Veel belangstelling bij bloedafnameavond Vier mille voor uraquay f Texelaartjes 377 donors meldden zich Weer studie- en beroepenvoorliclitlng in RSG Uit het handelsregister Staatsbosbeheer in ander kantoor Drumband zoekt leidster VERVOLG VAN PAG. 1 UDI-toneel Kerkelijke zendings/missiemarkt PAGINA 2 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 MAART 1979 Enkele van de honderden Texelse donors in de Burgemeester De Koning-ha! De jaarlijkse bloedafname-avond van het Rode Kruis die zoals gebruikelijk in de Burgemeester De Koninghal werd gehouden heeft vrijdagavond opnieuw een recordtoeloop gehad. Het record van vorig jaar met 345 donors werd ruimschoots gepasseerd. Nu meldden zich 377 donors voor het goede doel. De avond was georganiseerd door de Texelse afdeling van het Rode Kruis en werd begeleid door een zevental spe ciaal uit Amsterdam overgekomen labo ranten van het daar gevestigde centraal laboratorium van de Bloedtransfusie dienst. De bijeenkomst in de De Koning hal duurde ongeveer vier uur. Men startte om 18.00 uur en kon tegen 22.00 uur de laatste donor verwelkomen. Men scoorde hiermee een gemiddelde van ongeveer honderd personen per uur die elk een halve liter bloed lieten aftappen. Texel behoort hiermee bij de gemeentes Het kantoor van Staatsbosbeheer Texel is verplaatst van De Koog naar Den Burg Het kantoor beschikt nu over een ruime behuizing in de vorm van vier voormalige schoollokalen van het oude RHBS-gebouw, Molenstraat 80, telefoon (02220) 2646. Men kan hier terecht voor het afhalen van sprokkelvergunningen, subsidieaanvragen voor tuinwallen, aangele genheden met betrekking tot pachtcontracten etc. Voor het bespreken van excursies in natuurgebieden is het Natuurrecreatiecentrum het juiste adres, zoals de laatste jaren al het geval was. De meisjesdrumband van DEK heeft dringend behoefte aan een leider of leidster voor de majorettes. Wie belangstelling heeft voor dit baantje wordt verzocht contact op te nemen met Ria Zwanenburg, telefoon (02226) 272. De drumband hield donderdag j.l. jaarvergadering in ,,De Waldhoorn". Er werden nieuwe bestuursleden gekozen. Secretaresse is nu mevrouw A. Boon- Haker, Klif 16, Den Hoorn, telefoon (02226) 323. Dit is het nieuwe corres pondentie-adres. Penningmeesteresse is mevrouw N. Witte-Bakker, toezicht op het materiaal houden de dames J. de Wit-Roeper en C. Witte-Visser. Verte genwoordigster van de drumband is Rita Bakker en de nieuwe leider van de tamboers is Henk Beijert. Wederom wordt voor de leerlingen van de midden en hogere klassen van Mavo. Havo en Atheneum een grnte studie- en beroepenvoorlichting gehou den en wel op donderdag 15 maart om 19.15 uur in het gebouw van de Rijks- Spreekuur B. en scholengemeenschap in Den Burg. Diverse opleidingen hebben weer stafleden naar Texel willen sturen om de Texelse leerlingen te helpen bij het vinden van hun weg naar voortgezette studie of beroep. Dit jaar zullen de volgende opleidingen naar Texel ko men: HTS-Alkmaar; Pedagogische Aca demie, Den Helder; Hogere Bosbouw en Cultuurtechnische School; Rijkspoli tie; Ned. Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme, Breda; Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam; HEAO, Haarlem; Laboratoriumschool, Bever wijk; KMA landmacht; Ministerie van Defensie; Technische Hogeschool, Delft; Hoofdkantoor PTT, Den Haag. De decaan van de RSG, drs. W. A. K. H. Boere, raadt alle betrokken ouders en leerlingen dringend aan op deze zeer belangrijke voorlichtingsavond aanwe zig te zijn. Het gaat er om de leerling de beste toekomstkeuze te laten maken. waar de meeste belangstelling voor een bloedafname-avond bestaat. Voor de afname waren in totaal 24 brancards beschikbaar, en omdat de gehele ge beurtenis door het Amsterdamse Rode Kruis personeel onmogelijk alleen ge daan kon worden had een flink aantal medewerkers zich gemeld. Daaronder bevonden zich mensen van de eilande- lijke EHBO-organisatie, de Welfare, de Colonne van het Rode Kruis en vele anderen. Als administrateur van de LTS leidde de heer D. Huizinga alles in goede banen en hield ook dokter Waverijn een oogje in het zeil. Dinsdag 13 maart: De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het raadhuis. De Vrouwenbond NVV houdt in de Landbouwschool de jaarvergadering. Woensdag 14 maart: In het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat wordt een avond gehouden over biologisch-dynamisch tuinieren met als spreker BD-tuinder J. Schrijver uit Warmenhuizen. Aan vang 20.00 uur; toegang vrij voor ieder. Het RK Vrouwengilde heeft in De Witte Burcht een avond, waarbij een demonstratie tingieten zal worden gegeven; 20.00 uur. Om 14.00 uur begint in de school met de bijbel te Oosterend het jeugd- dammen en -schaken. Donderdag 15 maart: In de aula van het gebouw van de Rijksscholengemeenschap wordt studie- en beroepenvoorlichting ge geven door vertegenwoordigers van een groot aantal studierichtingen en bedrijven, aanvang 19.15 uur. Van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur worden gebruikte kleding en speelgoed verkocht in ,,De Schakel". Voor verenigingsbesturen en andere geïnteresseerden wordt in hotel „De Lindeboom-Texel" een avond gehou den over „verenigingsrecht"; aanvang 20.00 uur. In hotel De Lindeboom-Texel wordt de openbare vergadering van hoofd gelanden van het Waterschap Texel gehouden; 20.00 uur. Om 19.30 uur begint in 't Skiltje een speelavond van de muziekschool. Gymnastiekvereniging Oosterend heeft in De Bijenkorf de jaarvergadering; 20.30 uur. VASTA DATA Elke woensdag worden in de oude Ulo vanaf 10.00 uur activiteiten gehouden voor WAO-ers. W.: Burgemeester maandags van 10.00 - 11.00 uur, wet houder Westdorp donderdags van 9.30 - 10.30 uur, wethouder Nauta' maandags van 10.30 - 11.30 uur en wethouder Van der Kooi vrijdags van 10.30- 11.30 uur. De rol van tante Milly, een oude dame, werd op onvergetelijke wijze gebracht door Erie Remmers. Het was een leuke rol waarbij de gebruikelijke deftige gilletjes niet werden vergeten. Nerveus Samenvattend was zowel het stuk op zich als het getoonde spel goed te noemen, waarbij een nerveuze stem ming echter een minpunt was. De zenuwen en ook het niet gewend zijn aan het decor brachten wel eens proble men te weeg. Zoals gezegd wist Marjon de Wit dat tijdig op te vangen. Hans Wendrich zag de keukendeur echtqj een maal voor de buitendeur aan Een heel ander punt was het grimeer- werk. Daar was veel aandacht aan besteed, maar in enkele gevallen iets te overdadig. Marjon de Wit was bij het ontwaken (in het eerste bedrijf) al opgemaakt voor de partij in het derde bedrijf. Verder ging de „beschildering" van Hans Wendrich net iets te ver. De overige meespelenden zagen er qua grime uitstekend uit, zodat Anneke Rienks eer van haar werk had. Het souffleerwerk van Ans Bonne was met uitzondering van het eerste bedrijf prima in orde, Daarna kreeg zij pas de beschikking over een goede lamp en hoefde ze om de tekst te kunnen lezen niet meer uit haar „hokje" te hangen De regie was in handen van Kees