JKM scoorde 100ste competitiedoelpunt Ruime zege voor MST turnsters J Weinig overtuiging in spel Tex. Boys w Wiersma bedwong 48 tegenstanders Werelddamkampioen in Oosterend Zaalvoetbaluitslagen Zaalvoetbalprogramma Sensatie bij handbaistrijd Bowlingprogramma Klaverjasclub De Zwaan Mededelingen Lidmaatschapskaart bewaren PAGINA 6 TEXELSE COURANT DINSDAG 13 MAART 1979 |SI In de zaalvoetbalcompetitie slaagde FC De Zwaan er woensdagavond in het op de tweede plaats in de hoofdklasse staande Dubbeldik 1 een 3—1 nederlaag toe te brengen. Bij JKM tegen Van der Meer was het vorige week „van-dik- hout-zaagt-men-planken". In een op zichzelf oninteressante wedstrijd werd het maar liefst 12—4 en scoorden de JKM-ers tevens het honderdste compe titiedoelpunt. Ook het tweede elftal van JKM zorgde voor een opvallend resultaat. FC Vergiet, de koploper in de eerste klasse moest met 3—1 het onderspit delven waarmee JKM 2 een verdiende overwin ning behaalde. In de derde klasse wonnen alle koplopers hun partijen. Spectakel Het spectakel moest woensdagavond plaats vinden in de wedstrijd tussen FC De Zwaan en Dubbeldik 1. Alleen bij winst zou de overwinnaar een (theoreti sche) kans op een kampioenschap behouden. De vooruitzichten voor Dub beldik waren slecht, omdat zij met enige ziektegevallen te kampen had. FC De Zwaan kon echter op volle sterkte aantreden, ook met de herstelde G. Legierse, die dan ook onmiddellijk met twee doelpunten van zich deed spreken. De eindconclusie van deze goed geleide partij is dan ook dat FC De Zwaan op verdiende wijze van Dubbeldik 1 gewon nen heeft. JKM 1 trad aan tegen Van der Meer en versloeg Van der Meer met grote cijfers (12—4), zodat nu reeds het honderdste doelpunt van deze competi- tei gescoord werd. Casino wist in het laatste gedeelte van de tweede helft FC Knudde op verdien de wijze op de knieën te krijgen. In de eerste klasse kwamen alle teams in actie. De belangrijkste gebeurtenis was wel het verlies van FC Vergiet tegen JKM 2. Met goed spel van JKM 2 werd FC Vergiet voor de tweede maal dit seizoen met een nederlaag naar de kleedkamers gestuurd. Overtuigend D.T.Smul, met de van een beenbreuk herstelde A. van der Slikke opnieuw in de gelederen, wist tegen Texel B1 met overtuigende cijfers te winnen. Voor de eerste maal in weken werd er gedurende de gehele wedstrijd goed en geconcen- Woensdag 7 maart: Kikkert/Topido2-Rabo 2—0 Dubbeldik 1-De Zwaan 1—3 Oosterend 1-Texelse Boys 1 4—0 JKM 1-Van der Meer 12—4 De Spyker-Gempo 0—3 Donderdag 8 maart: Oosterend 2-Dubbeldik 3 1 1 Texel Veteranen 2-Nioz 2 0—1 JKM 2-FC Vergiet 3-1 Mok-Rab2 6-1 Nioz 1-Badhotel 4—1 Vrijdag 9 maart: Bureau Eelman-De Koogel 2 4—0 Texel B1-D.T.Smul 2—5 Casino-FC Knudde 4—1 Woensdag 14 maart: 18.30 u.: Tex. Boys 2-Reizenboetiek 19.15 u.: Kikkert/Topido2-Texel vet. 2 20.00 u.: Kompas-Oosterend 1 20.45 u.: Kikkert/Topido 1-v. d. Meer 21.30u.: Rab2-Gempo Zaaldienst: Dubbeldik 3 Donderdag 15 maart: 18.30 u.: Jelleboog-Amro 19.15 u.Texel veteranen 1-Rab 1 20.00 u.: Texelse Boys 1-Casino 20.45 u.: Oosterend 3-Paal 9 21.30u.: Mok-Rabo Zaaldienst: Oosterend 1 Vrijdag 16 maart: 18.00 u.: FC Mantje-'t S. Schaep2 18.30 u.: Bureau Eelman-Citroën 19.00 u.: De Koogel 1-Dubbeldik 19.30 u.: Koffieshop-'t S. Schaep 1 Zaaldienst: De Koogel 2. ZDH Vrijdagavond begint de seniorentrai ning om 18.45 uur tot 20.00 uur. Om 20.15 uur begint de jaarvergadering in kantine ,,De Spil" voor leden en dona teurs. Financieel overzicht en agenda krijgt men op de vergadering. treerd gevoetbald met een knappe 5—2 overwinning als resultaat. Donderdag won Nioz 1 met 4—0 van Badhotel, dat meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander streed. De doel punten bij dit duel werden alle door Gijs Afman (Nioz) gescoord. Dubbeldik 3 heeft er alles aan gedaan Oosterend 2 een nederlaag te