j KONING WINTER j RUIMDE HET VELD Woonruimte Spanning bij Gamma tegen Jozefschool J Voetbalweer klaarde op MST-eilandcompetitie Suske en Wiske Voetbalprogramma Mededelingen Taai verzet MST-programma FEUILLETON 9 /RIJ DAG 9 MAART 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 7 i Na een winterstop die in sommige I evallen zelfs zestien weken heeft ge- j luurd zullen de vaderlandse en daarmee I Ie Texelse velden vermoedelijk in het omend weekend weer zodanig in con- litie zijn dat er weer stevig gevoetbald an worden. Gelukkig betekent dat voor de meeste "exelse verenigingen een thuiswedstrijd odat men op eigen terrein de verschil- ;n tussen sneeuw- en voetballen aan len lijve kan ondervinden. Voor wat betreft Texel 1 betekent de ondagmiddag in het Noordhollandse Iwaagdijk te spelen wedstrijd de eerste ia een periode van stilstand die op 12 lovember is ingegaan! De ontmoeting net het eerste elftal van Zwaagdijk jetekent tegelijkertijd een van de zwaar- ite 'kluiven' die Texel in de vierde klasse CNVB te wachten staat. De Zwaagdijker Hf staan met fraaie cijfers aan de kop ian de ranglijst. De eerste op Texel jespeelde wedstrijd werd door de eilan- lers met 2—3 verloren en naar wordt /erwacht zal het ook in de Westfriese dei niet meevallen een winstpuntje te zeroveren. Hopelijk heeft Texel 1 de ifgelopen periode goed 'gezaaloverwin- :erd'. Geelzwart 2 is de tegenstander die het weede elftal van Texel zondagmiddag )p het veld aan de Slingerweg aantreft. Het is ook al een van de betere elftallen die deze afdeling kent, zodat een gelijk spel al een zeer goed resultaat voor de Texelaars lijkt. Het derde team ontvangt het Schager SRC 4 en hebben daartegen eigenlijk maar weinig kansen. Texel 4 daarentegen moet in de uitwedstrijd tegen SRC 8 uit Schagen beslist een punt uit het vuur kunnen slepen. Wat de toestand van het veld betreft kan ook Texelse Boys dit weekend van start gaan. Of datzelfde van de spelers kan worden gezegd moet echter nog maar afgewacht worden. In de winterse periode is er van veldtrainingen nage noeg niets terecht gekomen en aan de conditie zal beslist een en ander manke ren. Verrassingen zijn evenwel niet uitgesloten. Texelse Boys 1 start het jaar 1979 met een thuiswedstrijd tegen SDOB uit Broek in Waterland. SDOB is de competitie overdonderend begonnen maar zakte later een beetje weg. Indien Boys 1 de winterstop goed is doorgeko men zijn er reële winstkansen aanwezig. Team nummer twee moet zondag middag een voetbalbezoek afleggen bij het in Anna Paulowna gevestigde BKC 3. Omtrent het te verwachten resultaat is nauwelijks een reële voorspelling mogelijk, vandaar dat een gelijke doel puntloze score het meest voor de hand ligt. Deze ploeg gaat om 11.05 uur naar 'de overkant'. Een uur later is het de beurt aan de leden van Texelse Boys 3 dat voor de ontmoeting met Flevo 4 naar Wieringer- 11. „Vanavond", zei tante Hilletje 's zondagsmiddags bij de thee, „komen de dames op visite." „De dames" bleken te zijn de leden van een zeker kransje, dat tot doel had de „minder bedeelden" omstreeks Kerstmis van hoognodige bekleding te voorzien, welke noodzaak echter door de vooruitgang der sociale wetgeving iets verminderd was. Het kransje heette „Vlijt en Vriendschap" en mocht de