Koorn die daarmee ook een goed debuut maakte. De in de loop van vorige week gehouden zendings- en missiemarkt van de gezamenlijke kerken op Texel zal naar wordt aangenomen ongeveer vier duizend gulden op gaan brengen. De stand is momenteel ruim f3.600, maar men verwacht dat er in de komende dagen nog enkele giften per giro zullen binnenkomen. Het ingezamelde geld is bestemd voor de bouw van een sociaal centrum in het Uruguayse provincieplaatsje Tacuarem- bo. De plaatselijke geestelijke is inmid dels al ongeveer drie jaar bezig om het allemaal van de grond te brengen maar in dit gebied waar grote armoe een normale zaak is geworden ontbreekt iedere keer weer voldoende geld of moet het geld ergens anders voor Nieuwe inschrijvingen Botex aardappelen b.v.; Kikkertstraat 52, De Cocksdorp. lm- en export aard appelen en aardappelenboxen. Maat schappelijk kapitaal f100.000,— gepl./gest. f36.000, Per 13 novem ber 1978 directeur A. Boon, directeur J. W. Boon, directeur JrM. Boon (geza menlijk vertegenwoordigingsbevoegd). IBS - Installatiebureau Schuijl voor heen Electrohuis Texel, Maricoweg 10A, Den Burg. Elektrotechnisch installatie bedrijf enz. Eigenaar P. W. Schuijl (huwelijksvoorwaarden). worden besteed. Eenmaal gerealiseerd is het de bedoeling het sociale centrum van Tacuarembo voor diverse doelen te gaan benutten. Daarbij behoren onder meer het installeren van een centraal handelspunt en het vestigen van een onderwijsinstelling. Er zal vooral les in praktische vakken worden gegeven. Aan de markt in de Hervormde kerk die voor dit doel werd gehouden en de erbij behorende activiteiten in de ver schillende dorpen van Texel is door ongeveer zestig mensen medewerking verrleend. Een dergelijke markt vond - ongeveer vijfjaar geleden voor het laatst I op Texel plaats. De verrschillende instanties die er hun medewerking aan hebben verleend wa ren: Wereldwinkel uit Hoorn/NH, Pro- motionteam van de paters van Mill Hill/Engeland, Papua New Guineateam Winterswijk, Morgenlandzending, Si- mavi. Bijbelgenootschap, Arrinesfy In ternational, Doveninstituut Libanon en diverse Texelse medewerkers en mede werksters zoals de gezamenlijke zuster- kringen en de dames M. Wieten en W. M. Wagener. Mensen die alsnog hun steentje voor dit doel willen bijdragen kunnen dit storten op bankgironummer Amro 42.00.94.776. Een overzicht van de markt in de Herv. kerk van Den Burg. AAN ONZE ADVERTEERDERS Adverteerders, die gebruik maken van de rubriek ,,Texe- laartjes" worden verzocht de kosten gelijk te voldoen. Bij het verzenden van een nota wordt voor deze kleine bedragen ƒ2,50 administratie kosten in rekening gebracht. Administratie T.C. Om aan uw adver tenties de vereiste zorg te kunnen be steden is het nood zakelijk dat wij de tekst met^de^ven- tuele illustraties zo vroeg mogelijk in ons bezit hebben. De uiterste tijden zijn: woensdag 10.00 uur voor de krant van vrijdag en vrijdag 12.00 uur voor de krant van dinsdag. Wij zijn erg blij met de geboorte van Rozemarije (Roosje) Kees Bruin Riek Bruin-Jansen Suzanna Texel, 12 maart 1979, Diek 11, Den Hoorn. Dank voor kaarten, plan ten en cadeaus en aan allen, die het voor ons tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. C. L. van Santen en G. van Santen van der Werf Langs deze weg wil ik iedereen hartelijk bedan ken voor de belangstelling, bloemen en kaarten, die ik tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst mocht ontvan gen. Roma Boogaard- van Kooten Zondag 18 maart 1979 zijn onze lieve opa en oma C. de