REIZENBOETIEK DEED MISSTAP Texeislag kwam. zag en overwon Texel 1 trof nog geen doei ZDH LIET T ER NIET BIJ ZITTEN DE KOOG SPEELDE MOEIZAAM GELIJK urn J«»ni! aum miiuü zaalvoetbalultslagen zaalvoetbalprogramma Reeds na één jaar kampioen Puntendeling in Enkhuizen TM-informatie-avond wordt herhaald Klaveriasclub De zwaan Wflsffi ÜHgSH Trainer Monsma blijft bij ZDH Voetbaluitslagen Bowlingprogramma Visclub had goede vangst 9 DINSDAG 20 MAART 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 5 Bij de woensdag in het kader van de zaalvoetbalcompetitie gespeelde wed strijden eindigde het duel tussen Reizen- boetiek en Texelse Boys 2 in een allerminst verwacht 4—4 gelijk spel. Het verlies van deze voor de eindklas sering broodnodige punten viel evenwel nogal mee; zowel Texel Veteranen 1 als Jelleboog konden van deze misstap niet profiteren. Ook zij besloten hun partijen met gelijke spelen (2—2 en 2—2). Deze wedstrijden golden voor de tweede klasse. In de hoofdklasse van de zaalvoet ballers behaalde Texelse Boys 1 donder dagavond zijn tweede punt van deze Op de jaarvergadering van sportver eniging ZDH die vrijdagavond in kantine De Spil werd gehouden Is bekend geworden dat trainer Gerrit Monsma ook in het nieuwe seizoen deze Hoorn- der vereniging zal blijven begeleiden. Hij gaat daarmee zijn tweede jaar bij ZDH in. Het bestuur heeft voorts bekend gemaakt dat in verband met diverse kostenstijgingen de contributie voor de senioren van het veldvoetbal met 15 gulden zal worden verhoogd. Wat de statuten voor het verkrijgen van rechtsgeldigheid betreft gaat ZDH verder met de oude statuten die volgens voorzitter F. Zwanenburg de 'gehele lading voldoende blijken te dekken'. Hierin is vermeld dat ZDH niet uitslui tend een voetbalvereniging, maar een algemene sportvereniging is. Momen teel maakt naar het voetbal ook een behoorlijke afdeling gymnastiek deel uit van ZDH. De statutaire mogelijkheden tot het gaan beoefenen van andere sporten bestaat dus al. Evenals vorig jaar en het jaar daarvoor het geval was zal op het ZDH-terrein ook dit seizoen weer een tweedaagse rommeltjesmarkt worden gehouden. Wie hiervoor zaken wil inleveren wordt verzocht zich te melden bij A. van der Gaag (telefoon (02226) 383) of F. Zwanenburg (telefoon (02226) 272). Men komt alles dan zo spoedig mogelijk ophalen. Bij de bestuursverkiezing kwam één wijziging tot stand. Jaap Duinker trad wegens zijn drukke werkzaamheden uit het bestuur en in zijn plaats werd (met grote meerderheid) Gijs Afman in het bestuur gekozen. In de vacature zaal voetbal wordt op 10 april een nieuw bestuurslid gekozen. Zondag 18 maart 1979: 4de klasse KNVB: West Frisia-Texel 0—0 Afdeling Noordholland: Callantsoog-ZDH 0—2 Kwadijk-De Koog 2—2 Woensdag 14 maart: Texelse Boys 2-Reizenboetiek 4—4 Kikkert/Topido2-Texel vet. 2 1—0 Kompas-Oosterend 1 2—7 Kikkert/Topido 1-Van der Meer 6—5 Rab2-Gempo 1—3 Donderdag 15 maart: Jelleboog-Amro 2—2 Texel veteranen 1-Rab 1 4—4 Texelse Boys 1-Casino 2—2 Oosterend 3-Paal 9 4—2 Mok-Rabo 4—2 Woensdag 21 maart: 18.30 u.: Casino-JKM 1 19.15u.: Kompas-Dubbeldik2 20.00 u.: Texelse Boys 1-De Zwaan 20.45 u.: Mok-Nioz2 21.30 u.: Gempo-De Spyker Zaaldienst: Nioz 1. Donderdag 22 maart: 18.30 u.: D.T.Smul-JKM 2 19.15u.: Oosterend2-Nioz 1 20.00 u.: Kikkert/Topido 1-Oosterend 1 20.45 u.: Rabo-Rab 2 21.30u.: Badhotel-FC Vergiet Zaaldienst: Texelse Boys 1 Vrijdag 23 maart: 18.00 u.: De Koogel 2-FC Mantje 18.30 u.: Dubbeldik 3-Texel B1 19.15 u.: Dubbeldik 1-FC Knudde Zaaldienst: vanaf 18.00 uur Kompas. competitie. De drie koplopers in de derde klasse namen alle punten mee naar huis. Kikkert/Topido 2 had nogal wat moeite met het tweede van Texel