Den Hoorn wil ook een dorpscommissie mooi bier Schrijfavond voor politieke gevangenen gevondgj verlor^ DORPSBELANG MOET GEBUNDELD WORDEN Geldinzameling voor uraguayse vissers „WAT IK ZEGGEN WOU." Recensies Eéndagsbestuur organiseert avond Plattelandsvrouwen Granaat gevonden Baggerwerken in havens P. v.d. Hoeven naar Naarden Rectificatie stak over VERVOLG VAN PAG Raadsvergaderini PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 16 MAART 1 R> Op een goed bezochte jaar vergadering van de aangeslo tenen van dorpshuis „De Waldhoorn" hebben diverse inwoners van Den Hoorn er op aangedrongen dat in navol ging van andere Texelse dor pen ook de Hoornder bevol king tot de vorming van een dorpscommissie overgaat. Men was van mening dat de belangen van Den Hoorn door de versnippering van organi- satiers bij de gemeente veel te zwak overkomen. Het waren woensdagavond in eerste instantie de heren A. van der Gaag en F. Zwanenburg die zich voor een dergelijke samenbundeling van krachten uitspra ken. Hun initiatief vond weldra zoveel weerklank onder de overige (ruim vijftig) aanwezigen dat op korte termijn vanuit de Hoornder bevolking stappen in deze richting verwacht mogen worden. Hoewel de vergadering in principe over de gang van zaken rond het Hoornder dorpshuis was bedoeld werd behoudens de rondvraag de gehele bijeenkomst eigenlijk tot een formaliteit gedegradeerd. De belangrijkste punten werden pas tijdens de discussie na de pauze onderwerp van gesprek. Men kwam hierbij al spoedig tot de conclusie dat er nogal wat schort aan de inbreng van Den Hoorn in diverse gemeentelijke zaken die juist de Hoornders erg aan gaan. Men was weliswaar blij met het werk dat het dorpshuisbestuur verricht maar vrij algemeen vond men dit een te smalle basis. De heer Van der Gaag wees ten overvloede nog eens op het voorbeeld van de Hoornder ijsclub. Deze vereniging was onlangs nieuw leven ingeblazen en het kersverse be stuur, dat het bezit van een goede ijsbaan voor de jeugd een algemeen belang vond, was daartoe vrijwel alle Hoornder verenigingen afgegaan. Allen hadden hun steun aan het voorstel verbonden en daarmee kon het aan de gemeente gerichte verzoek veel meer "kracht" worden gegeven. F. Zwanenburg, voorzitter van de voetbalvereniging ZDH, accentueerde het woensdag allemaal nog eens door op te merken dat de gehele Hoornder gemeenschap bijvoorbeeld belang heeft bij het ZDH sportveld. Hij zou het erg zinvol vinden als vanuit de Hoornder bevolking wat meer steun kwam voor de huidige problemen van ZDH met Staats bosbeheer (eigenaar van het terrein) zou komen. ,,We moeten al dit soort zaken eigenlijk eens met een paar „mannetjes putters" te lijf kunnen gaan. Drie of vier goede mensen die door de gehele bevol- GACVIN <*N UZCRS BuTTtM WUXTWOOADCUUKC 0€ «OAATl Ik erger me aan de vorm en inhoud van de toneelrecensies. Commentaar geven op het stuk en op het verloop van de avond is natuurlijk best. Maar onjuist commentaar op spelers vind ik niet juist. Als je over iemand, die zeer rolvast is, maar die eventjes hapert omdat een ander een stuk tekst heeft overgesla gen, schrijft dat hij zijn rol beter moet leren, vind ik dat onrechtvaardig. Maar echt irritant wordt het pas als de recen sent gaat vertellen wat er allemaal nog verbeterd moet worden. Daar heeft niemand wat aan; het publiek niet en de spelers niet. De spelers en regisseur weten heus zelf wel wat er nog verbe terd kan worden. Ik vind aanmatigend dat de recensist het na één keer zoveel beter zou weten dan zij die er weken mee bezig zijn geweest. Het dient er dus kennelijk alleen maar toe om de lezers van de Texelse Courant te imponeren en te laten zien hoe goed de recensist zich zelf wel vindt. Het zich verheffen ten koste van de leden van de