Muziekschool opende serie speelavonden Voor het weekend 0T f f Canteval 4,454,203,95 I Dr. Coutinho afwezig OLAS Rood,Wit of Rosé Leerlingen en ouders enthousiast de betere Franse tafelwijn Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Noodslachtingen Kerkdiensten: Zuigelingenbureau SPECIALE AANBIEDING KOOIJMAN'S SLIJTERIJ PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 9 MAART 1979 bepaald geluid voorstelden, die dan door de leerlingen werden voortge bracht (Aleatoriek heet dat). Tot slot van dit optreden zongen de kinderen van de Thijsseschool een canon „0, du eselhafte Martin". Monique Jansen en Gertie Praam- stra met enkele dwarsfluitduetten vormden een introductie voor Rita Heethuis en Polly Höhner, die enkele blokfluitduetten ten beste gaven. Rieke Bakker (gitaar) en Loes Bakker (dwars fluit) kwamen met een polonaise op de proppen, die door het publiek met een warm applaus beloon werd, waarna Marion de Grave (als enige zonder bladmuziek I) op de gitaar nog een Andantino van M. Carcassi liet horen. Het programma werd afgesloten door de werkgroep lichte muziek, onder leiding van Betty Bakker, die enkele goed in het gehoor liggende evergreens speelde, zoals Mammy Blue en Tuyana Taxi. Waarschijnlijk is dit het soort muziekensemble waar Texel nog tekort aan kwam. Muziekonderwijs Deze avond werd georganiseerd door de Texelse muziekschool om het publiek te laten horen wat er zoal aan muziekonderwijs wordt ge daan. Met name doelt men op het muziekonderwijs, zoals dat nu op alle basisscholen wordt gegeven. Er komen nog vier avonden en wie deze wil bijwonen is welkom. Voor de data verwijzen we naar de agenda van de krant. Piano en drums, een onmogelijke combinatie? Onder een grote publieke belangstelling werd woensdag avond de eerste speelavond gehouden in een serie van vijf, die de muziekschool deze maand organiseert. Het gebeuren vond plaats in de aula van het RSG-gebouw aan de Haffelderweg. Er waren extra stoelen aangesleept, maar er was toch nog plaats te weinig. oudere meesters), die door het publiek in dank werden afgenomen. Na deze opening was het de beurt aan een zeer ongewoon duo: een hobo in samenspel met een gitaar is niet iets wat elke dag voorkomt. Dat het toch niet onmoge lijk is bewezen Barbera Nijman (hobo) en Marteke Schoo (gitaar). Zij speelden een Adagio en een Allegro van G. F. Handel, die ondanks de ademnood van de hoboiste, bijzonder fraai werden gebracht. De beurt was vervolgens aan De avond werd geopend door het ensemble van Roel Steeman, bestaan de uit altblokfluiten en violen. Zij speelden enkele korte werken (van Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter K. Eissen, Julianastraat 9, Den Burg, tel. (02220) 2039. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. H. Mannessen, Schoorwal 45, Den Burg, tel. (02220) 3242. Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19 Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112. Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13 00 uur en van 17.00 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wilhelminalaan 94), b.g.g. 3541. Zondag 11 maart 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Wisman, viering Avondmaal, m.m.v. interkerkelijk koor o.l.v. Dyo Wassink, diakoniekollekte. 19.30 uur ds. Visch, afsluiting interkerkelijke zendingsweek m.m.v. Texels Chr. mannenkoor o.l.v. de heer J. Kuik. De Cocksdorp 10 uur ds. Wolthaus Den Hoorn 9.30 uur ds. Hoekstra De Koog 10 uur de heer Veldhuis De Waal 11 uur ds. Hoekstra Oosterend 9.30 uur ds. Van der Kooi Oudeschild 11.00 uur ds. V.d. Kooi GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10.00 uur ds. Douwes Uitzending via ,,De Lichtboei" 19.30 uur Zendingsdienst in de Hervormde Kerk. Voorganger Ds. Visch, m.m.v. Texels Chr. Mannenkoor. Oosterend 10.00 uur ds De Boer 17.00 uur ds. Douwes GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hylkema. Extra kollekte orgelfonds. Kerk- busje Den Hoorn. Deze dienst wordt om 19.30 uur uitgezonden via De Lichtboei. Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via de Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. JEHOVAH'S GETUIGEN in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg, 10.15uur Lezing 11.15 uur Wachttorenstudie. het accordeonensemble van Bert Kemper, dat vier kortere stukken ten gehore bracht. Hoewel het hier en daar wat ongelijk liep, was het enthousiasme groot. Directeur Hans Mulder vond het prettig dat het ensem ble twee volwassen leden telde. Toen het accordeonorkest haar programma had afgewerkt, verscheen de eerste solist op het toneel: Wïm Luiken gebruikte de piano om een fraaie sonate van Kirchner te vertolken. Hij werd hiervoor met een luid applaus beloond, want, afgezien van een paar kleine haperingen, vloeide het toch be paald niet eenvoudige stuk er zonder al te veel moeite uit. Nu de piano eenmaal was aange raakt, zou zij tot de pauze in vrijwel alle stukken wel een toontje meespelen. In het trio van Joseph Haydn, gespeeld door Heike Gersthage en Saskia Fonds op respectievelijk altblokfluit en dwars fluit, werd de piano bespeeld door Saskia de Veij. Voorts daarna als bege leiding van de viool van Dorothé Pauptit, dat door Tineke Schoo op voortreffelijke wijze werd gedaan. Als klap op de vuurpijl kwam het voorlaatste nummer: een stuk voor drums en piano. In deze bijna onmoge lijke combinatie speelden Marcel Buysman (drums) en Saskia de Veij (piano) het stuk „Honky Tonky" van G. Martin. Het programma voor de pauze werd besloten met een optreden van Betty's Rampestampers", die wat enthousiasme en spelkwaliteit betreft, met de .echte" Texelse fanfares zouden kunnen wedijveren. In hun pro gramma kwam een heuse klompendans voor, begeleid door twee paar echte Hollandse klompen, die weliswaar aan de handen werden gedragen, maar die toch een hartig woordje meespraken. De Rampestampers Medley", een bewerking van een aantal Amerikaanse volksliedjes sloot het eerste deel van de avond op stijlvolle wijze af. Gasten Na de pauze was het de beurt aan de gasten: de vijfde en zesde klas van de Thijsseschool, die onder leiding van hun leraar Gerrit Gerrits, een indruk gaven van wat zoal aan muziekonder wijs gedaan wordt op de lagere scholen. Zij begonnen met een ritme oefening, waarna ze een lied zongen, dat melodisch begeleid werd. Het lied ,,Hi ha happening" werd a capella uit gevoerd en ging gepaard met bewegin gen. Na deze ,,dans" speelde men een zogeheten ritme-rondo, die bestond uit een refrein, dat geklapt, geslagen of getrommeld werd, afgewisseld met een vrije variatie op een slaginstrument. Toen kreeg het publiek een staaltje meerstemmig zingen voorgeschoteld in de vorm van het schone lied ,,'t Her- menieke van Bergeyk", dat afgelost werd door een stuk compositie. Meester Gerrits wees op een groot bord allerlei tekens aan, die een De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Eissen, dinsdag 13 maart om 14.00 uur. Dokter Coutinho, woensdag 14 maart om 13.30 uur. Dokter Barnard, woensdag 14 maart om 15.00 uur. **tv\V Met dankbaarheid en vreugde geven wij kennis van de geboorte van Marieke Ingeborg W. E. Brommersma A. M. Brommersma- Willemsen Texel, 7 maart 1979, Noordwester 49, Den Burg Willem Jas en Hanneke Zoetelief trouwen op vrijdag 16 maart 1979 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg op Texel. Kerkelijke inzegening van het huwelijk om 14.30 uur in de R.K. kerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg. Receptie van 19.30 tot 21.00 uur in Hotel „Taten- hove", Bosrandweg 202 te De Koog. Bernhardlaan 93, Den Burg, Texel. Californiëweg 1, De Koog, Texel. Wij hebben nu een mooie kollektie Anton Pi eek geboortekaartjes v/h Langeveld en De Rooy bv Den Burg, Texel Te koop goed onder houden