Voetbalderby tussen De Koog en oosterend Teso Texelstroom won van Teso Marsdiep Woonruimte Drie bowlers naar nationale finales PROGNOSES Tetak 1 blijft titelkandidaat Mededelingen Jeugdschaken Stijgende scores bij jeugdbowling Bowlinguitslagen jeugdafdeling Voetbalprogramma FEUILLETON 79 - VRIJDAG 23 MAART 1979 TEXELSE COURANT PAGINA 9 Nadat ondanks alle goede weersvoor uitzichten het merendeel van de voor het afgelopen weekend geplande voet balwedstrijden toch niet kon doorgaan lijken de meeste problemen nu toch wel opgelost. Behoudens hier en daar een nog niet weggesmolten laag sneeuw is de vorst op de meeste velden nu wel uit de grond verdwenen en is het gras weer gaan groeien. Volgens het programma dat voor zaterdag en zondag op de KNVB-agen- da staat spelen De Koog 1 en Oosterend 1 tegen elkaar. Hoewel de wedstrijd in De Koog plaats vindt betreft het hier voor beiden dus eigenlijk een thuis wedstrijd die behoorlijk wat publiek zal gaan trekken. ZDH en Texelse Boys spelen ook thuis. In Den Hoorn speelt ZDH tegen Uitgeest en in Den Burg ontmoeten de Boys het eerste team van Winkel. SVO ontmoet zaterdag op Halverwege de voorjaarscompetitie staan de eilandelijke tafeltennisploegen er op de diverse ranglijsten goed tot zeer goed voor. In de 5-de klasse C staat Tetak 1 zelfs fier aan kop. Het drietal van Tetak 1 heeft tot dusver nog geen enkel verliespunt be haald zodat het kampioenschap en daarmee de promotie naar de vierde klasse er dik in zit. Ook het tweede en het derde team van de MST tafeltennisver eniging staan er goed voor. In de 5de klasse bezet Tetak 2 een eervolle tweede plaats, en in de klasse 5f stgat Tetak 3 derde. Voor beiden moet een eventueel kampioenschap echter uitgesloten wor den geacht. In de desbetreffende klassementen is de situatie als volgt: Klasse 5c: Tetak 1 7 7 0 0 14 60-10 Turnlust2 6 4 0 2 8 39-21 ASV 1 7 4 0 3 8 39-31 Servita 2 5 2 0 3 4 22-28 Doko4 6 1 0 5 2 14-46 0lympia/'t H. 8 5 0 0 5 0 6-44 Klasse 5d: Hooge Huys 11 6 6 0 0 12 45-15 Tetak 2 7 4 1 2 9 39-31 Aktief 1 7 3 2 2 8 38-32 Doko 3 6 3 0 3 6 28-32 M. Schilder 3 6 1 0 5 2 25-35 TOS 5 6 0 1 5 1 15-45 Klasse 5f Polisport 3 6 6 0 0 12 56- 4 DOV 8 6 5 0 1 10 38-22 Tetak 3 7 5 0 2 10 35-35 Typhoon 5 7 2 0 5 4 2446 Hooge Huys12 6 1 0 5 2 25-35 Duintreffers 7 6 0 0 6 0 12-48 14. „Dan moet u 't niet beloven" stelde Li met kinderlogica vast. ,,U had beloofd dat u 'm vanmorgen af zou maken. Doet u 't dan vanmiddag?" „Vanmiddag moet ik met Loe naar de schoolarts". „Dan komt ie dus vandaag wéér niet klaar". Li stampte met haar voet. „Nou nou", kwam moeder Mina „je moeder is de hele morgen druk aan de gang geweest. Dan hoef je toch niet zo'n grote mond op te zetten. Ze werkt toch voor jullie?" Marijke voelde hoe de ergernis, die ze heel de morgen onderdrukt had, op nieuw kwam opzetten. Als moeder zich nu ook nog met de opvoeding ging bemoeien! Maar ze perste de lippen opeen. Geen ruzie, in vredesnaam geen ruzie, vooral niet waar de kinderen bij zijnl „Ik wou die jurk zondag aan", stelde Li kwaad vast. „Nou ja, je hebt toch nog een hele mooie jurk voor zondag? Gunst kind, in miin tijd eigen veld het uit Enkhuizen afkomstige DPSV. Het eerste team van S.V. Texel moet voor de wedstrijd van zondagmiddag helemaal naar Edam waar 'het plaatse lijke EVC