Veteranen. De uitslag werd hier 1 —0. Krachtsverschil Wat de overige wedstrijden in de hoofdklasse betreft bleek vorige week een duidelijk krachtsverschil tussen Oosterend 1 en Kompas. Hierbij spreekt niet alleen de uitslag (2—7) voor zich maar ook was het vertoonde spel van de 'Strenders' veel beter dan dat van de Hoornder ploeg. Het lijkt er op alsof Kompas te veel aan het veldvoetbal gewende spelers binnen zijn gelederen heeft. Een andere woensdag gespeelde wedstrijd was het treffen tussen Texelse Boys 1 en Casino waaraan de Boys hun tweede competitiepunt overhielden. Hautain In de tweede klasse wist een leuk voetballend Texelse Boys 2 een punt te pakken van het hautain spelende Rei- zenboetiek (4—4). Met een beetje meer geluk en vertrouwen had Texelse Bovs de wedstrijd voordelig kunnen beslis sen, zeker wanneer de kansen in de eerste helft waren benut. Reizenboetiek demonstreerde een zelfvertrouwen en onderschatting van hun tegenstander die bijna de nederlaag tot gevolg had. Door die misstap hadden Jelleboog en Texel Veteranen kans dicherbij Reizen boetiek te kruipen. Beide kwamen ech ter niet verder dan een gelijk spel tegen respectievelijk Amro en Rab 1 Oosterend 3 omzeilde de altijd lastige klip Paal 9 met een ruime overwinning van 4—2. Sterkst De competitiekaarten van de derde klasse zullen tijdens de laatste wedstrij den geschud worden. Het is nu wel zeer duidelijk dat Mok, Gempo en Kik kert/Topido 2 de sterkste ploegen zijn, zodat wanneer zij tegen elkaar moeten spelen de beslissing over promotie zal vallen. Kikkert/Topido is toch wel de minst constante van de drie zeker als we de wedstrijd tegen Texel Veteranen 2 in ogenschouw nemen (1—0). Gedurende de gehele wedstrijd waren de 'Cocks- dorpers' niet gevaarlijk en konden de Veteranen geen vuist maken. Gempo en Mok liepen overtuigend over hun tegenstanders Rab 2 en Rabo) heen resp. met 3— 1 en 4—2. Als ergens de in eerste aanleg door de Romeinse heerser Julius Caesar ge bruikte zin 'Veni, vidi, vici' (ik kwam, zag en overwon) van toepassing kan zijn is het wel het eerste kampioenschap dat badmintonclub Texeislag dit weekend behaalde. Zoals tijdens het gehele competitie verloop al het geval is geweest was Texeislag ook bij de zaterdag in sporthal Ons Genoegen gespeelde laatste wed strijd van het seizoen ongenaakbaar. Tgenstander Wham-wham uit Hoorn kon eigenlijk niet veel meer doen dan lijdzaam toekijken hoe Texeislag het kampioenschap met een 8—0 zege veilig stelde. Toch zat er tot en met deze laatste wedstrijd toch nog een kans in de Texeislag naast de titel zou grijpen omdat de tweede sterke vereniging in deze poule 'Petten' voor de voorlaatste wedstrijd nog één punt op de Texelse formatie Ooorstond. Hun winst van 6—2 op Turnlust, derde op de ranglijst, opende perspectieven voor Texel om dat, een winst van acht nul op Turnlust de rollen zou omkeren. Door in die wedstrijd alles op alles te zetten, het geen vooral van Nel Witte gezegd mag In het eerste duel dat Texel 1 na een winterstop van ruim vier maanden weer binnen de lijnen bracht heeft de ploeg bij de in Enkhuizen gespeelde wedstrijd tegen West Frisia een doelpuntloos gelijk spel behaald. Hoewel dit resultaat beslist hoopvol voor de toekomst genoemd mag wor den had men voordat de wedstrijd begon in de Texelse gelederen toch zijn twijfels. De basis-spelers Albert Hoven, Aad Blom en Henk Jan Klok moesten wegens een schorsing buiten het speel veld blijven terwijl ook de andere Texel- spelers een gebrek aan wedstrijdritme vreesden. Spoedig bleek echter dat Texel, onder leiding van de nieuwe trainer Max v. d. Kerkhof, de winter periode goed was doorgekomen. Bo vendien werd het