vlijt niet meer zo nodig zijn, de vriendschap bestond wel terdege en ieder der dames wisselde op de avondjes uit, wat zij aan kennis en wetenschap in de afgelopen periode had weten te vergaren. Een spotter had eens gesproken van „de Zeven Detectives" en gezegd dat wat de Zeven Detectives niet wisten van hun medemensen, ook de moeite van het weten niet waard was. Maar de dames waren ver boven die spot verheven en lichtten daarnevens de doopceel van de spotter-zelve zó doeltreffend, dat hij meer afreist. Ook hier wordt op een puntendeling gegokt. Het eerste zaterdagelftal van SVO speelt op eigen veld een 'gewonnen' wedstrijd tegen Kwiek '78. SVO 2 speelt ook thuis maar krijgt het tegen het bezoekende Opperdoes 4 heel wat zwaarder te verduren. Een gelijk spel lijkt het best de krachtsverhoudin gen weer te geven. De laatste wedstrijd begint om 14.45 uur. Omdat S.V. Oosterend zondagmid dag evenals ZDH (wonder boven won der) een vrij weekend heeft maar toch een balletje zal willen trappen hebben beide vereinigen een onderlinge vriend schappelijke wedstrijd op het program ma gezet. Het treffen vindt plaats in Den Hoorn en het voorlopige aanvangsuur is op 14.30 uur gesteld. Het tweede team van S.V. Oosterend krijgt DWOW 3 uit Wieringerwerf op bezoek en heeft daartegen een kleine winstmogelijkheid. in de uitwedstrijd tegen Geelzwart 6 ('t Zand) probeert Oosterend 3 zondag middag minimaal een punt in de wacht te slepen. De kans dat dit lukt is redelijk groot te noemen. Zoals gezegd speelt ZDH op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd tegen S.V. Oosterend dat het lange stilzitten ook al danig moe is en wel een doeltreffend in actie wil komen, of het KNVB-programma dat nu aangeeft of niet. ZDH 2 heeft een duel met het nog ongeslagen Vesdo 2 (Schagerbrug) voor de boeg. De wedstrijd begint om 12.15 uur en wat betreft de uitslag is alleen te zeggen dat de Hoornders voor een goede verdedigingsgordel zullen moe ten zorgen. De 'zware jongens' moeten dus mee. In Oudesluis gaat ZDH 3 in de slag met Oudesluis 3, de partij begint nogal vroeg (12.30 uur) zodat deZDH-mannen reeds met de boot van 11.05 uur het Marsdiep over zullen steken. Hopelijk zijn ze hierdoor zo fris dat ze er 'keihard' tegen aan kunnen gaan. Dat zal namelijk beslist nodig zijn. Het conditioneel op een laag pitje staande eerste team van S.V. De Koog speelt zondagmiddag een thuiswedstrijd tegen het sterke MOC uit Midwoud. Een verlies met geringe cijfers zal al een heel mooi resultaat zijn alhoewel een gelijk spel niet uitgesloten behoeft te worden. De Koog 2 heeft voor dit weekend nog geen tegenstander gevonden en zal vermoedelijk voor een onderlinge vriendschappelijke partij binnen de krijt lijnen komen. Terreindienst hebben Jan List en Dick Oudendag. S.V. Cocksdorp mag zich na de eigenlijk te lange winterstop gaan meten met het eerste team van Berkhout dat voor dit duel naar Texel komt. Gezien de in het verleden getoonde krachtsver- voortaan gewaagde van „De Zeven Klappeien". En die zondagavond waren ze er allen. Niemand miste, wat ook zijn oor zaak vond in de aanwezigheid van Mina, een bron van nieuwe informatie die gretig zou worden aangeboord. Maar Mina was niet al te spraakzaam en de dames weten dit aan haar smartelijk