„Ben Hur" SP^RT Voor het weekend AGENCY Mia\*NIHUW Daalders Supermarkt hield open huis zon. maan. hoog wate Wie schrijft met Tim Texel? Zuigelingenbureau Eéndagsbestuur organiseerde „smaakvolle" avond Geen promotie voor En Passant 1 Artsen Groene Kruis Tandartsen: Apotheek Rijkspolitie Dierenartsen Kerkdiensten: Noodslachtingen jehovahs getuigen „Marsdiep" bleef onbeschadigd Burgerlijke stand G. Robben besprak^ Terre des Hommei PAGINA 2 TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 MAART 1971 Spectakelfilms hebben het in de geschiedenis van de bewegende beel den op het witte doek altijd erg goed gedaan, maar vooral aan het eind van de jaren vijftig zijn de filmmakers eens extra in deze materie gedoken. Het lijkt er op alsof het vervaardigen er van gelijke tred heeft gehouden met de economie van de westelijke wereld. Daar zit op dit moment een beetje de klad in en dus ook in de spectakelfilms. Er verschijnen niet zoveel nieuwe massaproducties meer. De laatste serie die in dat kader het licht (in twee betekenissen) zag waren de rampenfilms met ondermeer Earthquake en Towering Inferno. In het City theater draait deze week (van vrijdag t/m maandag) het met massa's figuranten opgenomen 'Ben Hur', een 'ouwetje' uit de spectakel- traditie. Het verhaal speelt zich af aan het begin van onze jaartelling met, hoe kan het anders, Ben-Hur als hoofdper soon. Hij wordt in de gestalte van Charlton Heston ten tonele gevoerd als één van de vele slaven uit het toenmali ge Rome. Ben-Hur is niet bepaald een lieverdje en heeft het dan ook herhaal delijk met de autoriteiten Zoals reeds eerder gemeld, is ons VW-bureau in Den Burg aangewezen als zg. VW-i-bureau, wat betekent dat het publiek hier gebruik kan maken van een zeer uitgebreid documentatiesys teem met allerlei gegevens over toeris me, recreatie, openbaar vervoer e.d. Door dit systeem beschikken we over gegevens die betrekking hebben op alle plaatsen van Nederland waar een VW is gevestigd, een kleine 500. Er kan alles verteld worden over verbindingen, bezienswaardighedennatuurschoon vaste evenementen, recreatie en sport mogelijkheden, markten, winkeltijden, kerken, akkommodatie, horecavoorzie- ningen, medische voorzieningen etc. Ook zijn er volledige lijsten van toe ristische attracties in Nederland, varië rend van botanische tuinen tot kunst en antiekmarkten, van hotels met zwembaden tot bungalowparken met midgetgolfbaan en van jeugdverkeers- park tot dolfinaria etc. etc. Wie naar iets dergelijks vraagt kan dus direkt te horen krijgen waar hij moet wezen. Verder zijn er toeristisch-recreatieve gegevens voor Pas 65-houders en anderen en ook worden per maand evenementenlijsten uitgegeven: concerten, dagmarkten, autocrossen e.d. Het documentatiesysteem bevat dienstregelingen van alle vormen van openbaar vervoer in Nederland. Het komt erop neer, dat iemand die erop uit wil, via het documentatiesys teem volledig op de hoogte kan worden gesteld wat de mogelijkheden betreft. We wijzen erop dat dit materiaal niet alleen ter beschikking staat van de toeristen maar vooral van de eigen in woners. Wie bijvoorbeeld eens een weekendje naar de stad wil, kan bij de VVV te weten komen wat daar op dat moment allemaal is te beleven. Verder worden de VW-leden en anderen erop gewezen dat momenteel weer advertenties worden geworven voor drukwerken, waarvan de waarde als advertentiemedium twijfelachtig is, ondanks het mooie verhaal dat de acquisiteur vertelt. In geval van twijfel kunt u met ons kontakt opnemen. VVV-Texel aan de stok die slaven niet zozeer als mensen dan wel als goedkoop arbeids vee beschouwden. Ben-Hur is evenwel een 'superslaaf' in de goede betekenis van het woord maar zal tenslotte toch aan zijn vrijheidslievende activiteiten te gronde gaan. In dat opzicht doet zijn geschiedenis (die op ware feiten berust) veel aan 'Spartacus' denken, een ande re slaaf die een massaal verzet tegen de heersende klasse bewerkstelligde. In