(yroen <2wart,-Jexels in het harL, Uitstekend lenteconcert van Fanfare-D.E.K. mm f mOSSfJ PER'kt ï.r'r^P I Aljje geldzaken ek-Fijn geregeld? GEZELLIG IMPROVISEREN IN DE LINDEBOOM-TEXEL Clandestiene zenders in beslag genomen Beroep aangenomen J 1 LI Brandweer BB houdt oefening op Texel Geit door hond doodgebeten? NOS-documentaire pas in het najaar Inbraak in kerk Aktie Dorpshuis Den Burg ur. li Summum van gemoedelijkheid Schietoefeningen D'r is nu een speciale bank rekening voor jou. De Piek-Fijn rekening. Voor iedereen van 11 tot 18 jaar. r-i Met natuurlijk een hoge rente en extra IJ premie. Kom even langs bij een van p* onze 63 kantoren, dan hoor je d'r alles,an 'vtvpoofbonk een bank van dere tijd 197 2e JAARGANG NR. 9365 TEXELSE DINSDAG 27 MAART 1979 COURANT Redactie: Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, De Koog, telefoon (02228) 266 en Wessel Post, Burdetstraat 17, Den Burg, telefoon (02220) 3543. Uitgave: Langeveld De Rooy B.V., Postbus 11, Den Burg, telefoon (02220) 2741. Verschijnt dinsdags en vrijdags. Postgiro 652. Abbonnementsprijs 711,50 per kwartaal 70 cent incasso; los 50 cent. Bankrelaties: Amro Bank nr.4699.17.636; Rabobank nr. 3625.01.742; NMB nr. 6734.60.398. Advertentietarief: 43 cent per mm hoogte per kolom. ijn Wegens uitstel als gevolg I van ijs en sneeuw is het een voorjaarsconcert geworden in plaats van een winterconcert. Misschien heeft dit feit er toe bijgedragen dat de muzikanten van het Koninklijk Texels Fanfarekorps/DEK za terdagavond onder leiding van Hans Mulder bijzonder goed op dreef waren en er een uit stekende uitvoering van heb ben gemaakt. Het was een muzikale avond met een over daad aan variatie, want niet alleen liet het gewone korps zich horen, maar ook de drum band met majorettes, het amu sementsorkest, „Fanfare's Dixieland Seven" en als gast de inmiddels plaatse lijk beroemde Monkeys Revi val. Door deze extraatjes kreeg de avond een uitgespro ken amusementskarakter. Het ging er wel provisorisch toe, want ,,De Lindeboom-Texel" is geen concertzaal. Het Fanfare had deze ruimte verkozen boven de gebruike lijke Burgemeester De Koning-hal om het publiek een plezier te doen. Sfeer is in de Burgemeester De Koning-hal ver te zoeken en sommige luisteraars hadden het bestuur zelfs laten weten te zullen wegblijven als niet in een gezel liger zaal zou worden gespeeld. Gezellig is het inderdaad geworden. De zaal was helemaal vol, een feit dat door voorzitter Pieter Jan Koorn zo belangrijk werd gevonden, dat hij de avond geslaagd wilde noemen voordat deze was begonnen. De muzikanten maakten geen gebruik van het „to neel" van het hotel (dat is te klein) maar hadden zich voor in de zaal, dus Opnieuw is de Texelse rijkspolitie opgetreden tegen enkele illegale zendamateurs. Donderdag werd de apparatuur in beslag genomen van M de W. uit Eieriand, die op de 27 Mc-band opereerde en al eerder tegen de lamp was gelopen. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. Ook v.d. M. uit Den Burg moest zijn zender aan de politie geven. Hij werkte met FM-apparatuur. Klachten uit de omgeving over storingen van radio en tv waren aanleiding voor het politieoptreden. voor de ramen aan de Groeneplaats- zijde opgesteld De avond werd geopend met „Over and out", waarna de drumband (instructuur Bert Kemper) voor het voetlicht trad. Deze speelde verdienstelijk The Happy Boys, Back in Rhythm, Festival Band-mars en Bou- tarde. Het was goed te horen dat de tamboers er wat ervaring hebben op zitten, want de geboden kwaliteit was aanzienlijk beter dan in de vorige uit voering. Het zou mooi zijn als ze er ook nog in zouden slagen wat meer nuance in het trommelspel aan te brengen, dus wat grotere verschillen tussen hard en zacht. De majorettes deden goed hun best maar ze zijn nog maar net begonnen en gemiddeld slechts zeven jaar oud, zodat het niet billijk zou zijn van hen een topprestatie te verwach ten. Het echtpaar Buijsman en Ina Schaatsenberg zijn met de leiding van de groep belast. Valenussuite Het eigenlijke concert begon met de Trafalgermars van Zahle. Deze kwam goed uit de verf. Dat gold ook voor de Valeriussuite, ongetwijfeld het „moei lijkste" stuk van de uitvoering. Nog maar kort geleden hoorden we het uit stekend vertolken door „Excelsior", maar KTF DEK bereikte zaterdag hetzelfde niveau. Het spel maakte zelfs een geroutineerde indruk, zodat het korps met dit werk een proeve van grote