bezorgen, maar kwam niet verder dan een gelijke stand van 1 1. De beste kans om de wedstrijd te beslissen kreeg Piet Roeper van Dubbeldik, met nog een minuut te spelen mocht hij een penalty nemen. Jammerlijk schoot hij de bal kogelhard naast. In de derde klasse werden alle partijen door de koplopers Mok, Gempo en Kikkert/Topido 2 gewonnen. Gezien de stand en de sterkte in deze klasse zullen de promotiekandidaten uit deze drie ploegen naar voren komen. In een partij waar het alleen maar om het spel ging en niet om de knikkers, won Nioz 2 met 1—0 van Texel veteranen 2. Bij Texel Veteranen speelde keeper Jan Wieten een uitstekende partij. Het bestuur van de IJsclub Den Burg wijst er de leden op, dat zij hun lid maatschapskaart zorgvuldig moeten bewaren. Bij het volgende ijsseizoen hebben zij dan recht op reduktie. Een heuse vechtpartij waarbij rake klappen vielen en zowel heupworp als wurggreep niet werden geschuwd vormden zaterdagmiddag het sensatio nele einde van de handbalwedstrijd tussen de MST-adspiranten en het Helderse WGW 3 waarin WGW de zege met 5—8 naar zich toetrok. De tweede handbalwedstrijd die in sporthal Ons Genoegen werd gespeeld en waarvoor de MST-dames en Graft- dijk 2 in het veld kwamen eindigde weliswaar niet zo opmerkelijk als die tussen de meisjesteams maar werd wel een overwinning voor de thuisclub. De eindstand was 74. Beide ontmoetingen werden voor het overgrote deel in een gemoedelijke sfeer gespeeld. Wat de meisjes betreft gold dat met name voor het eerste kwartier waarin MST een vlotte 3—0 voorsprong nam en het er erg op leek alsof WGW 3 weggespeeld zou worden. Dat pakte evenwel volledig anders uit. Met deze voorsprong op zak verslapte de concen tratie bij de thuisclub. Het gevolg was dat WGW niet alleen langszij kwam maar bij de rust zelfs een 3—4 voor sprong genomen had. Lijf-aan-lijf Na de hervatting werd de strijd bijzonder spannend en tegelijkertijd zeer hard. Er waren erg veel persoonlijke duels te zien waarbij het lijf-aan-lijf gevecht niet werd geschuwd. Dat kreeg dan ook opmerkelijke gevolgen. Een van de MST-speelsters kon de zware druk van WGW en vooral van haar meest directe tegenstandster niet langer weer staan en ging op een andere manier in de aanval waarbij ze haar opponente tegen de grond gooide en in een wurggreep nam. Het Salomon-oordeel dat de scheidsrechter naar aanleiding hiervan uitsprak hield in dat beide betrokkenen schuld hadden en het speelveld moesten ontruimen. Voor wat betreft de einduitslag betekende dit voorval dat MST de door de Helderse dames uitgeoefende druk niet meer kon weerstaan en er steeds meer gaten vielen. De eindstand werd daarom een 5—8 zege voor WGW. Eenvoudig De MST-damesploeg behaalde een overwinning op Graftdijk 2 door in een hoog tempo en met goede aanvallen hun opponenten „in te graven". Dat begon al kort na het beginsignaal. De eilandelijke ploeg opende zeer snel en scoorde vrij vlot een voortreffelijk eerste doelpunt. Andere plannen ten spijt slaagden de dames van Gratfdijk er niet in veel redelijks tegenin te brengen. Nu MST de winst eenmaal naar zich had toegetrokken zou men deze niet meer uit handen geven. Deze wedstrijd werd een vrij eenvoudige Texelse zege waar bij de score 7—4 bedroeg. Ook deze wedstrijd kende een incident. Hierbij moest een van de doelrechters op bevel van scheidsrechter Jan Moens het speelveld verlaten omdat deze zich te veel en te hinderlijk met de wedstrijd bemoeide. Woensdag 14 maart, 19.30 uur: BV Knudde-Sommeltjes Bouwbedrijf Timmer-Wielewaal Texel Vastgoed-Boetiek 22 21.30 uur: Doortje-Enbece 1 Ran Motoren-Enbece 2 Koogel 77-Pioniers Donderdag 15 maart, 19.30 uur: Langs de weg-Beumkes Zoon DeToekomst-Holly Hobbie Flash-Drogisterij Mets 21.30 uur: Cross-Koogel 75 Strandplevier-'t Steigertje Middenmoot-Wasserij Texel Tijdens de