vergelijking met Spartacus is Ben-Hur echter meer een eenling. Hij weet de aandacht op zich te vestigen via het welbekende paardenrennen in de are na's. Toch verbruit hij zijn verkregen 'standing' weer en wordt naar de galeien afgevoerd. Het is allemaal knap op het celluloid gebracht en blijft boei end hetgeen wel blijkt uit het feit dat de film steeds weer in de bioscooptheaters terugkeert. Deze door William Wyler geregisseer de film werd destijds met maar liefst elf Oscars bekroond. Naast Charlton Hes ton worden rollen bezet door (wijlen) Jack Hawkins, Haya Harareet en Stephen Boyd. 'Ben-Hur' heeft een speelduur van meer dan drie uur (208 minuten) zodat deze film op een extra vroeg tijdstip begint: 19.30 uur. Toe gang alle leeftijden. 'Oom Ferdinand en de toverdrank' is de titel die speciaal voor de jeugd voor zondagmiddag op het programma staat. Het gaat allemaal over de dolle, zeer vermakelijke avonturen van oom Ferdi nand en vier kinderen, die een zeer schone, adelijke dame uit vroeger eeu wen, voor het heden willen behouden. Daarbij spelen een toverdrank, die iemand onzichtbaar maakt en twee aartsnietsnutten, die alleen maar taarten kunnen stelen, belangrijke rollen. Span nende achtervolgingen per raceboot en auto plus een ouderwetse taartsmijt- scène in een banketfabriek, vormen kostelijke hoogtepunten. Lex Goudsmit is Ferdinand en Willeke Alberti de adelijke dame in deze geheel Nederlands gesproken film voor alle leeftijden. De avonturen van oom Ferdinand beginnen om 15.00 uur. In tegenstelling tot wat in de dinsdag- krant werd vermeld is de donderdag avond te draaien film 'Islands in the stream' geen onderdeel van de Filmgan- gerserie. Via de VW Texel kregen wij een brief van een Amerikaanse jongeman, die Texel als achternaam heeft. Tim Texel is daarom geïnteresseerd in ons eiland en in het bijzonder de historie. Hij vraagt zich af hoe Texel aan zijn naam komt. Een van zijn voorouders was een inwoner van Texel. Hij ont vangt graag nadere gegevens om deze te kunnen gebruiken voor een scriptie op school. Er zijn misschien lezers, die het leuk vinden om met Tim 'n corres pondentie te beginnen en hem aldus aan feitenmateriaal over Texel te helpen. Zijn adres: Tim Texel, 1253 N. Birch, Wahoo, Nebraska 68066, USA. De zuigelingen, die aan de beurt zijn worden op het bureau verwacht op de tijden, waarop hun eigen huisarts zitting heeft. De tijden zijn als volgt: Dokter Eissen, dinsdag 27 maart om 14.00 uur. Dokter Bernard, woensdag 28 maart om 15.00 uur. Dinsdagavond werd in de LTS-kan- tine een bijeenkomst gehouden van de Plattelandsvrouwenafdeling Texel, ge organiseerd door een eendagsbestuur. De avond werd verzorgd door chef-kok Pekel uit De Koog met een suggestie voor een paasmenu. De heer Pekel bereidde dit menu ter plaatse. In ver band met de tijdnood had hij wel tevoren verschillende ingrediënten klaargemaakt. Zo zagen de dames hoe een diner ontstond met als voorgerecht een Salade Beatrice, voorts heldere Hongaarse soep, lamscotellet Marie Louise, witlofsalade, krielaardappelen, jonge groenten met als dessert yoghurt- pudding met mandarijnen. Uitgebreid werd van de gelegenheid gebruik ge maakt om te proeven en om vragen te stellen. Na de pauze kwamen de dranken aan bod. Vertegenwoordiger De Groot van wijnimporteur Boelens gaf een uitgebreide uiteenzetting over wijn en ook hij gaf de dames gelegenheid om te proeven, waardoor de stemming bijzonder genoegelijk werd. Hoewel niet alleen M. Vittali aan het eerste bord maar ook J. Dros aan het tweede hun directe tegenstanders dui delijk de loef afstaken Is het eerste team van En Passant er in de wedstrijd tegen Bergen niet In geslaagd een overwin ning te behalen. De eindscore werd 5—3 in het voordeel van de thuisclub. De kracht van Bergen bleek dus aan de overige borden. In de eerste plaats was het G. van Es (bord 3) die dat door schade en schande moest ondervinden. Vervolgens kwam A. Terpstra goed uit de opening maar ging op zijn dertigste zet door de vlag. K. J. den Haan verliet theoretische paden en kwam in een scherpe stelling terecht. In het eindspel was een minpion beslissend. 