Waard en G. de Waard-Renses 40 jaar getrouwd. Ter gelegenheid hiervan wordt er een receptie ge houden van 15.30-17.30 uur in Café-restaurant „De Gouden Ploeg" te Biddinghuizen. De kleinkinderen, Cor en Wendy Linda en Robert Biddinghuizen, maart 1979. Na een langdurige ziekte is, voorzien van het H. Sacrament der Zieken overleden onze lieve man, vader en opa Jacob van Heerwaarden in de ouderdom van 79 jaar. A. M. van Heerwaarden-Witte Cees Den Burg: Henk en Wil Benedenleeuwen: Nel en Hans De Waal: Maartje en Piet Twijzel: Griet en Siebe Hoofddorp: Annie Mexico: Dora Amerika: Sien en Houwerd en kleinkinderen De Cocksdorp, Texel, 11 maart 1979, Kikkertstraat 51 De H. Eucharistievierina zal op woensdaa 14 maart plaatshebben om 11.00 uur in de Parochiekerk van de H. Francisca Romana te De Cocksdorp, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren aan huis, en na de begrafenis in Visman's eethuisje. i'uin aanleggen en on derhoud. H. P. Rijk, 02220-3015. Moedig en vol hoop is ingeslapen onze lieve dochter, zuster en tante Cora Spaans, op de jeugdige leeftijd van 20 jaar. J. Spaans C. Spaans-Zomerdijk Marga en Theo Toos en Kees Hans Den Burg, Texel, 12 maart 1979, Kogerstraat 44. De crematie zal plaatsvinden op donderdag 15 maart a.s. v.m. 10.00 uur in het crematorium Haringhuizerweg 3 te Schagen. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.00 tot 8.00 uur in het „Verpleeghuis Texel" en na de crematie in de koffiekamer van het crematorium. Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van onze sympathieke collega en verzorgster Cora Spaans. Ons medeleven gaat uit naar haar ouders, zusters en familie. Allen die wonen en werken in Huize Irene. Dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij met droefheid kennis van het overlijden van onze vriendin Cora. We zullen je heel erg missen. Betty Rosalien Nelie Voor al uw tegel- en mozaiiekwerk naar C. van der Maden, Lieuwstraat 4, Den Burg, tel. (02220) 3320. Open haardenbezittersl Husqvarna kettingzagen reeds vanaf f475, Fa. Tatenhove, Oosterend, tel. (02223) 202. Bij accu-problemen kon- takt roet Garage Kievit, Jonkerstraat, opnemen. Tel. 2525. Snel-service. Stuntprijzen. Hele li ters j. jenever en vieux f 11,80, bessenjenever en citroenbrandewijn f8,95. Kooijmans slijterij. Witte Kruislaan 7. De paardrijlessen gaan weer beginnen bij het Ruitercentrum. Nieuwe cursisten zijn ook wel- kom. Tel. (02228& 289. Te koop 2-pers. op- klapbed. Tel. (02220) 2397. Verloren: zaterdag 3 mrt. in de Binnenburg goudkleurig herenhorloge met witte wijzerplaat en half, bruin leren bandje, merk Union. Tegen belo ning terug tel. (02223) 639. Biedt zich aan voor jaarbetrekking of seizoen café-restaurant-kelner en een kamermeisje. Tromp straat 28, Oudeschild, tel. 3847. De inschrijfformulieren voor het ruiterbewijs kunt u nu afhalen op het rui tercentrum, tel. (02228) 289. Te koop damesbrom mer. Vaste prijs f75, Tel. 2996. Kikkert Tweewielercen- trum biedt te koop aan: Suzuki motorfiets GS 750 1977, i.z.g.st. De Raadskelder com plete menu's vanaf f13,50. De paardrijlessen gaan weer beginnen bij het Ruitercentrum. Nieuwe cursisten zijn ook wel kom. Tel. (02228) 289. Woensdag a.s. 8 uur bingo op de zolder van de Jacob Daalderschool in Oosterend. Yamaha DT 50M „Off the road" 1978. Sportief - imponerend. Tweewieler- centrum Kikkert, tel. (02228) 215 b.g.g. 760. De inschrijfformulieren voor het ruiterbewijs kunt U nu afhalen op het ruitercentrum, tel. (02228) 289. Volop hand- en moesappelen en