weduwschap, wat ze maar zo liet. „De mensen praten maar," zei juffrouw Riet kerk, wier mond geen ogenblik stil stond, maar ik zeg maar, wat jij voelt, dat voelen zij niet". Juffrouw Dreutelaar voegde er aan toe, dat als je niks zei, je soms meer zei dan als je wel wat zei, en vrouw Koe man, die ook weduwe was en er dus over kon meepraten, vertelde dat je zelf weduwe moest zijn om te weten, wat het was om weduwe te zijn. Mina was hiermee, tot haar onuit sprekelijke opluchting, als onderwerp van de agenda afgevoerd, met name door toedoen van juffrouw Rietkerk, die Zaterdag 10 maart 1979: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-Kwiek '78, 14.45 uur Oosterend (Z) 2-Opperdoes4,14.45 uur Junioren: W.Meer A2-Tex. BoysAI, 14.30 uur (terrein Middenmeer) (vertrek boot 13.05 uur) Texel A2-N.Niedorp Al, 13.30 uur Vesdo B1-Texel B1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) BKC B2-De Koog BI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WGW B5-Oosterend BI, 14.30 uur Texel B2-Helder B3, 14.45 uur Tex. Boys BI-Watervogels B2, 14.45 u. Oosterend C1-ZAP Cl, 13.30 uur De Koog C1-WGW C4, 14.45 uur Tex. Boys C1-Texel C2, 13.30 uur HRC C4-Tex. Boys C2, 14.30 uur Oosterend C2-ZAP C3, 13.30 uur Texel C3-HRC C5, 13.30 uur Zondag 11 maart 1979: 4de klasse KNVB: Zwaagdijk-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: Cocksdorp-Berkhout, 14.30 uur Tex. Boys-SDOB, 14.30 uur De Koog-MOC, 14.00 uur Texel 2-Geelzwart 2, 12.30 uur Texel 3-SRC 4, 14.30 uur BKC3-Tex. Boys 2, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Oosterend 2-DWOW 3, 14.30 uur ZDH 2-Vesdo 2, 12.15 uur Flevo 4-Tex. Boys 3, 14.00 uur (vertrek boot 12.05 uur) Oudesluis 3-ZDH 3, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Geelzwart 6-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vesdo 4-Cocksdorp 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) SRC 8-Texel 4, 12.30 uur (vertrek boot 11.05 uur) Junioren: Texel A1-WGW A3, 14.30 uur Dames: Tex. Boys 1-Westfrisia 1, 12.30 uur Apollo '68 1-Tex. Boys 2, 14.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) Samen reizen: Zaterdag 10 maart 1979: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: De Koog B1, Texel B1 en Tex. Boys A1. Zondag 11 maart 1979: Vertrek van Texel boot 11.05 uur: Tex. Boys2, ZDH 3 en Texel 4. Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en Tex. Boys 3. Vertrek van Texel boot 13.05 uur: O'end 3, C'dorp 2 en dames T. Boys 2. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. houdingen tussen deze elftallen moet Berkhout voor een eenvoudige overwin ning kunnen zorgen. Of SVC het hun tegenstanders zo lastig kunnen maken dat deze een gelijk spel moeten toestaan valt af te wachten. Het tweede team van S.V. Cocksdorp moet voor de wedstrijd tegen Vesdo 4 naar Schagerbrug en krijgt het daar iets gemakkelijker dan hun voetbalvrienden uit het eerste team. Niettemin zullen ze hard voor de punten moeten vechten maar het ziet er naar uit dat het daaraan niet zal mankeren. met groot gezag en kennis van zaken medisch advies gaf aan vrouw Schud- debeurs, die evenals zus Hilletje „met haar been naar de dokter liep". „Dokters," zei juffrouw Rietkerk, en de toon waarop ze dit woord zei zou alle medische faculteiten ter