geschorste vaste drietal goede vervangers die steeds tijdig hun mannetje wisten te staan. Dat waren de A-junioren Willem Brons en Jan Duinker die door 'good-old' Jan Meedendorp werden vergezeld. Ze slaagden er in zich wonderwel aan het spelpeil in de vierde klasse aan te passen. Betere ploeg Vooral in de eerste helft van het treffen met West Frisia was Texel de betere ploeg. Met goed voetbal, een grote inzet maar vooral met een grote dosis enthousiasme werden de Enkhui- zers onder zware druk gezet. Het taktische concept van trainer Van de Kerkhof, waarbij uit een vier-mans middenveld Louis Uriot en Martin Land afwisselend in de spits moesten opdui ken om de twee andere spitsen. Jan Duinker en Rob van der Stap, te onder steunen, werd goed uitgevoerd. West Frisia wist geen raad met deze tactiek en daardoor kreeg Texel nogal wat kansen. Klaas Dirk Koorn schoot na een van zijn bekende lange rushes, net naast. Ook schoten van Nico Schermer, Louis Uriot, Rob van der Stap en Henk Groen verdwenen net naast of over het doel. West Frisia kon totaal niet gevaarlijk worden, omdat de Texelse achterhoede met Klaas Dirk Koorn, Gert Pansier, Willem Brons (sterk in persoonlijke duels) en de 36-jarige Jan Meedendorp hun spitsen geheel uitschakelde. Minder krachtsverschil De tweede helft was het krachtsver schil tussen Texel en West Frisia iets minder, maar Texel bleef de betere ploeg en kreeg ook weer de beste kansen. Eerst kopte Louis Uriot op de lat en even later schoot Rob van der Stap tegen de keeper van West Frisia op, maar het kleine beetje geluk ontbrak deze middag toch. Jan Duinker werd gewisseld voor Ben Molanus en de licht geblesseerde Jan Meedendorp werd vervangen door A-junior Dirk de Lugt. Slechts een enkele maal moest Charles lepenburg in actie komen. Dat gebeurde ondermeer bij een vrije trap van West Frisia die hij schitterend over de lat tikte. Zo bleef het 0—0 en daar kon West Frisia het meest tevreden mee zijn, omdat Texel de beste ploeg was. Met de wetenschap dat een aantal A-junioren staat te trappelen om ingepast te worden en dat de terugkeer van de geschorste spelers aanstaande is, kan Texel de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. worden (tegen de verwachtingen in won zij haar dames-enkel) kon Texeislag zich aan de kop van de ranglijst nestelen. Deze positie werd afgelopen zaterdag definitief. Een en ander betekent pro motie naar de derde klasse en tevens sterkere tegenstanders en voor het publiek aantrekkelijke wedstrijden. Op 20 en 21 april kan Texeislag z'n krachten meten met alle vierde klasse Woensdag 21 maart, 19.30 uur: Wielewaal-Pioniers BV Knudde-Boetiek 22 Bouwbedrijf Timmer-Sommeltjes 21.30 uur: Texel Vastgoed-Koogel 75 Middenmoot-De Toekomst Strandplevier-Beumkes zn Donderdag 22 maart, 19.30 uur: Ran Motoren-Drogisterij Mets Flash-Holly Hobbie Langs de weg-Enbece 1 21.30 uur: Doortje-Wasserij Texel Cross team-Enbece 2 Koogel 77-'t Steigertje Op donderdag 22 maart zal in hotel De Koger Hoop door de daar gevestigde academie voor Transcendente Meditatie een extra informatie-avond worden ge houden. Men krijgt hier nadere inlichtin gen over de vierdaagse cursus die zaterdag van start gaat. Deze cursus wordt merendeels 's avonds gegeven. De voor 22 maart geplande bijeen komst begint om 20.00 uur. De toegang is vrij. De leden van het T'ex el slag-kampioensteam met de heer R. Veenstra, oprichter en ere voorzitter van de Badmintonclub Texel v.l.n.r. achter R. Veenstra, hiel Witte, Marius Witte en Edu Veenstra en v.l.n.r. voor Margriet Roy, Gerard Witte en Janny Zutphen. spelers van Noordholland. In Schagen vinden dan de afdelingskampioenschap pen plaats. Aangezien Texeislag