hen wacht. De Edammers staan op de vierde plaats in de vierde klasse KNVB terwijl Texel momenteel met een beduidend lagere klassering genoegen moet nemen. Gezien de doelcijfers die EVC dit seizoen heeft bewerkstelligd 17-11) betreft het hier een zeer verdedigend ingesteld elftal waar tegen het niet zal meevallen om een bres te slaan. Op Texel eindigde de eerste ontmoeting vorig jaar in 0—0 en ook nu zullen de doelpunten beslist niet als rijpe appelen van de boom vallen. Een puntendeling lijkt daarom de beste prognose. Texel 2 krijgt het naar wordt verwacht in de uitwedstrijd tegen WGW 3 een stuk zwaarder dan de spelers uit het eerste. Hetzelfde gaat op voor het derde Texel-team dat BKC 3 (Anna Paulowna) ontvangt. Het vierde daarentegen moet in het duel tegen JVC 6 (Julianadorp) de punten thuis kunnen houden. Met gemengde gevoelens gaat Texel se Boys dit weekend het treffen met het bezoekende Winkel tegemoet. De uit wedstrijd tegen dit tamelijk hard spelen de team heeft eerder dit seizoen welis waar een 0—2 overwinning opgeleverd maar niettemin zal het wel weer een bikkelhard duel gaan worden. De eerste wedstrijd leverde aan Texelse zijde maar liefst twee behoorlijk geblesseerde spe lers op en het is te hopen dat de nu te spelen partij een sportiever verloop zal hebben. Texelse Boys 2 speelt evenals het derde team een uitwedstrijd. Helder 5 moet voor de mannen van het tweede een niet al te zware opgave zijn. De verwachting is een gelijk spel. Het derde team heeft het heel wat moeilijker. Hun tegenstander heet Zee macht 45 en het staat als tamelijk sterk te boek. Zowel het eerste zaterdagelftal als het eerste zondagelftal van S.V. Oosterend spelen dit weekend een wedstrijd op Texels grondgebied. Oosterend 1 gaat naar het momenteel goed draaiende De Koog 1 en van dit duel wordt aan 'Strender'-zijde eigenlijk niet veel ver wacht. De Koog heeft sinds Koning Winter de vlucht nam reeds een gelijk spel en een ruime overwinning achter de rug terwijl Oosterend in die periode alleen een vriendschappelijke wedstrijd tegen ZDH speelde en deze verloor. Wat betreft Oosterend is men daar dan ook al met een gelijk spel erg tevreden. In de wedstrijd die het tweede elftal van S.V. Oosterend zondagmiddag op het terrein aan de Vliestraat tegen ZAP 4 gaat spelen heeft de thuisclub de beste kansen. De (uit Breezand afkomstige) tegenstander zal vermoedelijk met een forse nederlaag naar huis moeten. Daarentegen zal Oosterend 3 in de „Uw tijd is déze tijd niet", antwoord de de bijdetijdse Li bits. Oma met haar gezeur over „in mijn tijd". Toen waren alle kinderen gehoorzaam en met weinig tevreden. „Een beetje minder kan ook", be strafte Marijke scherp. „Je spreekt niet tegen een van die wichten van je school". „Poehl" deed Li verontwaardigd en smeet knallend de deur achter zich dicht. Mina schudde haar hoofd. Marijke zag het. Natuurlijk, dacht ze, ik ben niet alleen lui en slordig, maar ik voed m'n kinderen niet op. Ik had Li op d'r huid moeten geven en misschien honderd regels. „Ik mag niet brutaal zijn tegen mijn moe der". Maar ze vertikte het. Intuïtief begreep ze dat de interventie van haar schoonmoeder méé aansprakelijk was voor Li's dwarsheid. Als zij zelf het rustig met Li had uitgepraat, was er niets gebeurd. Rik kwam thuis, wierp meteen een