wereld in de afgrond kunnen doen zinken. „Dók- ters!" „Mijn schoonzuster, je weet wel, die met die zoon van Barend Koedoder ge trouwd is.... of zóón, 't is eigenlijk een stiefzoon van 'em, want hij is eigenlijk een zoon van Barend z'n broer die toen overleden is, en toen is Barend met héér getrouwd": de Zeven knikten instem mend, zij kenden de historie van het geslacht Koedoder, „die heeft een nicht en die leed al jaren aan zinkings in 't hoofd. De dokter d'r bij, natuurlijk en die zei dat ze een bril moest dragen, dat 't niet anders was dan hoofdpijn omdat ze slechte ogen had. Maar in d'r hele familie had nog nooit iemand een bril gedragen en ze vóelde dat 't iets anders was. Ik zeg: ik zeg tegen m'n schoon zuster, meid, zeg ik, je moet je nicht zeggen dat ze 'es naar het botervrouw- tje van Boerenkarspel gaat". „Ah ja" zuchtte juffrouw Melkman gewichtig, als om te laten horen, dat zij in deze zaken geen leek was. „Bent u d'r zelf wel es geweest?" vroeg juffrouw Dreutelaar, die het ver haal van overlang kende, en daarenbo ven zelf iets op 't hart had, maar wist dat ze niet aan 't woord zou komen zolang juffrouw Rietkerk het bit tussen de tanden had. Juffrouw Melkman schud de machteloos-zwijgend het hoofd, want juffrouw Rietkerk sneed haar de Z.D.H. Op vrijdag 16 maart vindt in kantine De Spil de jaarvergadering plaats waar op ondermeer twee nieuwe bestuurs leden moeten worden gekozen in ver band met het aftreden en niet herkies baar zijn van de huidige. Het gaat om iemand voor de afdeling zaalvoetbal en iemand voor het clubblad. Belangstel lenden voor deze functies kunnen op de avond zelf hun kandidatuur bekend maken. F.Z. S.V. Cocksdorp Met ingang van vrijdag 9 maart zullen de trainingsbijeenkomsten voor alle pu- pillenelftallen opnieuw van start gaan. De junioren beginnen hun wekelijkse woensdagavondtrainingen weer op 14 maart om 19.00 uur. Texelse Boys Omdat het weer van dien aard is dat het misschien toch wel tot afgelastingen kan komen worden de spelers verzocht in ieder geval vooraf in het bekende kastje bij hotel De Zwaan te kijken. Zaterdagochtend wordt om 8.30 uur begonnen met een aantal werkzaamhe den aan het Boysveld die vooral in verband met de nu weggesmolten sneeuw erg nodig zijn. Leden die de vereniging een warm hart toedragen en van aanpakken weten worden verzocht zich om 8.30 uur (iets later mag ook) te melden. A.W. S.V. Oosterend Vrijdagavond wordt in de kantine op het terrein van S.V. Oosterend een ledenvergadering gehouden die voor zowel de zaal- als de veldvoetballers van veel belang kan zijn. Deze bijeenkomst begint om 20.30 uur. De voor vrijdag geplande trainingen gaan wel door maar beginnen nu om 18.45 uur. Overigens zijn alle trainingen (voor zowel senioren, junioren als pupillen) deze week hervat. J.R. S.V. De Koog De vrijdagavondtraining van S.V. De Koog komt in verband met de ledenver gadering deze week te vervallen. J.v.B. Op de wekelijkse clubavond van schaakclub En Passant viel de meeste spanning te beleven bij de partijen waarin Van Es speelde tegen Vittali en Dros het tegen Terpstra opnam. De laatste ging vrij spoedig in het geweld van Dros ten onder maar Van Es en Vittali besloten de beslissing voorlo pig op te schorten. E. de Visser was dinsdagavond