over sterke dubbels en mixcombinaties be schikt zijn de verwachtingen tamelijk hoog gespannen. In dichte mist en bij zeer koud weer hebben de zestien leden van de visclub die er zondagochtend de moeite voor over hadden naar het reddingboothuis van De Cocksdorp te komen behoorlijk- goede resultaten behaald. De grootste vangst was voor A. Banda die 129 cm vis aan de haak sloeg. In totaal werd 900 cm gevangen. Deze viswedstrijd was in verband met de slechte gesteldheid van het viswater bij de Eendrachtdijk (het was eb) op het laatste moment verplaatst naar het strand bij het reddingboothuis aan het Eierlandsche Gat. Er waren 16 deelne mers bij de senioren en 4 in de jeugd afdeling. De uitslagen waren (senioren): 1. A. Banda 129 cm; 2 H. W. Boks 115 cm; 3. F. Bos 97 cm. (junioren): 1. R. Eelman 66 cm; 2. E. Kramer 27 cm. De eerstvolgende wedstrijd is de selectiewedstrijd Nederlands kampioen schap kusthengelen. Op 31 maart aan de Afsluitdijk wordt dan beslist wie er aan de eindwedstrijd mee mogen doen. De Sportvissersclub Texel gaat met 15 vissers naar de wedstrijd en heeft de heren H. Huisman, H. Zijm en P. van der Vis bereid gevonden om als controleurs mee te gaan. Vertrek op 31 maart met de boot van 6.05 uur (verzamelen om 5.30 uur nabij Fanfaregebouw, Witte Kruislaan). Op zondag 1 april ontvangt de Sport- vissersclub Texel HSV De Karper uit Bergen. Deze onderlinge wedstrijd duurt drie uur en begint om 9.15 uur. Het inschrijfgeld voor deze wedstrijd is (senioren) Z4, en (jeugd) T2,50. In verband met het uitzetten van een wedstrijdterrein worden belangstellen den verzocht zich tijdig op te geven bij P. Verhagen, Wagemakerstraat 3, tele foon (02220) 3986. ZDH heeft er zondagmiddag in Cal- lantsoog voor gezorgd dat er weinig overbleef van de aldaar heersende opi nie dat het Hoornder elftal 'wel even ingepakt' zou worden. Ondanks de voorspelling dat ZDH een geduchte tegenstander wachtte won de ploeg uit Den Hoorn uiteindelijk toch met twee doelpunten verschil. Daarmee werd overduidelijk dat ZDH de winterstop goed is doorgekomen en geen plannen lijkt te hebben om bij de pakken neer te gaan zitten. Volgens kenners heeft vooral het spel van de jeugd in het eerste elftal veel beloften voor de toekomst in zich. De zondagmiddag tegen Callantsoog gespeelde wedstrijd begon nogal wat moeilijk omdat de toegewezen scheids rechter (uit Beemster) kennelijk in de veronderstelling verkeerde dat het veld afgekeurd was en verstek liet gaan. In plaats daarvan nam een scheidsrechter uit Callantsoog de leiding op zich en volbracht deze taak zonder een zweem van partijdigheid. Spanning Het aan de vele toeschouwers rond het Callantsoogveld ontvouwde duel bood in de eerste helft van de wedstrijd geen doelpunten. Weliswaar was de spanning er des te meer om en stonden beide doelen herhaaldelijk onder zware druk maar toch kwam het er niet van. Na de hervatting startte Callantsoog erg actief en kreeg de Hoornder ploeg het in de achterhoede erg moeilijk. De ZDH- verdediging zat echter goed in elkaar en Met veel moeite is De Koog 1 er zondagmiddag in Kwadijk in geslaagd bij de uitwedstrijd tegen de voetbalver eniging van dit Noordhollandse dorp één punt te behalen. De einduitslag van deze stevige wedstrijd werd uiteindelijk 2-2. In vergelijking met vorige week toen De Koog voor het eerst na de maanden lange winterperiode weer eens op een grasveld speelde ging het ditmaal erg moeilijk. Was deze winst (tegen MOC) vorige week vrij spoedig voor het grijpen, nu ging het er veel zwaarder aan toe. In het begin stonden de Kogers zelfs geruime tijd onder zware druk van de Kwadijkers, die tamelijk fel van zich afbeten. Kans De midvoor