bekwaamheid leverde. Het werk werd al eerder met succes gebracht op het muziekfestival te Leiden. Het zeer aangenaam in het gehoor liggend Berceuse van B. Godard werd door het publiek nog meer in dank af genomen. Het was dan ook een bijzon der geslaagd arrangement van dirigent Mulder, die dit werk had opgedragen aan zijn vrouw. Niet Mulder, doch sopraansaxofonist Frans Zegel ging met de eer strijken, want zijn voortreffe lijke solospel werd gehonoreerd met bloemen en een zoen.... De March and Fanfare van H. Purcell werd gebracht door een uit uitstekende muzikanten bestaand kopersextet. In muzikaal opzicht was de uitvoering zeer goed maar als je heel kritisch zou zijn, zou je kunnen aanmerken dat iets te „dun" werd geblazen. De wals Wiener Burger van K. M. Ziehrer was hier en daar niet helemaal gelijk en maakte daarom in vergelijking met de andere, zeer gedisciplineerd gespeelde nummers een iets slordige indruk. De pasadoble „Espana Cani" van Marquina/Hanniken werd luid doch uit stekend gebracht. Na de pauze maakten we aangenaam kennis met de nieuwe formatie Fanfare's Dixieland Seven, die gerouti neerd That's a Plenty, Dead Man Blues en Mr. Jelly Lord liet horen. Dat „Uno, dos, tros...." Staande op het biljart betrekt dirigent Mulder het publiek bij het nummer Latin Sound. gebeurde vlot en foutloos en swingend. Frans Zegel speelde op de sopraansax een belangrijke rol. Dat zou dezelfde avond nog een keer gebeuren en wel op zodanige wijze, dat er luisteraars waren die zich afvroegen waarom deze man zijn carriere niet in de muziek heeft gezocht in plaats van in de manufac turen.... Te veel? Een beetje in dezelfde sfeer lag het optreden van Monkeys Revival, een formatie met een muzikale expressie die van veel gevoel en vakmanschap getuigt. De vele jazz, die zaterdag avond was te horen drukte een stempel op de avond. Waarschijnlijk om het publiek aan zich te binden brengt KTF/DEK nu zoveel amusement en jazz in zijn programma dat de echte fanfare muziek een beetje wordt verdrongen. Het evenwicht komt in gevaar en door de echte liefhebbers van de fanfare uitvoeringen oude stijl wordt dat niet gewaardeerd. De „commerciële toer" heeft overigens niet zoveel effekt als het lijkt. Ook de allerbeste en meest populaire uitvoering trekt toch niet meer dan een paar honderd mensen. Wat wel belangrijk is, is de sfeer in de zaal en deze was zaterdagavond opper best en weinig formeel. Dat amusementsorkest van het KTF/DEK bestaat uit dezelfde muzikanten als de boerenkapel. Deze formatie onder leiding van de heer Jan Wieten bracht de Kozakkenpatrouille en Lonesome. Laatstgenoemd nummer met een prima solo van de 18-jarige en zeer talentvolle Frans Bakker, die op nieuw respect afdwong in het gewone orkest bij het blazen van het welbekende Summertime van Gershwin. Tellen „Latin Sound" werd een bijzondere happening, want dirigent Mulder betrok hierbij het publiek. De mensen moesten tijdens een passage ritmisch tellen in het Spaans: uno, dos, tres, dos etc. Dat moest even geoefend worden, maar toen ging het best tot ieders hila riteit en voldoening. In de daarop vol gende Tiger Rag kwam het aan op de trombones; deze hadden nog wel iets uitbundiger naar voren kunnen treden. Rimbalzello vormde een goed besluit van de uitvoering. Tijdens het laatste gedeelte van het concert viel een tijdje het licht boven de muzikanten uit, waardoor zij gedwongen waren in bijna volstrekte duisternis door te spelen. Dat lukte zonder fouten. Wl Huizinga (die met zijn goede microfoonstem en op geestige wijze toelichting gaf bij de verschillende nummers) greep die gelegenheid aan om vast te stellen, dat er blijkbaar zo goed was gerepeteerd, dat het moge lijk was om „blindelings" te spelen Door de A-kring Noordholland van Bescherming Bevolking zal op donder dag 5 april een kringbrandweeroefening worden gehouden waarvoor Texel als locatie is gekozen. Aan deze oefening wordt deelgenomen door twaalf noor delijk Noordhollandse korpsen. Deze grootscheepse oefening begint 's avonds om 18.30 uur op het parkeer terrein bij de Veerhaven in Den Helder waar de (drie) pelotons worden samen gesteld. Na afloop daarvan steekt men over naar Texel. De oefening is in de afgelopen maan den voorbereid door de heren H. K. Hulzebos en R. Mooy in nauwe samen werking met de heren J. van Hoorn en D. van Wilsum van het eilandelijke brandweerkorps. De leiding van de oefening is in handen