, Han Brusselaars, Coen Brandsen, Loes van Zutphen, Rick Nichols, Roland van Zeist Rob Beumkes, Anneriet Keijzer en Mieke Flens. Zittend v.l.n.r. Gré Koorn, \Nop Rienks, Nanda Mets en Irene van der S/ikke. Voordat men zondagavond aan de voor 20.00 uur op het programma staande wedstrijden kon beginnen deed zich evenwel een mechanisch manke ment voor waardoor de eindstrijd ruim anderhalf uur later begon. De oorzaak van dit evenement aan de wisselinstalla tie van de pins was onduidelijk maar een feit was wel dat een behoorlijk beroep op de zenuwen werd gedaan. Deson danks kon de installatie vrij snel worden hersteld maar toen was het wedstrijd schema wel helemaal in de war. Het zou tenslotte ver na 01.00 uur in de nacht worden voordat het toernooi met de prijsuitreiking besloten kon worden. Bekers Naast de reeds genoemde prijswin naars konden Irma van Zeijlen en Han Brusselaars een beker voor de hoogste games in ontvangst nemen. Irma van Zeijlen ontving het door de Amro-bank S.V. De Koog Deze week komt de dinsdagavond training van S.V. De Koog te vervallen. De bijeenkomst van vrijdagavond gaat echter wel door. Daarna (om 21.00 uur) begint in de kantine van de Kaaps-nol een trainersbespreking. Hiervoor wor den zowel de senioren als de B-junioren verwacht. J.v.B. De competitiewedstrijden die in het afgelopen weekend door de diverse Tevoko-teams werden gespeeld hebben de volgende uitslagen opgeleverd. Tevoko (h) 1-SVN 3-0 Tevoko (h) 3-Tevoko2 0—3 Tevoko (d) 2-Tevoko 3 2—3 Tevoko (d)4-HCC 4 3-0 De voor woensdag op het programma staande volleybaltraining in de Burge meester De Koninghal komt te vervallen omdat de zaal die avond voor onderwijs doeleinden wordt gebruikt. Bij de zondagmiddag in sportzaal De Ferrever gehouden wedstrijden om het Texelse tafeltenniskampioenschap voor de jeugd is de veertienjarige Peter Veldman op de eerste plaats geëindigd. John List, Erik Kramer en Wilco Bakker eisten de drie volgende plaatsen voor zich op. Aan deze wedstrijden werd deelgeno men door Texelse jeugdspelers uit de leeftijdsgroep van 12 t/m 16 jaar. Hoewel het aantal inschrijvingen (17) tamelijk pover was maakte het vertoon de spel veel goed. Jammer was wel dat zich onder de deelnemers geen enkel meisje bevond. Er werd in vier poules om de hoogste eer gestreden, en al vrij spoedig bleek dat er onder de Texelse jeugd een aanzienlijke hoeveelheid tafeltennista lent schuilgaat. Om de vier eerste plaatsen in het eindklassement werd tenslotte door de poule-winnaars ge streden. Dat waren Erik Kramer (14), John List (15), Peter Veldman (14) en Wilco Bakker (16). Zij maakten in een halve competitie uit wie het eremetaal mee naar huis mocht nemen. Na een spannende eindstrijd werd Peter Veld man (De Koog) eerste als grote triom- beschikbaar gestelde bekertje voor een score van 231 en Han Brusselaars kreeg hem voor een game van 257. De jaarbekers voor de singlekampioe nen die in het bezit kwamen van Loes van Zutphen en Roland van Zeist waren evenals de bekers voor de kampioenen bij de doubles afkomstig van Dros' Bakkerij. Deze laatste bekers gingen naar het duo Irene van der Slikke en Gré Koorn bij de dames en naar Rob Beumkes en Han Brusselaars bij de heren. De all-events wisselbeker voor de dames was ter beschikking gesteld door hotel De Strandplevier en die voor de heren door strandpaviljoen Paal 19. De prijsuitreiking werd verricht door Aris van Zeijlen. Uitslagen De uitslagenlijsten van dit geslaagde bowlingfestijn waren als volgt: Dames individueel: 1. Gré Koorn 2767, 2. Loes Zutphen 2738, 3. Anneriet Keijzer 2700, 4. Irma van Zeijlen 2658, 5. Irene van der Slikke 2593, 6. Nini Beumkes 2570. Heren individueel: 1. Rob Beumkes 2934, 2. Roland van Zeist 2926, 3. Han Brusselaars 2752, 4. Klaas Veldman 2707, 5. Bram de Ridder 2700, 6. Kees Keijzer 2699. Het totaal aantal punten voor dit individuele kampioenschap werd gefor meerd uit zes games single, vier games double en zes finalegames. De overige uitslagen waren: Single dames (6 games): 1. Loes Zutphen 1093, 2. Anneriet Keijzer 1066, 3. Irene van der Slikke 1052, 4. Gré Koorn 1032, 5. Nini Beumkes 1013, 6. Irma van Zeijlen 1013, 7. Nanda Mets 949, 8. Rita Wilner 949, 9. Olga Bakker 931, 10. Marja Eelman 919. Single heren (6 games): 1Roland van Zeist 1096, 2. Han Brusselaars 1096, 3. Rob Beumkes 1061, 4. Bram de Ridder 1048, 