onderzoekende blik op de gezichten. uitwedstrijd tegen Vesdo 3 met één winstpunt al heel tevreden mogen zijn. Het zaterdag spelende SVO (Z) ont moet op eigen terrein DPSV waartegen een gelijk spel mogelijk moet zijn. Het Enkhuizense team zal echter niet onder schat moeten worden want het staat als tamelijk 'stug' bekend. SVO (Z) 2 speelt in Medemblik een uitwedstrijd tegen DEK 4. Deze tegen stander staat op de onderste plaats van de ranglijst en moet voor SVO een 'zachtgekookt eitje' kunnen zijn. ZDH gaat zondagmiddag op eigen terrein met Uitgeest in de slag. Deze tegenstander staat er op de ranglijst weliswaar goed voor maar de Hoornders hebben hier toch beslist de meeste kansen op een overwinning. Vorige week werd de ontmoeting met Callants- oog een 0—2 overwinning, en dat kan een goed ruggesteuntje in het duel met Uitgeest betekenen. In Sint Maarten wacht het tweede ZDH-team de uitwedstrijd tegen Sint Boys 2 dat moeilijk te kloppen is. Een gering verlies of een gelijk spel lijkt daarom de krachtsverschillen het best weer te geven. ZDH 3 speelt een uitwedstrijd tegen ZAP 3 en moet daarvan kunnen winnen. Dit treffen wordt in Breezand gespeeld. Voor de wedstrijd die De Koog zondagmiddag op eigen terren tegen Oosterend speelt zijn bij de thuisclub de verwachtingen niet al te hoog gespan nen. Misschien heeft men het voordeel van eigen veld maar de club uit Ooster end staat hoger op de ranglijst en heeft wat dat betreft de beste kansen. Gezien de eerder dit seizoen in Oosterend geleden nederlaag valt er echter voor de Koger formatie wat goed te maken. Het tweede team van De Koog wacht zondagmiddag het sterke Wieringer- waard. Ook in dit geval is er voor de Kogers iets goed te maken. De thuis wedstrijd werd een 1—4 nederlaag. Het eerste elftal van S.V. Cocksdorp dat al maandenlang op een goede kans wacht om een van de onderste plaatsen op de ranglijst te verlaten krijgt hiertoe zondagmiddag tegen Schoorl een goe de kans. In de laatste wedstrijden was de Schoorlse ploeg enigszins vleugellam zodat een op volle sterkte aantredend SVC goede kansen heeft. SVC 2 treedt op eigen terrein binnen de lijnen tegen Callantsoog 3 en zal met een kleine nederlaag genoegen moeten nemen. S.V. De Koog Voor de wedstrijd tegen de B1 junio ren van SCV gaat De Koog B1 zaterdag middag om 13.45 uur naar De Cocks dorp. Vertrek bij restaurant Capri. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur. De C-junioaren spelen om 14.45 uur op eigen veld tegen HCSC C3. Terreindienst hebben deze week Jan Listen Dick Oudendag. J.v.B. Bij het jeugdschaken dat iedere dins dagmiddag in de RSG wordt gehouden rekende deze week Jan Hein Studulski af met zijn directe tegenstanders Frank Witte en Erwin Zoetelief. Hem kan de eerste plaats in het eindklassement nu niet meer ontgaan. Hij heeft nu 8 punten uit 8 partijen verzameld. Frank Witte staat tweede met 7 uit 8 en Erwin Zoetelief 6 uit 7. De tien jongelui die aan deze compe titie hebben deelgenomen zullen op 3 april hun wedstrijden afsluiten. De prijs uitreiking vindt om 16.15 uur plaats. Hm nog altijd „plaatselijke buien en bewolking". „Waar zijn de kinderen?" vroeg hij, zoekend naar afleiding. „Loe is nog niet thuis, Li zit boven". Marijke zei het kortaf. „Wat doet ze daar?" „Ze kamde haar haar, ze poetste