toneelvereni ging gaat alle perken van zinnige journa listiek te buiten. M. A. van Arkel, Oosterend NASCHRIFT: We weten met deze klacht niet goed raad, omdat we ook vaak horen dat we in onze recensies juist niet kritisch genoeg zijn. Het zegt wel iets dat het verzoek om méér kritiek komt van het publiek, terwijl de spelers en hun ken nissen (en dat is vaak de meerderheid I) van ons een wat „gemoedelijker" benadering verwacht. We zullen blijven trachten een gemoedelijke toon te combineren met het aanwijzen van fou ten. Misschien is een wat oppervlakkiger benadering gewenst of zouden we de bittere pil door ander woordgebruik wat mooier kunnen ver gulden. Het is echter een illusie te denken dat een recensie mogelijk is, waar iedereen blij mee is Red. king worden gesteund kunnen veel meer voor elkaar krijgen dan een volle zaal waar iedereen door elkaar praat", aldus Zwanenburg. Te lage zaalhuur Een ander belangrijk onderwerp van gesprek werd door B. Bruin van toneel vereniging De Vriendenkring aange kaart. Hij vond dat de nu berekende zaalhuur in het dorpshuis eigenlijk veel te laag was. Hoewel hij zich er terdege van bewust was dat De Vriendenkring door zijn opmerking dieper in de buidel zou moeten tasten ging hij er van uit dat zoals het nu gaat de zaak op een gegeven ogenblik vast gaat lopen. Vol gens Bruin is het veel beter om de zaalhuur ieder jaar trendmatig te verho gen. Een levensgroot gevaar is anders dat het dorpshuis door een tekort aan geld plotseling zo erg in de problemen gaat komen dat de vereniging van de ene op de andere dag met een huurver hoging van meer dan honderd procent worden geconfronteerd. Hij was van oordeel dat een dergelijke situatie voor komen moest worden. Bruin vond de huidige toestand waarin de huur voor met name de toneelclub de laatste vijf jaar gelijk is gebleven een „ongezonde situatie". Het bestuur, bij monde van voorzitter H. Troost, wierp tegen dat „De Waldhoorn" momenteel goed draait. Het batig saldo over 1978 is bijna 4.100 gulden. Aanvullend zei bestuurslid J. Lap dat de situatie niet zo simpel is als het wel lijkt. Er hebben wat oriënterende gesprekken plaats gevonden over even tuele subsidiëring, en als „De Vrienden kring" (op eigen verzoek) meer zaalhuur zou gaan betalen betekent dat tevens dat er minder subsidie gevraagd kan worden. Kortom, „je pakt jezelfI". Wat betreft dit onderwerp kwam men tenslotte overeen dat het dorpshuisbe stuur binnenkort een bestuursvergade ring zal houden waarbij met de betref fende verenigingen hierover gesproken zal worden. Barexploitatie Het was K. Bertrand in de financiële verantwoording over het afgelopen jaar opgevallen dat het leeuwendeel van de inkomsten uit barwinst bestaat. Deze bedroeg 8.300 gulden. Van de totaal inkomsten (bijna 12 'A duizend gulden) stond f2.873,50 als „opbrengst zaal huur" in de boeken. Dit overziend meende Bertrand dat het daarom ver antwoord is de huidige bar een beetje beter toegankelijk te maken. Vooral bij toneelvoorstellingen kan de opbrengst dan nog groter worden. Hij stelde voor de ruimte achter de bar die nu als opslagruimte in gebruik is ook als verkooppunt te gaan benutten. Ber trand vond de kleine bar die nu gebruikt wordt vooral bij grote drukte veel te moeilijk bereikbaar. Het dorpshuisbe stuur beloofde het voorstel in overwe ging te nemen. Inhakend op het onderwerp „bar" stelde W. van Hintum voor een brou werij (het was hem om het even, welke) uit te nodigen een nieuwe tapinstallatie te plaatsen. De bediening wordt daar mee stukken eenvoudiger en kan ook tot een hogere omzet leiden. Terugkomend op een punt dat voor de pauze al aan de orde was geweest deed L. Bruining de suggestie het dorpshuis in verband met bruiloften en dergelijke in de winter aan