COMPETITIEWINST VOOR MST-TURNEN Üt' f f a TEXEL BI LEGDE TOCH HET LOODJE Klaverjasclub De Zwaan Tegenvaller voor melsjeshandbalploeg zaalvoetbalprogramma Zaalvoetbaluilslagen Luberti-school Tevoko 2 liet winst schieten SVO 1 bekert verder Redelijke vangst voor Visclub Harm Wiersma traint op Texel Visprogramma VERVOLG VAN PAG. 1 Biljartclub „De Zwaan" won 'W IINSDAG 6 MAART 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Zowel bij de thuiswedstrijd van de neisjesploeg als de in Heerhugowaard geturnde uitwedstrijd van de jongens- I jloeg is de gymnastiekafdeling van de v Texelse Meersporten vereniging in het rg^afgelopen weekend opnieuw als win- naar uit de bus gekomen. Het betrof, wat betreft de meisjes 13 cofc/m 15 jaar, de reeds tweemaal uitge- be; stelde competitiewedstrijd tegen DOS v uit Den Oever die in sporthal Ons Jig Genoegen plaatsvond. De jongens kwa men voor hun eerste competitiewed strijd in actie tegen jongelui uit Burger- brug en Petten. Om wille van de plaats ruimte moest deze ontmoeting verhui zen naar de sporthal van Heerhugo waard. Meisjes De Texelse meisjesploeg behaalde tegen DOS een puntentotaal van 145.85 terwijl hun tegenstanders 144.10 punten dfscoorden. Het verschil in punten was weliswaar niet bijzonder groot maar het overwinningsfeest was er niet minder om. Dit geringe verschil kwam hoofdza kelijk tot stand omdat het puntentotaal van de twaalfjarige Gertie Praamstra voor het klassement niet meetelde. Ze moest buiten mededinging meedoen omdat ze voor deze groep nog te jong is. Desondanks waren haar pretaties goed voor een eventuele derde plaats. Ondanks deze handicap zag het er geruime tijd naar uit dat de Texelse afvaardiging met een ruimere voor sprong zou finishen. Insiders onder het publiek hadden niet anders verwacht dan dat Jacqueline Kooi, die een gewel dige wedstrijd turnde, veruit op de hoogste plaats zou eindigen. Na afloop bleek toch dat de eerste plaats, met 0.3 punt verschil, was weggelegd voor een meisje uit Den Oever. Vooral op de vrije oefening en paardspringen turnde de Texelse meisjes een klasse beter dan hun tegenstandsters, zeker wat de moeilijkheid van de onderdelen aanging. Jongens Ook de jongens moesten dit weekend aantreden voor een competitiewedstrijd. Hun tegenstanders kwamen uit Burger- brug - Petten en de wedstrijd werd georganiseerd in Heerhugowaard. Het Doordat Tevoko 2 in de wedstrijd tegen HCSC 1 de derde set onnodig liet schieten en daardoor volledig van slag raakte is dit belangrijke volleybalduel zaterdagmiddag na een 0-2 voorsprong voor de Tevoko-heren toch op een 3-2 zege voor de Helderse ploeg uitgelopen. HCSC 1 heeft daarmee in het algemeen klassement een moeilijk te overbruggen twee-punts voorsprong kunnen nemen. De dames van Tevoko 4 deden het dit weekend beter maar Noordkop 3 bleek toch een onverwacht zware tegenstan der. Ook zij hadden vijf sets nodig maar wisten daarmee de punten op Texel te houden. Het tweede damesteam had met het bezoekende WSOV 1 weinig moeite. De derde set ging nog wel verloren (14-16) maar de vierde werd via een duidelijke 15-8 toch een Tevoko zege. De overige herenploegen gingen naar het vasteland. Tevoko 1 had in Schagen weinig moeite met degradatiekandidaat Polisport 3 en won met 3-0. Een uitstekende overwinning behaalde Te voko 3 in Den Helder, waar Braaf Seahawks 4 met 3-1 verslagen werd. Na een aanvankelijke 1-5 achterstand gingen de heren van Tevoko 2 er fel tegen aan. Dankzij een