Woonruimte Winterweer stopte zaatvoetbaistriid Damien, het 2de Omen IÏÏTITW K !I:i zaalvoetöaluitslagen zaalvoetbalprogramma Klaverjasclub De Zwaan Redelijk goed seizoen voor Tevoko-team - Tussenstand zaalvoetbal Met de hakken over de sloot Tourafdeling bij Wielervereniging Handbaldames wonnen verdiend Visclub houdt winterpauze Mededelingen van B. en W. FEUILLETON PAGINA 4 TEXELSE COURANT DINSDAG 20 FEBRUAR119] Door de slechte toestand van de wegen moesten niet alleen de voor woensdag maar ook de voor donder dagavond op het programma staande wedstrijden worden afgelast. Vrijdag avond konden wel enkele wedstrijden worden gespeeld. Hierbij is het team van De Koogel 1 als juniorenkampioen (poule A) uit de bus gekomen. Van de voor vrijdagavond geplande wedstrijden konden alleen de junioren ontmoetingen doorgaan. Omdat Kik- kert/Topido 1 niet was opgekomen ging de derde (seniorenlwedstrijd niet door. Jammer genoeg waren zowel scheids rechter als tegenstander (Dubbeldik 1) wel gekomen en zagen zich daarom genoodzaakt hun sportkleding plus toe behoren weer in te pakken. In de afdeling junioren ging de eerste wedstrijd tussen Dubbeldik en 't Swarte Schaep. Hierbij toonde Dubbeldik zich vooral technisch veel beter en sprong veel bekwamer met de verkregen kan sen om, zodat de eindstand bepaald werd op 3—0 in het voordeel van Dubbeldik. De topper van de avond was de strijd tussen De Koogel 1 en Koffie shop. De Koogel 1 was trotse lijstaan voerder met acht gewonnen wedstrijden (uit acht). Wanneer er vrijdag gewon nen was had men het kampioenschap binnen. Er werd echter nerveus en solistisch gespeeld. Koffieshop wist hiervan te profiteren en kwam met 1 —0 voor. Pas na de rust raakte De Koogel in zijn eigen spel en kon de wedstrijd toen met 5— 1 in zijn voordeel beslissen. Dit betekende tegelijkertijd dat de eerste kampioen van de lopende zaalvoetbal competitie bekend is. Op woensdag 14 en donderdag 15 februari werden alle wedstrijden in verband met de moeilijk begaanbare wegen afgelast. Vrijdag 16 februari: Dubbeldik-'t Swarte Schaep 1 3—0 De Koogel 1-Koffieshop 5—1 Dubbeldik 2-Kikkert/Topido 1 Kikkert/Topido niet opgekomen Woensdag 21 februari: 18.30 u.: selectiewedstrijd junioren 19.15 u.: selectiewedstrijd senioren 20.00 u.: Van der Meer-Dubbeldik2 20.45 u.: Amro-Texel veteranen 1 21.30 u.: Dubbeldik 3-JKM 2 Zaaldienst: Rab 2. Donderdag 22 februari: 18.30 u.: Rab 2-Mok 19.15 u.: Nioz2-De Spyker 20.00 u.: FC Vergiet-Oosterend 2 20.45 u.: Rab 1-Texelse Boys 2 21.30u.: Badhotel-D.T.Smul Zaaldienst: Rabo. Vrijdag 23 februari: 18.00 u.: 't S. Schaep 2-Bureau Eelman 18.30 u.: Nioz 1-Texel BI 19.15u.: DeZwaan-FC Knudde Zaaldienst: vanaf 18.00 u. Van der Meer In de eilandelijke zaalvoetbalcompeti tie is inmiddels twee-derde van het te spelen aantal wedstrijden afgewerkt. Hierbij is in de hoofdklasse JKM 1 op de eerste plaats terecht gekomen. In de eerste klasse heeft FC Vergiet een ruime en vermoedelijk niet meer te evenaren koppositie ingenomen. Rei- zenboetiek staat er in de tweede klasse ook behoorlijk goed voor, en Kikkert- Topido 2 wist zich in de derde klasse tot dusver op de eerste plaats te handha ven. Gempo lijkt evenwel niet van plan het daar op korte termijn bij te laten. Daarnaast heeft Kikkert/Topido 2 ge noegen moeten nemen met twee ver- liespunten. Ook enkele andere teams zijn daar het „slachtoffer" van gewor den. In de hierna volgende lijsten zijn deze teams met een sterretje