van de plv. commandant van de BB-brandweer, de heer R. Mooy. De volgende korpsen nemen aan deze oefening deel: Middenmeer, Barsinger- horn, Nieuwe Niedorp, Hippolytushoef, Noorderhaven, Callantsoog, Den Hel der, Zijpe, Sint Maarten, Schagen, Breezand en Texel. Omdat de exacte plaats van deze oefening geheim is moeten alle inwoners van Texel er op donderdagavond 5 april rekening mee houden dat door deze BB-activiteiten enige hinder zou kunnen ontstaan (ver sperringen e.d.). De deelnemende voer tuigen zullen tijdens de oefening geen blauwe zwaailichten en sirenes mogen gebruiken. Nabij De Cocksdorp werd een geit doodgebeten aangetroffen. Het sterke vermoeden bestaat dat een loslopende hond de dader is. Kort tevoren waren honden in de omgeving gesignaleerd. Onlangs maakte een hond in de buurt van De Cocksdorp ook een slachtoffer onder de schapen. Ook bij Den Hoorn werd een hond tussen de schapen gezien; hier liep het goed af. De documentaire die de NOS-tele- visie maakt over de Texelse „Russenooriog" zal niet in april worden uitgezonden zoals aanvanke lijk de bedoeling was, maar in het najaar. De reden van deze verandering is dat de Tros in april al de serie Holocaust uitzendt. Samenvallen met de Texelse documentaire wordt onwenselijk geacht. De maker van de documentaire Dick van Reeuwijk is er alsnog in ge slaagd interviews te maken met enkele oud-strijders in Georgië. Verwerking daarvan zou niet meer mogelijk zijn voor 6 april, de dag waarop de opstand begon. Het zomerseizoen wordt voor uitzending ongeschikt gevonden, zodat de NOS nu streeft naar programmering in het najaar. Dick van Reeuwijk verzocht ons het bovenstaande bekend te maken omdat het correct is jegens de vele Texelaars die op een of andere manier aan de produktie hebben mee gewerkt. Dominee Blaauw uit Krabbendijke heeft het beroep aangenomen dat op hem was uitgebracht door de gemeente van de Gereformeerde Kerk Den Burg. Ds. Blaauw zal zijn werk op Texel beginnen in de derde week van juni. De politie is er nog niet in geslaagd de dader(s) te vinden van de inbraak, die vorige week plaats vond in de R.K. kerk te Den Burg. De dader (die met de situatie bekend moet zijn geweest) maakte het ruitje stuk van de kelder onder de sacris tie. Via de kelder kon hij het kerkgebouw inlopen. Daar vond hij gevulde collecte bussen, die hij blijkbaar heeft willen meenemen. Hij deed het geld van drie bussen in één bus, maar deze verza melde hoeveelheid liet hij achter. Ken nelijk is hij halverwege bang geworden of is hij in zijn werk gestoord. Catalogus veiling Niet alle opgehaalde goederen staan op de catalogus van de veiling 30 maart a.s. vermeld. Een enorme hoeveelheid boeken, platen, pullen en andere kleine snuisterijen zullen niet op de veiling aan de man gebracht worden. Al deze zaken zullen op 30 april op de feestmarkt te koop worden aangeboden. Mocht u dus bepaalde goederen niet in de catalogus vermeld zien dan mag u daarvan aanne men dat ze op de feestmarkt te koop zullen worden aangeboden. Burgemeester afslager Vrijdagavond 30 maart a.s. in hotel De Lindeboom-Texel zal burgemeester J. A. Engelvaart om 19.30 uur de veiling van start doen gaan. De burgemeester zal dit doen door de eerste artikelen persoonlijk aan de man te brengen. Een taak die hem waarschijnlijk zeer goed af zal gaan daar er in de omgeving van de laatste woonplaats van de burgemeester veel van dergelijke veilingen worden gehouden. Niet voorradig Denkt u er aan om de catalogus welke u in de Texelse Courant heeft aangetrof fen mee te nemen naar de veiling. In het veilinggebouw zijn geen catalogi meer verkrijgbaar. Financiële bijdrage Door vele mensen is een financiële bijdrage toegezegd. Nog niet alle toe zeggingen zijn in daden omgezet. Voor hen die hun bijdrage nog niet hebben gestort hier nog even het banknummer: 3625.226.34 Rabo-bank. Tot ziens op de veiling. vof)r Gemoedelijker en gemakkelijker kan het niet. Een bewoner van de Kogerstraat heeft zijn bolbloemen- handel op de stoep van zijn huis S™ gezet. De klanten kunnen zich zelf haciianan en hat na/rl in ria hriawan- k bedienen en het geld in de brieven bus gooien. Alleen voor wisselen S moet worden aangebeld. Het is mooi dat zoiets nog kan. Op 27, 28 en 30 maart a.s. van 10.00 - 19.00 uur, en 29 maart a.s. van 10.00 - 17.00 uur wordt te Breezanddijk met diverse wapens geschoten. oedcrtood oedertood

Texelsche Courant | 1979 | | pagina 1