goed sluitende verdediging kon HCSC aanvallend goed onder druk gehouden worden wat resul teerde in twee vrij gemakkelijke set overwinningen (15-7, 15-5). In de ge bruikelijk moeilijke derde set worstelde HCSC zich onder die druk uit en moest Tevoko regelmatig tepen een achter stand aankijken. Denkend de overwin ning al in de zak te hebben, ging Tevoko bij een 12-9 voorsprong echter de mist in. Punt voor punt nivelleerde HCSC in een hoog tempo de achter stand en moesten de Texelaars een 13-15setverlies slikken. HCSC profiteer de van deze teleurstelling en trok het initiatief naar zich toe. Voortdurend gebruik van wisselspelers bracht variatie in de Helderse aanval, waar Tevoko, moegestreden, te weinig verweer tegen had. Hard vechtend kon Tevoko een 14-9 achterstand nog goed maken tot 14-13, maar toen was het gebeurd. Een tweetal blessures haalden het ritme bij de Texelaars er uit en HCSC kon de vijfde set vrij gemakkelijk via 15-9 binnenhalen. peil waarop geturnd werd was nog niet erg denderend en ook de oefeningen werden nog niet voor 100% beheerst. Hetzelfde kon echter ook van hun tegenstanders gezegd worden zodat het toch nog spannend werd wie er zou winnen. Dat het spannend was blijkt wel uit de uitslag, want de MST-jongens wonnen met het geringe verschil van 0.1 punt. De totaalscore was voor Burger- brug - Petten 123.40 punten en voor Texel 123.50 punten. Uitslagen In het individuele klassement bij de meisjes kwam Jacqueline Kooi met 31.25 punten op de tweede plaats, Carla de Grave werd derde met 30.40 punten, Marja Vlaming vierde met 29.00 punten. Anke Hooijberg vijfde (28.30 punten) en Yvonne Bruining zesde (27.00 punten). Gertie Praamstra die buiten mededin ging meedeed scoorde 30.70 punten. Bij de jongens was de uitslag, indi vidueel: Jaco van Trigt 41.60 punten, René Eelman 40.80 punten, Gerko Praamstra 39.30 punten, Rob de Vey 35.40 punten. Zondag a.s. zullen de meisjes t/m 13 jaar een wedstrijd turnen tegen de vereniging Vlug en Vaardig uit Sloot- dorp. Het inturnen begint om 10.15 uur in de gymzaal aan de Beatrixlaan. Door in het dagklassement met gerin ge achterstand op een tweede plaats te eindigen is het echtpaar P. van Heer- waarden bij de donderdag gespeelde competitie-avond van klaverjasclub De Zwaan op de eerste plaats van het algemeen klassement gekomen. Zij heb- hebben nu ruim vierhonderd punten voorsprong op de naar de tweede plaats verdrongen W. Bakker en G. Festen. ifcdosfoci.töi: ghBi-3£ .';url nsy brri f P. Veeken en D. Witte bleven het echtpaar Van Heerwaarden in het dag klassement met negen punten maar net voor. Ook het duo M. Boogaard en M. Witte bleef aan de goede kant van een zevenduizend grens. Met 7.014 punten kwamen zij in het periodeklassement op de derde plaats en in de totaalrang schikking op de vierde. Dagklassement (resp. naam, punten, marsen): P. Veeken-D. Witte 7.133 2 Echtpaar P. van Heerwaarden 7.124 2 M. Boogaard-M. Witte 7.014 3 Dames Veeken-Keijzer 6.756 3 Klassement derde periode: Th. en J. Witte 37.871 13 Echtp. P. van Heerwaarden 37.462 14 M. Boogaard-M. Witte 37.002 11 T. v. Heerw.