haar tandjes, ze waste haar handjes" zong opeens Loe's stem. „Ha paps, dag mams, dag oma. Gelachen op schooll De meester vroeg of we wisten wat Laurens Janszoon Coster had uitgevon den en toen zei ik: het zwarte garenI Nou, we lagen dubbel gewoon". „Zo, zei jij dat?" informeerde Rik, zijn blik liefkozend op zijn dochtertje met haar blonde paardestaart. „Dus jij was wat ze noemen de grappigste thuis, op de kat na". „Wat zei de meester?" vroeg Marijke, ook al blij met de afleiding. Als je toch geen kinderen had, bedacht ze, wat zou het leven dèn saai zijn „Nou, die lachte natuurlijk ook". ..Natuurlijk!" stemde Rik in. Loe kon bij de meester natuurlijk geen kwaad doen, al was ze een van de grootste kwebbelaarsters van de klas. Maar 'n zeven voor vlijt, evengoed „Is Li d'r jurk al af?" informeerde Loe. „Nee kind, misschien komt ie nog af van de week". „Zal ze wel niet lollig vinden". „We zullen het moeten dragen" meende Rik filosofisch. „Zeg Marijke, krijgen we nog eten? Ik ving net in de gang de lucht van spruitjes op". „Ha spruitjes!" juichde Loe. De deur ging open. Li kwam binnen. Bij de volleybalderby die dinsdag avond in de tweede klasse van de eilandcompetitie werd gespeeld tussen Teso Texelstroom en Teso Marsdiep heeft het Teso Texelstroom-team zich duidelijk de betere ploeg getoond. De wedstrijd tussen de dames van Smash '68 en Molenkoog werd overtui gend door de laatste gewonnen en de heren van Grooten Slock 1 trokken tegen Molenkoog aan het langste eind en namen de koppositie in de eerste klasse over. In de tweede klasse heren speelden beide Teso-teams tegen elkaar. Hierbij was van meet af aan duidelijk dat de Texelstroom de sterkste ploeg op de been had gebracht. Ze liepen dan ook snel uit naar een 11-5 voorsprong. Door nonchalant spel kon Marsdiep terug komen, maar men miste de kracht om de set voordelig te beslissen. De jon gens van Texelstroom wonnen met 17-13. Ook in de tweede set raakte Marsdiep al snel achter. Dit keer verloor Texelstroom zijn concentratie niet. Het team stevende rechtstreeks op een overwinning af. De eindstand was 22-8. Verpletterend De wedstrijd in de eerste klasse dames tussen Smash en Molenkoog ging aanvankelijk gelijk op. De betere aanval van Molenkoog kwam steeds beter uit de verf. Hier kon Smash weinig tegenover stellen. De eerste set won Molenkoog dan ook met de verplette rende eindstand van 42-10. In de tweede set deed Molenkoog het wat rustiger aan. Hierdoor kreeg Smash kansen. Bij de jeugdwedstrijden die op zondagmiddag 18 maart in Bowling- centrum De Koogel werden gehou den, hebben twee van de twaalf trio's een 4—0 overwinning gehaald. Dat waren Lou's Angels 1 en The Pinklady's. Het treffen tussen The Champions en De Strikeijzers eindig de gelijk. De hoogste games bij de dames ging naar Marjan Kikkert en de hoogste serie naar Yvonne de Lussanet (358). Bij de heren waren Martin Koorn en John List de nummers eenj (resp. 171 en 454). De overwinning die Lou's Angels 1 op The Strikers behaalde was een tamelijk eenvoudige gebeurtenis, temeer daar de speelsters die de hoog ste serie van de dag haalde (Yvonne de Lussanet) deel van de Angels uitmaak te. Komt-nog-wel kreeg zondag de volle laag van The Pinklady's. Dit verlies was ten dele toe te schrijven aan het niet meespelen van Liesbeth