degene die het taaiste verzet bood tegen een naar later bleek onoverkomelijke nederlaag. Uiteindelijk ging W. Hoekman toch met de eer strijken, omdat het bezit van twee pionnen tegenover 'n licht stuk toch niet voldoende bleek. K. J. den Haan moest zijn partij tegen P. Bergman in een allerminst eenvoudige stelling afbreken. Toren en pion moeten de kracht van twee lopers compenseren. Eén foutje in de opening werd bij De Bruin-Elzinga door de witspeler genadeloos afgestraft. Het betekende een belangrijk punt voor De Bruin. Het was de eerste nederlaag van Elzinga in de derde ronde. M. Witte nam voor de nederlaag tegen zijn zoon Jan revanche op B. Dekker. Uitslagen: J. Dros-A. Terpstra 1 0 W. de Bruin-H. Elzinga 1—0 M. Witte-J. Witte 0-1 W. Hoekman-E. de Visser 1 0 B. Dekker-M. Witte 0—1 pas af. „Sleejen van auto's staan er voor" vertelde ze „tot uit Duitsland komen de mensen. Een hele beroemde professor komt er iedere week, maar niemand mag het weten, snap je. D'r zijn dokters die zeggen: wij weten het niet meer. Ga maar naar het botervrouwtje, maar ver tel niet dat ik het gezegd heb". Er werd bedenkelijk geknikt. En dat waren dan nog de góeie dokters wat moesten dan de ónderen wel zijn! Terwijl juffrouw Rietkerk verhaalde van de wonderbare gaven van het boter vrouwtje van Boerenkarspel, en de andere dames er het hunne toededen met gruwelverhalen van dokters die een zieke „te lang hadden laten liggen", of zich „op het geval verkeken hadden" of weigerden een specialist te laten komen tot het te laat was, luisterde Mina toe. Het lag niet in haar aard, de zwijgende rol te spelen. Maar ze vroeg zich toch af, hoe zus Hilletje het uithield tussen deze soort conversatie Gelukkig maakte het gesprek een reu zenzwaai en belandde van medisch op persoonlijk erf, toen juffrouw Melkman, niet zonder een vooropgezet doel, het ziektegeval ter sprake bracht van de weduwe Speksnijder. ,,'t Hart, zegt de dokter" sprak vrouw Koeman en sloeg het oog ten hemel als wilde ze zeggen „Wie het geloven wil, gelove het". „Jaja, 't hart" herhaalde juffrouw Dreutelaar, „misschien heb-die meer gelijk als ie zelf weet. Ik zal je zeggen, ik liet m'n eigen net zo lief naar 't kerkhof dragen, alsdat ik dét van me kinderen meemaakte". Dinsdag 13 maart 1979: Veld A, heren: 18.30 u.: Nevobo Tevoko2-LOS 20.30 u.: Smash-Dros' Bakkerij H. Witte 21.10 u.: Gr. Slock 1-Fam. Witte K. Dros 21.50 u.Molenkoog-Kobeko N. de Graaf Veld B, heren: 18.30 u.: Strendsend-Teso Texelstroom L. Medema 19.10 u.: Teso Marsdiep-LBO W. van Diesen 19.50 u.: Oude Ulo-Gr. Slock 2 D. Kooiman 20.30u.: PWN-T2T J. Hoogerheide 21.10 u.: Pado-BGZ v. d. Blaak Veld B, dames: 21.50u.: Molenkoog-Expert W. van de Kamer Veld C, dames: 18.30 u.: Strendsend-Vopoda SRV M. Walsweer 19.10 u.: Garage Dros-Beerebar J. Bakker 19.50 u.: Gyvo B A-CVI mevr. Seegers 20.30 u.: Dros' Bakkerij-Jozefschool 1 Gyvo 21.10u.: Rabo-Gr. Slock2 T. Giling 21.50u.: Goënga's Kroon-Lois L. Timmerman Niet alleen de ontmoeting tussen de heren van RWS en Grooten Slock 2 maar ook de dameswedstrijd waarin Gyvo Mets en De Rog binnen de lijnen kwamen eindigde dinsdagavond onbe slist. Aanzienlijk spannender dan deze derde en tweede klasse duels was het eveneens voor de tweede klasse gelden de Jozefschool