aangegeven. Hoofdklasse, resp. gesp. en pnt.: JKM 1 13 25 Dubbeldik 1 13 21 Oosterend 1 13 20 De Zwaan 12 19 Casino 14 11 Van der Meer 14 10 Dubbeldik 2 13 10 Kikkert/Topido 1 13 9 FC Knudde* 11 8 Kompas 14 8 Texelse Boys 1 14 1 Eerste klasse FC Vergiet 14 22 Oosterend 2 14 16 Texel BI 13 15 Nioz 1 14 13 Badhotel 12 12 JKM 2* 13 12 D.T.Smul* 14 11 Dubbeldik 3 14 3 Tweede klasse Reizenboetiek* 15 25 Texel veteranen 1 15 19 Jelleboog 14 17 Rab1 15 15 Amro 15 13 Oosterend 3 15 12 TexelseBoys2 15 9 Paal 9 16 8 Derde klasse Kikkert/Topido 2* 14 21 Gempo 13 20 Mok* 12 19 Rabo 13 14 Texel veteranen 2 15 12 De Spyker* 15 8 Nioz 2 14 6 Rab2 14 4 Junioren, poule A De Koogel 1 9 18 Dubbeldik 9 11 RSG/SOS 9 6 't Swarte schaep 1 9 5 Koffieshop 9 4 De Koogel 1 kampioen. Poule B FC Mantje 8 13 Bureau Eelman 8 9 Citroen 7 9 De Koogel 2 7 7 't Swarte schaep 2 8 0 En Passant 2 heeft dit weekend in Den Helder kans gezien met de hakken over de sloot het zesde team van MSC te kloppen. Helemaal verdiend was de overwinning niet omdat de 4 1 voor sprong waarop men halverwege de strijd kon bogen in de laatste partijen tot 3—4 werd gereduceerd. Daarmee sloot met het treffen, waarbij overigens de laatste partij van de dag moest worden afgebroken. Of de eindstand dus een gelijk spel dan wel een minimale overwinning wordt zal het duo A. Monquil en H. Elzinga moeten uitwijzen. Remise lijkt de meest waarschijnlijke uitslag hetgeen een 4'A— 3% overwinning voor En Passant zou betekenen. De invallers M. Witte ep E. de Visser (resp. voor J. Rommets en K. Kuip) kweten zich uitstekend van hun taak. Zij zorgden voor een vlotte 2—0 op het wedstrijdformulier. H. Goslinga liet zijn defensie een ogenblik in de steek, waarvan zijn tegenstander direkt ge bruik maakte (2—1). F. Busch werd door zijn jonge tegenstandster in de opening voor grote problemen ge plaatst. Hij moest de rochade opgeven, maar kwam daarna voldoende los (3 1 J. Hooijberg speelde pressie-schaak, hetgeen een paard voor twee pionnen opleverde. Via een tussenschaakje ging een loper verloren en mocht men voor de derde nederlaag van Hooijberg gaan vrezen. Zover kwam het gelukkig niet. Hooijberg vlocht zoveel venijn in het eindspel dat zowaar het hele punt nog naar E.P. ging (4—1). Intussen werd het remisevoorstel van L. van Aalderen op aanwijzing van de MSC-wedstrijdleider afgewezen. Deze tactiek leverde MSC later een vol punt op (Van Aalderen had een pion minder) (4—2). K. J. den Haan leek op een overwinning af te stevenen, maar door een loper cadeau te doen, werd het 4—3 in plaats van 5—2. Uitslagen MSC 6-E.P. 2 G. Steegers-K. J. den Haan 1—0 H. van de Akker-J. Hooijberg 0—1 L. Lindenhovius-F. Busch 0—1 A. Monquil-H. Elzinga afg. J. van der Mee-H. Goslinga 1—0 F. Harthoorn E. de Visser 0—1 Mevr. Sablotny-L. van Aalderen 1—0 C. Coppoolse-M. Witte 0—1 Voorlopige uitslag 3—4 In de tweede ronde van het jeugd kampioenschap NHSB dat in Beverwijk werd gespeeld scoorde Joop Rommets 2% punt .uit 3 partiien. Zijn totaèl bedraagt nu 4V4 uit 6. Bij de op 10 maart te spelen laatste ronde wacht hem nog een partij. De nu reeds twee maal uitge stelde thuiswedstrijd van En Passant 1 tegen Aris de Heer staat nu voor zaterdagmiddag op het programma. De donderdagavond gehouden voorlichtingsbijeenkomst in verband met de oprichting van een tourafdeling bij de Wielervereniging Texel heeft tot gevolg gehad dat zich in totaal acht belangstellenden zich hiervoor hebben ingeschreven. Er is nu definitief beslo ten zich