donderdagavond in hotel De Zwaan gespeelde clubdrive van de klaverjasclub wisten vier koppels de 7.000-puntengrens achter zich te hou den. Als hoogste kwam het echtpaar H. Zijm uit de bus. Dit scoorde 7.235 punten. P. Veeken en D. Witte (7.134 pun ten), S. Rijk en L. Eelman (7.121 punten) en de dames Veekén-Keijzer (7.071 punten) waren de andere koppels die deze lijn passeerden. Bakker-Festen behaalde 6.808 punten en pakte hiermee de eerste plaats weer terug. Boogaard- Witte klommen op naar de eerste plaats in de derde periode door een score van 6.574 punten. Uitslagen Dagklassement (resp. naam, punten en marsen): Echtpaar H. Zijm 7.235 3 P. Veeken-D. Witte 7.134 1 S. Rijk-mevr. L. Eelman 7.121 3 Dames Veeken-Keijzer 7.071 2 W. Bakker-G. Festen 6.808 1 Klassement derde periode: M. Boogaard-M. Witte 43.576 15 Th. en J. Witte 43.387 13 a >e-^ Omdat zij zich op alle onderdelen veruit de besten toonden, hebben de tumleden van de Texelse Meers por tenvereniging zondagmiddag in de Beatrixzaal zo'n grote overwinning behaald, dat van enige spanning eigenlijk geen sprake was. De vereniging Vlug en Vaardig uit Sloot- dorp bleef met een score van 99.85 punten maar liefst 55 punten beneden het puntentotaal van de thuisclub. De wedstrijd vond plaats in het kader van de jeugdcompetitie er er werd aan deelgenomen door meisjes tot en met 13 jaar. De voorsprong was in feite na het eerste toestel al tot stand gekomen en de Texelse meisjes zouden deze niet meer uit handen geven. Hoewel daar niet direkt aanleiding toe was, werd de voorsprong zelfs nog uitgebouwd, hetgeen het zelfvertrouwen steeds meer verstevig de. Eerste zes De deelnemende teams bestonden elk uit zes meisjes en in de eindrang schikking nam de Texelse afvaardiging de eerste zes plaatsen in beslag. Beide ploegen lieten zondagmiddag ook hun reserves aan het wedstrijdritme wen nen. Een van de Texelse reserves was de pas 9-jarige Karin Vlaming, die on danks een nog onvolledige brugoefe- ning en wat hulp op de balk toch een Echtp. P. van Heerwaarden 43.287 16 T. v. Heerw.-J. Dernison 42.709 18 F. v. d. Gracht-G. Caspers 41.948 9 Totaalklassement: W. Bakker-G. Festen 141.282 57 Echtp. P. v. Heerwaarden 140.709 44 M. Boogaard-M. Witte 139.311 44 Echtpaar J. Spaans 138.880 40 Th. en J. Witte 138.510 32 G. Douma-Th. Bakker 137.896 46 zeer respectabel aantal punten verza melde. Haar totaal was 24.60 punten, waarmee ze ver boven de beste turn ster van de tegenpartij uitstak. De andere reserveturnster, Mirjam Raven, heeft wederom aangetoond dat ze bezig is zich een plaats te verwerven in de ploeg van zes, want met 27.05 punten kwam ze dicht in de buurt van Marit de Porto (27.40) die overigens ook een waardige plaats inneemt in haar ploeg. Sterkste Een duidelijk safe turnende Gertie Praamstra wist met 34.55 punten op nieuw beslag te leggen op de eerste plaats. Hiermee bewees zij opnieuw de sterkste Texelse turnster in haar leeftijdsklasse te zijn. Enigszins ge plaagd door enkele kleine blessures turnde Danielle de Lussanet zich na een keurige tweede plaats met 32.' pnt. Verrassend was het zeer go< terugkomen van Monique Schermer; haar vorige competitiewedstrijd moe: zij nog genoegen nemen met een zesd plaats, maar zondag werkte zij zich o I verschrokken op naar de derde plaa en in totaal sleepte ze over vier toest: len 30.25 punten in de wacht. C vierde plaats werd ingenomen doi Monique Kalk die onder haar kunn: bleef. Op het eerste toestel (de ball verspeelde zij reeds een vol pun omdat zij er door evenwichtsverlii - twee maal van af moest stappen. Oc het paardspringen kwam niet volled uit de verf; normaal gesproken sprini ze tweemaal de vrij moeilijke han< i stand-overslag, terwijl ze nu bij ha: K, eerste sprong niet verder kwam da V een simpele hurksprong. Haar tweec poging lukte beter en was goed voq 8.05. In