-J. Dernison 36.267 15 F. v. d. Gracht-G. Jaspers 35.815 8 Totaalklassement: Echtp. P. van Heerwaarden 134.884 42 W. Bakker-G. Festen 134.474 56 Th. en J. Witte 132.994 32 M. Boogaard-M. Witte 132.737 40 Echtpaar J. Spaans 132.705 40 G. Douma-T. Bakker 132.176 44 De meisjes van de MST handbalver eniging zijn er zondagmiddag niet in geslaagd de wedstrijd tegen het Wlerin- gerwerfse Tonegido in een winst om te zetten. Hoewel het halverwege de tweede helft toch nog (5-5) gelijk werd betekende het laatste fluitsignaal een definitieve 10-6 nederlaag. De in de Zuiderzeehal van Wieringer- werf gespeelde partij werd dus voor de Texelse ploeg een fikse tegenvaller. Niettemin was de start goed geweest. De meisjes namen in eerste instantie een 0-1 voorsprong maar moesten deze allengs prijsgeven. Via 1-1 en 2-1 kwam men tenslotte toch op een ruststand van 4-3 terecht. Overigens viel deze achter stand bij nader inzien nog wel mee omdat de nieuwe keepster van het MST-team zich goed weerde. De rest van het team en vooral de schterhoede liet echter nogal eens wat steekjes vallen en de gevolgen waren er dan ook naar. De conditie of liever gezegd het gebrek er aan sprak hierbij nog een flink woordje mee. In het bijzonder na de rust toen Tonegido via 5-5 tot 10-6 uitliep werd dit gebrek aan conditie bijzonder duidelijk. Tactisch was de Texelse ploeg beslist niet de mindere maar een over winning werd het niet omdat enkele solistische acties van de Tonegido-meis- jes bijtijds doeltreffend werden afge rond. Talrijke toejuichingen aan het adres van Texel B1 zijn donderdagavond niet voldoende gebleken om dit manmoedig vechtende team de overwinning op Oosterend 1 te bezorgen en daarmee een plaats in de halve finale van de bekercompetitie. Een doelpunt van Dick de Lugt bracht tenslotte de beslis sing in het voordeel van het èèn klasse hoger spelende Oosterend. Wat betreft de eigenlijke competitie in het zaalvoetbal deden zich vorige week overigens geen verrassingen voor. Alle ploegen die volgens öe insiders behoor den te winnen wonnen uiteindelijk ook. Gezien de uitslagenreeks waarin onder meer de stand 8— 1 maar liefst driemaal voorkomt gebeurde dat diverse malen op overtuigende wijze. Texel B1 had het niet alleen donder dag in de bekerwedstrijd tegen Ooster end zwaar te verduren. Ook in het woensdagavond gespeelde duel met Badhotel werd veel inspanning van deze ploeg gevergd. Teleurstellend hierbij was dat beide ploegen tot ver in de tweede helft op gelijke hoogte bleven. Door een foutje in de achterhoede van Texel B1 kon Marius Brons Badhotel tenslotte toch naar 2—1 tillen. Spannend De spannendste partij van de week was echter zonder twijfel het voor donderdag geplande Oosterend-Texel B1 waarbij een plaats onder de laatste vier van de bekerstrijd op het spel stond. Oosterend 1 vatte het spel vooral in het begin veel te gemakkelijk op. Texel BI daarentegen, aangemoedigd door vele jeugdige toeschouwers, probeerde met goed verdedigen en enkele uitvallen een doelpunt te maken. Tot aan de rust ging de strijd geheel gelijk op. Daarna toonde Oosterend zijn routine en groter uithou dingsvermogen. Toch moesten de toe schouwers wachten totdat Texel B1 met twee man op de strafbank tegen de 'Strenders' ten onder ging. Hierna speelde coach C. Boot alles of niets. Pas nadat Oosterend uitgelopen was tot 2—0, had het Texel-offensief succes. D. de Lugt zorgde op slimme wijze voor 2—1. Onmiddellijk wist Oosterend weer greep op het spel te kriiqen, ook omdat Texel B1 uitgeblust was. Al met al een verdiende overwinning van Oosterend 1 en een reklame voor het Texelse zaal voetbal zoals deze twee ploegen elkaar bestreden en de spelers elkaar na afloop feliciteerden. Woensdag 7 maart: 18.30 u.: Kikkert/Topido2-Rabo 19.15u.: Dubbeldik I-De Zwaan 20.00 u.: Oosterend 1-Texelse Boys 1 