aan te sluiten bij de nationale tourorganisatie NRTU. Voor het ko mende seizoen heeft de nieuwbakken tourafdeling nog geen concrete plan nen. Tot dusver wordt alleen gedacht aan het deelnemen aan tourtochten in Noordholland en de organisatie van een tocht rond Texel. Als voorlopig con tactpersoon werd Simon Koegelberg bereid gevonden. Voor nadere inlichtin gen kan men bij hem terecht via tel. (02220) 3500. Goede teamgeest en goed samen spel hebben er in het afgelopen weekeinde bij de MST- dameshandbalploeg toe geleid, dat een verdiende overwinning op West friezen 2 kon worden behaald. De uitslag was 12—13. De ontmoeting, die in het Noord hollandse Wognum moest worden gespeeld leverde minder problemen op dan werd verwacht. De eerste ont moeting was namelijk met een 13—10 uitslag verloren gegaan. Ditmaal zorg de een sterke inzet er al spoedig voor dat de Texelse ploeg een 0—2 voor sprong kon nemen. De Westfriese dames vochten echter sportief terug en kwamen al gauw weer op gelijke hoogte. Tot de rust werd er met wisse lende stootkracht verder gespeeld, en, hoewel de MST-dames in de tweede helft aanvankelijk tegen een 6—5 achterstand aankeken, werd deze al vrij snel in een 12—9 voorsprong omgezet. Er werd goed „op de bal" gespeeld maar desondanks zagen de Westfriese dames toch kans bijna langszij te ko men. In de laatste minuut werd de stand via 12—12 op 12 13 voor de Texelse ploeg gebracht. Het was de tweede overwinning voor de MST- dames en ditmaal had vooral de MST- keepster een groot aandeel in de zege. Op 25 februari zijn de volgende wedstrijden van de MST- handbalvereniging. Dan spelen de dames tegen Meervogels 2 en de meis- jesploeg tegen Geelzwart 3. Beide ont moetingen vinden plaats in Sporthal Ons Genoegen. De winterse weersomstandigheden zijn er donderdag de oorzaak van geweest, dat de wekelijkse competitie avond van de klaverjasclub niet kon doorgaan. Donderdagavond wordt daarom de nu vervallen bijeenkomst gehouden. Vrijdag is de vierde en laatste ronde om het kampioenschap van Texel. Beide wedstrijden zullen vermoedelijk wel doorgang kunnen vinden. Bij twijfel kunnen de deelne mers contact opnemen met hotel De Zwaan of een van de bestuursleden. B. IJs en weder dienende wordt op dinsdagavond in De Wielewaal te De Waal en op woensdagavond in De Waldhoorn te Den Hoorn, aanvang 20.00 uur, een verkeerhoorzitting ge houden. Lee Grant in de griezelfilm „Damien, het tweede Omen" Wie voor een paar uurtjes griezelen niet bang is, of zich niet zo snel bang laat maken draait op donderdagavond in het City theater een filmwerkstuk dat beslist de moeite waard zal zijn. Wie daarentegen niet over al te veel sterke zenuwen beschikt is het af te raden een bezoek te brengen aan de voorstelling waarin men met „Damien, het 2de Omen" kennis kan maken. Het is een filmwerkstuk dat werd gemaakt in na volging van de reeds tot griezelen aanzettende film „Het Omen" die in 1976 grote indruk bleek te maken. Voor de filmindustrie duidelijk aanleiding „op de ingeslagen weg voort te gaan". Product nummer twee deze serie is dus inmiddels onder de titel „Damien, het 2de Omen" uit de filmstudio's gerold. Deel drie volgt in de loop van dit jaar waarmee het drieluik compleet is. Dat het een drie-eenheid is wijst het verhaal uit dat in de eerste aflevering op schokkende wijze begon en nu in deel twee op een niet minder problematische Hide oc IOC manier wordt voortgezet. De afronding van de hele geschiedenis staat ons dus