horeca-exploitanten te verhuren. Hij kon zich best voorstellen dat daar behoefte aan zou zijn omdat in Den Hoorn het aantal ruimtes om iets dergelijks te houden zeer dun gezaaid is. Hij vond het een beetje vreemd dat er een regeling was gemaakt waarbij in verband met de bezette horecaruimtes het dorpshuis in de zomer eventueel (op aanvraag) wel voor bruiloften kon wor den gebruikt en 's winters niet. Bruining wees er nog eens op dat de meeste bruiloften in de winter zijn. Fietspad Ook het fietspad tussen Den Hoorn en Den Burg werd woensdagavond besproken. A. van der Gaag had uit „betrouwbare bron" vernomen dat het pad via de Westerweg naar „Aken- buurt" zou lopen en vandaar aansluiten op het fietspad bij „Buitenheim". Ge- De bijeenkomst van dinsdagavond 20 maart van de afdeling Texel van de Bond van Plattelandsvrouwen, wordt georganiseerd door een eendagsbe- stuur. Dit bestuur heeft chef-kok Pekel van Motel Texel uit De Koog uitgeno digd om een paasmenu te komen bereiden; na de pauze zal de heer De Groot iets vertellen over diverse soorten dranken. Ook de heren zijn op deze avond welkom; aanvang 20.00 uur. zien de vele schoolkinderen die van Den Hoorn naar Den Burg fietsen vond hij dit „een oplossing van niks". Het was volgens Van der Gaag duidelijk dat de meeste kinderen voor schoolbezoek precies aan de andere (zuidelijke) kant van Den Burg moeten zijn. Hij wilde dan ook dat het tracé zou worden verlegd naar de Keesomlaan, dus langs „Imme- tjeshoeve" en het PWN-gebouw. H. Troost stelde voor dat de Hoornder bevolking er bij de gemeente op zou aandringen in ieder geval een aftakking naar de zuidzijde van Den Burg te maken. Diverse andere aanwezigen we zen daarbij op het belang van goed beveiligde oversteekplaatsen op de Pontweg en met name bij de Keesom laan en de Elemert. Er kwamen op de vergadering in „De Waldhoorn" ook nog enkele kleinere zaken aan de orde. Zo werd gepleit voor een tweede telefooncel op het plein tussen Diek en Herenstraat maar dat scheen een punt te zijn waar de PTT een veto over uitgesproken had. Men zou redeneren dat de Hoornders met tele fooncellen in het postkantoor, bij „Loodsmansduin" en bij 't Horntje al aardig tevreden mogen zijn L. Bruining maakte zich woensdag ook nog sterk voor het weer op poten zetten van de Hoornder Speeltuinver eniging. Er zit nog steeds f1.128, in kas en er Is een bestuur, maar hoewel men al minstens twee jaar talrijke plannen heeft is de speeltuin nog steeds niet gerealiseerd Om de financiële inbreng van de donateurs (er zijn er 1841 wat meer aan te passen werd voorgesteld deze met een rijksdaalder tot f5,— (enkelingen) en f7,50 (gezinnen) te verhogen. Een definitief besluit zal binnenkort door het bestuur worden genomen. Wat betreft de aan de rondvraag voorafgaande jaarvergadering werd door het bestuur van „De Waldhoorn" meegedeeld dat men van plan is de buitenkant van het dorpshuis binnen kort een nieuw verfje te geven. J. Lap gaf een korte toelichting op de verande ringen die gepaard gaan met de omvor ming van de Stichting Cultureel Werk in de Welzijnsstichting. Het jaarverslag over het afgelopen jaar werd evenals het financieel overzicht van 1978 zonder problemen goedgekeurd. In de kascom- missie voor volgend jaar werden be noemd: M. H. Zijm-Bik, W. van Hintum en P. Schuijl en als nieuwe leden van het dorpshuisbestuur werden W. Goën- ga en mevrouw W. Slikker-Moerings gekozen. Zij kwamen in de plaats van H. Troost en B. Witte die het bestuur na een zittingsperiode van tien jaar verlieten. Als dank voor hun werk ten dienste van de Hoornder gemeenschap ontvingen zij uit handen van J. Lap een klein present je. De respectievelijke dames ontvingen een bos bloemen. Op het politiebureau in Den Burg werd woensdagmiddag een