20.45 u.: JKM 1-Van der Meer 21.30u.: De Spyker-Gempo Zaaldienst: Badhotel. Donderdag 8 maart: 18.30 uOosterend 2-Dubbeldik 3 19.15u.: Texel veteranen 2-Nioz2 20.00 u.: JKM 2-FC Vergiet 20.45 u.: Mok-Rab2 21.30u.: Nioz 1-Badhotel Zaaldienst: Dubbeldik 1 Vrijdag 9 maart: 18.00 u.: Bureau Eelman-De Koogel2 18.30 u.: Texel B1-D.T.Smul 19.15 u.: Casino-FC Knudde Zaaldienst vanaf 18.00 uur: JKM 1 Woensdag 28 februari: Rab 1-Oosterend 3 Dubbeldik 1-Kikkert/Topido 1 De Zwaan-Kompas JKM 1-Dubbeldik 2 Badhotel-Texel B1 Tien senioren en vier jeugdleden van de visclub hebben zondagmorgen deel genomen aan de eerste aflevering van het kampioenschap voor 1979. W. Pronk klasseerde zich met 23 cm als eerste in een wedstrijd waarin de vangst beter was dan na de recente winter periode werd verwacht. De jeugdleden E. Bos (20 cm) en B. Eelman (17 cm) kwamen eveneens met een redelijk resultaat uit de bus. De volgende wedstrijd van de visclub is op 18 maart en vindt plaats op de Een- drachtsdijk nabij de oprit naar het gemaal. Wat de overige activiteiten van de vissers aangaat kunnen clubleden die willen deelnemen aan de selectiewed strijd van het Nederlands kampioen schap kusthengelen zich voor 15 maart opgeven. Dit kan bij P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, Den Burg, telefoon (02220) 3986. De kosten (t/m 18 maart te betalen) bedragen voor senioren vijftien gulden en voor jeugdleden elf gulden. Naast het inschrijfgeld zijn hier vervoer en aas bij inbegrepen. De wed strijd is op 31 maart op de Afsluitdijk. Voor de op 18 en 31 maart en 1 april te vissen wedstrijden zullen de clubleden gezamenlijk pieren gaan steken. De uitwisseling met hsv De Karper (Bergen) die op 1 april plaats heeft wordt bij Oudeschild gehouden (en dus niet bij De Kaap). Op zaterdag 17 maart om 15.00 uur wordi in het fanfaregebouwtje (Witte Kruislaan) een samenkomst i.v.m. de taakverdeling bij het aassteken gehouden. Als laatste voorbereiding op het ko mende duel tegen zijn rivaal Anatolj Gantwarg zal de Nederlandse wereld kampioen dammen Harm Wiersma het donderdagavond in dorpshuis De Bijen korf te Oosterend opnemen tegen vijftig Texelse dammers (en damsters). Het is de eerste maal dat een wereld kampioen dammen in Oosterend een dergelijk simultaan geeft. Eerder speel den wereldkampioen B. Springer en P. Rozenburg een simultaan op Texel maar in beide gevallen vond deze in Den Burg plaats. Behalve leden van de Dam- en Schaakclub Oosterend zal Harm Wier sma onder zijn tegenstanders ook de op Texel geboren dammer Joost Hooijberg treffen en enkele lokale damgrootheden als de heren H. Veenstra (Anna Paulow- na) en C. Dijker (Den Burg). De laatste was gedurende vele jaren de sterkste dammer die Texel kende. De sportvissersclub Texel heeft voor de komende maanden de volgende wedstrijden op het programma staan. Zondag 18 maart (8.00 - 10.00 uur) Eendrachtsdijk nabij oprit gemaal. Zaterdag 31 maart selectiewedstrijd Afsluitdijk. Zondag 1 april (9.15 - 12.15 uur) uit wisselingswedstrijd HSV De Karper (Bergen) nabij Oudeschild. Maandag 16 april (9.15 - 12.15 uur) paaswedstrijd te Oudeschild. Zondag 29 april (8.00 - 10.00 uur) Prins Hendrikhotel. Zondag 13 mei (8.00 - 10.00 uur) De Kaap. Zondag 20 mei (8.00 - 10.00 uur) Mokbaai. Donderdag 24 mei VW-wedstrijd Afsluitdijk. Zondag 27 mei (8.00 -10.00 uur) Paal 9. Zondag 10 juni (8.00 - 10.00 uur) De Hornt. Op 25 mei houdt de visclub in hotel De Zwaan haar ledenvergadering. MEDEDELINGEN