handpe ren. L. Huisman, De Veen, tel. 2203. Woensdag 14 maart or ganiseert Biologische voedselwinkel ,,De Vlier" samen met personeels vereniging P.E.N. bedrijf Texel een informatie avond over biologisch- dynamisch tuinieren. Met als spreker de tuiner J. Schrijver uit Warmen huizen. Na de pauze is er gelegenheid voor het stel len van praktische vra gen, aanvang 8 uur, in het zaaltje bij de Doops gezinde kerk aan de Ko gerstraat. Wie heeft onze wit grijze kater gezien, omg. Warmoesstraat. Marja Wtte, Warmoesstraat 40, tel. 4314. In de Peuterspeelzaal „De Kukeltjes" is weer plaats voor enkele kinde ren (voormalige V.T.B., Schilderend). Opgeven bij P.S.Z. of bij mevr. J. Boonstra, tel. 3860. Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis e.d. Fa. Tatenhove, Den Burg, tel. (02220) 3809 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Bruining en Agter voor aardleidingen. Tel02228- 482 of 283 Architectenbureau AARTS FRANKEN lid. ned. arch, genoot schap, nieuwbouw, ver bouw, renovatie, de koog, plevierstr. 21, tel. 492. Zolang er voorraad is: Plantiac vieux, van 14,50 nu 13,55, Hartevelt C.B. van 12,55 nu slechts 10,65. Kooymans Slijterij, Wtte Kruislaan 7, tel. 2003. Orgels, piano's, gita ren, drumstellen, accor deons, mondorgels, alle soorten fluiten en blad muziek. Erkend Muziek handel Henny Kok, tel. 2932. Weer grote voorraad groene en bloeiende plan ten o.a. kleine en grooo- te hertegeweien. Bloemis terij Hin, Kogerstr. 92a. Zaterdag 17 maart: puz- zelrit M.A.B T-shirts lange mouw, al le kleuren en maten f 15,— Dumphandel De Twee Paardjes. Te koop Benraad gas haard propaan, 7.500 k.Cal., 2 gevelkacheltjes propaan Pelgrim „Pepita" goed voor si.kamer of bad kamer, 1 kinderfiets 9 jr., 1 Etna gasfornuis pro paan met ingebouwde grill, zijplaten en afdek- plaat, kleur oranje. Van Egmond, De Koog, Schu- makersweg 4, tel. 02228- 671. We verhuizen op woensdag 14 maart van Diek 25, Den Hoorn, naar Mauvestraat 154 te Zaan dam, en we nemen langs deze weg afscheid van onze buren, vrienden en vriendinnen, familie en kennissen, en we danken u allen voor de hartelijk heid, de vriendschap en de hulp vooral in de laatste winter van u ondervon den. We hopen tot ziens. J. de Jager C. de Jager-Kuijper Te koop beige Luxaflex, 1 x 1,94 br„ 1 x 1,96 br. en 1 x 2,13 br. Tel. 02222- 346. M.A.B.: zaterdagavond puzzel rit. Ouders, Uw zoon een opgevoerde brommer? Tegen normale premie verzekeren wij dit risico. Jan Dekker Verze keringen, Bernhardlaan 89. Voor al uw autoschade Garage Dros b.v. met de meest moderne apparatuur. Tel. (02225) 233. Spaarrente tot 8%%, gewoon op een spaar boekje bij Jan Dekker, Verzekeringen. Bern hardlaan 89. Voor al Uw muziek- en muziekinstrumenten. Van Wjngaarden, Mu- ziekservice, Weverstraat 68, tel. (02220) 2695. Nog enkele dames ge vraagd voor schoonmaak- werkzaamheden. Werktij den in overleg. Fa. „Ko- beko". De Koog. Aanmel dingen bij Van Egmond, Schumakersweg 4, De Koog, tel. 02228-488 b.g.g. 671. Te koop zeer solide ca ravan, merk Constructam, 4 - 6 pers. Tel. 02228-264. Direkt en persoonlijk maakt ing. Evert de Visser, architect, uw nieuw- of verbouwplannen klaar voor bouwvergunning. Kikkertstraat 43, De Cocksdorp, tel. 022i22-352. Te koop nu nog nieuwe fuik voor 40 gulden, met 10 jaar garantie. P. Dek ker, Heemskerckstraat 46, Oudeschild, tel. 3185. Disco-broeken, disco overhemden, disco-jasjes. Dumphandel De Twee Paardjes. Zaterdag puzzelrit. U doet toch ook mee?

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2