granaat afgeleverd door een uit Edam afkomsti ge schroothandelaar. De man had het projectiel tussen een door hem opge kocht partijtje schroot aangetroffen. De granaat, die een lengte van ongeveer twintig centimeter had, zal aan de Explosievenopruimingsdienst worden overgedragen. Vanaf heden tot omstreeks 1 mei zullen in de haven van Oudeschild baggerwerken met behulp van een baggermolen worden uitgevoerd, aldus wordt meegedeeld door de hoofdinge nieur-directeur van Rijkswaterstaat. In de veerhaven van 't Horntje zal worden gebaggerd van 1 mei tot 1 juni. De scheepvaart wordt verzocht hiermee rekening te houden en voorzichtigheid te betrachten. Onze agent: Fa. C. en J Visser, Dorpstraat 146. Wervershoof. Telefoon: 02288-1232 De Texelse afdeling van Amnesty International houdt op maandag 19 maart van 20.00 tot 21.30 uur een schrijfavond in de o.l.s. Jan Drijver- school te Den Hoorn. Er wordt geschreven voor Ciro Moli na, één van de belangrijkste schrijvers van Nicaragua. Hij is 30 jaar en doordat hij als peuter werd getroffen door polio, moet hij zijn leven in een rolstoel slijten. Tijdens de algemene opstand in septem ber 1978 werd hij in Quilali door leden van de Nationale Garde gevangen geno men. Zestien dagen later werd hij over gebracht naar Esteli. Hij werd over een afstand van 64 km vervoerd, waarbij hij moest liggen op de bodem van de jeep, zonder rekening te houden met zijn handicap. Hij wordt daar gevangen gehouden zonder berecht te zijn. Hoe wel hij als gevolg van de polio erge pijnen in de rug heeft, weigert men hem medische behandeling te geven. Ook worden brieven geschreven voor Boris Evdokimov die in de Sowjet Unie is veroordeeld tot opsluiting in een bijzondere psychiatrische inrichting, waar hij tot voor kort voortdurend werd „behandeld" met sterke verdovende middelen. De 55-jarige Evdokimov werd Hoofd bouwkundige afdeling Gemeentewerken De heer P. C. T. van der Hoeven (39) wordt per 1 juni a.s. adjunctdirecteur van gemeentewerken in Naarden. Op Texel was de heer Van der Hoeven sedert eind 1973 werkzaam als hoofd van de bouwkundige afdeling van ge meentewerken, een afdeling waaronder stedebouw, bouwtoezicht, onderhoud en nieuwbouw vallen. Hij volgde des tijds als zodanig de heer M. Bosma op. De nieuwe baan betekent promotie. Maar afgezien daarvan trekt het hem en zin vrouw (afkomstig uit Bussum) om wat meer centraal in het land te zitten. Aan zijn Texelse tijd bewaart hij overwe gend goede herinneringen. Makkelijk is het niet altijd geweest. Van der Hoeven wijt dat onder meer aan gebrek aan mankracht. Daar komt overigens veran dering in; bouwtoezicht krijgt er zo goed als zeker een kracht bij. Voor het publiek was Van der Hoeven de man die over de bouwvergunningen ging. Als zodanig kreeg hij veel met de mensen te maken en het was uiteraard lang niet altijd mogelijk om het iedereen naar de zin te maken. Dat heeft wel eens spanningen gegeven maar Van der Hoeven wil zich daarover zeker niet beklagen. „Daar voor ben je nu eenmaal ingehuurd. Je moet een sterk hart hebben en de problemen weer van je af kunnen zetten". Het probleem is dat iedereen die wil bouwen haast heeft, maar dat de aanvraag nu eenmaal de geëigende weg moet volgen. De afdeling verwerkt per jaar zo'n 450 bouwaanvragen alsmede tal van schetsplannen, waarbij dan ook nog de afhandeling van premie-aan vragen en premiebeschikkingen komen. In welke wijze in de opvolging van de heer Van der Hoeven zal worden voor zien, staat nog niet vast. B. en W. beraden zich daar nog over. Niet het bestuur (zoals in de vorige krant stond vermeld) maar de gemeente van de Gereformeerde kerk van Den Burg heeft beroep uitgebracht op ds. R. T. Blaauw uit Krabbendijke. D< Gevonden in februari 1979: Zilveren armbandje