Lobato, die een handblessure had op gelopen. In de met een gelijkspel eindi gende wedstrijd tussen The Champions en De Strikeijzers gooide Marja Burg man een mooie 180 game. En ondanks het goede gooien van Dennis Beum- kes (130-140-127 en 397) moesten de Typhoons toch de winst aan de Tornado's laten. Bij het duel tussen de Stuntels en Lou's Angels 2 kon Frank Schraag in zijn derde game 138 punten aan het totaal van de Stuntels toevoegen. Hoewel Astrid Koorn (Lou Angels 2) met een 134 game een goed resultaat op de baan bracht, gingen de punten van de tweede en de derde game en het totaal toch naar de Stun tels „Spruitjes! Heerlijk moeder!" Geluk kig, dacht Marijke, de bui is weer over. Zo was Li, zó in de put, zó in de wolken. Wat een geluk dat Jan 's middags overbleef, die had nog zo weinig manie ren en gaf zo vaak aanstoot „Ga jij nou even rusten kind, dan was ik wel af" bedisselde moeder Mina. „En ik help wel afdrogen" kwam Li, die iets goed had te maken. Maar Marijke kon niet inslapen. De rust van haar bestaan was verstoord. Ze herinnerde zich allerlei opmerkingen, waaraan ze eerst geen bijzondere bete kenis gehecht had, maar die nu alle, terecht of ten onrechte, voor haar een bittere bijsmaak kregen. Toen ze weer beneden kwam voor de thee, was de hoofdpijn niet weggetrokken, zoals ze had gehoopt. Om de maat vol te maken, zag ze voor het raam opeens de gestalte van haar zoon Jan. Ook dét nog. Het hele huis was meteen vervuld van zijn gerucht. „Ha die mams! Ha omal Hebben wij effe geboft! De Prik is ziek en nou hadden we een uur eerder vrij „Nou, da's inderdaad een bof" con- statterde Marijke droog en bezag haar oudste. „Zeg, weet je dat een grote inktvlek op je shirt zit?" „O ja" stemde hij onverschillig toe, „m'n vulpen is leeggelopen, 't zit in m'n jasje ook. Maar 't gaat er wel uit met melk, zegt Piet Rikkers". „Dat is dan een troost", zuchtte Ma rijke. Op zo'n ongeluksdag kwam altijd alles tegelijk. „Trek dat ding maar meteen uit, je hebt een dot van een kans Molenkoog kon het roer nog op tijd recht krijgen en won dan ook met 21-10. Belangrijk Een belangrijke wedstrijd in de eerste klasse heren was die tussen Grooten Slock 1 en Molenkoog. In de aanvang van de eerste set had Molenkoog duidelijk het sterkste van het spel. Mede door paniekerig spelen van Grooten Slock kwam Molenkoog op een 6-1 voorsprong. Maar door enkele geslaag de aanvallen van de Slock kregen de ploegen hun zenuwen onder controle. Langzaam maar zeker konden ze terug komen en bij 9-9 kwamen ze langszij. Een tijd lang ging de strijd gelijk op maar in de slotfase kon de Slock toch nog doordrukken: 15-12. De tweede set gaf in het begin een gelijkopgaande strijd te zien. Zowel de aanval als de verdediging waren bij beide teams goed verzorgd, zodat de stand tot 8-8 gelijk opging. In de laatste vijf minuten wist het team van Grooten Slock door enkele harde smashes Molenkoog uit hun evenwicht te brengen. De zenuwen begonnen bij Molenkoog parten te spelen en de Slock rook de overwinning. Ze wonnen de tweede set dan ook met 15-9. Bij de in Den Helder gehouden voorrondes om het Nederlands kam pioenschap zijn in het afgelopen week end drie bowlers erin geslaagd zich te plaatsen voor de eindstrijd. Het zijn Gré Koorn, Roland van Zeist en Han Brusse laars. Zij