nog te wachten. Trait d'union is „Damien", een knaapje waarmee we in deel een kennis maakten toen hij nog als kleuter rond stapte. Hij is antichrist van het zuiverste water en belichaamt daarmee de duivel. Sinds hij op zijn stepje in de wereld rondscharrelde moordde Damien lustig in het rond. En passant lieten daarbij ook zijn pa en moe het leven. Als de film begint is Damien dertien jaar oud en wordt opgevoed bij een familie die aan het hoofd staat van een multinationale firma. Oom (William Holden) en tante (Lee Grant) zijn erg goed voor hem maar hun eigen zoontje behoort al gauw tot Damiens slachtoffers, ledereen in zijn nabijheid die iets vreemds aan Damien ontdekt, is namelijk automatisch de sigaar. Voor Damien vond men de in werkelijkheid vijftien jaren tellende En gelse acteur Jonathan Scott-Taylor. Hij is gespecialiseerd in Shakespeare, zodat bloedstollende aangelegenheden hem niet deren. Als Damien voldoet hij dan ook uitstekend. Omdat er door de vrieskou en de vorming niet veel open water is overc 81 bleven heeft de Sportvissersclub Ter de eerste wedstrijd die in het kader v, het kampioenschap van 1979 zou w< »t den gehouden afgelast. De eerstvolge de wedstrijd staat voor 4 maart op h tbr programma wanneer er vermoedel ooi wat meer open water zal zijn. De visclr ;or komt dan van 8.00 - 10.00 uur bijeen r ink de dijk bij Dijkmanshuizen. Voor clu leden bestaat inmiddels weer de mog tbi lijkheid om de zogenaamde grote vi Jrf vergunning voor binnenwater buitt ud Texel op te halen of aan te vragen. >n kan gebeuren bij het secretariaat van sportvisclub Texel p/a P. Verhaget, Wagemakerstraat 3, Den Burg, telefor err (02220)3986. jn Zoals het er nu naar uitziet gaan jrr Texelse volleybalteams die In compe ia tieverband spelen een redelijk got oo seizoen tegemoet. Hoewel het eers els herenteam halverwege de ranglijst prijf e heeft het tweede bijna een koppositie pakken. Het tweede damesteam heetoe zich inmiddels al op de eerste plaafh genesteld. Het tweede herenteam wist zijn po: tie in het afgelopen weekend nog versterken door een 3-0 overwinning Nieuwediep 2. In de partij tegen HCSC heeft het derde herenteam zijn posit ln niet kunnen verbeteren. Deze Helder<Pu' ploeg, die volgende week Tevoko tegenover zich krijgt behaalde nu ee13 3-0 zege op het derde van Tevokr Evenals Tevoko 3 zal ook Tevoko 1, dl!u in tegenstelling tot de andere tean (2de klasse) in de eerste klasse uitkom er een schepje op moeten doen. ploeg bezet nu een zesde plaats en zich wat meer moeten inspannen niet verder af te zakken. In de tweede klasse dames doi Tevoko het uitstekend. De Texels teams boekten zaterdag alle een overwinning. Hiermee nemen zij eerste drie plaatsen van het klassemeiie in. Een goed resultaat, wat zeker promotie moet kunnen uitmonden. De tussenstanden in de Nevoboconjw petitie zien er als volgt uit: Eerste klasse heren Polisport2 Advendo Braaf Seahawks 2 Nieuwediep De Boemel Tevoko 1 ZAP Callantsoog Polisport 3 WSOV1 Tweede klasse heren HCSC 1 T evoko 2 Braaf Seahawks 3 HCSC 2 Braaf Seahawks 4 Adelborsten Braaf Seahawks 5 Tevoko 3 Nieuwediep 2 HPSV Juvoc LOS 4>u c) nn oi 'r' jit 10 13-3le 13-= 14-1 14-1 13- 14- N 3 le 13-; 13-; 12-: 13 14-2|d' 10- 12- 10 13- 14- 12- 13- F I-3C !