leren bankstel, 2- zits, 3-zits, 1 fauteuil. Te bevr. (02220) 3010. Thijs- selaan 110. Wie heeft er tijdelijk of permanent thuiswerk (typewerk o.i.d.) voor jonge vrouw. Tel. (02228) 794. Komt dat zien, komt dat zien. Op 4 april mode show van Bagatel en Boetiek 22. Harm Spigt geeft 35 cent per kilo voor uw ge bruikte leesboeken en strips. (02228) 311. ledereen heel erg be dankt voor alle mooie kaarten en kadootjes, die ik kreeg in het zieken huis en ook toen ik weer thuiskwam. Ik ben nu al weer bijna helemaal beter I Tot ziens, Duncan Whyte. Gelukkig en blij geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Pascal Antonius Rens Rens en Annie van der Zwaag-de Jong Texel, 6 maart 1979, Thijsselaan 27, 1791 VD Den Burg. Tijdelijk: Lidwina Zieken huis, Den Helder, kamer 104. Langs deze weg willen wij iedereen heel hartelijk bedanken voor de vele felicitaties, bloemen, cadeaus en kaarten, die wij ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest mochten ontvangen. Het is voor ons een onvergetelijke dag geworden. F. Jorna T. Jorna-Palstra Op 17 maart a.s. hoopt onze zoon Br. Eduard (Cor Witte) zijn 25-jarig kloosterfeest te vieren. Fam. Fr. Witte Burgwal 7, Den Burg, Texel. Felicitatie-adres: B.N.S., Leidsevaart 2, 2215 RE te Voorhout. In dankbaarheid voor zijn liefde en zorg voor ons, geven wij u kennis van het plotseling heengaan, na het H. Sacrament der Zieken te hebben ontvangen, van mijn lieve man en onze vader en opa Johannes de Graaf, in de leeftijd van 69 jaar. M. de Graaf-Muider H. Veeger-de Graaf C. M. Veeger M. de Graaf en kleinkinderen Den Hoorn, Texel, 6 maart 1979, Pontweg 38. De H. Eucharistie-viering zal plaatshebben vrij dag 9 maart, 12.30 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de crematie om 15.00 uur in het crematorium Haringhuizer- weg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren donderdag van 19.30 tot 20.30 uur in Huize ,,St. Jan", waar de overledene is opgebaard. Hiermede geven wij U kennis, dat van ons is heengegaan onze lieve schoonzuster en tante H. Krijnen-Blom P. Krijnen N. Krijnen-Wagemaker N. Zegel-Krijnen K. Zegel A. Kievit-Krijnen A. Kievit nichten en neven 5 maart 1979. Met droefheid geven wij U kennis, dat na een kortstondige ziekte van ons is heengegaan mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa Jacob van Lenten, echtgenoot van Vrouwtje Boon, op de leeftijd van bijna 73 jaar. V. van Lenten-Boon C. van Lenten N. van Lenten-de Waard Anneke Jac. van Lenten Jzn. D. van Oudheusden-van Lenten J.van Oudheusden Monique Texel, 7 maart 1979, De Zes 15, Den Burg. De crematie zal plaatsvinden maandag 12 maart v.m. 10 uur in het Crematorium, Haring- huizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7.30 tot 8.30 uur in de Vergaderzaal van de Doopsgezinde kerk en na de crematie in de koffiekamer van het Crematorium. Liever geen bezoek aan huis. Heden is van ons heengegaan onze lieve broer en zwager Jacob van Lenten, echtgenoot van Vrouwtje Boon, op de leeftijd van bijna 73 jaar. C. Kok-van Lenten P. Kok M. de Ridder-van Lenten T. van Lenten-Zegel J. N. Drenth-van Lenten A. Drenth J. van Lenten E. van Lenten-Brakhan 4^ van 19 maart tot 9 april yfo Tijdens de vakantie apotheek open: 42 maandag t/m donderdag van 16.00 tot 18.00 uur. Vrijdags van 10.30 tot 12.30 uur. doos met per fles 6 flessen van voor per fles Vi't- De aanbiedingen gelden t/m 22-4-79 Ontdek Canteval, de merkwijn van Nicolas. In Frankrijk al vele jaren de meest verkochte merkwijn en dat wil toch wel wat zeggen, want de Fransen zijn wijnkenners en lief hebbers I Canteval, een tafelwijn voor elke dag, kon- stant van kwaliteit en konstant ook wat betreft de betaalbaarheid. Canteval, nu voor nog geen vier gulden per fles. Nicolas, voor mensen die echte wijn willen drinken. Witte Kruislaan 7 telefoon 2003

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2