zullen op 5 en 6 mei in Amsterdam in de finale uitkomen. Deze voorrondes werden zaterdag en zondag gehouden in het Helderse Bow lingcentrum Bethlehem. Er namen in totaal 72 bowlers en bowlsters aan deel die gedurende beide dagen hebben gestreden voor 12 finaleplaatsen bij de heren en 8 bij de dames. Roland van Zeist klasseerde zich zondag als eerste en werd daarmee kampioen van regio 5 (Den Helder). Han Brusselaars werd derde. Gré Koorn behaalde bij de dames het vice-kampioenschap. Met uitzondering van Irene van der Slikke, die wegens een handblessure moest uitvallen, namen alle vijf dames en vijf heren die zich bij de Texelse kampioenschappen voor deze voorron des plaatsten er aan deel. Bij de dames waren dit Irma van Zeijlen, Anneriet Keijzer, Gré Koorn, Loes van Zutphen en Nanda Mets en bij de heren Klaas Veldman, Roland van Zeist, Han Brus selaars, Rob Beumkes en Bram de Ridder. De voorrondes bestonden uit het gooien van 6 singlegames en 4 doublegames. Bij de begin mei in Amsterdam te houden Nederlandse kampioenschap pen zullen tezamen ruim 200 bowlers en bowlsters uitmaken wie zich voor één jaar de beste twee van Nederland mogen gaan noemen. Lou's Angels 1-De Strikers 4—0 Komt nog wei-The Pinklady's 0—4 The Typhoons-De Tornado's 1 —3 Lou's Angels 2-De Stuntels 1 —3 Minisets-De Panters 1 —3 The Champions-De Strikeijzers 2-2 dat de vlek er in blijft zitten". „Krijg ik eerst een boterham? Ik rammel gewoon". „Éérst dat shirt uit. En dan kun je een boterham krijgen". Moeder Mina bleef ijverig doorbordu ren, het hoofd weinig gebogen. Dat was ook iets dat ze niet begreep, die weinige orde en regel. Zo'n jongen kon toch wachten tot het eten op tafel kwam? Je kon de kinderen toch niet de hele dag dóór laten eten? Maar ze zweeg. Marij ke, overgevoelig, proefde uit haar zwij gend doorwerken de afkeuring. Nu moet er niet veel meer bijkomen wist ze wanhopig, en dan barst de bom. Was Rik maar thuis, die wist altijd zo handig de stoot op te vangen! Jan greep de krant, ('t idee, dacht moeder Mina, dat de kinderen de krant zouden lezen vóór vader hem gezien had!) en meteen verdiept in een sport- verslag, trok hij en-passant zijn shirt uit. Marijke zocht in de kast of er nog een paar losse boterhammen in de brood trommel lagen. „Véng", riep Jan en wierp dwars door de kamer zijn moeder het be-inkte kledingstuk toe. Maar een der mouwen ving de vaas met bloemen op tafel en het water stortte over het tafelkleed. Oma wist nog net haar voeten weg te trekken, anders had ze ook haar portie gehad. „Zeg" vinnigde ze, „ben je nou helemaal bezeten? Leer jij helemaal geen manieren?" ,,'t Ging per ongeluk" zei Jan klein tjes, geschrokken van de ravage die hij had aangericht. ,,'t Gaat altijd per ongeluk" ging de Zaterdag 24 maart 1979: Afdeling Noordholland: Oosterend (Z)-DPSV, 14.30 uur DEK 4-Oosterend (Z) 2,14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Junioren: SRC A3-Oosterend A1, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) WironBI-TexelBI, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp B1-De Koog B1, 14.30 uur WGW B5-Texel B2, 14.30 uur ZDH B1-WGW B4, 13.30 uur Tex. Boys B1-HRC B5, 13.30 uur Texel C1-BKCC1, 13.30 uur De Koog C1-HCSC C3, 14.45 uur Tex. Boys C1-Helder C3, 14.45 uur DWOW Cl-Texel