tegen Gamma. Nadat Jozefschool voor de pauze onmiskenbaar op winst stond kwam Gamma in de tweede set toch terug en won met gering verschil. Het in de derde klasse heren van de eilandcompetitie volleybal aan kop gaande Grooten Slock 2 speelde dins dagavond tegen RWS een interessante partij waarbij het vaak tot aardige aanvallen kwam. Energie Het van veel energie voorziene spel van RWS kon evenwel door Grooten Slock 2 goed gepareerd worden. Daar door was tot kort voor het eind van de P. Cornelisse-J. van Heerwaarden 1 0 A. Huisman-B. Witte 0—1 C. Witte-B. Witte 0—1 Jeugd: A. Elzinga-J. v. d. Hoeven 0—1 R. Bakker-M. Visser 0—1 M. Visser-E. Groot 0—1 E. Groot-M. Visser 0—1 D-groep: H. Elzinga-Joop Rommets 1 0 Jeroen Rommets-A. C. Bakker 0—1 B. Dekker-A. Huisman 1—0 N. Witte-A. Bakker 1—0 A. C. Bakker-A. Bakker 1—0 Jeroen Rommets-N. Witte 1—0 A. Bakker-Jeroen Rommets 0—1 N. Witte-B. Witte >4-14 Programma zaterdag 10 maart: 13.00 u.: E.P. 2-Strandloper2 14.00u.: E.P. 3-Aartswoud3 Joop Rommets speelt zaterdag zijn laatste (en nog steeds belangrijke) wed strijd in Beverwijk in het kader van de jeugdcompetitie Noordholland. Moeder Mina verwachtte een sensa tioneel verhaal, en spitste haars on danks de oren. „Zondag was ze nog in 't dorp die dochter van d'r" verhaalde vrouw Koe man met weerzin, „allemaal kwikken en strikken en rokken tot d'r knieën en zijje kousen en hakken van wel 'n halve meter, en een kop als een bosneger. Met die knul van Boterbloem... je snapt het niet, 'n jongen uit 'n oer-oer-degelijk gezin...." „Nou ja" weersprak juffrouw Melk man „ik wéét 'et niet, zij is altijd maar zo stil, maar ik zeg maar altijd, stille waters, diepe gronden. En weet jij of ze in d'r jeugd altijd zo krikkel geweest is als nou?" „Mijn verwondert het in ieder geval niet, dat Gerritje Speksnijder het aan ,t hart heeft" verklaarde juffrouw Rietkerk plechtig" 't is zoals het versie zegt, de kleinen trappen op je kleed de groten op je hart. Als ik zo'n dochter had „Je zou toch verwachten, als je moeder ziek was, dat je niet met een lachend gezicht naar de jongens van 't dorp liep te sjanzen" meende juffrouw Dreutelaar, die zelve nimmer een lachend gezicht aan de jongens van 't dorp had getoond en derhalve op de eerbiedwaardige leeftijd van zeven en vijftig jaren nog vrij meisje was. Mina, nooit sterk in geduld, voelde dat ze op spelden zat. „Hil" zei ze onverwacht, „ik denk dat ik maar es naar bed ga." Alles beter dan dit geleuter, dacht ze. Het blozende gelaat van Hilletje was eerlijk ontsteld. „Ben je niet goed?" vroeg ze. Wedstrijden op zaterdag 10 maart in sporthal Ons Genoegen 14.30 u.: (h) Tevoko 1-WSOV 14.30 u.: (d) Smash '68-Juvoc 1 14.30 u.: (h) Tevoko 3-Br. Seahawks 5 15.30 u.: (h) Tevoko 2-Br. Seahawks 3 15.30 u.: (d) Tevoko3-Noordkop2 Volleybal 'Ons Genoegen' 10 maart: 14.30 u.: (h) Tevoko 1-WSOV 1 Uit. 13.15 u.: Madjoe 2-Tevoko 1 (d) Tafeltennis zaterdag 10 maart: Doko4-Tetak 1 Doko 3-Tetak2 Hooge Huys 12-Tetak 3 Gymnastiek 10 en 11 maart: jeugdcompetitie meisjes t/m 13 jaar Texel-Vlug en vaardig te Texel. Handbal 'Ons Genoegen' 11 maart: 13.15u.: MSTadspiranten-WGW3 14.15u.: MSTdames-Graftdijk2 v/h Langeveld Steeds de en De Rooy bv nieuwste bij Den Burg, Texel eerste set de strijd geheel