5. Roel Verra 1011, 6. Kees Keijzer 1003, 7. Henk Plaatsman 1001, 8. Harry van Splunter 993, 9. Wop Rienks 991, 10. Jaap Mets 982. Double dames (4 games): 1. Irene van der Slikke en Gré Koorn 1358, 2. Loes Zutphen en Nanda Mets 1332, 3. Mieke Flens en Anneriet Keijzer 1244, 4. Irma van Zeijlen en Silvia Schoo 1233, 5. Nini Beumkes en Hanneke Veldman 1190. Double heren (4 games): 1. Rob Beumkes en Han Brusselaars 1400, 2. Wop Rienks en Roland van Zeist 1352, 3. Rick Nichols en Coen Brandsen 1327, 4. Jan Posten Ben Penha 1314, 5. Klaas Veldman en Henk Plaatsman 1313. Op 5 en 6 mei komen de Borgers, die vorig jaar in het kader van de sportuit- wisselingen de Texelaars hebben ont vangen, op tegenbezoek. Het is nood zakelijk al in een vroeg stadium met de organisatie van dit evenement te begin nen, om de Borgers een goed program ma te kunnen bieden. Niet alleen de uitwisseling van de verschillende spor ten komt aan de orde, ook daaromheen moet er een programma zijn. De sport raad denkt hierbij aan een zeskamp die 's avonds op de markt in Den Burg zou kunnen plaatsvinden. Ook wordt ge dacht aan excursies en verrassingen. Al deze dingen kosten echter een aanzien lijke voorbereidingstijd. De sportraad verzoekt de verschillende verenigingen die een formulier hebben ontvangen over de deelname aan de sportuitwisse ling, zo snel mogelijk te reageren, zodat er in ieder geval al een overzicht komt van alle deelnemers. Uiteraard zijn sug gesties en ideeën voor de organisatie van de uitwisseling bij de sportraad, p/a raadhuis. fator. De overige drie kemphanen ein digden in eerste instantie alle drie met één winstpartij op de tweede plaats. Barragewedstrijden waren daarom noodzakelijk om een definitieve uitslag te verkrijgen. Hierin bleek John List de beste. Erik Kramer werd daardoor derde en Wilco Bakker vierde. De prijsuitreiking vond om 18.00 uur plaats nadat de meeste deelnemers zo'n zes uur in touw waren geweest. Gezien het animo dat de deelnemers aan de dag legden, valt te verwachten dat van dit evenement (dat nu voor de eerste maal plaatsvond) een jaarlijks terugkerend gebeuren gemaakt wordt. Bowlinghond Texel De in het team van Ran Motoren uitkomende Anneriet Keijzer is er tijdens vorige week gehouden wed strijden in bowlingcentrum De Koogel in geslaagd met een schitte rende game van 256 het Texelse House-record omver te werpen. Het oude record stond op naam van Roland van Zeist, die tijdens het laat ste kersttoernooi een game van 252 punten gooide. Ondanks deze excellente score van Anneriet Keijzer kon haar ploeg zich maar moeilijk staande houden. Hoewel ploeggenote Mieke Flens nog voor een 211 game zorgde, ging de overwinning uiteindelijk toch naar Texel Vastgoed. Hierin gooide vooral Els Alderlieste tamelijk goed. Ook zij zorgde voor een game van 211 punten, hetgeen er mede toe bijdroeg dat T.V. met een 4— 1 over winning uit de strijd kwam. Alleen Koogel '77 wist met 5—0 te winnen (Gré Koorn opende met een mooie 212-game) en blijft zijn toppositie behouden. Ook Kees Graaf wist deze week een mooie 209-game te gooien en de Pioniers scoorden 4—1 tegen Holly Hobbie. Wielewaal had een taaie tegen stander aan Middenmoot. Beiden hadden een gelijke handicap en er werd voor de punten gevochten. Siem Plaats man begon met een goede 207-game, maar ze eindigden uiteindelijk op een 2—3 nederlaag. Van de dames blonk Anneriet Keijzer uit met haar 256-game en ze gooide te vens de hoogste serie: 735. Van de heren was het Kees Graaf, die de hoogste game gooide (209) en Rob Beumkes gooide met 713 de hoogste se rie. De overige uitslagen waren: Holly Hobbie-Pioniers 1 —4 Bouwbedr. Timmer-Cross 4—1 Flash-B.V. Knudde 3-2 Ran Motoren-Texel Vastgoed 1 —4 Doortje-Koogel 77 0—5 Middenmoot-Wielewaal 3—2 Wasserij Texel-Boetiek 22 4—1 De Toekomst-Sommeltjes 4—1 Langs de weg-Strandplevier 3—2 Enbece ll-Beumkes £f Zn. 2—3 Enbece l-Koogel 75 1 —4 Mets-'t Steigertje 114 3 Vi Woensdag 14 februari, 19.30 uur: Flash-Sommeltjes Middenmoot-Pioniers Bouwbedrijf Timmer-Strandplevier 21.30 uur: Doortje-Wielewaal Ran Motoren-BV Knudde Cross-Texel Vastgoed Donderdag 15 februari, 19.30 uur: Holly Hobbie-'t Steigertje Langs de weg-Koogel 77 De Toekomst-Boetiek 22 21.30 uur: Wasserij Texel-Koogel 75 Drogisterij Mets-Beumkes en Zoon Enbece 1-Enbece2

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5