S.V. De Koog In restaurant Capri wordt vrijdag avond 20.00 uur voor zowel senioren als junioren een ledenvergadering gehou den. J.v.B. Gezien de door Harm Wiersma gestel de limiet van vijftig tegenstanders zal het waarschijnlijk niet mogelijk maken zijn nog andere dan de genoemde dammers aan een van de borden te plaatsen. Publieke belangstelling is ove rigens welkom mits ze de bij dergelijke gelegenheden gewenste stilte in acht nemen. De simultaanwedstrijd in ,,De Bijenkorf" begint om 19.30 uur. nieuwsgierig wat de nieuwe voorzienin gen in de praktijk aan integratie zouden opleveren. Hij benadrukte dat de eigen mensen het allemaal zelf zouden moe ten bedenken en doen want volgens Turkstra hebben de mensen op het ministerie van de integratie nog hele maal geen kaas gegeten en uit zijn verdere woorden bleek dat hij wat dat betreft ook in andere onderwijstopmen- sen weinig fidutie had. De minister zou zich moeten beperken tot het geven van geld en de mensen van de praktijk een ruime kans geven. Schoolbesturen en oudercommissies moeten de onderwijs krachten daarbij niet in de weg staan. Het is al heel belangrijk dat kleuter school en lagere school elkaar leren waarderen en begrijpen. Hij hoopte dat er spoedig in nauw overleg een speel werkplan en een schoolwerkplan zou komen op basis waarvan het kind zich in rust en in evenwicht kan ontwikkelen. Dat hij vertrouwen had in de onderwijs krachten vond hij zelf logisch. ,,Als het anders was zou dat betekenen dat ik ze de afgelopen negen jaar niet goed heb begeleid Verder werd het woord gevoerd door Hans Eelman als voorzitter van de Stichting Kleuterschool 't Mierennest en door de heer K. van Tatenhove als voorzitter van de oudercommissie. Laatstgenoemde bracht in herinnering dat het aantrekken van een vierde leerkracht (waardoor een nieuw lokaal nodig was) en de toekomstige integratie de twee redenen waren waarom tot de verbouw werd besloten. Hij zei vooral blij te zijn met de grote centrale hal waarin op eenvoudige wijze een toneel kan worden gemaakt. Het vroeger zo bloeiende schooltoneel kan dan her leven. Van Tatenhove ging er van uit dat De Koog het tot in lengte van jaren met het gebouw zal moeten doen. Hij hoopte dat de kleinkinderen van de huidige generatie te zijner tijd zullen zeggen: „Onze oma's en opa's kon je in 1979 om een boeskip sturen". Onder leiding van de (toevallig jarigel) mevrouw Stoer kwam een deputatie van de peuterspeelzaal Olleke Bolleke zijn gelukwensen aanbieden. Olleke Bol leke heeft nu de beschikking gekregen over de oude kleuterschool en het bijbehorende meubilair. 'Juf' Boeye kwam namens de kleuterschool vertel len dat ze er wel tegenop had gezien om het oude gezellige gebouwtje te verla ten, maar nu na drie weken was ze erg tevreden en wilde ze nooit weer terug. Er is sprake van een prima samenwerking met de mensen van de basisschool zodat het integratiewerk lijkt te gaan lukken. Twee leerlingen van de Lubertischool, Rezia Verlooy en Cor de Boer, gaven in een leuk voorgedragen toespraakje hun eigen visie op de belangrijkste verande ring die de school had ondergaan. Er bleven natuurlijk wensen. „We missen nog een overdekt zwembad De heer Stoer wees op de extra belangrijke welzijnsfunctie die de school in De Koog heeft. Veel kinderen krijgen in het drukke zomerseizoen weinig aandacht van hun ouders. Soms moe ten ze zelfs hun eigen kamer ontruimen ten behoeve van de gasten, waardoor de school nog de enige