van Kwadijk kreeg in het begin een prachtige kans. Door goed uitlopen van keeper Jan Dekker beland de de bal echter rakelings naast. Bij De Koog was Ger Bongers erg dicht bij een doelpunt. Zijn vrije trap trof echter de lat. Voor de rust zou er niet gescoord worden. In de tweede helft kreeg De Koog al snel een tegentreffer te incasse ren. Uit een vrije trap werd de bal direkt ingekopt: 1—0. Nog geen vijf minuten later was het al 2—0. De rechtsbuiten speelde zich vrij en liet een hoge voorzet los. Buiten bereik van de Koger verdedi ging kwam een tegenstander in het bezit van de bal en schoot keihard in. Ondanks deze grote afknapper bleet De Koog hard, zo niet harder, doorvechten. Vrije trap Na een half uur kreeg De Koog iets buiten het strafschopgebied een vrije trap toegewezen. Ger Bongers schoot deze langs de muur keihard in het doel en De Koog putte hier weer wat moed uit. Het kon er toen nog een schepje bovenop doen. Het was Jan List die een kwartier voor tijd de stand toch gelijk maakte: 2—2. Kwadijk was nog erg dicht bij de overwinning toen bij een snelle uitval de bal op de lat belandde. De beide elftallen eindigden de wed strijd met tien man. Bij Kwadijk was een speler uit het veld gezonden na een harde overtreding en bij De Koog zocht Arjan Verseput geblesseerd voortijdig de kleedkamer op. bleek tegen een stootje te kunnen. Later werd het spel steeds meer naar de Callantsooghelft gedrukt waarmee ZDH in de aanval kon gaan. Een spoedig doelpunt kon dan ook niet uitblijven. Deze treffer kwam in de vijfentwintigste minuut na een ingooi van Bram Brou wer. De bal werd goed doorgekopt en vervolgens door middel van een scrim mage in een doelpunt tussen de doelpa len gewerkt. Het tweede doelpunt, waarmee de winst in het voordeel van ZDH werd afgerond kwam op naam van Bram Brouwer zelf. Na een prima actie van Kees Hin bracht hij de stand op 0-2. Aanvallen Hoewel ZDH bleef aanvallen en een derde ZDH-treffer lang tot de mogelijk heden bleef behoren kwam het er toch niet van. In de slotfase toen de Hoorn- ders er kennelijk al over dachten om de kleedruimtes op te zoeken kwam de thuisclub nog even opzetten maar de ZDH-defensie bleef toch overeind en kon de nul op het scorebord gehand haafd blijven. De 0—2 einduitslag werd daarmee een klinkende ovenwinning zodat de mannen van trainer G. Monsma hun moreel weer flink hebben kunnen opvij zelen. Op de wekelijkse bijeenkomst van de klaverjasclub De Zwaan donderdag avond heeft het koppel Bakker- Festen de koppositie in het algemeen klassement door een totaal van 7.395 punten duidelijk versterkt. Zij eindigden hiermee op de eerste plaats in het dagklassement en staan in het algemeen klassement nu bijna 1.500 punten voor op de nummers twee (echtpaar P. van Heerwaarden). In het klassement om de derde periodetitel heeft het echtpaar P. van Heerwaarden de leiding in handen. De gebroeders (Th. en J.) Witte zijn hen evenwel tot op minder dan honderd punten genaderd. Uitslagen Dagklassement (resp. naam, punten en marsen): W. Bakker-G. Festen 7.395 5 K. Barhorst-mevr. Huisman 7.126 1 P. Beers-J. Vinke 6.969 4 F. Witte-R. Kleinveld 6.791 1 Klassement derde periode naam, punten en marsen): Echtp. P. van Heerwaarden Th. en J. Witte A. v. Heerw.-J. Dernison M. Boogaard-M. Witte W. Bakker-G. Festen Totaalklassement (resp. ten en marsen): W. Bakker-G. Festen 148.677 62 Echtp. P. v. Heerwaarden 147.248 47 Th. en J. Witte 144.867 34 M. Boogaard-M. Witte 144.664 46 EchtpaarJ. Spaans 144.384 40 G. Douma-T. Bakker 144.198 47 C. Merkx-C. Dros 144.003 44 (resp. 49.826 19 49.744 15 49.230 19 48.929 17 48.848 17 naam, pun-

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 5