totaal kwam Monique uit 29.15 punten. De vijfde en zesde plaats werdd bezet door resp. Marjan Coevert (28.3( p.) en Marit de Porto (27.40 p.) Alle positieve vooruitzichten ten spijt is van het voetbalprogramma dat in het afgelopen weekend zou worden ge speeld slechts een miniem aantal duels doorgegaan. Eén daarvan was de thuis wedstrijd van Texelse Boys tegen SDOB waarin de eilandelijke ploeg een 2—1 nederlaag kreeg te slikken. Het gehalte van het getoonde spel viel in deze, bij tamelijk harde wind gespeel de, partij niet mee. Naast het heersende weer was daar ook duidelijk de extreem lange rustperiode debet aan. Vooral Pieter Duin had daarmee te kampen. Pas onlangs hersteld van een hardnek kige blessure kwam hij opnieuw tussen de lijnen en had nogal wat moeite om „er in te komen. Fred Legierse moest zondagmiddag evenals Frank de Grave In een simultaanseance, waarin hij het opnam tegen 52 te genstanders heeft damgrootmeester en regerend wereldkam pioen Harm Wiersma donderdagavond in Oosterend kans gezien 48 partijen met een overwinning af te sluiten. De overige vier werden remise. Het evenement was georganiseerd door de Dam- en Schaakclub „Oos terend" en vond plaats aan de voor avond van het duel om de wereld titel waarin Wiersma het opneemt tegen de Rus Anatolj Gantwarg. Deze titelstrijd wordt gehouden in het Noordintaliaanse plaatsje Arco en is zondagmiddag van start gegaan. De tegenstanders waartegen Wiersma vorige week in dorpshuis „De Bijenkorf" remise overeen kwam waren J. Trap (Oosterend), J. Hooijberg en P. Bakelaar (Den Burg) en Joost Hooijberg (Amsterdam). De deelnemer die het donderdagavond het langst vol hield was de Oosterender Gerrit Vlaming, die zich na een afmattende strijd van ruim vier uur tegen midder nacht pas gewonnen moest geven. Hij zorgde daarmee voor de 48ste winst partij die Harm Wiersma kon scoren. De wereldkampioen toonde zich na afloop erg tevreden met zijn resultaat, maar moest toegeven dat de tegen stand hem iets was tegengevallen. Ge zien de topvorm waarin hij op dit moment in verband met het komende duel verkeert, mag dat voor de Ooster- enders toch wel een aardig compliment genoemd worden. Grote belangstelling De avond trok, zoals wel te verwach ten was, grote belangstelling. In tegen stelling tot wat in eerste instantie was overeengekomen, ging de wereldkam pioen er mee akkoord om het tegen 52 in plaats van 50 tegenstanders op te nemen. Deze twee extra tegenstanders leverden evenwel niet veel problemen op. Ze waren namelijk beiden 7 jaar oud. Niettemin stelde Harm Wiersma een van de twee de uit Nieuwe- schild afkomstige Alexander Duinker na een uurtje spelen toch een remise voor. De jeugdige Alexander wilde daar echter niets van weten en speelde ferm verder.... De andere 7-jarige tegenstander van de wereldkampioen Een tegenstander meer of minder deed er voor Harm Wiersma niet toe in „De Bijen korf". was Dennis Everwijn uit Oosterend. De oudste deelnemer was donderdag de 75-jarige C. Dijker uit Den Burg. Dijker had het in het verleden twee maal eerder tegen een wereldkampioen (P. Rozenburg en B. Sprenger) opge nomen maar in tegenstelling tot toen slaagde hij er ditmaal niet in te zege vieren. De voormalige districtskam pioen van Noordhollands Noorderkwar tier bezorgde Wiersma niettemin nog behoorlijk veel last. Dat gold tevens voor oud-gedienden als H. Veenstra uit Anna Paulowna en de jeugdleider van het district Noordholland, J. Doppe- gieter. Andere dammers moesten het aanzienlijk vroeger opgeven. De snelste overwinning behaalde de wereldkampioen na ongeveer twintig minuten. Hij won toen in elf zetten. Amaryllis De simultaanavond tegen Harm Wiersma was op initiatief van voorzitter J. Visman van de Dam- en Schaakclub „Oosterend" georganiseerd. Hij had daarbij steun ondervonden van vrijwel alle