C2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Oosterend C2-Tex. Boys C2, 14.30 uur Texel C3-Helder C4, 14.45 uur Pupillen: Afdeling A: Cocksdorp A1-De Koog A1,13.30 uur ZDH A1-Tex. BoysAI, 15.00 uur Texel A2-Oosterend Al, 15.00 uur Tex. Boys A2-Texel A3, 15.00 uur Afdeling B: Oosterend B1-Cocksdorp B1, 13.30 uur De Koog B1-Texel B4, 13.45 uur Texel B1-Tex. Boys B2, 14.15 uur Tex. Boys Bl-Texel B3, 14.15 uur Oosterend B2-Texel B2, 13.30 uur Afdeling C: De Koog C1-Oosterend C1, 13.00 uur Tex. Boys C1-Texel C1, 13.30 uur Texel C3-ZDHC1, 13.30 uur Zondag 25 maart 1979: 4de klasse KNVB: EVC-Texel, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) Afdeling Noordholland: ZDH-Uitgeest, 14.30 uur Schoorl-Cocksdorp, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texelse Boys-Winkel, 14.30 uur De Koog-Oosterend, 14.30 uur WGW 3-T exel 2, 14.30 uur Texel 3-BKC 3, 12.30 uur Helder5-Tex. Boys2, 14.30uur Oosterend 2-ZAP 4, 14.30 uur Sint Boys 2-ZDH 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Zeemacht 4-Tex. Boys 3, 14.30 uur ZAP 6-ZDH 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Vesdo 3-Oosterend 3, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Cocksdorp 2-Lallantsoog 3, 14.30 uur W.Waard 4-De Koog 2, 14.30 uur (vertrek boot 13.05 uur) Texel4-JVC6, 14.30 uur Junioren: TexelA1-Tex. BoysAI, 12.00uur Dames: WSW 1-Tex. Boys 1, 14.30 uur (vertrek boot 12.05 uur) AFC '343-Tex. Boys 2, 14.45 uur (vertrek boot 13.05 uur) Samen reizen: Zaterdag 24 maart: Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Oosterend (Z) 2 en Oosterend A1 Texel BI en Texel C2. Zondag 25 maart: Vertrek van Texel boot 12.05 uur: Texel 1 en dames Tex. Boys 1 Vertrek van Texel boot 13.05 uur: Cocksdorp 1 en dames Tex. Boys 2. ZDH 2, ZDH 3, De Koog 2 en O'end 3. Bij afkeuring terrein bus afbestellen, telefoon (02240) 2421. grootmoeder door, al haar ergernis ont ladend „grote onbehouwen lummel dat je bent. Je bezorgt je moeder al genoeg last". „Stil maar moeder, ik ruim 't al op" zei Marijke beverig en haastte zich naar de keuken. Ze leunde met haar bonzend hoofd tegen de deurpost. Wat een dagl Als ze zich nu maar kon beheersen Binnen hoorde ze de scherpe stem van haar schoonmoeder, de grove jon gensstem van Jan er af en toe er tussen door. Tussen moeder en Jan was de sympathie niet groot. Moeder ergerde zich voortdurend aan zijn gedrag. Jan was net een jonge hond, onbeheerst en onevenwichtig, die met vier logge poten en een alsmaar kwispelende staart vro lijk en onverantwoordelijk rondhuppelde door het leven, in z'n hart niet kwaad en eigenlijk zeer gehecht aan zijn moe der, maar zijn beste bedoelingen ver zandden altijd, weer, en zijn goede voornemens waren zo snel vergeten. Hij was haar zorgekind. Rik kon hem wel de baas, maar zij zélf kon physiek niet tegen de jongen op, die al net zo groot was als zij en zo'n harde stem had, die de deur al was uitgepiept voor ze kon vragen waar hij heenging, die de koek trommel afschuimde en tijdens haar korte afwezigheid in de keuken de melkfles half leeg dronk. Honger had hij doorlopmd, en dan was niets eetbaars voor hem veilig Met de opneemdoek in de hand stond ze weifelend. Zou ze naar binnen gaan? Jan kon zo brutaal uitvallen en oma zo weinig van hem hebben (wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 9