-3 Ji I-2 1; 1 U 1 e 1 tii 1 u 1 4 Dames tweede klasse Tevoko 2 Tevoko 4 Tevoko 3 WSOV1 Noordkop 3 Juvoc Smash '68 Noordkop 2 HCSC 4 WSOV2 13 16 13 13- 12-: 11 13 12 11- 13- -3 9. Rik wou zijn fiets pakken, maar kwam tot andere gedachten. „Ik loop met je mee naar de post, en ik breng je weer thuis", besliste hij, „dus ik kan die kar hier best zo lang laten staan". En als vanzelfsprekend schoof hij zijn arm door de hare. Die aanraking trilde door hem heen. „Ik kon niet langer wachten", zei hij. „Ik moest naar je toe". „Ik ben blij dat je gekomen bent". „Zou je moeder het niet...." „Moeder? Nou, dan had je het allang gemerkt. Als die iemand niet mag, dan windt ze daar geen doekjes om". Ze waren veel te snel bij de brieven bus. „Laten we nog even de singel om lopen", stelde hij voor. „Goed" gaf ze toe. Maar ze hadden elkaar niet veel te zeggen. Ze liepen maar, arm in arm. Soms keek hij, meer dan een kop groter dan zij, op haar neer en glimlachte. Zij keek op en lachte verlegen terug. En toen ze bij de deur afscheid namen, sloeg hij opeens zijn armen om haar heen. „O Rik dat ben ik helemaal niet". „Ja ja, dat ben je wel.... voor mij wèl. Vanavond...." „Wat vanavond?" Hij zag de lichtjes dansen in haar ogen. „Vanavond,zoals je daar zat, in je eigen huis.... toen wou ik dat het altijd zo kon zijn.... jij en ik.... sémen". „Meen je dat?" „Ja... je weet, dat ik het meen." „Ja, ik weet, dat je het meent". En toen had ze opeens haar hoofd gedrukt tegen zijn ruige jas, en zijn hand had haar haren gestreeld en hij fluisterde al het liefs, dat hij heel de avond over haar had gedacht. Van toen af was Rik een geregelde gast in het huis aan de Rijksweg, en had hij Marijke al meegenomen naar zijn eigen huis. Vader en zij... dat was meteen koek en ei geweest, had hij glimlachend vast gesteld. Moeder was nog wat gereser veerd. die moest eerst de kat nog eens uit de boom kijken, vond natuurlijk voor haar zoon alleen het allerbeste goed ge noeg. Emma, zijn zus, had zich juist ver loofd met Pieter Post, een keurige, wat stijve jongen, met een goede baan en goede vooruitzichten. Voor Em was alles wat Piet sprak, evangelie, en moeder was in haar schik, dat haar dochter zo'n goeie partij had gevonden. Voor Rik, die ze in haar hart te onprak tisch en te goedig vond, had ze een vrouw willen hebben die wist wat ze wil de, een vrouw met twee rechterhanden, en ze was er niet zeker van dat dit kantoorjuffie dat zo graag met hem praatte over muziek en boeken en jeugdwerk, aan haar ideaal beantwoord de. Ergens vond ze het ook onaange naam dat Marijke de dochter van een weduwe was; waar geen man in huis was, vond moeder Mina, ging het altijd ergens verkeerd, ook al was ze ervan overtuigd dat het nog veel verkeerder zou gaan, als er geen vrouw (als zij) in huis was. En toen Marijke eens, meer openhartig dan tactvol, had verklaard dat ze het huishouden maar een corvée vond, en best kon begrijpen dat er vrouwen waren die net als mannen een plaats in het leven wilden innemen, wist moeder Mina dat Rik, ook in de keuze van zijn levensgezellin, onpraktisch was geweest, en zijn hart meer had laten spreken dan zijn verstand. Wat niet wegnam dat ze ondanks dat alles van Marijke hield om haar hartelijkheid, haar eerlijkheid en...: omdat ze zoveel van Rik hield. Daarin vonden de beide vrou wen, de oude en de jonge, elkaar. En als Emma dan al eens een zure opmerking maakte, stuitte ze op soms onverwacht verweer van haar moeder, ,,'t Is een beste meid en Rik is dol op haar en zij op hem... en de rest moeten ze zelf maar uitzoeken". Met Marijke's moeder bleef het suk kelen en op een dag ging op de zetterij de telefoon. „Rik voor jou" zei de chef, fronsend omdat hij