verenigingsleden die geld hadden ingezameld door de verkoop van Amaryllis-bollen. De Gebr. Trap uit Oosterend hadden de inkoop verzorgd. In zijn slottoespraak legde de heer Vis man er nog eens de nadruk op dat de gehele avond volledig „op eigen kracht" tot stand was gekomen en dat hij daar als Oosterender bijzonder trots op was. Tenslotte wenste hij Harm Wiersma veel succes bij het komende topduel in Italië. voortijdig buiten de lijnen stapperf Beide spelers hadden met een kniebleq sure te kampen. Tegenover de negatieve zaken stoni evenwel dat de Boys sinds geruime tij t weer over Koos Witte konden beschik 9 ken. Hoewel hij wat stroef op gan 'J kwam speelde hij een goede wedstrijd In de slotfase werd hij ook de maker vai het enige Texelse Boys-doelpunt. Weinig overtuiging In de beginfase van het duel tussen di teams uit Broek in Waterland en Dei Burg speelde Texelse Boys met weinii overtuiging. Met de wind in de rug kor SDOB daarentegen een groot veldover wicht opbouwen. Beide doelpuntei waren daar een logisch gevolg van Toch viel het aantal doelpunten mi twee nog tegen. Het veldoverwich leverde in de tiende minuut de eersti treffer op. Die ontstond uit een vrije tra[ waarvoor de SDOB-man Van Kouwen oord zich achter de bal plaatste. He schot belandde via de handen van Boys doelman Jos Wessels tegen de paal Mede door de stevige wind rolde de ba v daarna in de touwen en keken de Boy: tegen een 0— 1 achterstand aan. Ampe twintig minuten later zorgde de SDOB voorhoede voor een tweede treffer. Dl I' oorzaak hierval schuilde in het slechti wegwerken van de Texelse achterhoen de. De nog niet geheel op tempi v gekomen Pieter Duin liet zich door K Schrama de bal moeiteloos ontfutselen De man uit Broek in Waterland ga' seconden daarna ook de eilandelijki doelman geen enkele kans. Deze wer< vlot omspeeld en vervolgens zwaar bi het teruglopen gehinderd. Het tweed: SDOB-doelpunt was echter een feit. e Ji Gelijkmatiger Na de rust werd het allemaal wal gelijkmatiger. Nu werden de Boys doo een stevige wind in de rug gesteund n Desondanks kwam de aanval voralsnog n kracht tekort om echt gevaarlijk t: worden. Een van de meest gevaarlijk: spelers in deze periode was Texels: Boys-spits Nico Zoetelief. Hij trachtte^ diverse malen met krachtige afstands schoten het vijandelijke doel te doorbo ren maar geen van zijn pogingen lever den resultaat op. Door paniekerig verde digen van de SDOB-defensie ontston den ook kansen voor de andere Boys spelers maar geen van hen was tijdig tei plaatse om het karwei af te ronden. Eer harde schuiver van Bert Duin werd dooi de SDOB-doelman met veel moeit: gekeerd. Vijf minuten voor tijd was he' tenslotte toch Koos Witte (terug na eer periode van blessures en studie) di: voor een doeltreffende tegenstoot zorg de. Zowel de S DO B-achterhoede als d: vijandelijke doelman konden zijn scho' niet meer effectief pareren. Hoewe Texele Boys er hierna nog van alles aar deed om de stand gelijk te trekken lukt: dit niet meer en ging SDOB toch mei een dik verdiende overwinning huis waarts. GV OOSTEREND WON VAN ADVENDO De meisjes van de gymnastiekvereni ging Oosterend behaalden zaterdagmid dag in dorpshuis De Bijenkorf met 134 tegen 128 punten een kleine overwin ning op Advendo uit Wieringerwerf. De wedstrijd gold voor de jeugdcompetitie van de turnkring Noordhollands-Noor derkwartier. In het persoonlijk klassement kwam de Texelse Annegreet van der Vis met 28.2 punten op de eerste plaats. De ontmoeting tussen GVO en Ad vendo betekende voor de 6 leden tellende Oosterender ploeg (10 t/m 12 jaar) de tweede wedstrijd in deze com petitiestrijd. De eerste, tegen Be Quick uit Bergen, ging verloren zodat SVO een middenpositie bekleed. Er volgen nog ontmoetingen met Schoorl (uit) en Middenmeer (thuis).

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 6