met plaatje 'Ai greet'; huissleutel 'Börkey'; donkert ne metalen bril; zilveren bange rood-wit nylonkoord; 2 bankbiljer0 van f25, zilveren kettinkje leeuw; sleutelhanger (2 paardenhlve den) met 3 sleutels; sleutelbos in b |a leren etui met 7 sleutels, w.o. sleutelbos met hanger 'R' 5 stuks; h sleutel no. 29; loonzakje met inhoui sleutels; 1 jack; schuursleutel; sle°' aan bruine veter; trouwring; Si herenhorloge; sleutel no. 8; wo' bruine want; bos met 4 sleutels; b leren knipportemonnee met inho knipportemonnee met inhoud; go kleurig kettinkje met kruisje; huissle no 26. Verloren in februari 1979: Lichtbruine knipportemonnee me houd; gouden trouwring, inscri '3-3-63 Dick'; paar groene laan V judopak oranje band; pakje met 5 Ei cheques; zilveren schakelarmband; bewijs; verchroomde schakelarmba zwart leren sleutelhoesje; autosleu aan ring; beige tas met gym-kledi in donkerblauwe portemonnee met inh< o.a. giropas; geel regenpak met s pen; zwarte portemonnee met inho kl groene schoudertas met inhoud !t girocheques; groene knipportemoni met inhoud; rode portemonnee inhoud o.a. bankpas; kinderschar motorhandschoen, zwart met gele s pen; ijsmuts, diverse kleuren; knijpt temonnee met inhoud; ring met w opaal; jongenshorloge; schooltas inhoud; sneeuwketting; polshorlt met plaatje; schaats 26 L; 2 Dafsleu X 1742; Saabsleutels; zakhorloge 'M ter'; bruine glacé handschoenen. ondernemers - akti viteiten in oktober 1972 in Leningrad gearres teerd op beschuldiging van „anti-Sovjet agitatie en propaganda", omdat hij artikelen met kritiek op de Sovjet-auto riteiten naar het buitenland zond. Tenslotte wordt geschreven voor John Chirisia uit Rhodesië, die in mei 1977 door een bijzonder gerechtshof in Salisbury wegens politieke overtredin gen voor onbepaalde tijd gevangen werd gezet in de Wha-Wha-gevangenis. De 49-jarige Chirisia, vroeger secretaris van de nationale organisatie van de Zapu (Afrikaanse volksunie van Zim babwe), aangevoerd door Joshua Nko- me, is sedert 1964 minstens vier maal in hechtenis geweest en heeft totaal acht jaar zonder berechting in gevangen schap doorgebracht. Ondanks de op 3 maart 1978 in Salisbury bereikte interne overeenkomst, waarbij vrijlating van alle gevangenen een voorwaarde was, wer den 100 politieke gevangenen, waar onder Chirisia niet in vrijheid gesteld. Inlichtingen over deze schrijfavonden kan men krijgen bij Jenneke Wassink, secretariaat werkgroep Amnesty Inter national Texel, Vloedlijn 31, Den Burg, telefoon (02220) 4109. -x- -x- Mantje Schoenen Na 46 jaar heeft schoenhandel Mantje het oorspronkelijke pand aan de Hoger- straat verlaten en is overgestoken naar de overkant van de straat. Adrie Mantje zag zich daartoe genoodzaakt omdat de oude winkel (ingeklemd tussen Moer beek en Bakker Timmer) geen uitbrei dingsmogelijkheden meer bood. Deze winkel krijgt nu een andere bestem ming. In de nieuwe behuizing beschikt Mantje nu over ruim 350 m2 verkoop ruimte. Vier jaar geleden werd al een deel van dit pand in gebruik genomen om er de lederwarenafdeling van het bedrijf in onder te brengen. In de betrekkelijk stille wintertijd was dat echter minder practisch. Totaal vervangen Bij de verbouwing is het oorspronke lijke gebouw bijna helemaal gesloopt en door nieuwbouw vervangen. De daken werden gehandhaafd, waardoor het grote winkelpand toch een kleinschalige indruk maakt en past in het gevelbeeld. Opvallend is het nagenoeg ontbreken van etalages. Wie schoenen wil zien (4.000 paarl) moet dus naar binnen en dat wordt vergemakkelijkt door het vrijwel voortdurend open houden van de als een soort garage(harmonica)deuren uitgevoerde toegangen. Een „warme- luchtgordijn" zorgt ervoor dat het bin nen desondanks aangenaam blijft. In het winkelinterieur is zeer veel