'Draw* Ook J. Witte zat het niet mee. Hij weigerde van zijn Engelse tegenstander de aangeboden 'draw' aan te nemen en verloor vervolgens niet alleen een stuk maar ook zijn partij. Hoewel hij over een gunstige stelling beschikte zag W. Hoekman zijn spel geheel verzanden en verloor uiteindelijk toch. W. de Bruin wist, in navolging van Vittali en Dros de eer te redden. Hij moest echter alle zeilen bijzetten om zich zijn aggressieve tegenstander toch van het lijf te hou den. Dat lukte uiteindelijk toch waarmee De Bruin in de bondspartij ongeslagen bleef. En Passant 2 speelde zaterdag de tegen Strandloper 2 afgebroken partijen uit. H. Elzinga won en P. Bergman speelde gelijk waarmee de eindstand na een 0—3 achterstand tenslotte in een 4V4 3'A voorsprong werd. Strandloper werd hierdoor uitgeschakeld voor pro motie. De koplopers zijn En Passant 2 en Anna Paulowna. Zij ontmoeten elkaar op 7 april. Uitslagen In de clubcompetitie kwamen de volgende resultaten tot stand: Jeugd: M. Visser-A. Elzinga 1—0 J. v. d. Hoeven-A. de Weijer 1 —0 E. Groot-A. Elzinga 1—0 E. Groot-J. v. d. Hoeven 0—1 Uitsluitend voor spoedgevallen Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur Dokter A. Waverijn, Kogerstraat 87a, Den Burg, tel. (02220) 2016. Dokter Coutinho is wegens vakan tie afwezig tot 9 april. Apotheek geopend van16.00-18.00 uur; vrijdags van 10.30-12.30 uur. Ambulance (in geval van onge lukken met betekenend lichame lijk letsel) (02220) 2011. Van vrijdagavond 18.00 uur tot maandagmiddag 13.00 uur Zr. M. de Jager, Diek 29, Den Hoorn, tel. (02226) 304, b.g.g. 309 Voor zeer spoedeisende tandheel kundige hulp kan men zaterdag en zondag om 18.00 uur precies te recht in het tandheelkundig cen trum in het Groene Kruisgebouw, Witte Kruislaan 19. Weverstraat 95, telefoon (02220) 2112 Weekenddienst: zaterdag en zondag 11.30 - 13.00 uur en van 17.00 - 18.00 uur. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Dagelijks is het politiebureau van de groep Texel van de Rijkspolitie telefonisch te bereiken via tel. (02220) 2644. Buiten kantooruren (tussen 18.00 en 08.00 uur) kan men rechtstreeks contact opnemen met de meldkamer van het district Alkmaar, tel. (072) 116444. Alleen voor spoedgevallen tele foon (02220) 2527. Zondag 25 maart 1979 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur dhr. P. Pranger kollekte kerktelefoon. De Cocksdorp 10 uur ds. Wisman Kollekte voor noodlijdende ge meenten en personen. Den Hoorn 11 uur ds. Van Zijll Langhout De Koog 9.30 uur ds. Van Zijll Langhout De Waal 10 uur ds. Wolthaus Oosterend 9.30 uur ds. Hylkema maandkollekte 19.30 uur zangdienst Oudeschild 11.00 uur ds. Hylkema kollekte noodlijdende kerken en personen GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg 10 uur ds. De Boer 19.00 uur Ds. Douwes. Dienst voor belangstellenden, m.m.v. Soli Deo Gloria en blazersgroep. Na afloop koffiedrinken. Uitzen ding via „De Lichtboei" Oosterend 10.00 uur Ds. Douwes 17.00 uur Ds. De Boer GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 uur Dienst 16.00 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Hoekstra Uitzending via „De Lichtboei" Kerkbusje Den Hoorn Kinderoppas aanwezig. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: zaterdag 19.30 uur Uitzending via de Lichtboei zondag: 10.45 uur De Koog: zondag 9.30 uur Oudeschild: zondag 10.45 uur Den Hoorn: zondag 9.15 uur De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur Oosterend: zondag 19.00 uur. Voor noodslachtingen bellen de heer A. van Heerwaarden, telefoon (02220) 2182 (slachtplaats) of 2663 (Wlhelminalaan 94), b.g.g. 3541. in het Rode Kruisgebouw Jonker straat, Den Burg. 10.15uur Lezing 1115 uur Wachttorenstudie WWVMMMMAMMMMMMMMMMMMWMm Groep D: H. Elzinga-N. Witte B. Dekker-B. Witte A. C. Bakker-A. Huisman N. Witte-B. Dekker Groep A: J. Dros-G. van Es F. van Tatenhove-E. de Visser M. Witte-F. Busch A. Bakker-J. Wtte B. Witte-P. Cornelisse J. van Heerwaarden-C. Witte H. Algra-A. Huisman -aktiviteiten 14-54 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 0-1 14-14 1-0 1-0 Ter gelegenheid van het gereed ko men van een vrij ingrijpende verbou wing van het interieur hield Daalders Supermarkt aan de Dorpsstraat in De Koog woensdagavond open huis. De supermarkt is iets vergroot, waardoor de totale vloeroppervlakte nu 840 m1 is. Belangrijker is dat de inrichting veel knusser is geworden. Er zijn verlaagde plafonds aangebracht en de diverse afdelingen van de supermarkt zijn aan gekleed als aparte winkeltjes. Hiermee is tegemoet gekomen aan de sterk gewijzigde smaak van het publiek. Grootschalige supermarkten, die in zijn geheel zijn te overzien, zijn niet meer in trek. De klanten willen zich niet verlo ren maar geborgen voelen. Voor zover mogelijk is ook het „ambachtelijke" in beaalde afdelingen versterkt. De verbouwing heeft enkele weken gevergd, maar de zaak is maar drie dagen gesloten geweest. Zoals bekend maakt een Vleeschmeester-slagerij deel uit van de supermarkt. De vestiging van Jamin is niet doorgegaan. De heer L. Daalder vertelde ons dat de sluiting van het Koopcentrum mede aanleiding is geweest om de supermarkt te ver nieuwen. Hij is ervan overtuigd dat in De Koog geen plaats is voor meer supermarkten dan er thans zijn, vooral omdat niet meer op groei van de toeris tische drukte hoeft te worden gerekend en de komst van grotere aantallen toeristen buiten het zomerseizoen voor lopig nog wel een vrome wens zal blij ven. Door het bedrijf naar de modernste inzichten in te richten en door het voeren van een scherp prijs beleid („We hanteren dezelfde prijzen als elders in het land") moet de vestigingslust van eventuele anderen worden weggenomen. Twee leden van de Texelse duik- club hebben vastgesteld, dat de veer boot Marsdiep vrijwel geen enkele schade heeft opgelopen als gevolg van het voortdurend varen door het ijs in de afgelopen winterperiode. Voor schade werd wel gevreesd en het zou dan nodig zijn geweest het schip een extra dokbeurt te geven. Dat zou een finan ciële tegenvaller van omstreeks een ton hebben betekend. De schepen van Teso gaan tegenwoordig een keer in de twee jaar in dok. De „Texelstroom" heeft zijn dokbeurt twee weken geleden ondergaan, de Marsdiep zou volgend jaar aan bod zijn. De duikers constateerden dat alleen de verf in de buurt van de waterlijn was wegge- schuurd. Door het schip scheef te pompen, kan deze verf met eigen krachten weer worden aangebracht. Vrijdag 23 maart In de Helderse schouwburg treedt het cabaret Don Quishocking op met 'Trappen op', aanvang 20.15 uur. Na afloop vaart een extra boot terug naar Texel. Kaarten zijn nog verkrijgbaar bij de afdeling culturele zaken van het raadhuis, kamer 304, telefoon (02220) 3041. Zaterdag 24 maart In 'De Lindeboom-Texel' geeft het Kon. Texels Fanfare/DEK de winteruitvoe- ring; aanvang 20.00 uur. De Vissersvereniging DETV Texel houdt de jaarvergadering, aanvang 10.00 uur in 'De Bijenkorf' te Oosterend. In het Eierlandsche Huis te De Cocks dorp wordt de revue 'In het noorden van ons eiland' herhaald, aanvang 20.30 uur. In het gebouw Haven 17 te Oudeschild houdt de windsurfclub Texel een le denvergadering, ook voor donateurs en belangstellenden, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 27 maart De biljartwedstrijden in het kader van de denksportvijfkamp in De Kaapsnol te De Koog beginnen om 19.30 uur. Voor de Vrouwenbond NW houdt Bert Donia van het Konsumentenkontakt in de Landbouwschool een praatje over prijzenonderzoek, aanvang 20.00 uur. Elke woensdag worden in de oude L vanaf 10.00 uur activiteiten gehoud voor WAO-ers. Oud papier ten bate van de gymna tiekvereniging Oosterend kan alti worden bezorgd onder het afdak van de