vertrouwde plek is. Vooral daarom had Stoer al jaren geleden gestreefd naar een activiteiten ruimte die voor algemeen gebruik zou worden bestemd. Bla bla Onderwijskrachten dragen tegen woordig een vrij grote verantwoordelijk heid. De heer Stoer had echter duidelijk het land aan gewichtigdoenerij in het onderwijs. In een deelrapport dat be trekking had op de opleiding van onder wijzers was hij de omschrijving tegen gekomen: „democratisch en positief- kritisch ingestelde, gedifferentieerd en gevarieerd-gespecialiseerde leiders, begeleiders en stimulatoren die diagno- tiserend en remediërend op adequaat hivo flexibel functioneren in de micro-, meso- en macrosituatie"Stoer hield het liever op: „een echte meester of juf die van aanpakken weet en een fijne sfeer weet te scheppen". Hans Bakker kwam namens de bevol king zijn gelukwensen aanbieden en vertelde dat de mensen van De Koog 71.300,— hadden bijeengebracht voor een geluidsinstallatie, die inmiddels was geschonken. Dank bracht hij aan de firma Bruining en Agter die een royale korting had verleend. De heer Stoer las een brief voor van oud-burgemeester Sprenger. Hij was niet in de gelegenheid van de partij te zijn en liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van twee fraaie wandplaten „Zo stoer kunnen ze zijn" en „Zo boeiend kunnen ze zijn". Er werden nog meer geschenken aangeboden, o.a. een tafel tennistafel van de Verenigde Schilders. De openingssamenkomst ging tenslotte over in een informeel samenzijn. 3-1 8-1 8-1 2-0 3-3 2-5 2-1 3-1 8-1 1-2 Donderdag 1 maart: Jelleboog-Reizenboetiek Oosterend 1-Texel BI Mok-Rabo Texel veteranen 1-Paal 9 Texelse Boys 2-Amro Vrijdag 2 maart: 't Swarte Schaep 2-De Koogel 2 1 —3 Citroën-FC Mantje 3—0 Dubbeldik-Koffieshop 4—2 RSG/SOS-'t Swarte Schaep 1 2—2 Door de tweede onderlinge wedstrijd met de biljartvereniging van De Cocks- dorp met 7—9 te winnen is biljartclub De Zwaan er dit weekend in geslaagd de eindoverwinning naar zich toe te trek ken. De eerste wedstrijdserie die in het najaar werd gespeeld eindigde in 8—8. De in De Cocksdorp gespeelde return wedstrijd werd een bijzonder spannende aangelegenheid. Na zes partijen waren beide ploegen met elk drie punten namelijk nog steeds op gelijke hoogte. Hierna eindigde de zevende partij in een vrij zeldzame remise en moest de laatste de beslissing brengen. Na een moeiza me strijd was het tenslotte toch de bezoekende ploeg die won. Zondagochtend 7.00 uur. Vanuit de ontmoe tingsruimte van tie vernieuwde Luberti-school werd het radioprogramma „Ko de Boswach ter-show" rechtstreeks uitgezonden. Vrijwel alle ouders en kinderen waren erbij en genoten van een leuk programma, waaraan ook door Texelse krachten een bijdrage werd geleverd. Zo mocht vogelwachter J. Hopman wat zeggen over het vogelleven en over de Jutterfj en vertelden Dennis Saai en André Zagers over Ouwe Sunderklaas en Meierblis. Ko de Boswachter maakte als interviewer niet zo'n erg serieuze indruk. Hij stak overal lekker de draak mee en had het over de Onze Ueve Vrouwe Luberti-school. Ko las een aantal door de leerlingen gemaakte verhaal tjes voor (Be als reclame voor een vakantie op Texel mooi meegenomen waren, maar waaruit ook bleek hoe diep de toeristen industrie ingrijpt in het leven van de kinde ren. Het programma „Ko do Boswachter- show" schijnt ondanks het zeer vroege tijd stip zeer druk beluisterd te worden door vooral kinderen.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5