niet hield van particuliere ge sprekken in de baas z'n tijd. „Rik..." hoorde hij de stem van Marijke, onduidelijk en schor" o Rik, moeder... moeder... is vannacht.... plotseling...." „Wèt zeg je?" zijn gezicht vertrok en verloor alle kleur. De chef, die hem al die tijd afkeurend had gadegeslagen, doo^ plots in zijn werk, beseffend dat dit ernst was. „Och Marijke", zei Rik „och, wat is dat erg, schat. Wèt? Je oom? Is die er? O, je staat er niet alleen voor. En je tante. O, gelukkig. Ja, ik kom, zo gauw als ik kan". „Narigheid, Rik?" vroeg de chef, die Rik waardeerde als een uitstekend vak man en een opgewekt collega. „Ja meneer Wouters.... m'n verloof de d'r moeder.... vannacht opeens gestorven... ze staat er vrijwel alléén voor... de moeder was weduwe... ik wou vragen...." „Je wou er zeker wel heen. Is 't hier in de stad?" „Ja, Rijksweg". ,,'s Kijken... waar ben je mee bezig?" „Die brochure van professor Wilkes." „Nou.daar is geen brandende haast bij... ik zou zeggen, ga nou meteen, maar als je kunt, kom dan vanmiddag nog even langs, je kunt nooit weten". „Da's... da's geweldig, meneer... ik blijf niet de hele middag weg... niet langer dan nodig is". „Weet ik. Smeer 'em nou maar. Sterkte". in die dagen merkte Marijke wat Rik voor haar betekende. En toen enkele weken later vader Go- vert opeens zei „Mensen, jullie moest maar es aan trouwen gaan denken... voor Marijke is het zo toch ook niks meer..." toen hadden ze elkaar aange zien en was in de verdrietige ogen van Marijke opeens de glans weer doorge broken. En zo waren Rik en Marijke in het huis aan de Rijksweg getrokken, als man en vrouw. En toen waren de kinderen gekomen: Jan eerst, die ging nu al naar de ulo, toen Li, twee jaar jonger, en als hekke- sluitertje Loe. Die twee waren bijna on afscheidelijk... Jan was geen makkelijk kind, daar had Marijke de handen vol aan. Maar, meende moeder Mina, Ma rijke was ook wel een beetje slap in haar opvoeding, en Rik te gemakzuchtig, die zei altijd maar dat het allemaal later terecht kwam, vanzelf. Nu, wat de kin deren van Marijke deden en zeiden, dat hadden héér kinderen nooit hoeven te proberen, dat stond vastl Govert wa óók veel te goed, Rik aardde naar zi vader, maar zij, Mina, liet het niet ove z'n kant gaanl Mina was toch graag bij Marijke Rik, want wat er ook aan Marijke man keerde, vond ze, ze was een hartelijk meid, die alles voor een ander over had en Rik een bovenstebeste kerel Maar de bezoeken bij haar dochte Emma gaven haar méér voldoening. He was waar, haar schoonzoon. Piet, hal het nogal met "zichzelf getroffen, en dat soms wel erg goed merken. Emml was een erge Pietje-precies, haar hui glom en blonk tegen je aan en geer werkster deed het haar naar de zin ,,'k Doe het net zo gauw zelf tweemaal zo goed" zei ze altijd daarin hoorde Mina zichzelf terug. Haa twee dochters, Mientje en Marietje zagen er uit om door een ringetje halen. En die zouden zeker niet dingen zeggen en doen, die het drieta van Marijke en Rik soms voor zijn reke ning nam. Emma had haar kinderei behoorlijk onder de duim en Pieter hielt er nog ouderwetse opvattingen omtren gezag en tucht op na. Marijke was een lieve meid en Rik eer bovenstebeste jongen, maar Emma war haar trots. Die had ook een goed huwe lijk gedaan. Piet dacht er zelfs over eer auto te kopenl Maar, zo Zei moeder Mina tot zichzelf, dat legde geen wicht in de schaal. Tenminste, dacht ze... dl 9* dal (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 4