open Een aantal fouten leverde daarna toch een 13-9 voorsprong voor RWS op. De strijd ging daarna ook in de tweede set gelijk op. Bij de Slock werden goede aanval len afgewisseld met veel fouten. Vooral de opslagen belandden nogal eens in het net. Ondanks een voorsprong van 8-5 begon RWS toch zenuwachtig te spelen. Hierdoor kon Grooten Slock 2 met een miniem verschil: 14-13 toch de overwinning uit het vuur slepen. Steekje De dames van De Rog moesten aantreden tegen Gyvo Mets. Deze wed strijd uit de tweede klasse werd een spannende ontmoeting. De Rog had weliswaar een sterkere aanval, maar liet verdedigend vaak een steekje vallen. Gyvo Mets wist van dit laatste goed gebruik te maken en scoorde toen regelmatig. Gyvo Mets won de eerste set dan ook met 17-14. In het begin van de tweede set nam Gyvo Mets een ruime voorsprong. De dames uit De Cocksdorp lieten het er echter niet bij zitten. Door verdedigend beter te spelen dan in de eerste set kon Gyvo minder scoren. De Rog kon zo zijn achterstand geheel wegwerken. Tot een minuut voor het eind was de stand nog gelijk: 15-15, maar De Rog was de gelukkigste en won met 1 puntje verschil. Concentratie Jozefschool liep in de eerste set van de wedstrijd tegen Gamma (tweede klasse heren) al snel ver uit. Bij de stand 6-12 vroeg Gamma om een time out die niet het gewenste resultaat had. Door een goede concentratie bij Jozefschool konden ze hun voorsprong verder uit bouwen en wonnen met 26-10. Jozef school dat de wedstrijd al in de tas dacht te hebben begon de tweede set met nonchalant spel. Dit bood mogelijkhe den voor Gamma. Ze konden voortdu rend de stand in evenwicht houden waardoor bij de schoolmeesters de zenuwen parten gingen spelen. Zo kon Gamma in de slotfase tot 13-10 uitlopen. „Ik dacht al, de juffrouw ziet een beetje pips", verklaarde vrouw Koeman en Mina ontdekte tot haar afgrijzen, dat haar gezondheidstoestand, en daar mee zij zelf, in het middelpunt der be langstelling was komen te staan. „Mijn zuster had dat óók zo opeens" onthulde juffrouw Rietkerk, „zó zat ze nog te lachen en gezellig aan de koffie, en dan ineens...." „Ik zal es naar het botervrouwtje moeten", zie Mina en haar mond vertrok. „Dames, bedankt voor de ge zellige avond". Ze hoorden niet eens de spot. Boven, op haar kamertje, hoorde ze het gezwatel van de stemmen in ver dubbelde hevigheid, maar gelukkig ge dempt, losbarsten. Nu hebben ze 't over mij, dacht ze. En morgen gaat het 't hele dorp over, dat die zuster van juffrouw Kassee ook niet in een goed vel stak, en dat ze opeens niet goed geworden was. Toen ze de volgende morgen, blij met een loopje, voor Hilletje koffie ging halen in het winkeltje van Meijer, zag ze aan de meewarig-onderzoekende blik van de kruideniersvrouw, dat het ge rucht van haar wankele gezondheid haar al vooruitgereisd was. Op de terugweg zag ze juffrouw Rietkerk in het voortuin tje, die daar ontzaglijk lang werk had met het opbinden van een stokroos. Ze schoot als een torpedo op Mina af. „Hoe gaat het nu met u? U ziet er nog niks goed uit. U zult zien hoe u opknapt, als u hier een paar weekjes bent". „Mens", zei moeder Mina, „ik ben zo sterk als een leeuw. En ik ga morgen weer naar de stadl" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 7