blank, deels ruw hout toegepast, alsmede schoon metselwerk. Minder practisch lijkt de donkerblauwe katoenen vloerbe dekking, maar de mensen van Mantje hebben er wel een paar keer extra stofzuigen voor over om in de winkel een huiselijk sfeertje te krijgen. De vestiging van Mantje in De Koog heeft als gevolg van het stagnerende toerisme een minder grote betekenis gekregen. De scepter zal daar voortaan worden gezwaaid door eerste verkoop ster Lies Schraag, terwijl Barend Staal naar de winkel in Den Burg komt. De nieuwe winkel wordt vrijdagmid dag om vier uur (heden) feestelijk in gebruik gesteld. De verbouwing, naar een ontwerp van architectenbureau Alkema uit De Koog, werd uitgevoerd door aannemer Martin Visser. Verder werkten mee IBS voor de elektra, CVI voor de centrale verwarming. Hans Boom uit Oudeschild (stalen balkconstructies) en Moerbeek (stoffering). Een belangrijk aandeel werd ook geleverd door eigen krachten die zich voor deze gelegenheid de firma Stalenmandje hebben genoemd o\ ia al Ci 3 9 ^tl V I In de Roomskatholieke kerken Texel wordt zondag in het kader vai jaarlijkse vastenactie geld ingezan j voor de bouw van een schooltje vakopleidingen in het vissersstadje queada in noordoostelijk Uruguay, inzameling op Texel gebeurt in san werking met het dekenaat Den He waarvan zes noordelijk Noordhollan kerkparochies deel uitmaken. Het gaat om een totaalbedrag zo'n f30.000,— en men verwacht ruimschoots te kunnen halen gezier opbrengst van vorig jaar toen de parochies ongeveer 42 mille bijeis brachten. De nu te houden inzamelingsa heeft als werknaam „Vakoplei broodnodig" meegekregen. De sch die het uiteindelijke doel van de actii zal een van de centra gaan vormen een reeds goed functionerende visst coöperatie waaraan door de plaatse geestelijkheid ook een aantal soc voorzieningen is gekoppeld. Deze v< zieningen werden weer de basis cursussen en sociale acties. Met bouw van het schooltje wil men vo bouwen op de cursussen in het soci centrum maar momenteel is de ruimt dit centrum niet meer toereikend verdere uitbouw. De inzamelingen dit project in Uruguay vinden plaat t de Katholieke kerken. Mocht men g gelegenheid hebben deze te bezoe dan kan een bijdrage worden ovei maakt op rekeningnummer 10.90.97! t.n.v. Rabo-bank Breezand onder melding Vastenactie Dekenaat Wethouder Van der Kooi merkte dat het met het „plotselinge" en „r reuze" van de brandbeveiligingsai nogal meevalt. Al een jaar of tien is' onderwerp actueel, hoewel de eiser laatste tijd wel strenger zijn geworc Het gaat hier om toepassing van landelijke regeling, die door de geme teraad is bekrachtigd. Totaal zullen Texel 250 logiesverstrekkende bedrjj brandwerende voorzieningen mof treffen. Pas daarna komen winkels aan de orde. Verschillende raadsle hadden er geen vrede mee dat B. en in deze niet één lijn trekken. Men selectief te werk. Het ene bedrijf m de voorzieningen veel eerder hebl aangebracht dan het andere. Dat horeca het momenteel moeilijk he mag in ieder geval geen argument om deze zaak te laten sloffen. Wat de kwestie Eelman betreft m( te de burgemeester op dat B. en W. i over zijn brief zullen beraden, waarna zonodig in de gelegenheid zal wori gesteld bij de raad in beroep te gaan. Uit de discussie bleek verder dat d het selectiesysteem dat de gemee toepast bij het aanwijzen van bedriji die maatregelen moeten treffen, ongeveer vijf jaar zal duren voordat bedrijven zijn aangepast. Men is thi bezig met de derde „serie". J. C. D vond dat deze werkwijze een willeke ge indruk maakte en vroeg om syster tisch werken. Ook Fridt Blanken v< de huidige regeling niet soepel en D. Schilling wilde in ieder geval dat college de regeling duidelijk toelicht.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2