voormalige brandweerkazeri aan de Achtertune te.Oosterénd. Elke donderdagavond wordt van i 20.00 uur op het adres Warmoe i straat 42 bijbelonderricht gegevi - door het evangelistenechtpaar J; en Paula Brouwer. De zon komt 25 maart op om 6.33 e n en gaat onder om 19.00 uur; 28 ma; i op om 6.26 uur en onder om 19.06 ui j Maan: 28 maart N.M., 4 april L.K Hoog water ter rede van OudeschijP Vrijdag 23 maart 2.03 en 14. Zaterdag 24 maart 3.26 en 16. Zondag 25 maart 5.21 en 18, Maandag 26 maart 6.47 en 19, Dinsdag 27 maart 7.55 en 20, Woensdag 28 maart 8.50 en 21, Donderdag 29 maart 9.36 en 21 Vrijdag 30 maart 10.16 en 22. Zaterdag 31 maart 10.50 en 23. Aan het strand is het ongeveer et uur eerder hoog water. van 28 februari t/m 20 maart 1979 Geboren: Adriaan Leonhard, zv. A tonius L. J. Zwaneveld en Catharina E. Veeger; Victor, zv. Jacob L. Zuij weg en Gerritje Wijnen; Marieke Ing borg, dv. Walter E. Brommersma Antonie M. Willemsen; Rozemarije, c1 Cornells J. W. Bruin en Hendrika Jansen; Dennis, zv Theodorus C. Ra teland en Maaike de Vries; Onno Dii zv. Dirk Terpstra en Stieneke G. Bro wer; Pascal Antonius Rens, zv. Rin van der Zwaag en Allegonda W. Jong; Christine Cornelia, dv. Willibrit dus M. J. Veeger en Josephina A. I Kuip. Ondertrouwd: Johannes Slikker Marian W. Dekker; Erik van der Spek Harmina A. Druif. Overleden: Johannes de Graaf, oi 69 jaar, wonende te P.H. Polder; Jacl van Heerwaarden, oud 79 jaar, worn de te De Cocksdorp; Auke Laan, oud jaar, wonende te Eieriand; Jacob Nil op, oud 83 jaar, wonende te Den Bui Jan Boon, oud 90 jaar, wonende te Cocksdorp; Hendrikje Blom, wv. Ki nen, oud 76 jaar, wonende te Outf,' schild; Jacon van Lenten, oud 72 ja< wonende te Den Burg; Cornelia Spaar oud 20 jaar, wonende te Den Burg. sletnurS'eG ml f Tijdens de maandagavond In h Eierlandsche Huls gehouden bijee komst van de Plattelandsvrouwen I Cocksdorp en Eieriand heeft de heer C. Robben, algemeen secretaris van i stichting Terre des Hommes in Nedi - land een inloiding gehouden over h werk van deze organisatie. De avoi werd door ongeveer 50 belangstelle - den bezocht. f Zoals bekend hebben de Plattelanc vrouwen van De Cocksdorp en Eierlai i enige tijd geleden zelf een kind uit h Afrikaanse Mali geadopteerd, waarvo van tijd tot tijd geld ingezameld wore Wat er precies met deze gelden gebei j! werd maandag door de heer Robben i j de doeken gedaan. Vrijwilligers Terre des Hommes dateert uit 19 j toen in Zwitserland het initiatief we genomen tot het vormen van ei vrijwilligersorganisatie voor kinderen nood. De naam die men er later aan g was afkomstig van de Franse schrijve, vlieger de Saint Exupérie. Pas in 19fc werd in Nederland een zelfstandig, stichting Terre des Hommes in het lev geroepen nadat men via perspublicati g op het bestaan van deze organisa t attent was gemaakt. Naast het ovi 's brengen van kinderen naar Nederlai c (bijv. uit Vietnam) die hier een operaft komen ondergaan stuurt Terre d j Hommes ook artsen naar landen in derde wereld. Ook fysiotherapeut j behoren tot de uitgezonden Nederla ders. Terre des Hommes Nederland v - zorgt ook het verzenden van bepaal medicamenten en medische apparatus Bestuurswisselin Aanvullend op de toelichting re Terre des Hommes vond maanoj >f avond in het Eierlandsche Huis e - bestuurswisseling plaats. Hierbij wr mevrouw H. Dijkshoom-van Eist in* bestuur opgenomen en nam men 8 s scheid van mevrouw Zuidema-Klinge. Voorts werd bekend gemaakt 1 voor het jaarlijkse reisje van de PlaS f landsvrouwen dit jaar naar Friesland) Overijssel gaat. In Makkum wordt l aardewerkfabriek bezocht en in t f demsvaart het postorderbedrijf v Wehkamp. De reis is op 25 april. Voor dinsdag 15 mei staat een bezo 1 aan de champignonkwekerij van de I Hin in Den Hoorn op het programn Belangstellende leden kunnen zich hi voor opgeven bij mevrouw E. N. Dri 1 Schuitemaker, p/a telefoon (0223? 224.

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 2